Nový Zéland - Austrálie

č. zájezdu: 270050/72
od128 375,-/osoba
-23%sleva
Nový Zéland - Austrálie - Poznávací zájezdy

Nový Zéland - Austrálie

Země: Austrálie


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Říjen - Květen

Délka pobytu: 15 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Popis:

Daleko na druhém konci světa leží nejmenší kontinent na světě – Austrálie a zelené ostrovy Nového Zélandu. Tento poznávací zájezd je ideálním pro ty, kteří chtějí poznat základ kultury Maorů, evropských imigrantů a australských aboriginců a v rámci omezeného času poznat ty nejznámější města obou zemí a přírodní skvosty Nového Zélandu. Ideální kombinace dovolené u protinožců.

 • kiwi, klokani, Wombat, koaly, žraloci a grilovaný klokaní steak
 • největší metropole, aktivní sopky a maximum poznání za krátký čas u protinožců
 • kultura Maorů, evropských imigrantů a australských aboriginců
 • příjemné hotely a relaxační závěr v Sydney se spoustou fakultativních vý­letů

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku do Wellingtonu a zpět ze Sydney, přelet Auckland – Melbourne, přelet Melbourne – Sydney, 12 x ubytování v 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích,  privátní dopravu během celého programu, letištní transfery v Austrálii a na Novém Zélandu, prohlídku Wellingtonu, Aucklandu, Melbourne a Sydney, průvodce do 11. dne zájezdu, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu, žádost o víza Austrálie (650,– Kč), cestovní autorizace ETA Nový Zéland (1300,– Kč), fakultativní výlety, vstupné do památek a atrakcí    

Ubytování:

Wellington – Park hotel Lambtom Quay****, 1 noc

Program:

1. den: Check inLETADLO

Odlet z Evropy a dlouhý let k jižním mořím.

2. den: Špičkový servis na palubě letadlaLETADLO

Stále jsme ve vzduchu, ale už na jižní polokouli.

3. den: První kroky u protinožcůWEL­LINGTON

Přistáváme! Hlavní město Nového Zélandu WELLINGTON. Aklimatizace aktivním odpolednem. Projdeme se centrem města. Vyvezeme se pozemní lanovkou z centra města do botanické zahrady. Projdeme se nádherným parkem a budeme hledat ptáky kākā. Velký papoušek tráví hodně času v korunách stromů a jeho skřek je zde často slyšet. Projdeme botanickou zahradou napříč až do rozária Lady Norwoodové. Historickým hřbitovem a lávkou přes dálnici se dostaneme k budově parlamentu s přezdívkou Úl (Beehive). Sami uvidíte, proč ji dostala. Na opačné straně křižovatky se nachází jedna z největších dřevěných staveb na světě, Victoria university. Pokračujeme na nábřeží, které se postupně mění na odpočinkovou zónu s množstvím kaváren, restaurací a jiných aktivit. Procházku zakončíme při muzeu Te Papa, na které se budeme těšit následující den. Večeři si dáme v některé z restaurací, velký výběr je na pěší zóně Cuba street.

4. den: Hora osudu a nejvyšší vrchol severního ostrovaWELLINGTON – WHAKAPAPA – TONGARIRO

Po snídani se připravíme na cestu. Před odchodem z Wellingtonu ještě navštívíme jedno velmi pěkné muzeum. Národní muzeum Te Papa Tongarewa, což doslovně znamená „kontejner pokladů“, je velmi pěkně a moderně zařízené muzeum. Najdete zde zajímavou expozici věnovanou místní flóře a fauně. Ta je zde díky dlouhodobé izolací jedinečná. V rámci této expozice je tu i zakonzervované tělo jedné z největších olihní Hamiltonových, jaké byly kdy nalezeny nebo uloveny. Kdysi byl známý pod názvem crack obrovský. Další zajímavou expozicí je celé patro věnované maorské kultuře a historii. Zde si můžete přečíst kopii smlouvy z Waitangi, nebo podívat, jak vypadaly nástroje, oděvy a další věci denního života prvních usedlíků na ostrovech se jménem Aotearoa – Země dlouhého bílého oblaku. Součástí jsou putovní a dočasné výstavy a zahrada s novozélandskými rostlinami. Po této návštěvě nasedneme do autobusu a vydáme se na sever. Procházíme kulturní krajinou a příjemnými malými městečky, dokud se dostaneme na úpatí stále aktivní sopky Ruapehu. Do parku vstoupíme ze západní strany a neustále budeme mít výhledy na sopky národního parku Tongariro. Hlavními atrakcemi jsou zde sopky. Ruapehu je ta nejvyšší a Ngauruhoe je zase díky filmové trilogii Pán Prstenů tou nejznámější. V parku je množství delších i náročnější treků, některé i vícedenní. My se projdeme nenáročnou cestou k vodopádu Taranaki s krásnými výhledy na všechny strany. Dobře udržovaná cesta nás povede různými porosty až k samotnému vodopádu. Dnes přespíme ve stínu sopek.

