Norsko - Do srdce norských fjordů

č. zájezdu: 286640/1
od31 900,-/osoba
Norsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdy

Norsko - Do srdce norských fjordů

Země: Norsko


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: Červen, Červenec, Srpen

Délka pobytu: 6, 7 dnů


Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • polopenze

Program

1. den: Během dne odlet z Prahy na největší norské letiště Gardermoen. V termínu od 22. 6. 2023 je odlet z Prahy večer, nocleh navíc je v ceně a zájezd je tak celkově 7 denní. Prohlídka hlavního města Norska Oslo bude rozdělena do části prvního a druhého dne. Co vše v Oslu uvidíme? V centru Osla se projdeme pěší zónou Karl Johans Gate, v jejímž dosahu se nachází hlavní historické stavby: katedrála, parlament, národní divadlo, královský zámek a známá cihlově červená radnice. Moderní část města najdeme na břehu Oslofjordu – bělostnou budovu Opery, knihovnu a zcela nové muzeum malíře Edvarda Muncha. Na poloostrově muzeí Bygdy nalezla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Procházka nás čeká i v parku Frogner, kde je umístěno 212 soch norského sochaře Gustava Vigelanda. Z legendárního sportoviště Holmenkollen s novým skokanským můstkem uvidíme celé město a vody Oslofjordu. Na ubytování odjedeme mimo centrum města. Večeře v ceně zájezdu.

2. den: Dopoledne pokračování v prohlídce Osla (viz 1. den). Odpoledne zamíříme do oblasti Zimních olympijských her 1994 u největšího norského jezera Mjsa. V Lillehammeru je na výběr pohled z vrcholku skokanských můstků anebo prohlídka přes 100 let starého, a přesto moderního skanzenu Maihaugen. Přesun na ubytování. V termínu od 21. 8. bude prohlídka Lillehammeru na programu až 6. programový den. Večeře v ceně zájezdu.

3. den: Dnešní den patří malebné norské přírodě a krajině. Budeme se pohybovat v prostoru mezi nejstarším národním parkem RONDANE a východním okrajem NP JOTUNHEIMEN, v jehož srdci leží nejvyšší hory celé Skandinávie. Za dobrého počasí projedeme vyhlídkovou cestou Peer Gynt Vegen (do oblasti je zasazen děj Ibsenovy hry Peer Gynt). Čas na nenáročnou procházku najdeme u některého z mnoha jezer (Smuksj, Furusjen nebo Lemonsjen). Doporučujeme ochutnat zdejší výborné vafle s jahodami a kysanou smetanou. Dalším cílem bude údolí ledovcové řeky Sjoa, jejíž divoké peřeje v nekonečných borových lesech vás jistě uchvátí. Vycházkou dojdeme k soutěsce Ridderspranget (Rytířský skok). Po příjezdu na další hotel večeře (je v ceně zájezdu).

4. den: Dnes a zítra budeme cestovat ve fjordech, hluboce zařezaných údolích naplněných ledovci, řekami, jezery, a hlavně mořskou vodou. Pro tuto jedinečnost jsou norské fjordy součástí světového přírodního dědictví UNESCO. Silnice sem nejprve klesá podél peřejí a vodopádů na divoké řece Rauma. Pak se ocitneme v hlubokém údolí ROMSDALEN – nejen, že se sem slunce po celou zimu nedostane, ale je tu i nejvyšší kolmá stěna Evropy – TROLLVEGGEN (Trolí stěna). Úchvatné zážitky nás pak čekají při stoupání 11 zatáčkami po proslulé silnici TROLLSTIGEN. Tato „trolí cesta“ vede až do horského sedla, ležícího v nadmořské výšce 900 m. Během odpoledne nás ještě čeká vyhlídková plavba po fjordu Geirangerfjord (UNESCO), mj. kolem vodopádů SEDM SESTER, která je v ceně zájezdu. V Geirangeru si také můžete nakoupit suvenýry. Pokud nám bude přát počasí, vyjedeme od fjordu desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře DALSNIBBA (téměř 1 500 m n. m.). Po příjezdu na další hotel večeře (je v ceně zájezdu).

