Peru, Bolívie, Amazonie

č. zájezdu: 270097/72
od83 930,-/osoba
-30%sleva
Peru, Bolívie, Amazonie - Poznávací zájezdy

Peru, Bolívie, Amazonie

Země: Bolívie


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Leden - Prosinec

Délka pobytu: 17 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Slevy

Popis:

Objevte tajuplnou jižní Ameriku a její indiánské kultury, zvyky a latinskoamerický temperament, ale přírodní skvosty v Peru a zasněžené sopky Bolívie. Cuzco, Machu Picchu i dobrodružství uprostřed Amazonského pralesa vám zajistí neopakovatelnou dovolenou plnou intenzivních zážitků.

  • Machu Picchu, Titicaca, Nazca
  • kultura Inků v Peru
  • příjemné 3* a 4* hotely
  • renomovaní průvodci a Amazonský prales

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, přelet Cuzco – Puerto Maldonado, přelet Puerto Maldonado – Lima, ubytování ve 3* a 4* hotelech ve dvoulůžkových pokojích se snídaní, ubytování v pralese 2 noci s plnou penzí v 4* lodge, kompletní dopravu autobusem a mikrobusy, vstupné a vláček na Machu Picchu, loďku na Islas Ballestas a jezero Titicaca, plavbu po řece Tampobata, průvodce (návštěvu Amazonského pralesa organizujeme s místním anglicky  hovořícím průvodcem), letištní transfery, všechny hraniční poplatky, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, fakultativní výlety, PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Lima – Girasoles Hotel***, 1 noc

Program:

1. den: Odlet do Jižní AmerikyLIMA

Odlet kvalitními leteckými společnostmi a 12hodinový let přes 6 časových pásem na opačný konec naší planety. Stále více lidí si i tuto cestu chce užít a využije možnost doplacení Business class. Vyzkoušejte to i vy a na tento let se budete těšit. Večerní přílet do Limy, hlavního města Peru a druhého největšího města Jižní Ameriky (10 milionů obyvatel). Přistáváme na moderním letišti Jorge Chávez v části Callao a soukromým transferem se přesuneme do centra města. Měníme Nuevos soles (v překladu Nové slunce), místní měnu, kterou budeme v nejbližších dnech platit. Naši průvodci sem cestují několikrát do roka a místo tak dokonale znají. Už po příletu Vás Lima zaujme. Chaotická doprava a řidiči, kteří díky své obratnosti určitě patří k nejlepším na světě. Bienvenidos al Peru! Ochutnáte už tento večer známé pivo Cusqueña (v překladu „dívka z Cusca“)?

2. den: Francisco Pizzaro a první cavicheLIMA – PISCO

Kde jinde začít než v majestátním Městě králů. Většina turistů Limu obchází (což je velká škoda), ale my ve SNU chceme tomuto městu věnovat čas a pochopit tak souvislosti. Bývalá metropole španělského místokrálovství v Jižní Americe a centrum Nového světa. Právě odsud vyráželi španělští conquistadoři na další výpravy směrem na jih kontinentu. Už během prvních metrů krásným koloniálním centrem pochopíte, proč se Lime mluví také město balkonů. Jsou jich tu stovky a některé z nich jsou opravdu umělecké vyřezávané skvosty. Prohlídku začínáme v klášteře San Francisco, který patří k nejkrásnějším v Novém světě, i díky originálním zachovaným kachličkami azulejos. Máte najednou pocit, že se nacházíte v kouzelné Andalusii? Španělé přivezli kromě své kultury i originální azulejos právě z tohoto španělského regionu. Po prohlídce kláštera nemůžeme vynechat vzrušující katakomby, které patří k nejzachovalejším na kontinentu. V nedalekém parku si prohlédneme jedinou sochu Francisca pizzaria ve městě a z tohoto místa uvidíme i rozsáhlé čtvrti chudých, tzv. „Pueblos Jove“. Lima, to je kontrast bohatých a chudých čtvrtí. Proč jich je tolik a kdy vznikly? Pokračujeme uličkami Limy, až přijedeme k nejstarší univerzitě v Novém světě, Universidad San Marcos. Mezi její absolventy patří např. známý představitel avantgardy César Vallejo nebo držitel Nobelovy ceny Mario Vargas Llosa. Pokračujeme, na osvěžení si na ulici pořídíme čerstvé ovocné šťávy za pár soles a přijdeme na náměstí Plaza San Martín. Kdo byl tento známý Libertador („osvoboditel“) a proč má uprostřed náměstí sochu? Magické náměstí, kde koloniální budovy vystřídaly ty republikové z 19. století, má úžasnou atmosféru, hlavně večer po setmění a je to přímo ideální místo na vychutnání si nejznámějšího peruánského drinku, Pisco sour. Po obchodní ulici Jirón de la Unión se opět dostáváme do koloniálního centra přímo na nejznámější náměstí, Plaza Mayor. Palmy, prezidentský palác a katedrála, v níž jsou uloženy ostatky Francisca Pizarra, pokořitele říše Inků a prvního místokrále. Donedávna se zde nacházela i jeho socha. Oběd v TOP restauraci doslova pár metrů od náměstí. Málokdo ví, že peruánská kuchyně patří k nejlepším na světě a Peru získalo několikrát za sebou ocenění TOP gastronomická destinace světa. Ochutnáte „peruánské sushi“ Ceviche (marinované ryby v limetkové nálevu) nebo dáte přednost typickému jídlu Lomo saltado? Hladovět určitě v Peru nebudete Odpoledne přesun pouštní krajinou na jihovýchod po známé dálnici Panamericana. Po cestě ochutnáme asi nejznámější rychlý pokrm Jižní Ameriky, empanadas, kapsy plněné masem, šunkou, sýrem apod. Za tmy přicházíme do městečka Paracas. Poslední drink dnešního dne a nadšení lehneme do postele.

3. den: Malé Galapágy a tajemné obrazce v pouštiISLAS BALLESTAS – NAZCA

Budíme se v nejkrásnějším hotelu celé oblasti, s výhledem na oceán. Ano, jsme u Tichého oceánu. Všude kolem peruánská poušť a my jdeme na místo, které navštíví minimum turistů. Nedaleko poloostrova Paracas, oblasti, kde žila známá předkolumbovská kultura Paracas, se nacházejí ostrovy ISLAS BALLESTAS, díky své jedinečné fauně a flóře nazývané také Malé Galapágy. Na ostrovech je jedna z největších koncentrací mořských ptáků na pobřeží Jižní Ameriky. Uvidíte druhy jako pelikán peruánský, terej guánový i kormorán červenoploutvý. Do objektivů nám ale zapózují i ​​lachtani a tuleni. Přístav se nachází jen pár metrů od našeho hotelu. Unikátní výlet na lodi, který si dokonale užijeme. Jak to vlastně bylo s pacifickou válkou a jak souvisí právě s touto oblastí? Důvod války jsme měli možnost cítit už na ostrovech a řekneme si o tom víc. Na oběd nastupujeme do našeho autobusu a odcházíme do legendární Nazca. Právě zde se nachází jedno z největších tajemství Jižní Ameriky – záhadné linie a obrazce Nazca v pobřežní poušti. Díla málo známé kultury Nazca vznikly před dvěma tisíci lety a jejichž význam se dodnes nepodařilo uspokojivě objasnit. Ke které z mnoha teorií se přikloníte? Nejkrásnější pohled na obrazce je z ptačí perspektivy. Po příjezdu do města Nazca se přesouváme na místní letiště Maria Reiche (německá archeoložka, která zasvětila svůj život zkoumání obrazců Nazca), odkud odletíme malým letadlem přes obrovské obrazce (fakultativně – doporučujeme). Uvidíte psa, opici, kosmonauta? Unavení, ale nadšení se přesuneme do hotelu v centru Nazca. Těm, kteří mají ještě sílu, doporučujeme na večeři výbornou peruánskou restauraci v pěší dostupnosti od hotelu.

4. den: Známá Panamericana, Tichý oceán a postupné stoupání do bílého městaNAZCA – AREQUIPA  

