Poznávací zájezd Čína, Tibet, Nepál, Indie

Unikátní československá expedice na 26 dnů

č. zájezdu: 174785/72
od115 267,-/osoba
-27%sleva
Poznávací zájezd Čína, Tibet, Nepál, Indie na 26 dní

Poznávací zájezd Čína, Tibet, Nepál, Indie

Země: Čína

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec - Listopad

Délka pobytu: 26 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Jedinečná cesta napříč Asií. Od mauzolea Maa přes historickou Čínu, duchovní Tibet, šťavnatý Nepál až do neuvěřitelné Indie. Využijte 16 roků zkušeností. Pořádáme ve spolupráci se slovenskou CK Bubo.

Popis:

Poznávací zájezd křížem krážem přes celou Čínu a himálajská sedla do Tibetu na střechu světa, přes hinduistický Nepál a asijské safari až do neuvěřitelné Indie. Romantický Taj Mahal, nejkrásnější stavba z lásky vás okouzlí. Závěr této exotické cesty vygraduje v neuvěřitelném Dillí. Množství UNESCO památek na jedné cestě. Vydejte se na cestu plnou poznání a kontrastů.

 • využijte naše zkušenosti! Tuto cestu jsme projeli už s desítkami skupin
 • polopenze v Číně a plná penze v NP Chitvan v ceně!
 • nezapomenutelný ryhlovlak Peking – Šanghaj
 • největší stavba světa, mystika Tibetu, šťáva Nepálu a… neuvěřitelná Indie
 • first minute islevy na zájezdy Čína, Tibet, Nepál, Indie jsou dynamické a průběžně se snižují

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, místní let (Chengdu – Lhasa), letištní poplatky, pronajatou dopravu po celou dobu, přesuny lůžkovými vlaky, snídaně, plnou penzi v národním parku Chitwan, průvodce – znalce oblasti a místní průvodce podle potřeby, povolení do Tibetu, ubytování v hotelech střední kategorie 2* –3* v pokojích pro dvě osoby, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, víza (6000 Kč + 25 USD přímo na místě), vstupné do památek, fakultativní výlety

Ubytování:

Peking – Xihua Jade hotel / Dongfang hotel***, 2 noci

Program:

1. den. Odlet na neuvěřitelnou cestuLETADLO

Odlet z Evropy.

2. den: Největší náměstí, největší mauzoleum a Zakázané město čínských císařůPEKING

Olympijský PEKING s jeho moderní architekturou, největším náměstím světa a Maovým mauzoleem na jedné straně a uzoučké uličky s čínskými restauracemi na druhé. Projdeme se v Zakázaném městě v sídle císařských dynastií.

3. den: Velká čínská zeď, palác nejsilnější ženyPEKING – VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ – PEKING

Ráno vystoupáme na VELKOU ČÍNSKOU ZEĎ a odpoledne ochutnáme pekingskou kachnu. V Letním paláci budeme obdivovat upravené čínské zahrady a jezírka. Uvidíme OLYMPIJSKÝ STADION, i moderní operu. Vše s místním průvodcem a pronajatou dopravou!

4. den: 1318 km vlakem za 270 minut. Šílená cesta do ŠanghajePEKING – ŠANGHAJ

Rozloučení s Pekingem a absolutní zážitek. Supermoderním rychlovlakem se přesouváme do ŠANGHAJE. Rychlovlakem projdeme po nejdelším mostě planety (165 km!). 1318 km absolvujeme jen za 270 minut! Noční plavba s výhledem na nejvyšší čínské mrakodrapy. Není lepšího výhledu na strip jako z paluby lodě. Na jedné straně moderní Pudong a barevné mrakodrapy. Takto večer jsou ještě hezčí. Na straně druhé koloniální Bund spolu do zlata osvětlenými budovami. Nádherný kontrast a vy nevíte, kam se dívat. Ideální místo chytit manželku / partnerku za ruku a společně si užívat noční světelnou show, kterou nám zprostředkovávají osvětlené monumenty této kouzelné čínské metropole. Když si za pár let budete prohlížet fotoalbum s fotkami ze Šanghaje, nebudete věřit, že jste jednou opravdu stáli v objetí těchto velkolepých moderních obrů a historických elegantních budov v romantické části Bundu. Po hodině plavby se loď vrátí do přístavu a my můžeme jít plní zážitků na hotel.

5. den: Svět z nejvyšší vyhlídkové plošiny a Bund, kam nesměli Číňané a psiŠANGHAJ – XI’AN

ŠANGHAJ – největší a nejbohatší čínské město si vás získá hned od začátku. Jen těžko byste hledali lepší a zářivější příklad neskutečného čínského vzestupu jako zde. Čtvrť mrakodrapů, kde ještě před dvěma desetiletími rostla rýže. Šanghaj není nic dlužen své pověsti a hned od začátku nás začíná ohromovat. Pokud jste někdy snili o levitaci a o tom, že se jednou budete doslova „vznášet“ nad zemí, Maglev vám tento sen splní během několika vteřin. Je nejrychlejším pozemským způsobem transportu na Zemi. Ručička pomyslného tachometru se zastaví na 432 km / h a taková povznášející jízda za pomoci magnetů je velký zážitek. Po nejvyšší rychlosti přichází další nej. Tentokrát půjdeme do výšky. Výhled na město z nejvyšší vyhlídkové plošiny v Číně – Shanghai Tower. Výtah nás za 50 sekund vynese na 118. poschodí do výšky 546 metrů. Schody lze vyjít o patro výš do výšky 552 metrů. Je to jen o tři metry nižší než nejvyšší vyhlídka na Burj Khalife v Dubaji. Po vyhlídce nás čeká oběd na západním pobřeží řeky Huangpu. Britský Bund jako vystřižený z Londýna. Promenáda podél řeky, lemovaná nádhernými koloniálními budovami z přelomu 19. a 20. století. V době, dokud se ze Šanghaje nestalo město mrakodrapů, bylo to právě panorama Bundu, která symbolizovala toto město. Přesouváme se hlouběji do historie. Zahrady Štěstí jsou nádhernou ukázkou Mingských zahrad ze 16. století. Odpočíváme a obdivujeme tradiční čínskou zahradní architekturu. Asi nejznámější ulicí ve městě je Nanjing road. Čas na rozchod a individuální aktivity. Nakupování, procházky a nasávání atmosféry, nebo točené pivko na terase. Na konci dne opouštíme bohaté východní pobřeží a nočním vlakem směřujeme do srdce země.

6. den: Největší archeologický objev 20. století a čínský muslimský světXIAN</p><p>Vítejte v Xianu, hlavním městě provincie Shaanxi, jednom ze čtyř starobylých hlavních měst, v současném kulturním a ekonomickém centru severozápadní Číny. Město Xian má za sebou zajímavou a bohatou historii. Zde začínala slavná Hedvábná cesta, město bylo také sídlem prvního císaře Qina, který před více než 2000 lety tuto velmi rozsáhlou a různorodou krajinu poprvé sjednotil. Právě díky němu proudí do Xianu denně tisíce turistů, kteří chtějí na vlastní oči vidět (podle Číňanů) největší archeologický objev 20. století – známou terakotových armádu, která se nachází hodinu cesty severovýchodně od města. Když císař pochopil, že věčně žít se mu asi nepodaří, dal tuto armádu vybudovat na svou ochranu po smrti. Přibližně po hodině cesty zastavujeme v továrně na výrobu terakotových vojáků, kteří se zde vyrábějí podobně jako ti původní. Zřízenci nám vysvětlují postup, od těžby místní hlíny tzv. terakoty, formování, schnutí, až po vypalování v peci. Dnešní vojáci se vyrábějí v sádrových formách. Ti původní byly prý všichni pořizování ručně. Na tu dobu neskutečné umělecké dílo. V továrně také obdivujeme nádherný čínský nábytek, keramiku, či koberce. Samotný areál armády je obrovský, stále se rozrůstající turistický komplex, plný restaurací, obchodů a suvenýrů. Samotní vojáci se nacházejí ve třech zakrytých jámách, tzv. pitech. Po prohlídce vojáků se vracíme do Xianu. Projdeme se po muslimské čtvrti Chuejov a ochutnáme atmosféru nočních trhů o jaké se vám ani nesnilo. Jsou to velcí gurmáni a rádi se o své kulinářské umění dělí s ostatními. Ulice Chuejov nebo Huiminjie je spleť ulic a uliček, plných pouličního jídla a suvenýrů, barev, chutí a vůní. Je součástí staré muslimské čtvrti a je to také nejpopulárnější turistická destinace. Návštěva Xianu by bez ní nebyla kompletní. Tolik barev, vůní, zvuků a chutí po hromadě jste ještě nezažili.

7. den: Městské hradby na kolech a vlak do SečuánuXIAN – CHENGDU</p><p>Dopřejeme si trochu sportu a rozproudíme krev na nejlépe zachovaných městských hradbách v Číně. Na důkladnou prohlídku hradeb budeme potřebovat přibližně dvě a půl hodiny. Vyjdeme vzhůru po schodech na hradby, kde se nám naskytne krásný výhled na město. Z jedné strany nízké domky a historické budovy, z druhé vysoké paneláky a mrakodrapy. Rozdíl je obrovský, výhled nám odhaluje působivé kontrasty města. Ideální je být na hradbách už před devátou ráno. Tehdy je tam ještě minimum lidí a my si užíváme nádhernou oázu klidu nad rušným velkoměstem. Čeká nás jedinečný sportovní zážitek. Městské hradby jsou pýchou Xianu a lidé jsou na ně právem hrdí. Důsledně se o ně starají a velká část městského rozpočtu jde na jejich opravu a údržbu. Většina zástavby mimo hradeb se již postavila za komunistů. Každých sto dvacet metrů byla postavena strážní věž, protože šípy měly dostřel šedesát metrů, takže město bylo dokonale chráněno. Dohromady se jich na hradbách nacházelo až 98. Momentálně tam stojí většina a některé se rekonstruují. Právě díky těmto hradbám město nikdy nikdo nedobyl. Prý na něj ani nikdo pro jistotu neútočil. Na kolech projedeme kolem východní a severní brány, až dojdeme k památce, která určitě stojí za zastavení. Klášter Guangren (volný překlad klášter Velké shovívavosti) je nádherná stavba z 18. století s blyštící se zlatou střechou, kombinující čínskou a tibetskou architekturu. Je to jediný tibetský klášter v provincii a sloužil jako obydlí pro dalajlámu a dalších vysokých lámů během jejich cest do Pekingu. Ti, kteří se na kolo necítí, se mohou procházet po hradbách. Po celém obvodu hradeb jsou rozmístěny nové, čisté toalety. Pokud někdo nechce být celý čas na hradbách, mohou sejít dolů a projít se kolem hradeb zvenčí. Nachází se tam vodní příkop a množství pěkných parků, kam chodí místní cvičit, tančit, zpívat, nebo se jen tak projít. Po nádherně stráveném čase na hradbách se přesouváme na oběd. V Xianu zažijete velký výběr lokální kuchyně, která je známá po celé Číně. V Xi`anu jsme strávili 1,5 dne a je čas vydat se dál. To, co se ještě do roku 2017 jelo vrzajícím, nočním vlakem 17 hodin, dáváme nyní za necelé čtyři! Připravte se na množství mostů a tunelů a vítejte v CHENGDU.

8. den: Roztomilé pandy, obrovský kamenný Buddha, největší stavba světa a čínský hotpot

CHENGDU – LEŠAN – CHENGDU

Chengdu: Brokátové město, ibiškové město nebo Želví město. Toto je jen pár jmen pro jedno z nejzajímavějších míst Říše středu. Kolébka čínského čaje, geniálně pálivé jídlo, nádherné zelené parky, krásné ženy a ikonické kontrasty mezi starým a novým vás čekají v této dynamické ale zároveň velmi uvolněné metropole střední Číny. Jsme v horách, kde nás čekají rozkošné pandy (většina pand světa žije právě v provincii Sichuan). Panda je medvědovitá šelma tradičně žijící v zamlžených sichuánskych horách. Nedostupné a vlhké lesy na podhůří Tibetské plošiny plné bambusu jsou pro ně ideálním domovem. S rostoucí lidskou populací bohužel přichází o přirozené životní prostředí a její počet v přírodě prudce klesal až do bodu blízkému vyhynutí. Denně potřebují sníst až 15 procent své váhy, což je při 160 kg pandě přes dvacet kilo bambusu. A ne jakéhokoli. Pandy jsou vybíravé a uspokojí se pouze těmi nejmladšími, nejsladšími výhonky. Zbytek bambusu je odpad a kolem každé hodující pandy je pokaždé hezké smetiště. Černobílé pandy nejsou jedinými obyvateli tohoto záchranného parku. Určitě si nenechte ujít návštěvu pavilonu pro Červené pandy – menšího příbuzného, ​​který také pochází z horských oblastí jihozápadní Číny a také je na seznamu ohrožených zvířat. Zakoupíme si poslední pandí suvenýry a vyrážíme do menšího města Leshanu. Předtím než opustíme město podíváme se na největší budovu na světě Century Global Center. Vnitřní plocha na všech patrech má neuvěřitelných 1 700 000 m2. V Century Global Center o rozměrech 500×400×100 metrů najdete obrovské nákupní centrum, středomořskou vesnici s umělou pláží, vodní park s umělými vlnami, ledovou plochu, obrovskou LED obrazovku o rozloze 150 m2, 14 kin a množství hotelů. S počasím si návštěvníci starosti dělat nemusí, neboť tento gigantický komplex má své vlastní umělé slunce, které poskytuje světlo a teplo 24 hodin denně.

V LESHANE nás uchvátí největší kamenný Buddha světa, větší, než byli ti afghánští. Legenda říká, že nápad vytesat do červeného pískovce obrovskou sochu Buddhy dostal někdy koncem sedmého století mnich jménem Hai Tong. Hlavním důvodem byly nebezpečné víry, které se tvořily na soutoku tří řek Min, Qingyi a Dadu. Mnoho lidí ztroskotalo a mnoho lidí přišlo o život. Obrovský Buddha měl zpacifikovat vodního ducha, který to údajně měl celé na svědomí a bdít nad námořníky při bezpečném přechodu přes tento riskantní úsek. Dosud největší sedící Buddha na světě je vysoký 71 metrů a kdyby se postavil, mohl by s lehkostí sfouknout pochodeň Soše Svobody. Po náročném dni nás za odměnu čeká gurmánský zážitek. Jdeme na tradiční Hot Pot – horký kotlík, kterým je Sichuan známý po celé Číně. „Kotlíkáren“ je plné město, jsou na každém kroku. Čím hlučnější, zapařenější a teplejší, tím autentičtější. Čína je neskutečná.

9. den: Přílet na střechu světa, jačí máslo, poutníci a silné duchovnoCHENGDU – LHASA

Ranní letecký přesun mezi horami do hlavního města Tibetu LHASY s nezapomenutelným přistáním. Dnes nikam nespěcháme, máme aklimatizační den. Po krátkém oddechu vyrážíme na procházku do historického centra. Historické centrum Lhasy dýchá silnou atmosférou, přecházíme úzkými uličkami s typickými bílými domy s černým nátěrem kolem oken a modlitebními vlaječkami, vlajícími na střechách. Blížíme se k Barkor, okolo chrámu Džókhang krouží ve směru hodinových ručiček davy věřících i turistů, poutníků z celého světa. Ve vzduchu je cítit vůni kadidla a zvláštní posvátnosti, Tibeťané svírají v rukou své modlitební mlýnky a růžence. Jsme na Barkorském náměstí, místě, kde se uskutečnila většina tibetských povstání. Ještě předtím, než se i my blíže dotkneme zdejších posvátných míst, vychutnáme si oběd na náměstí. Po obědě nás už čeká prohlídka kláštera Džókhang. Džókhang patří mezi nejvýznamnější tibetské chrámy a centra buddhismu. Nechal ho postavit v 7. století první tibetský král Songcän Gampo. Řekneme si něco o architektuře, vzácných buddhistických znacích a sochách, které se zde nacházejí. Ta atmosféra Vás uchvátí! Magické místo, kde si při svíčkách s jačím máslem osvětlíme souvislosti a nahlédneme do tibetského buddhismu.

10. den: Letní a zimní sídlo DalajlámůLHASA – POTALA – NORBULINKA

Palác Potala – sídlo Dalajlámů a pýcha a sláva Tibetu byl budována jako nejkrásnější stavba Asie. Ve skutečnosti je ještě velkolepější než na fotografiích. Palác byl od 17. století sídlem Dalajlámů, až do roku 1959, kdy současný 14. Dalajláma po povstání v Lhase byl nucen uprchnout přes Himaláje do exilu v Indii, kde žije dnes. Celá stavba je vysoká 117 metrů, vyšlapat po schodech celkem vzhůru v této nadmořské výšce dá pořádně zabrat. Projdeme se přes zpřístupněnou část, tu si prohlédneme i místo, kde žil současný Dalajlama, uvidíme trůny a hrobky předchozích Dalajlámů, projdeme množství místností se vzácnými relikviemi. Potalu si prohlédneme důkladně a můžete porovnat, zda je krásnější přes den nebo v noci. Norbulinka – nevynecháme ani letní sídlo Dalajlámů. Je to největší zahrada ve městě, s mnoha jezírky, květinovými záhony, kde si skvěle odpočinete uprostřed zeleně. U paláce posledního Dalajlámy si vysvětlíme, proč v něm už více než půl století nepřebývá.

11. den: Život mnichů v klášterechGAN­DEN – DREPUNG

Ganden byl prvním klášterem v okolí Lhasy a Drepung byl největším klášterem na světě. Pochází ještě z 15. století, je funkční dodnes, mnichů zde dnes už žije málo, jejich počet kontroluje a stanovuje čínská vláda. Klášter stojí na úpatí svahu Gephel. Když stojíme před hlavní modlitebnou, po levé straně vidíme velkou kuchyň, která kdysi ve velkém fungovala – vařilo se zde pro více než sedm tisíc mnichů. Samotná prohlídka Drepung trvá přibližně dvě-dvě a půl hodiny. Klášter je velkým komplexem několika budov, uliček, nádvoří, jakési malé městečko ve městě. Každý si tu roztočí modlitební mlýnek s mantrou „Óm mani padme hum“.

12. den: Tyrkysové himálajské jezero a přes pětitisícová sedla do vesničky jako z westernu

LHASA – YAMDROK-TSO – GYANTSE

Opouštíme Lhasu a vyrážíme na západ. Naše první cesta směřuje do GYANTSE – Města hrdinů. Zastavíme se u krásného jezera Yamdrok, které je jedním z přírodních skvostů Tibetu. Neskutečně tyrkysová barva a nádherné fotografie. Troufnete se vyfotit na jakovi? Procházíme dech beroucím průsmyky a po prvé stoupáme nad 5000 m! Příchod do Gyantse, procházka kouzelným starým městem. Atmosféra jako z filmu Sedm statečných nebo Game of Thrones. Prohlídka kláštera Pelkor Chode se stúpou Kumbum, která má 108 kapliček a nádherně zrestaurované malby. Na závěr vyhlídka na město při západu slunce a osvětlená pevnost.

13. den: Do města pančenlámů. Jak se vyrábí tsampa.GYANTSE – SHIGATSE – SHEGAR

Krátký přesun do SHIGATSE, které je druhým největším městem Tibetu. Jak se vyrábí tsampa? Důkladně si prohlédneme chrám Tashilhumpo (sídlo Pančenlamy) a u hrobky 10. Pančenlamy si řekneme více o životě tohoto velkého muže. Pokračujeme dále na západ a obdivujeme jedinečnou, ale drsnou tibetskou přírodu. Obdivujeme vynalézavost a pracovitost místních, míjíme stany nomádů se solárními články. Na čem se to ty ovce a jaci vůbec pasou?

14. den: Uvidíme i tento rok Mt. Everest?SHEGAR – KYRONG

Tibet se s námi loučí velkolepě. Nacházíme se v národním parku Qomolangma a Himaláje jsou na dohled. Postupně se nám ukáže jedna osmitisícovku za druhou. Uvidíme i letos Mt. Everest? Zdoláváme nejvyšší průsmyk a směle překonáváme majestátní Himaláje. Nocleh v pohraničním městečku Kyrong, které se připravuje na nával turistů. Zatím jsme tu sami. Začíná se nám lépe dýchat a po dlouhém čase vidíme stromy. Jsme opravdu ještě v Tibetu?

15. den: Obrovská změna, zelený, šťavnatý světTIBET – NEPÁL

Rozdíl mezi čínskou a nepálská stranou nemůže být větší a symbolický. Připravte se na nejhorší cesty, ale nejkrásnější výhledy. Nepál vás uchvátí od začátku a na náročný přesun do KATHMANDU budete vzpomínat ještě dlouho.

16. den: Nejbarevnější fotografie, vysmátí lidé a útok na všechny smyslyKÁTHMANDÚ

Durbar Square (UNESCO) s typickou dřevěnou architekturou a palácem Živé bohyně. Nákupy, restaurace a bary ve čtvrti Thamel. Absolutní pohoda. Pro zájemce možnost letět vyhlídkovým letem k Mt. Everestu.

17. den: Let k Everestu, největší stúpa, spalování mrtvýchKÁTHMANDÚ – BODNATH – PASHUPATINATH

Buddhistický Bodnath se vševědoucíma Buddhovýma očima. Hinduistický Pašupatinath se svatými muži, kteří předvedou neuvěřitelné jogínské kousky. Buddhy vystřídá Šiva a hinduistické spalování mrtvých. Nádherné historické město BHAKTAPUR (UNESCO) s nezaměnitelnou architekturou a uvolněnou atmosférou.

18. den: Rafting na himálajské řece a jsme doma u krokodýlůKÁT­HMANDÚ – CHITWAN

Přesouváme se do královského národního parku Chitwan (UNESCO). Kratší přesun okořeněný možností raftingu na himálajské řece Trishuli. Rafting zvládne každý. Zážitek je zaručen! Podvečer se přivítáme s chitwanskou přírodou i naším domácím rodinným ubytováním. Spíme v lodge našeho dlouholetého partnera, který se stal naší, a tedy i vaší rodinou. Budete zde slyšet welcome to národní park, či who wants pivo? Pár metrů od našeho ubytování teče říčka, ve které plavou krokodýli.

19. den: Safari na sloním hřbetě. Uvidíme nosorožce?CHITWAN

Safari v nejkrásnějším a nejstarším nepálském národním parku CHITWAN (UNESCO). Na tradičním člunu poplujeme vedle krokodýlů, vycházíme do divoké nepálské přírody a zajezdíte si i na slonech. Uvidíme i nosorožce? Plná penze v ceně.

20. den: Takovou hranici jste ještě neviděli. Příchod do VaranasiCHITWAN – VARANASI

Odpočatí a plní energie opouštíme přírodu a po vlastních překračujeme hranice. Když jste si mysleli, že vás už po Nepálu nemá co překvapit, přichází vystřízlivění. Indie je útok na všechny smysly. Z nejdelšího nástupiště na světě (1300 m) nastoupíme na náš první indický vlak. Stihneme naskočit a bude ještě na střeše pro nás místo?

