Island s lehkou turistikou

Poznávací zájezd na Island

č. zájezdu: 438215/1
od49 490,-/osoba
-8%sleva
Island s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdy

Island s lehkou turistikou

Země: Island

Středisko: KEFLAVÍKU, REYKJANES, GUNNUHVER, REYKJAVÍKU, GLYMUR, HRAUNFOSSAR, BARNAFOSS, HEKLA, EYJAFJALLAJOKULL, SELJALANDFOSS, SKOGARU, SKOGAFOSS, DYRHOLAEY, NP FJALLABAK


Stravování: bez stravování
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: Červen - Září

Délka pobytu: 8 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • bez stravování

Program

1. den: Odlet z Prahy do KEFLAVÍKU, přejezd na ubytování.

2. den: Návštěva geoparku na poloostrově REYKJANES (UNESCO), fumaroly a solfatary u města Krysuvík, zastávka u jezera, horký pramen GUNNUHVER a krátká túra (cca 2 hod.) k nedalekému majáku a útesům na podřeží, most mezi dvěma kontinenty – vystupující puklina mezi zemskými deskami. Prohlídka REYKJAVÍKU – Perlan – vodárna nad městem, výhled na celý Reykjavík (vstup cca 1 990 ISK), katedrála HALLGRIMSKIRKJA, hl. třída Laugavegur, vila Hofdi – místo 1. setkání Gorbačova a Reagana, budova opery Harpa – nejnovější architektonický klenot města, fakultativně místo prohlídky hlavního města je možnost výletu lodí s pozorováním velryb (cca 90EUR).

3. den: Pěší túra kolem nejvyššího islandského vodopádu GLYMUR (cca 3–5 hod., dle zvolené varianty), pokračování k vodopádu HRAUNFOSSAR, kde z pod lávového pole záhadně vytéká ledovcová řeka HVÍTA, procházka k vodopádu BARNAFOSS (cca 1 hod.), zastávka u 100 °C horkého pramene DEILDARTUNGUHVER.

4. den: Výlet po jižním pobřeží pod sopkou HEKLA až po oblast pod sopkou EYJAFJALLAJOKULL, zastávka u vodopádu SELJALANDFOSS, za jehož padající vodní stěnou můžete procházet, a malá procházka k vedlejšímu vodopádu schovanému ve skalní rozsedlině, návštěva skanzenu ve SKOGARU (vstup cca 15 EUR), vodopád SKOGAFOSS, jeden z nejhezčích vodopádů na Islandu a kratší túra kolem kaskád na řece Skóga. Procházka po černé pláži DYRHOLAEY, návrat na ubytování.

5. den: LANDMANALAUGAR – DUHOVÉ HORY – vulkanická oblast NP FJALLABAK ležící severně od ledovce MÝRDALSJOKULL, celodenní výlet do barevných obsidiánových a ryolitových hor s množstvím teplých i studených pramenů a s možností koupání v této úchvatné geotermální oblasti, okolní vrcholy hýří barvami, neuvěřitelná paleta barev je pastvou pro oči a rájem pro fotografy, ale hlavně jedinečným zážitkem, pěší turistika v okolí střediska (cca 4,5 hod.), návrat na ubytování.

6. den: Výlet lodí (cca 35 EUR) k OSTROVŮM ZÁPADNÍCH MUŽŮ, návštěva jediného obydleného ostrova HEIMAEY, výstup na stále aktivní, jen lehce dřímající sopku ELDFELD, která v roce 1973 málem pohřbila životně důležitý přístav, rozhledy na celé souostroví, procházka kolem ptačích kolonií.

7. den: Výlet na nejnavštěvovanější místa Islandu – THINGVELLIR – posvátné místo prvního parlamentu na světě, místo, kde můžete vidět, jak se od sebe odsunuje euroasijská a americká zemská deska (2–3 hod.), GEYSIR – otec všech gejzírů a jeho mladší kolega STROKKUR, který chrlí každých pár minut horký vodní sloupec do výšky až 20m, GULLFOSS – nejkrásnější vodopád Islandu (procházka cca 1,5 hod.), zastávka ve SKÁLHOLTU, místě starého biskupství, náboženském a kulturním centru Islandu v minulosti. V podvečerních hodinách návštěva vyhlášených geotermálních lázní MODRÁ LAGUNA postavených uprostřed lávového pole a zásobovaných modravou vodou z nedaleké geotermální elektrárny.

8. den: Přejezd na letiště a odlet zpět do Prahy.

Úvod:

Země ohně a ledu, horké lávy staré tisíce nebo jen několik let, dechberoucích vodopádů, aktivních gejzírů, barvami hýřících hor a bublajících solfatarů, syčících fumarol, rozsáhlých bílých ledovců, vyhaslých či zaplavených kráterů a jezer. Ale také ostrov, kde vznikl nejstarší parlament na světě, kde si dnešní žáci mohou číst i v těch nejstarších spisech, ostrov, se zcela svébytnou kulturou a nelehkou historií. Ostrov, který vás uchvátí svou magickou klidnou atmosférou, ostrov, na který se budete chtít znovu vrátit.

Poznámka I:

Velikost skupiny cca 25–30 účastníků.

Poznámka II:

Termíny v roce 2024: ubytování ve 2 lůžkové chatce KOMFORT s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou v lokalitě Selfoss

Cena zahrnuje:

Letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 12 000Kč, transfery z ana letiště, místní doprava dle programu, 7× nocleh ve 2 lůžkové chatce KOMFORT s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje:

Vstupy, trajekt, lodní výlet s pozorováním velryb (cca 150 EUR), ostatní strava, fakultativní programy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje".

Příplatky:

Vstup do Modré laguny 2 300 Kč, polopenze (7× snídaně, 6× večeře – snídaně je v místě ubytování, večeře ve vedlejším stravovacím zařízení) 9 200 Kč, snídaně 4 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000Kč za 585Kč, do 80 000Kč za 1 185 Kč.

Stravování:

V základní ceně bez stravy, za příplatek snídaně či polopenze.

Island s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdyIsland s lehkou turistikou - Poznávací zájezd na Island - Pobytové zájezdy

Podobné zájezdy

ISLAND 55+ s polární září nad hlavou

ISLAND 55+ s polární září nad hlavou

Země: Island

Ubytování: …55+ s polární září nad hlavou

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Září

Délka pobytu: 6 dnů

č. zájezdu: 448155/126
snídaně
letecky
od44 800,-/osoba
  ISLAND - KOMFORTNĚ, malá skupina, vstupy v ceně

  ISLAND - KOMFORTNĚ, malá skupina, vstupy v ceně

  Země: Island

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Červenec

  Délka pobytu: 10 dnů

  č. zájezdu: 470370/126
  snídaně
  letecky
  od88 800,-/osoba
   Island - Velký okruh

   Island - Velký okruh

   Země: Island

   Ubytování: Island - Velký okruh

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Srpen

   Délka pobytu: 8 dnů

   č. zájezdu: 483386/102
   snídaně
   letecky
   od56 900,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

    Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

    Poznávací zájezd Island 2024

    Zájezdy na Island patří k tomu nejlepšímu v naší nabídce. Island je nádherná a úžasná země proslulá nejen svými geotermálními prameny, ale také úžasnými horami a v neposlední řadě vodopády, ledovci a sopkami.

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    10.4.2024

    Tipy na zajímavý zájezd každý týden

    Mallorca, USA, Azory nebo třeba Vietnam?....

    RSS, více aktualit