Čínské metropole rychlovlakem

Rychlost je v Číně povinnost

Poznávací zájezd vás zavede do 17 milionového Pekingu, kde poznáte místní kuchyni, památky a zvyky, a pak vás čeká nezapomenutelná jízda rychlovlakem ze studeného Pekingu do 1318 kilometrů vzdálené teplé Šanghaje na jihu země a to za 5 hodin. Už na nádraží si budete připadat jak na letišti, kontrola jízdenek, obchody, palmy…přejeme krásný zážitek, z rychlodráhy za 33 miliard dolarů.

Minimální počet účastníků: 16.

Termín Běžná cena [Kč] Cena po slevě [Kč] Odletové místo
       
10.10. – 28.10.2018 39 990 37 191 se slevou Praha

Rezervujte na emailu info@summittour.cz případně telefonicky na 773 647 900

CENA OBSAHUJE

leteckou přepravu s přestupem Praha–Peking, Šanghaj–Praha vč. letištních poplatků • transfer letiště–hotel a doprava autokarem dle programu • přejezd rychlovlakem Peking-Šanghaj • přejezd rychlodráhou v Šanghaji na letiště • 6 nocí v 2-lůžkovém pokoji v 3* hotelu s polopenzí • vstupy dle programu • služby českého průvodce • služby místního průvodce

CENA NEOBSAHUJE

vízum do Číny (cca 1 990 Kč) • cestovní pojištění • 1-lůžkový pokoj (5 490 Kč) • fakultativní výlety cca 150 USD

možnost parkování na letišti Praha

Počasí v Číně

PROGRAM

1. den odlet z Prahy s přestupem do Pekingu.

2. den přílet do Pekingu, po cestě z letiště do hotelu fotografická zastávka u olympijského stadionu, u Ptačího hnízda a Vodní kostky. V případě dřívějšího příletu část programu v hlavním městě. Nocleh.

3. den výlet k Velké čínské zdi, symbolu starověké čínské civilizace, procházka po části zdi o celkové délce 6 360 km. Po obědě prohlídka Letního paláce postaveného v období dynastie Qing na břehu jezera Kunming s největší a nejlépe zachovanou císařskou zahradou v Číně. K večeři místní specialita – pekingská kachna. Nocleh.

4. den návštěva Chrámu nebes, místa, kde se císaři dynastie Ming a Qing modlili za dobrou úrodu. Poté prohlídka starých městských čtvrtí na tradičních rikšách – hutong. Odpoledne návštěva největšího náměstí na světě – Náměstí nebeského klidu, a největšího palácového komplexu na světě, sídla čínských císařů, Zakázaného města. Fakultativně Kung-fu show . Nocleh.

5. den individuální volno – fakultativně možnost návštěvy lámaistického kláštera Yonghe s volným časem na nákupy na trhu s hedvábím. Nocleh.

6. den transfer na železniční stanici. Čeká vás jedinečný zážitek, cesta vysokorychlostním vlakem z Pekingu do Šanghaje, na trati otevřené v červenci 2011. Velká část trasy o délce cca 1320 km vede čínským venkovem a ujedete ji za cca 5 hodin, pojedete rychlostí až cca 300 km/hod. Jedná se o světově nejdelší vysokorychlostní trať vybudovanou najednou. Bylo vybudováno 22 tunelů a 244 mostů. Po příjezdu do Šanghaje návštěva nádherných zahrad Yu, starého města a nábřeží Bund. Večerní projížďka po řece Huangpu. Nocleh.

7. den výlet do dobře zachovaného vodního městečka s dlouhou historií – Tongli, které leží cca 80 km od Šanghaje. Město obklopené 5 jezery, protkané sítí kanálů a řek, s mnoha kamennými mosty spojujícími různé části města. Návrat do Šanghaje, případně dokončení prohlídky města. Fakultativně možnost akrobatické show. Nocleh.

8. den dle letových řádů možnost individuálního volna či fakultativně návštěvy oblasti Pudong a TV vysílače Pearl Tower . Transfer na letiště vysokorychlostní dráhou Maglev (technologie vozidel vznášejících se díky odpudivým účinkům magnetického pole). Odlet s přestupem do Prahy (možnost příletu až následující den).

9. den přílet do Prahy.

UBYTOVÁNÍ

3* hotely jsou kvalitně a čistě vybaveny. Většinou nechybí na pokoji termoska na přípravu čaje, čaj a šálky. Nedoporučuje se pít vodu z kohoutku. Raději zvolte vodu balenou i na čistění zubů.

NABÍDKY ZÁJEZDŮ DO ČÍNY

Malý okruh Čínou
Čína jako nikdy předtím
Čína nejen pro gurmány