21. den: Středověk na březích řeky GangyVARANASI

Jsme v nejsvětějším městě světového hinduismu, VARANASI. Na rikšách se šikovně prodíráme dopravou, jakou jste ještě nezažili. Platí zde vůbec nějaká pravidla? V tradičních dílnách muslimské čtvrti se dozvíme, jak se zde již staletí vyrábí nádherné hedvábí a brokát. Zabloudíme v klikatých uličkách starého města, dorazíme k matce všech řek – Ganze, a čeká nás spalování mrtvých. Zažijeme středověkou atmosféru, na kterou si budete pamatovat celý život! Nezapomenutelný zážitek.

22. den: Nezapomenutelný východ slunce a odjezd vlakem na západVARANASI – SARNATH – AGRA

Pro zájemce neuvěřitelně silný východ slunce na Ganze. Potom SARNATH – slavné poutní místo, kde Buddha přednesl své první kázání s nejstarší stúpou naší planety. Připomeneme si Buddhovo učení a uvidíme, jak si ho uctili různé země. Naše cesta vrcholí. Odjezd lehátkovým vlakem na západ.

23. den: Taj Mahal – nejkrásnější stavba postavená z lásky a pevnost MughalůAGRA

Probouzíme se v AGRE, bývalém hlavním městě mocné Mugalské říše. Mughalajci byly osvícení vladaři a velkolepí stavitelé. Přesvědčí vás o tom fantastická Červená pevnost nebo Taj-Mahal, jeden z divů světa a nejkrásnější stavba naší planety postavena z lásky.

24. den: Díllí – bláznivé hlavní město

AGRA – DILLÍ

Příjezd do DILLÍ. Posvátné krávy, opice, rikši, tlačenice a zácpy, strašná špína, nesnesitelné teplo … prostě nádhera. Obrovský rozdíl oproti Pekingu, kde jsme byli před více než třemi týdny. O historii muslimů v Indii si řekneme více pod nejvyšším minaretem v zemi Qutub Minar. Novodobou historii si zopakujeme u symbolu města India Gate v novém Dillí.

25. den: Staré Dillí jako bonbónek na závěr pro zkušené cestovateleDILLÍ

Kvalitní prohlídka Starého Dillí. Sikhský chrám a charita po indicku, Jama Masjid – největší mešita Indie, rušná ulice Chandni Chowk. Největší a nejstarší pepřových trh v jižní Asii, kde si společně zakýcháme a dokoupíme poslední suvenýry. Rozloučení po nezapomenutelné cestě. Transfer na letiště a odlet do Evropy.

26. den: Přílet domů.EVROPA

Přílet domů a sídlení zážitků s přáteli a rodinou.
Podobné zájezdy

Čína a Tibet

Čína a Tibet

Země: Čína

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Září

Délka pobytu: 15 dnů

č. zájezdu: 464682/133
snídaně
letecky
od88 800,-/osoba
  Tibet – Kailás se svátkem Saga Dawa

  Tibet – Kailás se svátkem Saga Dawa

  Země: Čína

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Květen, Červen

  Délka pobytu: 22 dnů

  č. zájezdu: 465970/133
  bez stravování
  letecky
  od98 800,-/osoba
   Zimní Čína a její ledové království

   Zimní Čína a její ledové království

   Země: Čína

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Leden, Únor

   Délka pobytu: 9 dnů

   č. zájezdu: 484898/89
   polopenze
   letecky
   od50 959,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Čína 2023

    Poznávací zájezdy do Číny, s českým průvodcem. Uvidíte to nejlepší z Číny, poznáte tu pravou čínskou kuchyni a budete ohromeni velikostí nejen Velké čínské zdi.

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    10.4.2024

    Tipy na zajímavý zájezd každý týden

    Mallorca, USA, Azory nebo třeba Vietnam?....

    RSS, více aktualit