Kultury severního Peru

č. zájezdu: 489469/17
od113 900,-/osoba
Kultury severního Peru - Poznávací zájezdy

Kultury severního Peru

Země: Peru


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy, Pobytové zájezdy

Termíny: Září

Délka pobytu: 17 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

LIMA – MUZEUM LARCO – PACHACAMAC – CARAL – HUARAZ – CHAVIN DE HUANTAR – NP HUASCARAN – YUNGAY – LAGUNA LLANGANUCO – SECHIN – TRUJILLO – CHAN-CHAN – HUANCHACO – EL BRUJO –CHICLAYO – TUCUME – LAMBAYEQUE – SIPÁN – CHACHAPOYAS – KUELAP – VODOPÁDY GOCTA – KAŇON SONCHE

Unikátní okruh na českém trhu po stopách slavných preinckých kultur severního Peru. Již dávno před založením Cuzca obývali Peru vyspělé kultury Caralu, Chan-Chanu a Chavínu de Huantar. Dalším lákadlem bude oblast NP Huascarán. Nakonec zamíříme přes andské hřebeny do vnitrozemí do oblasti Chachapoyas. Největším lákadlem je archeologické naleziště Kuelap – srovnávané svou atraktivitou s Machu Pichu na jihu Peru. Posuďte sami, zda je to pravda.

Minimum: 8 osob

1. den

Odlet z Prahy do Limy s přestupem.

2. den

Ráno navštívíme muzeum Larco, které hostí jednu z největších sbírek předkolumbovského umění. Počátky této soukromé sbírky sahají až do 20 let. 20.století. Poté se přesuneme na jih od Limy do údolí řeky Lurín, kde se nachází významné náboženské centrum Pachacamac. Počátek jeho historie se datuje více než 1300 let před příchodem Španělů.

3. den

Brzy ráno odjezd po pobřeží na sever, cestou zastávka na archeologickém nalezišti Caral v údolí Supe, které je považováno za nejstarší civilizaci v Americe. Teprve nedávno byl objeven rozsah a význam tohoto osídlení pro předkolumbovské dějiny Ameriky. V červnu roku 2009 byl Caral zapsán na seznam UNESCO. Navečer příjezd do města Huaraz ležícího na úpatí pohoří Cordillera Blanca. Nocleh.

4. den

Dnešní exkurze nás zavede na východní stranu Cordillera Blanca, umožní nám navštívit Callejón de Conchucos (údolí Conchucos) a především Chavín de Huántar (3250 m.n.m.). Tato archeologická památka byla významná ve stejnojmenné předincké kultuře Chavín, která patří k jedné z nejstarších na kontinentu. Nejvýznamnější budovou je Castillo de Chavín (hrad) s komplexem podzemních chodeb a impozantním 4,5 m vysokým opracovaným žulovým blokem Lanzón de Chavín. Nevynecháme ani moderní muzeum v blízkosti památky. Na zpáteční cestě nás čekají nádherné výhledy na andské hřebeny. Nocleh v Huarazu.

5. den

Celodenní exkurze do NP Huascarán. Brzy ráno vyrazíme na sever z Huarazu do městečka Yungay. Toto městečko bylo kompletně zničeno v roce 1970 během zemětřesení a následného sesuvu, který celé údolí zavalil. Pomník obětem československé horolezecké expedice najdete u jezera Llanganuco, které leží pod horou Huascarán (6768 m.n.m.). Zde podnikneme krátký výlet po okolí. Návrat do Huarazu.

6. den

Dnešní den máme vyhrazený na celodenní výlet po okolí Huarazu. Obrovskou raritou pro přírodovědce je největší bromélie na světě – Puya Raimondi. Tato rostlina květe pouze jednou za 80 let. Pokud budeme mít štěstí, najdeme alespoň několik kvetoucích rostlin.

7. den

Celodenní přesun do pobřežního města Trujillo, cestou návštěva archeologického naleziště Sechín. Toto obřadní centrum patří do kultury Sechín, pro kterou jsou typická hrůzostrašná a krvavá zobrazení vyrytá do kamene. Nocleh v hotelu u pláže Huanchaco.

8. den

Po snídani vyrazíme na prohlídku historického města Trujillo. Ve velice zachovalém koloniální centrum navštívíme např. Plaza de Armas, katedrálu a několik koloniálních rezidencí. Poté se vypravíme do největšího cihlového komplexu světa – Chan Chan, zapsaného na seznam UNESCO. Toto osídlení bylo hlavním městem kultury Chimú, nejmocnější říše severního Peru. Nejzachovalejší část komplexu je palác Tschudi.

9. den

Po snídani se vypravíme k pyramidám Slunce a Měsíce (Huaca del Sol y Huaca de la Luna). Obě pyramidy jsou postavené z nepálených cihel a pocházejí z období kultury Močiků. První pyramida je největší stavba předkolumbovského období. Naopak druhá pyramida nabízí zachované nástěnné malby a možnost spatřit vnitřní strukturu stavby. Další zastávkou bude náboženské a administrativní centrum Huaca del Arco Iris, jehož stěny zdobí reliéfy postav a duhy. Odpoledne se přesuneme zpět k pláži pláži Huanchaco, kde můžete spatřit typické rákosové čluny používané místními rybáři. Doporučujeme si dát nějakou místní rybí specialitu. Nocleh.

10. den

Ráno vyrazíme směrem na sever do údolí Chicama, kde se nachází archeologický komplex El Brujo. z dob Močiků. V areálu se nacházejí tři hlavní pyramidy – Huaca Prieta, Huaca Cao Viejo a Huaca Cortada. V roce 2006 zde objevili hrob s mumií ženy. Je známa pod jménem Paní z Caa. Její tělo bylo potetováno a v hrobu se nalezlo mnoho obřadních předmětů. Navštívíme i místní muzeum. Po prohlídce budeme pokračovat do města Chiclayo.

11. den

Dnes nás čeká několik významných archeologických lokalit regionu. Začneme ve měste Lambayeque , kde jsou dvě zajímavé expozice. Muzeum hrobky Pána ze Sipánu je dnes jedno z nejlepších a nejmodernějších muzeí v Jižní Americe. Naše další kroky povedou do komplexu Tucume neboli Údolí pyramid. Zde najdete pozůstatky 26 pyramid rozmístěné v blízkosti kopce Cerro La Raya. Poslední zastávkou bude Sipan – místo originální hrobky Pána ze Sipánu. Toto místo se nachází jihovýchodně od Tucume, v roce 1987 zde archeologové našli nepoškozenou hrobku. Na místě je malá expozice dokumentující vykopávky. Nocleh.

12. den

Dnes nás čeká celodenní přejezd do města Chachapoyas. Tato náročná, ale scénická cesta vede přes andské hřebeny a dostaneme se až na východní část And, na úpatí Amazonského regionu. Během cesty se bude postupně měnit klima i vegetace.

13. den

Pro většinu turistů je synonymem Peru incké ztracené město Machu Pichu, nicméně sever Peru skrývá další velkolepou památku – Kuelap. Tento rozsáhlý komplex byl vybudován národem Čačapojů. Ti žili v oblasti od 8. století až do začátku 16. století, kdy jejich říši dobyli Inkové a poté Španělé. Tento tajemný komplex, ležící v nadmořské výšce 1800 m.n.m. byl znovuobjeven v roce 1843. Díky své odlehlosti je nesrovnatelně méně navštěvovaný než např. Machu Picchu. K areálu nás vyveze lanovka. Návrat do Chachapoyas.

14. den

Dnes podnikneme výlety v této oblasti, nejprve na navštívíme vyhlídku nad kaňonem Sonche, jehož hloubka dosahuje 1000m. Poté se vypravíme dále na sever ke slavným vodopádům Gocta, které patří se svými 770 m k nejvyšším na světě.

15. den

Transfer na letiště do města Jaén a odlet do Limy. Transfer do hotelu ve čtvrti Miraflores. Nocleh.

16. den

Transfer na mezinárodní letiště a odlet do Evropy s přestupem.

17. den

Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje:

 • letecká doprava Praha-Lima/Chiclayo-Praha včetně tax v ceně 22.000 Kč
 • 15× ubytování v 3* hotelech se snídaní
 • uvedený program včetně vstupů
 • veškerá doprava mikrobusem a transfery
 • služby česky hovořícího průvodce CK SOLEADA (minimum: 8 osob)
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 15 000 CZK
 • komplexní cestovní pojištění A90 PANDEMIC (140Kč/den) vč.storna: 2 380 CZK
 • komplexní cestovní pojištění A90 Pandemic osoba starší 70 let (240Kč/den) vč.storna: 4 080 CZK
 • spropitné pro místní průvodce
 • fakultativní výlety

Slevy:

 • 3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem
 • 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem
 • časové slevy se vztahují pouze na katalogové ceny
Kultury severního Peru - Poznávací zájezdyKultury severního Peru - Poznávací zájezdyKultury severního Peru - Poznávací zájezdyKultury severního Peru - Poznávací zájezdyKultury severního Peru - Poznávací zájezdyKultury severního Peru - Poznávací zájezdyKultury severního Peru - Poznávací zájezdyKultury severního Peru - Poznávací zájezdyKultury severního Peru - Poznávací zájezdyKultury severního Peru - Poznávací zájezdy

Podobné zájezdy

Peru - za tajemstvím Inků II

Peru - za tajemstvím Inků II

Země: Peru

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Duben, Květen

Délka pobytu: 15 dnů

č. zájezdu: 488911/36
snídaně
letecky
od100 431,-/osoba
  First minute
  -7%sleva
  Peru - za tajemstvím Inků (podzim 2024)

  Peru - za tajemstvím Inků (podzim 2024)

  Země: Peru

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Říjen, Listopad

  Délka pobytu: 15 dnů

  č. zájezdu: 476447/36
  snídaně
  letecky
  od103 990,-/osoba
   Peru - Po stopách dávných civilizací

   Peru - Po stopách dávných civilizací

   Země: Peru

   Ubytování: Peru

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Duben

   Délka pobytu: 16 dnů

   č. zájezdu: 439693/105
   snídaně
   letecky
   od99 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

    Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Pobytové zájezdy pro seniory

    Pobytové zájezdy k moři pro seniory 55+ se slevou. Výhoda komfortního ubytování, delegát s individuálním přístupem. Zájezdy do Španělska, Řecka, Albánie, Portugalska, Itálie, Maďarska, Chorvatska.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit