Peru, Bolívie, Amazonie

č. zájezdu: 270097/72
od99 645,-/osoba
-9%sleva
Peru, Bolívie, Amazonie - Poznávací zájezdy

Peru, Bolívie, Amazonie

Země: Bolívie


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Březen - Listopad

Délka pobytu: 17 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Slevy

Program

1. den: Odlet do Lima, hlavního města Peru.

2. den: LIMA: prohlídka bývalé metropole španělského místokrálovství v Jižní Americe. Koloniální centrum, náměstí Plaza de Armas, katedrála, v níž jsou uloženy pozůstatky Francisca Pizarra, pokořitele říše Inků, vzrušující katakomby v klášteře San Francisco, kontrast bohatých a chudých čtvrtí osmi miliónového velkoměsta. Odjezd do Pisca.

3. den: Výlet člunem na ostrovy ISLAS BALLESTAS, přezdívaných také malé Galapágy. Na ostrovech je jedna z největších koncentrací mořských ptáků na pobřeží Jižní Ameriky, ale uvidíme i lachtany a tuleně. Přesun do NAZCY, kde se nachází jedno z největších tajemství Jižní Ameriky – záhadné linie a obrazce Nazca v pobřežní poušti, jejichž význam se dodnes nepodařilo objasnit.

4. den: Fakultativní výlet malým letadlem nad obrovské obrazce a poté transfer do největšího města jižního Peru, AREQUIPA.

5. den: Bílá AREQUIPA. Prohlídka města usazeného mezi sopkami el Misti, Picchu Picchu a Chachani.

6. den: Přesun přes majestátné Andy do kolíbky významných andských civilizací, k jezeru TITICACA. Výlet na unikátní plovoucí ostrovy z rákosu Los Uros, na kterých přežívají zbytky mizejících populací původních Indiánů.

7. den: Kolem nejvýše položeného splavného jezera světa se přesuneme do Bolívie. Večer příjezd do LA PAZ.

8. den: Prohlídka nejvýše položeného hlavního města světa, obývaného převážně Indiány. Směs křesťanských a pohanských kultur. Náměstí Muri a San Francisco. Výlet do TIWANAKA – k nejvýznamnější památce indiánských kultur v Bolívii.

9. den: Přesun přes oblasti obývané téměř výhradně původními indiánskými obyvateli. Večer příjezd do Cuzca.

10. den: CUZCO – bývalé centrum impéria Inků, největší indiánské říše, která se zrodila na americkém kontinentě. Prohlídka Cuzca a jeho okolí, pozůstatky Chrámu Slunce, majestátní pevnost Sacsayhuaman, posvátné Qenko, incké lázně Tambo Machay.

11. den: Dokončíme prohlídku Cuzca a přesuneme se Aguas Calientes.

12. den: Vyvrcholení cesty – MACHU PICCHU, zapomenuté incké město. Cesta vláčkem pod nejslavnější ruiny Ameriky. Pěší výstup – zážitek po cestě Inků až k samotným ruinám (za příplatek 5 eur máte možnost tento úsek absolvovat mikrobusem). Nezapomenutelné panorama Machu Picchu se štítem hory Huayna Picchu v pozadí. Machu Picchu bylo prohlášeno za novodobý div světa a věřte, že Vás nezklame ani na vteřinu!

13. den: Dopoledne odlet z Cuzca do malého pralesního města Puerto Maldonado. V přístavu se nalodíme na člun, kterým se poplavíme dolů proudem řeky Tambopata asi 3 hod. Oběd absolvujeme ve člunu. Během plavby budeme mít příležitost spatřit některé druhy místní fauny: kajmany nebo největšího hlodavce světa kapibaru. První velké zážitky, noční výlet do pralesa. Večeře v lodge.

14. den: Po snídani pěší výprava do vnitrozemí pralesa k pralesní laguně. Pozorování fauny v panenské přírodě (opice, papoušci, pekari). Budeme hledat stopy jaguára. Místní průvodci vám ukážou mnohé zajímavosti v pralese a pohovoří o neuvěřitelných vlastnostech některých stromů. Plavba člunem s pádly po laguně – hoacíny, volavky a pokud budeme mít štěstí, uvidíme i anakondu. Návrat do lodge, oběd a odpočinek. Večer pozorování mladých kajmanů černých (mají kratší hlavu než krokodýl a jinak postavené zuby) na březích řeky. Večeře.

15. den: Po toku řeky se vrátíme zpět, odlet z letiště v džungli do Limy.

16. den: Poslední nákupy, rezervní den pro špatné počasí v pralese a odlet domů.

17. den: Přílet domů.

Objevte tajuplnou jižní Ameriku a její indiánské kultury, zvyky a latinskoamerický temperament, ale přírodní skvosty v Peru a zasněžené sopky Bolívie. Cuzco, Machu Picchu i dobrodružství uprostřed Amazonského pralesa vám zajistí neopakovatelnou dovolenou plnou intenzivních zážitků.

Cena zahrnuje:

  • mezinárodní letenku, letištní poplatky, přelet Cuzco – Puerto Maldonado, přelet Puerto Maldonado – Lima, ubytování ve 3 a 4 hotelech ve dvoulůžkových pokojích se snídaní, ubytování v pralese 2 noci s plnou penzí v 4 lodge, kompletní dopravu autobusem a mikrobusy, vstupné a vláček na Machu Picchu, loďku na Islas Ballestas a jezero Titicaca, plavbu po řece Tampobata, průvodce (návštěvu Amazonského pralesa organizujeme s místním anglicky  hovořícím průvodcem), letištní transfery, všechny hraniční poplatky, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

  • stravu kromě uvedené, fakultativní výlety
Peru, Bolívie, Amazonie - Poznávací zájezdyPeru, Bolívie, Amazonie - Poznávací zájezdyPeru, Bolívie, Amazonie - Poznávací zájezdy

Slevy

Novoroční sleva až 9%

Sleva 7% se vztahuje na zájezdy s odletem v období 1.3.2019 – 14.5.2019.
Sleva 9% se vztahuje na zájezdy s odletem po 15.5.2019.

Podmínky udělení slevy: Novoroční sleva platí do 31.1.2019. Platí na všechny zájezdy v roce 2019, pokud nejsou „na vyžádání́“. Ke statusu „na vyžádání“ dochází většinou cca 30 – 60 dní před odletem na zájezd. Znamená to, že je nutné ověřit možnosti leteckého spojení, dostupnost ostatních služeb a poté tak potvrdit místo na zájezdu. Doporučujeme vám tedy přihlásit se včas s dostatečným předstihem a využít tak možnost slevy. Novoroční slevu je možné si spojit pouze s Klubovou slevou 2019.

Využijte od 1.1. do 31.1.2019 nabídku CHYTRÉ ZÁLOHY.

Při nákupu zájezdu s odletem po 1.9.2019 můžete uhradit zálohu na 1 osobu pouze ve výši 10 000 Kč.
Užijte si exotiku s možností platby většiny ceny zájezdu až po zaslaní definitivních pokynů.


Pojištění

Při objednání zájezdu do 21.12.2018 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 6 mil. Kč. Zahrnuje i právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

5.2.2019

Slevy 9% na exotické poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy 2019 plné zážitků do 125 zemí světa v doprovodu českých a slovenských průvodců se slevou 9%. First minute trvá jenom do 28.2.2019 za podmínky složení zálohy.

24.8.2018

Aktuální zlevněné poznávací zájezdy

Kam vyrazit v září? .-)

7.6.2018

Tip dne - akční nabídka

Mallorca 2 osoby za cenu 1 - let z Prahy

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů