Ekvádor a Galapágy

Ekvádor, Cesta na rovník

č. zájezdu: 489417/17
od154 900,-/osoba
Ekvádor a Galapágy - Ekvádor, Cesta na rovník - Poznávací zájezdy

Ekvádor a Galapágy

Země: Ekvádor

Středisko: Cesta na rovník


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy, Pobytové zájezdy

Termíny: Září

Délka pobytu: 14 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

QUITO – LA MITAD DEL MUNDO – OTAVALO – TERMAS DE PAPALLACTA – NP COTOPAXI – SAQUISILLÍ – LAGUNA QUILOTOA – CHIMBORAZO – GALAPÁGY

Navštivte s námi malou zemi na rovníku, jejíž historie je úzce spjatá s Peru i se španělskými kolonizátory, a přesto má svoji vlastní identitu. Okouzlí Vás atmosféra koloniálního Quita, majestátní sopky, termální lázně v Papallacta, vynikající kuchyně i přívětiví lidé. Vrcholem zájezdu je návštěva souostroví Galapágy. Kdo by se nechtěl vydat ve stopách slavného Charlese Darwina ?

Minimum osob: 8

Upozornění k programu na Galapágách. Naše CK si vyhrazuje právo na změnu programu na Galapágách s ohledem na velice přísná pravidla správy národního parku a jejího práva na změnu programu. Itineráře plaveb jsou přísně kontrolované a schvalované správou NP a mohou být modifikovány bez upozornění na základě aktuálních podmínek počasí nebo ekosystému. Z tohoto důvodu je výše uvedený program pouze orientační a přesný itinerář bude upřesněn pro každý termín zájezdu vždy s dostatečným předstihem. Navštívené ostrovy a jednotlivá místa mohou být změněna a nemohou být garantována.

1. den

Odlet z Prahy s přestupem.

2. den

Přílet do hlavního města Quito, jehož centrum bylo v roce 1978 zapsáno na seznam památek UNESCO. Koloniální architektura, domy, katedrály, kostely a staré uličky jsou typickou ukázkou toho lepšího, co zanechali španělští kolonizátoři na území Latinské Ameriky. Nádherné panoramatické výhledy na město se Vám naskytnou z vrcholu Loma Cruz, kam vyjedeme lanovkou. Ubytování v hotelu.

3. den

La Mitad del Mundo je monument nedaleko vesničky San Antonio de Ibarra vystavěný přesně na geografickém rovníku. Na stejném místě je Etnografické muzeum s informacemi o indiánských kmenech. Dále uvidíme věrohodný model koloniálního Quita a planetárium. Nejzajímavější částí rezervace je 5 km široký a 400 m hluboký vyhaslý kráter Pululahua. Západně od Quita nás uvítá výrazná dominanta vulkán Pichincha.

4. den

Dnes navštívíme Otavalo, městečko ve výšce 2.550 metrů s necelými 30.000 obyvateli. Historie trhů v Otavalu sahá až daleko před kulturu Inků. Na místním trhu se objevují rukodělné produkty ze širokého okolí a dokonce i z daleké Amazonie. Trhy jsou především na Poncho Plaza a v přilehlých uličkách. Prohlídka městečka San Antonio de Ibarra, které proslavily zejména krásné výrobky ze dřeva a umělecké dřevořezby.

5. den

Tento den se vypravíme do městečka Termas de Papallacta, které je vyhlášené mezi ekvádorskou smetánkou. Z Papallacty jsou za pěkného počasí krásné výhledy na Antisanu (5.753 m) 16 km směrem na jih.

6. den

Ráno vyrazíme do nejnavštěvova­nějšího národního parku Ekvádoru – Cotopaxi. Navštívíme muzeum a podnikneme výlet k vulkánu.

7. den

Laguna Quilotoa (3.850 m) je překrásný vulkanický kráter zaplněný vodou zelené barvy, s hloubkou 250 m, od které jsou nádherné výhledy na zasněžené vrcholy Cotopaxi a Iliniza Sur. Přejezd do města Riobamba. Nocleh.

8. den

Ráno vyrazíme k vulkánu Chimborazo. (6268 m.n.m.), který je považován za nejvzdálenější bod od středu Země. Postupně vyjedeme autobusem až k posední horské chatě Refugio Wympher (4800 mn.m.). Na úbočí masivu je možné spatřit stáda divokých vicuň. Odpoledne přesun do Guayaquilu. Navečer prohlídka centra a nábřeží Malecon 2000. Nocleh.

9. den

V ranních hodinách odlet na Galapágy. Po příletu na letiště Baltra transfer do města Puerto Ayora na jižní straně ostrova Santa Cruz. Odpoledne navštívíme pláže ostrova, kde se poprvé setkáme s místní faunou. Další zajímavostí jsou dva vulkanické krátery Los Gemelos, ležící uprostřed ostrova. Díky vulkanickému původu ostrova můžeme navštívit také Las Grietas – úzké průrva mezi útesy, kde se můžete vykoupat v osvěžující křišťálově čisté vodě. Nocleh.

10. den

Dopoledne transfer na loď, ubytování a vyplutí. Dnes začne Vaše dobrodružství po souostroví, kde najdete unikátní ekosystém s obrovskou variabilitou a jedinečností. Národní park zahrnuje 18 ostrovů a několik set ostrůvků. Díky své poloze v Pacifiku (1000 km od jihoamerického kontinentu) se zdejší ekosystém vyvíjel izolovaně a najdete zde mnoho endemických druhů živočichů i ptáků, kteří se přizpůsobili místním přírodním podmínkám. Během plavby mezi ostrovy budete mít unikátní možnost pozorovat zblízka mořské ptáky, tereje modronohé, fregatky, kormorány, tučňáky, leguány suchozemské i mořské, lachtany, lvouny, želvy suchozemské i mořské a mnoho dalších zajímavých živočichů. Sopečný původ ostrovů a unikátní flóra (opuncie) dotváří jedinečnou scenérii. Během dne se obvykle podnikají 1–2 výlety na ostrov v doprovodu zkušeného místního průvodce. V noci se loď přemístí k dalšímu ostrovu. Na palubě lodě je zajištěno ubytování ve dvoulůžkových kabinách s privátním příslušenstvím, včetně plné penze. Nedílnou součástí návštěvy Galapág je i možnost šnorchlování, protože podmořský svět je stejně bohatý a fascinující jako pevnina. Díky studeným proudům jsou vody kolem celého souostroví bohaté na živiny a najdete zde obrovská hejna ryb a velice často je možné spatřit žraloky, rejnoky a mořské želvy.

11. den

Dnešní den je věnován Isabela Island – největší ostrov souostroví tvořený spojením 6 vulkánů. Dopoledne navštívíme Vicente Roca Point – zátoku s mořskou jeskyní. Běžně zde spatříte tereje modronohé, kormorány, lachtany nebo pelikány. Odpoledne se přesuneme k dalšímu ostrovu Fernadina. Během procházky po ostrově spatříte obrovské kolonie mořských leguánů, lachtany, kormorány, leguány, pelikány a také místní lávové kaktusy.

12. den

Během tohoto dne navštívíme Santiago Island (Puerto Egas), místo kde najdete pláže s černým pískem. Dříve se zde těžila sůl. Příjemná procházka po pobřeží nabízí pozorování místního ptactva včetně unikátní Darwinovy pěnkavy. Odpoledne navštívíme malý ostrůvek ve tvaru čínského slaměného klobouku nazvaný Sombrero Chino Island. Vylodění na ostrov, procházka po vulkanickém pobřeží a pozorování fauny a flóry. Jedinečná možnost šnorchlování s lachtany, tučňáky a místním druhem žraloků.

13. den

Snídaně na lodi, vylodění v přístavu Puerto Ayora (největší město ostrova Santa Cruz), návštěva Charles Darwin Station. Tato výzkumná stanice je spravována mezinárodní neziskovou organizací zaměřující se na zachování ekosystému souostroví Galapág. Kromě jiného se zaměřuje na reprodukci a obnovu ohrožené populace endemických druh želv sloních. Následuje transfer na letiště na ostrově Baltra a odlet na pevninu a následně do Evropy.

14. den

Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • letecká doprava Praha – Quito – Praha s přestupy včetně letištních tax
 • přelet na Galapágy a zpět
 • privátní doprava během programu
 • 8× nocleh v 3* hotelech se snídaní
 • 3× nocleh ve dvoulůžkových kabinách s příslušenstvím na výletní lodi na Galapágách
 • plná penze během plavby (včetně pitné vody, čaje a kávy)
 • uvedený program včetně vstupů
 • služby česky mluvícího průvodce CK (minimum: 8 osob)
 • místní průvodci
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj na pevnině: 10 000 CZK
 • jednolůžková kabina během plavby na vyžádání
 • komplexní cestovní pojištění A90 Pandemic (140Kč/den) vč.storna: 1 960 CZK
 • komplexní cestovní pojištění A90 Pandemic osoba starší 70 let (240Kč/den) vč.storna: 3 360 CZK
 • vstup do NP Galapágy (120 USD) splatné na místě
 • spropitné, fakultativní program

Slevy:

 • 3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem
 • 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem
 • časové slevy se vztahují pouze na katalogové ceny
Ekvádor a Galapágy - Ekvádor, Cesta na rovník - Poznávací zájezdyEkvádor a Galapágy - Ekvádor, Cesta na rovník - Poznávací zájezdyEkvádor a Galapágy - Ekvádor, Cesta na rovník - Poznávací zájezdyEkvádor a Galapágy - Ekvádor, Cesta na rovník - Poznávací zájezdyEkvádor a Galapágy - Ekvádor, Cesta na rovník - Poznávací zájezdyEkvádor a Galapágy - Ekvádor, Cesta na rovník - Poznávací zájezdyEkvádor a Galapágy - Ekvádor, Cesta na rovník - Poznávací zájezdyEkvádor a Galapágy - Ekvádor, Cesta na rovník - Poznávací zájezdyEkvádor a Galapágy - Ekvádor, Cesta na rovník - Poznávací zájezdyEkvádor a Galapágy - Ekvádor, Cesta na rovník - Poznávací zájezdy

Podobné zájezdy

Ekvádor, Galapágy a Amazonie

Ekvádor, Galapágy a Amazonie

Země: Ekvádor

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Duben, Květen

Délka pobytu: 14 až 18 dnů

č. zájezdu: 472412/133
polopenze
letecky
od126 800,-/osoba
  Ekvádor, Galapágy

  Ekvádor, Galapágy

  Země: Ekvádor

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Červenec - Prosinec

  Délka pobytu: 9 dnů

  č. zájezdu: 465953/72
  snídaně
  letecky
  od108 900,-/osoba
   -12%sleva
   Ecuador a Galapágy

   Ecuador a Galapágy

   Země: Ekvádor

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Listopad, Prosinec

   Délka pobytu: 10 dnů

   č. zájezdu: 461067/33
   snídaně
   letecky
   od179 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

    Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Pobytové zájezdy pro seniory

    Pobytové zájezdy k moři pro seniory 55+ se slevou. Výhoda komfortního ubytování, delegát s individuálním přístupem. Zájezdy do Španělska, Řecka, Albánie, Portugalska, Itálie, Maďarska, Chorvatska.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit