Poznávací zájezd Patagonie, Argentina, Brazílie

Šestnáctidenní zájezd po Patagonii, Argentině a Brazílii se snídaní

č. zájezdu: 270098/72
od93 510,-/osoba
-10%sleva
Poznávací zájezd Patagonie, Argentina, Brazílie na 16 dnů

Poznávací zájezd Patagonie, Argentina, Brazílie

Země: Argentina

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Únor - Prosinec

Délka pobytu: 16 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Slevy

Čeká Vás bohatý a rozmanitý program. Poznáte krásu nedotčené přírody v Patagonii a zažijete jedinečnou atmosféru argentinského­Buenos Aires. Ohromí Vás jedinečné vodopády Iguazú a mnoho dalších památek UNESCO. Odpočnete si na krásné pláži s výhledem na Corcovado a Sugar Loaf Hill a necháte se unést kouzlem města Rio de Janeiro.

Program

1. den: Odlet do Buenos Aires, hlavního města Argentiny.

2. den: Přesun z mezinárodního na vnitrostátní letiště a přelet křížem přes Argentinu. První výhledy na překrásné patagonské stepi a na přibližující se Andy. Přílet do městečka EL CALAFATE v nejjižnější provincii Argentiny v Santa Cruz, ležícího na pobřeží jezera Lago Argentino. Určitě ochutnejte zmrzlinu s příchutí sladkých plodů Calafate, které daly městu jméno.

3. den: Výlet na nejkrásnější a nejznámější z ledovců národního parku Los Glaciares PERITO MORENO. Výlet lodí po jezeře na dosah ledovce. Přesun na vyhlídkovou plošinu na poloostrově, ze kterého máte ledovec jako na dlani. Naskytne se vám dech vyrážející pohled na 60 metrů vysokou ledovcovou stěnu. Ledovec je známý svým praskáním, každý okamžik se z něj část odlomí a s rachotem se zhroutí do jezera. Když přeroste ledovec na poloostrov a protne vodní cesty, celá hráz se jednou za několik let strhne. Zažijete toto divadlo právě vy?

4. den: Celodenní výlet do Chile, návštěva nejznámějšího národního parku Patagonie TORRES Del Paine. Přesun auty přes argentinsko – chilskou hranici do srdce národního parku. Prohlídka spojená s nenáročnou turistikou, fascinující pohledy – jezero Lago Sarmiento, Laguna Azul, kaskády na řece Río Paine, jezero Lago Pehoe, vodopád Salto Grande. Zaručeně potkáte lamy guanaco. Pokud jste váhali, které pohoří na světě je nejkrásnější, Torres del Paine vás určitě přesvědčí. Návrat do El Calafate v pozdních hodinách.

5. den: Poslední vychutnávání Patagonie nebo fakultativní výlet k ledovci Upsala. Nebo si zajezdíte na patagonských konících ve stylu argentinských gaučů? Rozloučení s Patagonií, celá oblast vám leží u nohou. Večerní přelet z Calafate do Buenos Aires.

6. den: Tango v kavárnách, muži v dokonalých oblecích a krásné elegantní ženy. Prohlídka rozlehlého města klimatizovaným autobusem. Proletářská čtvrť La Boca se stadionem Diega Maradony. Růžový dům, sídlo argentinské vlády, hrobka Evity Peron na magickém hřbitově Recoleta.

7. den: Půjdete si ráno zaběhat do zelených plic města? Pokračování v prohlídce města pěšky a nejstarším metrem na jižní polokouli i ve španělsky mluvícím světě. Madrid zaostal o šest let, další důkaz toho, jaká byla Argentina kdysi bohatá. Nákupy na pěší zóně Florida, budova krásné opery Colón (třetí nejvýznamnější operní scéna planety). Mimořádně sympatická nábřežní zóna Puerto Madero na místě bývalého přístavu s mostem od Santiaga Calatravu a jedinou tramvají města. Bohatá čtvrť Palermo, kde každý dům má vlastního vrátného a kde domácí nechávají chudé venčit jejich miláčky.

8. den: Výlet pobřežním vláčkem a výletní lodí do snobských čtvrtí Buenos Aires a do delty obrovské řeky Paraná. Plavba v deltě v ceně. Odpolední odjezd velmi kvalitním linkovým autobusem na sever. Náročnějším doporučujeme přelet (letí se 9. den ráno).

9. den: Příjezd k vodopádům Iguazú. Ubytování v 3 hotelu s bazénem. Odpoledne prostor pro návštěvu brazilské strany vodopádů a let vrtulníkem (fakultativně).

10. den: Celodenní prohlídka argentinské strany vodopádů, která je rozlehlejší a možná i hezčí než ta brazilská. Vláček nás odveze až k Ďáblovu chřtánu – největšímu z vodopádů. Odvážíte se v motorové loďce přímo pod vodopád?

11. den: Výlet do Paraguaye v ceně. Ciudad del Este, studené tereré (ochutnáte), indiánský jazyk guaraní. Transfer na letiště a odlet do Ria. Ubytování v 3 hotelu. Za příplatek 4 hotel s bazénem.

12. den: RIO DE JANEIRO. Město bohů, které vás dostane už při pohledu z okénka letadla. Ubytování ve 3 hotelu. Nebo dáte přednost bohatší Ipanemě?

13. den: Prohlídka města pronajatým autobusem s českým průvodcem. Lanovkou na cukrovou homoli, kde někdo kdysi napsal: Přišel jsem do Ria zemřít. Když jsem uviděl toto, rozhodl jsem se žít. Pochopíte proč. Maracana, Sambodróm a centrum nového Ria. Pláže Ipanema, Flamengo a Botafogo. To vše v ceně Vaší cesty! Vláčkem k jednomu z nových sedmi divů světa na Corcovado. Odkud je na Rio hezčí pohled?

14. den: Odpočinek na pláži, caipirinha, zumba a neuvěřitelná energie na každém kroku. Při troše štěstí návštěva fotbalového zápasu na slavné Maracaně.

15. den: Rozlučka s Riem a po obědě odlet do Evropy.

16. den: Přílet domů.

Nedotčená příroda Patagonie, majestátní argentinský ledovec Perito Moreno, národní park Chile Torres del Paine s nenapodobitelným masivem. Kouzlo Buenos Aires, vodopády Iguazú a odpočinek na slavných plážích v Rio de Janeiro. Ideální kombinace vaší exotické dovolené.

Cena zahrnuje:

  • mezinárodní letenku, letištní poplatky, 3 x vnitrostátní přelet, ubytování v 3 hotelech ve dvoulůžkových pokojích se snídaní (v Iguazú s bazénem), průvodce (6. – 15. den), letištní transfery, výelt na Perito Moreno, celodenní výlet do Torres del Paine, prohlídku Buenos Aires autobusem, celodenní výlet k vodopádům Iguazú z argentinské strany, lanovku na Cukrovou homoli nad pláží Copacabana, vláček na Corcovado, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

  • stravu kromě uvedené, fakultativní aktivity, fakultativní výlety, prohlídka brazilských vodopádů Iguazu
Poznávací zájezd Patagonie, Argentina, Brazílie na 16 dnůPoznávací zájezd Patagonie, Argentina, Brazílie na 16 dnůPoznávací zájezd Patagonie, Argentina, Brazílie na 16 dnůPoznávací zájezd Patagonie, Argentina, Brazílie na 16 dnů

Doprava

Během zájezdu nás čeká jeden dlouhý přesun z Buenos Aires do Iguazu, který za příplatek můžete přeletět (v ceně je i noc v Buenos Aires). Přelet Iguazu – Rio de Janeiro máte už v základní ceně. Na kratší vzdálenosti a výlety máme pronajaté autobusy a mikrobusy.

Ubytování

Hotely během našeho zájezdu jsou v průměru na úrovni 3*. Ubytování je zabezpečené v dvoulůžkových pokojích s TV a koupelnou.

Typy hotelů, které používáme během zájezdu (změna vyhrazená): Calafate – Tremun Calafate Parque a podobný 3 noci, Buenos Aires – Rochester a podobný, Foz de Iguazu – Foz Presidente a podobný 2 noci, Rio de Janeiro – Scorial/Ok a podobný 4 noci

Strava

V ceně zájezdu máte pouze snídaně. Stravovat se budete individuálně dle vlastní chuti. Váš průvodce Vám vždy ochotně poradí.

Peníze

Množství závisí na Vaší osobní spotřebě. Doporučená částka je minimálně 550 EUR (2019). Můžete si vzít i kreditní karty VISA a Mastercard.

Fakultativní výlety

Tango večer v Buenos Aires (2 080 Kč), Přehlídka brazilských vodopádů Iguazú (1 040 Kč), Výlet k ledovci Upsala, Patagoonie (3 770 Kč)

Ceny se vztahují k roku 2019.

Top místa na zájezdu:

EL CALAFATE Městečko leží u jezera Lago Argentino v provincii Santa Cruz. Je známé jako výchozí bod pro cestu do nedalekého NP Los Glaciares. Název městečku dal keř, který je typický pro tuto oblast. Keř je známý pro své žluté květy a tmavofialové jedlé plody.

PERITO MORENO Jedná se o nejkrásnější a nejznámější ledovec národního parku Los Glaciares. Od roku 1981 je součástí seznamu UNESCO. Přední stěna ledovce je široká 5 kilometrů a čelo ledovce je vysoké až 60 metrů. Perito Moreno je známé tím, že stále praská a kousky ledovce se odlamují do jezera.

TORRES DEL PAINE NP, který se nachází v Chile, je označován za nejkrásnější národní park v Jižní Americe. V roce 1978 byl prohlášen za biosférickou rezervaci UNESCO. V parku se nachází nespočet řek a jezer a vodopádů. Nejvyšší bod je Monte Paine Grande, který dosahuje výšky 3 050 m. n. m. Masiv vznikl asi před 12 miliony let.

BUENOS AIRES Hlavní město Argentiny a město, které žije ve dne i v noci. Kavárny, cukrárny, obchodní domy a pouliční tanečníci – vítejte na pěší zóně Florida. V Buenos Aires najdete nejširší ulici. Je to Avenida 9 De Julio. Měří 110 metrů a auta tu jezdí ve 14 pruzích. Naležato by se sem vešly skoro dvě Petřínské rozhledny.

FOZ DO IGUACU Brazilské město, které leží na střetu hranic tří jihoamerických států Argentiny, Brazílie a Paraguaye. Nachází se jen kousek od vodopádů Iguazú.

VODOPÁDY IGUAZÚ Největší soustava vodopádů na světě nacházející se na hranicích mezi Argentinou a Brazílií. Většina samotných vodopádů leží na argentinské straně, z brazilské strany je zase lepší panoramatický výhled. Vodopády tvoří okolo 275 kaskád a jejich celková šířka je víc jak dva kilometry. Nejvyšší a nejkrásnější z vodopádů se nazývá Garganta del Diablo (Ďáblův hrtan) a má výšku asi 70 metrů.

RIO DE JANEIRO Druhé nejlidnatější město Brazílie. Část města byla v roce 2012 zapsána jako Kulturní krajina na Seznam světového dědictví UNESCO. V roce 2016 se zde konaly Letní olympijské a Paralympijské hry. Největšími lákadly jsou bezpochyby socha Ježíše na Corcovadu, Sugar Loaf Hill a jedna z nejznámějších pláží světa – Copacabana.

SUGAR LOAF HILL Cukrová homole, jeden z nejslavnějších symbolů Ria. Na vrchol, který má 396 metrů Vás vyveze sedačková průhledná lanovka. Budete se kochat dechberoucím výhledem na město a na záliv Guanabara.

CORCOVADO Kopec, který je součástí NP Tijuca, má výšku 709 metrů. Jeho název pochází z indiánského jazyka a znamená Hrbáč. Od roku 1931 žehná Riu socha Ježíša, která se tyčí na vrcholu Corcovada. Socha měří 30 metrů a váží 1000 tun.


Slevy

Chytrá záloha

Využijte nabídku CHYTRÉ ZÁLOHY 10 000 Kč na zájezdy od 1.8.2020.

Při nákupu zájezdu s odletem po 1.8.2020 můžete uhradit zálohu na 1 osobu pouze ve výši 10 000 Kč, nemusíte tak hradit 50 % zálohu.

U ostatních zájezdů se platí úhrada zálohy 50% z původní katalogové ceny.


Pojištění

Nabízíme za zvýhodněnou cenu kvalitní pojištění od České pojišťovny za 895 Kč. Léčebné výlohy 10 milionů a storno do 100 000 Kč na osobu.

Aktuálně

28.11.2019

Sleva na exotické poznávací zájezdy až 15%

Slevy na exotické poznávací zájezdy pokračují nyní se slevou až 15% pouze do konce listopadu.

4.11.2019

Adventní zájezdy 2019

Doporučíme kam vyrazit nasát Vánoční atmosféru. Nabízíme Rakousko, Německo, Polsko, Slovensko, Maďarsko a další země.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů