Poznávací zájezd Metropole Skandinávie

Osmidenní zájezd Metropole Skandinávie se snídaní

č. zájezdu: 273837/72
od41 990,-/osoba
Poznávací zájezd Metropole Skandinávie na 8 dnů

Poznávací zájezd Metropole Skandinávie

Země: Dánsko


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Květen - Srpen

Délka pobytu: 8 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Slevy

Připravili jsme pro Vás jedinečný poznávací zájezd po severní Evropě. Čeká nás noční plavba přes Botnický záliv, Kodaň, Stockholm, Riga, Helsinki, Tallinn, povídky Vikingů, Andersenovy pohádky nebo třeba množství gurmánských specialit.

Program

1. den: Přílet do Dánska. Začíná nejluxusnější okruh Skandinávií na českém trhu pod vedením vystudovaných skandinávistů. Také o poznání je postaráno. Příjezd do města, které proslavil Hans Christian Andersen a výborné pivo. Radniční náměstí, které pravidelně myjí mýdlem. V zimě zde stojí velký vánoční stromek. Nejdelší pěší zóna na světě, ulička Nyhavn, kde nejznámější Dán bydlel. Královský palác s divnou čestnou stráží. Proč mají Dánové svou Margaretu tak rádi? Před sídlem dánského parlamentu si povíme něco více o moderní Skandinávii. Kulatá věž, na kterou se kočárem nechal vyvézt i Petr Veliký. Kdo bude mít chuť, večer si zajde do hippie čtvrti v Kristiánii. Nebo dáte přednost zábavnému parku Tivoli? V případě zájmu, vám zkusíme zarezervovat restauraci Norma, která byla tři roky nejlepší restaurací naší planety (rezervace minimálně tři měsíce předem).

2. den: Přes Öresundský průliv směřujeme do MALMÖ, krátká prohlídka třetího města Švédska, které za poslední roky neuvěřitelně zkrásnělo. Rozdíly mezi Dánskem a Švédskem. LUND: švédský Oxford, který byl kdysi největším městem Skandinávie. Překrásná katedrála, kterou byste zde nečekali. Přesun švédskou krajinou na východní pobřeží. ABBA, švédský model, nebo kdo vynalezl bezpečnostní zápalky. Ubytování ve Stockholmu.

3. den: Je Stockholm nejkrásnějším hlavním městem v Evropě? Mnozí to tvrdí, uvidíte na vlastní oči. Ve Starém městě se zastavil čas. Úzké uličky, kterými neprojede auto, popovídáme si o stockholmské krvavé lázni, ale ukážeme si i největší Královský palác na světě, sídlo švédského parlamentu (s největším zastoupením žen na světě), radnici, kde se každý rok udělují Nobelovy ceny. Víte, kde mají ve Stockholmu nejlepší zmrzlinu? Víte, co je snus? Vyhlídka ze slavného Mosebacke, trilogie Stiega Larssona, ukrutně bohatá Strandvägen. Pro zájemce návštěva muzea lodě Wasa, která se v 17. století potopila na své první platbě a zůstala perfektně zachována. Suvenýry na obchodní ulici Drottninggatan, pivko v bohémské čtvrti Södermalm.

4. den: UPPSALA: konkurent Lundu s největší katedrálou Švédska. První švédský král Gustav Vasa a Stříbrná Bible, kterou Švédové ukradli Čechům během 30 – leté války. Zpět se ji marně pokoušel získat i Václav Havel. Zpět ve Stockholmu: moderní Drottninggatan, socialistické náměstí Sergels Torg a místo, kde zastřelili Olafa Palmeho. Proč? Vysvětlíme si. Nalodění na trajekt do Helsinek, ubytování v kajutách a opouštíme Švédsko procházejíce typické šéry na pobřeží. 1700 čtverečních kilometrů za 35000 ostrůvků. Večerní zastávka na ostrově Aland.

