Ostrov Vis - poklad střední Dalmácie

č. zájezdu: 279914/16
vyprodáno

Ostrov Vis - poklad střední Dalmácie

Země: Chorvatsko


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: žádný termín

Délka pobytu: volitelná


Možnosti dopravy

 • autobusem

Možnosti stravování

 • polopenze

Požádáte-li Chorvata, aby vám jmenoval tři nejhezčí ostrovy své vlasti, ve výčtu nebude pravděpodobně chybět Vis. Přírodní krásy ostrova, příchuť zapovězeného – pro veřejnost nepřístupný do roku 1989, členité pobřeží s množstvím zátok, jeskyní a nejednou písečnou pláží, mediteránská městečka místo rozlehlých rekreačních center, subtropická vegetace a průzračné vody Jaderského moře zvou ke strávení krásné dovolené. Poznejte dosud nepoznané, zpomalte a vychutnejte si tento ostrov, kde život plyne doposud neuspěchaným tempem.

1. den

Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.

2. den

Ráno příjezd do SPLITU . Před naloděním na trajekt individuální prohlídka města. Následuje téměř 3hod. plavba trajektem Jaderským mořem kolem ostrovů Brač, Hvar, Šolta. Vylodění na OSTROVĚ VIS , ve stejnojmenném městečku. Odjezd na ubytování do starobylé Komiži, ležící na úpatí nejvyššího vrcholu ostrova, 587 metrů vysoké hory Hum. Ubytování v hotelu přímo na pláži, individuální volno, odpočinek, koupání, večeře.

3. den

Pobyt u moře. Seznámení s podmanivým městečkem KOMIŽA pod horou Hum. Úzké uličky lemované tmavohnědými domky ze 17. a 18.stol., benediktinský klášter sv. Mikuláše, přístavu dominuje renesanční pevnost s rybářským muzeem a množství příjemných posezení v romantických zákoutích na pobřežní promenádě. Milovníkům ryb a zvláště humrů, doporučujeme navštívit konobu Jastožera, kde zvládnou připravit tyto lahodné klepetáče naprosto bezchybně. Jde o jedinečnou restauraci, kde se můžete najíst rovnou nad vodou.

4. den

Fakultativní lodní výlet na OSTRŮVEK BIŠEVO, všudypřítomná rozmarýna a především fantastická Modrá jeskyně, jejíž krásy předčí i světoznámou jeskyni na ostrově Capri, vzácný příklad přírodní krásy. Jeskyně je dlouhá 31 m a široká okolo 18 m. Skalním otvorem v moři do jeskyně proniká sluneční světlo a díky lomu světla vzniká nádherná hra barev (od modrošedé až po stříbřitou).

5. den

Pobyt u moře, individuální volno.

6. den

Výlet do TITOVY JESKYNĚ (Titova špilja) v hoře HUM, z níž Tito koordinoval vojenské a diplomatické kroky. Navštívíme prastaré městečko VIS se zbytky řeckého hřbitova, římských lázní, pobřežní promenáda od Luky do Kuta s letními sídly a paláci např. Česká vila, kaštel, archeologické muzeum.

7. den

Pobyt u moře, individuální volno. (Možnosti fakult. výletů – OSTRŮVEK RAVNIK, krásné zátoky na jižním pobřeží – přírodní památka STINIVA, pláž SREBRENA, ZÁTOKA STONČICA, potápěčská centra).

8. den

Panoramatická jízda ostrovem na jehož svazích se pěstují známá vína Vugava a Plavac. Fakult. ochutnávka místních specialit – likérů, vín a tradičních pokrmů na zdejší usedlosti. Překrásné přírodní scenérie, malebné zátoky, jeskyně, písečné pláže, koupání.

9. den

Dopoledne odjedeme na trajekt, plavba Jaderským mořem do Splitu a odjezd do republiky.

10. den

Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje:

 • dopravu autobusem
 • trajekt Split – Vis – Split
 • 7× ubytování v hotelu Biševo – Komiža (2lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací)
 • 7× polopenzi – doporučujeme pro výbornou kuchyni, snídaně formou bufetu, večeře výběr z menu + salátový bufet
 • pobytovou taxu
 • průvodce

Fakultativně:

 • pojištění léčebných výloh a storna: 330 CZK
 • 1/1 pokoj (povinný a na ověřený v CK – počet omezen, není možný na mořskou stranu): 2 800 CZK
 • pokoj s balkonem na mořskou stranu – příplatek je účtován na osobu, na vyžádání v CK: 750 CZK
 • pokoj s balkonem na park – příplatek je účtován na osobu, na vyžádání v CK: 400 CZK

Doprava

Autokarové zájezdy jsou realizovány z Prahy, obvykle stanice metra A Dejvická, od hotelu Diplomat, Evropská ulice nebo konečná metra B – Černý Most (nejlépe vystoupit z prvního vagónu metra, popojít dále ve směru jízdy cca 200 m, zde je již vidět venkovní McDonald´s, stojící na okraji velkého parkoviště obchodního centra Černý Most. Autobus bude stát před venkovní restaurací McDonald´s, směrem k parkovišti obchodního centra Černý Most.) Zastávka může být vyjímečně i u stanice metra C Holešovice.

V detailu zájezdu se dozvíte, zda jsou možná také další odjezdová místa jako je např. Plzeň.


Podobné zájezdy

Hotel Vis

Hotel Vis

Země: Chorvatsko

Destinace: Jižní Dalmácie

Středisko: Dubrovník

Typ: Pobytové zájezdy

Termíny: Květen - Říjen

Délka pobytu: 5 až 8 dnů

č. zájezdu: 483965/89
polopenze
vlastní doprava
od7 245,-/osoba
  Bluesun Borak

  Bluesun Borak

  Země: Chorvatsko

  Destinace: Střední Dalmácie

  Středisko: ostrov Brač - Bol

  Ubytování: Bluesun Borak

  Typ: Pobytové zájezdy

  Termíny: Červen - Září

  Délka pobytu: 8 dnů

  Osob: 2 osoby

  č. zájezdu: 481007/5
  polopenze
  vlastní doprava
  od16 882,-/osoba
  -8%sleva
  Vis

  Vis

  Země: Chorvatsko

  Destinace: Jižní Dalmácie

  Středisko: Dubrovník

  Ubytování: Vis

  Typ: Pobytové zájezdy

  Termíny: Červen - Září

  Délka pobytu: 8 dnů

  Osob: 2 osoby

  č. zájezdu: 473300/5
  polopenze
  vlastní doprava
  od15 631,-/osoba
  -8%sleva

  Mohlo by vás zajímat:

  Pobytově poznávací zájezdy

  Pobyty s výlety

  Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

  Dovolená na ostrově Pag

  Dovolená na ostrově Pag v regionu severní Dalmácie

  Ostrov Pag je cca 63 km dlouhý a 1.5 až 11 km široký a administrativně patří do oblasti ostrova Rab,tedy přísně vzato ke Kvarnerskému zálivu. V mnoha směrech je však Pag spíše zařazován do oblasti severní Dalmácie.

  Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

  Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

  Aktuálně

  12.4.2024

  Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

  Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

  11.4.2024

  Island nejen pro seniory 55+

  Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

  9.2.2024

  Aktuální stav provozu alpských lyžařských středisek

  Aktuální informace o stavu provozu lyžařských středisek nejen ve Francii, Itálii a Rakousku, ale také v Česku, Bulharsku, Německu, Polsku, Slovinsku a Švýcarsku. Kolik % je aktuálně v provozu, zda se zasněžuje apod. vše v přehledné tabulce.

  RSS, více aktualit