Norsko – skialpinismus na Lofotech

č. zájezdu: 469051/133
od59 400,-/osoba
Norsko – skialpinismus na Lofotech - Aktivní dovolená

Norsko – skialpinismus na Lofotech

Země: Norsko


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Aktivní dovolená

Termíny: Duben

Délka pobytu: 7 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Popis

Souostroví Lofoty patří k turisticky nejatraktivnějším místům severního Norska. Návštěvníky přitahuje především svou drsnou, avšak oslnivě krásnou a čistou krajinou. Ačkoli se nachází již za hranicí polárního kruhu, díky vlivu teplého Golfského proudu tu panuje spíše mírné klima. Přesto jsou v zimním období zdejší ostrovy a hory zasypávány pravidelnými sněhovými srážkami.

Nadšeným lyžařům se ze zdejších svahů otevírají pohledy na rozeklané skalní štítyhluboké fjordy. Tak výjimečnou podívanou na nespoutaný oceán a divoký příboj z tak bezprostřední blízkosti nelze na lyžích zažít nikde jinde na světě.

Rozeklané pobřeží je zde od nepaměti domovem rybářů. Jeden z barevných přístavů, vystavěný přímo na skalnatých útesech, se nám stane nevšední lyžařskou základnou, kde si moře a hory doslova podávají ruce. Pojeďte se s námi přesvědčit a zažijme společně zcela mimořád­né lyžařské zážitky a netradiční dovolenou.

Zájezd je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.

Nevíte, co si s sebou zabalit? Podívejte se na doporučenou skialpinistickou výbavu na naše zájezdy.


Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!


Služby za příplatek:

zapůjčení lavinového setu PIEPS – 990 Kč.


Náročnost:

Jedná se o středně náročný skialpinistický zájezd. Předpokladem je dobrá fyzická i psychická kondice, dobré lyžařské dovednosti a schopnost jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích. Jednotlivé túry jsou zde obvykle s menším převýšením než v Alpách, konkrétně v rozmezí 500–800 metrů. Přesto je potřeba mít takovou fyzickou zdatnost, abyste zvládli každodenní túru o délce 4–6 hodin.

Pořadí a výběr jednotlivých túr určí horský vůdce až na místě s ohledem na aktuální klimatické a povětrnostní podmínky.


Klima:

Je třeba počítat s drsnějším počasím, které bývá proměnlivé a často vane silný vítr.


Průvodce:

Víťa Novák – horský vůdce s mezinárodní licencí UIAGM.


Velikost skupiny:

4–6 účastníků.


Poznámka:

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše skialpové zájezdy:

Pokud nevlastníte vlastní skialpinistic­ké vybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny), poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u našich partnerů: NAMCHE Praha/Vrchlabí, BO­ATPARK Praha, SAGITA outdoor Jičín, nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou.

Zapůjčení lavi­nového setu PIEPS (lavinový vyhledávač, lopata, sněhová sonda) si můžete objednat za příplatek 990 Kč na celou dobu zájezdu.

Informační schůzka se bude konat asi dva týdny před odjezdem. Zodpovíme na ní vaše dotazy, poradíme, jak si na zájezd dobře zabalit, a připomeneme, na co nezapomenout. Pokud se schůzky nezúčastníte, nevadí – veškeré důležité informace obsahují i podrobné pokyny, které obdržíte e-mailem asi měsíc před odjezdem.

Po celou dobu budeme bydlet na jednom místě v malebném Henningsværu na Lofotech, přímo u pobřeží v tradičním rybářské obydlí „rorbu“. Jedná se o vícelůžkový apartmán (s oddělenými ložnicemi) a 1 společnou koupelnou, plně vybavenou kuchyňkou a terasou. V ceně je zajištěno i povlečení a ručníky.

Program zájezdu

1. den

Letecky Praha–Evenes; přesun na soustroví Lofoty, do překrásného a malebného přístavu Henningsvær na ostrově Austvågøy – ubytování na 6 nocí.

2.–6. den

Po celou dobu pobytu budeme každý den vyrážet s dopomocí aut do přilehlých hor na jednotlivé skialpinistické túry. Ostrov Austvågøy jich na Lofotech nabízí nejvíce a díky specifickým podmínkám je zde lyžování nejlepší v rámci celého souostroví. K jednotlivým nástupům na túry nám to bude v průměru trvat asi 30–45 minut.

Na úvod podnikneme skialpový výstup na vrcholy Pilan (↑700 m / 4–5 h) a následně Torskmannen (↑755 m / 5 h) v překrásném prostředí fjordu Vestpollen. Dle aktuálních podmínek se dále vypravíme na nádherný vrchol Vardenpanoramatic­kým 360stupňo­vým rozhledem (↑700 m / 5–6 h). V závěru se do oblasti Vestpollen vrátíme ještě jednou, abychom vystoupili a následně sjeli překrásný kopec Grønfje­llet (↑517 m / 4 h). V případě nepříznivého počasí zařadíme do programu výlet za neopakovatelnými kouzly Lofotského soustroví, navštívíme fotogenickou přístavní vesničku Reine na ostrově Moske­nesøy či bílé písečné pláže na ostrově Vestvågøy.

7. den

Letecky zpět do Prahy.

Norsko – skialpinismus na Lofotech - Aktivní dovolenáNorsko – skialpinismus na Lofotech - Aktivní dovolenáNorsko – skialpinismus na Lofotech - Aktivní dovolenáNorsko – skialpinismus na Lofotech - Aktivní dovolenáNorsko – skialpinismus na Lofotech - Aktivní dovolenáNorsko – skialpinismus na Lofotech - Aktivní dovolenáNorsko – skialpinismus na Lofotech - Aktivní dovolenáNorsko – skialpinismus na Lofotech - Aktivní dovolenáNorsko – skialpinismus na Lofotech - Aktivní dovolenáNorsko – skialpinismus na Lofotech - Aktivní dovolená

Podobné zájezdy

Norsko - Velká cesta zemí fjordů

Norsko - Velká cesta zemí fjordů

Země: Norsko

Ubytování: Norsko

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Červen, Červenec

Délka pobytu: 8 dnů

č. zájezdu: 467596/105
snídaně
letecky
od39 990,-/osoba
  Norsko - polární záře za polárním kruhem

  Norsko - polární záře za polárním kruhem

  Země: Norsko

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Prosinec - Listopad

  Délka pobytu: 4 dny

  č. zájezdu: 465845/72
  snídaně
  letecky
  od36 575,-/osoba
   -23%sleva
   Norsko, Lofoty, Nordkapp

   Norsko, Lofoty, Nordkapp

   Země: Norsko

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Červen - Září

   Délka pobytu: 10 dnů

   č. zájezdu: 466057/72
   snídaně
   letecky
   od72 030,-/osoba
    -30%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Norsko 2023 letecky i autobusem

    Norské fjordy, Lofoty, Velký okruh Skandinávií se Summit Tour

    Opravdu široký výběr shromažďuje nabídku většinu pořadatelů v České republice a umožňuje Vám zvolit si program a termín podle Vašich představ bez nutnosti ztrácet čas hledáním jinde.

    Dovolená Turecko 2018 letecky z Brna, Prahy a Ostravy

    Dovolená v Turecku s all inclusive v last minute

    Turecko létáme z Prahy, Ostravy, Brna a Vídně popřípadě z Německa. Oblíbenými destinacemi jsou Alanya, Antalya, Side, Belek či Turecká riviéra. V naší nabídce najdete mnoho hotelů s dětmi zdarma již od 11 let. Nabízíme oblíbené hotelové řetězce Sentido, Smartline nebo SunConnect

    Letní dovolená 2023

    Na novém portálu Summit Tour najdete nepřeberné množství přehledně uspořádaných inspirací na letní dovolenou 2010 a to nejen u moře, ale třeba i na horách.

    Aktuálně

    21.7.2023

    Velký okruh Slovinskem

    Poslední volná místa na autobusový zájezd po krásách Slovinska od 22.8. do 27.8.2023

    20.7.2023

    Poslední volná místa do Londýna!

    Poslední volná místa na jedinečný letecký poznávací zájezd z Londýna do srdce Anglie.

    20.7.2023

    Last Minute Kalábrie

    doprodej leteckých zájezdů do 4* rezortu Villaggio Borgo degli Ulivi v Kalábrii, letecky z Prahy, v termínu 24.7.-31.7.2023.

    RSS, více aktualit