5. den: I když ledovce obecně ubývají, stále patří k velkým divům přírody. Ukážeme vám jeden z nejkrásnějších ledovcových splazů na světě – NIGARDSBREEN. Je to jeden z výběžků největšího ledovce evropské pevniny Jostedalsbreen. Dostaneme se k němu jízdou kolem fjordu Lustrafjord, pak zužující se silnicí proti proudu ledovcové řeky, a nakonec plavbou lodičkou po ledovcovém jezeře. Zdatnější se ještě mohou chůzí po oblých skaliscích přiblížit více na dohled mohutného čela ledovce. Později odpoledne se opět budeme šplhat mnoha serpentinami do hor. Národní turistická cesta SOGNEFJELLVEGEN prochází sedlem ve výšce až 1 440 m n. m. a za dobrého počasí uvidíme zbývající ledovce pod nejvyšší horou Norska a celé Skandinávie Galdhppigen (2 469 m n. m.) v NP Jotunheimen. Dramatickými sceneriemi se dostaneme na další stylové ubytování. Večeře je v ceně zájezdu.

6. den: Cestou na letiště se zastavíme v městečku LOM u starobylého sloupového kostela (stavkirke). V případě pozdějšího odletu ještě krátká procházka norskou přírodou. Během odpoledne odbavení a odlet zpět do ČR. Většinou přímý let, výjimečně s přestupem.

Úvod:

Velmi úspěšný, nejlevnější letecký zájezd do Norska s polopenzí a ubytováním v hotelech. Nově je program zájezdu uzpůsoben i pro účastníky s omezenějšími schopnostmi pohybu. Můžete očekávat pohodovou jízdu, dostatek času na prohlídky a několik nenáročných vycházek v nádherné severské přírodě. Cestovat můžete během celého léta. V červnu na vás čekají nejnasycenější vodopády a čerstvá zeleň, v srpnu můžete v lesích obdivovat bílé koberce dutohlávky sobí a záplavu hub. Poznávací zájezd do Norska vám tak v průběhu pár dní umožní poznat mnoho krás této jedinečné skandinávské země. Ocitnete se s námi u majestátných fjordů, uvidíte ledovcové splazy největšího evropského pevninského ledovce, stanete u nespoutaných řek a vodopádů, uvidíte nejvyšší vrcholy Skandinávie. A dostatek času bude i na poznání jedinečného kouzla hlavního města Oslo. Snídaně a večeře jsou v ceně zájezdu, jsou podávány na hotelu anebo cestou na ubytování v motorestu.

Poznámka I:

V termínu od 22. 6. 2023 je odlet z Prahy večer, nocleh navíc je v ceně a zájezd je tak celkově 7 denní.

Cena zahrnuje:

Letenka Praha – Oslo a zpět vč. let. tax a poplatků v max. výši 6 000 Kč, doprava autobusem, vnitrostátní trajekty, vyhlídková plavba po Geirangerfjordu, 5× ubytování v turistickém hotelu ve 2lůžkových pokojích s WC a sprchou (6× v termínech od 22. 6. a 21. 8. 2023), 5× snídaně (6× v termínech od 22. 6. a 21. 8. 2023), 5× večeře, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu.

Cena nezahrnuje:

Vstupné cca 500 NOK a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Příplatky:

1lůžkový pokoj 4 000 Kč (omezený počet pokojů), večeře 2. den 600 Kč, svoz (z Brna na letiště v termínech 17.6. a 15.8.; min. 3 osoby) 1 800 Kč.

Norsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdy

Aktuálně

12.8.2022

Zájezdy do exotiky se slevou nyní až 25%

Slevy na poznávací zájezdy first minute až 25%

12.8.2022

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

27.4.2022

Změna vstupních podmínek na Kubu

S účinností od 6. dubna 2022 Kuba ruší povinnost předložení očkovacího certifikátu i negativního PCR testu.

RSS, více aktualit