Poznávací zájezd Norsko - zlatý trojúhelník

Osmidenní zájezd do Norska

č. zájezdu: 273838/72
od44 450,-/osoba
-30%sleva
Poznávací zájezd Norsko - zlatý trojúhelník na 8 dní

Poznávací zájezd Norsko - zlatý trojúhelník

Země: Norsko

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen, Září

Délka pobytu: 8 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Příběhy Vikingů, povídky o trollech, trollí stezka, skandinávská historie, památky měst, nejdelší tunel světa a mnoho dalšího. To je naše cesta po severu. To je Norsko.

Popis zájezdu

Navštivte společně s námi překrásnou severskou zemi, která nabídne hned několik skvostných památek zapsaných v UNESCO. Díky našemu poznávacímu zájezdu pochopíte, že Norsko je skutečně výjimečné – kochat se budete okouzlujícím městem Bergen (UNESCO), nejdelším fjordem či největším ledovcem. Uvidíte i nejdelší silniční tunel světa, nejstrmější cestu Norskem, slavnou Cestu trollů, dva fascinující fjordy zapsané v UNESCO a nejzápadnější místa Skandinávie. Zapomenout ale nelze ani na hlavní město Oslo, kde se podle místních žije vskutku náramně – zde nasajete tu pravou severskou atmosféru!

 • nejnorštější město (UNESCO), nejdelší fjord, největší ledovec
 • nejdelší silniční tunel světa, nejstrmější cesta Norska, slavná Cesta trollů
 • oba fjordy UNESCO, nejzápadnější místa Skandinávie
 • pod patronátem skandinávistů i po stopách románů Jo Nesba

Program zájezdu

1. den: Odlet do Osla

PRAHA/VÍDEŇ – OSLO

Čeká nás odlet do hlavního města Norska. Po nepříliš dlouhém letu nakonec přistaneme v Oslu, a až se ubytujeme, vydáme se na první severskou procházku po promenádě zvané Karl Johans Gate.

2. den: Dobrý král, komunismus, Munchův Výkřik a černé zlato

OSLO

Zdárně zabydleni a odpočati se další den vydáme objevovat krásy Osla. Nejprve zamíříme do ulice Karla Johana – ta je považovaná za hlavní norskou ulici. Pojmenována byla podle francouzského maršála z napoleonských dob a zároveň švédského korunního prince. K tomu si samozřejmě řekneme více informací. Dále se však přesuneme ke Královskému paláci, který městu dominuje. Odtud se pokocháme i nepřehlédnutelnou červenou radnicí nad přístavem. Pak nás ale naprosto oslní moderní část přístavu Aker Brygge s krásnými stavbami od Renza Piana a středověká pevnost Akershus. 

Nadšenci do umění si následně budou moct prohlédnout i Národní galerii s obrazy nejznámějšího norského malíře Edvarda Muncha. Zajíma­vost: Mimocho­dem, na Waldemar Thranes gate 8 v Oslu najdete i restauraci Schrøder, do které rád chodívá Harry Hole (hlavní postava krimi románů Joa Nesbøa). Naše procházka Oslem však bude pokračovat – užijeme si krom jiného i výhled na město ze střechy překrásné moderní opery, kam se mladí Norové chodívají zasnoubit. Opomenout ale nemůžeme ani návštěvu nové čtvrti Bjørvika a oblasti v ní zvané Barcode. Zde pocítíme nádech luxusu. A nakonec se, pro ty největší gurmány, nabídne příležitost povečeřet v jedné michelinské restauraci v centru města. Ti akčnější pak mohou samozřejmě vyrazit za zábavou do nočních klubů v jednom z nejdražších měst naší planety.ěsta, respektive zábava v nočních klubech jednoho z nejdražších měst naší planety.

3. den: Nejvyšší lezecké stěny a nejlepší zimní olympiáda

OSLO – LILLEHAMER – ROMSDALEN

Následující den dáme Oslu sbohem a vyrazíme na cestu za norskou přírodou, která je opravdu okouzlující. Prvně se zastavíme u největšího jezera Mjosa, odkud spatříme krom jiného i dějiště olympijských her. Procestujeme i město Hamar se slavnou rychlobruslařskou halou či město Lillehammer s jedinečným výhledem ze skokanských můstků. Zde si řekneme vše o nejkrásnější zimní olympiádě v historii. Mimochodem – víte, kam se poděla olympijská vesnice? 

Dále přejedeme na sever přes známé údolí Gudbrandsdalen, které je nejen opěvované v celé řadě norských písní. Podle něj totiž dostal název i typický nasládlý kozí sýr. A na samotný závěr se pokocháme i údolím Romsdalen s nejvyššími lezeckými stěnami v Evropě (zde i přenocujeme). Bude to vskutku úchvatný pohled – mohutné skály nás budou obklopovat kolem dokola. Právě v tento moment začneme vnímat výjimečnost Norska.

4. den: Fjord pod ochranou UNESCO, hudba Griega a pohádky o trollech

CESTA TROLLŮ – GEIRANGER – STRYN

Norské putování bude pokračovat i další den. Opět se ponoříme do dechberoucí krajiny a necháme se jí přímo unášet. Tak, jako třeba samotní Norové. Naši cestu tedy zahájíme podél Cesty trollů, jejíž ostré zákruty kdekomu vyrazí dech. Na jejím vrcholu pak zažijeme (za odměnu) jeden z nejúchvatnějších výhledů, jaký se může v Norsku naskytnout. Pak ale své kroky nasměrujeme k překrásnému norskému fjordu Geiranger (UNESCO). Zají­mavost:National Geographic ho zařadil mezi nejzachovalejší přírodní památky UNESCO na světě. A věděl proč. Je to učiněný ráj pro milovníky přírody! Zde si také popovídáme třeba o hudbě Edvarda Griega a pohádkách o trollech.

A pak už si užijeme poslední výhled nad fjordem (někdo z nás možná posedí i na křesle královny Sonji) a vydáme se pomalu a jistě k našemu ubytování v městečku Stryn. Čeká nás klidný spánek v nezapomenutelném horském hotelu daleko od všeho. Právě na tomto místě budeme mít pocit, jako by se zastavil čas. Doporučení: CK také nabízí fakultativní výlet v podobě nezapomenutelné vyhlídkové plavby po fjordu. 

5. den: Koupání na nejkrásnější pláži Norska, trek k ledovci

STRYN – BRIKSDALSBREEN – MALOY

Dokonale vyspaní a odpočatí se vydáme za dalšími zážitky v norském přírodním „království“. Před námi bude poklidná hodinová procházka, během níž se zastavíme i u nejslavnějšího ledovce Norska, kterým je Briksdalsbreen (jen pro zajímavost – každým dnem se zmenšuje). Poté budeme pokračovat na západ, do našeho dalšího cíle – městečka Måløy. Zde se pokocháme nejzápadnějším cípem Norska a zažijeme atmosféru konce světa. To naprosté norské ticho nás dostane. Neopomeneme však ani návštěvu tamějšího majáku, ve kterém podle povídaček místních straší! Kdo bude mít pro strach uděláno? A nakonec se potěšíme krásnou bílou pláží s vodou od třinácti stupňů, ve které se budou moci největší otužilci vykoupat. Kolem dokola budeme vnímat rozlehlý Atlantský oceán a pak už nic.

6. den: Nejdelší fjord, nejkrásnější železnice, 24 kilometrů tunelu

MALOY – FLAM – STALHEIM

Další den dáme městečku Måløy sbohem a vydáme se zpět do srdce norských fjordů. Konkrétně se vydáme skrz norský okres Nordfjord (106 km) a po cestě nezapomeneme navštívit i ledovec Bøyabreen a zajímavé ledovcové muzeum v jeho bezprostřední blízkosti (fakultativní vstup). Posléze přeplujeme trajektem přes nejdelší norský fjord Sognefjord (205 km) k nádhernému dřevěnému kostelíku v Kaupanger. Zde uvidíme mimo jiné i dřevěné krajkové městečko Laerdalsoyri a též zažijeme nejdelší silniční tunel na světě (dlouhý je 24 kilometrů)­. Zajímavost: Jak­mile se ocitnete uprostřed tunelu, nad hlavou budete mít až kilometr skály! Po našem putování se nakonec dostaneme do malebné údolní vesničky Flåm, která nám poskytne skvělé panoramatické výhledy. Prostor zde však bude i na výlet nejkrásnější norskou železnicí, až do městečka Myrdal (cesta vede z úrovně moře na náhorní plošinu ve výšce 1000 m. n. m.). Plni skvělých prožitků se ovšem přesuneme do nedaleké vesnice Stalheim, kde přenocujeme.

7. den: V srdci země fjordů, hanzovní domky

STALHEIM – HARDANGER – BERGEN

Vesnice Stalheim se nachází poblíž majestátního fjordu Nærøyfjord (UNESCO), který je pojmenován podle severského boha a vládce moře. A tak jej nemůžeme rozhodně minout při našem putování. Jakmile k němu dorazíme, pokocháme se skálou vysokou až 1400 metrů! Ta ční nad hladinou a také sahá až 500 metrů pod hladinu. Zájemci si na tomto místě budou moct užít i dvouhodinovou plavbu. Nakonec se však vydáme dále na cestu, kolem třetího nejdelšího fjordu planety Hardanger (dlouhý je 179 km). Naším cílem je totiž město s velmi intenzivní norskou atmosférou zvané Bergen. Hned po příjezdu si v něm užijeme okouzlující procházku. Toto místo ukryté mezi sedmi horami nás nenechá rozhodně chladnými! 

8. den: Sobi ve stínu dřevěných domků (UNESCO)

BERGEN – PRAHA/VÍDEŇ

Pokud chce kdokoliv zažít tu nejvíce norskou atmosféru, musí přijet do Bergenu (UNESCO). Ten je naprostým ztělesněním Norska. A my jej další den projdeme – ještě, než odletíme zpět domů. Obejdeme ku příkladu domy obchodníků, které v sobě ukrývají svědectví tamější německé historie a pokocháme se i nejzachovalejší středověkou pevností v Norsku. Na rybím trhu se pak nabídne k ochutnávce třeba rybí polévka či velrybí maso! Zájemci si však budou moct zakoupit na tomto místě také losí či sobí salám. Na závěr pak absolvujeme jízdu vláčkem vzhůru do strmého kopce, jehož cílem bude překrásná vyhlídka. Odtud si užijeme poslední pohledy na Bergen, který budeme mít jako na dlani. Jakmile se ale náš čas nachýlí ke konci, odletíme z tamějšího letiště do své domoviny. Norské krásy sice necháme za zády, avšak s sebou si odvezeme naprosto dokonalé a nezapomenutelné zážitky!Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, ubytování v 3* hotelech v pokojích pro dvě osoby, snídaně, všechny transfery, průvodce, silniční poplatky, vláček na vyhlídku nad Bergenem, informační materiál, pojištění proti insolventnosti   

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, poplatek za odbavené zavazadlo 1 820 Kč,  fakultativní výlety, cestovní pojištění

Ubytování:

Oslo – Thon Hotel Spectrum Oslo, 2 noci
 
Sunndalsora – Sunndalsora****, 1 noc
 
Videseter – Hotel Videseter, 1 noc
 
Maloy – Thon Hotel Maloy, 1 noc
 
Stalheim – Stalheim Hotel+, 1 noc
 
Bergen – Scandic Neptun****, 1 noc
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

Všechny fakultativní výlety doporučujeme rezervovat co nejdříve a s dostatečnou časovou rezervou před odjezdem na zájezd. Na místě už nemusí být možné výlety objednat. 

⚠︎ V květnových termínech je Cesta trollů uzavřena a nepřístupná. Jako bonus si nemusíte doplácet fakultativní výlet na Geiranger, jelikož z důvodu uzavírky cesty odjíždíme z vesničky Geiranger trajektem a přejedeme tak lodí celý fjord. Tento trajekt máte v květnových termínech již v ceně. 

Poznávací zájezd Norsko - zlatý trojúhelník na 8 dníPoznávací zájezd Norsko - zlatý trojúhelník na 8 dníPoznávací zájezd Norsko - zlatý trojúhelník na 8 dníPoznávací zájezd Norsko - zlatý trojúhelník na 8 dníPoznávací zájezd Norsko - zlatý trojúhelník na 8 dní

Doprava

Doprava bude zabezpečená pronajatým autobusem. Po městech se budeme pohybovat pěšky nebo podle zájmu místní dopravou.

Ubytování

Po dobu našeho zájezdu budeme ubytováni v hotelech střední třídy. Ubytování ve dvojlůžkových pokojích s příslušenstvím.

Strava

V ceně zájezdu jsou snídaně formou švédských stolů. Během zájezdu se budete stravovat dle vlastní chuti a Váš průvodce Vám vždy ochotně poradí.

Peníze

Doporučujeme Vám částku minimálně 400 EUR (2019). Můžete si vzít i platební karty, které v Norsku fungují skoro všude a bez problémů.

Top místa na zájezdu

OSLO Hlavní město Norska přezdívané taky jako nejzelenější město světa. To je Oslo. Největší atrakcí je tu asi Vigelandův park. Naleznete zde 212 sousoší a soch z bronzu, žuly a litiny. Oslo Vám nabídne nespočet muzeí, památek, kouzelnou přírodu a určitě vyzkoušejte i místní speciality jako je pizza s kousky sobího masa.

BERGEN Druhé nevětší město krajiny. Klidné město, které Vám sice nenabídne mnoho památek, ale za to se můžete kochat krásným výhledem na fjordy.

TROLLVEGGEN Horolezecký symbol Skandinávie je norský Trollveggen – stěna trolů. Nachází se v dolině Romsdalen a se svou výškou 1000 metrů je nejvyšší kolmou skalní stěnou Evropy.

LILLEHAMMER Malé městečko, které se nachází na okraji největšího norského jezera – Mjosa. Před několika lety město olympijských her. Nyní poklidná dědinka s pár hotely a domy.


Podobné zájezdy

Poznávací zájezd Vodopády, ledovce a fjordy Norska

Poznávací zájezd Vodopády, ledovce a fjordy Norska

Země: Norsko

Ubytování: chata KEMP

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec, Srpen

Délka pobytu: 10 dnů

č. zájezdu: 446170/126
večeře
letecky
od33 600,-/osoba
  Norsko - polární záře za polárním kruhem

  Norsko - polární záře za polárním kruhem

  Země: Norsko

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Prosinec, Leden

  Délka pobytu: 4 dny

  č. zájezdu: 465845/72
  snídaně
  letecky
  od36 575,-/osoba
   -23%sleva
   Norsko - Zlatá Cesta Severu

   Norsko - Zlatá Cesta Severu

   Země: Norsko

   Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

   Termíny: Srpen

   Délka pobytu: 9 dnů

   Osob: 1-2, 1 osoba

   č. zájezdu: 490729/26
   snídaně
   autobusem
   od23 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Norsko 2024 letecky i autobusem

    Norské fjordy, Lofoty, Velký okruh Skandinávií se Summit Tour

    Opravdu široký výběr shromažďuje nabídku většinu pořadatelů v České republice a umožňuje Vám zvolit si program a termín podle Vašich představ bez nutnosti ztrácet čas hledáním jinde.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Aktuálně

    16.7.2024

    First minute poznávací zájezdy

    Nabízíme mimořádné slevy na oblíbené poznávací zájezdy do všech bezpečných zemí na sezónu 2024-2025

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    RSS, více aktualit