Poznávací zájezd Mexiko - velký okruh

Šestnáctidenní zájezd po Spojených státech mexických

č. zájezdu: 270038/72
od71 253,-/osoba
-15%sleva
Poznávací zájezd Mexiko - velký okruh na 16 dnů

Poznávací zájezd Mexiko - velký okruh

Země: Mexiko

Ubytování: hotel


Stravování: bez stravování
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec - Březen

Délka pobytu: 16 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • bez stravování

Slevy

Při objednání zájezdu do 31.8.2018 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 6 mil. Kč. Zahrnuje i asistenční služby, právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

Zájezd, který jsme pro Vás připravili, Vám představí ekonomicky vyspělou zemi plnou obrovských kontrastů. Těšte se na množství mayských i aztéckých staveb, fascinující pyramidy, gurmánské zážitky, indiánské trhy, tropické pralesy a třeba i na největší kaktusy na světě. Projeďte s námi křížem krážem velkou část rozsáhlých Spojených států mexických.

Cena zahrnuje:

Cena nezahrnuje:

Poznávací zájezd Mexiko - velký okruh na 16 dnůPoznávací zájezd Mexiko - velký okruh na 16 dnůPoznávací zájezd Mexiko - velký okruh na 16 dnůPoznávací zájezd Mexiko - velký okruh na 16 dnů

Doprava

Budeme se přepravovat pronajatým kvalitním klimatizovaným autobusem. Čekají nás několikahodinové přesuny. Máme v plánu i jeden noční přesun z Oaxaca do Villahermosy/Pa­lenque. Noční přesun autobusem je nejtěžší částí cesty. Začneme kolem 20:00 v Oaxaca, kolem 07:00 ráno budeme ve Villahermosa a cca 14:00 v Palenque. Při cestě zpět jsme zvolili letecký přesun z Cancunu do Mexico City, který nám ušetří více než 30 hodin v autobuse.

Ubytování

Máme rezervované dvoulůžkové pokoje v lokálních 3* a 4* hotelech. Ve městech se naše hotely nacházejí vždy blízko centra. Pokoje jsou vždy dvoulůžkové, vybavené WC a sprchou. Nabízíme i možnost doubytování.

U Karibiku je hotel v základní ceně zájezdu umístěn mimo pláže, a proto se na pěknou karibskou pláž budete muset odvést cca 15–20 minut místní linkou.

Typ hotelů používaný na zájezdu (změny vyhrazeny): Mexico: City hotel Fontan, Acapulco: hotel Malibu, Oaxaca: hotel Casantica, Palenque: hotel Maya Tulipanes, Merida: hotel Colonial, Cancún: Quinta Inn Cancun hotel

Poslední 4 noci můžete strávit u moře v lepším hotelu s all inclusive, než v základním hotelu, který je v ceně zájezdu.

Strava

V ceně zájezdu NENÍ žádná strava. Z domu si vezměte pouze minimum stravy. Stravovat se budeme každý dle své vlastní chuti v místních restauracích. Apelujeme na dodržování rad Vašeho průvodce. Základní věcí je, že nebudeme pít vodu z kohoutku a to ani v hotelech.

Peníze

Množství závisí na Vaší osobní spotřebě. Doporučujeme Vám vzít si cca 500 EUR (2017). Jako zálohu si můžete vzít i platební karty VISA a Mastercard. Cena stravy na celý pobyt vyjde cca na 200 EUR (2017). Na fakultativní výlety – např. šnorchlování nebo potápění v Karibském zálivu, pyramidy Tulum a cenoteje potřeba cca 60 EUR (2017).

V ceně zájezdu je vstupné do následujících památek: Teotihuacán, Museo Antropologico, Mexiko City, La Quebrada, Acapulco, Monte Alban, Tule, La Venta, Palenque, Aqua Azul, Chichen Itza

Top místa na zájezdu:

MEXICO CITY Hlavní město Mexika. Město, které se nachází 2200 m. n. m. na absolutní rovině bývalého jezera Texcoco. Střed města se zapsal do seznamu UNESCO. Nachází se tu jedno z největších náměstí na světě – Plaza de la Constitución nebo zkráceně Zocalo a taky jedna z nejdražších ulic světa, která nese název po prvním prezidentovi Československa – Avenida Presidente Masaryk.

TEOTIHUACAN Jedná se o jedno z nejvýznamnějších nalezišť v oblasti centrálního Mexika. V překladu název znamená „místo zrození bohů“. Toto místo Vás okouzlí třeba třetí největší pyramidou světa, pyramidou slunce, nebo třeba několik kilometrů dlouhou cestou, kterou archeologové nazvali Cesta mrtvých.

PALENQUE Ve státě Chiapas uprostřed tropického pralesa s častými silnými dešti a velkou vlhkostí se rozprostírá archeologický komplex – Palenque. Královský palác, několik propojených budov, velké terasy. To vše bylo postaveno během několika generací a stále tohle místo ukrývá mnoho tajemství.

CHICHEN ITZA Kukulkánova pyramida – stavba s dokonale matematicko-astronomickými vlastnostmi patří k jednomu z novodobých sedmi divů světa. Mimo jiné se zde nachází i největší hřiště rituální míčové hry – Pelota. Jedná se o hru s prvky fotbalu a basketbalu, která má udržet vesmírnou rovnováhu.

OAXACA Nedaleko Oaxacy se rozkládají pozůstatky města Monte Albán – volně přeloženo jako Jaguáří vrcholek. Komplex pyramid, které tu kdysi dávno založil válečnický národ – Zapotékové.

MERIDA Hlavní město Yucatánu. Merida patří k nejlepším městům pro život v Mexiku. Dvakrát byla Merida vyhlášena Americkým hlavním městem kultury díky své kvalitě života a neobyčejnému rozvoji umění.


Slevy

Chytrá záloha

Využijte nabídku CHYTRÉ ZÁLOHY 10 000 Kč na zájezdy od 1.9.2020.

Při nákupu zájezdu s odletem po 1.9.2020 můžete uhradit zálohu na 1 osobu pouze ve výši 10 000 Kč, nemusíte tak hradit 50 % zálohu.

U ostatních zájezdů se platí úhrada zálohy 50% z původní katalogové ceny.

Aktuálně

27.4.2022

Změna vstupních podmínek na Kubu

S účinností od 6. dubna 2022 Kuba ruší povinnost předložení očkovacího certifikátu i negativního PCR testu.

14.4.2022

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

RSS, více aktualit