Island - komfort

Letecký zájezd na Island s ubytováním v hotelu v centru Reykjavíku

č. zájezdu: 273850/72
od33 530,-/osoba
-30%sleva
Island komfortně - poznávací zájezd

Island - komfort

Země: Island

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Duben - Listopad

Délka pobytu: 6 dnů


Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

U 6 termínů již splněna garance realizace zájezdu. Pohodlný hotel v centru Reykjavíku a všechny výlety v ceně.

Popis:

Poznávací zájezd po NEJ krásách Islandu s návštěvou Modré laguny, nejvyššího vodopádu Gulfoss, Geysiru, Duhových hor… Pozorování velryb a pohodlný hotel v centru Reykjavíku. Komfortní dovolená na nejsevernějším severu. Měsíční ostrov v Atlantském oceánu se severským klimatem je skutečnou evropskou exotikou.

Cena zahrnuje:

Mezinárodní letenku, letištní poplatky, 4 xubytování v hotelech střední třídy 3* v pokojích pro dvě osoby, snídaně, všechny transfery, průvodce, silniční poplatky, informační materiál, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

poplatek za zavazadla přepravovaná v zavazadlovém prostoru letadla cca 1 820 Kč, stravu kromě uvedené, fakultativní výlety, cestovní pojištění  , PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Reykjavik – Centerhotel Skjaldbreid****, 4 noci

Program:

1. den: Odlet na ostrov elfů a hrdinských ságPRAHA/VÍDEŇ – KEFLAVIK

Odlet na Island. Přistáváme na letišti Keflavik, které během druhé světové války vybudovali americká vojska. Poslední levný alkohol v letištním duty free. Transfer z letiště měsíční krajinou do centra města. Ubytování v jednom z nejklidnějších hlavních měst Evropy. Nebo je pátek a Reykjavík žije? Jinak, kdo je Jon Gnarr?

2. den: Kontinentální trhlina, nejstarší parlament a otec všech gejzírůREYKJAVIK – THINGVELLIR – GULLFOSS – GEYSIR

Dnes nás čeká Zlatý islandský okruh. Známý zlatý vodopád GULLFOSS, aktivní gejzír STROKKUR a slavný GEYSIR, který dal jméno všem gejzírům. Nejstarší národní park Islandu – THINGVELLIR a kontinentální trhlina ALMANNAGIA, kde se od sebe neúprosně vzdalují Evropa s Amerikou. Místo vzniku jednoho z nejdéle fungujících parlamentů na světě. Jak mohla před tisíci lety existovat země, kde namísto krále a šlechty vládl lid? REYKJAVÍK: prohlídka nejsevernějšího hlavního města světa. Panoramatu města dominuje Hallgrimurův kostel, který nemůžeme vynechat. Budeme si povídat o tradicích kultury žijící na konci světa, o nejstarším parlamentu na světě, založeném v roce 930, o zemi, jejíž prezident věří na elfy, a kde se silniční síť přizpůsobuje přáním trollů. O zemi, kde se v roce 2009 třetina obyvatelstva chtěla vystěhovat ze země. Jak vnímají svou zemi teď? Řekneme si také příběh o Viky Stein. Chlapci, který nikdy nebyl. A jinak, věděli jste, že na Islandu se pěstuje nejvíce banánů v Evropě? Kupují si je v Grónsku.

3. den: Černé pláže, dokonalé vodopády a příběh Eyjafjallajoku­ll  REYKJAVIK – SELJALANDSFOSS – SKOGAFOSS – VIK

Celodenní výlet na jižní pobřeží Islandu. Dva fantastické vodopády SELJALANDSFOSS a SKOGAFOSS. Magická černá pláž a výhled na známý skalní útvar DYRHOLAEY s množstvím hnízdících ptáků. Přijedeme až do vesničky VIK, která při kterémkoliv výbuchu sopky Katla může zaniknout pod masou vody z ledovce. Proč tu lidé žijí? Fascinující čedičové skály na nejjižnějších místech Islandu. Jaký je nejbližší kontinent směrem na jih? Že by Antarktida? Sopka EYJAFJALLAJOKULL proslavila Island na celém světě. My ji při dobrém počasí i uvidíme. Tento den máte možnost si doobjednat v doplňkových službách zájezdu i fakultativní návštěvu ledovce s jízdou na skútrech anebo fakultativní procházku po islandském ledovci. Výběr je jen na vás. Návrat do Reykjavíku. Pro zájemce návštěva jedné z top-restaurací města. Zejména milovníci ryb a jehněčího masa si přijdou na své, ochutnat můžete i velrybu, či koně. Reykjavík je malý, ale kvalitou restaurací patří mezi evropskou špičku. Ochutnáte. Pochopíte.

4. den: Duhové hory a sopka Hekla na obzoruREYKJAVIK – LANDMANNALAUGAR

Cesta do divokého vnitrozemí Islandu! Čekají nás slavné LANDMANNALAUGAR. Terénním vozidlem projíždíme údolím Þjórsárdalur se zastávkou u vodopádu HJALPARFOSS. Řeka Fossa se zde krásně rozlévá po čedičových sloupech a padá do hloubky 20 metrů. Kaňony, údolí, nezpevněné přechody řek, pole černé lávy a na obzoru majestátní sopka HEKLA, kterou středověcí Islanďané považovali za bránu do pekla. Jezero FROSTASTADAVATN obklopené barevnými horami a krátery. Římsa kráteru BLÁHYLUR a jezero v kráteru, ve kterém žijí pstruzi. Okolo nás vidíte zřejmě nejpestřejší a nejbarevnější scenérie Islandu. Čas na túru sopečným údolím Laugahraun nebo si troufnete vystoupit na vrch Bláhnúkur s okouzlujícím výhledem na okolí. Pohodlnější se zatím vykoupou v přírodních horkých pramenech. S láskou k Islandu se večer vracíme do Reykjavíku. (Tento výlet se v květnovém, říjnovém a prosincovém termínu nekoná z důvodu neprůjezdných cest a je nahrazen jiným výletem).

5. den: Koupání v Modré laguně a pozorování velrybREYKJAVIK – PLAVBA – MODRÁ LAGUNA

Dnešní den si můžete zpestřit nákupy, návštěvou zajímavých muzeí a budete mít čas na různé aktivity. Věřte nám, v Reykjavíku je jejich požehnaně a nudit se určitě nebudete. Pro zájemce máme připravený fakultativní výlet na pozorování velryb, jízdu na islandských koních vulkanickou krajinou, anebo fakultativní výlet do útrob sopky. Pokud máte zájem o některý z těchto fakultativních výletů, stačí si jej dopředu objednat v doplňkových službách zájezdu. V přístavu Reykjavíku můžete zajít na oběd do jedné z příjemných restaurací, kde si pochutnáte na čerstvých rybích úlovcích. Jedli jste už polévku z humrů? Bude Vám zaručeně chutnat. Odpoledne se kolem sídla islandského prezidenta BESSASTADIR přesuneme k nejnavštěvo­vanějšího místu Islandu. MODRÁ LAGUNA a nezapomenutelné koupání v termální vodě bohaté na minerály. Návrat do Reykjavíku.

6. den: Vítejte doma!PRAHA/VÍDEŇ

Odlet a přílet domů.

 Island komfortně - poznávací zájezdIsland komfortně - poznávací zájezdIsland komfortně - poznávací zájezdIsland komfortně - poznávací zájezd

Aktuálně

12.8.2022

Zájezdy do exotiky se slevou nyní až 25%

Slevy na poznávací zájezdy first minute až 25%

12.8.2022

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

27.4.2022

Změna vstupních podmínek na Kubu

S účinností od 6. dubna 2022 Kuba ruší povinnost předložení očkovacího certifikátu i negativního PCR testu.

RSS, více aktualit