Jižní Indie, Hampi, Bombaj

č. zájezdu: 465722/72
od73 365,-/osoba
-33%sleva
Jižní Indie, Hampi, Bombaj - Poznávací zájezdy

Jižní Indie, Hampi, Bombaj

Země: Indie


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec - Květen

Délka pobytu: 16 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Popis:

Tamil Nadu, Kerala, Karnataka, Maharashtra. Exotické názvy jihoindických států. Pojeďte s námi do jižní Indie, je zcela jiná než severní. Najdete zde nejposvátnější, ale i nejstarší hinduistické chrámy, zelenou přírodu a kuchyni s množstvím kokosového mléka. Poznávací zájezd pro ty, které neuvěřitelná Indie nepřestává fascinovat. Indická perla Hampi i centrum Bollywoodu Bombaj, kde na vlastní kůži zažijete kontrast luxusu a chudinských slumů.

 • Madurai, Trichy, Kochi, Chennai i posvátné Hampi
 • Nejposvátnější chrámy a místa jižní Indie, návštěva ašrámu
 • Bangalore – Silicon valley Indie versus chudinské slumy v Bombaji
 • Památky UNESCO, Incredible India a perfektní gurmánské zážitky

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, ubytování v hotelech střední třídy, snídaně, plnou penzi na hausbótech, průvodce a místní průvodce podle potřeby, transfery během celého pobytu pronajatým mikrobusem anebo vlakem, letištní transfery v Indii, všechny prohlídky, výlety, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

Stravu kromě uvedené, vstupné, víza /2500 Kč), cestovní pojištění

Ubytování:

Mahabalipuram – Hotel Mamallaa Heritage, 2 noci

Pondicherry – Hotel Atithi****, 1 noc

Trichy – SRM Hotel****, 1 noc

Madurai – Madurai Residency, 1 noc

Periyar – Hotel Ambadi Thekkady**, 1 noc

Alleppey – House Boat Alleppey, 1 noc

Kochi – Hotel Abad***, 1 noc

Kochi – Bangalore (noční vlak), 1 noc 

Hassan – Hotel Southern Star ***, 2 noci

Hospet – Hotel Hampi International ***, 2 noci

Hospet – Mumbai (noční vlak), 1 noc 

Mumbai – Hotel Rosewood nebo Comfort Inn *** , 1 noc 

Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.

Program:

1. den: Odlet do nejneuvěřitelnější země na světěEVROPA – CHENNAI

Odlet z Evropy špičkovou leteckou společností.

2. den: Chrámy na břehu moře (UNESCO) a mořské specialityCHENNAI – MAHABALIPURAM 

Přílet do pátého největšího města Indie CHENNAI, transfer do Mahabalipuramu. Mahabalipuram – přímořské městečko a významný přístav již v období narození Krista, známé svatyněmi vytesanými z jednoho kusu kamene, které patří k nejkrásnějším na světě. Jsou nejkrásnější ty volně položené, nebo ta u mořského břehu, která vydržela tsunami v 2004 a byla zařazena do světového dědictví UNESCO? Přiblížíme si historii tohoto významného přístavní a obchodního města. Osvěžíme se čerstvým kokosem nebo prolisovanou cukrovou třtinou. Program je perfektně nastavený a my můžeme pokračovat v objevování. Stojíme u největšího granitovém bas-reliéfu na světě, který zobrazuje starodávný příběh o sestupu posvátné řeky Ganga na Zem. Jsme ubytováni kousek od pláže v bengálském zálivu, chcete si na úvod cesty zaplavat, ochutnat čerstvě ulovené, mořské speciality v místních restauracích? Rádi Vám doporučí ověřenou restauraci. Na západ slunce se podíváme v parku, kde se nachází i maják z 19. století, nedaleko si vychutnáme pohled na palmami poseté okolí. Prohlídka by nebyla kompletní bez ikony města, kterou je gigantický 250 tunový balvan, zdá se, že v důsledku optické iluze sotva vydrží na svahu kopce. Indie si nás už od začátku podmanila.

3. den: Město Šivy a Višny, tkalcovské dílny a obrovská exotikaMAHABA­LIPURAM – KANCHIPURAM

Pokračujeme do města Kanchipuram. Jedno ze sedmi svatých míst Indie, jediné zasvěcené Šivovi i Višnovi. Magické místo nazýváno i městem tisíce chrámů. Chrámy Ekambarešvar, Kailašnat, Kamakši ze sedmého století, ohromí detailní architekturou a přejdeme přes jednu z nejvyšších gopurám – vstupních chrámových bran. Pestrobarevné hedvábné sárí, které patří k nejkrásnějším v celé Indii. Nahlédneme do tkalcovských dílen, kde se toto tradiční indické oblečení vyrábí, na více než stoletých stavech. Ochutnáme naše první, originální, chutné thali. Nefalšovaná exotika.

4. den: St. Tropez, francouzské víno a duchovní ášramPONDICHERRY – AUROVILLE

TIRUVANNAMALAI přitahující statisíce indických poutníků. Proč? Vysvětlíme si. Zažijeme sílu tohoto místa i my? Projdeme se gigantickým chrámovým komplexem a své myšlenky uklidníme v jednom z ášramu. Pondicherry: bývalá francouzská kolonie s neobvyklou atmosférou kombinace evropské kultury a indických tradic. Trikolóra na hôtel de ville a architektura francouzského 18. století. Stále jsme v Indii s jejími plnými ulicemi, rikšami a pouličními trhy. Návštěva ášramu v Auroville – malé komunitě vytvořené kdysi kolem duchovního vůdce Šrí Aurobindo Ghost, kde se stále vyučuje jóga. Stihneme lekci? Není rituálů, ani meditace, stačí se jen oddat Božímu principu a síle. Zjistíme, jak žije komunita v indickém nezávislém území, s vlastní měnou a přejdeme pod mohutným Banyanem. Ukážeme Vám epicentrum komunity. Dech beroucí překvapení nás jen čeká, zlatá kulovitá stavba – Matrimandir, jakoby z vesmíru. Svatyně určená k meditaci, na jednu z 12 atribut, které zde místní dodržují. Pochopíme, které to jsou, a ne jednu si „vezmeme“ s sebou. Principy meditace už stačí jen praktikovat.

5. den: Indové v kraťasech a nádherný chrám z jednoho kusu kamene (UNESCO)TANJORE 

Zaběháme si ráno s Indy? Asi jediné město v Indii, kde je uvidíte v kraťasech. Z pobřežního Pondicherry se přesouváme do vnitrozemí. Z oken autobusu pozorujeme rušný vesnický život a vysvětlujeme si, jak hluboko, se víra dotýká indických lidí. Zastavujeme se ve známé restauraci a vychutnáme si Tandoori chicken s naanem. Tandžávúr (Tanjore): město, kde v roce 1010 vybudovali z jednoho kusu kamene úžasný chrám Brahadišvár (UNESCO) jako věčnou památku slávy říše, která odsud sahala až po břehy Gangy. My na vrcholu „Vele chrámu“ pozorujeme 81 tunovou kupoli ve světle zapadajícího slunce. Jak to jen v těch časech mohli postavit? Upoutá nás i monolitní 25 tunový býk Nandi, jeden z těch největších, co můžete v Indii najít. Tandžavúr je známý svými malbami a bronzovými odlitky soch. Vezmeme Vás do domácí fabriky, kde si můžete prohlédnout a vyzkoušet odlít sošky tančícího boha Šivy. Tyto suvenýry jsou originálem a toto umění pochází právě odsud.

6. den: Do města božího nektaru, které je z jiného světaTRICHY – MADURAI

TRICHY, které zmiňuje již Ptolemaios ve druhém století p.n.l. Uprostřed něhož se ve výšce 84 metrů vypíná skála s chrámem boha Ganeša. Za výhledem z jejího vrcholu musíme zdolat 437 kamenných schodů! Dohlédneme i na nedaleký chrám Sri Ranganathaswami v Srirangame, který si vzápětí půjdeme i prohlédnout. Stavělo ho mnoho dynastií od 10. do 20. století a dnes má celý komplex rozlohu až 60 hektarů, což ho činí největším hinduistickým, funkčním chrámem na světě. Náš průvodce Vás provede tímto labyrintem a vezme Vás i na vyhlídku, kde si tento rozsáhlý komplex lépe představíme. Vyznáme se a ukážeme Vám i sanctum sanctorum, nejposvátnější místo chrámu, kam mohou vstoupit pouze hinduisté. Pokračujeme ke ghátu, schodištím posvátné řeky Kaveri, kde pozorujeme očistné rituály místních lidí. Přesun do Madurai, do města božího nektaru, města poutníků, žebráků, byznysmenů, volských spřežení a rikš. Večeři si vychutnejte v jedné z mnoha restaurací na střeše s výhledem na gópury – nádherně zdobené věže chrámů. Náš průvodce je neustále s vámi.

7. den: Přes plantáže kardamomu do indické přírodyMADURAI – PERIYAR

Jsme v Madurai, druhém největším městě státu Tamil Nadu, jehož půdorys připomíná nákres lotosu. Nejstarší osídlené místo na indickém subkontinentu, město chrámů a festivalů. Obrovský zážitek. Hned ráno navštívíme chrám Meenakshi, okolo kterého se 2500 let točila historie města. Množství úchvatných zobrazení bohů, bohyň a mýtických stvoření. Bude se tudy toulat i chrámový slon? Chrám byl nominován za jeden z divů světa. Toto musíme vidět! Za pohled určitě stojí i monumentální palác Tirumala Nájaka. Jeho vnitřní nádvoří o rozměrech 75×52 m nádherně doplňuje hustá spleť sloupů po obvodu. Monumentální! Opouštíme stát Tamil nadu a scénickou cestou přes plantáže kaučukovníků, kardamomu, kakaovníků, zeleného pepře a palem se dostáváme do přírodní rezervace Periyar ve státě Kerala. Organické ubytování a odpočinek od ruchu měst v zelené přírodě. Samota a stav blaženosti, dýchejte a relaxujte uprostřed nejzelenějších míst jižní Indie.

8. den: Úchvatná divočina jižní IndiePERIYAR

Rezervace Periyar, nejnavštěvovanější v Jižní Indii. Potěšíte se návštěvou zahrad koření (zopakujeme si, co nás naučila Srí Lanka?) A porovnáte si indický čaj s cejlonským. Rezervace Periyar pod vrcholem Anamudi (2695 m), nejnavštěvovanější v Jižní Indii, zabírá plochu 777 čtverečních kilometrů a poskytuje domov divokým buvolům, divočákům, makaků, tisícovce slonů, pár desítkám tygrů a více než dvě stě druhům ptáků. Plavba po jezeře Periyar je unikátní příležitostí k pozorování divoké zvěře, pro neúnavných nabízíme trek v džungli s místním průvodcem. Potěšíte se i návštěvou zahrad koření (věděli jste, jak roste například vanilka, či pepř?) A poznáte tajemství výroby místního čaje. Přes sytě zelené čajové plantáže transfer do přístavu a nalodění se na pronajatý hausbót. Další vrchol naší cesty. Poplujeme v tichém prostředí nádherných kanálů. Kormidlujeme a z paluby našeho hausbótu sledujeme život obyčejných místních lidí v nádherné indické přírodě. I toto je Indie! Zakotvíme pod palmami. Otevřeme si čerstvé kokosové ořechy, opečeme jen před malou chvílí chycené rybky a při západu slunce si řekneme více o neuvěřitelné Indii. Vzrušující noc na houseboatu.

9. den: Nejstarší kostel v Indii a židovská čtvrť v KochiKOCHI

KOCHI ve státě Kerala. Znovu na pobřeží, Indii jsme prošli naskrz, z východu jsme se přesunuli na západ. Kochi je jedním z mála míst v Indii, kde většinu obyvatel netvoří hinduisté. Zase jiný svět. Jako přístav koření ho znali Řekové, Římané, Arabové, Židé i Číňané, proto má přívlastek „královna arabského moře“. Další důkaz neskutečné indické historie. Kochi je městečkem s nejstarším kostelem v Indii (Kostel svatého Františka) či Bazilikou Santa Cruz (založenou papežem Pavel IV.), Mešitami a židovskou synagogou (nejstarší v celém Commonwealthu). Je směsí portugalské, holandské a anglické venkovské osady na tropickém Malabarském pobřeží. Chutnou kávičku si vychutnáme v jedné z urbanistických kavárně. Jsme opravdu v Indii?

10. den: Sítě čínských rybářů a Vasco da GamaKOCHI – BANGALORE 

Jsme jen v 2/3 zájezdu a už jsme toho tolik zažili. Věděli jste, že Vasco de Gama byl pohřben právě zde? Vykoupeme se, pomůžeme rybářům vytahovat staré čínské sítě a večer navštívíme úchvatné představení Kathakali, kde Vám herci a zpěváci s dokonalým make-upem a propracovanými kostýmy za doprovodu bubnů představí nejkrásnější hinduistické eposy. Záporné postavy si pod víčka dávají trošku pepře, aby měli bělmo obarvené na krvavě rudé! Kochi je známé svými půvabnými uličkami, kde filmový štáb natáčí záběry do bollywoodských romantických trháků. Podaří se nám během oběda vidět vyskakující delfíny? Čeká nás další indický stát. Transfer na nádraží a odjezd lehátkovým vlakem do Bangalore, hlavního města státu Karnataka. Další zážitek před námi, ve vlaku potkáváme Indy cestující z různých koutů Indie. Podělí se s námi o životní příběhy a uděláme si i pamětní foto. Indii se dostáváme pod kůži.

11. den: Silicon Valley Indie a novodobý div světa BANGALORE – HASSAN 

BANGALORE. Příchod do třetího největšího města Indie. Obrovský skok a zase zcela nové dojmy. Město, zařazené mezi takzvaná globální města na úrovni Berlínu či Bostonu. Silicon Valley Indie. Mohli jste Indii procestovat celou, toto jste ještě neviděli. Pokračujeme na poutní místo džinistů Shravanabelagola. Jeho sedmnácti metrový monolit (možná nejvyšší na světě) byl v roce 2007 samotnými Indy vyhodnocen za největší ze sedmi novodobých divů Indie! Absolvujeme lehký výstup po schodech vytesaných do skály. Ten výhled bude stát za to. Příjezd do městečka Hassan, pojmenovaném po vnukovi Mohameda. 927 metrů nad mořem, příjemné podnebí a (na Indii) komorní atmosféra. Zajděte do kina na bollywoodskou klasiku, nebo si raději užijete proceduru ve wellnes?

12. den: Fascinující středověký hinduismusBELUR – HALEBID 

Naše cesta pokračuje. Zde potkáváme Indy, kteří v životě neviděli bílou tvář. Belur a HALEBID – nádherná ukázka architektury říše Hoysala, jejíž moc vrcholila v 13. století. Fascinující středověký hinduismus. Takovou propracovanost jsme na chrámech ještě během naší cesty neviděli. Z tolika dekorativnosti jsme v úžasu. Výstavba chrámu v Belur trvala přes 100 let. Impresivní chrám Hoysaleswara v Halebidu je zas unikátní tím, že z jeho vyřezávaných sousoší na stěnách, se dají číst starodávné hidnuistické příběhy, legendy ze života a kultury Indie. Přes nefalšovaný indický venkov směřujeme do proslulého a na svou dobu, největšího a nejbohatšího města světa, Hampi.

13. den: Další cestovatelská bombaHAMPI

Hampi. Obrovský zážitek z celodenního procházení ruinami sídla posledního velkého hinduistického království jižní Indie Vidžajanagara (UNESCO). Ruiny paláců, rozvrácených po krvavé bitvě se sultánem ze severu, v roce 1565, jsou tichými svědky někdejší slávy a neuvěřitelného bohatství jejich panovníků. Hampi, chrám Virupakša jakož i okolní komplex jsou opravdu výjimečným místem. Procházíme se mezi obrovskými balvany, položenými, tak jako by je tam nechal jakýsi obr. Fantazie a představy, dob minulých funguje naplno. Na břehu řeky Tungabhadra, nástup do pletené loďky, lehneme si a necháme se, silou pádla unášet k ikonické památce, kterou je kamenný vůz, ve Vitthala chrámu. Zavítáme i do královské části s lotosový chrámem, lázněmi, sloními stájemi a nezvykle stavěnou studnou. A vše zakončíme na královské vyhlídce, při západu slunce si ukážeme rozlohu poslední říše.

14. den: Opouštíme středověk a jedeme na plážHAMPI – MUMBAJ

Virupakša, Vithala, kamenný povoz, jehož kola se skutečně točí. Možná si nebudete pamatovat jména všech chrámů, ale Hampi si zařadíte mezi Vaše indické perly. Z Hampi jsme vytěžili všechno. „Zabloudíme“ na místních trzích a na cestu si nakoupíme čerstvé ovoce a nějakou tu dobrotu. Transfer na železniční stanici a odjezd vlakem do Mumbaje. Naše cesta vrcholí.

15. den: Bollywood na pláži, koloniální Victoria, luxusní hotel TajMUMBAJ

Ranní příjezd do největšího města Indie Mumbai: úplně jiná atmosféra u Arabského moře. Slavná Chowpatty Beach, kde se stále něco děje a výhledy připomínají Rio. Nákupy v uličkách Colaby, ale i v moderních nákupních centrech. Věže mlčení, visuté zahrady a koloniální architektura. Ukážeme si proces praní v největší otevřené prádelně světa. Nádherné nádraží Victoria (UNESCO), luxusní hotel Taj a Brána do Indie, přes kterou z Indie odešli poslední britští vojáci. Možnost navštívit ostrov Elephanta, hodinku plavby od Bombaje (UNESCO). Večer pro zájemce rozlučková zábava na skvělých bombajských diskotékách. Transfer na letiště a odlet domů.

16. den: Vítejte doma!EVROPA

Přílet domů!Jižní Indie, Hampi, Bombaj - Poznávací zájezdyJižní Indie, Hampi, Bombaj - Poznávací zájezdyJižní Indie, Hampi, Bombaj - Poznávací zájezdyJižní Indie, Hampi, Bombaj - Poznávací zájezdy

Podobné zájezdy

Barvy jižní Indie

Barvy jižní Indie

Země: Indie

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Leden, Únor

Délka pobytu: 17 až 22 dnů

č. zájezdu: 482078/133
snídaně
letecky
od66 800,-/osoba
  Perly jižní Indie

  Perly jižní Indie

  Země: Indie

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Prosinec - Březen

  Délka pobytu: 16 dnů

  č. zájezdu: 453739/134
  polopenze
  letecky
  od62 390,-/osoba
   Poznávací zájezd Indie, Nepál

   Poznávací zájezd Indie, Nepál

   Země: Indie

   Ubytování: hotel

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Červenec - Květen

   Délka pobytu: 16 dnů

   č. zájezdu: 270044/72
   snídaně
   letecky
   od66 465,-/osoba
    -37%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Poznávací zájezdy Last Minute 2023

    Poznávací zájezdy Last Minute - poznání za výhodné ceny!

    Poznávací zájezdy Last Minute umožňují každému, kdo rád a schutí objevuje nová místa, aby si na poslední chvíli vybral zajímavý zájezd, na zajímavá místa a za zajímavé peníze.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit