Poznávací zájezd Kanada - západ

Zažijte s námi volání kanadské divočiny

č. zájezdu: 273841/72
od96 173,-/osoba
-24%sleva
Poznávací zájezd Kanada Západ - na 13 dní v malé skupině

Poznávací zájezd Kanada - západ

Země: Kanada

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červen - Říjen

Délka pobytu: 13 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Zájezd jako stvořený pro milovníky přírody. Čekají nás dvě provincie – Britská Kolumbie a Alberta. Poznáme domov medvěda grizzly – Rockies. Hřebeny hor, vodopády, ledovce a rozlehlá jezera. To vše budete mít jako na dlani. Čekají na Vás adrenalinové zážitky, ale i jedny z nejlepších měst Kanady jako je třeba Vancouver, Calgary a další pokojná města.
Propracovaný kvalitní zájezd! Minimální počet 7 lidí, maximum 17.

Popis:

Kanada je obrovská země a její západní část, chráněná neprostupnými horami a obydlená divokou zvěří, je to nejkrásnější, co z ní můžete vidět. Dramatické scenerie s jezery, vodopády, ledovci a hustými lesy patří k tomu nejlepšímu, co naše planeta milovníkům přírody nabízí. Dny naplněné čerstvým vzduchem s vůní divočiny.

 • nejkrásnější zákoutí Skalnatých hor, smaragdová jezera, zasněžené kopce
 • jeleni wapiti, medvědi, lososi, ale i výborné ledové víno
 • vodopády, ledovce, túry, fantastické scenerie a adrenalinové zážitky
 • Vancouver, Calgary, Banff, Jasper, pokojná kanadská města
 • first minute slevy na zájezdy do Kanady jsou dynamické a průběžně se snižují

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku do Vancouveru a zpět z Calgary, letištní poplatky, 11 x ubytování v 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích, pronajatou dopravu během celého pobytu, vstupné do národních parků Jasper a Banff, průvodce, prohlídky podle programu, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

Stravu, vyřízení ETA do Kanady (312,– Kč), vstupné do památek a atrakcí, cestovní pojištění

Ubytování:

Vancouver – Holiday Inn North Vancouver****, 2 noci

Program:

1. den: Vancouver – jedno z nejkrásnějších měst na světěEVROPA – VANCOUVER

Let přes Velkou louži, přes Skalisté hory, přes několik časových pásem až do cíle, kterým je jedno z nejkrásnějších měst na světě. VANCOUVER: Usazený na pobřeží Pacifiku pod zelenými horami.

2. den: Z metropole na skok do přírodyVANCOUVER

Zvykneme si na časový posun a vyrazíme do přírody, dle aktuálního počasí se vydáme buď na vrch Grouse Mountain s krásným výhledem na celý Vancouver nebo visutý most CAPILLAN Suspension Bridge, zavěšený na lanech ve výšce 70 m a dlouhý 137 m. Procházka po dřevěných můstcích, zavěšených mezi 60 metrů vysokými jedlemi bude ohromným zážitkem. Následovat bude jeden z největších městských parků v Severní Americe – Stanley park, kde si prohlédneme indiánské totemy a tento den zakončíme prohlídkou historické části města.

3. den: Olympijský Whistler s nádhernou horskou scenériíKAMLOOPS

Z Vancouveru se po dálnici s názvem „Od moře k obloze“ dostaneme do centra zimních olympijských her, Whistleru. Po cestě se zastavíme u Shannon falls a Brandywine falls, v oblasti indiánského kmene Squamish. Olympijský WHISTLER s nádhernou horskou scenerií. Pokud bude příznivé počasí, najdeme si čas a vyjedeme na horu Blackcomb a dále nejdelší lanovkou – Peak to Peak – na světě, která spojuje dva vrcholy. Do třetice si prohlédneme vodopády Nairn, které vznikly jiným způsobem než předešlé dva. Pokračujeme krajinou a dostáváme se do předhůří Skalistých hor. Oblastí kmenů Squamish, Salish, Shuswap a dalších se přesuneme do města KAMLOOPS, kde přenocujeme.

4. den: Jasper – kraj hor, jezer a divoké zvěřeNÁRODNÍ PARK JASPER

Dnešním cílem je přesun do národního parku Jasper. Fantastická horská scenérie bude předzvěstí toho, co nás čeká dál. Nedotčená panenská příroda, to je Kanada. Podíváme se na fascinující soutok řek Clearwater a North Thompson. Zastavíme se na krátké foto pauzy a procházky, abychom si tuto nádhernou krajinu užili. Po obědě nás čekají vodopády Rearguard Falls, vyhlídka na vrch Mount Terry Fox, o kterém si řekneme zajímavý příběh, který se k němu váže a vychutnáme si výhled na nejvyšší vrch kanadských Rocky Mountains – Mount Robson. Překročíme hranice z Britské Kolumbie do Alberty a vítá nás národní park Jasper, který je známý horami, jezery a zvířaty. Vysněné místa milovníků přírody a skvělé fotografické možnosti. Při troše štěstí možnost vidět medvěda či losa. Čisté řeky, smaragdová jezera, alpinské louky, zasněžené vrcholky hor, ledovce, vodopády, divoká zvěř. Budeme se vyhýbat jelenům wapiti a vždy zastavíme na těch nejlepších výhledech.

5. den: Plavba po tyrkysovém jezeře MaligneNÁRODNÍ PARK JASPER

Výlet k nádhernému a největšímu jezeru v národním parku Jasper MALIGNE LAKE. Plavba lodí kolem ledovců k nejfotografo­vanějšímu ostrovu v celé Kanadě Spirit Island. Po cestě se budeme zastavovat a fotit divokou zvěř. Zde nejčastěji potkáváme baribaly, ovce Dallowa a wapiti. Uvidíme i vlka nebo losa? Projdeme se k MALIGNE CANYON a prohlédneme si tyto úžasné výtvory přírody, tisíciletími hloubené říčkou Maligne do skály. Pro aktivnějších je zde možnost 11 km procházky v údolí Pěti jezer, nebo vyjedeme lanovkou na vrchol Whistlers (2 464 m n. m.), odkud se nám naskytne pohled na nekonečné Skalnaté hory.

6. den: Icefield Parkway – nejkrásnější cesta na světěJASPER – LAKE LOUISE – GOLDEN

Cesta dolinami lemovanými hřebeny úžasných hor vysokými přes 3 000 metrů po Icefield Parkway. Vodopády Athabasca, největší ledovec ve Skalistých horách Columbia Icefield a procházka na Athabasca Glacier. O Skalistých horách se Vám bude i snít. Nevyhneme se ani perle Rockies – jezeru LAKE LOUISE, ve kterém se odráží ledovec Victoria. Opět překračujeme hranici a vracíme se zpět do Britské Kolumbie. Procházíme národními parky Banff a Yoho, kde se budeme snažit spatřit kamzíka bělouše na strmých skalách podél cesty. V průsmyku Kopající koně vyzkoušíme štěstí, zda právě pojede vlak přes dva spirálové tunely, kde vidíte začátek i konec vlaku těsně nad sebou.

7. den: Z Goldenu přes Kootenay až do BanffuNÁRODNÍ PARK KOOTENAY

Z Goldenu vyrazíme do národního parku Kootenay. Spolu s NP Jasper, Yoho a Banff tvoří národní park Kootenay komplex parků pokrývajících nejkrásnější část kanadských Skalnatých hor. Prohlédneme si zajímavá „Malovaná jezírka“ Paint Pots a zastavíme se na procházku kaňonem Marble Canyon. Odpoledne přicházíme do městečka Banff, turistického centra národního parku Banff, kde máme možnost vykoupat se v horkých pramenech Banff Upper Hot Springs nebo jít na jednu z mnoha přírodních procházek, například na jednoduchý výstup na kopec Tunnel Mountain, který nás odmění nádherným výhledem.

8. den: Banff – jeden z prvních národních parků na světěNÁRODNÍ PARK BANFF

Začneme lanovkou, kterou vyjedeme na vrchol Sulphur Mountain a vychutnáme si panoramatický pohled na Banff a řeku Bow. Kdo se cítí, může absolvovat výstup na Sulphur Mountain pěšky (běžný turista cca 2 h). Po obědě se přesuneme na vyhlídkovou cestu za Banff a projdeme se Johnstonovým kaňonem uvíznutým do hor. Vodopády a nádherné scenerie se zde neustále střídají. Horské městečko Banff s obchůdky, velmi přátelskou atmosférou a jeho pyšný, fotogenický Mt. Rundle (2 949 m n. m.). Celý den strávíme v nádherném prostředí.

9. den: Prérie a BadlandsBANFF – BADLANDS/DRUMHELLER

Dopoledne si ještě užijeme v horách, opustíme Skalnaté hory a vydáváme se do oblasti prérií, do města Drumheller. Cestou se zastavíme už ve druhém dějišti zimních olympijských her, tentokrát z roku 1988. Neuvěřitelné a rozsáhlé roviny, kde kromě farem neuvidíte nic. Fascinující scenérie, jak si je představujeme z kovbojek. Najednou se uprostřed prérie do země zaryje řeka Red Deer, která vytvořila spolu s větrem a deštěm úžasnou krajinu známou jako Badlands.

10. den: Město dinosaurůDRUM­HELLER

V provinčním parku Midlands u městečka Drumheller se nacházejí ty nejneuvěřitelnější skalní útvary – hoodoos. Kromě nich se v okolí nacházejí kaňony Horseshoe Canyon a Horsethief Canyon jakož i jeden z nejmenších kostelů na světě. Mimo samotné země je tato oblast známá jako jedno z nejrozsáhlejších nalezišť dinosauřích kostí na světě. Royal Tyrrell Museum má úžasnou sbírku exponátů a my máme čas si ji důkladně prohlédnout. Kdo nemá zájem o dinosaury, má možnost udělat si procházku podél řeky.

11. den: Civilizace v CalgaryCALGARY

CALGARY, které leží hned na pomezí těchto nekonečných rovin a Skalistých hor. Objevení ropy a vzkvétající farmy zajistily město do budoucna a olympijské hry 1988 umístily Calgary na mapu světa. Downtown s největšími vnitřními zahradami, Calgary Tower vysoká 191 m a Skalisté hory hned přede dveřmi. Vysvětlíme si, co je systém +15, projdeme se po nábřeží řeky Bow, která se již oproti Banffu rozšířila a odpočineme si na Princově ostrově s výhledem na panorama hlavního města kovbojů.

12. den: Balíme se

CALGARY – EVROPA

Balíme a odlétáme z Kanady.

13. den: Vítejte doma!EVROPA

Přílet domů.Poznávací zájezd Kanada Západ - na 13 dní v malé skupiněPoznávací zájezd Kanada Západ - na 13 dní v malé skupiněPoznávací zájezd Kanada Západ - na 13 dní v malé skupiněPoznávací zájezd Kanada Západ - na 13 dní v malé skupiněPoznávací zájezd Kanada Západ - na 13 dní v malé skupině

Doprava

Po Kanadě se budeme přepravovat pronajatým minibusem. Čekají nás dlouhé přesuny, ale minibus bude pro naše cesty pohodlný.

Ubytování

Po dobu našeho zájezdu budeme ubytováni v 3* hotelech ve dvojlůžkových pokojích se sociálním zařízením. Mimo to někdy přespíme i v horských ubytovnách nebo chatkách. Vždy to ale bude čisté komfortní ubytování.

Strava

V ceně zájezdu není zahrnutá strava. Dovoz potravin do Kanady je zakázán. Stravovat se tedy budeme v místních restauracích a obchodech, snídaně si můžete dávat v hotelech.

Peníze

Měna je tu kanadský dolar (CAD). Podle našich zkušeností budete potřebovat cca 800 CAD na osobní výdaje, hlavně jídlo (k r. 2018). S sebou doporučujeme vzít i platební karty VISA nebo Mastercard. Na vstupy budete potřebovat cca 250 CAD (k r. 2018). Vstupy nejsou povinné.

Top místa na zájezdu

VANCOUVER Největší město Britské Kolumbie. Město, kde se konaly zimní olympijské hry v roce 2010. Nabídne Vám dobrou kuchyni, bohatý noční život nebo procházky deštným pralesem. Od pulzujícího centra si odpočnete v jednom z největších městských parků Severní Ameriky – Stanley Park.

CALGARY Město mrakodrapů a kovbojů, kde se koná největší rodeo v Kanadě. To je Calgary. Výhledem do širokého okolí se můžete kochat na Calgary Tower. Věž vysoká 191 metrů Vám umožní pohled na město kovbojů a na Skalnaté hory.

NP JASPER Jasper je největší národní park Skalnatých hor. Budeme obdivovat jezero Maligne, druhé největší ledovcové jezero na světě, nebo taky nejnavštěvovanější ledovec Severní Ameriky – Columbia.

NP BANFF Banff je nejstarší národní park Kanady. Při stavbě transkanadské železnice tu byly objeveny horké prameny a vznikl tak jeden z nejkrásnějších parků světa.


Podobné zájezdy

Kanada - velký okruh

Kanada - velký okruh

Země: Kanada

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Září, Říjen

Délka pobytu: 19 dnů

č. zájezdu: 467872/72
snídaně
letecky
od113 164,-/osoba
  -24%sleva

  Poznávací zájezd Perly Západní Kanady nabité atrakcemi

  Země: Kanada

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Červenec, Srpen, Září

  Délka pobytu: 15 dnů

  č. zájezdu: 461071/33
  snídaně
  letecky
  od118 990,-/osoba
   Kanada - Metropole východní Kanady vlakem + Niagarské vodopády

   Kanada - Metropole východní Kanady vlakem + Niagarské vodopády

   Země: Kanada

   Destinace: Québec

   Středisko: Montréal, Québec, NIAGARSKÉ…

   Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

   Termíny: Červenec

   Délka pobytu: 12 dnů

   Osob: 1-2, 1 osoba

   č. zájezdu: 471562/1
   bez stravování
   letecky
   od67 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy USA

    Vydejte se s námi do USA!

    Poznávací zájezd východ USA: Objevujte ikonická města, sluneční pláže a úchvatnou přírodu

    Poznávací zájezd Západ USA

    Západ Spojených států amerických

    Region, který nabízí neuvěřitelné kontrasty mezi pulzujícími městy a nádhernými přírodními scenériemi.

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    10.4.2024

    Tipy na zajímavý zájezd každý týden

    Mallorca, USA, Azory nebo třeba Vietnam?....

    RSS, více aktualit