Poznávací zájezd Indie, Nepál

Komfortní ubytování v hotelu se snídaní a plná penze v NP Chitwan

č. zájezdu: 270044/72
od66 465,-/osoba
-37%sleva
Velice oblíbený poznávací zájezd do Indie a Nepálu

Poznávací zájezd Indie, Nepál

Země: Indie

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen - Květen

Délka pobytu: 16 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Poznámka: UPOZORNĚNÍ: Pro vyřízení indických víz je nutná osobní účast žadatelů na indické ambasádě v Praze za účelem poskytnutí otisků prstů. Termín podání indických víz Vám upřesníme v době zhruba 2 – 1 měsíc před odletem.

Taj Mahal – jeden ze sedmi divů světa, plavba po řece Ganga rozšířený program, rodiště Buddhy i místo jeho prvního kázání nepálské safari s plnou penzí a jízdou na slonech v ceně Dillí, Káthmándú a Váránasí – tři neskutečně exotická města

Popis zájezdu

Poznávací zájezd za krásami Kathmandu pod ochranou UNESCO a himálajské osmitisícovky na dotek. Nosorožci, krokodýli a sloni během safari v národním parku Chitwan. Přírodní Nepál vystřídá Indie a její rušná nejposvátnější místa. Rituály na řece Ganga a na závěr prý nejkrásnější stavba naší planety postavená z lásky – div světa Taj Mahal. Tato část Asie vás nezklame.

 • Taj Mahal – jeden ze sedmi divů světa, plavba po řece Ganga
 • rozšířený program, rodiště Buddhy i místo jeho prvního kázání
 • nepálské safari s plnou penzí a jízdou na slonech v ceně
 • Dillí, Káthmándú a Váránasí – tři neskutečně exotická města
 • first minute slevy na zájezdy do Indie a Nepálu jsou dynamické a průběžně se snižují

Program zájezdu

1. den: Odlet do světa hinduismu

EVROPA – INDIE

Odlet do úplně jiného světa, něž na jaký jste zvyklí.

2. den: Šílené staré Dillí a začátek, jak se patří

DILLÍ

Dilli zosobňuje osm historických míst významných pro Indii. Uvidíme největší mešitu Indie, rušnou ulici Chandni Chowk, pepřový trh, zažijeme okouzlující náboženství sikhismus při návštěvě gurudvaru. Chcete vidět i britské Dillí? Jaký je vlastně rozdíl mezi Dillí, Starým Dillí a Novým Dillí? Brána do Indie a koloniální náměstí Connaught Place. Ukážeme vám hlavní město Indie tak, že budete nadšeni! Prohlídku začneme aklimatizací kulturním šokem.

3. den: Kde velbloudi křižují ulice a sloni vozí mahárádže do pevnosti

DILLÍ – JAIPUR

Přesun z Dillí do hlavního pouštního města Jaipur a nejpestřejšího místa celé Indie, státu Rajasthán. Jaipur se svými širokými ulicemi a růžovými fasádami domů nepodobá žádnému jinému městu. Ulice křižují velbloudi a ženy nosí sárí hýřící všemi barvami. Dnes uvidíme Palác Hawa Mahal, ale i trhy s látkami a šperky. Povíme si více o království Džhánsí, které se snažili dobýt angličtí vojáci. Večer návštěva nejkrásnějšího kina v celé Indii. Raj Mandir, to není jen kino, je to atrakce! Při sledování dobrého bollywoodského trháku je atmosféra tohoto kina na druhém místě za fotbalovými svatyněmi. Město, které se vám dostane pod kůži všemi smysly.

4. den: Růžové město a nádherná pevnost Amber

JAIPUR – FATEHPUR SIKRI – AGRA

Úžasné město duchů FATEHPUR SIKRI (UNESCO): velkolepé město Akbara (největšího vládce Indie před britskou nadvládou), které si projdeme jako velké muzeum. Městu došla pitná voda několik let po jeho vybudování a zůstalo dokonale zachováno. Uvidíme také hrobku věštce s tajemným mramorovým oknem vytvořeným z obrovské mramorové desky, kterým je dokonale vidět ven, ale téměř vůbec dovnitř. Večer se přiblížíme k Agře.

5. den: Nejkrás­nější stavba planety a Červená pevnost Mughalů

AGRA – DELHI – VÁRÁNASÍ

Indická architektura v podání dynastie Mughalů dosáhla v Agře svého vrcholu. Taj Mahal (UNESCO) je prý nejkrásnější stavbou naší planety. Všichni ho už známe z fotografií, dokumentů či literatury. Vyrovná se ale něco pocitu, když před ním poprvé zastavíte naživo? Překrásná Červená pevnost (UNESCO), z níž Mughalové ovládali velkou indickou říši. Výhled, se kterým umíral stavitel Taj Mahalu. Proč? Vysvětlíme si. 

6. den: Východ slunce na Ganze. Na místo, kde Buddha poprvé přednesl své učení

VÁRÁNASÍ – SARNATH – VÁRÁNASÍ

Ranní plavba pronajatou lodí po Ganze. Svítání a atmosféra, jakou můžete zažít pouze zde.SARNATH: Jelení park, kde Buddha poprvé přednesl své učení. Nejstarší stupy na světě. Vzácný Ašokův pilíř najdete na všech indických bankovkách. Nádherné muzeum z období, kdy na těchto místech hrál buddhismus prim. Džinistický chrám a povídání si o tomto náboženství, kde i ta nejmenší bytost má nárok na osvíceníVARANASI – západ slunce nad Gangou a obřad uzavření řeky. Město bude osvětleno pochodněmi, svíčkami a plameny spalovaných mrtvých.

7. den: 330 milionů bohů, jsme ve středověku. Toto jste ještě neviděli

VÁRÁNASÍ

Nejhinduističtější město světa. 330 milionů bohů. Město světla, město boha Šivy, město hedvábí. Město, kterým protéká řeka Ganga, a smrt se zde stává snem. Desítky nádherných ghátů. Tisíce koupajících se věřících od těch nejbohatších, kteří se dovezou v luxusních limuzínách až po žebráky, kteří nemají co jíst. Očista těla i duše. Nejznámější spalovací ghát, kde by chtěl být zpopelněn každý hinduista. Procházka s průvodcem městem, ze kterého dýchá středověk. Zde se vdechuje pravá a nefalšovaná Indie. Nejpozději při ceremonii zavírání řeky si i vy Varanasi zamilujete. Zážitky nemusí být pouze hezké, důležité je to, aby byly silné. Ve Varanasi silné jsou

8. den: Kde hranice je šílené tržiště a chaos teprve začíná

VÁRÁNASÍ – GORAKHPUR – CHITWAN

Brzy ráno vyrazíme z Váránasí na vlakové nádraží a indickým vlakem pojedeme do města Gorakhpur. Zde vyměníme vlak za auta a vydáme se směrem k indicko-nepálské hranici. Je to vůbec hranice? Přesuneme se do Královského národního parku Chitwan (UNESCO). V podvečer se setkáváme s přírodou Chitwanu a naším útulným rodinným ubytováním. Spíme v lodgi našeho dlouholetého partnera, který se stal naší, a tedy i vaší rodinou. Uslyšíte anglicko-české „Welcome to národní park!", nebo „Who wants pivo?“. Jednodušší poměry, často zde nejde elektřina, ale pár metrů od našeho ubytování teče říčka, ve které plavou krokodýli.

9. den: Chitwan

CHITWAN

Okolí hitwanu je krásné a vy si ho vychutnáte plnými doušky. Věnujete jeden den odpočinku nebo fakultativním aktivitám?

10. den: Safari v nejstarším parku (UNESCO), krokodýli, sloni, nosorožci

CHITWAN

Věnujeme se Chitwanu (v překladu srdce džungle). Národní park s rozlohou 932 kilometrů čtverečních, kde mimo jiné žijí bengálský tygr, leopard, slon indický, jednorohý nosorožec, dva druhy krokodýlů, nespočet ptactva, opice, kanci a jeleni. Procítíme přírodu, setkání se slonem indickým a lov s fotoaparáty na nosorožce. Plavba po říčce Rapti, kde ve vodě hledáme oči krokodýlů, pěší procházka džunglí a totální kontakt s místní vegetací, koupání se slony, ale i palicovité tance místního etnika Thar, které se se staletími naučilo žít s přírodou. To vše proložíme hodinkou siesty v naší lodge. Chitwan si užijete!

11. den: Rafting na himálajské řece a jsme doma v Chitwanu

CHITWAN – POKHARA

Z královského národního parku Chitwan se přesuneme do Pokhary. Kratší přejezd okořeněný možností raftingu na himálajské řece Trishuli. Rafting zvládne každý. Raftovaly zde menší děti i sedmdesátiletí cestovatelští senioři. V závislosti na ročním období můžeme očekávat klidný rafting s občasnými náročnějšími peřejemi nebo adrenalinový zážitek, kdy nám překonávání rozbouřených peřejí vyplaví spoustu endorfinů. Troufáte si na to? Zážitek je zaručen! Podvečerní příjezd do Pokhary a možná ryba k večeři přímo z jezera Phewa?

12. den: Největší převýšení na světě a neuvěřitelný východ slunce

POKHARA

Jsme v Pokhaře. Blíže se k úpatí Himálaje dostanete už jen jako trekaři či horolezci. Za ideálního počasí je z každého koutu tohoto klidného města vidět annapurnský masiv s osmitisícovkami Annapurna I, ale i dominantou Pokhary, posvátným vrchem Machapuchare. Budeme mít i my štěstí a uvidíme je? Vždyť jsou tak blízko! Ten pohled je neskutečný, my v nadmořské výšce 800 m.n.m. a díváme se na vrcholek tyčící se ve výšce 8091 m.n.m. Největší převýšení planety. Plavba na druhém největším jezeře Nepálu Phewa a malý krásný trek k Pagodě světového míru tyčící se nad městem. Zůstává i dostatek času na nákup krásných nepálských suvenýrů či posezení u kávy. Nebo raději zvolíte dobrou masáž? Stihnout se zde dá všechno! Pro fanoušky i možnost navštívit institut himálajského horolezectví, který je muzeem prvních horolezeckých výprav na nejvyšší štíty planety. Při dobrém počasí i velmi brzký ranní výlet do Sarangkotu, odkud celý svět pozoruje magický východ slunce opírající se do Annapuren.

13. den: Cesta je cíl. Do městečka pod Annapurnou

POKHARA – KÁTHMANDÚ

Dnes je cílem cesta. Přesun z Pokhary do Káthmándú. Asi dvě stě nepálských kilometrů. Před třiceti lety se tato cesta dala absolvovat pouze na ponících nebo buvolích spřeženích a trvala 10–12 dní. My se ji pokusíme zvládnout za osm hodin. Je to jediná cesta napříč touto krajinou. Umožní nám to dotknout se nefalšovaného Nepálu, který není jen o himálajských horách. Nádherná a svěží zeleň bude naší satisfakcí. Cestu bude lemovat himálajská řeka Trisuli, kterou už budete znát z raftingu.

14. den: Tibetská exilová komunita, spalování mrtvých

KÁTHMANDÚ – BODNATH – PASHUPATINATH – KÁTHMANDÚ

Poznávání nejkrásnějších nepálských památek Začínáme u jedné z největších stúp světa (větší jsou pouze na Srí Lance) se vševědoucíma Buddhovýma očima, na místě, kde žije tibetská populace Nepálu a vládne tu neskutečné duchovno a buddhistický klid. Oběd na střeše s výhledem na majestátní buddhistické srdce Nepálu. Pokračujeme v Pashupatinate. V nejsvětějším městě nepálského hinduismu stoji chrám, který navštěvují poutníci z celého hinduistického světa. Přítomnost jogínů nebo sadhuů, všudypřítomné opice, ceremonie spalování hinduistických zesnulých. Pohřeb je tu obecnou a veřejnou záležitostí. Budou hořet spalovny na ghátech, nebo si počkáme na tento zážitek až do Varanasi? Pro dnešek už končíme? Ještě ne! Říkali jsme vám už o Jimmy Hendrixovi? Zkusíme najít jeho odkaz v jednom z rockových barů naší thamelské čtvrti. Pro zájemce je možné na dotaz zařídit let vrtulníkem kolem Mt. Everest.

15. den: Foto­genické křivolaké uličky, vysmátí Nepálci a zcela jiný svět

KÁTHMANDÚ

Už jsme sice zažili Dillí i Varanásí, ae Káthmandú je opět unikátní něčím jiným. Procházka káthmándskými uličkami nám napoví, o čem je poznávání tohoto regionu. Stupy a chrámy nás zavedou do tajů buddhismu a hinduismu, které jsou tak příznačné pro život místního obyvatelstva. Káthmándú bylo kdysi podhorskou vesničkou, dnes nás překvapí typickým ruchem křivolakých uliček, kde je stezka cestou a cesta chodníkem. Budeme se prodírat ruchem ulice a pod typickou patinou hledat ty nejfotogeničtější zákoutí pro naše fotoaparáty. Směs staré dřevořezbářsko – cihlové architektury, pestrobarevně oblečení Nepálci, obchodnický duch a výjevy jako z Jakubiskova filmu. Vůně a pachy, špína a duchovní čistota. Naše pouť povede z turistického Thamelu plného pašmínových a trekerských obchůdků přes místa, která mnozí jednotliví cestující marně hledají v knižních turistických průvodcích, až na královské náměstí Durbar, kde potkáme svaté muže, krávy, holuby, ale i jedinou žijící bohyni naší planety Kumari. Kdo ta Kumari vlastně je? Proč je tak důležitá? Kde vybrnkával svá kytarová sóla Jimmy Hendrix? Který dřevěný sloup téměř zaručeně vyléčí všechna vaše bolístka? Toto vše na jednom místě! Dobrá večeře u nepálského pivka a zasloužený odpočinek.

16. den: Vítejte doma!

ODLET Z KÁTMANDÚ

Přílet domů.Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, ubytování ve dvoulůžkových pokojích ve vybraných hotelech střední třídy, snídaně, plnou penzi v národním parku Chitwan, přepravu pronajatými autobusy, dva transfery lehátkovým vlakem, průvodce a místní průvodce podle potřeby, množství prohlídek a výletů, safari v národním parku Chitwan, plavbu loďkami v Pokhara i na Ganze, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

Stravu kromě uvedené, víza (2900 Kč) , vstupné, fakultativní výlety dostupné v destinaci:- Let přes hory s výhledem na Mt. Everest (cca 250 USD)- Let s výhledem na Annapurnu s přistáním v zíkladním táboře (cca 360 USD)- Rafting na himalájské řece Trisuli (cca 50 USD)- Lanovska na Sarangkot s výhledem na Pokharu (cca 16 USD) - Kapesné na zájezd (300 – 400 EUR)

Ubytování:

Delhi – Hotel The Exotica Grand, 1 noc
 
Jaipur – Hotel Nirwana Hometel, 2 noci
 
Agra – Hotel Howard Plaza****, 1 noc
 
Agra/Delhi -  Váránasí – noční vlak, 1 noc
 
 
Váránasí – The Amayaa****, 2 noci
 
Chitwan – Chitwan Safari Club, 2 noci
 
Pokhara – Hotel Landmark Pokhara****, 2 noci
 
Káthmándú – Hotel Excelsior, 2 noci
 
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.
Káthmándú – Hotel Excelsior***, 2 noci
 

Poznámka:

U některých termínů mohou být rozdílné ceny odletů z Prahy o 2000 Kč z důvodu vyšších nákladů za letenky:

Odlety z Vídně jsou bez příplatku, v ceně publikované na webu.

Doporučené očkování: žloutenka typu A i B, platné očkování proti tetanu, břišní tyfusNa zájezd létáme vybranými leteckými společnostmi E­MIRATES/QATAR AIRWAYS/FLY -DUBAI/TURKISH AIRLINES. Přesné a finální údaje o vašem letu vám zašleme nejpozději 21 dnů před odletem na zájezd.

Velice oblíbený poznávací zájezd do Indie a NepáluVelice oblíbený poznávací zájezd do Indie a NepáluVelice oblíbený poznávací zájezd do Indie a NepáluVelice oblíbený poznávací zájezd do Indie a Nepálu

Co uvidíte – top místa zájezdu

Taj Mahal

Monumentální pomník ve městě Agra. Nechal ho vystavět indický mogul Šáhdžahán na památku své předčasně zesnulé ženy. Od roku 1983 je Tádž Mahal součástí Seznam světového dědictví UNESCO. Budova se proslavila po celém světě a přitahovala neuvěřitelně mnoho návštěvníků. Stala se symbolem Indie. V různé denní době za různého osvětlení má zajímavé zbarvení. Ráno je barva narůžovělá, navečer mléčně bílá a zlatou se stává vždy, když na ni dopadnou měsíční paprsky. Stavba je 73 metrů vysoká.

Káthmándú

Hlavní a největší město Nepálu, v údolí Káthmándú. Nachází se zde mnoho hinduistických a buddhistických chrámů. Historický střed města je okolo náměstí Durbar Square, které je zapsáno v seznamu světového dědictví UNESCO. Turistickým centrem města je čtvrť Thamel. Nachází se zde spousta hotelů a restaurací nabízejících jídla i evropského typu.

Varanasi

Nejhinduističtější město světa. 330 milionů bohů. Město světla, město boha Šivy, město hedvábí. Město, kterým protéká řeka Ganga, a smrt se zde stává snem. Desítky nádherných ghátů. Tisíce koupajících se věřících od těch nejbohatších, kteří se dovezou v luxusních limuzínách až po žebráky, kteří nemají co jíst.

Dillí

Hlavní a druhé největší město Indie (po Bombaji). Má téměř 15 milionů obyvatel. Městem protéká řeka Jamuna, jedna z nejposvátnějších hinduistických řek. Atmosféra starého Dillí vás překvapí. Uvidíte největší a nejkrásnější mešitu miliardové Indie Jama Masjid ze 17. století. India Gate – symbol nového Dillí. Qutab Minar – nejvyšší cihlový minaret na světě. Výborná indická kuchyně i koření od vzniku světa.

Safari v NP Chitwan

Nejstarší národní park v Nepálu, založen v roce 1973 a v roce 1984 byl zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO. Rozkládá se na ploše 932 km² a nachází se na jihu Nepálu. Zažijete nenáročnou plavbu na kánoích po řece Rapti, pozorování vodního ptactva a možná i krokodýlů. Procházka parkem, pozorování flóry a fauny, koupání se slony. Za nosorožci se vydáte na sloním hřbetu.


Podobné zájezdy

INDIE - "Zlatý trojúhelník" - Váránasí

INDIE - "Zlatý trojúhelník" - Váránasí

Země: Indie

Ubytování: …trojúhelník" - Váránasí

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Září

Délka pobytu: 11 dnů

č. zájezdu: 487479/120
polopenze
letecky
od49 990,-/osoba
  Indie A Spojené Arabské Emiráty

  Indie A Spojené Arabské Emiráty

  Země: Indie, Srí Lanka

  Středisko: Dle programu

  Ubytování: …A Spojené Arabské Emiráty

  Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

  Termíny: Listopad

  Délka pobytu: 10 dnů

  Osob: 1-3 osoba

  č. zájezdu: 487898/97
  snídaně
  letecky
  od61 990,-/osoba
   Indie A Spojené Arabské Emiráty

   Indie A Spojené Arabské Emiráty

   Země: Indie, Srí Lanka

   Středisko: Dle programu

   Ubytování: …A Spojené Arabské Emiráty

   Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

   Termíny: Leden, Únor, Březen

   Délka pobytu: 10 dnů

   Osob: 1-3 osoba

   č. zájezdu: 487924/97
   snídaně
   letecky
   od61 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Poznávací zájezdy Řecko

    Pestrá nabídka poznávacích zájezdů do Řecka

    Řecko patří mezi státy pohostinné a zvyklé na množství cizinců, kteří přijíždějí za poznáním či rekreací. Turisté zde nepodstupují větší žádná bezpečnostní rizika, ale přesto je nutné uvést některá specifika – především v oblasti dopravy.

    Aktuálně

    16.7.2024

    First minute poznávací zájezdy

    Nabízíme mimořádné slevy na oblíbené poznávací zájezdy do všech bezpečných zemí na sezónu 2024-2025

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    RSS, více aktualit