Kuba absolut total

Letecký poznávací zájezd na Kubu na 16 dní

č. zájezdu: 270048/72
od50 330,-/osoba
-30%sleva
Kuba absolut total - letecký poznávací zájezd

Kuba absolut total

Země: Kuba

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Říjen - Září

Délka pobytu: 16 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Slevy

Okruh Kubou začíná důkladnou prohlídkou Havany, údolím Viňales, kde se pěstuje nejlepší tabák na doutníky, následuje Cienfuegos a historický Trinidad. Ochutnáme rum, zatančíme si salsu a vykoupeme se ve vlnách Karibiku. Zájezd pokračuje na východní část ostrova do Santiago de Cuba a kolem Guantanama přes Baracoa a Santa Claru zamíříme na Varadero, kde si 2 dny odpočineme u moře. Český průvodce je samozřejmostí.

  • luxusní pronajatý autobus
  • rum, doutníky, krokodýli, humři, stolová hora a mnohem víc zážitků
  • maximalisticky propracovaný program

Program

1. den: Odlet v ranních hodinách a přílet na ostrov svobody v ten samý den, transfer do hotelu. Sednete si s domácími, ochutnáte první kubánský rum nebo dáte přednost prvnímu mojitu? Váš průvodce je i nyní k dispozici, aby vám ukázal šarm tohoto města.

2. den: Důkladná prohlídka HAVANY: místo, kde byla Havana založena. Dům guvernéra z 18. století, muzeum s originálem La Giraldilla de Habana, návštěva muzea rumu s ochutnávkou, která nám objasní rozdíly v kvalitě. Capitolio, Parque Central a Prado, Plaza de la Catedral, Plaza de Armas, Plaza Vieja, Plaza de San Francisco, Miraflores, Playa, La Linea, Avenida de los Presidentes, největší zmrzlinárna světa, Náměstí revoluce s kanceláří věčně živého vůdce Fidela Castra a obrovským portrétem Che Guevary. Večer nejlepší jazzový podnik na celé Kubě – ohromný zážitek (fakultativně).

3. den: Transfer luxusním autobusem do nejzápadnější provincie ostrova do Piňar del Rio, známé nejlepším tabákem na světě. Dům rolníka a složitý postup při pěstování a sběru tabákových listů, návštěva továrny na ručně balené doutníky. Nejkvalitnější doutníky světa za nejlepší ceny. Údolí VIŇALES a výhled na Mogotes z terasy hotelu, kde se natáčel i jeden z případů majora Zemana. Procházka magickou přírodou a ochutnávka šťavnatého ovoce… Návrat do Havany.

4. den: Po stopách historie staré Havany zapsané v dědictví UNESCO a po stopách milovaného papa Hemingwaye. Osvěžíme se koktejlem daiquiri. První kroky salsy? Skočíte večer ve volném čase na slavný kabaret Tropicana? Váš průvodce pro vás všechno zařídí. Kuba, jak jste o ní snili. Na tyto dny budete dlouho vzpomínat a to je jen začátek.

5. den: Odjezd směr Karibik, konečně využijete plavky. Cestou zastávka na farmě, podíváme se krokodýlům na zoubky a ukážeme si místo významné historické události. Zátoka sviní, častý prvek Fidelova sáhodlouhých projevů. My tady zkusíme vodu a krokodýla. Největší cenote Kuby se nachází také právě tady, nevíte co to je? Další překvapení dnešního dne. CIENFUEGOS Kubánci opěvují a my se tu zastavíme a prohlédneme si největší atrakce. První koupání v teplém Karibiku. Užívejte si život!

6. den: TRINIDAD pod patronátem UNESCO vás okouzlí. Důkladná prohlídka města a čas na vlastní toulání se a nákup suvenýrů. Ochutnáme drink Canchanchara (podporuje libido). Vyhlídka na údolí Valle de los Ingenios zapsána také v dědictví UNESCO. Pro odvážnější půldenní výlet na koních neposkvrněnou kubánskou přírodou a koupání ve vodopádu uprostřed džungle. Rozhodně nejlepší zážitek zájezdu.

7. den: Největší bazilika ostrova El Cobre, kde najdete zlatou olympijskou medaili Javiera Sotomayora, cínové figurky od mámy Fidela a Raula či Nobelovu cenu za literaturu od Ernesta Hemingwaye. Vysvětlíme si proč. V Bayamo si zazpíváme hymnu s pionýry.

8. den: SANTIAGO de CUBA je nejkaribštějším městem ostrova. Toto je ta pravá Kuba daleko od vládnoucího centra. Zde se dozvíme více. Důkladná prohlídka města. Nejstarší budova postavená na Kubě a unikátní hřbitov s hroby kubánských hrdinů jako Jose Martí, Carlos Manuel de Cespedes, ale i hroby podnikatele Emilia Bacardi a slavného zpěváka Compaya Segunda. Obědváme na Castillo del Morro, v nedobytné pevnosti s překrásným výhledem. Navštívíme místo, kde začala kubánská revoluce a muzeum, kde si vysvětlíme všechny její podrobnosti. Muzeum pirátství a rozdíl mezi piráty, korzáry a bukanýry. Nejlepší rum na Kubě se vyrábí právě zde a nejlepší hudba je původem také odsud.

9. den: GUANTANAMO s vojenskou základnou USA, o níž se hovoří. Vyhlídková cesta vedle Karibiku přes nádherné a nedostupné hory (až do roku 1960 neprůchozí) do nejvzdálenějšího místa naší cesty. Přichystejte se na to nejlepší!

10. den: BARACOA: první hlavní město ostrova Kuba. Místo vylodění Kryštofa Kolumba a kříž (Cruz de Para), starý přes 500 let. Indiánská atmosféra, jakou jsme dosud na Kubě neviděli. Důkladná prohlídka města. Pro zájemce možnost výstupu na stolovou horu El Yunke (výjimečný zážitek). Nejkrásnější pláž celého ostrova a humři pečený přímo na pláži, čerstvá čokoláda a čerstvá káva, sklizena z okolních stromů. Toto jste ještě nezažili!

11. den: GUARDALAVACA: All Inclusive resort přímo na pláži a doplnění sil před náročným přejezdem ostrova.

12. den: Vychutnáme si all inclusive servis a odpoledne vyrazíme do třetího největšího města, do CAMAGUEY: město džbánků, náměstí, nejklikatějších uliček a studentů. Stále žádní turisté. I toto je Kuba! SANTA CLARA – kvalitní hotel ve tvaru domorodých přístřešků indiánů Taino a samozřejmě bazén. Muzeum Che Guevary a mauzoleum hrdiny, jehož opěvuje celá Kuba.

13. den: VARADERO: ubytování v All Inclusive resortu přímo u Atlantiku. Zasloužený odpočinek. Na rozdíl od ostatních my Kubu známe!

14. den: VARADERO: odpočinek na pláži, popřípadě poslední nákupy nejlepších doutníků a rumu. Přineste si autentickou kubánskou atmosféru i domů.

15. den: Poslední koupání v azurově modrém Atlantském oceánu, transfer na letiště a odpolední odlet zpět do Evropy.

16. den: Přílet domů.

Poznávací okruh Kubou, během kterého poznáte ostrov svobody dokonale. Krásná Havana, koloniální Trinidad, kubánská příroda, černošské Santiago plné hudby a tance, 7 různých pláží – včetně Karibiku i slavného Varadera a všechny hotely na pláži s all inclusive servisem. Ideální exotická dovolená v kombinaci poznání i odpočinku.

Cena zahrnuje:

  • mezinárodní letenku, letištní poplatky, ubytování v místních 3 a 4 hotelech se snídaní ve dvoulůžkových pokojích, 4 x all inclusive servis (všude, kde tento servis poskytují), dopravu pronajatým klimatizovaným autobusem, průvodce, místní profesionální průvodce, množství výletů podle programu, vstupné do památek, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

  • stravu kromě uvedené, víza 754 Kč, odletovou taxu z Kuby 650 Kč (platí se na místě při odletu)
Kuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezdKuba absolut total - letecký poznávací zájezd

Fakultativně

  • 4* AI hotel na Varaderu 2 noci 2548 Kč
  • 4*+ Luxury AI hotel na Varaderu 2 noci 4914 Kč
  • 5* AI hotel na Varaderu 2 noci 6396 Kč

Počasí

Na Kubě je po celý rok velmi příjemně. Teplota v noci tu málokdy klesne pod 20 °C a přes den se pohybuje okolo 25–30 °C. „Papírově“ nejméně prší v období kubánské zimy od listopadu do března. Pršet bude určitě – jde o teplý déšť. Nikdy si nenechejte počasím pokazit dovolenou. Počasí neovlivňuje ani CK, ani Vy. Kdybychom znali člověka, který by Vám uměl zařídit pěkné počasí, určitě bychom ho vzali s sebou na zájezd. To bohužel nejde. Když prší, prší, když je strašně teplo, je teplo. Zkuste si prosím užívat momenty takové, jaké jsou. Ani nejlepší statistika Vám nezaručí, že v daný den bude přesně to Vaše ideální počasí.

Peníze

Množství peněz závisí od Vaší osobní spotřeby. Doporučujeme Vám vzít si s sebou eura v hodnotě okolo 500–600 €. Ty bude potřeba vyměnit za CUC (konvertibilní peso – něco jako u nás kdysi tuzexové bony). Kurz 1 CUC osciluje mezi kurzem USD a eurem a v poslední době se spíše blíží k euru. Část peněz si vyměníme následně na místní měnu (moneda national) podle rad Vašeho průvodce. Cestovní šeky ani platební karty se na Kubě téměř nepoužívají, proto si vezměte peníze v hotovosti. Americké dolary se dají vyměnit bez problémů, ale se ztrátou 10 %. CUC se následně dají vyměnit nazpět na „tvrdou měnu“. Část peněz pravděpodobně přinesete domů, každopádně je lepší, když peníze neutratíte, než kdyby Vám pár eur mělo chybět na místech, kam se už možná nevrátíte. Kdo plánuje náročný noční život, utratí i dvakrát tolik.

Pro zájemce je tu možnost potápění (cca 30 CUC/ponor) a šnorchlováni (10 CUC), nebo mořského rybolovu a la Hemingway.

Náš kubánský průvodce bude mít voucher na každý vstup do památek, a to nám ulehčí vstup a urychlí všechny prohlídky (v ceně je i vstup do tabákové fabriky i vstup do muzea rumu s ochutnávkou, lodička v jeskyni, návštěva krokodýlí farmy, a i vstup do muzeí po celé Kubě). Do každého muzea, památky se taktéž platí osobní poplatek za fotoaparáty a videokamery (1–3 CUC). Tyto poplatky si budete při vchodě platit každý individuálně podle Vašeho individuálního záj­mu.

Kubánská vláda zrušila možnost návštěv vyhlídky na americkou vojenskou základnu Guantanamo. Kdyby ho otevřeli, budeme první, kdo tam bude. Máme jednoznačně největší zkušenost a nejvíce návštěv v Čechách i na Slovensku. Provincii Guantanamo však rozhodně uvidíme!

Na Kubě se počítá s tím, že své domácí průvodce a řidiče odměníte na konci bakšišem. Je to jejich nepsané právo, i když nemusíte dát nic. Poslední den zájezdu se sbírá pro řidiče podle Vaší spokojenosti. Můžete vzít i nějakou drobnost z domu jako dárek. Doporučené spropitné pro řidiče autobusu a kubánské průvodce je 15 CUC a v hotelích a restauracích dle uvážení. Průvodce Vás na ně upozorní.

Večeře nebo oběd v restauraci stojí 8–15 CUC. Velká porce, většinou formou bufetu (švédské stoly). Malá pizza na ulici 0,3 €. Humr s přílohou u domácích okolo 10–15 CUC. Naši průvodci Vám sjednají cenu a humři jsou na Kubě nejlevnější v celém Karibiku (pětinová cena). Láhev (0,7 l) rumu stojí: nejlevnější 3,85 CUC, střední třida 8 CUC a 15 roční 85 CUC. Už ten nejlevnější rum stojí na letišti v Paříži několikanásobně (4×) více a je to velmi slušná kvalita. Mojito v baru cca 3 CUC podle podniku. Vstup do Tropicany 85 CUC s welcome drinkem a lahví Rumu. Hudební vystoupení členů seskupení Buena Vista Social klub na Havaně 30 CUC (3 koktejly v ceně), Taneční show mladých talentů v honosném prostředí asturského centra 45 CUC (v ceně degustační talíř, 2 koktejly a 1 h otevřený bar). Jazzový koncert v legendárním malém klubu 10 CUC (koktejl v ceně). Běžný Taxík na Havaně cca 12 CUC, cesta luxusním kabrioletem-veteránem 30 CUC, Cesta rozbitým taxi veteránem, kde přistupují další cestující 1–2 USD. Průvodce Vám vždy řekne možnosti, poradí specialitu i nejlevnější možnost a Vy se budete moci rozhodnout sami. Chceme Vám splnit i Vaše individuální přání.

Rady na závěr

Kubánsky čas je posunutý oproti ČR o 6 hodin, pokud Fidel nerozhodne jinak. To se nám stalo v prosinci 2004, kdy se Castro rozhodl nezměnit letní čas na zimní. V hotelech máte často dvě zástrčky na 110 a 220 V. Potřebné je však, abyste si s sebou přinesli adaptér na americký typ zástrčky, protože na Ostrově Svobody ji neseženete. Internet je už na Kubě volně přístupný. Pro turisty je možnost napojit se ve většině našich hotelů, nebo přes státní telekomunikační firmu ETECSA. Cena je cca 6–15 CUC/hodinu a přenosové rychlosti jsou nižší, ale uspokojivé. Mobilní síť GSM funguje ve většině místech většinou bez problémů. Většina Kubánců, které budeme potkávat, jsou vzdělaní, ale jsou velmi chudobní. Někdy jsou zvyklí si od turistů vyprosit různé věci. Na rozdíl od Asie nejsou v tomto směru dotěrní. Je to příjemný pocit někoho potěšit malou drobností, která pro Vás nemá téměř žádnou hodnotu. Na Kubě je absolutním nedostatkem plynový zapalovač, každého, nejen děti velmi potěšíte perem nebo tužkou, pokud s sebou vezmete i pár starších obnošených triček, uděláte si na Kubě přátele. Pokud Vám zůstane místo v zavazadle, přibalte si baterku, světýlko, přívěsek, sponky do vlasů, starý telefon, nálepku nebo vlajku ČR. Můžete tím potěšit domácí a hlavně děti. Množství z toho, co doma vyhodíme, na Kubě opravdu ocení. Zájezd je nabitý zážitky a poznáním a je v tempu. Lenošit budeme až na Varaderu. Průvodce má na místě od brzkého rána povinnosti, aby zabezpečil hladký průběh zájezdu a naplnění programu. Poradí i zabezpečí večerní program a aktivity nad rámec itineráře, pochopte ale, že jeho účast na Tropicane, diskotéce atd. je jen dobrovolná. Ráno od něho budete očekávat profesionální vý­kon.


Slevy

Za brzké přihlášení

cena zájezdu od do sleva
do 55 775 Kč 1 000 Kč
od 55 800 Kč do 73 375 Kč 1 500 Kč
od 73 376 Kč do 92 950 Kč 2 500 Kč
nad 92 965 Kč 2 900 Kč

Podmínky udělení slevy: Platí pro každého klienta, který se přihlásí a zaplatí zálohu 50% z ceny zájezdu do 5 měsíců před jeho odjezdem. Tuto slevu je možné spojit s klubovou slevou.

Studentská / Učitelská / Lékařská

1 000 Kč na všechny letecké zájezdy

Podmínky udělení slevy: Na slevu má nárok klient, který je student, učitel nebo lékař. Studentská sleva platí pro studenty / učitele základních, středních a vysokých škol a prokazuje se kopií průkazu ISIC / ITIC. Lékařská sleva platí pro prvního přihlášeného lékaře na daný zájezd, který se zaváže vzít s sebou lékárničku a převezme funkci zdravotníka na zájezdu. Tuto slevu je možné spojit se slevou za brzké přihlášení, slevou klubovou a slevou uvítací.

Sleva množstevní / dovolená na míru

Větší skupině najednou (již od 6 klientů) přihlášené na 1 katalogový zájezd můžeme udělit speciální slevu, která bude záviset na velikosti skupiny a termínu. Informujte se, prosím, v kanceláři CK
Pro firmy a ucelené kolektivy organizujeme zájezdy na klíč za speciální ceny.

Služba doubytování

Služba pro vás všechny, kteří cestujete s CK sami a nechcete si připlácet za jednolůžkový pokoj. Najdeme vám spolucestujícího, ušetřené peníze si na vaší dovolené jistě užijete.


Pojištění

Při objednání zájezdu do 15.6.2019 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 10 mil. Kč. Zahrnuje i právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

Aktuálně

5.6.2019

Norsko nejen pro seniory 55+

Nejlevnější letecký zájezd do Norska. V základní ceně již zahrnutá polopenze, komplexní cestovní pojištění UNIQA včetně storna a vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu.

4.4.2019

Garantované termíny poznávacích zájezdů

Aktuální last minute nabídky na poznávací zájezdy s garancí odjezdu.

10.3.2019

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů