Norsko – skialpinismus na Lofotech

č. zájezdu: 469051/133
od59 400,-/osoba
Norsko – skialpinismus na Lofotech - Aktivní dovolená

Norsko – skialpinismus na Lofotech

Země: Norsko


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Aktivní dovolená

Termíny: Duben

Délka pobytu: 7 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Popis

Souostroví Lofoty patří k turisticky nejatraktivnějším místům severního Norska. Návštěvníky přitahuje především svou drsnou, avšak oslnivě krásnou a čistou krajinou. Ačkoli se nachází již za hranicí polárního kruhu, díky vlivu teplého Golfského proudu tu panuje spíše mírné klima. Přesto jsou v zimním období zdejší ostrovy a hory zasypávány pravidelnými sněhovými srážkami.

Nadšeným lyžařům se ze zdejších svahů otevírají pohledy na rozeklané skalní štítyhluboké fjordy. Tak výjimečnou podívanou na nespoutaný oceán a divoký příboj z tak bezprostřední blízkosti nelze na lyžích zažít nikde jinde na světě.

Rozeklané pobřeží je zde od nepaměti domovem rybářů. Jeden z barevných přístavů, vystavěný přímo na skalnatých útesech, se nám stane nevšední lyžařskou základnou, kde si moře a hory doslova podávají ruce. Pojeďte se s námi přesvědčit a zažijme společně zcela mimořád­né lyžařské zážitky a netradiční dovolenou.

Zájezd je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.

Nevíte, co si s sebou zabalit? Podívejte se na doporučenou skialpinistickou výbavu na naše zájezdy.


Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!


Služby za příplatek:

zapůjčení lavinového setu PIEPS – 990 Kč.


Náročnost:

Jedná se o středně náročný skialpinistický zájezd. Předpokladem je dobrá fyzická i psychická kondice, dobré lyžařské dovednosti a schopnost jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích. Jednotlivé túry jsou zde obvykle s menším převýšením než v Alpách, konkrétně v rozmezí 500–800 metrů. Přesto je potřeba mít takovou fyzickou zdatnost, abyste zvládli každodenní túru o délce 4–6 hodin.

Pořadí a výběr jednotlivých túr určí horský vůdce až na místě s ohledem na aktuální klimatické a povětrnostní podmínky.


Klima:

Je třeba počítat s drsnějším počasím, které bývá proměnlivé a často vane silný vítr.


Průvodce:

Víťa Novák – horský vůdce s mezinárodní licencí UIAGM.


Velikost skupiny:

4–6 účastníků


Poznámka:

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše skialpové zájezdy:

Pokud nevlastníte vlastní skialpinistic­ké vybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny), poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u našich partnerů: NAMCHE Praha/Vrchlabí, BO­ATPARK Praha, SAGITA outdoor Jičín, nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou.

Zapůjčení lavi­nového setu PIEPS (lavinový vyhledávač, lopata, sněhová sonda) si můžete objednat za příplatek 990 Kč na celou dobu zájezdu.

Informační schůzka se bude konat asi dva týdny před odjezdem. Zodpovíme na ní vaše dotazy, poradíme, jak si na zájezd dobře zabalit, a připomeneme, na co nezapomenout. Pokud se schůzky nezúčastníte, nevadí – veškeré důležité informace obsahují i podrobné pokyny, které obdržíte e-mailem asi měsíc před odjezdem.

Po celou dobu budeme bydlet na jednom místě v malebném Henningsværu na Lofotech, přímo u pobřeží v tradičním rybářském obydlí „rorbu“. Jedná se o vícelůžkový apartmán (s oddělenými ložnicemi) se společnou koupelnou, plně vybavenou kuchyňkou a terasou. V ceně je zajištěno povlečení i ručníky.

Program zájezdu

1. den

Letecky Praha–Evenes; přesun na soustroví Lofoty, do překrásného a malebného přístavu Henningsvær na ostrově Austvågøy – ubytování na 6 nocí.

2.–6. den

Po celou dobu pobytu budeme každý den vyrážet s dopomocí aut do přilehlých hor na jednotlivé skialpinistické túry. Ostrov Austvågøy jich na Lofotech nabízí nejvíce a díky specifickým podmínkám je zde lyžování nejlepší v rámci celého souostroví. K jednotlivým nástupům na túry nám to bude v průměru trvat asi 30–45 minut.

Na úvod podnikneme skialpový výstup na vrcholy Pilan (↑700 m / 4–5 h) a následně Torskmannen (↑755 m / 5 h) v překrásném prostředí fjordu Vestpollen. Dle aktuálních podmínek se dále vypravíme na nádherný vrchol Vardenpanoramatic­kým 360stupňo­vým rozhledem (↑700 m / 5–6 h). V závěru se do oblasti Vestpollen vrátíme ještě jednou, abychom vystoupili a následně sjeli překrásný kopec Grønfje­llet (↑517 m / 4 h). V případě nepříznivého počasí zařadíme do programu výlet za neopakovatelnými kouzly Lofotského soustroví, navštívíme fotogenickou přístavní vesničku Reine na ostrově Moske­nesøy či bílé písečné pláže na ostrově Vestvågøy.

7. den

Letecky zpět do Prahy.

Norsko – skialpinismus na Lofotech - Aktivní dovolenáNorsko – skialpinismus na Lofotech - Aktivní dovolenáNorsko – skialpinismus na Lofotech - Aktivní dovolenáNorsko – skialpinismus na Lofotech - Aktivní dovolenáNorsko – skialpinismus na Lofotech - Aktivní dovolenáNorsko – skialpinismus na Lofotech - Aktivní dovolenáNorsko – skialpinismus na Lofotech - Aktivní dovolenáNorsko – skialpinismus na Lofotech - Aktivní dovolenáNorsko – skialpinismus na Lofotech - Aktivní dovolenáNorsko – skialpinismus na Lofotech - Aktivní dovolená

Podobné zájezdy

NORSKO - NEJKRÁSNĚJŠÍ FJORDY

NORSKO - NEJKRÁSNĚJŠÍ FJORDY

Země: Norsko

Ubytování: NORSKO - NEJKRÁSNĚJŠÍ FJORDY

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Červen, Červenec, Srpen

Délka pobytu: 8 dnů

č. zájezdu: 469976/126
polopenze
letecky
od40 400,-/osoba
  NORSKO JE V ČERVNU NEJKRÁSNĚJŠÍ

  NORSKO JE V ČERVNU NEJKRÁSNĚJŠÍ

  Země: Norsko

  Ubytování: …JE V ČERVNU NEJKRÁSNĚJŠÍ

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Červen

  Délka pobytu: 8 dnů

  č. zájezdu: 470138/126
  polopenze
  letecky
  od42 000,-/osoba
   NORSKO - POLÁRNÍ KRUH, NP RAGO A LOFOTY

   NORSKO - POLÁRNÍ KRUH, NP RAGO A LOFOTY

   Země: Norsko

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Červenec, Srpen

   Délka pobytu: 8 dnů

   č. zájezdu: 469043/126
   polopenze
   letecky
   od57 000,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Norsko 2024 letecky i autobusem

    Norské fjordy, Lofoty, Velký okruh Skandinávií se Summit Tour

    Opravdu široký výběr shromažďuje nabídku většinu pořadatelů v České republice a umožňuje Vám zvolit si program a termín podle Vašich představ bez nutnosti ztrácet čas hledáním jinde.

    Dovolená Turecko 2018 letecky z Brna, Prahy a Ostravy

    Dovolená v Turecku s all inclusive v last minute

    Turecko létáme z Prahy, Ostravy, Brna a Vídně popřípadě z Německa. Oblíbenými destinacemi jsou Alanya, Antalya, Side, Belek či Turecká riviéra. V naší nabídce najdete mnoho hotelů s dětmi zdarma již od 11 let. Nabízíme oblíbené hotelové řetězce Sentido, Smartline nebo SunConnect

    Letní dovolená 2023

    Na novém portálu Summit Tour najdete nepřeberné množství přehledně uspořádaných inspirací na letní dovolenou 2010 a to nejen u moře, ale třeba i na horách.

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    10.4.2024

    Tipy na zajímavý zájezd každý týden

    Mallorca, USA, Azory nebo třeba Vietnam?....

    RSS, více aktualit