Island - komfort

Letecký zájezd na Island s ubytováním v hotelu v centru Reykjavíku

č. zájezdu: 273850/72
od46 250,-/osoba
-30%sleva
Island komfortně - poznávací zájezd

Island - komfort

Země: Island

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec - Červen

Délka pobytu: 6 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

U 6 termínů již splněna garance realizace zájezdu. Pohodlný hotel v centru Reykjavíku a všechny výlety v ceně.

Popis zájezdu

Vydejte se na poznávací zájezd, díky němuž si zamilujete ta nejkrásnější a nejbarevnější místa Islandu! Navštivte ohromující Modrou lagunu, obdivujte nejvyšší vodopád Gulfoss či tryskající termální pramen Geysir, a projděte se po Duhových horách. K naprosté dokonalosti vašich zážitků pak přispěje i pozorování velryb či pohodlný hotel v centru Reykjavíku. Nenechte si ujít komfortní dovolenou na nejsevernějším severu.

 • Modrá laguna , vodopád Gulfoss, zlatý islandský trojúhelník
 • pozorování velryb a studená krása Islandských sopek
 • pohodlný hotel v centru Reykjavíku a všechny výlety v ceně
 • exkluzivní zážitek z Duhových hor a Geysiru
 • Přečtěte si Blog: Zlatý okruh Islandem a inspirujte se

Program zájezdu

1. den: Odlet na ostrov elfů a hrdinských ság

PRAHA/VÍDEŇ – KEFLAVÍK

Čeká nás odlet na Island. Naší cílovou zastávkou bude mezinárodní letiště v Keflavíku, které během druhé světové války vybudovala americká vojska. Po příletu si dopřejeme svůj poslední levný alkohol v letištním duty free a následně se přepravíme z letiště do hotelu. Míjet budeme po cestě dechberoucí, doslova „měsíční“ krajinu, která snad není k vidění jinde na světě. A pak se konečně dostaneme do místa ubytování, jenž máme zajištěné v jednom z nejklidnějších hlavních měst Evropy – v Reykjavíku. Žije to tu vůbec? A kdo je to vlastně Jon Gnarr? I na tyto otázky dostaneme od průvodců odpovědi.

2. den: Kontinentální trhlina, nejstarší parlament a otec všech gejzírů

REYKJAVÍK – THINGVELLIR – GULLFOSS – GEYSIR

Další den zahájíme tzv. Zlatý islandský okruh, který zahrnuje návštěvu známého zlatého vodopádu Gullfoss, aktivního gejzíru Strokkur a slavného Geysiru, jenž dal jméno všem gejzírům. Čeká nás však i objevování nejstaršího národního parku Islandu – Thingvelliru a kochání se kontinentální trhlinou Almannagiou. Právě zde se od sebe (s přibývajícím časem) neúprosně vzdalují Evropa s Amerikou. Při svém putování ale nezapomeneme ani na místo vzniku jednoho z nejdéle fungujících parlamentů na světě a zodpovíme si všetečné dotazy, jako například „Jak mohla před tisíci lety existovat země, kde namísto krále a šlechty vládl lid?“ 

A pak se projdeme nejsevernějším hlavním městem světa, kterým je Reykjavík. Jeho panoramatickou dominantou je především Hallgrimurův kostel, proto ho také nemůžeme vynechat. Své poznávání však proložíme i zajímavými informacemi, například o tradicích kultury žijící na konci světa, o nejstarším parlamentu na světě založeném v roce 930 nebo o zemi, jejíž prezident věří na elfy, a kde se silniční síť přizpůsobuje přáním trollů. Je to až k neuvěření, že? Dále se také dozvíme, že v roce 2009 se téměř třetina obyvatelstva chtěla ze země vystěhovat. Jak ji vlastně vnímají dnes? Zajímavos­ti: S Islandem se krom jiného pojí i příběh o Vikym Steinovi – chlapci, který nikdy nebyl. Čeho se týká? To se samozřejmě také dozvíme. A v neposlední řadě ochutnáme třeba i nějaké ty místní banány – věděli jste, že se jich na Islandu pěstuje zdaleka nejvíce z celé Evropy? Kupují si je v Grónsku.

3. den: Duhové hory a sopka Hekla na obzoru

 REYKJAVIK – LANDMANNALAUGAR

Divoké vnitrozemí Islandu, které v běžných islandských programech nenajdete! Samotná cesta bude pravým islandským dobrodružstvím. Čeká nás proslulý Landmannalaugar – Duhové hory. Projedeme údolím Þjórsárdalur v terénním vozidle se zastávkou u vodopádu Hjalparfoss. Řeka Fossa se zde krásně rozděluje na čedičové sloupy a padá do hloubky 20 metrů. Kaňony, údolí, nezpevněné přechody přes řeky, pole černé lávy a na obzoru majestátní sopka Hekla, kterou středověcí Islanďané považovali za bránu do pekla. Měsíční krajina, která se stala kulisou pro několik filmů, a dokonce i americká NASA zde testovala svá vozítka a drony v rámci svých misí na Mars. To vše jsou indicie, že se blížíme k pravé islandské divočině. Jezero Frostastadavatn obklopené barevnými horami a krátery. Římsa kráteru Bláhylur a jezero v kráteru, kde žijí pstruzi. Kolem nás pravděpodobně nejbarevnější a nejpestřejší scenérie Islandu. Tábořiště v absolutní divočině, které bude naším základním táborem.  Čas na nenáročnou túru sopečným údolím Laugahraun nebo si troufnete na horu Bláhnúkur s okouzlujícími výhledy do okolí. Trhliny, z nichž stoupá pára a v dechu je cítit síra. I když je léto, na mnoha místech ještě uvidíme zbytky sněhu, které s největší pravděpodobností projdeme. Poměrně málo navštěvovaná místa na Islandu, která rozhodně patří k těm nejkrásnějším. Duhové hory jsou jedním z vrcholů naší cesty po Islandu a určitě si je zamilujete. Ti pohodlnější se mezitím vykoupou v přírodních horkých pramenech a získají tak jedinečný zážitek.

Návrat do centra Reykjavíku kde nás čeká další nezapomenutelný večer, nebo si dopřejete odpočinek po dobrodružném dnu. Volba je jen na Vás. (Tento výlet se nekoná v období od října do června z důvodu nesjízdných silnic a je nahrazen jiným výletem).

4. den: Černé pláže, dokonalé vodopády a příběh Eyjafjallajokull

REYKJAVIK – SELJALANDSFOSS – SKOGAFOSS – VIK

Celodenní výlet na jižní pobřeží Islandu. Dva fantastické vodopády v jednom dni. Projdeme se kolem vodopádu Seljalandsfoss a zažijeme jedinečný zážitek. Vodopád Skogafoss padá z bývalých pobřežních útesů, které jsou nyní vzdáleny asi pět kilometrů od moře, a my vám ukážeme, odkud je na něj nejlepší výhled. Kouzelná černá pláž, kde budeme pozorovat proslulé papoušky severu, a pohled na slavný skalní útvar Dyrholaey s mnoha hnízdícími ptáky. Rozbouřený Atlantický oceán a zkamenělí trolové trčící z vody. Přijedeme do vesnice Vik, která při případné erupci sopky Katla může zmizet pod masou vody z ledovce. Proč tu lidé žijí? Fascinující čedičové skály v nejjižnější části Islandu. Jaký je nejbližší kontinent na jihu? Snad Antarktida? Sopka Eyjafjallajokull proslavila Island po celém světě. Pokud bude dobré počasí, podíváme se na ni.

Návrat do Reykjavíku. Pro zájemce návštěva jedné z nejlepších restaurací ve městě. Na své si přijdou zejména milovníci ryb a jehněčího masa, ale ochutnat můžete i velrybí nebo koňské. Reykjavík je sice malý, ale kvalita jeho restaurací patří ke špičce v Evropě. Ochutnáte. Pochopíte.

5. den: Koupání v Modré laguně a prostor na dobrodružné aktivity

REYKJAVÍK – PLAVBA – MODRÁ LAGUNA

Dnes si můžete užít nakupování, navštívit zajímavá muzea a mít čas na různé aktivity. Věřte nám, Reykjavík je jich plný a nudit se nebudete. Pro zájemce jsme připravili fakultativní výlety:

1. pozorování velryb. Naším cílem budou velryby, delfíni a sviňuchy žijící nedaleko Reykjavíku. Jelikož se jedná o mořské safari, nikdy nevíte, co uvidíte a co ne.

2. Islandská jízda na koni sopečnou krajinou. Projížďka na koni sopečnou krajinou obklopenou horami. Skutečná lahůdka nejen pro milovníky koní. Islandští koně jsou známí svou houževnatostí, plnokrevností a zvláštním chodem, tzv. töltem.

3. výlet do útrob sopky. Díky speciální startovací plošině máte možnost nahlédnout do útrob sopky a otevřít si dveře do nového světa.

4. cenově velmi dostupný (35 eur) a organizačně velmi dobře zvládnutý virtuální let nad Islandem, který doporučujeme všemi deseti. Virtuální let nad Islandem ve zcela novém a velmi moderním 3D kině přímo v Reykjavíku je úchvatný. Program trvá 30 minut a samotný let trvá asi 11 minut. Místo konání virtuálního letu se nachází asi 20 minut chůze od centra města.

Pokud máte zájem o některý z našich fakultativních výletů, stačí si ho předem rezervovat v doplňkových službách zájezdu.

V přístavu Reykjavík doporučujeme poobědvat v některé z příjemných restaurací, kde si můžete pochutnat na čerstvých rybách a mořských plodech. Už jste někdy jedli humří polévku? Zaručeně vám bude chutnat. Odpoledne projdeme kolem sídla islandského prezidenta Bessastadira a přesuneme se k nejnavštěvo­vanější islandské atrakci. Modrá laguna a nezapomenutelné koupání v termální vodě bohaté na minerály. Jedinečný zážitek, který bude úžasným zakončením vaší cesty po Islandu.

6. den: Vítejte doma!

PRAHA/VÍDEŇ

Z okouzlující islandské přírody se nám nebude chtít pryč. Konec naší pohádkové cesty se ale přiblížil. Odletíme tedy domů za svými rodinami, se kterými budeme sdílet ty nejdobrodružnější zážitky! 

 Cena zahrnuje:

Mezinárodní letenku, letištní poplatky, 4× ubytování v hotelech střední třídy 3* v pokojích pro dvě osoby, snídaně, všechny transfery, průvodce, vstup do Modré Laguny, silniční poplatky, informační materiál, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, poplatek za odbavené zavazadlo 1 820 Kč, fakultativní výlety, cestovní pojištění, kapesné na zájezd (minimálně 800 EUR)  

Ubytování:

Reykjavik – Centerhotel Skjaldbreid****, 4 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

Přečtěte si Blogy o Islandu a inspirujte sa:

Island: země ohně a ledu

Nejkrásnější vodopády Islandu

Islandský Zlatý okruh

Na zájezd létáme vybranými leteckými společnostmi AUSTRIAN/ICELAND AIR/LUFTHANSA/WIZ­ZAIR. Přesné a finální údaje o vašem letu vám zašleme nejpozději 21 dnů před odletem na zájezd.
 
Island komfortně - poznávací zájezdIsland komfortně - poznávací zájezdIsland komfortně - poznávací zájezdIsland komfortně - poznávací zájezd

Podobné zájezdy

Komfortní poznávací letecký zájezd Island, Norsko

Komfortní poznávací letecký zájezd Island, Norsko

Země: Island

Ubytování: hotel

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec, Srpen, Září

Délka pobytu: 13 dnů

č. zájezdu: 273844/72
snídaně
letecky
od86 925,-/osoba
  -25%sleva
  ISLAND 55+ s polární září nad hlavou

  ISLAND 55+ s polární září nad hlavou

  Země: Island

  Ubytování: …55+ s polární září nad hlavou

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Září

  Délka pobytu: 6 dnů

  č. zájezdu: 448155/126
  snídaně
  letecky
  od44 800,-/osoba
   Island s lehkou turistikou

   Island s lehkou turistikou

   Země: Island

   Středisko: KEFLAVÍKU, REYKJANES,…

   Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

   Termíny: Červenec, Srpen, Září

   Délka pobytu: 8 dnů

   Osob: 1-2, 1-3 osoba

   č. zájezdu: 438215/1
   bez stravování
   letecky
   od51 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezd Island 2024

    Zájezdy na Island patří k tomu nejlepšímu v naší nabídce. Island je nádherná a úžasná země proslulá nejen svými geotermálními prameny, ale také úžasnými horami a v neposlední řadě vodopády, ledovci a sopkami.

    Poznávací zájezdy Norsko 2024 letecky i autobusem

    Norské fjordy, Lofoty, Velký okruh Skandinávií se Summit Tour

    Opravdu široký výběr shromažďuje nabídku většinu pořadatelů v České republice a umožňuje Vám zvolit si program a termín podle Vašich představ bez nutnosti ztrácet čas hledáním jinde.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Aktuálně

    16.7.2024

    First minute poznávací zájezdy

    Nabízíme mimořádné slevy na oblíbené poznávací zájezdy do všech bezpečných zemí na sezónu 2024-2025

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    RSS, více aktualit