Guatemala, Honduras a Belize

č. zájezdu: 489837/133
od82 800,-/osoba
Guatemala, Honduras a Belize - Poznávací zájezdy

Guatemala, Honduras a Belize

Země: Belize


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Únor, Březen

Délka pobytu: 14 dnů


Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Popis

Rozmanitou kombinaci tří středoamerických zemí ocení cestovatelé, kterým k poznání tohoto regionu nestačí jen populární Mexiko, a rádi by si ho obohatili o návštěvu rozlohou nevelkých jižních sousedů. V Guatemale, Hondurasu i Belize se mayská historie a kultura zcela autenticky promítá do současného života. Náš bohatý poznávací program zahájíme aklimatizací v Guatemala City, poté si prohlédneme centrální guatemalské jezero Atitlán s velkolepým panoramatem okolních vulkánů a postupně navštívíme takové perly předkolumbovských kultur, jako jsou guatemalský Tikal či honduraský Copán. A samotný závěr zájezdu věnujeme krátkému odpočinku na karibském ostrově. Bohatě si užijeme plavby lodí po jezerech i moři, jiinak se budeme přesouvat pronajatými minibusy a občas i místní veřejnou dopravou. Tímto cestovatelským stylem zájezdu se o to více dotkneme zdejšího života, indiánského folklóru a tradic, bezkonkurenčně nejživějších v rámci celé Střední Ameriky. Obzvláště tradiční indiánské trhy budou pastvou pro vaše oči i objektivy fotoaparátů. Neopomineme samozřejmě také průzkum zdejších příjemných restaurací s vyhlášenými místními specialitami.

Tento zájezd je možné spojit se zájezdem Mexiko – velká poznávací cesta. V případě zájmu nás prosím kontaktujte pro podmínky a individuální kalkulaci. 


V ceně nezahrnuto:

vstupní a výstupní poplatky do Guatemaly, Belize a Hondurasu – celkem 50 USD


Víza:

U termínů, kde je uvedena registrace ESTA za příplatek, se poletí přes USA. 

Ke vstupu do USA je nutný biometrický pas a registrace ESTA nebo platný pas s vízem USA.
Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do KLDR, Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu a po 12.1.2021 na Kubu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.


Klima:

Podnebí je v této oblasti tropické až subtropické – teplota vzduchu obvykle 25–30 °C, bez velkých výkyvů. Jde o optimální termíny v tzv. suché sezoně.


Velikost skupiny:

10–16 účastníků

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Program zájezdu

1.–2. den

Letecky Praha – Guatemala City: přílet do Guatemaly a prohlídka hlavní města, kde se mísí moderní svět s tradiční architekturou, ale bohužel i s chudinskými slumy.
Poté se přesuneme do bývalého hlavního města země Antigua Guatemala, malebně položeného mezi třemi sopkami, jejichž ničivé výbuchy nakonec vedly k přesunu hl. města východněji, do Guatemala City. Při podvečerní prohlídce si užijeme koloniální atmosféru města.

3. den

Antigua Guatemala : volný den v historickém hlavním městě s bohatou koloniální architekturou; fakultativně výlet s výstupem na činný vulkán Pacaya (2552 m).
Nocleh v Antigua.

4. den

Návštěva barvitých trhů v Chichicaste­nangu  – centru mayské kultury národa K´iche (špan. Quiché), jehož příslušníci stále oblékají tradiční mayské oděvy. Noc strávíme v městečku Panajachel, kam v 60. letech 20. stol. vnesli američtí hippies uvolněnou atmosféru.

5. den

Jezero Atitlán – přejezd k poněkud tajemnému jezeru, jehož hloubka není doposud známa a které se pyšní přívlastkem „nejkrásnější na planetě“: čeká nás projížďka loďkou s působivými panoramatickými výhledy na tři okolní sopky – Atitlán, Tolimán a San Pedro.
Nocleh v Antigua.

6.–7. den

Přesun do západního Hon­durasu: prohlíd­ka ruin mayského města Copán Unesco na břehu stejnojmenné řeky, jež bývalo střediskem vědy a bylo začátkem 10. stol. opuštěno – jedná se o jednu z nejvýznamnějších mayských památek.

8. den

Přesun zpět do Guatemaly, do města Puerto Barios, odkud se vydáme lanchou (loďkou) na zhruba hodinovou plavbu do Livingstonu – zde poznáte druhou tvář Guatemaly, kulturu etnika Garífunů, potomků Afričanů, kteří sem byli zavlečeni jako otroci. Nocleh v Livingstone.

9. den

TikalUnesco- nejrozlehlejší ruiny starověkého mayského města, někdejšího centra největšího a nejdéle trvajícího mayského státu zaniklého kolem 10. stol. n. l., dnes ukrytého v deštném pralese. Nocleh v Tikalu.

10. den

Během odpoledního přejezdu do Belize se podle času a nálady můžeme zastavit ještě u dalšího ze středisek mayské říše – památky Xunantunich, jejíž název znamená v překladu „kamenná žena“. Nocleh v Belize City.

11.–12. den

Belize: prohlídka Belize City a přesun na jeden z ostrovů v Karibiku, kde vás čeká odpočinek u moře, možnost šnorchlování na korálových útesech kolem ostrova a hlavně naprosto bezstarostná atmosféra, hudba a srdečnost místních obyvatel.

13.–14. den

Letecky z Belize City do Pra­hy.

Guatemala, Honduras a Belize - Poznávací zájezdyGuatemala, Honduras a Belize - Poznávací zájezdyGuatemala, Honduras a Belize - Poznávací zájezdyGuatemala, Honduras a Belize - Poznávací zájezdyGuatemala, Honduras a Belize - Poznávací zájezdyGuatemala, Honduras a Belize - Poznávací zájezdyGuatemala, Honduras a Belize - Poznávací zájezdyGuatemala, Honduras a Belize - Poznávací zájezdyGuatemala, Honduras a Belize - Poznávací zájezdyGuatemala, Honduras a Belize - Poznávací zájezdy

Podobné zájezdy

Mohlo by vás zajímat:

Poznávací zájezdy Itálie

Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

Poznávací zájezdy Turecko

Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

Poznávací zájezdy Last Minute 2023

Poznávací zájezdy Last Minute - poznání za výhodné ceny!

Poznávací zájezdy Last Minute umožňují každému, kdo rád a schutí objevuje nová místa, aby si na poslední chvíli vybral zajímavý zájezd, na zajímavá místa a za zajímavé peníze.

Aktuálně

12.6.2024

Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

5.6.2024

Fjordy a další klenoty Norska

Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

12.4.2024

Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

RSS, více aktualit