Poznávací zájezd Maroko

Poznejte s námi všechny tváře Maroka

č. zájezdu: 270115/72
od43 330,-/osoba
-30%sleva
Poznávací zájezd do Maroka na 10 dní

Poznávací zájezd Maroko

Země: Maroko

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Duben - Březen

Délka pobytu: 10 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Maroko. Země jako z pohádek Tisíce a jedné noci. Pojďme společně poznat zemi plnou úcty, tradic a pohostinnosti. Navštívíme města jako jsou Rabat, Marakéš, Meknés a Fés. Klikatými cestami zdoláme pohoří Atlas a budeme překonávat písečné duny Sahary. Poznáme bohatou historii, kterou se Maročané mohou chlubit.

Popis:

Jen kousek od Španělska se rozprostírá svět, který formoval dnešní Evropu a dal život městům, jako jsou Granada či Cordoba. Málokdo také ví, že rozšířil vzdělanost v tehdejší zaostalé Evropě. Vydejte se společně s námi na poznávací zájezd zemí, která má moře, oceán, monumentální pohoří Atlas, lyžařská střediska, horkou poušť s největšími písečnými dunami na světě a pohádkovou kulturu Berberů. Objevte zemi Tisíce a jedné noci – Maroko!

 • nejlepší okruh Marokem, 4 královská města

 • průvodce po celou dobu zájezdu

 • pohoří Atlas, poušť Sahara a 9 000 uliček ve Fésu, modré turbany Tuaregů

 • bohaté zkušenosti s destinací – do Maroka cestujeme od roku 1994

 • slevy na zájezdy do Maroka jsou dynamické a průběžně se snižují

 • Přečtěte si Blog o Maroku

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, 9 x ubytování v 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích, 9 x snídaně, pronajatou dopravu klimatizovaným autobusem, výlet 4×4 na pískové duny Merzoughy, vstupné do památek a atrakcí, průvodce, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

poplatek za zavazadla 1 820 Kč, stravu kromě uvedené, fakultativní výlety

Ubytování:

Casablanca – Ibis Casablanca City Center Hotel***, 1 noc

Program:

1. den: K největší mešitě MarokaCASABLANCA

Odlet a přílet do Maroka. Maroko je sousedem Evropy a je naší nejbližší exotickou destinací. CASABLANCA: největší marocké město je místem, kde se vydělávají peníze, kde duní marocký ekonomický motor a kde na vás dýchne jakási krásná nostalgie 20. století, kdy se zde mísily francouzské vlivy s arabskými. Náš první kontakt se zemí nás zavede k mešitě Hassana II, která kraluje pobřeží Atlantiku a je velkolepou dominantou města. Povíme si první příběhy Almohadů a Almorávidů a ochutnáme první chutě marocké kuchyně.

2. den: Fascinující Marakéš s pohádkovým náměstímMARAKÉŠ

Opustíme Casablancu a vydáme se do vnitrozemí, kde na nás čeká město plné dojmů, zážitků a kouzel. Vydáme se směrem k pohoří Atlas do města Berberů, města pohádek, MARRAKÉŠE. Večer na náměstí Jemaa al-Fna (UNESCO) patří k největším zážitkům. Lidoví vypravěči, akrobaté, prodavači, zaklínači hadů, jako by se čas nikdy nepohnul. Horká africká noc zde má své velké kouzlo. Pak nás zcela pohltí středověký „souk“, který nemá v marockém světě obdoby. Toto mraveniště pestrobarevných obchůdků, plné vůní, zvuků a barev, toto srdce každého marockého města, je pro Evropana neodolatelným pokušením nakupovat a směňovat, prostě obchodovat po arabsku. Je to vzrušující hra, která často zahrnuje posezení u šálku sladkého mátového čaje, smlouvání o ceně nebo jen přátelský rozhovor s místními – převážně berberskými obyvateli.

3. den: Orientální nákupy ve starém MarakéšiMARAKÉŠ

Prozkoumávání Marakéše pokračuje i třetí den! Poznáme jej skutečně do poslední uličky. Obdivovat budeme nejvýznamnější památky města, mezi které patří mešita Koutubia, hrobky Saadovců nebo palác El Badi, kterému nebylo rovno v celé středověké říši. Když ho stavěli, král si povzdechl, že z něj jednou bude velkolepá zřícenina. Ve velkolepém zděném interiéru je stále cítit luxus a majestátnost, i přesto, že ho jeden z prvních sultánů dynastie Alaouitovců, slavný Moulay Ismail, za jedno desetiletí zcela vyplenil a ponechal napospas času. Své zážitky pak doplníme i o nákupy u barevně oblečených Berberů, jež porovnáme s Araby a zájemci se občerství třeba lahodnými čerstvými džusy. Celou tu dovolenkovou krásu doplní už jen ostré slunce Sahary. 

TIP: Ochutnat můžete během procházek například šneky, nebo si koupit modrý turban Tuaregů!

4. den: Přechod průsmyky Velkého AtlasuMARAKÉŠ – OUARZAZATE

Mezi námi a saharskou pouští se tyčí pohoří Atlas. Klikatými cestami zdoláme toto pohoří, které se táhne napříč celou severní Afrikou. Podle legendy je pohoří podpíráno titánem Atlasem. Nejvyšší vrchol měří 4 165 metrů a pohoří chrání západní část Maroka před dotírající Saharou. Připravte se na nádherné výhledy na okolní kopce, berberské vesnice a hluboká údolí; zastavíme se také v nejvyšším průsmyku Tizi n'Tichka (2 260 m), kde se vyfotíme s ikonickou tabulí. Až přejedeme hory, přivítá nás město s příznačným názvem „Brána do pouště“ neboli OUARZAZATE. Město ve výšce přes 1 000 m stojí na hranici mezi Atlasem a Saharou. Naším cílem bude jedinečné místo zvané AIT BEN HADDOU. Jakmile ho uvidíte, bude vám povědomé. Odkud byste ho mohli znát? Prozradíme vám, že se zde natáčely velkofilmy jako Mumie, Království nebeské, Hanna, Gladiátor nebo Hra o trůny. Už víte, kde jste se s ním setkali? Po prohlídce pokračujeme do centra Ouarzazate, kde přespíme. 

5. den: Unikátní kaňon Todra a první oázyOUARZAZATE – TODRA – ERFOUD

Chladný vzduch Atlasu nám prohřeje saharská poušť. Než k ní dorazíme, zastavíme se v malém ráji. Kaňon Todra. Obrovské řeky, které kdysi protékaly touto oblastí, dnes připomínají jen kaňony, které vytesaly do skal. Příjemná procházka kaňonem, který je jedním z nejkrásnějších míst v zemi. Projdeme romantickou cestou s několika oázami, takže se můžete těšit na nesmírně zajímavé pohledy do krajiny. Kolem nás se stále více rozprostírá prázdná pouštní krajina, a to znamená, že se blížíme k našemu cíli, kterým je město Erfoud. ERFOUD: oáza v saharské poušti, jejíž okolí připomíná krajinu na Marsu. Ne nadarmo se zde simulují podmínky života na této planetě.

6. den: Nejkrásnější marocká Sahara a noc plná hvězdERFOUD – MERZOUGHA – ERFOUD

MERZOUGA: Necelých 55 km od Erfoudu, ve stínu obrovských písečných dun, leží malá vesnička, která má největší podzemní zdroj pitné vody v Maroku. Ironie. Ale také důkaz, že Sahara nebyla vždy jen mořem písku. Naším cílem jsou však více než 150 metrů vysoké písečné duny spálené prudkým sluncem. Modré turbany Tuaregů dominují této nehostinné části našeho světa. Kdo chce, vyběhne na dunu, sjede ji na prkně nebo se sveze na velbloudovi. Den v přírodě, kde nevládne voda, ale písek. SAHARA a ERG CHEBBI.

7. den: Pohledy na nádhernou marockou krajinuERFOUD – FÉS

Saharu necháme sedmý den za zády a z oázy Erfoud se vydáme, stále se měnící krajinou, na sever. Tento den si užijeme i přesto, že nám cesta ze Sahary do Fezu zabere několik hodin. Za našimi okny se pouštní krajina mění v úchvatné kopce a později ji ozdobí vzácné cedrové lesy Středního Atlasu, kde dodnes žijí opičky makakové. Zastavíme se v městečku Ifrane, které bude vypadat úplně jinak než všechna marocká místa, kterými jsme dosud projížděli. Dáte si dobrou kávu se zákuskem, nebo se jen projdete ulicemi a podíváte se, jak město žije? Už za chvíli budeme společně v legendárním městě FEZ. Další královské město na naší marocké cestě a co nevidět se mu dostaneme hluboko pod kůži!

8. den: Více než 9000 klikatých uliček (Unesco)FÉS

Fantastická a jedinečná medina (UNESCO) v srdci města, kde se čas zastavil jako nikde jinde. FEZ je marocký unikát a návštěva této země by nikdy nebyla úplná, kdybyste se neocitli v jeho starém městě, kde se vrátíme v čase. Úzké uličky, ve kterých stále vzkvétají tradiční řemesla, jako je výroba keramiky, koberců a zpracování kůže. Více než 9 000 klikatých uliček, z nichž některé jsou na šířku jednoho člověka, vytváří z Fezu středověké bludiště. Navštívíme místní dílny, továrnu na kožené zboží s nejznámějším výhledem na město. Už jste ochutnali tradiční pastillu? Víme, kde ji dělají nejlepší ve městě! Jakmile se vynoříme z labyrintu, prohlédneme si Královský palác s nejkrásnější bránou Maroka a pokocháme se pohledem na toto mraveniště pod námi. Fez je skutečným srdcem země, kde to stále žije. Porovnáme Fez a Marrákeš. Berberskou atmosféru vystřídá arabská a uvidíme, kdo ve Fezu umí smlouvat. Čeká vás tvrdý boj.

9. den: Stopy Římanů ve VolubiliseFÉS – VOLUBILIS – RABAT

Hluk, ruch a vůně starého Fezu vystřídá klid a ticho Volubilisu. Volubilis (UNESCO) – antické město, součást římské provincie Mauretania Tingitana, které ještě pamatuje zlaté časy římské říše a ještě starší období fénické nadvlády. Krásně zachovalé cardo maximus a decumanus, lázně a sklady svědčí o nebývalém rozkvětu města. V celém Maroku byste nenašli krásnější mozaiky, než jaké zde uvidíte. Naše putování po Maroku zakončíme v hlavním městě RABATU. Jedno ze čtyř královských měst je klidnou metropolí, která ostře kontrastuje se zbytkem Maroka. Věž Tour Hasan, staré město a modrobílý Kasbah. Přenocování v Rabatu. 

Zajímavost: Vě­děli jste, že nejkrásnější památky z dob Římské říše leží v severní Africe? 

10. den: Medina Rabatu s pirátskou příchutíEVROPA

Výhledem z mediny na vlny Atlantiku omývající starý pirátský přístav Sale se rozloučíme s Marokem a odletíme domů. Odlet ze severní Afriky a přílet domů, kde si uvědomíte, kolik krásných zážitků jsme během naší marocké cesty zažili.Poznávací zájezd do Maroka na 10 dníPoznávací zájezd do Maroka na 10 dníPoznávací zájezd do Maroka na 10 dníPoznávací zájezd do Maroka na 10 dníPoznávací zájezd do Maroka na 10 dní

Doprava

Během celého pobytu je doprava zajištěna pronajatými autobusy a minibusy. Autobusy jsou kvalitní a klimatizované takže se nemusíte bát i delších tras, které nás v Maroku čekají.

Ubytování

Ubytování je zajištěné v 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích se sociálním zařízením.

 • Casablanca – Ibis a podobný 1 noc
 • Marakéš – Islane/Imilchil a podobný 2 noci
 • Ouarzazate – Ouarzazate le Tichka a podobný 1 noc
 • Erfoud – Erfoud le Riad a podobný 2 noci
 • Fez – Menzegh Fez a podobný 2 noci
 • Rabat – Mercure Sheherazade 1 noc

Toto jsou naše preferované hotely. Hotely na konkrétních termínech jsou někdy i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.

Strava

V ceně zájezdu jsou pouze snídaně, které se budou podávat v hotelích v brzkých ranních hodinách. Během zájezdu se budete stravovat v restauracích nebo stáncích dle vlastní chuti. Váš průvodce Vám vždy rád poradí s výběrem. Na zájezdu není možnost dokoupení polopenze.

Peníze

Množství peněz závisí na Vaší osobní spotřebě. Cena stravování v restauracích je od 3 – 15 EUR. Podle našich zkušeností je potřeba mít minimálně 400 EUR (k r. 2019). Doporučujeme si vzít i platební karty VISA a Mastercard jako jistotu.

Top místa na zájezdu

RABAT Hlavní město Maroka, které Vás nadchne nejen svými zvyky a tradicemi. Necháme se vtáhnout do mediny – starého centra města, kde v úzkých uličkách najdete všechno, na co si vzpomenete. Najdeme tu přístav Salé s tradičními kavárnami a místy k odpočinku. Zaujme Vás i královský palác, který byl založen v roce 1864 a který je dodnes sídlem královské rodiny.

CASABLANCA Největší a nejmodernější přístav severozápadní Afriky, též přezdíván jako bílá perla Maroka. Přesto, že Casablanca není hlavní město Maroka, je jeho hlavním kulturním centrem. Nabídne Vám dlouhé příměstské pláže, výborné nákupní možnosti a také bohatý noční život.

MARRAKECH Jedno z nejkrásnějších míst celé Afriky. Nejvíce to žije na náměstí Djemaa El Fna i navzdory tomu, že v doslovném překladu to znamená „shromaždiště mrtvých“. Ještě v 19. století to totiž bylo místo poprav. Dnes to tu ale opravdu žije. Obklopí Vás množství zboží a suvenýrů, věštci, vypravěči příběhů, tanečnice a zaklínači hadů. Kolem samozřejmě nechybí desítky pouličních kuchyní, ze kterých se line vůně po celém náměstí.

FES Druhé největší a zároveň nejstarší královské město. Město, které Vás vtáhne do středověku. Život se tu zastavil a lidé tu žijí jako před 400 lety. Keramické dílny, kabáty, kroje, koření, sypané čaje a specialita Fesu – koželužny. Můžete se ale také těšit na novou část Fesu, kde Vás zaujmou moderní budovy, kavárny a bary.


Podobné zájezdy

Maroko – královská města, Sahara a Atlantik

Maroko – královská města, Sahara a Atlantik

Země: Maroko

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Duben - Říjen

Délka pobytu: 16 dnů

č. zájezdu: 464354/133
snídaně
letecky
od49 800,-/osoba
  Maroko, země tisíce barev a vůní

  Maroko, země tisíce barev a vůní

  Země: Maroko

  Typ: Poznávací zájezdy, Pobytové…

  Termíny: Říjen, Listopad

  Délka pobytu: 15 dnů

  Osob: 1, 1-2 osoba

  č. zájezdu: 477630/25
  snídaně
  letecky
  od53 990,-/osoba
   Maroko - velký okruh zemí plnou kontrastů

   Maroko - velký okruh zemí plnou kontrastů

   Země: Maroko

   Středisko: TETOUAN

   Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

   Termíny: Říjen, Listopad

   Délka pobytu: 15 dnů

   Osob: 1, 1-2 osoba

   č. zájezdu: 343830/1
   snídaně
   letecky
   od53 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Čína 2023

    Poznávací zájezdy do Číny, s českým průvodcem. Uvidíte to nejlepší z Číny, poznáte tu pravou čínskou kuchyni a budete ohromeni velikostí nejen Velké čínské zdi.

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    10.4.2024

    Tipy na zajímavý zájezd každý týden

    Mallorca, USA, Azory nebo třeba Vietnam?....

    RSS, více aktualit