Poznávací zájezd Metropole Skandinávie

Osmidenní zájezd Metropole Skandinávie se snídaní

č. zájezdu: 273837/72
od56 760,-/osoba
-12%sleva
Poznávací zájezd Metropole Skandinávie na 8 dnů

Poznávací zájezd Metropole Skandinávie

Země: Dánsko


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec, Srpen, Září

Délka pobytu: 8 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Slevy

Připravili jsme pro Vás jedinečný poznávací zájezd po severní Evropě. Čeká nás noční plavba přes Botnický záliv, Kodaň, Stockholm, Riga, Helsinki, Tallinn, povídky Vikingů, Andersenovy pohádky nebo třeba množství gurmánských specialit.

Cena zahrnuje:

Cena nezahrnuje:

Poznávací zájezd Metropole Skandinávie na 8 dnůPoznávací zájezd Metropole Skandinávie na 8 dnůPoznávací zájezd Metropole Skandinávie na 8 dnůPoznávací zájezd Metropole Skandinávie na 8 dnů

Doprava

Na všechny letištní a delší transfery máme pronajaté klimatizované autobusy. Po městech budeme chodit převážně pěšky. Přesuny: Stockholm – Helsinki (lůžkové kajuty) – kajuta s oknem za příplatek,
Helsinki – Tallin (rychloloď)

Absolvujeme i dva delší přesuny. Z Lundu do Stockholmu (cca 8 hod) a z Tallinu do Rigy (cca 6 hod).

Ubytování

Ubytování je zajištěné v hotelech střední třídy ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím.

Máme rezervované následující hotely (změna vyhrazena): Kodaň: GRAND HOTEL Stockholm: SCANDIC ARIADNE Tallinn: EUROPAA Riga: HOTEL HANZA

Strava

V ceně zájezdu jsou snídaně formou švédských stolů včetně nočního přesunu na lodi. Dále se budete stravovat individuálně dle své libosti. Váš průvodce Vám vždy ochotně poradí.

Peníze

Množství peněz závisí na Vaší osobní spotřebě. V Dánsku a Švédsku si budete muset směnit místní měnu (doporučujeme ještě v ČR), jinak můžete všude platit eury. Platební karty fungují všude a bez problémů. Na zájezd Vám doporučujeme minimální částku 500 EUR.(2019)

Top místa na zájezdu:

KODAŇ Hlavní město Dánska nebo taky město Hanse Christiana Andersena. Kodaň patří mezi nejživější města Skandinávie. Čeká na Vás nejdelší pěší zóna v Evropě – Strøget. Kousek odtud se nachází nábřeží Nyhavn, kde najdete kotvící plachetnice, nespočet kaváren, restaurací a barů. Zde můžete nasednout na lodičku a vypravit se k nejznámějšímu z kodaňských symbolů – soše Malé mořské víly sedící na kameni. Kodaň Vám také nabídne trojici zámků – Amalienborg, Christiansborg a Rosenborg.

MALMÖ Jedná se o třetí největší město země. Kromě klasického ruchu města Vám nabízí množství parků a typickou skandinávskou architekturu svých náměstí.

LUND Kdysi dávno patřil Lund k největším městům Skandinávie a byl nejvýznamnějším duchovním centrem celého regionu. Lund bývá nazýván Oxfordem Švédska. Univerzita zde byla založena již v 17. století a většinu obyvatel města tvoří právě studenti.

STOCKHOLM Hlavní město Švédska. Podle mnohých nejkrásnější hlavní město Evropy. Jedná se taky o nejčistší metropoli na světě. Úzké uličky, největší Královský palác světa, parlament s největším zastoupením žen v Evropě, radnice, kde se každoročně udílí Nobelova cena a mnoho dalšího. To je Stockholm.

HELSINKY Hlavní město Finska. Oproti jiným hlavním městům působí mimořádně pohodlně, každodenní spěch jako by se mu vyhýbal, a to vše, aniž by působilo maloměstsky. Panorama města tvoří Dóm a ruská Uspenská katedrála. Seznámíme se se symbolem města, kterým je tulení fontána – Havis Amanda. Centrum města tvoří trh s tradičními finskými specialitami.

TALLINN Hlavní město Estonska, jehož zachované historické centrum je zapsané na seznamu UNESCO. Na náměstí si můžete koupit vonící čerstvě opékané cukerné oříšky se skořicí a jiným kořením. Celé město je obehnané hradbami, za kterými se ukrývá ruská čtvrť s velkým bleším trhem.

RIGA Hlavní město Lotyšska, město s moderní a dynamickou atmosférou. Nachází se na seznamu UNESCO. Městu dominují tři kostelní věže, Sv. Petr, Dóm a Sv. Jakub. Navštívíme také Prašnou věž, nebo známý dům patřící cechu „černých hlav“. Nasávejte pravý velkoměstský ruch této metropole.


Slevy

Chytrá záloha

Využijte nabídku CHYTRÉ ZÁLOHY 10 000 Kč na zájezdy od 1.9.2020.

Při nákupu zájezdu s odletem po 1.9.2020 můžete uhradit zálohu na 1 osobu pouze ve výši 10 000 Kč, nemusíte tak hradit 50 % zálohu.

U ostatních zájezdů se platí úhrada zálohy 50% z původní katalogové ceny.

Aktuálně

27.4.2022

Změna vstupních podmínek na Kubu

S účinností od 6. dubna 2022 Kuba ruší povinnost předložení očkovacího certifikátu i negativního PCR testu.

14.4.2022

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

RSS, více aktualit