Jižní Vietnam na kole

č. zájezdu: 486627/133
od79 800,-/osoba
Jižní Vietnam na kole - Aktivní dovolená

Jižní Vietnam na kole

Země: Vietnam


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Aktivní dovolená

Termíny: Únor

Délka pobytu: 15 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Popis

Atraktivní krajina jižního Vietnamu, jež překypuje vláhou, šťavnatě zelenými rýžovými políčky, tropickým ovocem všech barev a tvarů, plná živoucích vesniček vonících po netradiční směsi koření, nám poskytne zázemí pro příjemnou cyklistiku v době, kdy je u nás pošmourno a nevlídno a „ani psa by ven nevyhnal“, natož na kole ;-).

Naši cestu zahájíme v Saigonu – pulzující metropoli, kde se střetává moderní život velkoměsta se složitou a pestrou minulostí. Pohnutou válečnou historii země si připomeneme u tunelů Vietkongu v Cu Chi, v národním parku Cat Tien zase zažijeme pravou vietnamskou džungli a v okolní sopečné krajině budeme obdivovat skalní útvary čnící z pohádkové venkovské krajiny. Několik atraktivních cyklistických dnů strávíme v deltě Mekongu, kde na úzkých betonových cestičkách, vratkých lávkách či na palubě lokálních přívozů budeme zakoušet autentický život, jenž pulzuje na březích tohoto asijského veletoku.

Jak už je u našich exotických zájezdů tradicí, neochudíme vás ani o závěrečné plážové radovánky, tentokrát na kouzelném ostrově Phu Quoc, situovaném v Thajském zálivu.


V ceně nezahrnuto:

Letecká přeprava kola ve výši 2× 90 EUR – platí se kartou při odbavení na letišti.


Náročnost:

Denní dávky kilometrů ani převýšení nejsou nijak velké, ale pohybovat se budeme v tropickém podnebí. Plánovaná celková trasa ujetá na kolech činí přibližně 550 km a z velké většiny se jedná o rovinatý nebo mírně zvlněný profil. Některé etapy je možné prodloužit nebo naopak zkrátit podle aktuální chuti účastníků. Celá trasa se dá dobře projet na trekingovém/gra­velovém kole, u horského kola doporučujeme přezout spíše na hladší pláště.


Velikost skupiny:

8–16 klientů


Naše doporučení:

Připravili jsme pro vás krátký instruktážní film, jak nejlépe zabalit kolo do letadla. Prohlédnout si ho můžete zde.

Během zájezdu budeme ubytováni v hotelech střední kategorie. Ubytování je vždy ve 2lůžkových pokojích s vlast. soc. zařízením a větrákem u stropu, případně klimatizací (někdy centrální). Pokoje jsou vybaveny základními hygienickými prostředky (ručník, mýdlo, šampon). V hotelech se jednotlivé pokoje mohou lišit velikostí, vybavením či výhledem, tudíž se může stát, že všichni klienti nebudou bydlet ve stejném typu pokoje. Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Program zájezdu

1.–2. den

Letecky Praha – Saigon; transfer z letiště do hotelu a ubytování na 2 noci – individuální program dle času příletu.

3. den

První cyklistický výlet v okolí Saigonu: systém tunelů Cu Chi – síť více než 250 km úzkých tunelů vybudovaných v době vietnamské války (40 km); podvečerní pěší prohlídka Saigonu – koloniální francouzská architektura (pošta, radnice, bývalý prezidentský palác, katedrála Notre Dame), kavárničky, tržnice a životem kypící ulice jihovietnamské metropole.

4. den

Přejezd autobusem do oblasti Dinh Quan: na kole rovinatou zemědělskou venkovskou krajinou až k řece Dong Nai, kterou přeplavíme místním trajektem, a dostaneme se tak na okraj NP Cat Tien – cestou oběd v místní tržnici a návštěva vesnice s minoritním etnikem Ta Lai (50 km).

5. den

NP Cat Tien: cyklo a pěší výlet po nejrozsáhlejší rezervaci deštných lesů v jižním Vietnamu – podél krokodýlích bažin, cestou pozorování opic a mnoha druhů ptáků (30 km).

6. den

Dopoledne na kole pestrobarevnou krajinou malých venkovských farem a sopečných útvarů přes Tan Phu (40 km); odpoledne transfer autobusem na hranici delty Mekongu.

7. den

Na kole krajinou farem a sadů dračího ovoce (pitaya) do My Tho – naší vstupní brány do oblasti delty Mekongu (65 km).

8. den

Na kole po úzkých venkovských cestičkách klikatících se palmovými háji, podél vodního kanálu Mo Cay, lemovaného pro region typickými továrničkami na zpracování vláken z kokosových skořápek (70 km).

9. den

Velkolepá kmerská pagoda Ang u jezera Ba Om; na kole pokračujeme venkovskou krajinou, pro niž jsou v této oblasti typická rýžová políčka a sady s pomerančovníky (62 km); poslední kilometry před Can Tho absolvujeme kvůli velkému provozu autobusem.

10. den

Lodí na jeden z posledních tradičních asijských plovoucích trhů Cai Rang a dále do Phong Dien, kde se vylodíme; odtud pokračujeme už na kole venkovskou cestou mezi vesničkami a ovocnými sady až ptačí zahradě v Thot Not (60–80 km); autobusem do hotelu.

11. den

Poslední cyklistická etapa: na úvod k archeologickému areálu Oc Eo z 6. stol. – hlavnímu městu velkolepé říše Fu-nan, jež kdysi zabírala celou deltu Mekongu; na kole podél vodního kanálu Thoaiha až do Rach Gia (68 km); večer zabalení kol.

12.–13. den

Lodí (již bez kol) na ostrov Phu Quoc v Thajském zálivu a ubytování na 2 noci: množství fakultativních programů – koupání, zapůjčení mopedu, šnorchlování, návštěva továrničky na výrobu rybí omáčky aj.

14.–15. den

Letecky Phu Quoc – Saigon – Praha.

Jižní Vietnam na kole - Aktivní dovolenáJižní Vietnam na kole - Aktivní dovolenáJižní Vietnam na kole - Aktivní dovolenáJižní Vietnam na kole - Aktivní dovolenáJižní Vietnam na kole - Aktivní dovolenáJižní Vietnam na kole - Aktivní dovolenáJižní Vietnam na kole - Aktivní dovolenáJižní Vietnam na kole - Aktivní dovolenáJižní Vietnam na kole - Aktivní dovolenáJižní Vietnam na kole - Aktivní dovolená

Podobné zájezdy

Vietnam - Laos - Kambodža

Vietnam - Laos - Kambodža

Země: Vietnam

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Březen

Délka pobytu: 14 dnů

č. zájezdu: 486046/36
polopenze
letecky
od80 436,-/osoba
  First minute
  -7%sleva
  VIETNAM včetně Sapy a závěreč. pobytu u moře - 2025!

  VIETNAM včetně Sapy a závěreč. pobytu u moře - 2025!

  Země: Vietnam

  Ubytování: …pobytu u moře - 2025!

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Březen, Duben

  Délka pobytu: 19 dnů

  č. zájezdu: 485900/120
  snídaně
  letecky
  od68 490,-/osoba
   First minute
   -2%sleva
   Vietnam - Zemí tisíce vůní od severu k jihu

   Vietnam - Zemí tisíce vůní od severu k jihu

   Země: Vietnam

   Ubytování: Vietnam

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Říjen - Březen

   Délka pobytu: 16 dnů

   č. zájezdu: 459533/105
   snídaně
   letecky
   od68 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Dovolená na kolech 2023

    Dovolená na kolech s dětmi

    Na této stránce najdete obsáhlou nabídku cyklistických zájezdů, možná vůbec nejrozsáhlejší na českém internetu. Cykloturistika je moderní populární sport a my Vám nabídneme veškeré zázemí, aby jste se mu mohli naplno věnovat ať už si vyberete jakýkoliv zájezd z naší nabídky. Dovolená na kole v roce 2013 v našem podání znamená především volnost pohybu ve spojení s přírodou.

    Dovolená Turecko 2018 letecky z Brna, Prahy a Ostravy

    Dovolená v Turecku s all inclusive v last minute

    Turecko létáme z Prahy, Ostravy, Brna a Vídně popřípadě z Německa. Oblíbenými destinacemi jsou Alanya, Antalya, Side, Belek či Turecká riviéra. V naší nabídce najdete mnoho hotelů s dětmi zdarma již od 11 let. Nabízíme oblíbené hotelové řetězce Sentido, Smartline nebo SunConnect

    Letní dovolená 2023

    Na novém portálu Summit Tour najdete nepřeberné množství přehledně uspořádaných inspirací na letní dovolenou 2010 a to nejen u moře, ale třeba i na horách.

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    9.2.2024

    Aktuální stav provozu alpských lyžařských středisek

    Aktuální informace o stavu provozu lyžařských středisek nejen ve Francii, Itálii a Rakousku, ale také v Česku, Bulharsku, Německu, Polsku, Slovinsku a Švýcarsku. Kolik % je aktuálně v provozu, zda se zasněžuje apod. vše v přehledné tabulce.

    RSS, více aktualit