Kuba absolut total

Letecký poznávací zájezd na Kubu na 16 dní

č. zájezdu: 270048/72
od63 878,-/osoba
-20%sleva
Kuba absolut total - letecký poznávací zájezd

Kuba absolut total

Země: Kuba

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec - Březen

Délka pobytu: 16 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Slevy

Okruh Kubou začíná důkladnou prohlídkou Havany, údolím Viňales, kde se pěstuje nejlepší tabák na doutníky, následuje Cienfuegos a historický Trinidad. Ochutnáme rum, zatančíme si salsu a vykoupeme se ve vlnách Karibiku. Zájezd pokračuje na východní část ostrova do Santiago de Cuba a kolem Guantanama přes Baracoa a Santa Claru zamíříme na Varadero, kde si 2 dny odpočineme u moře. Český průvodce je samozřejmostí.

  • luxusní pronajatý autobus
  • rum, doutníky, krokodýli, humři, stolová hora a mnohem víc zážitků
  • maximalisticky propracovaný program

Cena zahrnuje:

Cena nezahrnuje:

Kuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezd

Fakultativně

  • 4* AI hotel na Varaderu 2 noci 2548 Kč
  • 4*+ Luxury AI hotel na Varaderu 2 noci 4914 Kč
  • 5* AI hotel na Varaderu 2 noci 6396 Kč

Počasí

Na Kubě je po celý rok velmi příjemně. Teplota v noci tu málokdy klesne pod 20 °C a přes den se pohybuje okolo 25–30 °C. „Papírově“ nejméně prší v období kubánské zimy od listopadu do března. Pršet bude určitě – jde o teplý déšť. Nikdy si nenechejte počasím pokazit dovolenou. Počasí neovlivňuje ani CK, ani Vy. Kdybychom znali člověka, který by Vám uměl zařídit pěkné počasí, určitě bychom ho vzali s sebou na zájezd. To bohužel nejde. Když prší, prší, když je strašně teplo, je teplo. Zkuste si prosím užívat momenty takové, jaké jsou. Ani nejlepší statistika Vám nezaručí, že v daný den bude přesně to Vaše ideální počasí.

Peníze

Množství peněz závisí od Vaší osobní spotřeby. Doporučujeme Vám vzít si s sebou eura v hodnotě okolo 500–600 €. Ty bude potřeba vyměnit za CUC (konvertibilní peso – něco jako u nás kdysi tuzexové bony). Kurz 1 CUC osciluje mezi kurzem USD a eurem a v poslední době se spíše blíží k euru. Část peněz si vyměníme následně na místní měnu (moneda national) podle rad Vašeho průvodce. Cestovní šeky ani platební karty se na Kubě téměř nepoužívají, proto si vezměte peníze v hotovosti. Americké dolary se dají vyměnit bez problémů, ale se ztrátou 10 %. CUC se následně dají vyměnit nazpět na „tvrdou měnu“. Část peněz pravděpodobně přinesete domů, každopádně je lepší, když peníze neutratíte, než kdyby Vám pár eur mělo chybět na místech, kam se už možná nevrátíte. Kdo plánuje náročný noční život, utratí i dvakrát tolik.

Pro zájemce je tu možnost potápění (cca 30 CUC/ponor) a šnorchlováni (10 CUC), nebo mořského rybolovu a la Hemingway.

Náš kubánský průvodce bude mít voucher na každý vstup do památek, a to nám ulehčí vstup a urychlí všechny prohlídky (v ceně je i vstup do tabákové fabriky i vstup do muzea rumu s ochutnávkou, lodička v jeskyni, návštěva krokodýlí farmy, a i vstup do muzeí po celé Kubě). Do každého muzea, památky se taktéž platí osobní poplatek za fotoaparáty a videokamery (1–3 CUC). Tyto poplatky si budete při vchodě platit každý individuálně podle Vašeho individuálního záj­mu.

Kubánská vláda zrušila možnost návštěv vyhlídky na americkou vojenskou základnu Guantanamo. Kdyby ho otevřeli, budeme první, kdo tam bude. Máme jednoznačně největší zkušenost a nejvíce návštěv v Čechách i na Slovensku. Provincii Guantanamo však rozhodně uvidíme!

Na Kubě se počítá s tím, že své domácí průvodce a řidiče odměníte na konci bakšišem. Je to jejich nepsané právo, i když nemusíte dát nic. Poslední den zájezdu se sbírá pro řidiče podle Vaší spokojenosti. Můžete vzít i nějakou drobnost z domu jako dárek. Doporučené spropitné pro řidiče autobusu a kubánské průvodce je 15 CUC a v hotelích a restauracích dle uvážení. Průvodce Vás na ně upozorní.

Večeře nebo oběd v restauraci stojí 8–15 CUC. Velká porce, většinou formou bufetu (švédské stoly). Malá pizza na ulici 0,3 €. Humr s přílohou u domácích okolo 10–15 CUC. Naši průvodci Vám sjednají cenu a humři jsou na Kubě nejlevnější v celém Karibiku (pětinová cena). Láhev (0,7 l) rumu stojí: nejlevnější 3,85 CUC, střední třida 8 CUC a 15 roční 85 CUC. Už ten nejlevnější rum stojí na letišti v Paříži několikanásobně (4×) více a je to velmi slušná kvalita. Mojito v baru cca 3 CUC podle podniku. Vstup do Tropicany 85 CUC s welcome drinkem a lahví Rumu. Hudební vystoupení členů seskupení Buena Vista Social klub na Havaně 30 CUC (3 koktejly v ceně), Taneční show mladých talentů v honosném prostředí asturského centra 45 CUC (v ceně degustační talíř, 2 koktejly a 1 h otevřený bar). Jazzový koncert v legendárním malém klubu 10 CUC (koktejl v ceně). Běžný Taxík na Havaně cca 12 CUC, cesta luxusním kabrioletem-veteránem 30 CUC, Cesta rozbitým taxi veteránem, kde přistupují další cestující 1–2 USD. Průvodce Vám vždy řekne možnosti, poradí specialitu i nejlevnější možnost a Vy se budete moci rozhodnout sami. Chceme Vám splnit i Vaše individuální přání.

Rady na závěr

Kubánsky čas je posunutý oproti ČR o 6 hodin, pokud Fidel nerozhodne jinak. To se nám stalo v prosinci 2004, kdy se Castro rozhodl nezměnit letní čas na zimní. V hotelech máte často dvě zástrčky na 110 a 220 V. Potřebné je však, abyste si s sebou přinesli adaptér na americký typ zástrčky, protože na Ostrově Svobody ji neseženete. Internet je už na Kubě volně přístupný. Pro turisty je možnost napojit se ve většině našich hotelů, nebo přes státní telekomunikační firmu ETECSA. Cena je cca 6–15 CUC/hodinu a přenosové rychlosti jsou nižší, ale uspokojivé. Mobilní síť GSM funguje ve většině místech většinou bez problémů. Většina Kubánců, které budeme potkávat, jsou vzdělaní, ale jsou velmi chudobní. Někdy jsou zvyklí si od turistů vyprosit různé věci. Na rozdíl od Asie nejsou v tomto směru dotěrní. Je to příjemný pocit někoho potěšit malou drobností, která pro Vás nemá téměř žádnou hodnotu. Na Kubě je absolutním nedostatkem plynový zapalovač, každého, nejen děti velmi potěšíte perem nebo tužkou, pokud s sebou vezmete i pár starších obnošených triček, uděláte si na Kubě přátele. Pokud Vám zůstane místo v zavazadle, přibalte si baterku, světýlko, přívěsek, sponky do vlasů, starý telefon, nálepku nebo vlajku ČR. Můžete tím potěšit domácí a hlavně děti. Množství z toho, co doma vyhodíme, na Kubě opravdu ocení. Zájezd je nabitý zážitky a poznáním a je v tempu. Lenošit budeme až na Varaderu. Průvodce má na místě od brzkého rána povinnosti, aby zabezpečil hladký průběh zájezdu a naplnění programu. Poradí i zabezpečí večerní program a aktivity nad rámec itineráře, pochopte ale, že jeho účast na Tropicane, diskotéce atd. je jen dobrovolná. Ráno od něho budete očekávat profesionální vý­kon.


Slevy

Chytrá záloha

Využijte nabídku CHYTRÉ ZÁLOHY 10 000 Kč na zájezdy od 1.9.2020.

Při nákupu zájezdu s odletem po 1.9.2020 můžete uhradit zálohu na 1 osobu pouze ve výši 10 000 Kč, nemusíte tak hradit 50 % zálohu.

U ostatních zájezdů se platí úhrada zálohy 50% z původní katalogové ceny.

Aktuálně

27.4.2022

Změna vstupních podmínek na Kubu

S účinností od 6. dubna 2022 Kuba ruší povinnost předložení očkovacího certifikátu i negativního PCR testu.

14.4.2022

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

RSS, více aktualit