Kouzelná města koloniálního Mexika

č. zájezdu: 489661/17
od101 900,-/osoba
Kouzelná města koloniálního Mexika - Poznávací zájezdy

Kouzelná města koloniálního Mexika

Země: Mexiko


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy, Pobytové zájezdy

Termíny: Říjen, Listopad

Délka pobytu: 16 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

MORELIA – PATZCUARO – JANITZIO – QUERÉTARO – BERNAL – EZEQUIEL MONTES – SAN MIGUEL DE ALLENDE – GUANAJUATO – SAN LUIS DE POTOSÍ – ZACATECAS – AGUASCALIENTES – GUADALAJARA – PUERTO VALLARTA

Poznejte s námi Mexiko trochu jinak. Starobylá města Zacatecas, San Luis Potosí, Guanajuato nebo Querétaro byla zbudována z bohatství pocházejícího z těžby stříbra a zlata a téměř všechna jsou dnes na seznamu památek UNESCO. Většina z nich se nachází ve státu Michoacán, jehož hlavní město Morelia je skutečným koloniálním klenotem. Ve městě Patzcuaro se odehrávají největší slavnosti Dušiček v celém Mexiku. I z toho důvodu jsme zájezd zasadili právě do tohoto období, protože se jedná o jedinečný cestovatelský zážitek. Pobyt v Mexiku pak zakončíme koupáním ve vyhlášeném tichomořském letovisku Puerto Vallarta.

Minimum: 8 osob

1. den

Odlet z Prahy do Mexika s přestupem v Evropě.

2. den

Přílet do Mexico City a dále do Morélia. Náš okruh začneme prohlídkou města Morelia – hlavního města státu Michoacán s velkolepým historickým centrem. Již od 16. století si město zachovává svůj typický španělský kolorit. Město získalo jméno na počest významného bojovníka za nezávislost José Maríi Morelose a nachází se na seznamu UNESCO od roku 1991. Uvidíme např. bývalou jezuitskou kolej Palacio Clavijero s přilehlým kostelem Templo de la Compaňía de Jesús, bývalý dominikánský klášter Consevatorio de las Rosas, katedrálu, kostel sv. Agustína a Morelosův rodný dům.

3. den

Výlet do města Patzcuaro, které se nachází na břehu stejnojmenného jezera. Ačkoliv je klenotem španělské koloniální architektury, dýchá autentickou indiánskou atmosférou. Patzcuaro je proslulé především originálními oslavami Dušiček, které jsou nejzajímavějším svátkem celého Mexika a kdy mezi Patzcuarem a Janitziem brázdí celou noc lodě vyzdobené svíčkami a květinami a hřbitovy praskají ve švech. Výlet lodí na ostrov Janitzio s monumentální sochou revolucionáře Morelose. Navečer návrat do Morelie.

4. den

Odjezd do města Querétaro – malebné koloniální město s živou atmosférou, které bylo také krátce hlavním městem Mexika roku 1848. Prohlédneme si honosné paláce Casa de Ecala a Casa de la Corregidora, kostely Santa Clara a Santa Rosa patřící dvěma ženským klášterům z 18. století a jeden z největších akvaduktů na světě Los Arcos se 74 oblouky. Navštívíme také kopec Cerro de las Campanas, kde byl roku 1867 popraven císař Maxmilián Habsburský.

5. den

Jednodenní výlet ke skále La Peňa de Bernal. Jedná se o třetí největší monolit na světě po gibraltarské skále a Cukrové homoli v Riu. Samotné městečko Bernal patří mezi tzv. „pueblos mágicos“ – malá kouzelná městečka Mexika. Nedaleko odtud také navštívíme vinařství ve vesnici Ezequiel Montes a ochutnáme místní víno. Navečer návrat do Querétara.

6. den

Po snídani se vydáme do města Guanajuato. Cestou zastávka v San Miguel de Allende – dřívější důležité křižovatce kavaravan mezků, které přepravovaly stříbro a zlato do hlavního města. Město krášlí honosné paláce, kostely Templo de la Concepción, Templo de San Francisco, Oratorio de San Felipe Neri, farní kostel La Parroquia nebo dům španělského inkvizitora Casa del Inquisidor. Navečer ubytování v Guanajuato.

7. den

Celý den věnujeme prohlídce města Guanajuato, považovaného za nejkrásnější město mexického stříbra, které je na seznamu UNESCO již od r. 1988. Pocházela odtud celá čtvrtina produkce stříbra v Novém Španělsku. Díky pozdějšímu zlatému dolu v 19. století vzniklo mnoho dalších skvostů. Členité město také disponuje důmyslnou sítí tunelů. Návštěva jedinečného muzea mumií, Casa del Real Ensaye – královské zkušebny stříbra, ulička Polibků – Callejón del Beso, kostely Templo de la Compaňía, Basílica de Nuestra Seňora de Guanajuato a divadlo Juárez.

8. den

Odjezd do San Luis Potosí – města založeného jako františkánská misie roku 1592 záhy poté využívaného jako centrum těžby zlata a stříbra. Bohatství nashromážděné v 17. století se odráží v historických budovách a třech hlavních náměstích. Plaza de Armas, majestátní Palacio de Gobierno, královská klenotnice Real Caja, jezuitská kolej a několik kostelů jsou hlavními pamětihodnostmi měs­ta.

9. den

Přesun do města Zacatecas založeného roku 1546, jehož nezměrné zásoby stříbra přinášely po staletí prosperitu nejen městu, ale i španělské koruně. Výlet na kopec s klášterem La Bufa, který se tyčí nad městem a byl dějištěm mnoha krvavých střetů. Průčelí místní katedrály je jedinečnou ukázkou mexického churriguerismu. Uvidíme také bývalý augustiniánský kostel s přilehlým klášterem.

10. den

Cestou do Guadalajary se nejprve zastavíme ve městě Aguascalientes pojmenované podle horkých pramenů a známé díky populární jarní slavnosti Feria de San Marcos. Navštívíme pozoruhodné bludiště oblouků, sloupů a schodišť Palacia de Gobierno, katedrálu z 18. století a budovu divadla Morelos. Navečer příjezd do druhého největšího mexického města Guadalajara.

11. den

Prohlídka Guadalajara – hlavního města státu Jalisco. Město je nazýváno „Perla Západu“ nebo také „Město růží“. Moderní metropole si zachovává i své historické centrum tvořené sérií několika náměstí obklopených zachovalými koloniálními domy. Návštěva katedrály a barokního Palacio del Gobierno, kde bylo proneseno prohlášení o zrušení otroctví v Mexiku roku 1810. Nedaleko odtud nás čeká vyhlídka na největší mexické jezero Lago de Chapala.

12. den

Přesun do vyhlášeného přímořského letoviska Puerto Vallarta, které se řadí ke špičkovým tichomořským letoviskům v Mexiku a lemuje záliv v délce 40 km. Jeho srdcem je staré město Viejo Vallarta. Ubytování v hotelu u pláže.

13. den

Volný den ke koupání nebo relaxaci.

14. den

Dopoledne transfer na letiště a odlet přes Mexico City domů.

15. den

Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • letecká doprava Praha – Morelia/Puerto Vallarta – Praha včetně tax v ceně 22.000 Kč
 • privátní doprava během celého okruhu
 • 13× ubytování v 3–4* hotelech se snídaní
 • uvedený program včetně vstupů
 • služby českého průvodce CK SOLEADA ( (minimum: 8 osob)
 • pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • jednolůžkový pokoj: 16 000 CZK
 • komplexní cestovní pojištění A90 PANDEMIC (140Kč/den) vč.storna: 2 240 CZK
 • komplexní cestovní pojištění A90 Pandemic osoba starší 70 let (240Kč/den) vč.storna: 3 840 CZK
 • fakultativní výlety a spropitné
 • možnost prodloužení pobytu v Puerto Vallarta

Slevy:

 • 3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem
 • 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem
 • časové slevy se vztahují pouze na katalogové ceny

Podobné zájezdy

Mexiko – velká poznávací cesta

Mexiko – velká poznávací cesta

Země: Mexiko

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Říjen - Únor

Délka pobytu: 17 dnů

č. zájezdu: 453413/133
snídaně
letecky
od79 800,-/osoba
  Poznávací zájezd Mexiko - velký okruh

  Poznávací zájezd Mexiko - velký okruh

  Země: Mexiko

  Ubytování: hotel

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Červenec - Duben

  Délka pobytu: 16 dnů

  č. zájezdu: 270038/72
  bez stravování
  letecky
  od59 210,-/osoba
   -38%sleva
   Svět Aztéků a španělské kolonizace

   Svět Aztéků a španělské kolonizace

   Země: Mexiko

   Typ: Poznávací zájezdy, Pobytové…

   Termíny: Listopad

   Délka pobytu: 10 dnů

   č. zájezdu: 489412/17
   snídaně
   letecky
   od71 900,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

    Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

    Adventní zájezdy 2023

    Adventní zájezdy se Summit Tour - široká nabídka a skvělé ceny

    Adventní zájezdy představují pestrou paletu předvánočních zájezdů do Rakouska, Německa a dalších zemí jako je Francie, Maďarsko nebo Alsasko. Neopakovatelná atmosféra na Vás dýchne v blízké Vídni, kde dostanete skvělý punč do krásných malovaných hrnečků, ve vánoční Paříži, kde budete ohromeni bohatou výzdobou a neopakovatelnými památkami této kosmopolitní metropole.

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit