Copper Canyon a Baja California

Mexiko, Putování severním Mexikem

č. zájezdu: 489659/17
od123 900,-/osoba
Copper Canyon a Baja California - Mexiko, Putování severním Mexikem - Poznávací zájezdy

Copper Canyon a Baja California

Země: Mexiko

Středisko: Putování severním Mexikem


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy, Pobytové zájezdy

Termíny: Únor, Březen

Délka pobytu: 16 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

CHIHUAHUA – jízda vlakem „EL CHEPE“ – CREEL – CUSÁRARE – DIVISADERO – BARRANCAS DEL COBRE – CEROCAHUI – URIQUE – EL FUERTE – ALAMOS – CORTÉZOVO MOŘE – LA PAZ – PUERTO SAN CARLOS – CABO SAN LUCAS – TODOS SANTOS

Vydejte se s námi za poznáním neprávem opomíjené severní části Mexika, kde na Vás čeká několikadenní jízda vlakem „El Chepe“ podél systému kaňonů Barrancas del Cobre s nádhernými výhledy na údolí. Ve druhé části programu se přesuneme na prosluněný poloostrov Baja California.

Minimum: 8 osob

1. den

Odlet z Prahy s přestupem do Mexika.

2. den

Ráno přílet do Chihuahua – hlavního města stejnojmenného státu. Po snídani si prohlédneme historické centrum města a připravíme se na vlakové dobrodružství v následujících dnech.

3. den

Brzy ráno odjezd vlakem „El Chepe“, který spojuje město Chihuahua s pacifickým pobřežím. Jízda vlakem po trase, kde najdete více než 70 tunelů a 40 mostů, vede oblastí Copper Canyonu (Barrancas del Cobre). Ten spolu s dalšími šesti velkými kaňony pokrývají oblast 4× větší než Grand Canyon v Arizoně. Tato oblast patří mezi nejkrásnější místa severního Mexika a během následujících dnů Vás čeká nádherná příroda, horské kaňony a fantastické výhledy. Kolem poledne dorazíme do městečka Creel, kde strávíme 2 noci. Odtud podnikneme výlety po okolí. Odpoledne výlet k horkým pramenům Aguas Termales Rekowata.

4. den

Dnes nás čeká celodenní výlet po okolních přírodních atrakcích (jezero Arareko, zajímavé skalní útvary ve Valle de las Ranas y los Hongos – „Údolí žab a hub“. Dále navštívíme skalní útvary ve Valle de los Monjes. Celou oblast obývají původní obyvatelé indiáni Tarahumara – vyhlášení běžci, kteří obývají skalní jeskyně. Navštívíme vesnici Cusárare a také stejnojmenné vodopády. Nocleh v Creelu.

5. den

Dopoledne odjezd vlakem z Creelu do zastávky Divisadero (2400m.n.m), odkud se nabízí jedinečný výhled do samotného Copper Canyon. Po krátké pauze vlak pokračuje do stanice Posada Barrancas. Zde se ubytujeme v luxusním hotelu stojícím na samé hraně údolí. Výhledy z balkonů nebo restaurace jsou nepřekonatelné. Odpoledne výlet lanovkou do nitra kaňonu, večeře v hotelu.

6. den

Dopoledne podnikneme procházky „po hraně“ kaňonu a oběd. Odpoledne se přesuneme vlakem cca 1,5 hodiny do stanice Bahuichivo, odkud přejedeme do vesnice Cerocahui. Ubytování a volné odpoledne k prohlídce.

7. den

Celodenní výlet nejprve na nejkrásnější vyhlídku celé oblasti – Mirador del Cerro del Gallego a poté navštívíme vesnici Urique ležící až na samém dně kaňonu Barranca de Urique. Návrat do Cerocahui. Nocleh.

8. den

Tento den nás čeká poslední jízda vlakem „El Chepe“, kdy budeme klesat cca 1800 metrů až do koloniálního města El Fuerte, kde skončí naše vlakové dobrodružství. Nocleh.

9. den

Ráno prohlídka toho malebného městečka a poté odjezd po silnici do městečka Álamos, které je národním historickým monumentem a také patří mezi „pueblos magicos“. Jeho bohatá koloniální historie a blízkost k oblastem bohatým na stříbro z něj činí ideální místo k odpočinku po předchozích zážitcích v horách.

10. den

Po snídani si prohlédneme koloniální centrum městečka a odpoledne se vydáme k pobřeží do města Topolobambo, odkud trajektem přeplujeme Cortézovo moře a dostaneme se na poloostrov Baja California. Typická pouštní krajina s mnoha kaktusy, nádherně blankytné moře a slunečné počasí dělají z jižního cípu poloostrova ideální místo na relaxaci.

11. den

Ubytování ve městě La Paz, které bude naší základnou pro následující dny, které strávíme výlety po jižní části poloostrova Baja California. Po odpočinku se vypravíme na některou z nádherných pláží v okolí a vykoupeme se v nádherně teplém moři.

12. den

Celodenní výlet na sever napříč pustou krajinou posetou kaktusy až do oblasti Puerto San Carlos u ostrova Isla Magdalena. Mělké zátoky jsou ideální pro plejtvákovce šedé, kteří zde každoročně přivádějí na svět své potomky. Pozorování těchto kytovců z těsné blízkosti na lodi patří mezi nezapomenutelné zážitky. Odpoledne koupání na nádherných pacifických plážích.

13. den

Dnes náš čeká výlet až na jižní cíp poloostrova, kde je hned několik zajímavých míst. Navštívíme letoviska San José del Cabo a Cabo San Lucas. Mezi největší přírodní atrakci patří El Arco – skalní oblouk, kde najdete kolonie lachtanů a především nabízí nádherné fotografické scenérie. Odpoledne se zastavíme v městečku Todos Santos. Díky své bohémské atmosféře a kulturní komunitě je považované za nejkrásnější místo poloostrova. Nevynecháme ani slavný Hotel California z písně skupiny Eagles, i přestože sami autoři písně popírají jakoukoliv souvislost s tímto hotelem. Večer návrat do La Paz.

14. den

Celodenní volno na koupání nebo další fakultativní výlet po okolí.

15. den

Transfer na letiště a odlet s přestupem do Evropy.

16. den

Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • letecká doprava Praha – Chihuahua/La Paz – Praha včetně tax v ceně 22.000Kč
 • 13× ubytování v 3–4* hotelech se snídaní
 • 3× oběd, 3× večeře
 • jízda vlakem „ El Chepe“
 • uvedený program včetně vstupů
 • privátní pozemní doprava a transfery
 • česky hovořící průvodce (minimum: 8 osob)
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 25 000 CZK
 • komplexní cestovní pojištění A90 PANDEMIC (140Kč/den) vč.storna: 2 240 CZK
 • komplexní cestovní pojištění A90 Pandemic osoba starší 70 let (240Kč/den) vč.storna: 3 840 CZK
 • spropitné pro místní průvodce
 • fakultativní výlety

Slevy:

 • 3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem
 • 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem
 • časové slevy se vztahují pouze na katalogové ceny
Copper Canyon a Baja California - Mexiko, Putování severním Mexikem - Poznávací zájezdyCopper Canyon a Baja California - Mexiko, Putování severním Mexikem - Poznávací zájezdyCopper Canyon a Baja California - Mexiko, Putování severním Mexikem - Poznávací zájezdyCopper Canyon a Baja California - Mexiko, Putování severním Mexikem - Poznávací zájezdyCopper Canyon a Baja California - Mexiko, Putování severním Mexikem - Poznávací zájezdyCopper Canyon a Baja California - Mexiko, Putování severním Mexikem - Poznávací zájezdyCopper Canyon a Baja California - Mexiko, Putování severním Mexikem - Poznávací zájezdyCopper Canyon a Baja California - Mexiko, Putování severním Mexikem - Poznávací zájezdy

Podobné zájezdy

Kouzelná města koloniálního Mexika

Kouzelná města koloniálního Mexika

Země: Mexiko

Typ: Poznávací zájezdy, Pobytové…

Termíny: Říjen, Listopad

Délka pobytu: 16 dnů

č. zájezdu: 489661/17
snídaně
letecky
od101 900,-/osoba
  Svět Aztéků a španělské kolonizace

  Svět Aztéků a španělské kolonizace

  Země: Mexiko

  Typ: Poznávací zájezdy, Pobytové…

  Termíny: Listopad

  Délka pobytu: 10 dnů

  č. zájezdu: 489412/17
  snídaně
  letecky
  od71 900,-/osoba
   Poklady Chiapasu a Yucatánu

   Poklady Chiapasu a Yucatánu

   Země: Mexiko

   Typ: Poznávací zájezdy, Pobytové…

   Termíny: Listopad

   Délka pobytu: 12 dnů

   č. zájezdu: 489415/17
   snídaně
   letecky
   od73 900,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

    Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Pobytové zájezdy pro seniory

    Pobytové zájezdy k moři pro seniory 55+ se slevou. Výhoda komfortního ubytování, delegát s individuálním přístupem. Zájezdy do Španělska, Řecka, Albánie, Portugalska, Itálie, Maďarska, Chorvatska.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit