Japonsko - zlatá cesta

č. zájezdu: 270043/72
od94 575,-/osoba
-35%sleva

Japonsko - zlatá cesta

Země: Japonsko


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Září - Srpen

Délka pobytu: 12 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Popis:

Japonská společnost se od té naší velmi odlišuje. Tamější kulturní zvyklosti jsou pro Evropana leckdy nepochopitelné, ale o to více fascinující. Poznejte Japonsko na vlastní kůži a zaleťte s námi objevovat tento „neznámý svět“, ve kterém se snoubí moderní doba s tisíciletými tradicemi! Během svého putování se seznámíte nejen s tolik pověstnou japonskou přesností, ale i se smyslem pro detail. A neopomenete ani ověřené špičkové restaurace, ve kterých se jen těžko rozeznává hranice mezi jídlem a uměním.  

 • maximální rozsah programu, výjimečný komfort
 • fascinující směs tradiční kultury a nejmodernější současnosti
 • Tokio, Hirošima, majestátní Fudži, magická Rjóandži, Mijadžima, Ósaka
 • sumo, gejši, bojová umění, nejčerstvější suši, saké, čajová ceremonie

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku do Tokia a zpět z Osaky, letištní poplatky, ubytování ve 3* hotelech vyšší střední třídy ve dvoulůžkových pokojích, kvalitní snídaně formou švédských stolů, dopravu po Japonsku šinkansenem, rychlovlakem, vlaky, pronajatými autobusy, výlet do Nary, trajekt na ostrov Mijadžima, vstupy dle programu, průvodce, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, dopravu metrem, PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Tokio – Asia Center of Japan***, 4 noci

Program:

1. den: Odlet do země samurajů

PRAHA/VÍDEŇ – TOKIO 

Odlet z Evropy a přílet do Tokia. Pohodlný let renomovanými leteckými společnostmi. Chcete víc? Vyzkoušejte business class. Tokio calling! 

2. den: Největší město na světě a osobité Japonsko

TOKIO 

Přilétáme do 37 milionové aglomerace Velkého Tokia. Podaří se nám vidět z letadla nejvyšší horu Japonska, bájnou sopku Fudži (3776 m)?

Ubytování v tradičním japonském hotelu. Náročnějším doporučujeme stylový japonský hotel z naší nabídky, kterou naleznete v doplňkových službách. Japonsko je země, která si extrémně potrpí na čistotě a pravidla se zde respektují na 100 % a tak první seznámení s největším městem na světě bude pro někoho šokem. Tokio bude na tomto zájezdu hlavně moderní vsuvkou, ale naše procházky protkáme také návštěvami historických zákoutí. První kontakt s japonskou kuchyní. Zamilujete si ji i vy? Doporučujeme si přečíst knihu od spisovatele Haruki Murakami – Hon na ovci. Příběh o chlapci, kterému fotografie změnila život. Restaurace Han no Daidokoro je maličká restaurace, kde si přijde na své každý, kdo chce v Japonsku ochutnat steak ze speciálního skotu Wagyu – Kobe steak. Pokud jste fajnšmekr a hledáte luxus, pak Vám doporučujeme navštívit Steakhouse Misono, s krásným výhledem na luxusní Ginzu, kde vám připraví ten nejlepší Kobe steak v Japonsku – průměrná cena za 100 gramový Kobe steak je zde 200 euro.

3. den: Město samurajů, věštění budoucnosti a černé vajíčko ve vulkanickém údolí

TOKIO – KAMAKURA – HAKONE – TOKIO 

Soukromým mikrobusem se přesuneme do Kamakury, bývalého hlavního města Japonska, kde se začala psát historie šógunů a samurajů. Navštívíme první šintoistickou svatyni Hačimangu. Ukážeme si věštění budoucnosti tak, jak to dělají Japonci až dosud. Přechod přes Kawasaki a Jokohamu, první dotek s širým Tichým oceánem s vulkanicky písčitými plážemi a pozorování skotačících surfařů. Národní park Hakone je proslulý svojí krásnou přírodní scenérií. Plavit se v něm budeme lodí po klidném vulkanickém jezeře Aši. Pokud budou ideální podmínky, podaří se nám spatřit majestátní dominantu Japonska, svatou horu Fudži, od které budeme vzdáleni vzdušnou čarou necelých 40 km. Návštěva vulkanického údolí Ówakudani, známého svými horkými prameny a velkým množstvím síry. Dáte si černé vajíčko uvařené v sopečné vodě? Podle legendy vám prodlouží život o 7 let. Návrat do Tokia. Večerní cesta metrem na jednu z nejrušnějších stanic na světě – Šibuja. Tady se budeme procházet japonským centrem nočního života. Společně se projdeme přes největší křižovatku na světě. Zde se odehrával skutečný a dojímavý příběh o pejskovi Hačikó, na kterého se vzpomíná díky jeho oddanosti člověku. K večeři ochutnáme tradiční polévku rámen, díky které pochopíme pravou chuť Japonska. 

4. den: Nemluv o kráse, dokud si neviděl Nikkó!

TOKIO – NIKKÓ – TOKIO 

Celodenní výlet do Nikkó, o kterém Japonci říkají: „Nemluv o kráse, dokud jsi neviděl Nikkó!“ Pochopíte proč. Prohlédneme si celý komplex původních chrámových budov, zasazený v nádherném prostředí národního parku, který jako jeden z mála historicky nevyhořel ani jednou. Tošógú – svatyně a zároveň mauzoleum zakladatele dynastie Tokugawa ze 17. století, jejíž krása svědčí o bohatství a moci šógunů. Krásná pětipatrová pagoda, která okouzlí svojí architekturou. Brána slunečního jasu Jómeimon – národní poklad – hýřící barvami a stovkami jemných dřevořezeb. Světoznámý reliéf tří opic Sanzaru, které učí japonskou mládež, jak nakládat se zlem. Řvoucí drak na stropě buddhistického chrámu se speciální akustikou. Mohutné cedrové aleje, které zde rostou přes 400 let. Cesta serpentinami do hor k nejvyššímu vodopádu na naší cestě Japonskem – Kegon (97 m), který je stejně krásný ve všech ročních obdobích. Návrat do Tokia. Náročný, ale nádherný den.

5. den: Všechny čtvrti Tokia a nejčerstvější sushi

TSUKIDŽI – ASAKUSA – ODAIBA – GINZA – AKIHABARA

K prohlídce Tokia využijeme geniální síť tokijského metra. Zažijeme tak mnohem víc a lépe se tak přiblížíme k životu Japonců. Začínáme na největším rybím trhu na světě – Tsukidži, kde se denně prodá přes 2000 tun mořských živočichů. Ke svačině můžeme ochutnat nejčerstvější sushi, maso z velryby nebo bílé sladké jahody. Projdeme se tradiční japonskou zahradou v areálu, ve kterém žije císařská rodina. V části města Asakusa si půjdeme prohlédnout nejstarší buddhistický chrám Sensō-dži, nedaleko kterého stojí na břehu řeky Sumida nejvyšší budova Tokia – Nebeský strom (634 m). Na uměle vytvořený ostrov Odaiba, se dostaneme přes Duhový most nadzemkou, která nemá řidiče. Odtud si vychutnáme výhled na krásné panorama Tokia a hledat zde budeme sochu svobody. Ginza, nazývaná také Champs-Élysées Tokia, je nejdražší a nejluxusnější ulicí Japonska. Říká se o ní, že kdo nebyl na Ginze, nebyl v Tokiu. V elegantní budově uprostřed Ginzy ochutnáme japonské selfieccino – čokoláda s vaší fotkou. Den zakončíme ve čtvrti Akihabara, kde si ukážeme odvrácenou tvář Japonců v hernách Pačinko a Sega. Vysvětlíme si zde rozdíl mezi Anime a Manga.

6. den: Přesným rychlovlakem na teplý jih, kde si připomeneme největší tragédii 20. století

TOKIO – HIROŠIMA 

Zážitek z přesunu šinkansenem na teplejší jih až do Hirošimy, kde si připomeneme největší tragédii 20. století. Vzdálenost 800 km ujedeme za 3 a půl hodiny. Historickou tramvají se v Hirošimě přesuneme z hlavního nádraží na hotel. Návštěva Parku míru s množstvím papírových jeřábů, které sem zasílají lidé z celého světa k uctění památky Sadako Sasaki. Řekneme si zde její dojemný příběh. V muzeu se podíváme, jak vypadala Hirošima před a po výbuchu atomové bomby. Procházka kolem Atomového dómu, který je zapsán na seznamu UNESCO. Nákupní ulice Hondori a nejlepší okonomiyaki v Japonsku nám budou připravovat rovnou před našima očima. Je Hirošima smutným místem? Budete velmi mile překvapeni.

7. den: Plovoucí torii a specialita ostrova – mořský úhoř

HIROŠIMA – MIJADŽIMA – HIROŠIMA 

Návštěva Hirošimského hradu, po kterém se procházeli samurajové a gejši. Výlet vlakem na nádherný ostrov Mijadžima. Svatyně Icukušima a její slavná červená plovoucí brána torii, která při přílivu zdánlivě pluje po hladině. Svatyni dala v roce 593 postavit císařovna Suiko a je také pod ochranou UNESCO. Jedná se o nejfotografo­vanější objekt Japonska, se kterým si uděláme společnou selfie i my. K obědu můžete ochutnat specialitu ostrova – ústřice, mořského úhoře nebo pohankovo-rýžovou pochoutku momiji manjū. Toulání se po ostrově a jeho buddhistických chrámech. Pokud jste romantická duše, tady si určitě řeknete „takto jsem si představoval Japonsko“. Dávejte si pozor na milé srnky, chutná jim papír, včetně pasu ve vašem pootevřeném batohu.

8. den: Centrum japonské kultury Kjóto, Zlatý pavilon, bambusový prales a bojová umění 

HIROŠIMA – KJÓTO 

Přesun šinkansenem do nejkrásnějšího města země. Kjóto, sídlo císaře od roku 794 do 1868, je kulturním a náboženským centrem země. V tomto městě s více než 1700 chrámy a svatyněmi by se dal strávit měsíc. Návštěva Zlatého pavilonu Kinkakudži, který je nejznámější památkou celého Japonska. Společné rozjímání v zenové zahradě v chrámu Rjóandži z 15. století, ve které nenajdete ani jednu rostlinu, ani jeden květ. Budete nadšeni, když pochopíte symboliku japonské zahradní architektury. K obědu vyzkoušíme tzv. japonské běžící sushi v restauraci, kde se kolem boxů k sezení točí pás se sushi. Průvodce vám pomůže se zorientovat. Procházka nádherným bambusovým pralesem v luxusní části Arašijama. Podvečer ubytování v hotelu.

9. den: Podmanivá svatyně Fušimi Inari, tajemné gejši a chrám Kijomizudera

KJÓTO

Prohlídka Kjóta po vlastních. Začneme svatyní Fušimi Inari. Nejvýznamnější svatyně boha rýže Inari je známá množstvím torii bran, pod kterými se budeme procházet. Určitě si nenecháme ujít symbol Kjóta, úžasný chrám Kijomizudera na úpatí hory. Procházíme úzkými uličkami starého Kjóta, které je plné tradičních dřevěných domků – mačija. Cítíme atmosféru z filmu Gejša. Podmanivý Kodaidži postavený pro jednoho z největších japonských hrdinů Tojotomiho Hideyošiho. Svatyně Jasaka a park, kam chodí Japonci jeden den v roce pozorovat kvetoucí sakury – japonské třešně. Brána buddhistického chrámu Čionęin, která je největší v Japonsku a večer procházka čtvrtěmi tajemných gejš. Podaří se nám nějakou potkat?

10. den: Největší dřevěná stavba na světě s klanějícími se srnkami

KJÓTO – NARA – OSAKA 

Výlet do Nary se slovenským průvodcem. Nara, bývalé hlavní město Japonska, se spoustou zajímavých chrámů a svatyní, roztroušených po okolí. Chrám Tódaidži z 8. století je největší dřevěnou stavbou na světě. Šestnáctimetrová socha sedícího bronzového Buddhy. Před chrámem se nachází socha boha Binzuru Sonja. Pokud jste nemocní nebo vás něco byli, podle japonské mytologie se ho stačí dotknout na daném místě a Binzuru vás dokáže vyléčit. Působivá svatyně Kašuga, známá svými 3 000 kamennými a bronzovými lucernami. Společnost nám bude dělat přes 1 200 krotkých, klanějících se srnek. Příjezd do Osaky.

11. den: Obchodní centrum Ósaka, nejrušnější ulice Dōtonbori, jedovatá ryba fugu a Ósacký hrad

ÓSAKA

Osaka je obchodní centrum Japonska, kde se lidé na ulici zdraví: „Kolik jsi dneska vydělal?“ Návštěva Osackého hradu. Přesun metrem do čtvrti Šinsekai – v překladu znamená Nový svět. Tuto zábavnou čtvrť proslavila vyhlídková věž Tsutenkaku. S Osakou se rozloučíme v nejrušnější části Dotonbori, kde si ukážeme, jak vypadá japonská delikatesa, jedovatá ryba fugu. Troufnete si ji ochutnat?

Transfer na hypermoderní japonské letiště Kansai, postavené na umělém ostrově, na který vede 4 km dlouhý most. Odlet domů.

12. den: Opět doma

OSAKA – EVROPA

Po zdárném absolvování letu z Japonska se znovu ocitneme ve své domovině. Uvítáme se s rodinou a povyprávíme si ty nejkouzelnější momenty z dovolené. 
Podobné zájezdy

Zážitkové Japonsko - Země historických a moderních kontrastů

Zážitkové Japonsko - Země historických a moderních kontrastů

Země: Japonsko

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Duben

Délka pobytu: 18 dnů

č. zájezdu: 465524/115
polopenze
letecky
od102 500,-/osoba
  Letní Japonsko - Země festivalů, mýtů a tradic

  Letní Japonsko - Země festivalů, mýtů a tradic

  Země: Japonsko

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Červenec, Srpen

  Délka pobytu: 19 dnů

  č. zájezdu: 463328/115
  polopenze
  letecky
  od129 900,-/osoba

   Jižní Korea, Japonsko

   Země: Japonsko

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Září - Srpen

   Délka pobytu: 16 dnů

   č. zájezdu: 270052/72
   plná penze
   letecky
   od107 133,-/osoba
    -33%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy

    Poznávací zájezdy letecky i autobusem z Brna, Prahy a Ostravy a dalších měst.

    Poradíme při výběru správného poznávacího zájezdu, aby jste se nehonili a užili si zážitky plnými doušky.

    Zájezdy s názvem Cesta kolem světa

    Přehled zájezdů, které se zaměřují na cestování kolem světa.

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Aktuálně

    21.7.2023

    Velký okruh Slovinskem

    Poslední volná místa na autobusový zájezd po krásách Slovinska od 22.8. do 27.8.2023

    20.7.2023

    Poslední volná místa do Londýna!

    Poslední volná místa na jedinečný letecký poznávací zájezd z Londýna do srdce Anglie.

    20.7.2023

    Last Minute Kalábrie

    doprodej leteckých zájezdů do 4* rezortu Villaggio Borgo degli Ulivi v Kalábrii, letecky z Prahy, v termínu 24.7.-31.7.2023.

    RSS, více aktualit