Poznávací zájezd Maroko

Poznejte s námi všechny tváře Maroka

č. zájezdu: 270115/72
od35 640,-/osoba
-28%sleva
Poznávací zájezd do Maroka na 10 dní

Poznávací zájezd Maroko

Země: Maroko

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Březen - Listopad

Délka pobytu: 10 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Maroko. Země jako z pohádek Tisíce a jedné noci. Pojďme společně poznat zemi plnou úcty, tradic a pohostinnosti. Navštívíme města jako jsou Rabat, Marakéš, Meknés a Fés. Klikatými cestami zdoláme pohoří Atlas a budeme překonávat písečné duny Sahary. Poznáme bohatou historii, kterou se Maročané mohou chlubit.

Popis:

Jen kousek od Španělska se rozprostírá svět, který formoval dnešní Evropu a dal život městům, jako jsou Granada či Cordoba. Málokdo také ví, že rozšířil vzdělanost v tehdejší zaostalé Evropě. Vydejte se společně s námi na poznávací zájezd zemí, která má moře, oceán, monumentální pohoří Atlas, lyžařská střediska, horkou poušť s největšími písečnými dunami na světě a pohádkovou kulturu Berberů. Objevte zemi Tisíce a jedné noci – Maroko!

 • nejlepší okruh Marokem, 4 královská města

 • průvodce po celou dobu zájezdu

 • modré turbany Tuaregů

 • bohaté zkušenosti s destinací – do Maroka cestujeme od roku 1994

 • pohoří Atlas, poušť Sahara a 9 000 uliček ve Fésu

 • Přečtěte si Blog o Maroku

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, 9 x ubytování v 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích, 9 x snídaně, pronajatou dopravu klimatizovaným autobusem, výlet 4×4 na pískové duny Merzoughy, vstupné do památek a atrakcí, průvodce, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

poplatek za zavazadla 1 820 Kč, stravu kromě uvedené, fakultativní výlety, PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Casablanca – Ibis Casablanca City Center Hotel***, 1 noc

Program:

1. den: K největší mešitě MarokaCASABLANCA

Čeká nás let do Maroka, které je sousední zemí Evropy a nejbližší exotickou destinací. Naše letadlo dosedne na letišti v Casablance, která platí za největší tamější město a také místo, kde se vydělávají peníze a vrčí marocký ekonomický „motor“. První kroky nás zavedou k mešitě Hasana II., která kraluje Atlantskému pobřeží a je nádhernou dominantou města. Řekneme si také první příběhy o Almohádech i Almorávidech a vyzkoušíme první chuťovky marocké kuchyně!

2. den: Fascinující Marakéš s pohádkovým náměstímMARAKÉŠ

Další den se přesuneme z Casablancy do vnitrozemí, kde nás čeká město plné dojmů, zážitků a magie. Konkrétně zamíříme k pohoří Atlas, do města Berberů, jímž je pohádkový Marakéš. V něm si užijeme fascinující večer s celou řadou zážitků na náměstí Jama al-Fnaa (UNESCO). Zde budou k vidění lidoví vypravěči, akrobaté, prodavači či zaklínači hadů, a leckdo z nás bude mít pocit, jako by se tu zastavil čas. Horká africká noc má nezaměnitelné kouzlo a my ho budeme moct okusit! 

Až nasajeme tu pravou marákešskou atmosféru, čeká nás prohlídka medresy nebo procházka dechberoucím a zcela pohlcujícím středověkým trhem, kterému místní říkají „souk“. Pestrobarevné obchůdky plné vůní, zvuků a barev jsou ostatně srdcem každého marockého města – pro Evropana představují něco zcela nevídaného. Mnozí z nás neodolají pokušení, vydat se nakupovat a smlouvat, zkrátka obchodovat na arabský způsob. Je to vzrušující hra, kterou leckdy provází i posezení u sladkého mátového čaje nebo přátelské rozhovory s místními, převážně berberskými obyvateli.

3. den: Orientální nákupy ve starém MarakéšiMARAKÉŠ

Prozkoumávání Marakéše pokračuje i třetí den! Poznáme jej skutečně do poslední uličky. Obdivovat budeme nejvýznamnější památky města, mezi které patří mešita Koutubia, hrobky Saadovců nebo palác El Badi, kterému nebylo rovno v celé středověké říši. Ve velkolepém zděném interiéru je stále cítit luxus a majestátnost, i přesto, že ho jeden z prvních sultánů dynastie Alaouitovců, slavný Moulay Ismail, za jedno desetiletí zcela vyplenil a ponechal napospas času. Své zážitky pak doplníme i o nákupy u barevně oblečených Berberů, jež porovnáme s Araby a zájemci se občerství třeba lahodnými čerstvými džusy. Celou tu dovolenkovou krásu doplní už jen ostré slunce Sahary. TIP: Ochut­nat můžete během procházek například šneky, nebo si koupit modrý turban Tuaregů!

4. den: Přechod průsmyky Velkého AtlasuMARAKÉŠ – OURAZAZATE

Mezi námi a pouští Sahara stojí pohoří Atlas. Klikatými cestami zdoláme toto pohoří, které se táhne celou severní Afrikou. Pohoří podle legendy podpírá Titán Atlas. Nejvyšší vrchol je ve výšce 4165 metrů a pohoří chrání západní část Maroka před dotírající Saharou. Když překročíme hory, tak nás čeká město s příznačným názvem „Brána do pouště“ neboli OUARZAZATE. Město ve výši více než 1000 metrů, stojí na rozhraní Atlasu a Sahary. Prohlídka města, kde se natáčely velkofilmy jako Mumie, Království Nebeské, Hanna, Gladiátor, ale i Hra o trůny.

5. den: Unikátní kaňon Todra a první oázyOUARZAZATE – TODRA – ERFOUD

Pátý den bude též ve znamení poznávání dechberoucích přírodních krás Maroka. Čeká nás přechod z pohoří Atlas k poušti Sahara. Než tak ale učiníme, zastavíme se v malém ráji zvaném kaňon Todra! Mohutné řeky, které kdysi tímto územím pramenily, vryly do skal úchvatné prohlubně – dnes známé jako kaňony. Právě zde, na zdaleka nejkrásnějším místě planety, si užijeme velice příjemnou procházku. A pak se přemístíme do zcela jiného světa. Některým z nás bude okolní krajina připomínat tu na Marsu. Z nekonečna nás však vytrhne zelenající se oáza Erfoud, místo, které tepe životem.

6. den: Nejkrásnější marocká Sahara a noc plná hvězdERFOUD – MERZOUGHA – ERFOUD

Oáza Erfoud nám poskytne příjemné útočiště. Nastane však čas, přesunout se aspoň na chvíli dál. Popojedeme tedy necelých 55 kilometrů do malé vesničky Merzougha, která jako by se ukrývala ve stínu obrovských písečných dun. Představuje ovšem významný (největší) podzemní zdroj pitné vody v Maroku. Zde se na vlastní oči přesvědčíme o tom, že Sahara nebyla vždy pískovým „mořem“. Naším konkrétním cílem ale bude krajina zvaná Erg Chebbi s vysokými písečnými dunami měřícími i přes 150 metrů, jež krom jiného spaluje nelítostné saharské slunce. Tuto nehostinnou část světa ovládají jednoznačně modré turbany Tuaregů, na které určitě také natrefíme. V písečném světě si každý užije pohodu podle sebe. Jeden duny vyběhne, druhý sjede a ten třetí si třeba zajezdí na velbloudovi. A pak už jen budeme vstřebávat dojmy z překrásného dnu v přírodě, kde nevládne voda, ale písek. 

7. den: Pohledy na nádhernou marockou krajinuERFOUD – FÉS

Saharu necháme sedmý den za zády a z oázy Erfoud se vydáme na sever. Po cestě budeme moct pozorovat, jak se tamější krajina proměňuje z té písečné v zelenající. Tunelem legionářů se nakonec dostaneme do druhého královského města na naší cestě – do Fésu a už večer budeme plní očekávání, jaké zážitky nás další den asi čekají. Zde tedy přenocujeme. 

8. den: Více než 9000 klikatých uliček (Unesco)FÉS

Probouzíme se v jednom z nejkrásnějších marockých měst, kde berberskou atmosféru nahrazuje ta arabská. Před námi je tolik očekávaná procházka po Fésu. Objevovat budeme především jedinečnou medínu/starou část v centru města, ve které se čas jako by zastavil. Prozkoumáme však i úzké uličky s rozkvétajícími tradičními řemesly (výroba keramiky, zpracování kůží) a navštívíme i místní dílny či továrničku na kožené výrobky. Ten, kdo bude chtít nakupovat, se ale musí připravit na tvrdé smlouvání o ceně. A pak, když se z městského labyrintu vynoříme, prohlédneme si ještě královský palác, odkud budeme mít unikátní výhled na „lidské mraveniště“ pod námi. Zde pochopíme, že Fés je skutečným tepajícím srdcem Maroka a velmi se odlišuje od Marakéše. Zají­mavost: Ve Fésu se nachází více jak 9 000 klikatých uliček! Některé z nich jsou tak uzoučké, že se do nich na šířku vejde sotva jeden člověk. Město tak možná připomene ledaskomu středověké bludiště.

9. den: Stopy Římanů ve VolubiliseFÉS – VOLUBILIS – RABAT

Poslední den našeho marockého dobrodružství je před námi. Hluk, hřmot a vůně starého Fésu vystřídá pokoj a klid antického města Volubilis (UNESCO). To bývalo součástí římské provincie Mauretania Tingitania – ještě za „zlatých časů“ Římské říše a fénické nadvlády. Zde se budeme kochat dokonale zachovalými uličkami zvanými cardo maximus a decumanus, lázněmi nebo dokonce sklady. To, co uvidíme, nás přesvědčí o tom, že se městu nejspíš nevídaně dařilo. A až se čas nachýlí k odpoledni, vydáme se z římské historie vstříc třetímu královskému a zároveň šestému největšímu městu v Maroku známému jako Meknes. 

Meknes si vybral někdejší marocký sultán Moulay Ismail, jako své hlavní město. A nejspíš věděl proč. Při procházce zjistíme, že je toto místo opravdu unikátní. Projdeme si například překrásné stavby jako jsou – Madrasa Bou Inania, Dar el Makhzen, Bab Mansour a velkou mešitu založenou Almorávidy. Závěr dne a večer však bude ve znamení svěžího vzduchu u Atlantského oceánu, kterého se s chutí nadechneme! Naši cestu totiž zakončíme na jeho pobřeží – v marockém hlavním městě Rabat, které je současně jedním ze čtyř královských měst. Toto klidné velkoměsto je v ostrém kontrastu oproti zbytku Maroka. Poslední dovolenkové okamžiky tedy budou patřit tamějšímu antickému pohřebišti Chellah, věži Tour Hasan, královskému paláci, starému městu a modrobílé pevnosti Kasbah. A pak už se jen ohlédneme z medíny na vlny Atlantiku, které omývají starý pirátský přístav Sale a s Marokem se rozloučíme. Čeká nás odlet domů. Zajímavos­t: Víte o tom, že nejkrásnější památky z období římské říše leží v severní Africe?

10. den: Medina Rabatu s pirátskou příchutíEVROPA

Z hlavního města Maroka (Rabat) odletíme zpět do své domoviny plni těch nejúžasnějších exotických zážitků!Poznávací zájezd do Maroka na 10 dníPoznávací zájezd do Maroka na 10 dníPoznávací zájezd do Maroka na 10 dníPoznávací zájezd do Maroka na 10 dníPoznávací zájezd do Maroka na 10 dní

Doprava

Během celého pobytu je doprava zajištěna pronajatými autobusy a minibusy. Autobusy jsou kvalitní a klimatizované takže se nemusíte bát i delších tras, které nás v Maroku čekají.

Ubytování

Ubytování je zajištěné v 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích se sociálním zařízením.

 • Casablanca – Ibis a podobný 1 noc
 • Marakéš – Islane/Imilchil a podobný 2 noci
 • Ouarzazate – Ouarzazate le Tichka a podobný 1 noc
 • Erfoud – Erfoud le Riad a podobný 2 noci
 • Fez – Menzegh Fez a podobný 2 noci
 • Rabat – Mercure Sheherazade 1 noc

Toto jsou naše preferované hotely. Hotely na konkrétních termínech jsou někdy i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.

Strava

V ceně zájezdu jsou pouze snídaně, které se budou podávat v hotelích v brzkých ranních hodinách. Během zájezdu se budete stravovat v restauracích nebo stáncích dle vlastní chuti. Váš průvodce Vám vždy rád poradí s výběrem. Na zájezdu není možnost dokoupení polopenze.

Peníze

Množství peněz závisí na Vaší osobní spotřebě. Cena stravování v restauracích je od 3 – 15 EUR. Podle našich zkušeností je potřeba mít minimálně 400 EUR (k r. 2019). Doporučujeme si vzít i platební karty VISA a Mastercard jako jistotu.

Top místa na zájezdu

RABAT Hlavní město Maroka, které Vás nadchne nejen svými zvyky a tradicemi. Necháme se vtáhnout do mediny – starého centra města, kde v úzkých uličkách najdete všechno, na co si vzpomenete. Najdeme tu přístav Salé s tradičními kavárnami a místy k odpočinku. Zaujme Vás i královský palác, který byl založen v roce 1864 a který je dodnes sídlem královské rodiny.

CASABLANCA Největší a nejmodernější přístav severozápadní Afriky, též přezdíván jako bílá perla Maroka. Přesto, že Casablanca není hlavní město Maroka, je jeho hlavním kulturním centrem. Nabídne Vám dlouhé příměstské pláže, výborné nákupní možnosti a také bohatý noční život.

MARRAKECH Jedno z nejkrásnějších míst celé Afriky. Nejvíce to žije na náměstí Djemaa El Fna i navzdory tomu, že v doslovném překladu to znamená „shromaždiště mrtvých“. Ještě v 19. století to totiž bylo místo poprav. Dnes to tu ale opravdu žije. Obklopí Vás množství zboží a suvenýrů, věštci, vypravěči příběhů, tanečnice a zaklínači hadů. Kolem samozřejmě nechybí desítky pouličních kuchyní, ze kterých se line vůně po celém náměstí.

FES Druhé největší a zároveň nejstarší královské město. Město, které Vás vtáhne do středověku. Život se tu zastavil a lidé tu žijí jako před 400 lety. Keramické dílny, kabáty, kroje, koření, sypané čaje a specialita Fesu – koželužny. Můžete se ale také těšit na novou část Fesu, kde Vás zaujmou moderní budovy, kavárny a bary.

Aktuálně

13.3.2023

Kam vyrazit na Velikonoce?

Neseďte na Velikonoce doma a podívejte se do světa! Každý týden přinesem nový tip na zajímavý zájezd.

9.3.2023

Nový let Praha - Burgas na 7 dnů

rádi bychom Vás informovali, že vzhledem k velkému zájmu o zájezdy do BULHARSKA, přidáváme jeden zkrácený pobyt na 7 DNÍ s odletem z Prahy do Burgasu, a to ve velice žádaném a atraktivním termínu 28.06. - 04.07.2023!!

20.2.2023

Tipy na únor 2023

Od 6.6. nově Madeira z Brna

RSS, více aktualit