Poznávací zájezd– Indie zlatý trojúhelník

Oblíbený zájez do Indie na 6 dní

č. zájezdu: 270142/72
od41 930,-/osoba
-30%sleva
Poznávací zájezd Indie zlatý trojúhelník na 6 dní

Poznávací zájezd– Indie zlatý trojúhelník

Země: Indie

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec - Leden

Délka pobytu: 6 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

  Indie. Svět sám o sobě. Neuvěřitelná země, která Vás dostane.

  Úchvatné památky, nádherná příroda, výjimečné stavby.

  Poznejte zlatý trojúhelník – Dillí, Taj Mahal a Jaipur.

  Jste připraveni na nejpestrobarevnější cestu vašeho života? Jste připraveni na Indii?

Popis zájezdu

Dillí, Jaipur, Taj Mahal. Tento okruh se nenazývá Zlatý trojúhelník náhodou. Poznejte za krátkou dobu to nejslavnější z neuvěřitelné Indie. Nejkrásnější stavba planety postavena z lásky, pestrobarevný Jaipur, staré i nové Dillí. A do Indie se budete chtít vrátit!

 • to nejlepší z Indie v Zlatém trojúhelníku
 • pojďte s námi do kina – nebudete litovat!
 • pěší prohlídka starého Dillí – neturistický zážitek
 • vyvezte se do pevnosti na slonovi jako pravý maharadža
 • first minute slevy na zájezdy do Indie jsou dynamické a průběžně se snižují

Program zájezdu

1. den: Odlet do neuvěřitelné Indie

PRAHA/VÍDEŇ – DILLÍ 

Odlet do Indie. Na konci cesty se vám otevřou brány pozoruhodné Indie. Země kontrastů, bohatství i chudoby, země posetá mimořádnými památkami a ty nejlepší z nich čekají právě na vás! 

2. den: Bláznivé Dillí

DILLÍ

Atmosféra Dillí vás dostane od prvního okamžiku, kdy do tohoto fascinujícího města vkročíte. Prohlídku začneme ve starém Dillí. Něco takového jste ještě neviděli! Staré Dillí, to jsou první doteky s hinduismem, islámem a málo známým náboženstvím Sikhů. Uvidíme nejkrásnější a největší mešitu obrovské Indie – Jama Masjid ze 17. století, která se stala symbolem Mughalů. Obrovské nádvoří, desítky věřících a výhled na přeplněné ulice. Budeme si vyprávět o počátcích dynastie, která Indii ozdobila svými nejkrásnějšími stavbami.

Nasednetě na cyklorikšu a prozkoumejte labyrint starého města. Bazarové čtvrti budou náporem na vaše fotoaparáty. Všechno křičí exotikou a vy sedíte v rikše a vnímáte vůně, cinkání zvonků, volání prodavačů a úsměvy lidí. Bazar zde ve starém Dillí bude obrovským zážitkem. Doma vám tyto foky nebudou chtít věřit. Přesuneme se na bazar s kořením, kde vdechujeme exotické vůně od kardamomu přes hřebíček až po skořici a všichni nakupují koření z celého světa. Ochutnejte kašmírské chilli nebo garam masalu, které vám i doma vykouzlí vzpomínky na tuto cestu.

Zastavíme se u Gurudváry, sikhského chrámu se zajímavou atmosférou. Co víte o Sikhích? Nosí turbany, mnozí si je pletou s muslimy, ale pravda je někde úplně jinde a vy budete okouzleni jeho myšlenkami. Proč sem jezdí tolik dobrovolníků? Indickou bránu znáte z dokumentárních filmů a uvidíte ji i během naší prohlídky. Je to jeden ze symbolů moderní Indie a domácí turisté ze všech koutů Indie sem přijíždějí, aby si pořídili ikonickou fotografii na památku.

Mezi nejunikátnější památky celého Dillí patří Qutub Minar (UNESCO). Začali ho stavět v roce 1193 a jeho výška se zastavila na 73 metrech. Je to nejvyšší cihlový minaret na světě a jeden z prvních vrcholů naší cesty po Indii. Nečekali jste, že na vás Dillí udělá takový dojem, že ne? První indická večeře a poznávání jedné z nejlepších kuchyní na světě. Dáte si Palak Paneer, kuřecí Tandoori nebo ochutnáte jednoduchý, ale dokonalý Dhal? Skleničku čaje s mlékem nebo vychlazeného Kingfishera? Indie se vám začíná dostávat pod kůži.

3. den: Palác větrů a drahokamy v barevném státě Rajasthan

DILLÍ – JAIPUR 

Po snídani opustíme Dillí a vydáme se na průzkum indického Zlatého trojúhelníku. Naší další zastávkou bude barevný Džajpur v atraktivním Rádžasthánu. Zemi pouští, starobylých pevností, tradic a jedinečných míst si zamilujete! Na první pohled si všimnete, že Rádžastán je úplně jiná Indie než ta, kterou jste zažili v Dillí. Kdo jako první spatří za oknem autobusu slona nebo velblouda?

Džajpuru se přezdívá „růžové město“ a vy hned pochopíte, odkud tento název pochází. Městem se táhne bazar, ale nás lákají příběhy zapomenutých, a dokonce i současných mahárádžů, kteří se mihnou v honosném mahárádžově paláci. Věděli jste, že džajpurský mahárádža miluje koňské pólo, není mu ani třicet let a je pohádkově bohatý? Vyfoťte se s nádherně oděnými palácovými strážci a společně projdeme všechna otevřená nádvoří. V tomto paláci jde především o detaily a s námi vám neuniknou. K čemu sloužily obří nádoby? Budete překvapeni!

Nedaleko paláce si prohlédneme unikátní observatoř Jantar Mantar. Mahárádža Jai Singh investoval v 18. století peníze do vybudování tohoto komplexu a v době jeho největší slávy zaměstnával Džajpur více než dva tucty astronomů. Toto vás bude bavit.

Jak vypadá centrum růžového města? Ještě vás čeká procházka po bazarech s obchůdky a pohled na Palác větrů, který je dnes symbolem Džajpuru. Z ulice je palác velkolepou a fotogenickou stavbou. Odkud je na palác nejlepší výhled? Poradíme vám. Dejte si čerstvý kokosový ořech, počkejte, až ulicí projede kočár tažený koňmi a velbloudy, a budete okouzleni barvami sárí, které nosí místní ženy. A co takhle indické kino a bollywoodský trhák? Noc v Džajpuru.

4. den: Město duchů, kterému došla voda (UNESCO)

JAIPUR – FATEHPUR SIKRI – AGRA

Dnešní cesta z Džajpuru do Agry je dlouhá jen asi 240 kilometrů, ale krajina kolem nás se opět krásně mění. Rádžasthán vyměníme za indický stát Uttarpradéš. Má téměř 200 milionů obyvatel (to je jako Německo, Francie a Španělsko dohromady), protéká jím posvátná řeka Ganga, nachází se zde svaté Váránasí, dotýká se Himálaje a ukrývá takový skvost, jako je Tádž Mahal.

Blížíme se k Agře, ale odbočujeme z hlavní silnice, protože jen o pár kilometrů dál leží Fatehpur Sikri (UNESCO), který by byl hřích objet. Mughalský panovník Akbar (jeden z největších vládců Indie před britskou nadvládou) jej vybudoval jako vzorové město, ale historie se k němu obrátila zády. Nás Fatehpur Sikrí fascinuje už léta a my vám ukážeme proč. Obrovská mešita s hrobkou místního světce s tajemným mramorovým oknem, kam lidé chodí vázat uzly. Dokonale zachovalé paláce, kde se mísí islámské i hinduistické prvky, pětipatrový palác Punja Mahal a vzpomínky na Mughaly. Proč vlastně lidé toto město opustili? Příjezd do Agry. Indickou kuchyni už znáte, tak co si dnes vyberete? Noc v Agře.

5. den: Nejkrásnější stavba světa postavená z lásky – Taj Mahal 

AGRA – DILLÍ

Probouzíme se ve městě Agra, které bylo kdysi hlavním městem Mughalské říše. Všichni jsme na tento den, na tento okamžik čekali, protože dnešek je vrcholem indické cesty. Mnozí cestují do Indie jen proto, aby jejich oči spočinuly na velkolepé stavbě zvané Tádž Mahal (UNESCO).

Tádž Mahal je magnetem a není divu, že dnes patří mezi sedm novodobých divů světa. Jdeme blíž a blíž a před námi se rýsují minarety a špička obrovské kopule. Cítíte to jemné vzrušení? Takhle chutná splněný sen!

Vcházíme do šera vstupní brány a za ní se nám otevírá ten nejkrásnější pohled na Tádž Mahal. Tádž Mahal je jedinečná stavba. Je krásná z kilometrové vzdálenosti, velkolepá z pěti centimetrů (všimněte si drahokamů a polodrahokamů zasazených do stěn!) a kamkoli se pohnete, bude vás pronásledovat. Proč se její minarety mírně naklánějí a proč sem v pátek proudí davy místních obyvatel? Co znamenala Mumtaz Mahal pro Šáha Džahána? Milostný příběh, který stál na počátku nejkrásnější stavby světa.

Poté, co se pokocháme Tádž Mahalem, se přesuneme k Červené pevnosti, symbolu moci mughalských vládců. Pod pevností protéká řeka Jamuna a odtud se vám nebude chtít odejít. Čeká nás však cesta zpět do Dillí, která uzavře zlatý trojúhelník. Poslední indický čaj, mangové lassi, poslední indická večeře a s hlavou plnou zážitků opouštíme tuto fascinující zemi. Transfer na letiště v Dillí.

6. den: Vítejte doma!

EVROPA

Naše cesta po Indii byla krátká, ale nesmírně intenzivní. Ještě v letadle si člověk přehrává všechny ty jedinečné okamžiky. Příjezd domů. Vaše rodina a přátelé se už těší na vaše vytržené zážitky!

 Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, ubytování v kvalitních hotelech se snídaní,průvodce, kompletní dopravu během celého pobytu, letištní transfery v Indii, vstupné, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

kromě uvedené, víza (2500 Kč), kapesné na zájezd (250 – 300 EUR)

Ubytování:

Delhi – Hotel The Exotica Grand, 1+1noc
 
Jaipur – Hotel Nirwana Hometel, 1 noc
 
Agra – Howard Plaza hotel Agra****, 1 noc
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systému jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

U některých termínů mohou být rozdílné ceny odletů z Prahy o 2000 Kč z důvodu vyšších nákladů za letenky:

Odlety z Vídně jsou bez příplatku, v ceně publikované na webu.

Doporučené očkování: žloutenka typu A i B, platné očkování proti tetanu, břišní tyfusNa zájezd létáme vybranými leteckými společnostmi E­MIRATES/QATAR AIRWAYS/LUFTHANSA. Přesné a finální údaje o vašem letu vám zašleme nejpozději 21 dnů před odletem na zájezd.

Poznávací zájezd Indie zlatý trojúhelník na 6 dníPoznávací zájezd Indie zlatý trojúhelník na 6 dníPoznávací zájezd Indie zlatý trojúhelník na 6 dníPoznávací zájezd Indie zlatý trojúhelník na 6 dníPoznávací zájezd Indie zlatý trojúhelník na 6 dní

Doprava

Během zájezdu máme zajištěný pronajatý autobus. Po starém Dillí se projdeme pěšky a vyzkoušíme i místní metro.

Na zájezdy tohoto typu využíváme leteckou společnost Lufthansa.

Ubytování

Ubytování máme zabezpečené v následujících hotelech (změna vyhrazená):
Delhi – Hotel Blue Berry
Jaipur – Hotel Lords Plaza
Agra – Hotel Utkarsh Vilas

Nabízíme možnost připlatit si kvalitnější ubytování (4*).

Strava V ceně zájezdu jsou pouze snídaně. Stravovat se budete individuálně dle své libosti v místních restauracích. Váš průvodce Vám vždy rád poradí.

Peníze

Množství závisí na Vaší osobní spotřebě. Doporučujeme minimální částku 250 EUR (2018). Ve velkých městech fungují i karty VISA a Mastercard.

Top místa na zájezdu

DILLÍ

Hlavní město Indie. Jedno z nečarovnějších měst světa. Protéká tu jedna z nejposvátnějších hinduistických řek – Jamuna. Těšte se na největší cihlový minaret na světě, nejkrásnější mešitu miliardové Indie a místní gurmánské zážitky. Garantujeme Vám, že na tohle město nikdy nezapomenete.

TAJ MAHAL

Uvidíte jednu z nejkrásnějších staveb na světě. Poklad z mramoru Vás okouzlí už z dálky a co teprve zblízka. Od roku 1983 je Taj Mahal na Seznamu UNESCO. Tato 73 metrů vysoká stavba, která se stala symbolem Indie, Vás naprosto uchvátí.

JAIPUR

Jedná se o první pečlivě naplánované město Indie. Máte rádi poušť a pestré barvy? Tohle je místo pro Vás. Připravte se na město, kde Vám ulice nezkříží auta, ale velbloudi. To je Jaipur.


Podobné zájezdy

Indie A Spojené Arabské Emiráty

Indie A Spojené Arabské Emiráty

Země: Indie, Srí Lanka

Středisko: Dle programu

Ubytování: …A Spojené Arabské Emiráty

Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

Termíny: Listopad

Délka pobytu: 10 dnů

Osob: 1-3 osoba

č. zájezdu: 487898/97
snídaně
letecky
od61 990,-/osoba
  Indie A Spojené Arabské Emiráty

  Indie A Spojené Arabské Emiráty

  Země: Indie, Srí Lanka

  Středisko: Dle programu

  Ubytování: …A Spojené Arabské Emiráty

  Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

  Termíny: Leden, Únor, Březen

  Délka pobytu: 10 dnů

  Osob: 1-3 osoba

  č. zájezdu: 487924/97
  snídaně
  letecky
  od61 990,-/osoba
   Indie Kerala A Spojené Arabské Emiráty

   Indie Kerala A Spojené Arabské Emiráty

   Země: Indie, Srí Lanka

   Středisko: Dle programu

   Ubytování: …A Spojené Arabské Emiráty

   Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

   Termíny: Říjen, Listopad

   Délka pobytu: 10 dnů

   Osob: 1-3 osoba

   č. zájezdu: 488944/97
   snídaně
   letecky
   od59 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Poznávací zájezdy Řecko

    Pestrá nabídka poznávacích zájezdů do Řecka

    Řecko patří mezi státy pohostinné a zvyklé na množství cizinců, kteří přijíždějí za poznáním či rekreací. Turisté zde nepodstupují větší žádná bezpečnostní rizika, ale přesto je nutné uvést některá specifika – především v oblasti dopravy.

    Aktuálně

    16.7.2024

    First minute poznávací zájezdy

    Nabízíme mimořádné slevy na oblíbené poznávací zájezdy do všech bezpečných zemí na sezónu 2024-2025

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    RSS, více aktualit