Norsko - Do srdce norských fjordů

č. zájezdu: 286640/1
vyprodáno
Norsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdy

Norsko - Do srdce norských fjordů

Země: Norsko


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: žádný termín

Délka pobytu: volitelná


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • polopenze

Program

1. den: Během dne odlet z Prahy na největší norské letiště Gardermoen. V termínu od 22. 6. 2023 je odlet z Prahy večer, nocleh navíc je v ceně a zájezd je tak celkově 7 denní. Prohlídka hlavního města Norska Oslo bude rozdělena do části prvního a druhého dne. Co vše v Oslu uvidíme? V centru Osla se projdeme pěší zónou Karl Johans Gate, v jejímž dosahu se nachází hlavní historické stavby: katedrála, parlament, národní divadlo, královský zámek a známá cihlově červená radnice. Moderní část města najdeme na břehu Oslofjordu – bělostnou budovu Opery, knihovnu a zcela nové muzeum malíře Edvarda Muncha. Na poloostrově muzeí Bygdy nalezla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Procházka nás čeká i v parku Frogner, kde je umístěno 212 soch norského sochaře Gustava Vigelanda. Z legendárního sportoviště Holmenkollen s novým skokanským můstkem uvidíme celé město a vody Oslofjordu. Na ubytování odjedeme mimo centrum města. Večeře v ceně zájezdu.

2. den: Dopoledne pokračování v prohlídce Osla (viz 1. den). Odpoledne zamíříme do oblasti Zimních olympijských her 1994 u největšího norského jezera Mjsa. V Lillehammeru je na výběr pohled z vrcholku skokanských můstků anebo prohlídka přes 100 let starého, a přesto moderního skanzenu Maihaugen. Přesun na ubytování. V termínu od 21. 8. bude prohlídka Lillehammeru na programu až 6. programový den. Večeře v ceně zájezdu.

3. den: Dnešní den patří malebné norské přírodě a krajině. Budeme se pohybovat v prostoru mezi nejstarším národním parkem RONDANE a východním okrajem NP JOTUNHEIMEN, v jehož srdci leží nejvyšší hory celé Skandinávie. Za dobrého počasí projedeme vyhlídkovou cestou Peer Gynt Vegen (do oblasti je zasazen děj Ibsenovy hry Peer Gynt). Čas na nenáročnou procházku najdeme u některého z mnoha jezer (Smuksj, Furusjen nebo Lemonsjen). Doporučujeme ochutnat zdejší výborné vafle s jahodami a kysanou smetanou. Dalším cílem bude údolí ledovcové řeky Sjoa, jejíž divoké peřeje v nekonečných borových lesech vás jistě uchvátí. Vycházkou dojdeme k soutěsce Ridderspranget (Rytířský skok). Po příjezdu na další hotel večeře (je v ceně zájezdu).

4. den: Dnes a zítra budeme cestovat ve fjordech, hluboce zařezaných údolích naplněných ledovci, řekami, jezery, a hlavně mořskou vodou. Pro tuto jedinečnost jsou norské fjordy součástí světového přírodního dědictví UNESCO. Silnice sem nejprve klesá podél peřejí a vodopádů na divoké řece Rauma. Pak se ocitneme v hlubokém údolí ROMSDALEN – nejen, že se sem slunce po celou zimu nedostane, ale je tu i nejvyšší kolmá stěna Evropy – TROLLVEGGEN (Trolí stěna). Úchvatné zážitky nás pak čekají při stoupání 11 zatáčkami po proslulé silnici TROLLSTIGEN. Tato „trolí cesta“ vede až do horského sedla, ležícího v nadmořské výšce 900 m. Během odpoledne nás ještě čeká vyhlídková plavba po fjordu Geirangerfjord (UNESCO), mj. kolem vodopádů SEDM SESTER, která je v ceně zájezdu. V Geirangeru si také můžete nakoupit suvenýry. Pokud nám bude přát počasí, vyjedeme od fjordu desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře DALSNIBBA (téměř 1 500 m n. m.). Po příjezdu na další hotel večeře (je v ceně zájezdu).

5. den: I když ledovce obecně ubývají, stále patří k velkým divům přírody. Ukážeme vám jeden z nejkrásnějších ledovcových splazů na světě – NIGARDSBREEN. Je to jeden z výběžků největšího ledovce evropské pevniny Jostedalsbreen. Dostaneme se k němu jízdou kolem fjordu Lustrafjord, pak zužující se silnicí proti proudu ledovcové řeky, a nakonec plavbou lodičkou po ledovcovém jezeře. Zdatnější se ještě mohou chůzí po oblých skaliscích přiblížit více na dohled mohutného čela ledovce. Později odpoledne se opět budeme šplhat mnoha serpentinami do hor. Národní turistická cesta SOGNEFJELLVEGEN prochází sedlem ve výšce až 1 440 m n. m. a za dobrého počasí uvidíme zbývající ledovce pod nejvyšší horou Norska a celé Skandinávie Galdhppigen (2 469 m n. m.) v NP Jotunheimen. Dramatickými sceneriemi se dostaneme na další stylové ubytování. Večeře je v ceně zájezdu.

6. den: Cestou na letiště se zastavíme v městečku LOM u starobylého sloupového kostela (stavkirke). V případě pozdějšího odletu ještě krátká procházka norskou přírodou. Během odpoledne odbavení a odlet zpět do ČR. Většinou přímý let, výjimečně s přestupem.

Úvod:

Velmi úspěšný, nejlevnější letecký zájezd do Norska s polopenzí a ubytováním v hotelech. Nově je program zájezdu uzpůsoben i pro účastníky s omezenějšími schopnostmi pohybu. Můžete očekávat pohodovou jízdu, dostatek času na prohlídky a několik nenáročných vycházek v nádherné severské přírodě. Cestovat můžete během celého léta. V červnu na vás čekají nejnasycenější vodopády a čerstvá zeleň, v srpnu můžete v lesích obdivovat bílé koberce dutohlávky sobí a záplavu hub. Poznávací zájezd do Norska vám tak v průběhu pár dní umožní poznat mnoho krás této jedinečné skandinávské země. Ocitnete se s námi u majestátných fjordů, uvidíte ledovcové splazy největšího evropského pevninského ledovce, stanete u nespoutaných řek a vodopádů, uvidíte nejvyšší vrcholy Skandinávie. A dostatek času bude i na poznání jedinečného kouzla hlavního města Oslo. Snídaně a večeře jsou v ceně zájezdu, jsou podávány na hotelu anebo cestou na ubytování v motorestu.

Poznámka I:

V termínu od 22. 6. 2023 je odlet z Prahy večer, nocleh navíc je v ceně a zájezd je tak celkově 7 denní.

Poznámka II:

55+ Tento zájezd je vhodný i pro osoby s omezenou schopností pohybu, pokud ovšem omezení není takového rozsahu, aby činilo potíže při nastupování a vystupování z dopravního prostředku, a nezpůsobovalo potíže s běžnou chůzí o intenzitě, která se dá očekávat při prohlídkách měst, zajímavých míst a při procházkách v přírodě.

Cena zahrnuje:

Letenka Praha – Oslo a zpět vč. let. tax a poplatků v max. výši 6 000 Kč, doprava autobusem, vnitrostátní trajekty, vyhlídková plavba po Geirangerfjordu, 5× ubytování v turistickém hotelu ve 2lůžkových pokojích s WC a sprchou (6× v termínech od 22. 6. a 21. 8. 2023), 5× snídaně (6× v termínech od 22. 6. a 21. 8. 2023), 5× večeře, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu.

Cena nezahrnuje:

Vstupné cca 500 NOK a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Příplatky:

1lůžkový pokoj 4 000 Kč (omezený počet pokojů), večeře 2. den 600 Kč, svoz (z Brna na letiště v termínech 17.6. a 15.8.; min. 3 osoby) 1 800 Kč.

Norsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdyNorsko - Do srdce norských fjordů - Pobytové zájezdy

Podobné zájezdy

LOSÍMI A SOBÍMI STEZKAMI DO NORSKÝCH HOR

LOSÍMI A SOBÍMI STEZKAMI DO NORSKÝCH HOR

Země: Norsko

Ubytování: …STEZKAMI DO NORSKÝCH HOR

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec

Délka pobytu: 8 dnů

č. zájezdu: 469497/126
snídaně
letecky
od34 200,-/osoba
  First minute
  Okruh Skandinávií s plavbou po fjordu

  Okruh Skandinávií s plavbou po fjordu

  Země: Norsko

  Středisko: poloostrov Bygdøy

  Typ: Pobytové zájezdy

  Termíny: Červen, Červenec, Srpen

  Délka pobytu: 7 dnů

  č. zájezdu: 467950/109
  snídaně
  autobusem
  od16 999,-/osoba
   Last minute
   -33%sleva
   Poznávací zájezd Norsko - zlatý trojúhelník

   Poznávací zájezd Norsko - zlatý trojúhelník

   Země: Norsko

   Ubytování: hotel

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Květen - Září

   Délka pobytu: 8 dnů

   č. zájezdu: 273838/72
   snídaně
   letecky
   od41 875,-/osoba
    -33%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Poznávací zájezdy Norsko 2023 letecky i autobusem

    Norské fjordy, Lofoty, Velký okruh Skandinávií se Summit Tour

    Opravdu široký výběr shromažďuje nabídku většinu pořadatelů v České republice a umožňuje Vám zvolit si program a termín podle Vašich představ bez nutnosti ztrácet čas hledáním jinde.

    Poznávací zájezdy

    Poznávací zájezdy letecky i autobusem z Brna, Prahy a Ostravy a dalších měst.

    Poradíme při výběru správného poznávacího zájezdu, aby jste se nehonili a užili si zážitky plnými doušky.

    Aktuálně

    21.7.2023

    Velký okruh Slovinskem

    Poslední volná místa na autobusový zájezd po krásách Slovinska od 22.8. do 27.8.2023

    20.7.2023

    Poslední volná místa do Londýna!

    Poslední volná místa na jedinečný letecký poznávací zájezd z Londýna do srdce Anglie.

    20.7.2023

    Last Minute Kalábrie

    doprodej leteckých zájezdů do 4* rezortu Villaggio Borgo degli Ulivi v Kalábrii, letecky z Prahy, v termínu 24.7.-31.7.2023.

    RSS, více aktualit