Island s lehkou turistikou

Poznávací zájezd na Island

č. zájezdu: 438215/1
od53 490,-/osoba
Island s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdy

Island s lehkou turistikou

Země: Island

Středisko: KEFLAVÍKU, REYKJANES, GUNNUHVER, REYKJAVÍKU, GLYMUR, HRAUNFOSSAR


Stravování: bez stravování
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: Červen - Září

Délka pobytu: 8 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • bez stravování

Program

1. den: Odlet z Prahy do KEFLAVÍKU, přejezd na ubytování.

2. den: Návštěva geoparku na poloostrově REYKJANES (UNESCO), fumaroly a solfatary u města Krysuvík, zastávka u jezera, horký pramen GUNNUHVER a krátká túra (cca 2 hod.) k nedalekému majáku a útesům na podřeží, most mezi dvěma kontinenty – vystupující puklina mezi zemskými deskami. Prohlídka REYKJAVÍKU – Perlan – vodárna nad městem, výhled na celý Reykjavík (vstup cca 1 990 ISK), katedrála HALLGRIMSKIRKJA, hl. třída Laugavegur, vila Hofdi – místo 1. setkání Gorbačova a Reagana, budova opery Harpa – nejnovější architektonický klenot města, fakultativně místo prohlídky hlavního města je možnost výletu lodí s pozorováním velryb (cca 90EUR).

3. den: Pěší túra kolem nejvyššího islandského vodopádu GLYMUR (cca 3–5 hod., dle zvolené varianty), pokračování k vodopádu HRAUNFOSSAR, kde z pod lávového pole záhadně vytéká ledovcová řeka HVÍTA, procházka k vodopádu BARNAFOSS (cca 1 hod.), zastávka u 100 °C horkého pramene DEILDARTUNGUHVER.

4. den: Výlet po jižním pobřeží pod sopkou HEKLA až po oblast pod sopkou EYJAFJALLAJOKULL, zastávka u vodopádu SELJALANDFOSS, za jehož padající vodní stěnou můžete procházet, a malá procházka k vedlejšímu vodopádu schovanému ve skalní rozsedlině, návštěva skanzenu ve SKOGARU (vstup cca 15 EUR), vodopád SKOGAFOSS, jeden z nejhezčích vodopádů na Islandu a kratší túra kolem kaskád na řece Skóga. Procházka po černé pláži DYRHOLAEY, návrat na ubytování.

5. den: LANDMANALAUGAR – DUHOVÉ HORY – vulkanická oblast NP FJALLABAK ležící severně od ledovce MÝRDALSJOKULL, celodenní výlet do barevných obsidiánových a ryolitových hor s množstvím teplých i studených pramenů a s možností koupání v této úchvatné geotermální oblasti, okolní vrcholy hýří barvami, neuvěřitelná paleta barev je pastvou pro oči a rájem pro fotografy, ale hlavně jedinečným zážitkem, pěší turistika v okolí střediska (cca 4,5 hod.), návrat na ubytování.

6. den: Výlet lodí (cca 35 EUR) k OSTROVŮM ZÁPADNÍCH MUŽŮ, návštěva jediného obydleného ostrova HEIMAEY, výstup na stále aktivní, jen lehce dřímající sopku ELDFELD, která v roce 1973 málem pohřbila životně důležitý přístav, rozhledy na celé souostroví, procházka kolem ptačích kolonií.

7. den: Výlet na nejnavštěvovanější místa Islandu – THINGVELLIR – posvátné místo prvního parlamentu na světě, místo, kde můžete vidět, jak se od sebe odsunuje euroasijská a americká zemská deska (2–3 hod.), GEYSIR – otec všech gejzírů a jeho mladší kolega STROKKUR, který chrlí každých pár minut horký vodní sloupec do výšky až 20m, GULLFOSS – nejkrásnější vodopád Islandu (procházka cca 1,5 hod.), zastávka ve SKÁLHOLTU, místě starého biskupství, náboženském a kulturním centru Islandu v minulosti. V podvečerních hodinách návštěva vyhlášených geotermálních lázní MODRÁ LAGUNA postavených uprostřed lávového pole a zásobovaných modravou vodou z nedaleké geotermální elektrárny.

8. den: Přejezd na letiště a odlet zpět do Prahy.

Úvod:

Země ohně a ledu, horké lávy staré tisíce nebo jen několik let, dechberoucích vodopádů, aktivních gejzírů, barvami hýřících hor a bublajících solfatarů, syčících fumarol, rozsáhlých bílých ledovců, vyhaslých či zaplavených kráterů a jezer. Ale také ostrov, kde vznikl nejstarší parlament na světě, kde si dnešní žáci mohou číst i v těch nejstarších spisech, ostrov, se zcela svébytnou kulturou a nelehkou historií. Ostrov, který vás uchvátí svou magickou klidnou atmosférou, ostrov, na který se budete chtít znovu vrátit.

Poznámka I:

Velikost skupiny cca 25–30 účastníků.

Poznámka II:

Termíny v roce 2024: ubytování ve 2 lůžkové chatce KOMFORT s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou v lokalitě Selfoss

Cena zahrnuje:

Letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 12 000Kč, transfery z ana letiště, místní doprava dle programu, 7× nocleh ve 2 lůžkové chatce KOMFORT s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje:

Vstupy, trajekt, lodní výlet s pozorováním velryb (cca 150 EUR), ostatní strava, fakultativní programy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje".

Příplatky:

Vstup do Modré laguny 2 300 Kč, polopenze (7× snídaně, 6× večeře – snídaně je v místě ubytování, večeře ve vedlejším stravovacím zařízení) 9 200 Kč, snídaně 4 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000Kč za 585Kč, do 80 000Kč za 1 185 Kč.

Stravování:

V základní ceně bez stravy, za příplatek snídaně či polopenze.

Island s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdy

Podobné zájezdy

ISLAND 55+ s polární září nad hlavou

ISLAND 55+ s polární září nad hlavou

Země: Island

Ubytování: …55+ s polární září nad hlavou

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Září

Délka pobytu: 6 dnů

č. zájezdu: 448155/126
snídaně
letecky
od44 800,-/osoba
  ISLAND nejen pro 55+

  ISLAND nejen pro 55+

  Země: Island

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Květen - Srpen

  Délka pobytu: 5 až 6 dnů

  č. zájezdu: 469283/126
  snídaně
  letecky
  od34 800,-/osoba
   NA ISLAND Z BRNA A VÍDNĚ

   NA ISLAND Z BRNA A VÍDNĚ

   Země: Island

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Květen

   Délka pobytu: 7 dnů

   č. zájezdu: 463879/126
   snídaně
   letecky
   od39 900,-/osoba
    First minute

    Mohlo by vás zajímat:

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Poznávací zájezdy

    Poznávací zájezdy letecky i autobusem z Brna, Prahy a Ostravy a dalších měst.

    Poradíme při výběru správného poznávacího zájezdu, aby jste se nehonili a užili si zážitky plnými doušky.

    Poznávací zájezd Island 2023

    Zájezdy na Island patří k tomu nejlepšímu v naší nabídce. Island je nádherná a úžasná země proslulá nejen svými geotermálními prameny, ale také úžasnými horami a v neposlední řadě vodopády, ledovci a sopkami.

    Aktuálně

    21.7.2023

    Velký okruh Slovinskem

    Poslední volná místa na autobusový zájezd po krásách Slovinska od 22.8. do 27.8.2023

    20.7.2023

    Poslední volná místa do Londýna!

    Poslední volná místa na jedinečný letecký poznávací zájezd z Londýna do srdce Anglie.

    20.7.2023

    Last Minute Kalábrie

    doprodej leteckých zájezdů do 4* rezortu Villaggio Borgo degli Ulivi v Kalábrii, letecky z Prahy, v termínu 24.7.-31.7.2023.

    RSS, více aktualit