Poznávací zájezd Metropole Skandinávie

Osmidenní zájezd Metropole Skandinávie se snídaní

č. zájezdu: 273837/72
od50 932,-/osoba
-33%sleva
Poznávací zájezd Metropole Skandinávie na 8 dnů

Poznávací zájezd Metropole Skandinávie

Země: Dánsko


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Duben - Září

Délka pobytu: 8 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Připravili jsme pro Vás jedinečný poznávací zájezd po severní Evropě. Čeká nás noční plavba přes Botnický záliv, Kodaň, Stockholm, Riga, Helsinki, Tallinn, povídky Vikingů, Andersenovy pohádky nebo třeba množství gurmánských specialit.

Popis:

Kodaň, Stockholm, Helsinky, Tallinn, Riga – 5 městských klenotů na jedné cestě. Kromě toho noční plavba přes Botnický záliv, nejkrásnější katedrála Švédska, historická Uppsala a mnohem více. Pestrý poznávací zájezd po severní Evropě za neuvěřitelnou cenu.

 • Andersenovy pohádky, švédští sledi a odkaz ruského cara
 • Kodaň, Stockholm, Helsinky, Tallinn, Riga – skryté perly Evropy
 • přes nejdelší most Evropy a lodí přes Botnický a Finský záliv
 • mořská jídla a vyprávění o vikinzích, Hanze a kouzlu Skandinávie

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, trajekt Stockholm – Helsinky, Helsinky – Tallinn, ubytování v dvoulůžkových pokojích velmi kvalitních 3* a 4* hotelů, snídaně, letištní transfery, ubytování v kajutách během noční plavby, průvodce na místě pobytu, všechny silniční poplatky, informační materiál, pojištění proti insolventnosti.

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, poplatek za zavazadla 1 820 Kč, fakultativní výlety, vstupné do památek a atrakcí, cestovní pojištění 

Ubytování:

Kodaň – Scandic Sydhavnen****, 1 noc

Program:

1. den: Andersenovy pohádky, skvělé pivo a příběhy o dobré královně ve městě hipíkůKODAŇ

Přílet do Dánska. Začíná nejluxusnější okruh Skandinávií na českém trhu pod vedením vystudovaných skandinávistů. Také o poznání je postaráno. Příjezd do města, které proslavil Hans Christian Andersen a výborné pivo. Radniční náměstí, které pravidelně myjí mýdlem. V zimě zde stojí velký vánoční stromek. Nejdelší pěší zóna na světě, ulička Nyhavn, kde nejznámější Dán bydlel. Královský palác s divnou čestnou stráží. Proč mají Dánové svou Margaretu tak rádi? Před sídlem dánského parlamentu si povíme něco více o moderní Skandinávii. Kulatá věž, na kterou se kočárem nechal vyvézt i Petr Veliký. Kdo bude mít chuť, večer si zajde do hippie čtvrti v Kristiánii. Nebo dáte přednost zábavnému parku Tivoli? V případě zájmu, vám zkusíme zarezervovat restauraci Norma, která byla tři roky nejlepší restaurací naší planety (rezervace minimálně tři měsíce předem).

2. den: Zlatan v Malmo, švédský Oxford a cesta do hlavního města StockholmuKODAŇ – MALMO – LUND – STOKHOLM

Přes Öresundský průliv směřujeme do MALMÖ, krátká prohlídka třetího města Švédska, které za poslední roky neuvěřitelně zkrásnělo. Rozdíly mezi Dánskem a Švédskem. LUND: švédský Oxford, který byl kdysi největším městem Skandinávie. Překrásná katedrála, kterou byste zde nečekali. Přesun švédskou krajinou na východní pobřeží. ABBA, švédský model, nebo kdo vynalezl bezpečnostní zápalky. Ubytování ve Stockholmu.

3. den: Uzoučké uličky v Benátkách severu a město, kde se opravdu dobře žijeSTOKHOLM

Je Stockholm nejkrásnějším hlavním městem v Evropě? Mnozí to tvrdí, uvidíte na vlastní oči. Ve Starém městě se zastavil čas. Úzké uličky, kterými neprojede auto, popovídáme si o stockholmské krvavé lázni, ale ukážeme si i největší Královský palác na světě, sídlo švédského parlamentu (s největším zastoupením žen na světě), radnici, kde se každý rok udělují Nobelovy ceny. Víte, kde mají ve Stockholmu nejlepší zmrzlinu? Víte, co je snus? Vyhlídka ze slavného Mosebacke, trilogie Stiega Larssona, ukrutně bohatá Strandvägen. Pro zájemce návštěva muzea lodě Wasa, která se v 17. století potopila na své první platbě a zůstala perfektně zachována. Suvenýry na obchodní ulici Drottninggatan, pivko v bohémské čtvrti Södermalm.

4. den: Největší švédská katedrála a kdo zavraždil Olafa PalmehoSTOKHOLM – UPPSALA – HELSINKI

UPPSALA: konkurent Lundu s největší katedrálou Švédska. První švédský král Gustav Vasa a Stříbrná Bible, kterou Švédové ukradli Čechům během 30 – leté války. Zpět se ji marně pokoušel získat i Václav Havel. Zpět ve Stockholmu: moderní Drottninggatan, socialistické náměstí Sergels Torg a místo, kde zastřelili Olafa Palmeho. Proč? Vysvětlíme si. Nalodění na trajekt do Helsinek, ubytování v kajutách a opouštíme Švédsko procházejíce typické šéry na pobřeží. 1700 čtverečních kilometrů za 35000 ostrůvků. Večerní zastávka na ostrově Aland.

5. den: Emil Zátopek, Nokia, strach z Rusů. Ochutnáte soba?HELSINKI – TALLINN

HELSINKY: příjezd do města. Finsko dlouho žilo ve stínu a strachu ze sovětského souseda a až pád Berlínské zdi a příchod Nokie udělal zázrak. Helsinky jsou krásné. Skvělá rybí tržnice, pravoslavná Uspenská katedrála, třída Esplanaden, Skalní chrám, vytesaný do kamene. Víte, jaké problémy trápí Finy, kteří mají všechno? Olympijský stadion, na kterém úspěchy slavil Emil Zátopek. Ochutnáte soba? Pro ty, kteří chtějí mít nabitý program, fakultativně výlet na ostrov Suomenlinna (UNESCO). Trajekt do Estonska přes Finský záliv. Voda, která kdysi Evropu rozdělovala jako Berlínská zeď. Dnes z okolí Finska Estonsko velmi profituje. Ubytování

6. den: Překvapení cesty – kouzelné hlavní město EstonskaTALLINN

TALLINN: středověké město, jaké byste tady nečekali! Středověké uličky, důkladná prohlídka kouzelného města, které vás jistě překvapí. Krásné zachované město hanzovních obchodníků, lékárna Petra Velikého, radnice, kterou navštívil i dalajlama. Pohoda při sklence chlazeného pivečka Saku s vyhlídkou na město.

7. den: Pelmeni ve městě secese a příběhy ruské okupaceTALLINN – RIGA

Rychlý přesun po Via Baltica do Lotyšska. Hlavní město RIGA bude tím správným vyvrcholením naší cesty. Ubytování v absolutním centru města. Město secese, mohutných katedrál a unikátní kombinace německých, ruských a pobaltských vlivů. Chrám svatého Petra. Pochutnáme si na pelmeních a u Památníku svobody si popovídáme o boji pobaltských národů proti sovětské okupaci.

8. den: Rozloučení se severní Evropou a odlet domůRIGA – PRAHA/VÍDEŇ

Poslední nákupy, poslední fotografie, rozloučení se severní Evropou a odlet.Doprava

Na všechny letištní a delší transfery máme pronajaté klimatizované autobusy. Po městech budeme chodit převážně pěšky. Přesuny: Stockholm – Helsinki (lůžkové kajuty) – kajuta s oknem za příplatek,
Helsinki – Tallin (rychloloď)

Absolvujeme i dva delší přesuny. Z Lundu do Stockholmu (cca 8 hod) a z Tallinu do Rigy (cca 6 hod).

Ubytování

Ubytování je zajištěné v hotelech střední třídy ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím.

Máme rezervované následující hotely (změna vyhrazena): Kodaň: GRAND HOTEL Stockholm: SCANDIC ARIADNE Tallinn: EUROPAA Riga: HOTEL HANZA

Strava

V ceně zájezdu jsou snídaně formou švédských stolů včetně nočního přesunu na lodi. Dále se budete stravovat individuálně dle své libosti. Váš průvodce Vám vždy ochotně poradí.

Peníze

Množství peněz závisí na Vaší osobní spotřebě. V Dánsku a Švédsku si budete muset směnit místní měnu (doporučujeme ještě v ČR), jinak můžete všude platit eury. Platební karty fungují všude a bez problémů. Na zájezd Vám doporučujeme minimální částku 500 EUR.(2019)

Top místa na zájezdu:

KODAŇ Hlavní město Dánska nebo taky město Hanse Christiana Andersena. Kodaň patří mezi nejživější města Skandinávie. Čeká na Vás nejdelší pěší zóna v Evropě – Strøget. Kousek odtud se nachází nábřeží Nyhavn, kde najdete kotvící plachetnice, nespočet kaváren, restaurací a barů. Zde můžete nasednout na lodičku a vypravit se k nejznámějšímu z kodaňských symbolů – soše Malé mořské víly sedící na kameni. Kodaň Vám také nabídne trojici zámků – Amalienborg, Christiansborg a Rosenborg.

MALMÖ Jedná se o třetí největší město země. Kromě klasického ruchu města Vám nabízí množství parků a typickou skandinávskou architekturu svých náměstí.

LUND Kdysi dávno patřil Lund k největším městům Skandinávie a byl nejvýznamnějším duchovním centrem celého regionu. Lund bývá nazýván Oxfordem Švédska. Univerzita zde byla založena již v 17. století a většinu obyvatel města tvoří právě studenti.

STOCKHOLM Hlavní město Švédska. Podle mnohých nejkrásnější hlavní město Evropy. Jedná se taky o nejčistší metropoli na světě. Úzké uličky, největší Královský palác světa, parlament s největším zastoupením žen v Evropě, radnice, kde se každoročně udílí Nobelova cena a mnoho dalšího. To je Stockholm.

HELSINKY Hlavní město Finska. Oproti jiným hlavním městům působí mimořádně pohodlně, každodenní spěch jako by se mu vyhýbal, a to vše, aniž by působilo maloměstsky. Panorama města tvoří Dóm a ruská Uspenská katedrála. Seznámíme se se symbolem města, kterým je tulení fontána – Havis Amanda. Centrum města tvoří trh s tradičními finskými specialitami.

TALLINN Hlavní město Estonska, jehož zachované historické centrum je zapsané na seznamu UNESCO. Na náměstí si můžete koupit vonící čerstvě opékané cukerné oříšky se skořicí a jiným kořením. Celé město je obehnané hradbami, za kterými se ukrývá ruská čtvrť s velkým bleším trhem.

RIGA Hlavní město Lotyšska, město s moderní a dynamickou atmosférou. Nachází se na seznamu UNESCO. Městu dominují tři kostelní věže, Sv. Petr, Dóm a Sv. Jakub. Navštívíme také Prašnou věž, nebo známý dům patřící cechu „černých hlav“. Nasávejte pravý velkoměstský ruch této metropole.


Podobné zájezdy

Okruh Dánskem s tulením safari

Okruh Dánskem s tulením safari

Země: Dánsko, Německo

Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

Termíny: Září

Délka pobytu: 6 dnů

Osob: 1-2, 1-3, 1 osoba

č. zájezdu: 471863/70
snídaně
autobusem
od16 990,-/osoba
  Okruh Dánským královstvím

  Okruh Dánským královstvím

  Země: Dánsko

  Ubytování: Okruh Dánským královstvím

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Červenec

  Délka pobytu: 5 dnů

  č. zájezdu: 483363/102
  snídaně
  autobusem
  od9 990,-/osoba
   Prodloužený víkend v Kodani

   Prodloužený víkend v Kodani

   Země: Dánsko

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Květen - Září

   Délka pobytu: 4 dny

   č. zájezdu: 460764/89
   snídaně
   letecky
   od15 490,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Norsko 2024 letecky i autobusem

    Norské fjordy, Lofoty, Velký okruh Skandinávií se Summit Tour

    Opravdu široký výběr shromažďuje nabídku většinu pořadatelů v České republice a umožňuje Vám zvolit si program a termín podle Vašich představ bez nutnosti ztrácet čas hledáním jinde.

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    10.4.2024

    Tipy na zajímavý zájezd každý týden

    Mallorca, USA, Azory nebo třeba Vietnam?....

    RSS, více aktualit