Probouzíme se na náhorní plošině v peruánské poušti, s pocitem úžasného zážitku ze včerejšího přeletu nad obrazci (který si vždy objedná téměř 100 % klientů), dnes nás čeká brzký odjezd do největšího města oblasti a zároveň druhého největšího města Peru, Arequipy. Dnes to bude zase prudce fotogenický den, a proto odpojíme z proudu všechny mobily, externí baterie a foťáky a můžeme vyrazit. Z náhorní plošiny se přesouváme znovu na pobřeží Tichého oceánu a pokračujeme po známé Panamericane, autostrádě, která spojuje po pobřeží celou Jižní Ameriku, od Kolumbie až po Chile. Zastavíme se i na pláži, kde budeme úplně sami. Neskutečný pocit, který je třeba zažít! Najdou se odvážlivci, kteří se namočí v oceánských vlnách? Nebo alespoň se dotknout a namočit ruce? My ostatní si zatím dáme pivo Cusqueña a užíváme si ten pohled. Pokračujeme podél oceánu, uvidíme desítky kamionů, které se přesouvají mezi Chile, Arequipa a Limou. Občas se cesta stočí více do vnitrozemí a jedeme serpentinami doslova vysekanými ve skále. Z čeho tu lidé žijí? Co se tu pěstuje? Řekneme si více. Podvečer se odkláníme od pobřeží a začínáme stoupat na sever, do Arequipy. Z výšky 0 m (oceán) postupně do výšky 2 335m, takže do výšky Slovenských Tater. Bydlíme v absolutním centru města. Jste unavení, ale spát nejedete. Nemůžete se totiž odtrhnout od pohledu na osvětlené hlavní náměstí Plaza de Armas, které určitě patří k těm nejkrásnějším, jaké jste kdy viděli. Cítíte se jako princ z Arequipy.

5. den: Bílé město pod třemi sopkami a Dáma z AmpatoAREQUIPA

Dnes si na talíř naservírujeme prohlídku bílého města Arequipa, 2. největšího města Peru. Usazené mezi sopkami El Misti, Pichu Pichu a Chachani, zapsané v seznamech UNESCO, které Vám bude připomínat španělská města. Během nadvlády Španělů La ciudad muy leal (věrné město), v revolučním 19.století ohnisko odboje a v 20. století centrum umělců a spisovatelů. My naši prohlídku začínáme na centrálním Plaza de Armas, kde si hned všimneme, odkud vznikla přezdívka Bílé město. Při budování centra použili bílou sopečnou horninu, která se těží v okolí města, Sillar. Pokračujeme k místnímu tržišti San Camillo. Opět jsme tu jediní turisté. Kromě nás mnoho místních, kteří si vyřizují své klasické denní nákupy. Koupíte zde téměř vše. Zastavujeme se v uličce klobouků. Jsou jich tu stovky. Ne, tisíce. Arequipa jakož i celá oblast jižního Peru má dostatek slunce, a proto se klobouk stal symbol celé této oblasti. Koupíte si Panamák nebo Western? Je čas se osvěžit čerstvou šťávou, kterou připraví přímo před námi a pokračujeme. Čeká nás známá Juanita, dáma z Ampato, nejzachovalejší mumie Jižní Ameriky, kterou magazín Time vybral mezi TOP10 objevů. Pomalu je čas oběda a my máme pro Vás nachystanou specialitku – restauraci s výhledem na celé náměstí. Už nás tu znají, a proto máme přichystané nejlepší stoly. Ochutnejte Rocoto relleno – místní specialitu, která připomíná naši plněnou papriku (rocoto je druh papriky). Je trošku pikantní, ale právě kvůli tomu si objednáme místní pivo Arequipeña (v překladu „dívka z Arequipy“) a následný pivní souboj Arequipeña versus Cusqueña může začít. Postupně stoupáme do hor a koncentrace alpak a lam, a hlavně výrobků z nich se zvyšuje. Budete mít prostor i na první nákupy. Doporučujeme ale ještě navštívit Montasterio Santa Catalina, unikátní ženský klášter, doslova město ve městě, který se rozprostírá na ploše více než 20 tisíc m2. Něco podobného jen tak neuvidíte. Blíží se večer a pro gurmány umíme zajistit stůl v restauraci Chicha, jejíž majitel je světoznámý peruánský šéfkuchař Gastón Acurio. TOP gurmánský zážitek garantovaný. Arequipa si zkrátka musíte zamilovat, tak jak jsme si ji zamilovali my.