5. den: Vyzkoušíte jetboating pod Huka FallsTONGARIRO – TAUPO – HUKA FALLS – ROTORUA

Ráno se odvezeme na konec cesty v národním parku, lyžařského střediska Whakapapa. Kdo bude mít zájem, vyveze se lanovkou na vyhlídku Knoll Ridge pod vrcholem Ruapehu. Tato oblast je nejpopulárnějším lyžařským střediskem na severním ostrově. Z Tongariro pokračujeme k dalšímu „nej“, a tím je největší jezero Nového Zélandu, jezero TAUPO, které vzniklo sopečnou explozí. Její následky sledovali i Evropané v antickém světě. Jen nevěděli, kde se výbuch odehrál. Ve stejnojmenném městě budeme mít čas na krátkou procházku. Město je populárním letoviskem, kam se chodí domácí rekreovat. Nedaleko centra města se nachází HUKA FALLS s nádherně modrou vodou. Projdeme se přes úzký a malý kaňon, kterým voda protéká pod samotný vodopád. V blízkosti si zájemci fakultativně mohou vyzkoušet jet boating, při kterém se člun řítí rychlostí 90 km / h a stačí mu k tomu 10 cm vody. Kde jinde byste měli vyzkoušet tento zážitek než v zemi jeho původu. Jetboaty byly poprvé zkonstruovány a využívány v roce 1954 právě na Novém Zélandu Billem Hamiltonem, aby se uměl rychle plavit po mělkých a dravých řekách. Dnes je z nich celosvětová atrakce. Po tomto adrenalinovém zážitku sedneme do autobusu a vstupujeme do oblasti termální energie. Už kolem Huka falls bude vidět různá zařízení na využívání této síly z útrob Země. Mezi gejzíry a geotermálními poli se dostaneme až do města Rotorua, hlavního města Maorů. Na místě, kde je dnes Rotorua, bylo centrum této kultury.

6. den: Haka v přímém přenosu a hobití KrajROTORUA – HOBITI – AUCKLAND

Na okraji města Rotorua se nachází místo zvané Whakarewarewa, jehož celý název zní TeWhakareware­watangaOTeOpe­TauaAWahiao, což znamená místo setkání válečné skupiny Wahiao. Již v roce 1325 zde stála pevnost zvaná TePuia. Whakarewarewa je oblast proslulá termálními prameny, gejzíry a bublajícím sirným bahnem. V minulosti zde bylo více než 500 jezírek s horkou vodou a 65 gejzírů. Z nich je dnes aktivních 7 a jeden z nich, Pohutu, je nejvyšším gejzírem na Novém Zélandu. Je aktivní asi 20krát denně (každou 1¼ hodiny) a chrlí vodu vysokou až 30 metrů. Protože se nacházíme v maorském kulturním centru, navštívíme také tradiční dům setkávání v této oblasti, kde se půjdeme podívat na vystoupení uměleckého souboru a uvidíme tradiční haka (tanec se zpěvem). Ve stejné oblasti můžeme ještě navštívit skanzen, kde uvidíme tradiční způsob života Maorů, řezbářskou dílnu s prvotřídními uměleckými díly. TePuia je proslulá tím, že zde pracují nejlepší řezbáři v zemi. Ti často používají tradiční dřevo stromu kauri. TePuia je také součástí celostátního projektu na záchranu ptáků kiwi. Ve speciálním zařízení zde chovají zraněné nebo v zajetí vylíhlé ptáky a připravují je na vypuštění do volné přírody.

Nový Zéland - Austrálie - Poznávací zájezdyNový Zéland - Austrálie - Poznávací zájezdyNový Zéland - Austrálie - Poznávací zájezdyNový Zéland - Austrálie - Poznávací zájezdy

Podobné zájezdy

Nový Zéland a Bora Bora (Tahiti)

Nový Zéland a Bora Bora (Tahiti)

Země: Austrálie

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Říjen - Květen

Délka pobytu: 16 dnů

č. zájezdu: 487685/72
snídaně
letecky
od189 375,-/osoba
  -25%sleva
  Západní Austrálie

  Západní Austrálie

  Země: Austrálie

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Říjen

  Délka pobytu: 20 dnů

  č. zájezdu: 450521/36
  snídaně
  letecky
  od173 990,-/osoba
   Krásy Jižní Austrálie

   Krásy Jižní Austrálie

   Země: Austrálie

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Září

   Délka pobytu: 18 dnů

   č. zájezdu: 450520/36
   snídaně
   letecky
   od165 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Poznávací zájezdy Last Minute 2023

    Poznávací zájezdy Last Minute - poznání za výhodné ceny!

    Poznávací zájezdy Last Minute umožňují každému, kdo rád a schutí objevuje nová místa, aby si na poslední chvíli vybral zajímavý zájezd, na zajímavá místa a za zajímavé peníze.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit