Exotická Madeira s výletem na "koupací" ostrov Porto Santo

Portugalsko

č. zájezdu: 486602/1
od39 990,-/osoba
Exotická Madeira s výletem na "koupací" ostrov Porto Santo - Madeira - Portugalsko - Pobytové zájezdy

Exotická Madeira s výletem na "koupací" ostrov Porto Santo

Země: Portugalsko

Destinace: Madeira

Středisko: Madeira, Funchalská leváda - Dos Tornos


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: Červen - Září

Délka pobytu: 10 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Program

1. den: Odlet z ČR do FUNCHALU, přesun na ubytování.

2. den: Prohlídka centra města FUNCHAL – katedrála, radnice, klášter Santa Clara, pevnost, tržnice s květinovým a rybím trhem, Guvernérská zahrada, ochutnávka madeirského vína a ponchy, rybářská čtvrť Velha, odpoledne výjezd lanovkou na MONTE s kostelem a zahradou, dle zájmu sjezd proutěnými saněmi, které dříve sloužily k dopravě úrody na trh či do přístavu.

3. den: Cesta do malebného městečka SAO VICENTE. Cesta vede po místy dramaticky rozeklaném severním pobřeží s úchvatnými výhledy. Poklidná atmosféra městečka s četnými kavárničkami a obchůdky, prohlídka dávnověkých jeskyní vyhloubených v délce téměř 3 km vulkanickou řekou, která zde tekla před 400 tisíci lety (jeskyně jsou dle posledních informací do odvolání uzavřeny). Návštěva muzea vulkanologie s promítáním trojrozměrných filmů, seznámení s historií ostrova. Cesta vede dále do věhlasné vesničky SANTANA s typickými „palheiros“ – pestrobarevnými lidovými stavbami ve tvaru písmene ‚A‘, s malebnou kulisou rozeklaných skalisek a smaragdově zelenými horami připomínajícími západní pobřeží Irska. Turistika podél jedné z nejkrásnějších levád ostrova prastarým vavřínovým lesem pod ochranou UNESCO, bujnou vegetací místního ‚pralesa‘ v blízkosti vysokých vodopádů CALDEIRAO VERDE (nutné čelovky do tunelu). Návrat do hotelu.

4. den: Po snídani odjezd místní dopravou na nejvýchodnější část ostrova PONTA DE SAO LOURENCO – turistika divokou krajinou poloostrova bičovanou častými větry přes nejužší část poloostrova širokou jen několik málo metrů, individuální piknik uprostřed bizarní krajiny obklopené Atlantským oceánem. Dle zájmu možnost návštěvy nedaleké pláže PRAINHA (koupání s možností občerstvení). Alternativně v případě nepřízně počasí návštěva některých z četných muzeí ve Funchalu či návštěva zdejší botanické zahrady. Návrat do hotelu.

5. den: Po snídani odjezd místní dopravou do RIBEIRO FRÍO, prohlídka pstruží farmy, pěšky 11 km levadou FURADO a navazující levadou PORTELA s úchvatnými výhledy do hlubokých údolí s horami a oceánem, které připomínají rozličné exotické kouty světa. Návrat do hotelu.

6. den: Po snídani přesun do výchozího bodu celodenního putování po nejvyšších vrcholcích ostrova. Nenáročný výstup na vrchol PICO DO ARIEIRO (1 818 m n. m.), hřebenovkou s mnoha tunely (nutné čelovky) na nejvyšší vrchol ostrova – výstup na PICO RUIVO (1 862 m n. m.). Pozdní návrat do Funchalu.

7. den: Cesta na západ do města CAMARA DO LOBOS s malebným rybářským přístavem, místo pobytu W. Churchilla, CABO GIRAO (druhý nejvyšší útes světa s vyhlídkovou plošinou – 580 m n. m.), dále do vnitrozemí na „střechu Madeiry“ – náhorní plošina odlišná od typické bujně porostlé subtropické a tropické Madeiry připomínající krajinu Skotska s výhledy na jižní i severní část ostrova, procházka k vodopádu RISCO a podél LEVÁDY 25 FONTÁN, cíl dnešní cesty PORTO MONIZ – nejsevernější osídlená část Madeiry, bývalé výchozí místo rybářů velryb, dnes oblíbené turistické místo s přírodními bazény na pobřeží tvořenými vyhaslou lávou. Návrat do hotelu.

8. den: Snídaně, individuální volno, možnost veřejnou dopravou na LEVADU DOS TORNOS s překrásnými výhledy na Funchal a pobřeží, poté vesnice PALHEIRO, odtud návrat autobusem do Funchalu, nebo fakultativně s průvodcem 1denní výlet trajektem na „koupací ostrov“ PORTO SANTO s devítikilome­trovou pláží se zlatavým pískem.

9. den: Snídaně, individuální volno, možnost fakultativní návštěvy hlubokého a uzavřeného ÚDOLÍ JEPTIŠEK (Curral das Freiras). Zhruba dvouhodinovou procházku Oslí stezkou můžete zakončit ochutnávkou kaštanových specialit.

10. den: Transfer na letiště, odlet do ČR dle letového řádu.

Úvod:

Tisíce kilometrů od pevniny hluboko v Atlantském oceánu povstal před mnoha miliony let z hlubin moře kouzelný ostrov věčného jara. Divoce rozeklaná skaliska olizovaná dávno vyhaslými proudy lávy cudně se halí záplavou bujné pestrobarevné květeny rozlézající se celým ostrovem podél životadárných „levád“. Snad bájný Purpurový ostrov či tečka na prastaré florentské mapě, ukryt po dlouhé časy, objeven znovu byl Ilha de Madeira. Zveme vás na putování ostrovem Madeira s příjemnými procházkami podél prastarých levád.

Cena zahrnuje:

Zpáteční letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 10500Kč, transfer z/na letiště, místní doprava dle programu, půjčovné mikrobusu, 9× ubytování se snídaní v hotelu nebo penzionu ve Funchalu, pobytová taxa, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje:

Místní doprava mimo program, trajekt na Porto Santo, lanovka, ostatní strava, vstupné (cca 60 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Příplatky:

1lůžkový pokoj 7 900 Kč, 8× večeře v hotelu 4200Kč, fakultativní výlet na Porto Santo 3 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 35 000 Kč za 700Kč.

Stravování:

Večeře na místě v restauracích za 9–18EUR.

Exotická Madeira s výletem na "koupací" ostrov Porto Santo - Madeira - Portugalsko - Pobytové zájezdyExotická Madeira s výletem na "koupací" ostrov Porto Santo - Madeira - Portugalsko - Pobytové zájezdyExotická Madeira s výletem na "koupací" ostrov Porto Santo - Madeira - Portugalsko - Pobytové zájezdyExotická Madeira s výletem na "koupací" ostrov Porto Santo - Madeira - Portugalsko - Pobytové zájezdyExotická Madeira s výletem na "koupací" ostrov Porto Santo - Madeira - Portugalsko - Pobytové zájezdyExotická Madeira s výletem na "koupací" ostrov Porto Santo - Madeira - Portugalsko - Pobytové zájezdyExotická Madeira s výletem na "koupací" ostrov Porto Santo - Madeira - Portugalsko - Pobytové zájezdyExotická Madeira s výletem na "koupací" ostrov Porto Santo - Madeira - Portugalsko - Pobytové zájezdyExotická Madeira s výletem na "koupací" ostrov Porto Santo - Madeira - Portugalsko - Pobytové zájezdyExotická Madeira s výletem na "koupací" ostrov Porto Santo - Madeira - Portugalsko - Pobytové zájezdyExotická Madeira s výletem na "koupací" ostrov Porto Santo - Madeira - Portugalsko - Pobytové zájezdyExotická Madeira s výletem na "koupací" ostrov Porto Santo - Madeira - Portugalsko - Pobytové zájezdyExotická Madeira s výletem na "koupací" ostrov Porto Santo - Madeira - Portugalsko - Pobytové zájezdyExotická Madeira s výletem na "koupací" ostrov Porto Santo - Madeira - Portugalsko - Pobytové zájezdyExotická Madeira s výletem na "koupací" ostrov Porto Santo - Madeira - Portugalsko - Pobytové zájezdy

Podobné zájezdy

Pohodový týden - Madeira - alpské a exotické scenérie

Pohodový týden - Madeira - alpské a exotické scenérie

Země: Portugalsko

Destinace: Madeira

Středisko: Madeira, prohlídka města…

Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

Termíny: Září - Srpen

Délka pobytu: 8 dnů

Osob: 1, 1-2, 1-3 osoba

č. zájezdu: 348749/1
snídaně
letecky
od36 490,-/osoba
  Madeira - Exotický Ráj

  Madeira - Exotický Ráj

  Země: Portugalsko

  Středisko: Madeira

  Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

  Termíny: Říjen

  Délka pobytu: 11 dnů

  Osob: 1-2, 1-3 osoba

  č. zájezdu: 471880/26
  snídaně
  letecky
  od31 490,-/osoba
   MADEIRA – OSTROVNÍ RÁJ S TURISTIKOU

   MADEIRA – OSTROVNÍ RÁJ S TURISTIKOU

   Země: Portugalsko

   Ubytování: …– OSTROVNÍ RÁJ S TURISTIKOU

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Září

   Délka pobytu: 8 dnů

   č. zájezdu: 383014/128
   snídaně
   letecky
   od39 400,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Pobytové zájezdy na Madeiru

    Pobytové a pobytově-poznávací zájezdy

    Pobytový zájezd na Madeiru je synonymem pro relaxaci, klid a luxusní dovolenou.

    Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

    Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    9.2.2024

    Aktuální stav provozu alpských lyžařských středisek

    Aktuální informace o stavu provozu lyžařských středisek nejen ve Francii, Itálii a Rakousku, ale také v Česku, Bulharsku, Německu, Polsku, Slovinsku a Švýcarsku. Kolik % je aktuálně v provozu, zda se zasněžuje apod. vše v přehledné tabulce.

    RSS, více aktualit