Poznávací zájezd Norsko - zlatý trojúhelník

Osmidenní zájezd do Norska

č. zájezdu: 273838/72
od45 825,-/osoba
-25%sleva
Poznávací zájezd Norsko - zlatý trojúhelník na 8 dní

Poznávací zájezd Norsko - zlatý trojúhelník

Země: Norsko

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červen - Září

Délka pobytu: 8 dnů


Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Příběhy Vikingů, povídky o trollech, trollí stezka, skandinávská historie, památky měst, nejdelší tunel světa a mnoho dalšího. To je naše cesta po severu. To je Norsko.

Popis:

Nejnorštější město světa (UNESCO), nejdelší fjord a největší ledovec. Nejdelší silniční tunel světa, nejstrmější cesta Norska a slavná Cesta trollů. Oba fjordy UNESCO, nejzápadnější místa Skandinávie a závěr v Oslo, kde se opravdu dobře žije. Čeká vás poznávací dovolená na severu Evropy plná intenzivních zážitků.

  • nejnorštější město (UNESCO), nejdelší fjord, největší ledovec
  • nejdelší silniční tunel světa, nejstrmější cesta Norska, slavná Cesta trollů
  • oba fjordy UNESCO, nejzápadnější místa Skandinávie
  • pod patronátem skandinávistů po stopách známých románů Jo Nesba

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, ubytování v 3* hotelech v pokojích pro dvě osoby, snídaně, všechny transfery, průvodce, silniční poplatky, vláček na vyhlídku nad Bergenem, informační materiál, pojištění proti insolventnosti   

Cena nezahrnuje:

poplatek za zavazadla přepravovaná v zavazadlovém prostoru letadla cca 1 820 Kč, stravu kromě uvedené, fakultativní výlety, cestovní pojištění, PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Oslo – Thon Hotel Europa Oslo****, 2 noci

Program:

1. den: Odlet do OslaPRAHA/VÍDEŇ – OSLO

Přilétáme do hlavního města Norska. První procházka po promenádě Karl Johans Gate.

2. den: Dobrý král, komunismus, Munchův Výkřik a černé zlatoOSLO

Začínáme hlavním městem OSLO. Ulice Karla Johana – hlavní ulice Norska, pojmenovaná podle francouzského maršála z napoleonských dob a zároveň švédského korunního prince. Vysvětlíme vám, proč. Královský palác, který městu dominuje a mohutná červená Radnice nad přístavem. Moderní část přístavu Aker Brygge s krásnými stavbami od Renzo Piana a středověká pevnost Akershus. Pro zájemce Národní galerie s obrazy nejznámějšího norského malíře Edvarda Muncha. Mimochodem, na Waldemar Thranes gate 8 v Oslu najdete i restauraci Schrøder, do které rád chodívá Harry Hole. Výhled na město ze střechy překrásné moderní opery, kam se mladí Norové přicházejí zasnoubit. Nová čtvrt Bjorvika a architektura Barcode. Cítíte tady peníze? Pro zájemce večeře v michelinské restauraci v centru města, respektive zábava v nočních klubech jednoho z nejdražších měst naší planety.

3. den: Nejvyšší lezecké stěny a nejlepší zimní olympiádaOSLO – LILLEHAMER – ROMSDALEN

Opouštíme Oslo a na několik nejbližších dní se vydáváme na cestu norskou přírodou. U největšího jezera Mjosa navštívíme dějiště olympijských her. Hamar a jeho slavná rychlobruslařská hala, Lillehammer a jedinečný výhled ze skokanských můstků, kde si řekneme vše o nejkrásnější zimní olympiádě v historii. Víte, kam se poděla olympijská vesnice? Přejíždíme na sever přes známou dolinu GUDBRANDSDALEN, která je opěvovaná v množství norských písní a podle níž dostal název typický nasládlý kozí sýr. Dolina Romsdalen s nejvyššími lezeckými stěnami v Evropě, které budou padat kolmo na nás. Začínáme vnímat Norsko takové, jaké je.

4. den: Fjord pod ochranou UNESCO, hudba Griega a pohádky o trollechCESTA TROLLŮV – GEIRANGER – STRYN

Je toto nejkrásnější den, jaký se dá v evropské přírodě zažít? Norové to tvrdí. Úžasná Cesta trollů, jejíž ostré zákruty Vám vyrazí dech a na jejím vrcholu zažijete jeden z nejúchvatnějších výhledů, jaké se Vám v Norsko naskytnou. Směřujeme k překrásnému norskému fjordu GEIRANGER (UNESCO). National Geographic ho zařadil mezi nejzachovalejší přírodní památky UNESCO na světě. Věděl proč. Ráj pro milovníky přírody, hudba Edvarda Griega a pohádky o trollech. Nezapomenutelná vyhlídková plavba po fjordu (fakultativně). Poslední výhled nad Geirangerem a křeslo královny Sonji. Spánek v horském hotelu daleko od všeho, který zařadíte mezi své top cestovatelské zážitky. Zde se zastavil čas.

5. den: Koupání na nejkrásnější pláži Norska, trek k ledovciSTRYN – BRIKSDALSBREEN – MALOY

Nejslavnější ledovec Norska Briksdalsbreen se každým dnem zmenšuje. Vy ho ještě uvidíte. Lehká hodinová procházka krásnou norskou přírodou. Pokračujeme na západ, do městečka MALOY. Návštěva nejzápadnějšího cípu Norska, atmosféra konce světa, norské ticho. Maják, ve kterém straší. Krásná bílá pláž s vodou od třinácti stupňů, kde jsme se loni několikrát koupali. Atlantský oceán a Vy.

6. den: Nejdelší fjord, nejkrásnější železnice, 24 kilometrů tuneluMALOY – FLAM – STALHEIM

U Nordfjordu (106 km) směřujeme zpět do srdce norských fjordů. Na cestě však ještě navštívíme ledovec Bøyabreen a výborné ledovcové muzeum v jeho bezprostřední blízkosti (fakultativní vstup). Trajektem přes nejdelší norský fjord Sognefjord (205 km) k nádhernému dřevěnému kostelíku v Kaupanger. Uvidíme i dřevěné a krajkové městečko Laerdalsoyri a zažijeme nejdelší silniční tunel na světě (24 kilometrů). Stojíte uprostřed tunelu, nad hlavou máte kilometr skály. Příjezd do městečka FLAM v srdci země fjordů. Prostor pro výlet nejkrásnější norskou železnicí do městečka Myrdal, z úrovně moře na náhorní plošinu 1000 m.n.m.

7. den: V srdci země fjordů, hanzovní domkySTALHEIM – HARDANGER – BERGEN

Nacházíme se u druhého UNESCO fjordu Nærøyfjord, který je pojmenován podle severského boha, vládce moře. Až 1400 metrů vysoké skály nad hladinou a 500 metrů pod hladinou. Pro zájemce dvouhodinová plavba. Majestátní fjord, na který určitě nezapomenete. Kolem třetího nejdelšího fjordu planety HARDANGER (179 km) směřujeme do nejnorštějšího města na světě. Vítejte v BERGENU: procházka městem schovaným mezi sedmi horami.

8. den: Sobi ve stínu dřevěných domků (UNESCO)BERGEN – PRAHA/VÍDEŇ

Nejnorštější město na světě. BERGEN: procházka městem, usazené mezi sedmi kopci. Domy obchodníků jako svědectví německé historie Bergenu (UNESCO), nejzachovalejší středověká pevnost v Norsku. Na rybím trhu můžete ochutnat výbornou rybí polévku a odvážnější i velrybu. Koupíte si domů losa nebo sobí salám? Vláček nás strmým kopcem vyveze na překrásnou vyhlídku, odkud budete mít město jako na dlani. Odlet domů.Poznávací zájezd Norsko - zlatý trojúhelník na 8 dníPoznávací zájezd Norsko - zlatý trojúhelník na 8 dníPoznávací zájezd Norsko - zlatý trojúhelník na 8 dníPoznávací zájezd Norsko - zlatý trojúhelník na 8 dníPoznávací zájezd Norsko - zlatý trojúhelník na 8 dní

Doprava

Doprava bude zabezpečená pronajatým autobusem. Po městech se budeme pohybovat pěšky nebo podle zájmu místní dopravou.

Ubytování

Po dobu našeho zájezdu budeme ubytováni v hotelech střední třídy. Ubytování ve dvojlůžkových pokojích s příslušenstvím.

Strava

V ceně zájezdu jsou snídaně formou švédských stolů. Během zájezdu se budete stravovat dle vlastní chuti a Váš průvodce Vám vždy ochotně poradí.

Peníze

Doporučujeme Vám částku minimálně 400 EUR (2019). Můžete si vzít i platební karty, které v Norsku fungují skoro všude a bez problémů.

Top místa na zájezdu

OSLO Hlavní město Norska přezdívané taky jako nejzelenější město světa. To je Oslo. Největší atrakcí je tu asi Vigelandův park. Naleznete zde 212 sousoší a soch z bronzu, žuly a litiny. Oslo Vám nabídne nespočet muzeí, památek, kouzelnou přírodu a určitě vyzkoušejte i místní speciality jako je pizza s kousky sobího masa.

BERGEN Druhé nevětší město krajiny. Klidné město, které Vám sice nenabídne mnoho památek, ale za to se můžete kochat krásným výhledem na fjordy.

TROLLVEGGEN Horolezecký symbol Skandinávie je norský Trollveggen – stěna trolů. Nachází se v dolině Romsdalen a se svou výškou 1000 metrů je nejvyšší kolmou skalní stěnou Evropy.

LILLEHAMMER Malé městečko, které se nachází na okraji největšího norského jezera – Mjosa. Před několika lety město olympijských her. Nyní poklidná dědinka s pár hotely a domy.

Aktuálně

12.8.2022

Zájezdy do exotiky se slevou nyní až 25%

Slevy na poznávací zájezdy first minute až 25%

12.8.2022

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

27.4.2022

Změna vstupních podmínek na Kubu

S účinností od 6. dubna 2022 Kuba ruší povinnost předložení očkovacího certifikátu i negativního PCR testu.

RSS, více aktualit