Egypt - Od oázy Síwa až na Mojžíšovu horu

Egypt

č. zájezdu: 491673/1
od54 990,-/osoba
Egypt - Od oázy Síwa až na Mojžíšovu horu

Egypt - Od oázy Síwa až na Mojžíšovu horu

Země: Egypt

Středisko: Alexandrie, Gízská nekropole, saharská oáza Síwa, pevnost Shali, QAITBAY, CHUFUOVA, RÁCHEFOVA A MENKAUEROVA PYRAMIDA, EGYPTSKÉ MUZEUM V KÁHIŘE, ALEXANDRIJSKÁ KNIHOVNA, OÁZA SÍWA, ALAMEIN, GEBEL AL MAWTA, HORA DAKROUR, Mojžíšova hora, Klášter sv. Kate


Stravování: all-inclusive
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy, Pobytové zájezdy

Termíny: Duben, Květen

Délka pobytu: 11 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • all-inclusive

Program

1. den: Odlet z ČR s přestupem do hlavního města Egypta – KÁHIRY. Transfer na ubytování.

2. den: Jsou památky, které lze navštívit i několikrát za život, a tak nemůžeme v KÁHIŘE minout ty nejkrásnější pamětihodnosti starověkého Egypta – GÍZSKOU NEKROPOLI. Projdeme se nejen kolem pověstmi opředené SFINGY, ale také po pyramidových komplexech tří velkých faraonů Egypta – CHUFUOVA, RÁCHEFOVA A MENKAUEROVA PYRAMIDA. Tato lokalita byla zařazena mezi Sedm divů světa a již od dávných dob udivuje a ohromuje turisty z celého světa. Po prohlídce se přesuneme do EGYPTSKÉHO MUZEA V KÁHIŘE, které ukrývá tisíce artefaktů z doby starověkého Egypta, obdivovat můžeme kolosální sochy, keramické výrobky i šperky. Večeřet budeme při 2hodinové projížďce lodí po řece Nil, kde nás během plavby zabaví tanečnice břišních tanců a mystičtí dervišové. Přesun na hotel v Káhiře.

3. den: Po snídani odjezd k břehům Středozemního moře do ALEXANDRIE, která bývala jedním z nejdůležitějších přístavů a své jméno získala po slavném vládci Alexandru Velikém. Navštívíme pevnost z 15.století QAITBAY či největší a nejslavnější knihovnu starověku ALEXANDRIJSKOU KNIHOVNU. Nevynecháme ani krásnou mešitu ABÚ EL-ABBÁSE MURSÍHO. Zvláštní kouzlo má město během večerních hodin a tento zážitek si nenecháme uniknout ani my. Po setmění vyrazíme na místní market a pobřežní promenádu. Nocleh a večeře v Alexandrii.

4. den: Dnes se přesuneme do hloubi pouště směrem OÁZA SÍWA. Nejprve se vydáme autobusem 2h podél Středozemního moře do oblasti ALAMEIN, kde navštívíme muzeum a památník 2.světové války. Po prohlídce nás čeká ještě 300 km naším autobusem do OÁZY SÍWA, kterou obývají převážně berbeři a tak zde máte unikátní možnost poznat „jiný“ Egypt. Ubytování, večeře a nocleh na hotelu.

5. den: Od rána si plnými doušky užijeme pohodu v této méně navštěvované oblasti Egypta uprostřed Libyjské pouště. OÁZA SÍWA nabízí mnoho památek a my rozhodně nevynecháme HORU MRTVÝCH – GEBEL AL MAWTA, jedná se o pahorek, do kterého byly vytesány hrobky již za dob starověkého Egypta. Poté se přesuneme do CHRÁMU BOHA AMONA a do největší zajímavosti oblasti – PEVNOST SHALI. Tato pevnost byla lidmi téměř opuštěna a vy si můžete užít procházku mezi organicky tvarovanými obvodovými zdmi budov, jejichž střechy se časem propadly, ale o to starobylejší atmosféra na vás z pevnosti dýchne. Odpoledne se ještě musíme zastavit u HORY DAKROUR, kde se osoby trpící revmatickým onemocněním mohou naložit do lázně z horkého písku, která jejich problémům uleví.

6. den: OÁZA SÍWA leží 12 metrů pod hladinou moře a tedy i zde naleznete solná jezera podobná Mrtvému moři. My budeme mít možnost se v nich vykoupat, stejně tak jako v KLEOPATŘINĚ LÁZNI, ve které se údajně tato panovnice skutečně koupala. Odpoledne fakultativně vyrazíme na projížďku auty 4×4 do pouště, kde je možné se vykoupat v jezírkách BIR WAHED či horkých pramenech. Vyrazíme za dobrodružstvím na písečné duny, vyzkoušet můžete jízdu po písečných dunách na sandboardu a zůstaneme zde až na romantický západ slunce. Nezapomeňte si něco teplejšího na sebe, poté co se slunce schová za obzor, může vás v poušti překvapit nižší teplota vzduchu.

7. den: Poslední nákupy na marketu v Síwě, po které se již vydáme na cestu zpět do KÁHIRY. Po příjezdu se přesuneme místní leteckou linkou na Sinaj do oblasti SHARM EL SHEIKH, která je vyhlášená svým průzračně čistým mořem a korálovým podložím. Transfer na hotel, strava all inclusive a nocleh.

8. den: Odpočinek na hotelové pláži, šnorchlování u hotelu a relaxace v luxusním zázemí našeho hotelu s bohatým all inclusive.

9. den: V brzkých ranních hodinách se vydáme do vnitrozemí Sinajského poloostrova, kde leží důležité biblické místo MOJŽÍŠOVA HORA (2 285 m.n.m.). Na její vrchol vystoupáme ještě za tmy tak, abychom nepřišli o neopakovatelný východ slunce. Pokud se na výstup necítíte, můžeme si ho částečně usnadnit na hřbetu velblouda. Po turistické vsuvce si od chození odpočineme při návštěvě místa, odkud dle Bible promluvil Bůh z hořícího keře na Mojžíše – ano, řeč je o KLÁŠTERU SV. KATEŘINY, původem již ze čtvrtého století. Návrat na hotel.

10. den: Po náročnějším dni si zasloužíme volno na pláži hotelu. V podvečer by však byla chyba nenavštívit centrum SHARM EL SHEIKHU, kde prozkoumáme oslňující MEŠITU AL-SAHÁBA, v níž se prolíná celá směsice architektonických stylů, proslulé náměstí SOHO s jeho Tančící fontánou, Starý trh i úžasnou koptskou katedrálu. Po prohlídce je tu pro zájemce možnost posezení u vodní dýmky v populární místní kavárně. Návrat na hotel a nocleh.

11. den: Odlet dle letového řádu z Egypta do ČR.

Úvod:

Egypt nejsou jen staroegyptské památky, ale také pouštní oázy, berberská kultura a horské masivy. Během našeho okruhu vám zprostředkujeme právě tyto nepoznané krásy země, které vás okouzlí svou malebností a zároveň historickou i biblickou významností. Lidmi zapomenutá oáza Síwa je ukryta hluboko v Libyjské poušti a díky tomu zde okusíte klid od divokého shonu egyptských měst. Zároveň má místní horký písek a sirné prameny blahodárný léčebný účinek na kožní a revmatické obtíže a oáza se tak využívá i pro lázeňské účely. Kromě koupání v jezírkách a prohlídce pamětihodností oázy si vyjedeme do pouště na duny, kde zažijeme romantický západ slunce. Celý zájezd zakončíme koupáním na Sinajském poloostrově v oblasti Sharm el Sheikh, který je proslulý svou průzračně čistou vodou a bohatým podmořským životem. V této lokalitě by byla zároveň škoda nevystoupat na biblickou Mojžíšovu horu, kde údajně Mojžíš obdržel od Boha desatero přikázání.

Poznámka I:

Zájezd realizován ve skupině max. 18 osob.

Cena zahrnuje:

Letenka Praha – Káhira a Sharm el Sheikh – Praha vč. let. tax a poplatků v max. výši 12 000 Kč, místní přelet Káhira – Sharm el Sheikh, 3× ubytování v 4

 • hotelu se snídaní během okruhu, 3× ubytování typu lodge v oáze Síwa, 5× večeře, 4× ubytování v oblasti Sharm el Sheikh v 5
 • s all inclusive, vstupy, doprava a výlety pronajatým minivanem/autobusem dle programu, informační materiály, česky mluvící vedoucí zájezdu (na klienty může čekat v Egyptě).

Cena nezahrnuje:

Vízum cca 25 USD, ostatní stravu, bakšišné ve výši cca 60 USD a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Příplatky:

Jednolůžkový pokoj 7 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 770 Kč, do 85 000 Kč za 1 520 Kč.

Ubytování:

2× Káhira, 1× Alexandria, 3× oáza Siwa, 4× Sharm el Sheikh

Stravování:

6× snídaně, 5× večeře, 4× all inclusive

Egypt - Od oázy Síwa až na Mojžíšovu horuEgypt - Od oázy Síwa až na Mojžíšovu horuEgypt - Od oázy Síwa až na Mojžíšovu horuEgypt - Od oázy Síwa až na Mojžíšovu horuEgypt - Od oázy Síwa až na Mojžíšovu horuEgypt - Od oázy Síwa až na Mojžíšovu horuEgypt - Od oázy Síwa až na Mojžíšovu horuEgypt - Od oázy Síwa až na Mojžíšovu horuEgypt - Od oázy Síwa až na Mojžíšovu horuEgypt - Od oázy Síwa až na Mojžíšovu horuEgypt - Od oázy Síwa až na Mojžíšovu horuEgypt - Od oázy Síwa až na Mojžíšovu horuEgypt - Od oázy Síwa až na Mojžíšovu horuEgypt - Od oázy Síwa až na Mojžíšovu horuEgypt - Od oázy Síwa až na Mojžíšovu horuEgypt - Od oázy Síwa až na Mojžíšovu horuEgypt - Od oázy Síwa až na Mojžíšovu horuEgypt - Od oázy Síwa až na Mojžíšovu horuEgypt - Od oázy Síwa až na Mojžíšovu horuEgypt - Od oázy Síwa až na Mojžíšovu horu

Podobné zájezdy

Egypt a Tajemství Faraonů

Egypt a Tajemství Faraonů

Země: Egypt

Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

Termíny: Březen, Duben

Délka pobytu: 12 dnů

Osob: 1-2, 1 osoba

č. zájezdu: 490084/26
snídaně
letecky
od46 890,-/osoba
  First minute
  -3%sleva
  Egypt a Tajemství Faraonů + Pobyt U Rudého Moře

  Egypt a Tajemství Faraonů + Pobyt U Rudého Moře

  Země: Egypt

  Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

  Termíny: Březen, Duben

  Délka pobytu: 15 dnů

  Osob: 1, 1-3, 1-2 osoba

  č. zájezdu: 490599/26
  plná penze
  letecky
  od51 490,-/osoba
   First minute
   -3%sleva
   Egypt lodí po Nilu s pobytem u moře

   Egypt lodí po Nilu s pobytem u moře

   Země: Egypt

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Srpen - Květen

   Délka pobytu: 8 až 15 dnů

   č. zájezdu: 443023/89
   polopenze
   letecky
   od12 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

    Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

    Poznávací zájezdy Egypt

    V poslední době jsou značně populární pobytové zájezdy do Egypta, neboť za poměrně výhodných finančních podmínek zde lze strávit luxusní dovolenou s přepachem ALL INCLUSIVE. Trendem poslední doby je ale chtít od dovolené něco víc. Nabídka fakultativních výletů při pobytové dovolené je ale poměrně drahá a připlácet si za výlety, když máte zaplacený hotel je pro leckoho už příliš mnoho nad rámec již zaplacené dovolené.

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Aktuálně

    16.7.2024

    First minute poznávací zájezdy

    Nabízíme mimořádné slevy na oblíbené poznávací zájezdy do všech bezpečných zemí na sezónu 2024-2025

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    RSS, více aktualit