Bílé útesy poloostrova Gargano a památky Apulie

č. zájezdu: 278569/16
vyprodáno
Bílé útesy poloostrova Gargano a památky Apulie - Pobytové zájezdy

Bílé útesy poloostrova Gargano a památky Apulie

Země: Itálie


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: žádný termín

Délka pobytu: volitelná


Možnosti dopravy

  • autobusem

Možnosti stravování

  • polopenze

Poloostrov Gargano je vysoký skalnatý výběžek do Jaderského moře s pobřežím vroubeným zátokami a útesy. Je to jeden z nejpěknějších a nejromantičtějších krajinných celků; vnitrozemí pokrývá Foresta Umbra, chráněná enkláva starobylých lesů, zatímco pobřeží je směsicí útesů, malých zálivů, pláží, rybářských vesnic a stále populárnějších malých rekreačních středisek. Návštěvníky Gargana přitahuje panorama typických bílých útesů, které se tyčí nad nádhernými písčitými plážemi. Náš zájezd propojuje pobyt v této romantické oblasti s výlety za přírodními krásami a kulturními zajímavostmi Apulie.

1. den

Odjezd z Prahy v podvečerních hodinách.

2. den

Příjezd na POLOOSTROV GARGANO , vyhlášený svými jedinečnými bílými útesy. Městečko PESCHICI usazené na strmé skále nad mořem, jedno z nejmalebnějších starobylých míst v oblasti Gargana. Příjezd na místo pobytu, odpoledne pobyt u moře, ubytování.

3. den

Delší výlet na jih Apulie. Návštěva města BARI  – atmosféra labyrintu ulic a uliček, bazilika di San Nicola z r. 1087, katedrála di San Sabino z konce 12. st., oba kostely jsou příkladem vrcholné románské architektury. Přejezd do vyhlášené oblasti „trulli“ – bílé domky s kamennou střechou a kruhovým půdorysem. ALBEROBELLO  – romantické městečko jehož název znamená „krásný strom“ – s více jak tisíci domky „trulli“. V podvečer návštěva krásného italského městečka LOCOROTONDO – třpytivě bílé domky na vršku kopce.

4. den

Pobyt u moře. Pro zájemce možnost fakultativního výletu na OSTROVY TREMITI  – nejvýznamnějšími ostrovy jsou San Nicola a San Domino. Oba jsou proslulé krásou a průzračnou vodou, možnosti koupání, procházek po ostrovech i k historickým památkám.

5. den

Pobyt u moře pro zájemce fakultativní výlet: Cesta za románskými památkami Apulie. TRANI – město pyšnící se vynikající románskou katedrálou Sv. Mikuláše s pozoruhodnými bronzovými dveřmi. BARLETTA – město, kde stojí Colosso – největší existující antická bronzová socha římského císaře. Hrad CASTEL DEL MONTE – jedna z nejpozoruhod­nějších a nejzáhadnějších památek italského jihu. Obrovská pevnost viditelná ze vzdálenosti mnoha kilometrů byla postavena v l. 1229 – 1240 za panování Fridricha II., císaře Svaté říše římské.

6. den

Výlet po poloostrově. Průjezd zajímavou přírodní rezervací FORESTA UMBRA – les plný dubl, buků, tisů a pinií. Jedná se o nejmladší italský národní park. MONTE SANT´ANGELO – horské městečko (803 m.n.m.) proslavené třemi zjeveními Archanděla Michale v l. 490–493. Čtvrté zjevení v 8. století vedlo k založení klášter. Dnes je jeskyně, ve které došlo ke zjevením, jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Itálii. Poutní místo SAN GIOVANNI ROTONDO, známé působením františkánského mnicha Padre Pia, starý kostel, krásný moderní kostel, křížová cesta.

7. den

Procházka městečkem VIESTE – romantické městečko s pevností, od které je krásný výhled na pobřeží. Pro zájemce možnost plavby kolem vyhlášených bílých útesů. Večer odjezd do Čech.

8. den

Příjezd do prahy v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje:

  • doprava autobusem
  • 5× ubytování v hotelu*** (2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)
  • 5× polopenze
  • průvodce

Fakultativně:

  • pojištění léčebných výloh a storna: 280 CZK
  • fakultativní výlet 5. den – 380 Kč/os.
  • 1/1 pokoj: 3 000 CZK

Slevy:

  • Sleva 55+ – 400 Kč/os.
Bílé útesy poloostrova Gargano a památky Apulie - Pobytové zájezdyBílé útesy poloostrova Gargano a památky Apulie - Pobytové zájezdyBílé útesy poloostrova Gargano a památky Apulie - Pobytové zájezdyBílé útesy poloostrova Gargano a památky Apulie - Pobytové zájezdyBílé útesy poloostrova Gargano a památky Apulie - Pobytové zájezdy

Slevy

Z uvedené ceny můžete získat tyto slevy za včasné přihlášení které jsou platné do 15.2. 2018

Cena zájezdu Stálý klient Nový klient
do 4000 Kč sleva 200 Kč/os. sleva 100 Kč/os.
do 6000 Kč sleva 300 Kč/os. sleva 200 Kč/os.
do 8000 Kč sleva 400 Kč/os. sleva 250 Kč/os.
do 10000 Kč sleva 500 Kč/os. sleva 300 Kč/os.
nad 10000 Kč sleva 600 Kč/os. sleva 400 Kč/os.

Pokud chcete využít slevu za včasné přihlášení a nemáte dostatečnou finanční hotovost, máte možnost rozvolnit zálohu a zaplatit do 15.2.2018 menší zálohu 1000 Kč/os. a následně do 31.3. 2012 doplatíte zbytek do plné výše zálohy. Nevztahuje se na letecké zájezdy.

Skupinové slevy již od 6 platících osob!


Doprava

Autokarové zájezdy jsou realizovány z Prahy, obvykle stanice metra A Dejvická, od hotelu Diplomat, Evropská ulice nebo konečná metra B – Černý Most (nejlépe vystoupit z prvního vagónu metra, popojít dále ve směru jízdy cca 200 m, zde je již vidět venkovní McDonald´s, stojící na okraji velkého parkoviště obchodního centra Černý Most. Autobus bude stát před venkovní restaurací McDonald´s, směrem k parkovišti obchodního centra Černý Most.) Zastávka může být vyjímečně i u stanice metra C Holešovice.

V detailu zájezdu se dozvíte, zda jsou možná také další odjezdová místa jako je např. Plzeň.

Aktuálně

13.10.2020

Cestování je možné! MADEIRA

Na ŘÍJEN jsme připravili jednoznačně POZNÁVACÍ ZÁJEZD, klienti se nemusí tedy obávat, že by šlo o turistiku: Madeira v kostce - ostrov, kde jaro nikdy nekončí. A to během dní, kdy je i státní svátek 28. října = pouze 4 dny dovolené!

2.7.2020

Kam cestovat bez rizika?

Samé dobré zprávy:-) Do všech evropských zemí mimo Švédsko lze cestovat bez rizika:-)

7.3.2020

Rozhovor s Papežem - předsedou asociace kanceláří a agentur

Jestli se politici ve světlech reflektorů tváří jako zachránci lidu, tak to mají dělat důsledně. A ne zavřít biatlon a ostatní akce nechat. Po Praze momentálně chodí bez kontroly turisté 59 národností, v tom vidím větší riziko než v cestě do Itálie, míní Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří. Jsme snadná oběť, místo toho, aby nám ministryně pomohla, náš obor odstřelila, kritizuje.

RSS, více aktualit