6. den: Nejvýše položené splavné jezero světaAREQUIPA – JAZERO TITICACA

Máme na programu další přesun. Znovu stoupáme do výšin. Arequipa opouštíme neradi, ale chceme vidět víc a jít dál. Přesun přes majestátní Andy do kolíbky významných andských civilizací, k jezeru Titicaca. Vydáváme se na sever a pomalu za námi necháváme pouštní Peru, o kterém většina lidí ani netuší. My jsme ho prošli a ulovili unikátní záběry. Před námi je Národní přírodní rezervace Salinas, kde uvidíme první vicuñe. Žijí ve vysokých nadmořských výškách 4 000 m n.m. a výše a z dálky nám budou připomínat naše srnky. Víte, jaký je rozdíl mezi VICUÑA, alpaky a lamou? Naši průvodci to jasně vysvětlí a rázem jejich každý bez problému rozezná. Zároveň se dozvíte, která vlna je nejlepší na šál, či svetr. Odejít z Peru bez svetru s lamou by byl hřích. Procházíme nejvyšším bodem této cesty, ve výšce 4550 m n.m. a postupně scházíme. Nadmořskou výšku už postupně cítíme, ale dáme vám rady, jak tento pobyt přežít bez problémů. Naši klienti to bez obtíží zvládnou. Procházíme město Juliaca, největší město oblasti s nelichotivou přezdívkou Nejodpornější město Peru. Pokračujeme do Puna, největšího peruánského města na břehu jezera. Směřujeme přímo do přístavu, abychom navštívili unikátní plovoucí ostrovy vyrobené z rákosu totora, na kterých přežívají zbytky mizející populace původních Indiánů Los Uros. Zaposloucháme se do místního, zvláštního indiánského jazyka Aymara, a naučíme se alespoň pozdrav. Jdeme přece na návštěvu a pozdravit je základní slušnost: „Kamisaraki“. Neuvěřitelně fotogenická místa, vysvětlíme si, jak se takový ostrov poskládá, a kde chodí mladí, pokud chtějí mít soukromí pro sebe. Postupně se stmívá a my už cítíme nastupující chlad z jezera. Vracíme se do přístavu a přesouváme se do hotelu. Bydlíme v centru a vše máme v pěší dostupnosti od hotelu. Vítáme možnost dát si čaj z koky, který zde podávají v každém hotelu. Přemýšlíte, co si dát k večeři? Je téměř povinnost si dát rybu s názvem Trucha (čti truc – pstruh) z jezera Titicaca. Po večeři ještě krátká procházka k hotelu. Příjemná, téměř přímořská atmosféra, to vše Vám nabízí Puno. Vzpomínáte si ještě, že jsme ráno vyrazili z Arequipy? Další intenzivní den.

7. den: Nejindiánštější země Jižní AmerikyPUNO – LA PAZ

Opouštíme ranní Puno, ale s jezerem se ještě neloučíme. Budeme vedle něj projíždět do další země, do Bolívie. Ideální vyrazit co nejdříve, abychom v dobrém čase přijeli na hranici. Teď už to jde relativně rychle, ale pamatujeme si časy, kdy jsme tam čekali hodiny. Peruánský venkov je skutečně zajímavý, cihlové domy bez omítky, všude kolem nápisy z minulých nebo následujících voleb. Zastavujeme na jednom vyvýšeném místě, nazvěme ho Mirador, a tedy vyhlídka. Pod námi jezero Titicaca v celé své kráse a my se nestačíme vynadívat a zároveň dělat panorama. V jezeře je chovná stanice, kde chovají pstruhy. Ano, ty, které Vám včera tak chutnali. Vzali jste si plavky a ručník? Pokud patříte mezi lední medvědy, můžete vyzkoušet i vodu s teplotou kolem 9 ° C a dát si i pár temp. Téměř v každé skupině se najde alespoň jeden odvážlivec. Nebojte se, nezamrzá. Na zahřátí máme přece s sebou Pisco! Pár kapek na zem pro Pacha Mamu, Matku Zemi, a hned je nám tepleji. Kolem nejvýše položeného splavného jezera světa se pomalu přesouváme k hraničnímu přechodu v městečku Desaguadero, podle řeky, která tvoří hranici a zároveň je to jediný odtok z jezera. Vystupujeme, se zavazadly nám pomohou místní mládenci na speciálně upravených nákladních kolech, kteří nám kufry s úsměvem přenesou na druhou stranu (za pár soles, samozřejmě). Soles zaměňujeme za Bolivianos a jdeme vyřešit administrativní věci. Někdy jsme tu čekali několik hodin, nyní to jde rychleji. Po cestě zastavujeme v Tiwanaku, prohlédnout si nejdůležitější archeologickou lokalitu a nejvýznamnější památku předkolumbovských indiánských kultur v Bolívii (prohlídka již v ceně). Věřili byste, že až sem sahalo jezero Titicaca? Stihneme i oběd v městečku Tiwanaku a pokračujeme do nejvýše položeného hlavního města na světě, do La Pazu. Kdo to je vlastně ten Evo Morales? Projíždíme předměstím El Alto, které má ale, více obyvatel než samotné hlavní město. Cihlové domy, kam oko dohlédne. A najednou – před námi La Paz. Město v údolí, v pozadí zasněžené 6tisícové štíty. Nestačíme se vynadívat a už teď víme, že La Paz patří mezi nejkrásnější města, jaké jsme kdy viděli. Přesun do luxusního hotelu nedaleko centra, s výhledem na celé město. Nadmořská výška už nám téměř nedělá problém, ale čaj z koky si dáme. Už jsme si na něj zvykli a před spaním přijde vhod.

8. den: Nejvýše položené hlavní město na světěLA PAZ

Budíme se v úžasném La Pazu a dnes budeme toto město poznávat. Město v údolí, to je samá úzká ulička nahoru a dolů. Začínáme na Mercado de las Brujas, v uličce čarodějnic, kde prodávají vše, co se dá vyrobit z koky, ale i různé jiné, rituální výrobky. A samozřejmě krásné výrobky z vlny alpaky a baby alpaky. Nebojte se, bude prostor i na nákupy. Pokračujeme dolů na místo, kde La Paz vznikl. Na náměstí San Francisco. La Paz znamená mír. Proč se tak jmenuje? Řekneme si více. Krásná katedrála, klášter, ale hned vedle moderní tržnice a jiné budovy. La Paz je jeden velký mix budov. Všudypřítomný chaos, hlavně při přecházení přes silnici. Procházíme přes nejrušnější ulici města a tentokrát stoupáme. Jdeme pomaličku, přece, jsme ve vysoké nadmořské výšce. Přicházíme na náměstí Murillo. Kdo je ten pán, který má sochu uprostřed náměstí? Palacio Quemado, v překladu, Spálený palác, který vyhořel několikrát, naposledy v roce 1875 téměř do základů. Na každém rohu indiáni s typickými malými klobouky. Svezeme se i lanovkou? Vidíme zde ultramoderní lanovky, které jsou ideální do hornatého terénu města. Věděli jste, že systém lanovek v La Pazu je nejdelší na světě? Zároveň je to jediné město na světě, kde lanovky tvoří nosný systém veřejné dopravy. La Paz nás nepřestává překvapovat. Pro odvážlivce možnost adrenalinového bonbónku, o kterém budete roky vyprávět všem známým – absolvování 60 km dlouhého sjezdu na kole z výšky 4700 m n.m. do výšky 1200 m n.m. Zážitek, který je možný pouze v Bolívii! Už jste hladoví? A co tak večeře s výhledem na celé město? Ideální zakončení ideálního dne. Ve městě, které bylo zařazeno mezi sedm novodobých městských divů světa. Ve SNU La Paz milujeme a věříme, že vy budete také.

9. den: Zemí indiánůLA PAZ-CUZCO

Dnes máme na programu celodenní přesun. Budeme procházet náhorní plošinou mezi Peru a Bolívií, Altiplanem. Po tibetské je to druhá nejrozsáhlejší náhorní plošina na světě. Odjíždíme brzy ráno a vyrážíme na hranici. Čím dříve, tím lépe, abychom v dobrém čase přišli do našeho dnešního cíle – do Cusca. Ještě je relativně brzy ráno a už se nacházíme v Desaguadero. Opět pěšky přecházíme přes hranici, poslední Bolivianos měníme zpět na peruánské soles (pokud jsme je večer všechny neutratili za bolivijské pivo Paceňa). Tento hraniční přechod již dobře známe. Nastupujeme na autobus a vyrážíme směr severozápad. Jedli jste už hamburger z Alpaky? Budete mít možnost ho ochutnat. Už po prvních kilometrech vidíme, že dnešní průjezd bude jiný. Pouště z jižního Peru vystřídaly zelené scenérie, lamy, alpaky a ovce. Pomalu se blížíme k nejvyššímu bodu dnešního přesunu – průsmyk La Raya. Jsme ve výšce 4 335 m n.m. Povinna fotka s tabulí musí být. Okolo nás 5 tisícové vrcholky a pár peruánských indiánů, kteří stojí při svých stáncích. Peruánské městečka po cestě, život indiánských obyvatel. Jaké mají postavení ve společnosti? Co je trápí? Vše se dozvíte. Cesta ubíhá rychle, žádné ostré zatáčky, jen relativně rovná cesta. Už se stmívá a pomalu se přibližujeme, tam kdesi před námi už se nachází hlavní město říše Inků. Město, které vyrostlo na inckých základech, rozložené po okolních údolích a ze kterého si Španělé udělali základnu pro další objevy. Přicházíme do města a míříme rovnou do centra. Jsme ubytováni v absolutním centru, v hotelu koloniálního stylu, doslova několik metrů od hlavního náměstí, Plaza Mayor. Možnost objednat si prémiový boutique hotel JW Marriot El Convento umístěn v historické budově kláštera ze 16.století, který získal ocenění World Travel Awards 2018 v kategorii nejlepší hotel kulturního dědictví (doporučujeme). Další aktivní den za námi. Ještě si pamatujete, že jste ráno byli v La Pazu?

10. den: Impérium InkůCUZCO

Dnes nás čeká prohlídka, na kterou se všichni těšíme. Cusco, v překladu pupek světa, bývalé centrum impéria Inků, největší indiánské říše, která se zrodila na americkém kontinentu. Právě tady ve městě a okolí se nacházejí nejkrásnější pozůstatky staveb, které nám Inkové zanechali. Prohlédneme si čtyři nejznámější z nich, které se nazývají Cuatro Ruinas (čtyři ruiny). Prohlídku čtyř ruin už máte v ceně. Začínáme pouze dvě stě výškových metrů nad městem, na pevnosti Sacsayhuaman. Majestátní stavba, o níž Španělé prohlásili, že to musí být dílo ďábla. Vyfotíte se s lamou? Ale pozor, když budete dělat self – když se příliš přiblížíte, tak plivou. Následuje posvátné Q`enko, vápencová skála, kterou Inkové zakomponovali do svého chrámu, přičemž využili i jeskyně a tunely pod skálou. Máte chuť na něco malého? Dáme si choclate con queso (čti čoklo kon KESO), velkozrnnou andskou kukuřici, která se obvykle jí s ovčím nebo jiným sýrem. Pokračujeme k spirituálním lázním Tambo Machay, kde Inka přicházel s celým svým doprovodem, když se potřeboval poradit s bohy o problémech souvisejících s říší. Nedaleko se ještě zastavíme u pevnosti Puca Pucara, červené pevnosti, která střežila okolí, jakož i cestu do Cusca. Odpoledne pokračujeme prohlídkou historického centra Cusca, kde můžeme na každém rohu obdivovat nepochybně mistrovskou stavební zručnost starých Inků. Náměstí Plaza Mayor patří určitě k nejkrásnějším náměstím v Novém světě. Katedrála s barokní koloniální fasádou, Iglesia Compañía de Jesus (kostel Společnosti Ježíšovy) a na kopcích kolem nás stovky domů, jejichž světla po setmění připomínají oblohu. Večer určitě doporučujeme ochutnat gurmánskou specialitu z And, mořské prasátko Cuy. Jdeme do kvalitní a ověřené restaurace. Garantujeme TOP gurmánský zážitek.

11. den: Jsme skoro tam!CUZCO – AGUAS CALIENTES

Kufry necháváme v hotelu a bereme si batohy. Přichází den, na který jsme se všichni těšili. Na jednu noc opouštíme Cusco a vyrážíme směr Machu Picchu, jeden z vrcholných okamžiků našeho putování. Přes údolí řeky Urubamba se přesuneme do města Ollantaytambo (možnost fakultativního výletu přes magické posvátné údolí Inků). V Ollantaytambo začíná naše bájná cesta vláčkem do městečka Machu Picchu Pueblo. Tato cesta je vždy zážitek. Vlak je jediná možnost, jak se na k Machu Picchu přepravit. Na místě lístky nekoupíte, ale my už jich máme několik dní předem zajištěné. Přicházíme do malebného městečka, které nám bude připomínat lyžařské středisko. Vysoké štíty jsou všude kolem nás. Oproti Cuscu jsme sešli o více než tisíc výškových metrů, a tak se dýchá dobře. Vyzkoušíte i termální prameny? Plavky jsme si přibalili. Městu se říká také Aguas Calientes, kvůli termálním pramenům, které velmi dobře padnou po celém dni. Očekávání narůstají a naše cesta graduje. Jednu skleničku před spaním, aby nám Pacha Mama, matka zem, druhý den zajistila pěkné počasí. Tam kdesi, nad námi, je Machu Picchu a vzrušením se ani nedá usnout. Nezapomeňte si promazat fotky, uvolnit paměť a dobít baterie!