5. den: HELSINKY: příjezd do města. Finsko dlouho žilo ve stínu a strachu ze sovětského souseda a až pád Berlínské zdi a příchod Nokie udělal zázrak. Helsinky jsou krásné. Skvělá rybí tržnice, pravoslavná Uspenská katedrála, třída Esplanaden, Skalní chrám, vytesaný do kamene. Víte, jaké problémy trápí Finy, kteří mají všechno? Olympijský stadion, na kterém úspěchy slavil Emil Zátopek. Ochutnáte soba? Pro ty, kteří chtějí mít nabitý program, fakultativně výlet na ostrov Suomenlinna (UNESCO). Trajekt do Estonska přes Finský záliv. Voda, která kdysi Evropu rozdělovala jako Berlínská zeď. Dnes z okolí Finska Estonsko velmi profituje. Ubytování

6. den: TALLINN: středověké město, jaké byste tady nečekali! Středověké uličky, důkladná prohlídka kouzelného města, které vás jistě překvapí. Krásné zachované město hanzovních obchodníků, lékárna Petra Velikého, radnice, kterou navštívil i dalajlama. Pohoda při sklence chlazeného pivečka Saku s vyhlídkou na město.

7. den: Rychlý přesun po Via Baltica do Lotyšska. Hlavní město RIGA bude tím správným vyvrcholením naší cesty. Ubytování v absolutním centru města. Město secese, mohutných katedrál a unikátní kombinace německých, ruských a pobaltských vlivů. Chrám svatého Petra. Pochutnáme si na pelmeních a u Památníku svobody si popovídáme o boji pobaltských národů proti sovětské okupaci.

8. den: Poslední nákupy, poslední fotografie, rozloučení se severní Evropou a odlet.

Kodaň, Stockholm, Helsinky, Tallinn, Riga – 5 městských klenotů na jedné cestě. Kromě toho noční plavba přes Botnický záliv, nejkrásnější katedrála Švédska, historická Uppsala a mnohem více. Pestrý poznávací zájezd po severní Evropě za neuvěřitelnou cenu.

Cena zahrnuje:

  • mezinárodní letenku, letištní poplatky, trajekt Stockholm – Helsinky, Helsinky – Tallinn, ubytování v dvoulůžkových pokojích velmi kvalitních 3 a 4 hotelů, snídaně, letištní transfery, ubytování v kajutách během noční plavby, průvodce na místě pobytu, všechny silniční poplatky, informační materiál, pojištění proti insolventnosti.

Cena nezahrnuje:

  • poplatek za zavazadla 1 820 Kč, stravu kromě uvedené, fakultativní výlety, cestovní pojištění 
Poznávací zájezd Metropole Skandinávie na 8 dnůPoznávací zájezd Metropole Skandinávie na 8 dnůPoznávací zájezd Metropole Skandinávie na 8 dnůPoznávací zájezd Metropole Skandinávie na 8 dnů

Doprava

Na všechny letištní a delší transfery máme pronajaté klimatizované autobusy. Po městech budeme chodit převážně pěšky. Přesuny: Stockholm – Helsinki (lůžkové kajuty) – kajuta s oknem za příplatek,
Helsinki – Tallin (rychloloď)

Absolvujeme i dva delší přesuny. Z Lundu do Stockholmu (cca 8 hod) a z Tallinu do Rigy (cca 6 hod).

Ubytování

Ubytování je zajištěné v hotelech střední třídy ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím.

Máme rezervované následující hotely (změna vyhrazena): Kodaň: GRAND HOTEL Stockholm: SCANDIC ARIADNE Tallinn: EUROPAA Riga: HOTEL HANZA

Strava

V ceně zájezdu jsou snídaně formou švédských stolů včetně nočního přesunu na lodi. Dále se budete stravovat individuálně dle své libosti. Váš průvodce Vám vždy ochotně poradí.

Peníze

Množství peněz závisí na Vaší osobní spotřebě. V Dánsku a Švédsku si budete muset směnit místní měnu (doporučujeme ještě v ČR), jinak můžete všude platit eury. Platební karty fungují všude a bez problémů. Na zájezd Vám doporučujeme minimální částku 500 EUR.(2019)

Top místa na zájezdu:

KODAŇ Hlavní město Dánska nebo taky město Hanse Christiana Andersena. Kodaň patří mezi nejživější města Skandinávie. Čeká na Vás nejdelší pěší zóna v Evropě – Strøget. Kousek odtud se nachází nábřeží Nyhavn, kde najdete kotvící plachetnice, nespočet kaváren, restaurací a barů. Zde můžete nasednout na lodičku a vypravit se k nejznámějšímu z kodaňských symbolů – soše Malé mořské víly sedící na kameni. Kodaň Vám také nabídne trojici zámků – Amalienborg, Christiansborg a Rosenborg.

MALMÖ Jedná se o třetí největší město země. Kromě klasického ruchu města Vám nabízí množství parků a typickou skandinávskou architekturu svých náměstí.

LUND Kdysi dávno patřil Lund k největším městům Skandinávie a byl nejvýznamnějším duchovním centrem celého regionu. Lund bývá nazýván Oxfordem Švédska. Univerzita zde byla založena již v 17. století a většinu obyvatel města tvoří právě studenti.

STOCKHOLM Hlavní město Švédska. Podle mnohých nejkrásnější hlavní město Evropy. Jedná se taky o nejčistší metropoli na světě. Úzké uličky, největší Královský palác světa, parlament s největším zastoupením žen v Evropě, radnice, kde se každoročně udílí Nobelova cena a mnoho dalšího. To je Stockholm.

HELSINKY Hlavní město Finska. Oproti jiným hlavním městům působí mimořádně pohodlně, každodenní spěch jako by se mu vyhýbal, a to vše, aniž by působilo maloměstsky. Panorama města tvoří Dóm a ruská Uspenská katedrála. Seznámíme se se symbolem města, kterým je tulení fontána – Havis Amanda. Centrum města tvoří trh s tradičními finskými specialitami.

TALLINN Hlavní město Estonska, jehož zachované historické centrum je zapsané na seznamu UNESCO. Na náměstí si můžete koupit vonící čerstvě opékané cukerné oříšky se skořicí a jiným kořením. Celé město je obehnané hradbami, za kterými se ukrývá ruská čtvrť s velkým bleším trhem.

RIGA Hlavní město Lotyšska, město s moderní a dynamickou atmosférou. Nachází se na seznamu UNESCO. Městu dominují tři kostelní věže, Sv. Petr, Dóm a Sv. Jakub. Navštívíme také Prašnou věž, nebo známý dům patřící cechu „černých hlav“. Nasávejte pravý velkoměstský ruch této metropole.


Slevy

Za brzké přihlášení

cena zájezdu od do sleva
do 55 775 Kč 1 000 Kč
od 55 800 Kč do 73 375 Kč 1 500 Kč
od 73 376 Kč do 92 950 Kč 2 500 Kč
nad 92 965 Kč 2 900 Kč

Podmínky udělení slevy: Platí pro každého klienta, který se přihlásí a zaplatí zálohu 50% z ceny zájezdu do 5 měsíců před jeho odjezdem. Tuto slevu je možné spojit s klubovou slevou.

Studentská / Učitelská / Lékařská

1 000 Kč na všechny letecké zájezdy

Podmínky udělení slevy: Na slevu má nárok klient, který je student, učitel nebo lékař. Studentská sleva platí pro studenty / učitele základních, středních a vysokých škol a prokazuje se kopií průkazu ISIC / ITIC. Lékařská sleva platí pro prvního přihlášeného lékaře na daný zájezd, který se zaváže vzít s sebou lékárničku a převezme funkci zdravotníka na zájezdu. Tuto slevu je možné spojit se slevou za brzké přihlášení, slevou klubovou a slevou uvítací.

Sleva množstevní / dovolená na míru

Větší skupině najednou (již od 6 klientů) přihlášené na 1 katalogový zájezd můžeme udělit speciální slevu, která bude záviset na velikosti skupiny a termínu. Informujte se, prosím, v kanceláři CK
Pro firmy a ucelené kolektivy organizujeme zájezdy na klíč za speciální ceny.

Služba doubytování

Služba pro vás všechny, kteří cestujete s CK sami a nechcete si připlácet za jednolůžkový pokoj. Najdeme vám spolucestujícího, ušetřené peníze si na vaší dovolené jistě užijete.


Pojištění

Při objednání zájezdu do 15.6.2019 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 10 mil. Kč. Zahrnuje i právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

Aktuálně

5.6.2019

Norsko nejen pro seniory 55+

Nejlevnější letecký zájezd do Norska. V základní ceně již zahrnutá polopenze, komplexní cestovní pojištění UNIQA včetně storna a vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu.

4.4.2019

Garantované termíny poznávacích zájezdů

Aktuální last minute nabídky na poznávací zájezdy s garancí odjezdu.

10.3.2019

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů