Malajsie a Singapur - Fascinující cesta srdcem jihovýchodní Asie

č. zájezdu: 479978/105
od78 990,-/osoba
Malajsie a Singapur - Fascinující cesta srdcem jihovýchodní Asie - Poznávací zájezdy

…a Singapur - Fascinující cesta srdcem jihovýchodní Asie

Země: Malajsie

Ubytování: Malajsie a Singapur


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Listopad - Březen

Délka pobytu: 16 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Popis zájezdu

Malajsie a Singapur se dají považovat za země tvořící středobod kultur a náboženství svého regionu, které zde zanechala jeho bohatá koloniální minulost. Náš poznávací zájezd do Malajsie a Sin­gapuru vám představí skvosty zdejší koloniální architektury kontrastující s velkolepostí superměst, kterými bezesporu Singapur a Kuala Lumpur jsou. Ponoříte se do historie, poznáte zdejší nejvýznamnější svatyně, ochutnáte neu­věřitelný gas­tronomický mix a necháte se unést krásou ostrovů Penan­g a Langkawi. Poslední 4 dny poznávacího zájezdu budou patřit odpočinku na krásné písečné pláží 4 resortu.

Program1. den:

1. den: ODLET DO DESTINACE

Sraz 2,5 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Odlet do Singapuru s přestupem.2. den:

2. den: PŘÍLET do SINGAPURU

Přílet do Singapuru v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu a ubytování. Individuální program s možností společné procházky po okolí v podvečerních hodinách (závisí na reálné době příletu do Singapuru a počasí).3. den:

3. den: SINGAPUR

Po snídani se vydáte na prohlídku Singapuru, která začne projížďkou po centrální části města, někdejší Koloniální čtvrti. Během ní uvidíte Singa­purský kriketový klub, parlament a Národní galerii. První zastávkou vaší cesty bude ikonická socha Merliona s pů­sobivým výhledem na zátoku Marina Bay. Vaše vyjížďka bude dále pokračovat kolem taoistického chrámu Hock Keng Temple, do Čínské čtvrti „Malé Indie“, kde budete moci nasát exotickou asijskou atmosféru.

Poslední zastávkou dne bude futuristická botanická zahrada „Gardens by the Bay“ se superstromy, které propojuje vyhlídková lávka. Součástí zahrady jsou také tropické skleníky. Ubytování v Singapuru.4. den:

4. den: SINGAPUR a peranakanská kultura, Botanická zahrada (UNESCO)

Ráno se vydáte na výlet za historií unikátní peranakanské kultury do čtvrti Joo Chiat/Katong. Slovem “peranakan” jsou označováni původní obyvatelé Číny, kteří se přistěhovali do Malajsie a během let stvořili svébytnou kulturu i vyhlášenou gastronomii. Proto se společně podíváte i do zahrady koření „Spice Garden“, kde nahlédnete pod pokličku peranakanské kuchyně, která nápaditě spojuje všemožné druhy bylin a koření.

Dále vás čeká prohlídka peranakanské architektury. Projdete se po starých barevných obchůdcích a uvidíte typické terasovité domy s ozdobnými fasádami. Na závěr dne si užijete jednu z nejnavštěvo­vanějších bota­nických zahrad na světě (UNESCO). V odpoledních hodinách možnost fakultativního výletu na zábavní ostrov Sentosa. Ubytování v Singapuru.5. den:

5. den: MELAKA (UNESCO), řeka MELAKA

Po snídani opustíte Singapur a vydáte se do hlavního města Malajsie – Kuala Lumpuru. Po cestě se zastavíte v koloniálním městě Melaka, které je obdivovanou historickou perlou Malajsie (UNESCO). Navštívíte zří­ceninu kostela sv. Pavla, projdete po Jonker Street – někdejším obchodním srdci města, kolem historické radnice až k bráně bývalé pevnosti Santiago.

Poté následuje projižďka po řece Melaka. Ta byla využívána Brity, Holanďany či Portugalci k obchodování a kolonizaci regionuBěhem plavby uvidíte typickou malajsijskou vesničku Morten. Ubytování v Kuala Lumpuru.6. den:

6. den: KUALA LUMPUR

Během dopoledne se vydáte na prohlídku pulzující metropole Kuala Lumpuru. Navštívíte Národní památník i jednu z nejznámějších a zároveň největší cínárnu na světě. Poté již budete pokračovat kolem Královského paláce Istana Negara k Náměstí Nezávislosti. Podíváte se na palác Sultan Abdul SamadNárodní galerii umění a Národní mešitu Masjid Negara.

Vaše cesta povede dál k mrakodrapům Pe­tronas Tower, které byly v letech 1998 – 2004 nejvyššími budovami světa. Den zakončíte exkurzí v textilní dílně specializující se na tradiční batiku. Odpoledne osobní volno a příležitost k nakupování v slavné kupecké oblasti Bukit Bintang. Večer možnost se fakultativně zúčastnit vyhlídky na televizní věži a poté společné večeře v čínské čtvrti. Ubytování v Kuala Lumpuru.7. den:

7. den: Čajovníkové plantáže v CAMERON HIGHLANDS a svatyně BATU CAVES

Dopoledne opustíte Kuala Lumpur a vydáte se k čajovníkovým plantážím v hornaté oblasti Cameron Highlands. Po cestě si uděláte zastávku u nejvýznamnější hinduistické svatyně v Malajsii, Ba­tu Caves.

Následovat bude prohlídka čajovníkových plantáží, kterou začnete na vyhlášené plantáži BOH či Bharat. Zdejší čaje se dají koupit pouze v Malajsii a jsou tak velmi atraktivním suvenýrem. Poté budete moci ochutnat místní čaje v jedné z tradičních čajoven uprostřed plantáží. Poslední zastávka bude patřit návštěvě motýlího domu. Ubytování v Cameron Highlands.8. den:

8. den: Města IPOH a KUALA KANGSAR

Ráno bude vaše cesta pokračovat z Cameron Highlands na ostrov Penang se zastávkou v koloniálním městě Ipoh a městečku Kuala Kangsar. Ipoh je třetí největší město Malajsie, přezdívané město milionářů. Procházku začnete na východní straně města, poté navštívíte muzeum Han Chin Pet Soon. Zde se dozvíte o procesu těžby cínu v raných dobách, ale také o velmi temných stránkách klubu cínových horníků.

Dále se přesunete do sultánského města Kuala Kangsar, kde si prohlédnete jednu z nejhezčích mešit v celé Malajsii, Ubu­diah. Pokračovat budete kolem sultánských paláců Istana Iskandariah a Is­tana Kenangan až k nejstaršímu kaučukovníkovému stromu v Malajsii. Na závěr vás čeká návštěva v keramické dílně vyrábějící tradiční džbány a karafy. Ubytování na ostrově Penang.9. den:

9. den: Ostrov PENANG a chrámový komplex KEK LOK SI

Osmý den zájezdu vás čeká celodenní objevování ostrova Penang, kdysi nazývaného “Perla Orientu“. Prohlídku začnete u přístavu Chew Jetty, odkud se vydáte kolem pevnosti Cornwallis, luxusního koloniálního hotelu Eastern Oriental až k rezidenci čínského miliardáře Cheong Fatt Tze. Poté projdete čínskou a indickou čtvrtí ke klanovému domu Khoo Kongsi.

Dále vás čeká cesta lanovkou k největšímu ma­lajsijskému chrámovému komplexu Kek Lok Si. Po zastávce na trhu Chowrasta Bazaar si odpočinete na pláži v letovisku Batu Ferringhi. Ubytování na ostrově Penang.10. den:

10. den: OSTROV LANGKAWI

Transfer na letiště v Penangu, poté odlet na ostrov Langkawi. Ubytování ve 4* resortu na pláži.11. den:

11. – 14. den: OSTROV LANGKAWI

Volné dny vhodné pro odpočinek na pláži a koupání. Možnost fakultativních výletů.12. den:

15. den: ODLET z LANGKAWI

Volné dopoledne vhodné k odpočinku, následně odpoledne transfer z hotelu na letiště v Langkawi, odtud odlet do Kuala Lumpur.13. den:

16. den: PŘÍLET DO ČR

Odlet z Kuala Lumpur do Prahy s jedním přestupem.14. den:

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 15
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!


15. den:

PROČ S NÁMI

 • Náš průvodce se o Vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu Vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznávali to nejlepší ze Singapuru a Malajsie a zároveň relaxovali.

Malajsie a Singapur se dají považovat za země tvořící středobod kultur a náboženství svého regionu, které zde zanechala jeho bohatá koloniální minulost. Náš poznávací zájezd do Malajsie a Sin­gapuru vám představí skvosty zdejší koloniální architektury kontrastující s velkolepostí superměst, kterými bezesporu Singapur a Kuala Lumpur jsou. Ponoříte se do historie, poznáte zdejší nejvýznamnější svatyně, ochutnáte neu­věřitelný gas­tronomický mix a necháte se unést krásou ostrovů Penan­g a Langkawi. Poslední 4 dny poznávacího zájezdu budou patřit odpočinku na krásné písečné pláží 4 resortu.

Malajsie a Singapur - Fascinující cesta srdcem jihovýchodní Asie - Poznávací zájezdyMalajsie a Singapur - Fascinující cesta srdcem jihovýchodní Asie - Poznávací zájezdyMalajsie a Singapur - Fascinující cesta srdcem jihovýchodní Asie - Poznávací zájezdyMalajsie a Singapur - Fascinující cesta srdcem jihovýchodní Asie - Poznávací zájezdyMalajsie a Singapur - Fascinující cesta srdcem jihovýchodní Asie - Poznávací zájezdyMalajsie a Singapur - Fascinující cesta srdcem jihovýchodní Asie - Poznávací zájezdyMalajsie a Singapur - Fascinující cesta srdcem jihovýchodní Asie - Poznávací zájezdyMalajsie a Singapur - Fascinující cesta srdcem jihovýchodní Asie - Poznávací zájezdyMalajsie a Singapur - Fascinující cesta srdcem jihovýchodní Asie - Poznávací zájezdyMalajsie a Singapur - Fascinující cesta srdcem jihovýchodní Asie - Poznávací zájezdy

Podobné zájezdy

Thajsko - nejkrásnější moře Asie

Thajsko - nejkrásnější moře Asie

Země: Malajsie

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Červen - Květen

Délka pobytu: 15 dnů

č. zájezdu: 270065/72
snídaně
letecky
od63 030,-/osoba
  -34%sleva
  Malajsie, Borneo - dobrodružná cesta za přírodou a zvířaty Sarawaku a Sabahu pro nenáročné

  Malajsie, Borneo - dobrodružná cesta za přírodou a zvířaty…

  Země: Malajsie

  Destinace: Borneo

  Středisko: Borneo, Kuala Lumpur,…

  Typ: Poznávací zájezdy, Pobytové…

  Termíny: Březen, Duben

  Délka pobytu: 20 dnů

  Osob: 1-2, 1 osoba

  č. zájezdu: 486509/1
  bez stravování
  letecky
  od76 990,-/osoba
   Velká cesta Singapurem a Malajsií

   Velká cesta Singapurem a Malajsií

   Země: Malajsie

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Září, Říjen

   Délka pobytu: 16 dnů

   č. zájezdu: 469045/36
   snídaně
   letecky
   od108 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Zájezdy s názvem Cesta kolem světa

    Přehled zájezdů, které se zaměřují na cestování kolem světa.

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    9.2.2024

    Aktuální stav provozu alpských lyžařských středisek

    Aktuální informace o stavu provozu lyžařských středisek nejen ve Francii, Itálii a Rakousku, ale také v Česku, Bulharsku, Německu, Polsku, Slovinsku a Švýcarsku. Kolik % je aktuálně v provozu, zda se zasněžuje apod. vše v přehledné tabulce.

    RSS, více aktualit