Mexiko – Barranca del Cobre a Baja California

č. zájezdu: 489836/133
od102 800,-/osoba
Mexiko – Barranca del Cobre a Baja California - Poznávací zájezdy

Mexiko – Barranca del Cobre a Baja California

Země: Mexiko


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Březen

Délka pobytu: 13 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Popis

Pro všechny cestovatele, kteří si již užili nejznámější mexické památky, vykoupali se u karibského pobřeží Mexika a chtěli by tuto pestrobarevnou zemi poznat více do hloubky, přinášíme zájezd do severního koutu země a k pacifickému pobřeží.

Prozkoumáme ohromující krajinu Měděného kaňonu (orig. Barranca del Cobre), který v mnoha ohledech poráží i známější Grand Canyon v USA. Projedeme se pohodlným expresem El ChePe – jedinečná železniční trať s celkem 86 tunely a 37 mosty byla budovaná 90 let!

Seznámíme se s místním indiánským národem Tarahumara, v překladu „běžci“, kteří se v posledních letech proslavili právě v souvislosti s nárůstem obliby tohoto sportu, stále však žijí tradičně a nezávisle na konzumní společnosti. Čekají nás prohlídky místních památek a návštěva tamních vinic s ochutnávkou.

Na závěr programu se přesuneme na západ, na jižní část poloostrova Baja California, do města La Paz u Cortézova moře, které Jacques-Yves Cousteau označil za „největší akvárium světa“. Tady na nás čeká jak Mexiko bez turistů, tak skvělé koupání, a zejména hlavní atrakce – pozorování velryb. V období mezi lednem a dubnem sem každoročně míří na tři tisíce velryb k přezimování a rození mláďat.

Cestu absolvujeme přes hlavní město Ciudad de Mexico, takže nepřijdete o možnost užít si také atmosféru rušné mexické metropole.


V ceně nezahrnuto:

aktivity v zábavním parku Aventura Barrancas del Cobre, návštěva tarahumarské vesnice (11 USD), prohlídka vinice s ochutnávkou, lodní výlet za pozorováním velryb ad.


Ubytování a stravování:

Ubytováni budeme převážně v hotelech a penzionech *** se snídaní, v oblasti Měděného kaňonu v hotelech *****.  Absolvujeme též noční plavbu trajektem, a to ve 2l. kajutách.

Pokoje v hotelích jsou dvoulůžkové s vlastním soc. zařízením. Všechny hotely a penziony nabízejí v rámci ubytování snídaně, v oblasti Měděného kaňonu je v ceně i 3× oběd a 3× večeře.


Náročnost:

Zájezd není fyzicky náročný – plánujeme převážně jen kratší vycházky a výlety. 


Klima:

V březnu nás čeká příjemné počasí pozdního jara s teplotami v rozmezí 25 °C (Chihuahua) až 27 °C (Baja California) a pouze výjimečnými srážkami.


Velikost skupiny:

10–16 účastníků

Program zájezdu

1. den

Letecky Praha – Mexico City; transfer do hotelu.

2. den

Přelet z Mexico City na sever do města Chihuahua – výchozí místo pro návštěvu Barranca del Cobre; prohlídka města, jehož název známe především díky nejmenšímu psímu plemenu. Předci čivav žili volně v norách a v období civilizace Toltéků je domorodci odchytávali a domestikovali. Pověsti jihoamerických indiánů zmiňují čivavy jako ochránce zemřelých náčelníků na jejich cestě do světa duchů a též jako ochránce podsvětí, malé pejsky lze nalézt i na mnoha dobových vyobrazeních a soškách.

3. den

Cesta z Chihuahuy směrem k Barrancas del Cobre – Měděnému kaňonu: návštívíme men­nonitská pole, kde žijí mexičtí mennonité jednoduchým a starodávným způsobem života, bez elektřiny a internetu; dále prozkoumáme městečko Creel s tamními řemeslnými obchody; s místními domorodci kme­ne Tarahumara mů­žeme fakultativně náv­štívit jeskyně a seznámit se s jejich kulturou; večeře a nocleh v hotelu na okraji kaňonu.

4. den

Pobyt v oblasti Barrancas del Cobre (Měděný kaňon), který je místy až 1870 m hluboký; prohlídka Parque Aventura a možnost adrenalinových aktivit – zip lines, visuté mosty, via ferrata či jízda lanovkou; oběd a večeře v hotelu s vyh­lídkou na kaňon.

5. den

Přejezd rozmanitou krajinou do údolí Cerocahui po cestě zvané Los mil paisajes – oběd, možnost návštěvy vinice, kostela a internátní školy pro tarahumarské dívky.