12. den: Machu Picchu – jeden ze sedmi novodobých divů světaMACHU PICCHU – CUZCO

Dnes nás čeká vyvrcholení naší cesty, slavné MACHU PICCHU! Zapomenuté incké město. Odjíždíme brzy ráno z hotelu. Pro ty aktivní je možnost pěšího výstupu po Cestě Inků až k samotným ruinám. Případně lze zvolit pohodlnější alternativu a vyjet nahoru autobusem za malý příplatek 12 USD (doporučujeme). Nezapomenutelná panorama se štítem hory Huayna Picchu v pozadí. Můžete to vidět 100× na fotkách, ale nedá se to srovnat s pocitem, když to člověk uvidí živě. Místo, kde člověk cítí energii starobylé kultury Inků a až odmítá uvěřit, v jakém dobrém stavu a zachovalo. Proč nebylo nikdy dobyto? A na jaké účely sloužilo? Naši top průvodci Vám tyto otázky zodpoví. Prohlídka města, při které uděláte desítky fotek. Kdo nejlépe zachytí výraz pózující lamy? Pohybu chtivý mají ještě možnost absolvovat jeden ze dvou nenáročných treků, které můžete v okolí ruin absolvovat. Nebo dáte přednost rozjímání na tomto magickém místě? Odpoledne vyrážíme vláčkem zpět do Ollantaytamba a následný přesun zpět do Cuzca. Machu Picchu bylo prohlášeno za novodobý div světa a věřte, že Vás nezklame ani na vteřinu! Vyvrcholení zájezdu, jak se patří.

13. den: Amazonský pralesCUZCO – PUERTO MALDONADO

Ještě stále máme v hlavě včerejší TOP zážitek a pomalu ho zpracováváme. Dopoledne odlet z Cuzca do malého pralesního města Puerto Maldonado. Po příletu zůstane většina Vašich věcí uložených v Puerto Maldonado a do lodge si vezmete jen nejpotřebnější věci. V přístavu se nalodíme na člun, kterým se poplavíme dolů po proudu řekou Tambopata cca 3hod. Oběd absolvujeme ve člunu. Během plavby budeme mít příležitost spatřit některé druhy místní fauny: kajmany nebo největšího hlodavce světa kapybaru. První velké zážitky, noční výlet do pralesa. Večeře v lodge.

14. den: Pěší výprava k pralesní laguněAMAZONIE

Po snídani pěší výprava do vnitrozemí pralesa k pralesní laguně. Pozorování fauny v panenské přírodě (opice, papoušci, pekary). Budeme hledat stopy jaguára. Místní průvodci Vám ukáží mnohé zajímavosti v pralese a popovídají o neuvěřitelných vlastnostech některých stromů. Plavba člunem s pádly po laguně – hoacíni, volavky, a pokud budeme mít štěstí, uvidíme i anakondu. Návrat do lodge, oběd a odpočinek. Večer pozorování mladých kajmanů černých (mají kratší hlavu než krokodýl a jinak postavené zuby) na březích řeky. Večeře.

15. den: Z džungle do hlavního městaPUERTO MALDONADO – LIMA

Po toku řeky se vrátíme zpět, odlet z letiště v džungli do Limy.

16. den: Přelet přes AtlantikLIMA – EVROPA

Poslední nákupy v Limě. Toto je rezervní den pro špatné počasí v pralese. Transfer na letiště a odlet z Peru.

17. den: Opět doma!EVROPA

Přílet do Evropy. Sdílení zážitků s rodinou a přáteli.Peru, Bolívie, Amazonie - Poznávací zájezdyPeru, Bolívie, Amazonie - Poznávací zájezdyPeru, Bolívie, Amazonie - Poznávací zájezdyPeru, Bolívie, Amazonie - Poznávací zájezdy

Aktuálně

12.8.2022

Zájezdy do exotiky se slevou nyní až 25%

Slevy na poznávací zájezdy first minute až 25%

12.8.2022

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

27.4.2022

Změna vstupních podmínek na Kubu

S účinností od 6. dubna 2022 Kuba ruší povinnost předložení očkovacího certifikátu i negativního PCR testu.

RSS, více aktualit