Norsko - Do srdce norských fjordů

č. zájezdu: 286640/1
vyprodáno
Norsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdy

Norsko - Do srdce norských fjordů

Země: Norsko


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: žádný termín

Délka pobytu: volitelná


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • polopenze

Program

1. den: Odlet z Prahy odpoledne, přílet do Bergenu navečer. Prohlídku druhého největšího města Norska – BERGENU začneme procházkou po nábřeží, kterému vévodí řada hanzovních domů BRYGGEN (UNESCO). Zájemci pak budou mít možnost podívat se na vyhlídku FLYEN, kam se lze, podobně jako na pražský Petřín, svézt pozemní lanovou dráhou. Světlo je na severu v letních měsících dlouho do noci, proto ještě večer odjedeme mimo Bergen na ubytování.

2. den: Dnešek již bude zcela ve znamení fjordů a ledovců. Přes nejdelší fjord světa SOGNEFJORDEN poplujeme trajektem. Pokračujeme malebnými sceneriemi norské přírody, kolem fjordů, údolími vymodelovanými ledovcem i serpentinami přes horské hřebeny. Odpoledne budeme mít čas na cca 2–3hod. vycházku za pohledy na ledovcový splaz BRIKSDALSBREEN, který již ustoupil vysoko nad skálu a pod sebou vytváří ledovcovou lagunu. Splaz je součástí největšího ledovce evropské pevniny JOSTEDALSBREEN. Poté dojedeme na ubytování a večeři, která je v ceně zájezdu.

3. den: Během dneška nás čeká další atraktivní program – plavba po fjordu GEIRANGERFJORDEN (UNESCO) kolem vodopádů Sedm sester a Nápadník, která je v ceně zájezdu. Pokud nám bude přát počasí, vyjedeme desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře DALSNIBBA (1 497 m n. m.), odkud jsou za dobrého počasí vidět okolní ledovcová a sněhová pole a konec fjordu Geiranger hluboko v údolí. Autobusem se vydáme i na vrchol slavné silnice TROLLSTIGEN (Trolí stezka), v jejímž okolí se nachází moderní vyhlídky a možnosti krátkých vycházek.

4. den: Dopoledne se potěšíme zastávkou u mohutných peřejí divoké řeky Otta a u sloupového kostelu v LOMU. Pak se vydáme do velkolepého údolí Gudbrandsdalen, kterým dojedeme do olympijského města LILLEHAMMER u největšího norského jezera MJSA. Zde budeme mít možnosti navštívit nejstarší norský skanzen MAIHAUGEN a podívat se na vrchol skokanských můstků nad areálem, kde se konal zahajovací i závěrečný ceremoniál ZOH 1994. Poté odjedeme na ubytování. V ceně je oběd nebo večeře.

5. den: Kolem poledne dojedeme do hlavního města Norska – OSLA, poklidné zelené metropole. Během prohlídky se postupně podíváme na vrcholek sportovního areálu Holmenkollen s moderním skokanským můstkem s ozdobou polární záře a vyhlídkou na Oslo a přiléhající fjord. Zajdeme si do parku FROGNER. Zde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda, vč. symbolu města – SINNATAGGEN (v překladu Vztekající se chlapeček), fontánou, monolitem a dalšími sochami tohoto nejznámějšího norského sochaře. Velkým pojmem pro všechny návštěvníky Osla je poloostrov muzeí BYGDY, na který lze doplout lodičkou. Zde našla svůj trvalý domov polární loď FRAM, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme si prohlédnout vor Kon Tiki, papyrovou loď Ra II Thora Heyerdahla, tři vikingské lodě staré více než tisíc let anebo zajít do muzea námořní plavby. Ubytování.

6. den: Dále uvidíme jednu z moderních dominant města – budovu Opery, která leží přímo u fjordu. Pěší zónou Karl Johans Gate, kolem níž jsou rozesety hlavní budovy města (parlament, univerzita, Národní divadlo), dojdeme ke královskému paláci. Po poledni odjezd na letiště Gardermoen severně od Osla. Odlet do Prahy navečer.

Úvod:

Tento letecký poznávací zájezd je sestaven tak, aby i bez turisticky náročného programu zahrnul všechna známá místa Norska, po jejichž zhlédnutí většina lidí touží. Čeká vás dovolená v Norsku, jak má být. Zájezd obsahuje dvě památky UNESCO: norské fjordy včetně vyhlídkové plavby po nejznámějším z nich – Geirangerfjordu – a malebné královské město Bergen s dřevěnými domy Bryggen na nábřeží. Dalším pěkným zážitkem je vycházka ke splazu Briksdalsbreen největšímu kontinentálnímu ledovci Jostedalsbreen. Zastavíme se v olympijském městě Lillehammer, kde se nachází nejznámější norský skanzen Maihaugen. Nakonec budeme moci dobře poznat zelenou norskou metropoli Oslo, která je sídlem královské rodiny.

Poznámka I:

V termínu 11.6.-17.6. je zájezd prodloužen o jeden den: 1. den: ve večerních hodinách odlet z Prahy do Bergenu, nocleh. 2. den: prohlídka Bergenu.

Cena zahrnuje:

Letenka Praha-Bergen a Oslo-Praha vč. let. tax a poplatků cca 8 000 Kč, doprava autobusem, vnitrostátní trajekty, vyhlídková plavba po Geirangerjordu, 5× ubytování ve 2lůžkových pokojích turistických hotelů (WC, sprcha, povlečení jsou na pokoji), 5× snídaně, 3× večeře (mimo 1. a 5. den), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu.

Cena nezahrnuje:

Vstupné cca 500 NOK (tj. cca 60 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Příplatky:

1lůžkový pokoj 5 000 Kč, svoz z/do Brna linkovým autobusem nebo vlakem a zpět mikrobusem 800 Kč (od 3 osob).

Ubytování:

Ubytování ve 2lůžkových pokojích turistických hotelů (WC, sprcha, povlečení jsou na pokoji).

Stravování:

5× snídaně, 3× večeře (mimo 1. a 5. den).

Norsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdy

Slevy

FIRST MOMENT platí do 31.12.2017

  • 500 Kč – u zájezdu v hodnotě do 9 999 Kč
  • 1000 Kč – u zájezdu v hodnotě 10 000 Kč a výše
  • 2000 Kč – u zájezdů v hodnotě 30 000 Kč a výše
  • 3000 Kč – u zájezdů v hodnotě 50 000 Kč a výše
773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

17.9.2018

Slevy 13% na exotické poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy 2019 plné zážitků do 125 zemí světa v doprovodu českých průvodců se slevou 13%. First minute trvá jenom do 5.10.2018.

24.8.2018

Aktuální zlevněné poznávací zájezdy

Kam vyrazit v září? .-)

7.6.2018

Tip dne - akční nabídka

Mallorca 2 osoby za cenu 1 - let z Prahy

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů