Poznávací zájezd Neznámé krásy Albánie

Letecký poznávací zájezd na 8 dnů s možností prodloužení o týdenní pobyt u moře.

č. zájezdu: 443177/89
od15 490,-/osoba
Letecký poznávací zájezd Neznámé krásy Albánie

Poznávací zájezd Neznámé krásy Albánie

Země: Albánie

Ubytování: hotel


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červen - Září

Délka pobytu: 8 až 16 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • polopenze

Letecký poznávací zájezd na 8 dnů s možností odletu z Prahy, Ostravy, Brna, Bratislavy a Košic. Unikátní možnost prodloužení pobytu u moře ve vybraném hotelu.

Výhody nabídky

 • unikátní okruh po Albánii
 • jedinečné památky
 • česky mluvící profesionální průvodce
 • individuální možnost prodloužení pobytu u moře ve vybraném hotelu
 • Modré oko – tyrkysové prameny

Cena zahrnuje

 • Leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a poplatků.
 • 7 noclehů v hotelech *** s polopenzí.
 • Stravování dle programu zájezdu.
 • Transfery dle programu na místě.
 • Česky mluvící průvodce.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Tirany, transfer do hotelu.

2. den

Prohlídka města Kruje. Naleznete tu věhlasnou skalní pevnost, vybudovanou na přelomu 5. a 6. století. Uvnitř pevnosti se nachází Skanderbegovo muzeum a starý obnovený orientální trh. Další návštěvou jsou ruiny antického města Apolonie. Návštěva slavného archeologického centra Apolonia. Jsou zde zbytky města z roku 558 př. n. l. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.

3. den

Ranní odjezd do Vlory, jež je začátkem Albánské Riviery. Vlora stojí za zastávku především kvůli monumentálnímu pomníku nezávislosti Albánie, která byla v roce 1912 vyhlášena právě zde. Transfer do přístavu a plavba na Karaburun, kde budete mít čas na odpočinek a koupání. Během plavby spatříte nejen jeskyni piráta Haxhi Aliu, ale i ostrov Sazan, který je znám pro jedinečnou faunu. Možnost zakoupení oběda během plavby za příplatek cca 13 euro.

4.den

Snídaně. Příjezd do Porto Palermo. Návštěva pevnosti Ali Pasha z 18. století, která nabízí malebný výhled na Jónské moře. Přejezd do Sarandy, oblíbeného albánského letoviska u Jónského moře. Zastávka na jedné z nejznámějších pláží Albanie – Himara. Procházka po přímořské promenádě, volný čas. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.

5. den

Přejezd do přístavu Butrinti, starobylého města zapsaného na seznamu UNESCO, zvaného „balkánské Pompeje“. Prohlídka archeologického naleziště (zbytky římských lázní, agora, amfiteátr, Asklépiův chrám, obřadní třída a chrám Minervy). Volný čas. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

6. den

První zastávkou je Syri i Kalter (Modré oko), výjimečně silný krasový pramen vyvěrající nedaleko města Gjirokaster. Křištálově čistá voda zde tvoří kruhové jezírko, ze kterého vytéká řeka Bistrica. Návštěva kamenného města Gjirokaster, město postavené na svazích lemujících údolí řeky Drin. Jeho hradby pocházejí ze 3. století a jeho opevněné stavby, z nichž většina byla postavena v 17. a 18. století, vynesly městu zápis na seznam světového dědictví UNESCO v roce 2005. Ve vinařství Cobo vás majitelé provedou a vysvětlí proces pěstování vína v Albánii s následující degustací.

7. den

Návštěva města Berat, města „tisíce oken“, zapsaného na seznamu UNESCO: středověká byzantská pevnost Berat a Onuphrius Museum. Procházka historickými čtvrtěmi Magalem a Gorica. Přejezd do Tirany. Procházka centrem: Skanderbegovo náměstí, vyhlídková věž z roku 1830, mešita Ethem Bey z roku 1789. Návštěva Bunk'Art – bunkru studené války, který byl přeměněn na muzeum a nyní je považován za jednu z hlavních atrakcí města. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

8. den

Transfer na letiště, odlet do Prahy. Klienti, kteří mají zakoupený navazující pobyt jedou na letiště a poté mají transfer z letiště do vybraného hotelu.

Letecký poznávací zájezd Neznámé krásy AlbánieLetecký poznávací zájezd Neznámé krásy AlbánieLetecký poznávací zájezd Neznámé krásy AlbánieLetecký poznávací zájezd Neznámé krásy AlbánieLetecký poznávací zájezd Neznámé krásy AlbánieLetecký poznávací zájezd Neznámé krásy AlbánieLetecký poznávací zájezd Neznámé krásy AlbánieLetecký poznávací zájezd Neznámé krásy AlbánieLetecký poznávací zájezd Neznámé krásy Albánie

Cena nezahrnuje

 • Stravování, jež není uvedeno v programu.
 • Povinné poplatky splatné na místě i průvodce: vstupy do památek, místní průvodci, pobytová taxa , poplatky na místě – cca 130 euro.
 • Spropitné 5euro/osoba/den (personál, průvodce, řidič).

Důležité upozornění

 • Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob.
 • Klienti, kteří mají zakoupený navazující pobyt jedou na letiště a poté mají transfer z letiště do vybraného hotelu.
 • Změna programu, či případná změna pořadí jednotlivých výletů dle aktuální situace je vyhrazena.

Podobné zájezdy

Půvaby Černé Hory s výletem do Albánie a Dubrovníku

Půvaby Černé Hory s výletem do Albánie a Dubrovníku

Země: Albánie, Černá Hora,…

Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

Termíny: Září, Říjen

Délka pobytu: 10 dnů

Osob: 1-3, 1-2, 1 osoba

č. zájezdu: 471095/70
polopenze
autobusem
od14 990,-/osoba
  Albánie - divukrásná perla Balkánu

  Albánie - divukrásná perla Balkánu

  Země: Albánie

  Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

  Termíny: Srpen, Září

  Délka pobytu: 8 dnů

  Osob: 1, 1-2 osoba

  č. zájezdu: 474870/1
  polopenze
  letecky
  od34 990,-/osoba
   Albánie

   Albánie

   Země: Albánie, Černá Hora

   Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

   Termíny: Srpen, Září

   Délka pobytu: 12 dnů

   Osob: 1-2, 1, 1-3 osoba

   č. zájezdu: 475970/26
   polopenze
   autobusem
   od23 490,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Čína 2023

    Poznávací zájezdy do Číny, s českým průvodcem. Uvidíte to nejlepší z Číny, poznáte tu pravou čínskou kuchyni a budete ohromeni velikostí nejen Velké čínské zdi.

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    9.2.2024

    Aktuální stav provozu alpských lyžařských středisek

    Aktuální informace o stavu provozu lyžařských středisek nejen ve Francii, Itálii a Rakousku, ale také v Česku, Bulharsku, Německu, Polsku, Slovinsku a Švýcarsku. Kolik % je aktuálně v provozu, zda se zasněžuje apod. vše v přehledné tabulce.

    RSS, více aktualit