Nejkrásnější místa Transylvánských Alp

č. zájezdu: 489620/89
od24 490,-/osoba
Nejkrásnější místa Transylvánských Alp - Poznávací zájezdy

Nejkrásnější místa Transylvánských Alp

Země: Rumunsko


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Září

Délka pobytu: 8 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • polopenze

Výhody nabídky 1 vydejte se po stopách hraběte Drákuly

Výhody nabídky 2 kombinace přírody a metropolí

Výhody nabídky 3 ochutnávky místního vína

Výhody nabídky 4 památky UNESCO

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy v odpoledních hodinách do Bukurešti, transfer do hotelu v Sinaii, ubytování, večeře, nocleh. 2. den: Po snídani odjezd do Transylvánie, návštěva neorenesančního zámku Peleš ru­munského krále Karla I. a zámek Pelisor.  Cestou zastávka ve vesnici Rupea – zastávka u hradu na vrcholu hory, s překrásným panoramatickým výhledem. Příjezd do Sighisoary (U­NESCO) a krátká procházka historickým centrem města opevněného hradbami, jedno z nejhezčích míst v Rumunsku. Citadela s orlojovou věží, katedrála,  ubytování a večeře. 3. den: Odjezd k návštěvě Bi­ertanu (UNESCO) – vesnice založená Sasy ve 12. st. s kostelem opevněným proti osmanským nájezdníkům. Zastávka k ochutnávce místního vína. Pokračování v cestě Transylvánií. Tur­da – zastávka ve městě proslaveném svými solnými doly. Přejezd do Alba Iulia – jedno z nejdůležitějších měst v historii Rumunska a bývalé hlavní město Transylvanie. Prohlídka citadely a 2 kostelů – Ortodoxního a Katolického. Odjezd na ubytování, večeře. 4. den: Po snídani prohlídka města Hunedoara – nejrozsáhlejší pevnost v jihovýchodní Evropě s délkou opevnění 12 kilometrů z počátku 18. stol. Hrad Corvin nebo také hrad Hunedoara, goticko renesanční stavba, jeden z největších hradů v Evropě z 15. století. V případě dobrého počasí přejezd Transal­pinskou cestou – nejvýše položená cesta v Rumunsku přes průsmyk Urdele (2145 m. n. m.) s jedinečným výhledy na okolní krajinu. Při zhoršeném počasí návrat do Sibiu. Sibiu – pěší prohlídka nádherného středověkého města, kdysi hlavního města místních Sasů a Evropské město kultury v roce 2007 s řadou historických budov, kostelů, Velké náměstí, Malé náměstí, Most Lží atd.. Odjezd na ubytování, večeře, nocleh. 5. den: Po snídani odjezd do Brašova, průjezd oblastí Transfa­garaš, zvanou též „cesta světa“ a známou jako nejmalebnější silnice světa. Pozor: Pokud bude cesta kvůli sněhu nebo nepřízni počasí uzavřena, využije se k vývozu k ledovcovému je­zeru Balea na fotozastávku lanovka.  Odpoledne příjezd do Brašova, procházka historickým centrem města a návštěvou nejdůležitějších památek. Volný čas k prohlídce města. Odjezd na ubytování, tradiční rumunská večeře s hudbou v místní restauraci a nocleh v hotelu. 6. den: Po snídani Bran – jeden z nejznámějších „drákulovských hradů“ v Rumunsku ze 14. století. Zas­távka k ochutnávce místního šumivého vína. Odpoledne odjezd do Bukurešti na ubytování, večeře a nocleh v hotelu. 7. den: Po snídani celodenní prohlídka Buku­rešti nazývané jako „Paříž východu“, hlavní město Rumunska. Dopoledne okružní jízda busem k prohlídce památek, Národní muzeum, Atheneum, Parlament, náměstí Revoluce a dalších paláců. Odpoledne pěšky historické jádro, vítězný oblouk… Volno k individuálnímu programu. Návrat na ubytování, večeře a nocleh v hotelu. 8. den: Po snídani volno k individuálním programu, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje • leteckou přepravu v turistické třídě Praha – Bukurešť – Praha vč. tax a příplatků • dopravu autokarem/minibusem po trase zájezdu • 7 noclehů v hotelech ***/**** s polopenzí (snídaně + večeře)• ochutnávky vína dle programu zájezdu • rezervační poplatky do hradů a památek • služby průvodce • pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.

Informace Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob.CENA NEZAHRNUJE: • vstupy do památkových objektů dle programu cca 100 Eur na osobu• nápoje k večeřím• přepravu MHD a lanovkouFAKUL­TATIVNÍ SLUŽBY: • příplatek na jednolůžkový pokoj 7.300,– KčDoporučenou měnou na cestu jsou EURA.

Nejkrásnější místa Transylvánských Alp - Poznávací zájezdyNejkrásnější místa Transylvánských Alp - Poznávací zájezdyNejkrásnější místa Transylvánských Alp - Poznávací zájezdyNejkrásnější místa Transylvánských Alp - Poznávací zájezdyNejkrásnější místa Transylvánských Alp - Poznávací zájezdyNejkrásnější místa Transylvánských Alp - Poznávací zájezdyNejkrásnější místa Transylvánských Alp - Poznávací zájezdyNejkrásnější místa Transylvánských Alp - Poznávací zájezdyNejkrásnější místa Transylvánských Alp - Poznávací zájezdyNejkrásnější místa Transylvánských Alp - Poznávací zájezdy

Podobné zájezdy

Velký okruh Rumunskem

Velký okruh Rumunskem

Země: Rumunsko

Ubytování: Velký okruh Rumunskem

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen

Délka pobytu: 6 dnů

č. zájezdu: 483405/102
snídaně
autobusem
od9 490,-/osoba
  Prodloužený víkend v Bukurešti

  Prodloužený víkend v Bukurešti

  Země: Rumunsko

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Září, Říjen

  Délka pobytu: 4 dny

  č. zájezdu: 487972/89
  snídaně
  letecky
  od14 190,-/osoba
   Hory a kláštery Drákulovy Transylvánie

   Hory a kláštery Drákulovy Transylvánie

   Země: Rumunsko

   Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

   Termíny: Červenec, Srpen

   Délka pobytu: 8 dnů

   Osob: 1-3, 1, 1-2 osoba

   č. zájezdu: 477692/25
   polopenze
   autobusem
   od16 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Poznávací zájezdy Last Minute 2023

    Poznávací zájezdy Last Minute - poznání za výhodné ceny!

    Poznávací zájezdy Last Minute umožňují každému, kdo rád a schutí objevuje nová místa, aby si na poslední chvíli vybral zajímavý zájezd, na zajímavá místa a za zajímavé peníze.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit