Jižní Korea, Japonsko

č. zájezdu: 270052/72
od111 930,-/osoba
-30%sleva
Jižní Korea, Japonsko - Poznávací zájezdy

Jižní Korea, Japonsko

Země: Japonsko


Stravování: plná penze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Únor - Leden

Délka pobytu: 16 dnů


Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • plná penze

Popis:

Dva technologicky nejvyspělejší národy světa. Dva národy, které spojuje zároveň dlouhá a dost nevraživá historie. Lákavá cesta, která umožní poznat a porovnat hodnoty Korejců a Japonců. Přes místní kuchyně zas zjistíme, která je bližší našemu naturelu a zároveň ochutnáme speciality Dálného východu. Země zapadajícího slunce a její historický sok na jedné poznávací cestě.

  • již více než 10 let a vždy se průvodcem
  • komfort a dokonalá příprava na japonský styl
  • nejlepší korejské pivnice a japonské sushi bary
  • bonus v podobě výletu do Nary

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, přelet Osaka – Busan, 10 x ubytování v 3* hotelech v pokoji pro dvě osoby, 4 x ubytování v 4* – 5* hotelech v pokoji pro dvě osoby (Korea), snídaně, dopravu po Koreji pronajatým klimatizovaným mikrobusem (velká výhoda!), všechny vstupy podle programu, výlet do Nara, průvodce, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, cestovní pojištění, PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Tokio – Asia Center of Japan***, 4 noci

Program:

1. den: Odlet do země samurajůPRAHA/VÍ­DEŇ – TOKIO 

Odlet z Evropy a přelet do Tokia. Pohodlný let renomovanými leteckými společnostmi. Chcete více? Vyzkoušejte business class. Tokio calling!

2. den: Největší město na světě a osobité JaponskoTOKIO 

Přilétáme do 37 milionové aglomerace Velkého Tokia o velikosti Západního Slovenska. Podaří se nám vidět z letadla nejvyšší horu Japonska, bájnou sopku Fudži (3776 m)?

Ubytování v tradičním japonském hotelu. Náročnějším doporučujeme stylový japonský hotel z naší nabídky, kterou najdete v doplňkových službách. Japonsko je země, která si extrémně potrpí na čistotu a pravidla se zde respektují na 100 % a tak první seznámení s největším městem na světě bude pro někoho šokem. Tokio bude na tomto zájezdu hlavně moderní vsuvkou, ale naše procházky protkneme i návštěvami historických zákoutí. Doporučujeme si přečíst knihu od spisovatele Haruki Murakami – Hon na ovci. Příběh o chlapci, kterému fotografie změnila život. První kontakt s japonskou kuchyní. Zamilujete si ji i vy? Pro milovníky filmu Kill Bill doporučujeme navštívit restauraci, v níž se natáčela známá bojová část z dílny uznávaného Quentina Tarantina. Interiér je totožný s tím, který se objevil ve filmu. Pokud jste fajnšmekr, hledáte luxus a chcete v Japonsku ochutnat steak ze speciálního skotu Wagyu – Kobe steak, pak Vám doporučujeme navštívit Steakhouse Misono, s krásným výhledem na luxusní Ginzu, kde vám připraví ten nejlepší Kobe steak v Japonsku – průměrná cena za 150 gramový Kobe steak je zde 250 euro.

3. den: Město samurajů, věštění budoucnosti a černé vajíčko ve vulkanickém údolíTOKIO – KAMAKURA – HAKONE – TOKIO 

Soukromým mikrobusem se přesuneme do Kamakury, bývalého hlavního města Japonska, kde se začala psát historie šógunů a samurajů. Navštívíme první šintoistickou svatyni Hačimangu. Ukážeme si věštění budoucnosti tak, jak to dělají Japonci až dosud. Přechod přes Kawasaki a Jokohamu, první dotyk se širým Tichým oceánem s vulkanicky písečnými plážemi a pozorování surfařů. Národní park Hakone je proslulý svou krásnou přírodní scenérií. Plavit se v něm budeme lodí po klidném vulkanickém jezeře Aši. Pokud budou ideální podmínky, podaří se nám vidět majestátní dominantu Japonska, svatou horu Fudži, od které budeme vzdáleni vzdušnou čarou necelých 40 km. Návštěva vulkanického údolí Owakudani, známého svými horkými prameny a velkým množstvím síry. Dáte si černé vajíčko uvařené v sopečné vodě? Podle legendy vám prodlouží život o 7 let. Návrat do Tokia. Večerní cesta metrem na jednu z nejrušnějších stanic na světě – Šibuja. Zde se budeme procházet japonským centrem nočního života. Společně se projdeme přes největší křižovatku na světě. Zde se odehrával skutečný a dojemný příběh o pejskovi Hačikó, na kterého se vzpomíná díky jeho oddanosti člověku. Na večeři ochutnáme tradiční polévku ramena, díky níž pochopíme pravou chuť Japonska.

4. den: Nemluv o kráse, dokud si neviděl Nikkó!TOKIO – NIKKÓ – TOKIO 

Celodenní výlet do Nikkó, o kterém Japonci říkají: „Nemluv o kráse, dokud si neviděl Nikkó!“ Pochopíte proč. Prohlédneme si celý komplex původních chrámových budov, zasazený v nádherném prostředí národního parku, který jako jeden z mála historicky nevyhořel ani jednou. Tóšógú – svatyně a zároveň mauzoleum zakladatele dynastie Tokugawa ze 17. století, jejíž krása svědčí o bohatství a moci šógunů. Krásná pěti patrová pagoda, která okouzlí svou architekturou. Brána slunečního jasu Jómeimon – národní poklad – hýřící barvami a stovkami jemných dřevořezeb. Světoznámý reliéf tří opic Sanzaru, které učí japonskou mládež, jak nakládat se zlem. Řvoucí drak na stropě buddhistického chrámu se speciální akustikou. Mohutné cedrové aleje, které zde rostou přes 400 let. Cesta serpentinami do hor k nejvyššímu vodopádu na naší cestě Japonském – Kegon (97 m), který je stejně krásný ve všech ročních obdobích. Návrat do Tokia. Náročný, ale nádherný den.

5. den: Všechny čtvrti Tokia a nejčerstvější sushiTSUKIDŽI – ASAKUSA – ODAIBA – GINZA – AKIHABARA

Na prohlídku Tokia využijeme geniální síť tokijského metra. Zažijeme tak mnohem více a lépe se tak přiblížíme k životu Japonců. Začínáme na největším rybím trhu na světě – Tsukidži, kde se denně prodá přes 2000 tun mořských živočichů. Na svačinu můžeme ochutnat nejčerstvější sushi, maso z velryby nebo bílé sladké jahody. Projdeme se tradiční japonskou zahradou v areálu, ve kterém žije císařská rodina. V části města Asakusa si půjdeme prohlédnout nejstarší buddhistický chrám Sensō-dži, nedaleko kterého stojí na břehu řeky Sumida nejvyšší budova Tokia – Nebeský strom (634 m). Na uměle vytvořený ostrov Odaiba, se dostaneme přes Duhový most nadzemkou, která nemá řidiče. Odtud si vychutnáme výhled na krásné panorama Tokia a hledat zde budeme sochu svobody. Ginza, nazývaná i Champs-Élysées Tokia je nejdražší a nejluxusnější ulicí Japonska. Říká se o ní, že kdo nebyl na Ginze, nebyl v Tokiu. V elegantní budově uprostřed Ginzy ochutnáme japonské selfieccino – čokoláda s vaší fotkou. Den zakončíme ve čtvrti Akihabara, kde si ukážeme odvrácenou tvář Japonců v hernách Pačinko a Sega. Vysvětlíme si zde rozdíl mezi Anime a Manga.

6. den: Přesným rychlovlakem na teplý jih, kde si připomeneme největší tragédii 20. stoletíTOKIO – HIROŠIMA 

Zážitek z přesunu šinkansenem na teplejší jih až do Hirošimy, kde si připomeneme největší tragédii 20. století. Vzdálenost 800 km přejedeme za 3 a půl hodiny. Historickou tramvají se v Hirošimě přesuneme z hlavního nádraží na hotel. Návštěva Parku míru s množstvím papírových jeřábů, které sem zasílají lidé z celého světa na uctění památky Sadako Sasaki. Povíme si tu její dojemný příběh. V muzeu se podíváme, jak vypadala Hirošima před a po výbuchu atomové bomby. Procházka kolem Atomového dómu, který je zapsán na seznamu UNESCO. Nákupní ulice Hondóri a nejlepší okonomiyaki v Japonsku nám budou připravovat rovnou před našima očima. Je Hirošima smutným místem? Budete velmi mile překvapeni.

7. den: Plovoucí torii a specialita ostrova – mořský úhořHIROŠIMA – MIJADŽIMA – HIROŠIMA 

Návštěva hirošimského hradu, ve kterém se převlečeme za samuraje a gejšu. Výlet vlakem na nádherný ostrov Mijadžima. Svatyně Icukušima a její slavná červená plovoucí brána torii, která při přílivu zdánlivě pluje po hladině. Svatyni dala v roce 593 postavit císařovna Suiko a je také pod ochranou UNESCO. Jde o nejfotografo­vanější objekt Japonska, se kterým si uděláme společnou selfie i my. Na oběd můžete ochutnat specialitu ostrova – ústřice, mořského úhoře nebo pohankovo-rýžovou pochoutku momiji manjū. Toulání se po ostrově a jeho buddhistických chrámech. Pokud jste romantická duše, zde si určitě řeknete „takto jsem si představoval Japonsko“. Dávejte si pozor na milé srnky, chutná jim papír včetně pasu ve vašem pootevřeném ruksaku.

8. den: Centrum japonské kultury Kjóto, Zlatý pavilon, bambusový prales a bojová umění HIROŠIMA – KJÓTO 

Přesun šinkansenem do nejkrásnějšího města země. Kjóto, sídlo císaře od roku 794 do 1868, je kulturním a náboženským centrem země. V tomto městě s více než 1700 chrámy a svatyněmi by se dal strávit měsíc. Návštěva Zlatého pavilonu Kinkakudži, který je nejznámější památkou celého Japonska. Společné rozjímání v zenové zahradě v chrámu Rjóandži z 15. století, ve které nenajdete ani jednu rostlinu, ani jeden květ. Budete nadšeni, když pochopíte symboliku japonské zahradní architektury. Na oběd vyzkoušíme tzv. japonské běžící sushi v restauraci, kde se kolem boxů k sezení točí pás se sushi. Průvodce Vám pomůže se zorientovat. Procházka nádherným bambusovým pralesem v luxusní části Arašijama. Podvečer ubytování v hotelu.

9. den: Podmanivá svatyně Fušimi Inari, tajemné gejši a chrám KijomizuderaKJÓTO

Prohlídka Kjóta po vlastních. Začneme svatyní Fušimi Inari. Nejvýznamnější svatyně boha rýže Inari je známá množstvím torii bran, pod kterými se budeme procházet. Určitě si nenecháme ujít symbol Kjóta, úžasný chrám Kijomizudera na úpatí hory. Procházíme úzkými uličkami starého Kjóta, které je plné tradičních dřevěných domků – mačija. Cítíme atmosféru z filmu Gejša. Podmanivý Kodaidži postavený pro jednoho z největších japonských hrdinů Tojotomiho Hideyošiho. Svatyně Jasaka a park, kam chodí Japonci jeden den v roce pozorovat kvetoucí sakury – japonské třešně. Brána buddhistického chrámu Čionęin, která je největší v Japonsku a večer procházka čtvrtěmi tajemných gejš. Podaří se nám nějakou potkat?

10. den: Největší dřevěná stavba na světě s klanějícími se srnkamiKJÓTO – NARA – OSAKA 

Výlet do Nary se slovenským průvodcem. Nara, bývalé hlavní město Japonska, s množstvím zajímavých chrámů a svatyň, roztroušených po okolí. Chrám Tódaidži z 8. století je největší dřevěnou stavbou na světě. Šestnáctimetrová socha sedícího bronzového Buddhy. Před chrámem se nachází socha boha Binzuru Sonja. Pokud jste nemocný nebo vás něco bolí, podle japonské mytologie se ho stačí dotknout na daném místě a Binzuru Vás dokáže vyléčit. Působivá svatyně Kašuga, známá svými 3 000 kamennými a bronzovými lucernami. Společnost nám bude dělat přes 1 200 krotkých, klanějících se srnek. Příchod do Osaky.

11. den: Obchodní centrum Ósaka, nejrušnější ulice Dōtonbori, jedovatá ryba fugu a Ósacký hradÓSAKA

Ósaka je obchodní centrum Japonska, kde se lidé na ulici zdraví: „Kolik jsi dnes vydělal?“ Návštěva Ósackého hradu. Přesun metrem do čtvrti Šinsekai – v překladu znamená Nový svět. Tuto zábavnou čtvrt proslavila vyhlídková věž Tsutenkaku. S Ósakou se rozloučíme v nejrušnější části Dōtonbori, kde si ukážeme, jak vypadá japonská delikatesa, jedovatá ryba fugu. Troufnete si ji ochutnat?

12. den: Přelet do Jižní Koreje, velkoměsto Pusan a kulturní vesnice GamčeonOSAKA – PUSAN 

Transfer na hypermoderní letiště Kansai, postavené na umělém ostrově, na který vede 4 km dlouhý most. Přelet do Jižní Koreje. Pusan je druhým největším městem země, položené na jihu Korejského poloostrova na březích Japonského moře. Program odstartujeme v kulturní vesnici Gamčeon, kterou kdysi vybudovali trestanci. Dnes je to místo plné barev, pouličního umění a zajímavých kaváren. Vyhlídka na Diamantový most s moderními mrakodrapy v pozadí.

13. den: Zlaté město, bílý Buddha a královské hrobky v parku TimuliPUSAN – KJONGDŽU 

Kjongdžu (Zlaté město) řadí UNESCO mezi 10 nejvýznamnějších památek na světě. Bývalé hlavní město říše Silla s tisíciletou kontinuitou, nazývané také muzeum bez zdí. V parku Timuli budete obdivovat královské travnaté hrobky. Návštěva chrámového komplexu klášter Pulguksa. Jde o nejvýznamnější památku celé země. Chrámy s modlícími se mnichy, schodiště – mosty, které jsou národní památkou. Procházka pěknou přírodou k malé jeskyni Sokkuram, ve které uvidíte nádhernou bílou sochu Buddhy. Toto místo patří mezi 3 nejcennější poutní místa všech buddhistů. Obě tyto památky spadají pod ochranu UNESCO a dají Vám přehled o korejské historii.

14. den: Moderní a zároveň historický Soul, ženšen a kimčiKJONGDŽU – SOUL 

Našim privátním transferem se přesouváme napříč celou Jižní Koreu až na sever do hlavního města Soul. Město, kde se mísí historické královské paláce s moderními výškovými budovami. Velkolepé nákupní centra a labyrint asijských trhů. Nejdříve navštívíme rezidenci dynastie Čoson (1392–1910) v paláci Gyeongbokgung s barevnou výměnou stráží. Nahlédneme zde do muzea folklóru. Namdaemun je největším tržištěm země, kde ochutnáme ženšen, který do Koreje jezdili odjakživa kupovat i Číňané. Starobylá brána města Sungnyemun je označována jako národní památka číslo jedna. Výhled na město, noční rozsvícený Soul, gurmánské hody a večerní Soul.

15. den: Nejstřeženější hranice světaSOUL – DMZ – SOUL 

Dnes navštívíme nejstřeženější hranici na světě se zkratkou DMZ. Demilitarizovaná zóna leží na 38. rovnoběžce a je jednou z posledních světových památek studené války. Společně nahlédneme do jednoho z vykopaných tunelů, kterým se chtěli Severokorejci prokopat do Jižní Koreji a nečekaně na ně zaútočit. Nejsevernější vlakovou stanici Jižní Koreji a místo odkud dalekohledy dohlédneme do Severní Koreji. Hledat tam budeme největší vlajku na světě. Cestu absolvujeme speciálním vozidlem. Uvidíme vojáky severokorejské armády? Pokud ne, musíte se s námi vydat na zájezd Severní Korea.

16. den: Přes Asii letíme domůSOUL – EVROPA

Konec velké cesty a přílet domů.Jižní Korea, Japonsko - Poznávací zájezdyJižní Korea, Japonsko - Poznávací zájezdyJižní Korea, Japonsko - Poznávací zájezdyJižní Korea, Japonsko - Poznávací zájezdy

Aktuálně

12.8.2022

Zájezdy do exotiky se slevou nyní až 25%

Slevy na poznávací zájezdy first minute až 25%

12.8.2022

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

27.4.2022

Změna vstupních podmínek na Kubu

S účinností od 6. dubna 2022 Kuba ruší povinnost předložení očkovacího certifikátu i negativního PCR testu.

RSS, více aktualit