• Cortina d´Ampezzo

Cortina d´Ampezzo

Itálie, Dolomiti Superski

Lyžařské terény všech šířek, sklonů a obtížností zasazené do nejkrásnějšího přírodního amfiteátru, jaký mohou italské Dolomity nabídnout, aneb stále nablýskaný „Rolls-Royce“ mezi italskými středisky a škarohlídově poznámce o starším datu výroby stále nedopřáno sluchu.

Zajímavá nabídka doslova hrůzu nahánějících černých „stěn“, široký vějíř středně náročných tratí i abnormálně pestrá paleta modrých sjezdovek vinoucích se do údolí Cortiny ze všech stran v úchvatných a nenapodobitelných scenériích natrvalo se zapisujících do paměti.

Orientace svahů na všechny světové strany umožňující celodenní „cestování“ za slunečními paprsky i vysoká nadmořská výška významnou měrou podporující na italské poměry bohatou škálu volného terénu a několik zdejších adrenalinových extrémů.

Nadstandardně vysoké procento kabinových a sedačkových lanovek odpovídající požadavkům zdejší stálé, náročné a tedy „pohodlné“ klientely.

Dokonalá upravovanost sjezdovek a jejich přehledné značení přímo korespondující s celkově vysokou kvalitou, pravidelné závody Světového poháru na sjezdovce „Tofana“ a od roku 1956 neblednoucí přízvisko „olympijská“ aneb další podstatné argumenty dělající již nemálo desetiletí z Cortiny naprosto výjimečnou a uznávanou adresou.

Vynikající snowpark na Falorii se stometrovou halfpipe, desetimetrovým table jumpem i raily coby jen těžko odolatelná pozvánka na trip do „snowboarďáckého“ sedmého nebe.

V neposlední řadě „lyžařské“ i přes Passo Falzarego snadno dostupní a na Sella Rondu napojení sousedé Arabba / Marmolada a Alta Badia a tudíž i posunutí horizontu „prolyžovatelnosti“ takřka o řád až na samou hranici možností.

Nebývale široká paleta aktivně stráveného polyžařského odpočinku zahrnující nejen plavecký bazén, zimní stadion, bobovou i sáňkařskou dráhou a sněžné skútry, ale i mnoho mnoho dalšího.

Romantické centrum Cortiny, tváře italských i evropských celebrit a všudypřítomně dýchající noblesa, přinesená sem již prvními turisty, kterými byli na počátku 20. století angličtí šlechtici.

Možnost jednodenní návštěvy od Cortiny d’Ampezzo jen 200 kilometrů vzdálených Benátek, kvalitní silniční spojení s Borcou di Cadore i Misurinou a nakonec i menší vzdálenost od České republiky.

DALŠÍ INFORMACE O LYŽOVÁNÍ V CORTINA D´AMPEZZO

TYPY SKIPASŮ CORTINA

  • Cortina d‘Ampezzo platní pro skiareály Tofana, Cristallo / Faloria, Passo Falzarego / Cinque Torri, Mietres, San Vito di Cadore, Auronzo a Misurina; z důvodu blízkostí středisek Alta Badia a Arabba / Marmolada napojených na Sella Rondu a jen o málo nižší ceny oproti skipasu Dolomiti Superski není zprostředkováván CK
  • Dolomiti Superski platí neomezeně ve všech 12 střediscích Dolomiti Superski

MÍSTNÍ VZDÁLENOSTI

Cortina d‘Ampezzo San Vito di Cadore: 11 km Borca di Cadore: 14 km Misurina: 14 km Arabba: 30 km Corvara: 31 km dálnice / Bressanone: 85 km dálnice / směr Lienz: 146 km

ORGANIZACE MÍSTNÍHO SKIBUSU

skibus po Cortině d’Ampezzo; linky Cortina – Misurina, Cortina – San Vito di Cadore – Borca di Cadore, Cortina – Passo Falzarego a Cortina – Fiames

DOPORUČENÉ TRASY Z ČR DO CORTINA D´AMPEZZO

  • Plzeň, Rozvadov CZ/D, Regensburg, Mnichov, D/A, Innsbruck, Brenner A/I, dálniční sjezd Bressanone, Brunico
  • České Budějovice, Dolní Dvořiště CZ/A, Linz, Salzburg, dálniční sjezd Spittal, Lienz, A/I
  • Brno, Mikulov CZ/A, Vídeň, Graz, Villach, dálniční sjezd Spittal, Lienz, A/I

a dále Dobbiaco, Cortina d‘Ampezzo

Podrobné informace o celém areálu Dolomity Superski naleznete na informačním portálu hory12.cz (hory raz dva).