Peru, Bolívie, Amazonie

č. zájezdu: 270097/72
od109 500,-/osoba
Peru, Bolívie, Amazonie - Poznávací zájezdy

Peru, Bolívie, Amazonie

Země: Bolívie


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Říjen, Listopad

Délka pobytu: 17 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Slevy

Program

1. den: Odlet do Lima, hlavního města Peru.

2. den: LIMA: prohlídka bývalé metropole španělského místokrálovství v Jižní Americe. Koloniální centrum, náměstí Plaza de Armas, katedrála, v níž jsou uloženy pozůstatky Francisca Pizarra, pokořitele říše Inků, vzrušující katakomby v klášteře San Francisco, kontrast bohatých a chudých čtvrtí osmi miliónového velkoměsta. Odjezd do Pisca.

3. den: Výlet člunem na ostrovy ISLAS BALLESTAS, přezdívaných také malé Galapágy. Na ostrovech je jedna z největších koncentrací mořských ptáků na pobřeží Jižní Ameriky, ale uvidíme i lachtany a tuleně. Přesun do NAZCY, kde se nachází jedno z největších tajemství Jižní Ameriky – záhadné linie a obrazce Nazca v pobřežní poušti, jejichž význam se dodnes nepodařilo objasnit.

4. den: Fakultativní výlet malým letadlem nad obrovské obrazce a poté transfer do největšího města jižního Peru, AREQUIPA.

5. den: Bílá AREQUIPA. Prohlídka města usazeného mezi sopkami el Misti, Picchu Picchu a Chachani.

6. den: Přesun přes majestátné Andy do kolíbky významných andských civilizací, k jezeru TITICACA. Výlet na unikátní plovoucí ostrovy z rákosu Los Uros, na kterých přežívají zbytky mizejících populací původních Indiánů.

7. den: Kolem nejvýše položeného splavného jezera světa se přesuneme do Bolívie. Večer příjezd do LA PAZ.

8. den: Prohlídka nejvýše položeného hlavního města světa, obývaného převážně Indiány. Směs křesťanských a pohanských kultur. Náměstí Muri a San Francisco. Výlet do TIWANAKA – k nejvýznamnější památce indiánských kultur v Bolívii.

9. den: Přesun přes oblasti obývané téměř výhradně původními indiánskými obyvateli. Večer příjezd do Cuzca.

10. den: CUZCO – bývalé centrum impéria Inků, největší indiánské říše, která se zrodila na americkém kontinentě. Prohlídka Cuzca a jeho okolí, pozůstatky Chrámu Slunce, majestátní pevnost Sacsayhuaman, posvátné Qenko, incké lázně Tambo Machay.

11. den: Dokončíme prohlídku Cuzca a přesuneme se Aguas Calientes.

12. den: Vyvrcholení cesty – MACHU PICCHU, zapomenuté incké město. Cesta vláčkem pod nejslavnější ruiny Ameriky. Pěší výstup – zážitek po cestě Inků až k samotným ruinám (za příplatek 5 eur máte možnost tento úsek absolvovat mikrobusem). Nezapomenutelné panorama Machu Picchu se štítem hory Huayna Picchu v pozadí. Machu Picchu bylo prohlášeno za novodobý div světa a věřte, že Vás nezklame ani na vteřinu!

13. den: Dopoledne odlet z Cuzca do malého pralesního města Puerto Maldonado. V přístavu se nalodíme na člun, kterým se poplavíme dolů proudem řeky Tambopata asi 3 hod. Oběd absolvujeme ve člunu. Během plavby budeme mít příležitost spatřit některé druhy místní fauny: kajmany nebo největšího hlodavce světa kapibaru. První velké zážitky, noční výlet do pralesa. Večeře v lodge.

14. den: Po snídani pěší výprava do vnitrozemí pralesa k pralesní laguně. Pozorování fauny v panenské přírodě (opice, papoušci, pekari). Budeme hledat stopy jaguára. Místní průvodci vám ukážou mnohé zajímavosti v pralese a pohovoří o neuvěřitelných vlastnostech některých stromů. Plavba člunem s pádly po laguně – hoacíny, volavky a pokud budeme mít štěstí, uvidíme i anakondu. Návrat do lodge, oběd a odpočinek. Večer pozorování mladých kajmanů černých (mají kratší hlavu než krokodýl a jinak postavené zuby) na březích řeky. Večeře.

