Perly Střední Ameriky

č. zájezdu: 472163/33
od97 990,-/osoba
Perly Střední Ameriky

Perly Střední Ameriky

Země: Kostarika


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Září - Prosinec

Délka pobytu: 16 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Popis zájezdu

To nejlepší z Panamy, Kostariky a Nikaraguy – BESTSELLER! Poznejte krásu tří hlavních zemí Střední Ameriky prostřednictvím našeho originálního zájezdu! Svoje putování zahájíte v Panama City, městě kontrastu mezi koloniálním stylem a hypermoderní architekturou. Poznáte Panamský kanál, triumf lidských schopností, který dal zcela mimochodem vzniknout divu přírodnímu – Gatun Lake. Pokračovat budete do Kostariky, přírodní perly Střední Ameriky. Zde Vám ukážeme to nejlepší, co může tato země turistům nabídnout – tropické pralesy, termální prameny, krásné pláže. Závěrem navštívíte Nicaraguu, dosud turismem opomíjenou, ale krásnou a bezpečnou zemi. Zažijete krásnou a nezapomenutelnou dovolenou!

Program zájezdu

1. den: Praha – Panama City
Odlet z Prahy do Panama City. Po příletu a uvítání průvodcem CK transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting s průvodcem.

2. den: Panama City
Okružní prohlídka Panama City. Budete překvapeni moderním městem plným výškových budov, čistotou na ulicích a pocitem bezpečí. Kromě moderního downtownu, přístavu a městských parků uvidíte také historické centrum města z koloniální éry. Novověk pak představuje návštěva zdymadel Miraflores v úvodní části slavného Panamského průplavu a seznámení s jejich funkcí a historií.

3. den: Panamský Kanál, Gatun Lake
Dnes Vás čeká výlet na člunu po Gatun Lake – jezeře, které vzniklo jako součást průplavu zatopením lužních pralesů v centru Panamy. Jezero je dnes ohromným ekoparkem se spoustou ostrovů – bývalých vrcholků kopců – porostlých tropickou vegetací, kde žije nesčetně druhů ptactva a zvěře. Během Vaší plavby budete pozorovat nejenom ptáky, opice, pro zdejší krajinu typické lenochody a záplavu rostlin, ale dostanete se i do těsné blízkosti ohromných námořních lodí, které jezerem proplouvají na cestě mezi Karibikem a Pacifikem. Zbytek dne volno, třeba k relaxaci u hotelového bazénu.

4. den: Panama – San Jose
Transfer a odjezd luxusní mezinárodní linkou do kostarického San Jose (executive class). Po příjezdu transfer do hotelu, ubytování. (V některých termínech je nutné z důvodu absence vhodného spojení použít leteckou linku.)

5. den: Vulkán Irazu, Cartago, San Jose
Výlet k nejvyšší kostarické sopce Irazu. Po výjezdu k vrcholu budete mít možnost pohlédnout do impozantního kráteru. Z tohoto místa je za jasného dne vidět Atlantik i Pacifik! Po prohlídce kráteru navštívíte historické město Cartago, kde bude cílem jedinečná bazilika Andělů, bohatě zdobená řezbami a malbami. Po návratu do San Jose v odpoledních hodinách následuje orientační prohlídka centra města. Návrat do hotelu v podvečer.

6. den: Vulkán Poás, La Paz Gardens
Časně odjezd do národního parku Poás. Připravte se na trail vysokohorským mlžným pralesem k vyhlídce na hlavní kráter sopky s jezerem vařícího se bahna a unikajícími vulkanickými parami. V případě pěkného počasí podnikneme výstup k Lake Botos, průzračnému jezeru ležícímu v druhém neaktivním kráteru sopky, obklopeném mlžným pralesem. Naše cesta bude pokračovat návštěvou soukromé rezervace La Paz, která je známá krásnými vodopády v úzkém pralesním údolí. Prohlédneme si expozice pralesních plazů a žab, navštívíme zdejší motýlí farmu, projdeme obří interaktivní voliéry s tropickými ptáky a také minizoo, která nás seznámí s pralesními „kočkami“. Největší v zajetí chovaný jaguár se nachází právě zde! Po obědě (v ceně) budeme mít možnost krmit volně poletující kolibříky nektarem, a návštěvu zakončíme trailem údolím pod kouzelnými vodopády. Návrat do hotelu v podvečer.

7. den: NP Manuel Antonio, Quepos
Po snídani odjezd k pobřeží Pacifiku do jednoho z nejznámějších národních parků Kostariky – Manuel Antonio. Park je proslulý výskytem nepřeberného množství tropické zvěře, ptactva a rostlinných druhů. Procházka parkem do odpoledních hodin, koupání na zdejších plážích, poté odjezd do nedalekého městečka Quepos, ubytování.

8. den: Jaco, Punta Leona
Dopoledne navštívíme pitoreskní městečko Jacó, jehož hlavní ulice je plná krámků zdejších umělců a řemeslníků. Po obědě dorazíme do resortu Punta Leona, kde se ubytujeme v apartmentech ve vysokém pralese nedaleko pacifických pláží. Odpoledne je vyhrazeno odpočinku a relaxaci na pláži Playa Blanca u blankytně modrého moře nebo u hotelových bazénů. V podvečer sledujte zdejší faunu – velké papoušky, nosály, mývaly, opice.

9. den: NP Carara, Rio Tarcoles
Časně odjezd do národního parku Carara, který je největším hnízdištěm obřích červených papoušků rodu scarlet macaw. Zde budete moci pozorovat tropické ptáky v jejich přirozeném prostředí. Následuje přejezd k řece Tarcoles, kde máme pro Vás připravenou plavbu lodí po řece, která je známá výskytem obřích krokodýlů. Tyto až pětimetrové obry a řadu vodních ptáků budete moci sledovat z několikametrové vzdálenosti. Po ukončení plavby odjezd k jedné z nejčinnějších sopek Ameriky – vulkánu Arenal. Ubytování v hotelu v blízkosti vulkánu. Večer volný k relaxaci ve zdejších termálních bazénech s horkou minerální vodou.

10. den: Vulkán Arenal, Termální Bazény
Dopoledne Vás čeká prohlídka okolí sopky a jezera Arenal, průjezd pralesem obklopujícím sopku, pozorování opic a ptáků ve větvích stromů. Večer Vás čeká relaxace v tropických zahradách hotelu, kde budete mít příležitost si dosyta užít koupel v horkých minerálních pramenech s výhledem na nedaleký vulkán.

11. den: Arenal – Ostrov Ometepe
Časně odjezd podél jezera Arenal oblastí mlžných pralesů k hranici s Nicaraguou. Po překročení hranice v Peñas Blancas Vás čeká transfer do přístavu u ohromného jezera Nicaragua a odjezd lodí na ostrov Ometepe, který sestává z vulkánů Concepcion a Maderas, tyčících se z vod jezera. Odpoledne prohlídka přírodní rezervace Charco Verde, ubytování v hotelu přímo na ostrově.

12. den: Ostrov Ometepe
Výlet do mlžného pralesa obklopujícího vulkán Maderas, prohlídka starobylých indiánských petroglyfů a historických obřadních míst. Odpoledne volno k relaxaci v prostředí jezerní pláže Santo Domingo.

13. den: Granada
Po snídani přejezd lodí na pevninu a transfer do krásného koloniálního města Granada, nejstaršího města amerického kontinentu. Prohlídka historického centra města, ubytování.

14. den: Granada, Vulkán Masaya, Managua
Dopoledne volno v centru Granady. Odpoledne odjezd k prohlídce Masaya Market, kde budete mít možnost obdivovat řemeslnou zručnost místních umělců. Pokračování ke stejnojmennému vulkánu, kde nejprve zhlédnete kráter Santiago, poté se seznámíte s vulkanickými jeskyněmi a jejich obyvateli – koloniemi netopýrů. Vybaveni přilbami a svítilnami si prohlédnete vychladlý lávový tubus. Za příznivých podmínek pak za tmy budete z okraje kráteru sledovat jezero žhavé vařící se lávy… není mnoho míst na světě, kde můžete zažít takovou podívanou! V pozdních hodinách příjezd do hlavního města Managua, ubytování.

15. den: Managua – Praha
Ráno po snídani prohlídka centra města, dle Vašeho letového plánu transfer na letiště a odlet do Prahy.

16. den: Přílet do Prahy
Váš zájezd ukončí.

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 • letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • 14× ubytování dle itineráře v hotelech kat. 3 – 4* se snídaní
 • 14× snídaně, 1× oběd
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • služby vedoucího zájezdu CK a místních průvodců
 • program dle itineráře včetně uvedených vstupů
 • stravu uvedenou v itineráři
 • komplexní pojištění – speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • stravu neuvedenou v itineráři
 • vstupy a fakultativní akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • letištní poplatky a palivové příplatky u místních přeletů splatné na místě
 • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
 • eventuální nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace
 • poplatky za odbavení zavazadel (letecká doprava)

Slevy

 • sleva pro třetí osobu na pokoji – 2 700 Kč

Další informace k zájezdu

 • Letecká doprava může vést přes USA. K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.
 • Zájezd může být směrován opačně.
 • Minimální počet 10 osob.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj – 26 900 Kč.
 • Pojištění storna zájezdů (ERV pojišťovna) do 80 000 Kč – 2 490 Kč.
 • Pojištění storna zájezdů (ERV pojišťovna) do 120 000 Kč – 3 190 Kč.
 • Pojištění storna zájezdů (ERV pojišťovna) do 140 000 Kč – 4 690 Kč.
Perly Střední AmerikyPerly Střední AmerikyPerly Střední AmerikyPerly Střední AmerikyPerly Střední AmerikyPerly Střední AmerikyPerly Střední AmerikyPerly Střední AmerikyPerly Střední AmerikyPerly Střední Ameriky

Doprava

Všechny lety nabízené zákazníkům CK jsou provozovány renomovanými leteckými společnostmi, a to zásadně linkovými spoji. Letecká doprava přes Atlantik do místa začátku zájezdu a zpět je většinou s jedním až třemi přestupy. Běžné přestupní časy se pohybují dle lokality od 40 minut do 5 hodin.

Zákazník vždy obdrží od CK zpáteční letenku podle itineráře zájezdu nebo individuální cesty. Odlety na poznávací zájezdy jsou zásadně z Prahy, na přání zákazníka AT zajistí odlet z jiných letišť za příplatek, časy odletů jsou uvedeny v letence. Při přeletech přes Atlantik je den odletu a příletu, event. první a poslední den zájezdu určen k přepravě.

CK nemůže vyhovět individuálním žádostem o konkrétní místa v letadle (např. okno, ulička apod.). Za všechny změny v letecké dopravě, které se vyskytnou z jakéhokoli důvodu, odpovídá letecký dopravce. CK nenese žádnou odpovědnost za zpoždění, přesměrování nebo zrušení letu, stejně jako za časové odchylky způsobené mimořádnými opatřeními k zajištění bezpečnosti leteckého provozu, za opoždění letu, ztrátu zavazadel a jiné problémy související s leteckou přepravou. O změnách v letecké přepravě je CK dopravcem průběžně informována a v případě časového posunu přizpůsobí začátek programu zájezdu.

Základní cena zájezdu zahrnuje letištní, bezpečnostní a palivové taxy při přepravě Praha – cílové místo a zpět. Tyto položky tvoří konečnou cenu zájezdu hrazenou zákazníkem. Změny se řídí bodem 4.6. Všeobecných podmínek. O letištních, bezpečnostních a palivových taxách při vnitrostátních přeletech hrazených v hotovosti zákazníky na místě podá CK informace při sdělení k odletu. Taxy činí nejvýše 60 USD na celý zájezd. (Týká se pouze Jižní Ameriky). Při vnitrostátních přeletech v severní Americe klienti hradí každé své odbavené zavazadlo na letišti před odletem.


Podobné zájezdy

Kostarická odysea - od Pacifiku ke Karibiku

Kostarická odysea - od Pacifiku ke Karibiku

Země: Kostarika

Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

Termíny: Červenec - Červen

Délka pobytu: 16 dnů

Osob: 1-2 osoba

č. zájezdu: 453073/130
snídaně
letecky
od107 500,-/osoba
  Magická Kostarika

  Magická Kostarika

  Země: Kostarika

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Září, Říjen, Listopad

  Délka pobytu: 9 dnů

  č. zájezdu: 472071/33
  bez stravování
  letecky
  od67 990,-/osoba
   Kostarika a Panama

   Kostarika a Panama

   Země: Kostarika

   Ubytování: Kostarika a Panama

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Listopad - Březen

   Délka pobytu: 15 dnů

   č. zájezdu: 482614/105
   snídaně
   letecky
   od99 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Poznávací zájezdy Řecko

    Pestrá nabídka poznávacích zájezdů do Řecka

    Řecko patří mezi státy pohostinné a zvyklé na množství cizinců, kteří přijíždějí za poznáním či rekreací. Turisté zde nepodstupují větší žádná bezpečnostní rizika, ale přesto je nutné uvést některá specifika – především v oblasti dopravy.

    Aktuálně

    16.7.2024

    First minute poznávací zájezdy

    Nabízíme mimořádné slevy na oblíbené poznávací zájezdy do všech bezpečných zemí na sezónu 2024-2025

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    RSS, více aktualit