6. den

Výlet k ikonické vyhlídce se skleněným dnem na vrcholu kaňonu Urique, odkud se naskýtá jeden z nejúžasnějších pohledů na Měděný kaňon – z výšky přes 2000 metrů budete shlížet na město Urique a kaňon z nejvyšší mexické vyhlídky a jedinečné přírodní atrakce, kterou nemůžeme minout; večeře a nocleh v malebné vesnici Cerocahui na okraji kaňonu.

7. den

Jízda po jedné z nejpanorama­tičtějších vlakových tratí světa zvané El ChePe (Chihuahua-Pacific Railroad) – prochází Měděným kaňonem, tedy majestátní řadou kaňonů v srdci Sierra Tarahumara, jež jsou čtyřikrát rozsáhlejší než americký Grand Canyon. Z nádraží Bahuichivo po­kračujeme do městečka El Fuerte – prohlídka města a přesun do barevného přístavu Topo­lobampo na pobřeží Kalifornského zálivu, odkud vyplouvá náš noční trajekt do La Pazu.

8.–10. den

Pobyt v La Pazu – hlavním a kulturním centru státu Baja California Sur, v barevném a uvolněném městě na břehu Cortézova moře s tisíci krásnými zátokami a dlouhou promenádou Malecón – možnost rybaření, šnorchlování, plachtění, jízdy na kajaku podél chráněných vod, objevování pobřežních ostrovů a písečných dun s kostrami velryb; možnost výletu k zátoce Ojo de Liebre s pozorováním velryb – plejtváci šedí se zde páří a matky tu vyvádějí svá mláďata, s nimiž pak během května odplouvají na sever do Beringova moře u Aljašky.

11. den

Přelet do Mexico City UnescoUnesco– možnost prohlídky města: Centro histórico – historická část s domy z koloniální éry, jedno z největších náměstí na světě Plaza de la Constitución, prezidenský palác Palacio Nacional, velkolepá Catedral Metropolitana (největší stavba v Latinské Americe), ostrov klidu a relaxace – městský park Alameda Central, překrásný Palacio de Bellas Artes, svatyně Basílica de Nuestra Seňora de Guadalupe, … 

12.–13. den

Volný program, možnost nákupů či prohlídky města; transfer na letiště a odlet do Prahy.

Mexiko – Barranca del Cobre a Baja California - Poznávací zájezdyMexiko – Barranca del Cobre a Baja California - Poznávací zájezdyMexiko – Barranca del Cobre a Baja California - Poznávací zájezdyMexiko – Barranca del Cobre a Baja California - Poznávací zájezdyMexiko – Barranca del Cobre a Baja California - Poznávací zájezdyMexiko – Barranca del Cobre a Baja California - Poznávací zájezdyMexiko – Barranca del Cobre a Baja California - Poznávací zájezdyMexiko – Barranca del Cobre a Baja California - Poznávací zájezdyMexiko – Barranca del Cobre a Baja California - Poznávací zájezdyMexiko – Barranca del Cobre a Baja California - Poznávací zájezdy

Podobné zájezdy

Mexiko – velká poznávací cesta

Mexiko – velká poznávací cesta

Země: Mexiko

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Říjen - Únor

Délka pobytu: 17 dnů

č. zájezdu: 453413/133
snídaně
letecky
od79 800,-/osoba
  Mexiko - Yucatán, Riviéra Maya a přírodní parky

  Mexiko - Yucatán, Riviéra Maya a přírodní parky

  Země: Mexiko

  Destinace: Mexico, Mexiko

  Středisko: Yucatan, CANCÚN, TULUM, COBÁ,…

  Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

  Termíny: Listopad - Říjen

  Délka pobytu: 11 dnů

  Osob: 1-2, 1, 1-3 osoba

  č. zájezdu: 408459/1
  snídaně
  letecky
  od59 990,-/osoba
   Mexiko - to nejlepší z Yucatánu

   Mexiko - to nejlepší z Yucatánu

   Země: Mexiko

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Listopad

   Délka pobytu: 13 dnů

   č. zájezdu: 425504/36
   polopenze
   letecky
   od65 091,-/osoba
    First minute
    -7%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Dovolená Itálie Gargáno 2024

    Gargáno je poloostrov, jenž tvoří ostruhu italské botě a jehož přímořská letoviska mají pěkné pláže v piniových hájích s provotřídními kempingy a dobrými podmínkami pro vodní sporty, exkurze a vycházky do přitažlivých kamenitých kopců.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit