Island - komfort

Letecký zájezd na Island s ubytováním v hotelu v centru Reykjavíku

č. zájezdu: 273850/72
od44 925,-/osoba
-27%sleva
Island komfortně - poznávací zájezd

Island - komfort

Země: Island

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Březen - Říjen

Délka pobytu: 6 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

U 6 termínů již splněna garance realizace zájezdu. Pohodlný hotel v centru Reykjavíku a všechny výlety v ceně.

Popis:

Vydejte se na poznávací zájezd, díky němuž si zamilujete ta nejkrásnější a nejbarevnější místa Islandu! Navštivte ohromující Modrou lagunu, obdivujte nejvyšší vodopád Gulfoss či tryskající termální pramen Geysir, a projděte se po Duhových horách. K naprosté dokonalosti vašich zážitků pak přispěje i pozorování velryb či pohodlný hotel v centru Reykjavíku. Nenechte si ujít komfortní dovolenou na nejsevernějším severu.

Cena zahrnuje:

Mezinárodní letenku, letištní poplatky, 4× ubytování v hotelech střední třídy 3* v pokojích pro dvě osoby, snídaně, všechny transfery, průvodce, vstup do Modré Laguny, silniční poplatky, informační materiál, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, poplatek za odbavené zavazadlo 1 820 Kč, fakultativní výlety, cestovní pojištění  

Ubytování:

Reykjavik – Centerhotel Skjaldbreid****, 4 noci

Program:

1. den: Odlet na ostrov elfů a hrdinských ság

PRAHA/VÍDEŇ – KEFLAVÍK

Čeká nás odlet na Island. Naší cílovou zastávkou bude mezinárodní letiště v Keflavíku, které během druhé světové války vybudovala americká vojska. Po příletu si dopřejeme svůj poslední levný alkohol v letištním duty free a následně se přepravíme z letiště do hotelu. Míjet budeme po cestě dechberoucí, doslova „měsíční“ krajinu, která snad není k vidění jinde na světě. A pak se konečně dostaneme do místa ubytování, jenž máme zajištěné v jednom z nejklidnějších hlavních měst Evropy – v Reykjavíku. Žije to tu vůbec? A kdo je to vlastně Jon Gnarr? I na tyto otázky dostaneme od průvodců odpovědi.

2. den: Kontinentální trhlina, nejstarší parlament a otec všech gejzírů

REYKJAVÍK – THINGVELLIR – GULLFOSS – GEYSIR

Další den zahájíme tzv. Zlatý islandský okruh, který zahrnuje návštěvu známého zlatého vodopádu Gullfoss, aktivního gejzíru Strokkur a slavného Geysiru, jenž dal jméno všem gejzírům. Čeká nás však i objevování nejstaršího národního parku Islandu – Thingvelliru a kochání se kontinentální trhlinou Almannagiou. Právě zde se od sebe (s přibývajícím časem) neúprosně vzdalují Evropa s Amerikou. Při svém putování ale nezapomeneme ani na místo vzniku jednoho z nejdéle fungujících parlamentů na světě a zodpovíme si všetečné dotazy, jako například „Jak mohla před tisíci lety existovat země, kde namísto krále a šlechty vládl lid?“ 

A pak se projdeme nejsevernějším hlavním městem světa, kterým je Reykjavík. Jeho panoramatickou dominantou je především Hallgrimurův kostel, proto ho také nemůžeme vynechat. Své poznávání však proložíme i zajímavými informacemi, například o tradicích kultury žijící na konci světa, o nejstarším parlamentu na světě založeném v roce 930 nebo o zemi, jejíž prezident věří na elfy, a kde se silniční síť přizpůsobuje přáním trollů. Je to až k neuvěření, že? Dále se také dozvíme, že v roce 2009 se téměř třetina obyvatelstva chtěla ze země vystěhovat. Jak ji vlastně vnímají dnes? Zajímavos­ti: S Islandem se krom jiného pojí i příběh o Vikym Steinovi – chlapci, který nikdy nebyl. Čeho se týká? To se samozřejmě také dozvíme. A v neposlední řadě ochutnáme třeba i nějaké ty místní banány – věděli jste, že se jich na Islandu pěstuje zdaleka nejvíce z celé Evropy? Kupují si je v Grónsku.

3. den: Černé pláže, dokonalé vodopády a příběh Eyjafjallajokull  

REYKJAVÍK – SELJALANDSFOSS – SKOGAFOSS – VIK

Na programu bude tentokrát celodenní výlet z Reykjavíku směrem na jižní pobřeží Islandu. Zde spatříme například dva fantastické vodopády s názvy Selialandsfoss a Skogafoss, magickou černou pláž a budeme mít mimo jiné i skvostné výhledy na známý skalní útvar Dyrholaey s množstvím hnízdících ptáků. A aby toho nebylo málo, též navštívíme vesničku Vik, které hrozí při kterémkoliv výbuchu sopky Katla zánik pod masou vody z ledovce. Chybět ovšem nebudou ani odpovědi na všetečné otázky typu „Co vede místní obyvatele k životu právě v této lokalitě?“ 

Náš výlet ale zdaleka neskončí! Před námi se v jeden moment rozprostřou i fascinující čedičové skály (na nejjižnějších místech Islandu) a obdivovat budeme rovněž (při dobrém počasí) celosvětově známou sopku Eyjafjallajokull! Zážitky pak doplníme o zajímavá fakta týkající se ku příkladu nejbližšího kontinentu směrem na jih. Že by to byla Antarktida? Až však čas pokročí, vrátíme se zpět do Reykjavíku. Po návratu pak budou moct zájemci vyzkoušet jednu z TOP restaurací ve městě. Zejména milovníci ryb a jehněčího masa si přijdou na své – k ochutnávce pro odvážlivce se ale nabídne i velrybí či koňské maso. Reykjavík je sice malý, ovšem kvalitou restaurací patří mezi evropskou špičku!

4. den: Duhové hory a sopka Hekla na obzoru

REYKJAVÍK – LANDMANNALAUGAR

Další den půjdeme zažít divoké vnitrozemí Islandu! Čekají nás totiž slavné „Duhové hory“ – Landmannalaugar. Terénním vozidlem tedy projedeme údolí Þjórsárdalur a následně se zastavíme u vodopádu Hjalparfoss. Na tomto fascinujícím místě se řeka Fossa rozlévá po čedičových sloupech a padá až do hloubky dvaceti metrů! Všude kolem pak budeme obdivovat i neméně okouzlující kaňony, údolí, nezpevněné přechody řek, pole černé lávy anebo majestátní sopku Heklu. Tu středověcí Islanďané považovali za bránu do pekla. 

Během našeho putování však objevíme daleko víc, jako třeba jezero Frostastadavatn obklopené barevnými horami a krátery, římsu kráteru Bláhylur či jezero v kráteru s bohatým pstružím životem. Na těchto dechberoucích místech pochopíme, jak je Island výjimečný. Nabídne totiž svým návštěvníkům zdaleka nejpestřejší a nejbarevnější přírodní scenérie. Po zasnění v této prazvláštní krajině ale nastane čas na túru sopečným údolím Laugahraun. Kdo si troufne vystoupit až na vrchol sopky Bláhnúkur, odkud je okouzlující výhled na okolí? Náš výlet však poskytne i relax pro ty pohodlnější. Ti se totiž budou moct vykoupat v přírodních horkých pramenech! Zamilovaní do Islandu se ale nakonec vrátíme (ve večerních hodinách) do Reykjavíku. Do­plňující informace: Tento výlet se v květnovém, říjnovém a prosincovém termínu nekoná z důvodu neprůjezdných cest a je nahrazen jiným výletem.

5. den: Koupání v Modré laguně a pozorování velryb

REYKJAVÍK – PLAVBA – MODRÁ LAGUNA

Poslední den v Reykjavíku před námi! Zájemci si jej mohou ku příkladu zpestřit nákupy nebo návštěvou zajímavých muzeí. V tomto islandském městě se zkrátka nikdo nudit nebude. Na výběr pak bude i celé spektrum jiných aktivit! Dopo­ručení: Pro zájemce máme připravenou trojici různých fakultativních výletů spojených buď s pozorováním velryb, jízdou na islandských koních vulkanickou krajinou anebo s výpravou do útrob sopky. Pokud máte zájem o některý z těchto fakultativních výletů, stačí si jej dopředu objednat v doplňkových službách zájezdu. 

Až přijde doba oběda, většina z nás vyrazí do přístavu v Reykjavíku. Zde si v jedné z příjemných restaurací pochutnáme na čerstvých rybích úlovcích! Dopo­ručení: Pokud jste ještě neokusili polévku z humra, určitě ji ochutnejte. Je výtečná! Jakmile se ale najíme, vydáme se ještě za posledními zážitky do blízkého okolí Reykjavíku – projdeme se například kolem sídla islandského prezidenta, které se nazývá Bessastaði, a dále se přesuneme k nejnavštěvo­vanějšího místu Islandu. Tím je úchvatná Modrá laguna. V ní zažijeme nezapomenutelné koupání! Nabídne totiž skvělou lázeň v termální vodě bohaté na minerály. A nakonec se příjemně zrelaxováni vrátíme zpět do Reykjavíku. Před námi je závěrečná noc na Islandu.

6. den: Vítejte doma!

PRAHA/VÍDEŇ

Z okouzlující islandské přírody se nám nebude chtít pryč. Konec naší pohádkové cesty se ale přiblížil. Odletíme tedy domů za svými rodinami, se kterými budeme sdílet ty nejdobrodružnější zážitky! 

 Island komfortně - poznávací zájezdIsland komfortně - poznávací zájezdIsland komfortně - poznávací zájezdIsland komfortně - poznávací zájezd

Podobné zájezdy

Malý okruh Islandem

Malý okruh Islandem

Země: Island

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Červen, Červenec, Srpen

Délka pobytu: 5 dnů

č. zájezdu: 480116/113
snídaně
letecky
od37 890,-/osoba
  Velký okruh Islandem

  Velký okruh Islandem

  Země: Island

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Červenec, Srpen

  Délka pobytu: 8 dnů

  č. zájezdu: 472018/89
  snídaně
  letecky
  od80 569,-/osoba
   Komfortní poznávací letecký zájezd Island, Norsko

   Komfortní poznávací letecký zájezd Island, Norsko

   Země: Island

   Ubytování: hotel

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Duben - Září

   Délka pobytu: 13 dnů

   č. zájezdu: 273844/72
   snídaně
   letecky
   od75 335,-/osoba
    -35%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezd Island 2024

    Zájezdy na Island patří k tomu nejlepšímu v naší nabídce. Island je nádherná a úžasná země proslulá nejen svými geotermálními prameny, ale také úžasnými horami a v neposlední řadě vodopády, ledovci a sopkami.

    Poznávací zájezdy Norsko 2024 letecky i autobusem

    Norské fjordy, Lofoty, Velký okruh Skandinávií se Summit Tour

    Opravdu široký výběr shromažďuje nabídku většinu pořadatelů v České republice a umožňuje Vám zvolit si program a termín podle Vašich představ bez nutnosti ztrácet čas hledáním jinde.

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Aktuálně

    9.2.2024

    Aktuální stav provozu alpských lyžařských středisek

    Aktuální informace o stavu provozu lyžařských středisek nejen ve Francii, Itálii a Rakousku, ale také v Česku, Bulharsku, Německu, Polsku, Slovinsku a Švýcarsku. Kolik % je aktuálně v provozu, zda se zasněžuje apod. vše v přehledné tabulce.

    24.1.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 35%

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    13.12.2023

    Vánoční poukaz na dovolenou

    Darujte zážitek! Originální poukaz na nákup dovolené od tuzemských i zahraničních touroperátorů.

    RSS, více aktualit