Poznávací zájezd Kuba absolut total

Letecký poznávací zájezd na Kubu na 16 dní

č. zájezdu: 270048/72
od70 685,-/osoba
-33%sleva
Kuba absolut total - letecký poznávací zájezd

Poznávací zájezd Kuba absolut total

Země: Kuba

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Říjen - Květen

Délka pobytu: 16 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Okruh Kubou začíná důkladnou prohlídkou Havany, údolím Viňales, kde se pěstuje nejlepší tabák na doutníky, následuje Cienfuegos a historický Trinidad. Ochutnáme rum, zatančíme si salsu a vykoupeme se ve vlnách Karibiku. Zájezd pokračuje na východní část ostrova do Santiago de Cuba a kolem Guantanama přes Baracoa a Santa Claru zamíříme na Varadero, kde si 2 dny odpočineme u moře. Český průvodce je samozřejmostí.

 • luxusní pronajatý autobus
 • rum, doutníky, krokodýli, humři, stolová hora a mnohem víc zážitků
 • maximalisticky propracovaný program

Popis zájezdu

Ponořte se s námi do intenzivního poznávacího okruhu Kubou, během kterého prozkoumáte „Ostrov svobody“ tím nejdokonalejším způsobem. Čeká na vás krásná Havana, koloniální Trinidad, kubánská příroda, černošské Santiago plné hudby a tance nebo 7 různých pláží – včetně Karibiku i slavného Varadera. Všechny nabízené hotely na Varaderu jsou krom jiného na pláži a zajistí all inclusive servis! To je ideální exotická dovolená, která kombinuje poznání i odpočinek.

 • Kuba – tým odborníků k vašim službám
 • kvalitní hotely, průvodce, luxusní pronajatý autobus
 • rum, doutníky, krokodýli, humři, stolová hora a mnohem víc zážitků
 • maximalisticky propracovaný program, ten rozdíl se jmenuje SEN!
 • slevy na zájezdy na Kubu jsou dynamické a průběžně se snižují

Program zájezdu

1. den: První mojito

HAVANA

V ranních hodinách se vydáváme za kubánským dobrodružstvím. Čeká nás desetihodinový let přes šest časových pásem do Havany – hlavního města Kuby. Jeho naprostou kvalitu zajistí ověřená letecká společnost. Někteří z nás si zpříjemní čekání na letišti třeba chutnou kávou. Ti, kteří si budou chtít užít naprostý komfort, si mohou doplatit Business class – CK doporučuje! A pak, po příjemné cestě za zážitky, konečně přistaneme na „Ostrově svobody“. Bienvenidos a Cuba! (překlad – Vítejte na Kubě!) Už na letišti nám však bude jasné, že jsme přiletěli do úplně jiného světa. 

Naším luxusním transferem se následně přesuneme do hotelu ve čtvrti Miramar. Pro vyšší komfort CK doporučuje doplacení prémiového hotelu – viz sekce Doplňkové služby. V pozdějších večerních hodinách se tedy ubytujeme, ale zdaleka nepůjdeme spát! Až když se setmí, začíná na Kubě ta pravá zábava. Zájemci tedy ochutnají v místním baru svůj první kubánský rum, anebo svou dovolenou zahájí míchaným koktejlem. Naprostou tradicí je zde Mojito nebo Cuba Libre. Ochutnáme jen jeden druh drinku či nakonec všechny? 

Tahle dovolená bude každopádně jiná než všechny ostatní. Kuba je unikátní zemí, do které se nelze nezamilovat. I přesto, že je to destinace pro mnoho lidí nepochopitelná, my pochopíme díky průvodci naopak její výjimečnost a krásu. Pracovníci CK jsou ostatně Kubou uchváceni i po několika letech. Prožijeme tedy celý program tak, aby byl každý okouzlen kubánským šarmem. Na „Ostrově svobody“ nás čekají skvělé zážitky spojené nejen s historií ale také s kubánským životem! Před námi je horská dráha emocí, na které nikdy nezapomeneme. A na závěr jen úžasem padneme na lehátka podél pláže na Varaderu a nebude se nám chtít pryč. Jdeme do toho! První noc na Kubě je tu! 

2. den: Koloniální Havana a nejznámější kubánský rum

HAVANA

Naše první kubánské ráno zahájíme chutnou snídaní, a hned poté se vydáme na důkladnou prohlídku Havany. Hlavní město Kuby patřilo po staletí mezi nejdůležitější města, která si Španělé v Novém světě založili. Odkud vyrážely tisíce lodí na své objevné cesty a následně opačným směrem do Evropy. Začínáme tedy na Náměstí revoluce (Plaza de la Revolución), kde míval kancelář někdejší vůdce Fidel Castro. Na nejznámějším havanském náměstí však můžeme spatřit i obrovský portrét Che Guevary, Kubánské národní divadlo a nejvyšší stavbu na ostrově. Také si vysvětlíme, kdo byl muž jménem José Martí a následně se vydáme za dalším dobrodružstvím.

Mezi pravé kubánské zážitky nutně patří návštěva Muzea rumu. Zde si vysvětlíme výrobní proces a kvalitní lokální rum samozřejmě i ochutnáme. Poté budeme mít možnost spatřit Havanu jako na dlani z jedné z nejlepších vyhlídek. Dostatečně oslněni hlavním městem Kuby se také vydáme k pevnosti La Cabana a k havanské soše Krista Spasitele. Obohaceni novými poznatky se však nakonec vrátíme do historického centra, kde je také co objevovat. Za vidění tu stojí ku příkladu krásné koloniální španělské náměstí – Plaza de Armas, místo, kde byla Havana založena či městské muzeum s originálem La Giraldilla de Habana. Někteří z nás se možná budou ptát, jakého muže to vlastně představuje socha uprostřed náměstí. A tato otázka rozhodně nezůstane bez odpovědi. Dozvíme se například, proč byl tento člověk důležitý v kubánských bojích za nezávislost zpod španělské koloniální nadvlády. Naše cesta ovšem pokračuje dále. Kroky nás zavedou třeba i na Plaza de la Catedral, kde byly kdysi uloženy i ostatky samotného Kryštofa Kolumba!

Při všem tom poznávání možná dostanou někteří z nás chuť na něco dobrého. V tomto ohledu se nabídne chiviricos! Na Kubě tuto dobrotu prodávají v podstatě všude. Kdo ochutná? Občerstveni kubánským snackem však kráčíme dál. Propleteme se příjemnými historickými uličkami, které jsou zapsány v seznamu UNESCO, poctíme svou návštěvou nejkrásnější budovu Havany – majestátní Capitolio, pokocháme se náměstím Plaza Vieja s bary a restauracemi či zavítáme na nedaleké náměstí Plaza de San Francisco, jenž je místem, kde kdysi bývalo největší městské tržiště. Také si řekneme něco málo o známé až téměř kultovní postavě Havany, kterou býval El Caballero de París. Intenzivní poznávací den pak zakončíme na nejznámější promenádě Malecón, jenž je obklopená rybáři či sedícími Kubánci. Kdo se sem vydá na večerní drink? Fluidum, které má toto město, je neskutečné. Koloniální, krásná, revoluční, taková je Havana!

3. den: Ručně balené kubánské doutníky

HAVANA – VIŇALES – HAVANA

Před námi je další zajímavý, řekněme, přírodně – agrární den. Po snídani se tedy přesuneme naším luxusním autobusem do nejzápadnější provincie ostrova Kuba, do Piñar del Rio. Říká se, že nejlepší tabák na světě se pěstuje na Kubě a nejlepší kubánské plantáže jsou právě v této provincii. Na místě si detailně vysvětlíme složitý postup při pěstování a sklizni tabákových listů, nahlédneme k tamějším farmářům domů a někdo možná vyzkouší zcela stylově potáhnout z doutníku při lahodné kávě či skleničce rumu. TIP: Ještě jste doutník nekouřili? Na Kubě máte jedinečnou příležitost. Nabízet se budou domácí doutníky přímo od majitele plantáže, vyrobené z nejkvalitnějšího tabáku a za nejlepší ceny. 

Po unikátním tabákovém zážitku se přesouváme do údolí Viñales. Mimochodem, naprosto dechberoucí výhled na velké vápencové skály Mogotes je z terasy zdejšího hotelu, kde se například natáčel i jeden díl ze známého seriálu 30 případů majora Zemana! U vápencových skal ale ještě chvíli zůstaneme. Vytvořily se v nich totiž zajímavé vápencové jeskyně, jejichž rozmanité tvary budeme také obdivovat, a na konci se dokonce poplavíme na malých loďkách po jeskynní řece. Plavbou náš den, ale zdaleka neskončí. V posledních hodinách výletu se ještě projdeme okolní magickou přírodou a ochutnáme čerstvé ovoce či drinky. A až nastane podvečer, odebereme se plni zážitků zpět do Havany.

4. den: Pojďte i na kabaret

HAVANA

Další den započneme opět velmi chutnou snídaní, abychom měli dostatek energie na další kubánské dobrodružství. Konkrétně se vydáme po stopách slavného spisovatele „papa“ Hemingwaye a ponoříme se do historie staré Havany zapsané v dědictví UNESCO. Naše první kroky povedou do uliček, ve kterých poznáme místní obyvatele zvané „Habaneros“ a možná se jich také zeptáme, jak se jim žije v tomto socialistickém ráji. Už z rozhovoru ale pochopíme, že tito lidé jsou pozitivně naladěni a úsměvů mají opravdu na rozdávání! Intenzivní karibské slunce nás ovšem brzy přesvědčí k myšlence, že je čas osvěžit se ve stylovém baru El Floridita. Zde si zájemci mohou dopřát třeba to nejlepší Daiquiri, jaké kdy pili. Zajímavost: Bývalí klienti CK už ví, jak se má Daiquiri správně připravit, a proč to je opravdu velké umění. 

Po skvělém drinku v baru se však přesuneme dále k Parque Central se sochou José Martího a projdeme si také slavný kubánský bulvár Paseo del Prado, kde se nachází oblíbená, přesto ale klidná havanská ulice La Rambla s mnoha umělci nabízejícími svá díla. Dýchne na nás stylová Havana i její dávno zašlá sláva. Pohodová atmosféra kdekoho navnadí na zábavu. Není skutečně divu, že v 50. letech se tu konaly ty nejlepší party v Karibiku! TIP: Sko­číte si ve volném čase třeba na Tropicana Cabaret Cuba? Jedná se o zdaleka nejlepší kabaret na Kubě. Jeho oslňující show s kubánskými tanečnicemi a tanečníky vás naladí za rytmu salsy na tu správnou vlnu. Průvodce pro vás všechno zařídí. Tohle je Kuba, o jaké jste snili! Na tyto dny budete dlouho vzpomínat, a to jsme jen na začátku.

Doporučujeme TOP zážitek – dopřejte si spanilou jízdu pravým starým americkým kabrioletem! Projeďte si nejkrásnější části Havany v opravdovém kubánském stylu. 

5. den: Krokodýlí farma a Zátoka sviní

HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD

Odjíždíme z velkolepé Havany a už teď se těšíme! A to jsme teprve na začátku. Dnes zamíříme na jihovýchod a Atlantik za pár hodin vystřídá Karibik. Cestou se zastavíme na krokodýlí farmě, kde se podíváme krokodýlům na zoubek. Je libo ochutnat krokodýlí maso? Budete mít příležitost. Postupně dorazíme k nejznámější zátoce na celé Kubě – Zátoce sviní. V 60. letech se o ní mluvilo po celém světě. A jak to bylo se slavnou invazí? Akce, které osobně velel Fidel Castro a kterou často zmiňoval ve svých dlouhých projevech. A pak přesun na jižní pobřeží Kuby do perly Karibiku, města Cienfuegos!
 
Pestré město s francouzským nádechem. Náměstí, divadlo a nejfotogeničtější zátoka na Kubě. Dejte si kávu nebo drink a užijte si příjemný den stejně jako Francouzi, kteří toto město v 19. století založili. V podvečer dorazíme do Trinidadu. Příjezd do hotelu. Vykoupeme se, čeká nás příjemná karibská pláž. Potápění, opalování, drinky, na co si vzpomenete. Jste přece v Karibiku!
 

6. den: Nejlepší zážitek zájezdu

TRINIDAD

S novou ranní energií se vydáme poznávat magický Trinidad, který je od roku 1988 zapsán v seznamech UNESCO. Ještě předtím se ale nasnídáme, a někteří se rádi vykoupou v moři. Naše první kroky povedou do samotného centra města, jenž neuvěřitelně zbohatlo z cukrové třtiny ve zlatém věku Kuby, přesněji v 18. a 19. století. Nejprve navštívíme městský palác, který je dnes muzeem. Zde uvidíme expozice, které jsou jakousi připomínkou doby, kdy si bohaté rodiny nechávaly vozit zboží z celého světa. 

Nadchnutí historickými artefakty, ochutnáme další lokální koktejl zvaný Canchanchara, kterému se přezdívá „nápoj otroků“ – podle místních prý podporuje libido. V dobré náladě se následně vydáme za dalším poznáváním. Užijeme si například procházku romantickými barevnými uličkami Trinidadu a obejdeme i tamější bývalý kostel, v němž dnes najdeme zajímavé Muzeum banditů (La Lucha Contra los Bandidos National Museum). Čas nám ale zbude samozřejmě i na bezcílné toulání či nákupy suvenýrů. Volno si bude moct užít každý po svém! Zájemci samozřejmě nepohrdnou dalším drinkem v podobě Canchanchary a ti odvážnější či dychtící po dobrodružství, si užijí půldenní výlet na kubánských koních po venkově. Pohledy na nedotčenou přírodu z koňského sedla jsou bezkonkurenční. Perličkou na závěr výletu pak bude krom jiného koupání v malém vodopádu ukrytém hluboko v lese. Jedná se o zdaleka nejlepší zážitek zájezdu!

7. den: Zlatá medaile, největší bazilika a Nobelova cena

TRINIDAD – SANTIAGO DE CUBA

Další kubánský den je před námi. Po snídani tedy nasedneme do našeho luxusního autobusu a zamíříme na jihovýchodní pobřeží ostrova. S postupným vzdalováním se na východ budou cesty čím dál potlučenější – to je rozmanitá a autentická Kuba bez příkras. Dostaneme se jí dostatečně pod kůži. Chystáme se navštívit oblast, do které přijíždí minimum turistů – zde nám ostrov ukáže svou „pravou tvář“. Během cesty mineme různé provincie Kuby, jako například Sancti Spiritu, Ciego de Ávila či Camagüey – které bude naší další zastávkou! 

Camagüey platí za největší město kubánského vnitrozemí, a je současně třetím největším městem Kuby. Také se mu přezdívá „Město džbánů“. Abychom nasáli místní atmosféru, vydáme se do klikatých městských uliček. Bude to fascinující zážitek i podívaná – pouze my a domácí! Během prohlídky si mimo jiné řekneme, kdo to byl muž jménem Ignacio Agramonte, jenž je s touto lokalitou silně spjat. Po dechberoucí prohlídce se však konečně vydáme do našeho hlavního cíle – Santiaga de Cuby. Propleteme se hornatými oblastmi pohoří Sierra Maestra – zajímavost: právě v těchto místech začínal Fidel Castro (na konci 50. let 20. století) svou revoluci a konkrétně Santiago si vybral jako startovní můstek ke své kariéře revolucionáře. Až se den nachýlí ke svému konci a zahalí jej téměř tma, dorazíme na kýžené místo. Uvítá nás Santiago de Cuba, město s intenzivním karibským charisma. Ve vzduchu je cítit tanec, salsa a svěží Karibik!

8. den: Místo, kde začala revoluce

SANTIAGO DE CUBA

Probouzíme se v druhém největším městě Kuby – v Santiagu de Cuba. Málokdo také ví, že toto místo bývalo kdysi i prvním hlavním městem ostrova. Jeho zakladatelem byl španělský conquistador Diego Velázquez. Tento muž se stal současně i guvernérem ostrova a svůj palác si dal postavit právě v Santiagu. Nyní nás ale čeká hlavní město salsy, tance, zábavy a hudby s otevřenou náručí! Pocítíme v něm úžasný mix různých kultur, především pak té africké, karibské, španělské a francouzské. Kdokoliv by se zeptal Kubánců, kde jsou ty nejlepší festivaly a party, dostal by jednoznačnou odpověď – „Přeci v Santiagu!“ 

Naše cesta po metropoli východu začíná. Po snídani tak nastoupíme do našeho luxusního autobusu a vyrazíme na prohlídku. Toto je ta pravá Kuba daleko od vládnoucího centra. Důkladně prozkoumáme i ta sebemenší městská zákoutí! Nejprve však začneme u největší baziliky El Cobre, která je zároveň nejznámějším poutním místem na Kubě. V jejím interiéru najdeme kromě sochy patronky Kuby, Panny Marie Caridad del Cobre, i různé upomínkové předměty, jako třeba osobní věci Fidela a Raula Castrových. Dále budeme obdivovat ku příkladu zlatou medaili Javiera Sotomayora, nebo podepsané míčky a dresy kubánského národního baseballového týmu. Při svém putování však neopomeneme ani kubánský národní hřbitov, kde jsou pochovány osobnosti jako José Martí, Combay Segundo, Emilio Bacardí a od roku 2016 i Fidel Castro. 

V prohlídce budeme následně pokračovat na velmi významném místě, které se pojí s počátky kubánské revoluce – zde si prohlédneme také muzeum s tím spjaté a vysvětlíme si veškeré historické podrobnosti. A až se den nachýlí ke svému závěru, přesuneme zpět do centra města, kde se pokocháme nejstarší budovou postavenou na Kubě či balkonem, odkud Fidel vyhlásil vítězství revoluce. Po úspěšném výletě ale kdekomu vyprahne, proto se odebereme na ochutnávku rumu Santiago, jenž patří mezi nejlepší kubánské rumy! Pohodu a relax pak už doplní jen krásné výhledy na kýčovitý Karibik či na zdi pevnosti Castillo del Morro. Za sebou máme aktivní den plný skvělých zážitků!

9. den: Nejvzdálenější místo naší cesty

GUANTANAMO

Při snídani probereme vše, co jsme prožili v úchvatném Santiagu a následně se autobusem odebereme dále na východ. Typická kubánská dálnice nás dovede až do města Guantanamo, které je po celém světě známé především vojenskou základnou USA. Ta se přesněji nachází v jižní části zátoky a nese stejný název jako město samotné. Kousek odsud si možná budeme pokládat různé otázky typu: „Jak je možné, že znepřátelená země má na ostrově nějaké své území?“ Na základnu se ovšem nedostaneme přímo – vstup do ní není turistům umožněn, a tak si ji aspoň prohlédneme z nedaleké vyhlídky a něco málo si k ní řekneme. Američané vlastní v této lokalitě nejen vojenské objekty a letiště, ale také přístav, civilní objekty, školu či dovolenkový resort. Zodpovíme si také, jak tuto skutečnost vnímají Kubánci a jaké že příkoří způsoboval Fidel Castro. Místní historie je složitá, ale průvodce nám vše trpělivě vysvětlí. 

Po vzdálené prohlídce americké základny na Kubě se vydáme na příjemnou procházku podél místních pláží a užijeme si je do sytosti – přeci jen to bude poslední dotek Karibiku v rámci našeho zájezdu. Plavky se budou určitě hodit, bez koupání by to nebylo ono! Osvěženi teplými karibskými vodami, ale pokračujeme v dobrodružství. Před námi je horská cesta mezi skalnatými a nebezpečně vyhlížejícími masivy, jejichž kráse se nic nevyrovná. Trasa motorová vozidla zde byla zpřístupněna až v roce 1960, do té doby se lidé do oblasti dostávali pouze lodí. Během cesty budeme mít skvostné panoramatické výhledy do okolí – připravme si fotoaparáty! Dostaneme se do míst, kam zavítá jen velmi málo návštěvníků. Pouze s CK ulovíme takové zážitky, o kterých se jiným může jen zdát!

Jakmile zdárně přejedeme horskou cestu, odhalí se před námi kubánský život v celé své nefalšované kráse. Před sebou spatříme ku příkladu skromné místní obyvatele, kteří pěstují kakaové boby či ovoce a snaží se své produkty prodat anebo vyměnit za to, co zrovna potřebují. Ocitáme se ve městě Baracoa, u kterého se dokonce vylodil v roce 1492 Kryštof Kolumbus! Prohlásil o něm, že objevil nejkrásnější místo, jaké kdy vidělo lidské oko. I my však pochopíme, proč tento kraj tak moc Kolumba okouzlil. Městečko usazené pod stolovou horou El Yunque jako by objímala tropická zeleň. Má rozhodně svou jiskru a patří mezi jedno z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst na Kubě. 

10. den: Výstup na El Yunke

BARACOA

Probouzíme se v nejstarším kubánském městě Baracoa, které založili Španělé už v roce 1511. Toto místo sice neoplývá pompézními historickými stavbami, ale i přesto nabídne mnohé, jako například pitoreskní barvy v ulicích či krásnou okolní přírodu. Fotografie jsou zde skoro nutností – podaří se pokaždé i amatérovi. Vydáme se tedy za poznáním. Čeká nás důkladná prohlídka tohoto ojedinělého města. Začneme procházkou po místní promenádě Malecón se sochou Kryštofa Kolumba, poté proklouzneme na hlavní náměstí Parque Independencia a naše zraky spočinou i na katedrále s dřevěným křížem La Cruz de la Parra, který pamatuje dokonce námořní objevy – jeho stáří je odhadováno na více jak 500 let! 

Pro zájemce a dobrodružné povahy se pak naskytne možnost výstupu na majestátní stolovou horu El Yunque, která je vysoká 570 metrů a stala se symbolem celé oblasti. V dobách Kolumba byla tato hora orientačním bodem pro námořníky, kteří vykonávali další objevné cesty do Nového světa. Výlet je středně náročný a trvá přibližně 5 až 6 hodin. Ale ti, co dají přednost odpočinku, si samozřejmě užijí naprosté nicnedělání na pláži obklopené palmami i banánovými a kávovými plantážemi. 

Na mlsnější turisty ovšem čeká ochutnávka čerstvé čokolády a čokoládových výrobků nebo třeba čerstvé mořské plody připravované přímo na pláži. Zajíma­vost: Oblast Baracoa je typická pěstováním kakaa. Přičinili se o to hlavně Francouzi, kteří na konci 18. století uprchli z nedalekého Haiti a usadili se právě na východě Kuby. Po městě vám tedy budou místní nabízet tabulky čokolády, kakaové koule nebo malé dřevěné nádobky s kakaovým máslem, které je také velmi dobré na pokožku a na popálená nebo spálená místa. TIP: Ochut­nejte luxusní 100 % hořkou čokoládu, moka (kávu s hořkou čokoládou), nebo čokoládu s rumem! Kolikrát jste se zamilovali do Kuby? My do Baracoa jezdíme několikrát ročně a jsme přesvědčeni, že ta dlouhá cesta za to rozhodně stále stojí.

11. den: Doplnění sil

GUARDALAVACA

Je bohužel na čase opustit překrásné město Baracoa. V našich vzpomínkách ale zůstane, že jsme navštívili oblast, kam nejezdí téměř žádní turisté. O to více to byl intenzivnější a autentičtější kubánský zážitek! Naše cesta pokračuje tentokrát na západ. Vracíme se po severním pobřeží a podél kostrbatých cest přijedeme do města Moa, které je známé těžbou a zpracováním kobaltu a niklu. Příroda kolem si však na úkor těžby vybrala svou daň. O několik hodin se dostaneme do našeho dalšího cíle, města Guardalavaca. Zde si užijeme all Inclusive resort přímo na pláži, abychom doplnili síly před náročnější zpáteční cestou. Kolem samé bazény, pěkná pláž a několik barů, stačí si jen vybrat.

12. den: Che Guevara

GUARDALAVACA – CAMAGUEY – SANTA CLARA

Po tom, co jsme si užili naprostý all Inclusive servis v Guardalavace na plážích, přesuneme se zpět na západ ostrova. Na cestě opět mineme provincie Las Tunas či Camagüey, a také projedeme úrodnou centrální Kubou, kde se pěstuje tak důležitá cukrová třtina, ale i ananas a různé druhy normálních i sladkých brambor. Nakonec se napojíme na kubánskou dálnici a ve večerních hodinách přijedeme do legendárního města Santa Clara. V tomto místě vybojoval revolucionář Ernesto Che Guevara důležité vítězství během kubánské revoluce, a právě sem přenesli v 90. letech i jeho pozůstatky. Dnes se zde nachází jeho mauzoleum a muzeum s osobními věcmi. Celosvětový symbol revoluce, který na nás hledí z různých budov a plakátů po celé Kubě. Před námi je ubytování ve stylovém hotelu, který má tvar domorodých přístřešků indiánů karibského kmene Taíno.

13. den: All inclusive u Atlantiku

VARADERO

Občerstveni chutnou snídaní odjedeme další den ze Santa Clary a přesuneme se do provincie Matanzas za zaslouženým odpočinkem. Po cestě budeme moct obdivovat i rozlehlé plantáže, kde se pěstují tolik známé kubánské pomeranče. A pak konečně, přijedeme na Península Hicaco – poloostrov koňských vozů. Najde se někdo, kdo se povozí? Následně nás čeká ubytování v základním all inclusive resortu přímo u Atlantiku. Všichni se rozdělíme do hotelů a budeme už jen odpočívat na překrásné místní pláži v letovisku Varadero. Již se dobře orientujeme v drincích, skoro jako domácí. Jaký ochutnáme nyní? Rovněž jsme si prošli Kubu tak, jako málo kdo – známe ji do poslední detailu, a ještě nyní zpracováváme zážitky. Který byl ten TOP? Doporuče­ní: Nároční cestovatelé si mohou připlatit vyšší hotelový komfort! Vyberte si jeden z prémiových hotelů – viz v sekci Doplňkové služby při přihlašování na zájezd. 

14. den: All inclusive u Atlantiku

VARADERO

Ráno v letovisku Varadero patří jen nám. Nasáváme energii a chytáme bronz. V tento den se nabízí jak odpočinek na pláži, tak i pestré aktivity pro ty akčnější. K dispozici je v lokalitě jak potápění a rybaření, tak i koupání s delfíny! Každý si vybere to, co ho osloví. Krom jiného budeme mít možnost utratit poslední peníze za suvenýry nebo třeba za nákup nejlepších doutníků a rumu, abychom si přinesli kubánskou atmosféru i domů.

15. den: Balíme dobrou náladu a bereme ji domu

VARADERO – HAVANA

Dovolenkový čas se chýlí ke svému konci, a tak se začneme pomalu a jistě balit. Posledních pár hodin však ještě využijeme k procházce po pláži, anebo jej věnujeme koupání v azurovém Atlantiku. A pak už nás čeká jen odpolední check out a cesta zajištěným transferem na letiště do Havany. Míjet budeme město Matanzas s krásnou kubánskou krajinou a nasajeme poslední zbytky úžasné a prosluněné atmosféry. Kubu jsme si dokonale užili! Hasta luego! (překlad – Na viděnou!) Plní zážitků nastoupíme na náš večerní let do Evropy.

16. den: Vítejte doma!

EVROPA

Snad to ani není pravda, že je ta krása za námi! Po několika intenzivních poznávacích i odpočinkových dnech přilétáme domů, a zcela zjihlí a naplnění neuvěřitelnými zážitky zatoužíme sdílet vše s rodinou a přáteli. Kuba se nám vryla do srdce i pod kůži.Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, ubytování v místních 3* a 4* hotelech se snídaní ve dvoulůžkových pokojích, 4 x all inclusive servis (všude, kde tento servis poskytují), dopravu pronajatým klimatizovaným autobusem, průvodce, místní profesionální průvodce, množství výletů podle programu, vstupné do památek, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

Stravu kromě uvedené, víza (1170,– Kč), kapesné na zájezd (700 – 800 EUR)

Ubytování:

Havana – Hotel Roc Presidente, 4 noci
 
Trinidad – Hotel Ancón/Costa Sur/Memories, 2 noci
 
Santiago de Cuba – Hotel Versalles/San Juan/Las Americas, 2 noci
 
Baraco – El Castillo/Porto Santo/1511, 2 noci
 
Guardalavaca – Memories Holguin Beach Resort, 1 noc
 
Santa Clara – Los Caneyes, 1 noc
 
Varadero – Hotel Memories Varadero/Grand Memories/Tuxpan***, 2 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systému jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

U některých termínů mohou být rozdílné ceny odletů z Prahy o 3000 Kč z důvodu vyšších nákladů za letenky.

Odlety z Vídně jsou bez příplatku, v ceně publikované na webu.

 

TŘÍLŮŽKOVÝ pokoj není možný! Všechny pokoje jsou dvoulůžkové, určené pro dvě dospělé osoby. Na pokoj se k rodičům vejde 1 dítě do 12 let (menší osoba).

 

⚠ Rádi bychom vás upozornili na probíhající opravy silnic v okolí Zátoky sviní. Vzhledem k probíhajícím pracím na silnici není možné se v této oblasti až do odvolání koupat. Jakmile budou práce dokončeny, bude plnění tohoto zážitku opět uskutečnitelné.Na zájezd létáme vybranými leteckými společnostmi AIR FRANCE/KLM/IBERIA. Přesné a finální údaje o vašem letu vám zašleme nejpozději 21 dnů před odletem na zájezd.

Kuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezd

Fakultativně

 • 4* AI hotel na Varaderu 2 noci 2548 Kč
 • 4*+ Luxury AI hotel na Varaderu 2 noci 4914 Kč
 • 5* AI hotel na Varaderu 2 noci 6396 Kč

Počasí

Na Kubě je po celý rok velmi příjemně. Teplota v noci tu málokdy klesne pod 20 °C a přes den se pohybuje okolo 25–30 °C. „Papírově“ nejméně prší v období kubánské zimy od listopadu do března. Pršet bude určitě – jde o teplý déšť. Nikdy si nenechejte počasím pokazit dovolenou. Počasí neovlivňuje ani CK, ani Vy. Kdybychom znali člověka, který by Vám uměl zařídit pěkné počasí, určitě bychom ho vzali s sebou na zájezd. To bohužel nejde. Když prší, prší, když je strašně teplo, je teplo. Zkuste si prosím užívat momenty takové, jaké jsou. Ani nejlepší statistika Vám nezaručí, že v daný den bude přesně to Vaše ideální počasí.

Peníze

Množství peněz závisí od Vaší osobní spotřeby. Doporučujeme Vám vzít si s sebou eura v hodnotě okolo 500–600 €. Ty bude potřeba vyměnit za CUC (konvertibilní peso – něco jako u nás kdysi tuzexové bony). Kurz 1 CUC osciluje mezi kurzem USD a eurem a v poslední době se spíše blíží k euru. Část peněz si vyměníme následně na místní měnu (moneda national) podle rad Vašeho průvodce. Cestovní šeky ani platební karty se na Kubě téměř nepoužívají, proto si vezměte peníze v hotovosti. Americké dolary se dají vyměnit bez problémů, ale se ztrátou 10 %. CUC se následně dají vyměnit nazpět na „tvrdou měnu“. Část peněz pravděpodobně přinesete domů, každopádně je lepší, když peníze neutratíte, než kdyby Vám pár eur mělo chybět na místech, kam se už možná nevrátíte. Kdo plánuje náročný noční život, utratí i dvakrát tolik.

Pro zájemce je tu možnost potápění (cca 30 CUC/ponor) a šnorchlováni (10 CUC), nebo mořského rybolovu a la Hemingway.

Náš kubánský průvodce bude mít voucher na každý vstup do památek, a to nám ulehčí vstup a urychlí všechny prohlídky (v ceně je i vstup do tabákové fabriky i vstup do muzea rumu s ochutnávkou, lodička v jeskyni, návštěva krokodýlí farmy, a i vstup do muzeí po celé Kubě). Do každého muzea, památky se taktéž platí osobní poplatek za fotoaparáty a videokamery (1–3 CUC). Tyto poplatky si budete při vchodě platit každý individuálně podle Vašeho individuálního záj­mu.

Kubánská vláda zrušila možnost návštěv vyhlídky na americkou vojenskou základnu Guantanamo. Kdyby ho otevřeli, budeme první, kdo tam bude. Máme jednoznačně největší zkušenost a nejvíce návštěv v Čechách i na Slovensku. Provincii Guantanamo však rozhodně uvidíme!

Na Kubě se počítá s tím, že své domácí průvodce a řidiče odměníte na konci bakšišem. Je to jejich nepsané právo, i když nemusíte dát nic. Poslední den zájezdu se sbírá pro řidiče podle Vaší spokojenosti. Můžete vzít i nějakou drobnost z domu jako dárek. Doporučené spropitné pro řidiče autobusu a kubánské průvodce je 15 CUC a v hotelích a restauracích dle uvážení. Průvodce Vás na ně upozorní.

Večeře nebo oběd v restauraci stojí 8–15 CUC. Velká porce, většinou formou bufetu (švédské stoly). Malá pizza na ulici 0,3 €. Humr s přílohou u domácích okolo 10–15 CUC. Naši průvodci Vám sjednají cenu a humři jsou na Kubě nejlevnější v celém Karibiku (pětinová cena). Láhev (0,7 l) rumu stojí: nejlevnější 3,85 CUC, střední třida 8 CUC a 15 roční 85 CUC. Už ten nejlevnější rum stojí na letišti v Paříži několikanásobně (4×) více a je to velmi slušná kvalita. Mojito v baru cca 3 CUC podle podniku. Vstup do Tropicany 85 CUC s welcome drinkem a lahví Rumu. Hudební vystoupení členů seskupení Buena Vista Social klub na Havaně 30 CUC (3 koktejly v ceně), Taneční show mladých talentů v honosném prostředí asturského centra 45 CUC (v ceně degustační talíř, 2 koktejly a 1 h otevřený bar). Jazzový koncert v legendárním malém klubu 10 CUC (koktejl v ceně). Běžný Taxík na Havaně cca 12 CUC, cesta luxusním kabrioletem-veteránem 30 CUC, Cesta rozbitým taxi veteránem, kde přistupují další cestující 1–2 USD. Průvodce Vám vždy řekne možnosti, poradí specialitu i nejlevnější možnost a Vy se budete moci rozhodnout sami. Chceme Vám splnit i Vaše individuální přání.

Rady na závěr

Kubánsky čas je posunutý oproti ČR o 6 hodin, pokud Fidel nerozhodne jinak. To se nám stalo v prosinci 2004, kdy se Castro rozhodl nezměnit letní čas na zimní. V hotelech máte často dvě zástrčky na 110 a 220 V. Potřebné je však, abyste si s sebou přinesli adaptér na americký typ zástrčky, protože na Ostrově Svobody ji neseženete. Internet je už na Kubě volně přístupný. Pro turisty je možnost napojit se ve většině našich hotelů, nebo přes státní telekomunikační firmu ETECSA. Cena je cca 6–15 CUC/hodinu a přenosové rychlosti jsou nižší, ale uspokojivé. Mobilní síť GSM funguje ve většině místech většinou bez problémů. Většina Kubánců, které budeme potkávat, jsou vzdělaní, ale jsou velmi chudobní. Někdy jsou zvyklí si od turistů vyprosit různé věci. Na rozdíl od Asie nejsou v tomto směru dotěrní. Je to příjemný pocit někoho potěšit malou drobností, která pro Vás nemá téměř žádnou hodnotu. Na Kubě je absolutním nedostatkem plynový zapalovač, každého, nejen děti velmi potěšíte perem nebo tužkou, pokud s sebou vezmete i pár starších obnošených triček, uděláte si na Kubě přátele. Pokud Vám zůstane místo v zavazadle, přibalte si baterku, světýlko, přívěsek, sponky do vlasů, starý telefon, nálepku nebo vlajku ČR. Můžete tím potěšit domácí a hlavně děti. Množství z toho, co doma vyhodíme, na Kubě opravdu ocení. Zájezd je nabitý zážitky a poznáním a je v tempu. Lenošit budeme až na Varaderu. Průvodce má na místě od brzkého rána povinnosti, aby zabezpečil hladký průběh zájezdu a naplnění programu. Poradí i zabezpečí večerní program a aktivity nad rámec itineráře, pochopte ale, že jeho účast na Tropicane, diskotéce atd. je jen dobrovolná. Ráno od něho budete očekávat profesionální vý­kon.


Podobné zájezdy

Kuba autentická

Kuba autentická

Země: Kuba

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Říjen - Únor

Délka pobytu: 16 dnů

č. zájezdu: 453414/133
bez stravování
letecky
od79 800,-/osoba
  Kuba - special

  Kuba - special

  Země: Kuba

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Únor

  Délka pobytu: 9 dnů

  č. zájezdu: 488027/113
  all-inclusive
  letecky
  od52 890,-/osoba
   CUBA AUTENTICA - POZNÁVACÍ OKRUH KUBOU + POBYT NA VARADERU 

   CUBA AUTENTICA - POZNÁVACÍ OKRUH KUBOU + POBYT NA VARADERU 

   Země: Kuba

   Ubytování: GRAND MEMORIES VARADERO

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Říjen - Únor

   Délka pobytu: 11 až 14 dnů

   č. zájezdu: 489475/112
   bez stravování
   letecky
   od59 490,-/osoba
    First minute
    -9%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

    Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Aktuálně

    16.7.2024

    First minute poznávací zájezdy

    Nabízíme mimořádné slevy na oblíbené poznávací zájezdy do všech bezpečných zemí na sezónu 2024-2025

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    RSS, více aktualit