15. den: Po toku řeky se vrátíme zpět, odlet z letiště v džungli do Limy.

16. den: Poslední nákupy, rezervní den pro špatné počasí v pralese a odlet domů.

17. den: Přílet domů.

Objevte tajuplnou jižní Ameriku a její indiánské kultury, zvyky a latinskoamerický temperament, ale přírodní skvosty v Peru a zasněžené sopky Bolívie. Cuzco, Machu Picchu i dobrodružství uprostřed Amazonského pralesa vám zajistí neopakovatelnou dovolenou plnou intenzivních zážitků.

Cena zahrnuje:

  • mezinárodní letenku, letištní poplatky, přelet Cuzco – Puerto Maldonado, přelet Puerto Maldonado – Lima, ubytování ve 3 a 4 hotelech ve dvoulůžkových pokojích se snídaní, ubytování v pralese 2 noci s plnou penzí v 4 lodge, kompletní dopravu autobusem a mikrobusy, vstupné a vláček na Machu Picchu, loďku na Islas Ballestas a jezero Titicaca, plavbu po řece Tampobata, průvodce (návštěvu Amazonského pralesa organizujeme s místním anglicky  hovořícím průvodcem), letištní transfery, všechny hraniční poplatky, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

  • stravu kromě uvedené, fakultativní výlety
Peru, Bolívie, Amazonie - Poznávací zájezdyPeru, Bolívie, Amazonie - Poznávací zájezdyPeru, Bolívie, Amazonie - Poznávací zájezdy

Slevy

Za brzké přihlášení

cena zájezdu od do sleva
do 55 775 Kč 1 000 Kč
od 55 800 Kč do 73 375 Kč 1 500 Kč
od 73 376 Kč do 92 950 Kč 2 500 Kč
nad 92 965 Kč 2 900 Kč

Podmínky udělení slevy: Platí pro každého klienta, který se přihlásí a zaplatí zálohu 50% z ceny zájezdu do 5 měsíců před jeho odjezdem. Tuto slevu je možné spojit s klubovou slevou.

Studentská / Učitelská / Lékařská

1 000 Kč na všechny letecké zájezdy

Podmínky udělení slevy: Na slevu má nárok klient, který je student, učitel nebo lékař. Studentská sleva platí pro studenty / učitele základních, středních a vysokých škol a prokazuje se kopií průkazu ISIC / ITIC. Lékařská sleva platí pro prvního přihlášeného lékaře na daný zájezd, který se zaváže vzít s sebou lékárničku a převezme funkci zdravotníka na zájezdu. Tuto slevu je možné spojit se slevou za brzké přihlášení, slevou klubovou a slevou uvítací.

Sleva množstevní / dovolená na míru

Větší skupině najednou (již od 6 klientů) přihlášené na 1 katalogový zájezd můžeme udělit speciální slevu, která bude záviset na velikosti skupiny a termínu. Informujte se, prosím, v kanceláři CK
Pro firmy a ucelené kolektivy organizujeme zájezdy na klíč za speciální ceny.

Služba doubytování

Služba pro vás všechny, kteří cestujete s CK sami a nechcete si připlácet za jednolůžkový pokoj. Najdeme vám spolucestujícího, ušetřené peníze si na vaší dovolené jistě užijete.


Pojištění

Při objednání zájezdu do 15.6.2019 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 10 mil. Kč. Zahrnuje i právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

Aktuálně

5.6.2019

Norsko nejen pro seniory 55+

Nejlevnější letecký zájezd do Norska. V základní ceně již zahrnutá polopenze, komplexní cestovní pojištění UNIQA včetně storna a vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu.

4.4.2019

Garantované termíny poznávacích zájezdů

Aktuální last minute nabídky na poznávací zájezdy s garancí odjezdu.

10.3.2019

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů