Mayský okruh (Mexiko, Guatemala, Honduras, Belize)

č. zájezdu: 489413/17
od107 900,-/osoba
Mayský okruh (Mexiko, Guatemala, Honduras, Belize) - Poznávací zájezdy

Mayský okruh (Mexiko, Guatemala, Honduras, Belize)

Země: Guatemala


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy, Pobytové zájezdy

Termíny: Listopad - Duben

Délka pobytu: 17 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

TUXTLA – SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS – SAN JUAN CHAMULA – QUETZALTENANGO – ZUNIL – JEZERO ATITLÁN – CHICHICASTENANGO – ANTIGUA – COPÁN – QUIRIGUA – RIO DULCE – LIVINGSTONE – FLORES – TIKAL – BELIZE – PLAYA DEL CARMEN – TULUM – COBÁ – CANCÚN.

Poznejte všemožné aspekty mayské kultury, počínaje nádhernými pyramidami v pralesech Yucatánu, tradičními trhy Guatemaly a Mexika, chutnou kuchyní regionu, všudypřítomným pouličním ruchem a konče milými potomky této slavné středoamerické kultury. Na konci okruhu Vás čeká odměna v podobě blankytného moře a nádherných pláží Karibiku.

Minimum osob: 8

1. den

Odlet z Prahy do Mexico City a pokračování letu do města Tuxtla Gutiérrez.

2. den

Dopoledne navštívíme slavný kaňon Sumidero a budeme pokračovat do malebného města San Cristóbal de las Casas, kde si prohlédneme koloniální centrum. Nocleh.

3. den

V okolí San Cristobalu navštívíme několik malebných vesniček, včetně San Juan Chamula, která je pozoruhodnou ukázkou synkretismu indiánské a katolické víry. Po překročení hranic s Guatemalou budeme pokračovat do města Quetzaltenango.

4. den

Tento den podnikneme výlet do blízké vesničky Zunil. V této oblasti se nachází několik sopečných vulkánů. V Zunilu je možné vidět obyvatele v tradičním mayském oblečení. Další zajímavostí je místní svatý San Simón, kterého také navštívíme. Nakonec se vydáme do nedalekých horkých pramenů Fuentes Georginas. Přírodní bazény v horském prostředí jsou ideálním místem pro odpočinek. Odpoledne budeme pokračovat k jezeru Atitlán do vesnice Panajachel, kde se ubytujeme.

5. den

Celodenní výlet po tomto sopečném jezeře obklopeném třemi vulkány. Na břehu jezera se nachází několik vesnic, které v průběhu dne navštívíme. Mezi nejznámější patří Santiago Atitlán se svým patronem Maximónem. Další zajímavou vesničkou je San Pedro La Laguna se svými kávovými plantážemi.

6. den

Neděle patří nejznámějšímu trhu celé země – Chichicastenango v departmentu Quiché. Tato vesnice v horách nabízí jedinečný zážitek místního trhu a místa, kde nakoupit tradiční rukodělné výrobky. Vesnice je známá i svými šamanistickými seancemi. Odpoledne odjezd do města Antigua.

7. den

Antigua – bývalé hlavní město Guatemaly, patří mezi nejkrásnější města Střední Ameriky. Od roku 1979 je zapsáno na seznamu památek UNESCO. Město obklopené třemi vulkány má bohatou historii a najdete v něm nepřeberné množství kostelů a nádherných historických staveb. Kromě prohlídky centra navštívíme typickou kávovou farmu, kde se seznámíme s procesem zpracování kávy.

8. den

Ráno vyrazíme směrem ke Guatemala City a dále až na honduraské hranice. Kousek za nimi se nachází významná archeologická památka Copán. Ubytování.

9. den

Brzy ráno se vydáme na mayské památky. Kromě samotného naleziště také navštívíme nové muzeum, ve kterém je rozsáhlá sbírka soch a replika chrámu Rosalila ve skutečném měřítku. Originální chrám se nachází na nalezišti a byl zakryt jinou stavbou. Odpoledne se vrátíme přes hranice do Guatemaly a budeme pokračovat k dalšímu mayskému osídlení – Quirigua. Zde najdete nejvyšší a nejtěžší stély celé mayské kultury. Poté budeme pokračovat do Rio Dulce, které leží u břehů jezera Izabal. Lodí se přes další jezero El Golfete dostaneme až na karibské pobřeží do městečka Livingstone. Jediné místo v Guatemale, kde najdete potomky afrických otroků a kteří mají svůj vlastní jazyk Garífuna. Místní specialitou je pokrm z ryb a kokosového mléka.

10. den

Dopoledne odjezd po jezeru se zastávkami na zajímavých místech a poté si prohlédneme opevnění Castillo de San Felipe na břehu jezera Izabal, které sloužilo jako pevnost proti korzárům. Poté přesun po silnici do departmentu El Petén do města Flores.

11. den

Brzy ráno vyrazíme navštívit neslavnější mayskou památku – Tikal. Toto největší mayské město se nachází uprostřed divoké džungle, kde se tyčí majestátní pyramidy a můžete zde spatřit opice a různé druhy ptáků. V době své největší slávy měl Tikal údajně až sto tisíc obyvatel. Návrat do Flores a ubytování.

12. den

Odjezd na hranici, přejezd do Belize a pokračování na sever k mexické hranici. Navečer příjezd do Playa del Carmen, kde se ubytujeme.

13. den

Volný den na odpočinek a prohlídku toho příjemného letoviska Playa del Carmen, koupání na plážích Karibiku.

14. den

Ráno navštívíme Tulum, jednu z nejmalebnějších mayských památek rozkládající se na útesech karibského pobřeží. Dále navštívíme ruiny v Cobá s nejvyšší pyramidou a poslední zastávkou bude cenote – podzemní jeskyně s průzračnou vodou, kde koupání poskytuje příjemné osvěžení v horkém podnebí Yucatánu. Navečer návrat do hotelu v Playa del Carmen.

15. den

Celodenní volno na koupání nebo možnost fakultativních výletů.

16. den

Odlet z města Cancun s přestupem do Evropy.

17. den

Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • letecká doprava Praha-Tuxtla/Cancún-Praha včetně tax v ceně 22.000 Kč
 • 15× ubytování v 3–4* hotelech se snídaní
 • uvedený program včetně vstupů
 • privátní doprava a transfery
 • česky hovořící průvodce CK Soleada (minimum: 8 osob)
 • služby místních průvodců
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • jednolůžkový pokoj: 18 000 CZK
 • komplexní cestovní pojištění A90 Pandemic (140Kč/den) vč.storna: 2 380 CZK
 • komplexní cestovní pojištění A90 Pandemic osoba starší 70 let (240Kč/den) vč.storna: 4 080 CZK
 • fakultativní výlety a spropitné
 • poplatek za použití videokamery na památkách v Mexiku
 • imigrační poplatky na hranicích

Slevy:

 • 3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem
 • 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem
 • časové slevy se vztahují pouze na katalogové ceny
Mayský okruh (Mexiko, Guatemala, Honduras, Belize) - Poznávací zájezdyMayský okruh (Mexiko, Guatemala, Honduras, Belize) - Poznávací zájezdyMayský okruh (Mexiko, Guatemala, Honduras, Belize) - Poznávací zájezdyMayský okruh (Mexiko, Guatemala, Honduras, Belize) - Poznávací zájezdyMayský okruh (Mexiko, Guatemala, Honduras, Belize) - Poznávací zájezdyMayský okruh (Mexiko, Guatemala, Honduras, Belize) - Poznávací zájezdyMayský okruh (Mexiko, Guatemala, Honduras, Belize) - Poznávací zájezdyMayský okruh (Mexiko, Guatemala, Honduras, Belize) - Poznávací zájezdy

Podobné zájezdy

Mohlo by vás zajímat:

Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

Pobytově poznávací zájezdy

Pobyty s výlety

Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

Poznávací zájezdy Norsko 2024 letecky i autobusem

Norské fjordy, Lofoty, Velký okruh Skandinávií se Summit Tour

Opravdu široký výběr shromažďuje nabídku většinu pořadatelů v České republice a umožňuje Vám zvolit si program a termín podle Vašich představ bez nutnosti ztrácet čas hledáním jinde.

Aktuálně

12.6.2024

Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

5.6.2024

Fjordy a další klenoty Norska

Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

12.4.2024

Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

RSS, více aktualit