Čína o 4 dějstvích - to nej z říše středu

Kombinace památek, přírody, venkova i velkoměst

č. zájezdu: 325270/26
vyprodáno
Poznávací zájezd Čína o 4 dějstvích - to nej z říše středu,

Čína o 4 dějstvích - to nej z říše středu

Země: Čína

Ubytování: hotel


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: žádný termín

Délka pobytu: volitelná


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • polopenze

Anotace

Vydejte se s námi do daleké a exotické Číny, jedné z nejrozmanitějších a nejosobitějších destinací světa. Poznejte její neopakovatelný půvab v doprovodu průvodce, který nás seznámí se světově proslulými čínskými památkami a velkoměsty stejně tak, jako s neodhalenými krásami skrytého venkova, tichými zahradami a vesničkami. Poznáme Čínu v unikátním programu, který na českém trhu nenajdete a který dokonale vyjadřuje všechny její krásy – majestátní hory, císařské paláce a chrámy, klasické čínské zahrady, hypermoderní mrakodrapy nebo medvídka pandu. Na své si přijdou milovníci umění a historie, stejně tak jako milovníci nákupů a skvělé gastronomie.

Zájezd provází Petr Horák

Peking – Velká čínská zeď – oblast Žluté hory – Su-čou – Šanghaj

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odlet odpoledne z Vídně (termín 6.4.), z Prahy (termín 19.10.) s průvodcem do Pekingu.

2. den zájezdu
Odpoledne přílet do PEKINGU na terminál 3 Pekingského letiště, navržený architektem N. Fosterem k příležitosti konání LOH v r. 2008, transfer do centra města na ubytování, večeře na uvítanou – slavná PEKINGSKÁ KACHNA. Nocleh v Pekingu.

3. den zájezdu
Vydáme se poznávat hlavní město Číny. Jako první nás čeká roztomilý symbol země – medvídci panda v pekingské ZOO, následně se vydáme do největšího tibetského chrámu v Pekingu – LAMAISTICKÉHO CHRÁMU, který nás uchvátí svojí atmosférou, modlitbami mnichů a největší dřevěnou sochou Buddhy na světě. Nevynecháme ani císařskou KONFUCIÁNSKOU AKADEMII, kde se vzdělávaly generace císařských úředníků a nakonec se projdeme ve staré romantické zástavbě tzv. HUTONGŮ – světa, kde se vše odehrává na ulici a který se v moderní Číně stává pomalu vzácností. Uvidíme i starou BUBNOVOU A ZVONOVOU VĚŽ, projedeme se na cyklorikšách a navštívíme OLYMPIJSKÝ AREÁL s neobvyklými příklady moderní architektury – stadiony Ptačím hnízdem a Vodní kostkou. Nocleh v Pekingu.

4. den zájezdu
Dnes nás čeká jeden z divů světa – VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ, navštívíme méně známý úsek, abychom si dokonale užili atmosféru kamenného hada, který se valí po vysokých hřbetech hor jako memento nadřazenosti a moci čínské civilizace vůči nomádským kmenům. Zelené stráně a nekončící val se stovkami věží – to je pravá Čína. Odpoledne se přesuneme do oblasti Tygřích hor a 13 HROBEK CÍSAŘŮ DYNASTIE MING – pohádková krajina „zmačkaného sametu“, kterou osobně vybral císař, je místem, kde odpočívají císařové nejvýznamnější čínské dynastie. Navštívíme PODZEMNÍ PALÁC a POKLADNICI jediné otevřené hrobky a projdeme se po CESTĚ DUCHŮ s kolosálními sochami lidí a zvířat. Na závěr dne tradiční ČÍNSKÝ ČAJOVÝ OBŘAD. Nocleh v Pekingu

5. den zájezdu
Vydáme se na největší náměstí světa – NÁMĚSTÍ NEBESKÉHO KLIDU, odkud se přesuneme do legendárního ZAKÁZANÉHO MĚSTA a necháme se pohltit komplexem 9 999 budov, kde sídlili Synové nebes od poč. 15. stol. až do r. 1912. Uvidíme i slavný DRAČÍ TRŮN v Síni nebeské harmonie, císařské zahrady a umělecké sbírky. Vystoupáme na UHELNÝ PAHOREK, odkud se nám naskytne neopakovatelný pohled na celý Peking a Zakázané město. Dále nás čeká CHRÁM NEBES, kde se čínský císař modlil za dobrou úrodu a proslulý PERLOVÝ TRH s množstvím šperků, oblečení, doplňků atp. Na závěr dne navštívíme LETNÍ CÍSAŘSKÝ PALÁC, který tvoří více jak 3000 staveb na břehu jezera Kchun-ming, možnost projížďky dračí lodí a zhlédneme ohromující pagodu Libovonného Buddhy, řadu mostů, pavilonů a dalších palácových budov. Večer možnost návštěvy představení PEKINGSKÉ OPERY nebo Kung-fu show. Nocleh v Pekingu.

6. den zájezdu
Hypermoderní rychlovlaky – to je také současná Čína, rychlostí přes 300 km/h se ráno vydáme do srdce Číny do oblasti slavných a mýtických ŽLUTÝCH HOR, odpoledne navštívíme okolní vesnice a starobylá městečka, kde obyvatelé žijí jako před staletími, uvidíme čajové plantáže, rýžová políčka s vodními buvoly, bambusové lesy a necháme se okouzlit starobylou architekturou vesniček XIDI a HONGCUN, které jsou jako ze staré čínské pohádky – kanály, jezera, kamenné uličky s lampiony, chrámy a obchůdky. Večer procházka po starém městečku TUNXI a navštívíme některou ze stylových horských čajoven nebo kaligrafické dílny. Nocleh v Huangshan,

7. den zájezdu
Celý den budeme věnovat ŽLUTÝM HORÁM – jednomu z největších přírodních divů Číny a světa. Projedeme okolo několika vodopádů, vyjedeme lanovkou na jejich vrchol, odkud se nám naskytne fantastický pohled na okolní vrcholky a na Západní a Východní moře mraků. Žluté hory nejsou jen strmé žulové stěny, ale také starobylé borovice, jež utvářely čínské představy o estetice. Na cestě nás doprovodí tisíce kvetoucích rododendronů. Po návratu z vrcholů hor nasedneme na noční lůžkový vlak do Su-čou.

8. den zájezdu
Ráno příjezd do SU-ČOU – čínských Benátek, půvabného a bohatého města na řece Jang c´tiang, které zmiňuje už Marco Polo a které je světově proslulé svojí ohromnou kolekcí starobylých klasických čínských zahrad (tzv. literátské zahrady). Navštívíme nejkrásnější z nich – ZAHRADU MISTRA RYBÁŘSKÝCH SÍTÍ a ZAHRADU PONÍŽENÉHO ÚŘEDNÍKA, jež jsou mistrovskou ukázkou zahradní architektury a okouzlují rozmanitostí svých staveb, rafinovaností úpravy rostlin a stromů, bohatostí bonsají a jezírek atp. Navštívíme i NEJSTARŠÍ ČÍNSKOU MANUFAKTURU NA VÝROBU HEDVÁBÍ, které Su-čou celosvětově proslavilo. Na závěr se vydáme na romantickou plavbu po kanálech a budeme se nechat unášet atmosférou starého města. Nocleh v Su-čou.

9. den zájezdu

Ráno se přesuneme dopravou (vlakem nebo autobusem) do ŠANGHAJE – jedné z největších světových megapolí, abychom okusili rytmus koloniálního nábřeží BUND s budovami bank a ambasád, okouzlujícího komplexu zahrad YU YUAN, navštívíme i STARÉ ČTVRTĚ ZAHRANIČNÍCH KONCESÍ, jež bývaly pověstným šanghajským doupětem neřesti, uvidíme starý šanghajský trh, mnohé chrámy a nakonec se přepravíme na druhou stranu města do hypermoderní čtvrti PUDONG s mrakodrapy jako Perla Orientu nebo Shanghai Tower. Večer fakult. vyhlídková plavba centrem Šanghaje s nádhernými pohledy na moderní čtvrti i starou zástavbu. Pozdě večer se přesuneme na letiště a okolo půlnoci odlet do ČR.

10. den zájezdu
V ranních hodinách přílet do Vídně/Prahy.

Cena zahrnuje

 • Leteckou přepravu Vídeň/Praha – Peking, Šanghaj – Vídeň/Praha transfer z/na letiště rychlo­vlak Peking
 • Žluté hory lůžkový noční vlak Žluté hory – Su-čouvlak/bus Su-čou – Šanghaj 6× ubytování v hotelu
 • 4× hotel 3* v Pekingu, 1× hotel 4* ve Žlutých horách, 1× hotel 4* v Su-čou)
 • 6× snídani 6× oběd nebo večeři s Pekingskou kachnou na uvítanou
 • dopravu autobusem v průběhu programu
 • transfery z/na nádraží
 • služby českého odborného průvodce a místního technického průvodce 

Cena nezahrnuje

Vstupné cca 230 $fakultativní výlety a vyhlídkové plavby spropitné pro místní řidiče a průvodce cca 30 $a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

Komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 900 Kč1lůžk.pokoj 6900 Kč (povinné při nedoobsazení)vízum do Číny 1990 Kč (o potřebných formalitách nutných k vyřízení víza budete včas informováni)

Nástupní místa

06.04. – 15.04. odjezd L2, L3 Odlet z Vídně
19.10. – 28.10. odjezd L2, L3 Odlet z Prahy

L2 Brno (+700), Svitavy (+600), Pardubice (+ 400), Hradec Králové (+400), Poděbrady – ÖMV dálnice (+300), Praha

L3 Opava (+800), Havířov (+800), Ostrava (+800), Frýdek Místek (+800), Nový Jičín (+600), Hranice (+600), Přerov (+600), Olomouc (+500), Praha

Poznávací zájezd Čína o 4 dějstvích - to nej z říše středu,Poznávací zájezd Čína o 4 dějstvích - to nej z říše středu,Poznávací zájezd Čína o 4 dějstvích - to nej z říše středu,Poznávací zájezd Čína o 4 dějstvích - to nej z říše středu,Poznávací zájezd Čína o 4 dějstvích - to nej z říše středu,Poznávací zájezd Čína o 4 dějstvích - to nej z říše středu,

Orientační ceny vstupného

250 USD/účastník zájezdu, vybere český průvodce při odletu z Prahy nebo po příletu do Pegingu a veškeré vstupné bude dále zajišťovat. Vstupné zahrnuté v částce 250 USD k zájezdu „Čína o 4 dějstvích“. CK si vyhrazuje právo změnit vstupy dle časových možností či zájmů většiny klientů.

 1. Zoo Peking
 2. pavilon pandy velké v zoo Peking (platí se zvlášť) celkem Zoo 25Y cca 5USD
 3. areál olympijského parku z exteriéru 0USD
 4. Lamaistický chrám 25Y cca 5USD
 5. Konfuciánský chrám
 6. Konfuciánská akademie s expozicí kamenných stél celkem 30Y cca 6USD
 7. Velká zeď sekce 50Y cca 10USD
 8. zpáteční jízdné lanovkou na Velkou zeď + shuttle bus 140Y cca 28USD
 9. Hrobky Mingů – areál
 10. Hrobka Dingling s podzemním palácem celkem za hrobky 60Y cca 12USD
 11. Cesta duchů u hrobek Mingů 30Y cca 6USD
 12. Zakázané město 60Y cca 12USD
 13. park a pahorek Jinshan dle sezóny 2–5Y cca 1USD
 14. areál Chrámu Nebes a síň za dobrou úrodu 35Y cca 7USD
 15. Letní palác císaře 60Y cca 12USD
 16. historické vesnice Xidi a Hongcun 104Y cca 21USD
 17. chráněná oblast Žluté hory 230Y cca 46USD
 18. Žluté hory Shuttle bus a lanovka celkem s lanovkou
 19. Zahrada mistra rybářských sítí 40Y cca 8USD
 20. Zahrada pokorného úředníka 90Y cca 18USD
 21. Zahrada Lví háj 40Y cca 8USD
 22. plavba po kanálech v Suzhou 45Y cca 9USD
 23. vyhlídková plošina mrakodrapu World Financial centre 180Y cca 36USD
 • spropitné pro místní průvodce a řidiče cca 30 USD/os, také vybere průvodce 1.den zájezdu.

4 DĚJSTVÍ ČÍNY

První dějství: Peking – velkolepost císařství a střed světa, symbol moci císařské Číny a největší stavební projekty lidských dějin. Poznáme tajemství Zakázaného města, císařských hrobek s podzemním palácem nebo Velké čínské zdi? Oddáme se rozjímání v tibetských chrámech, Konfuciánské akademii nebo v půvabném Letním paláci čínských císařů? Odmítnete císařský pokrm – pekingskou kachnu a odoláte nákupní horečce na Perlovém nebo Hedvábném trhu? To vše v opojné vůni skvělého čaje a lesku císařského porcelánu. Vítejte v Číně!

Druhé dějství: Žluté hory a krása venkova – Číňané říkají, že pokud navštívíte Žluté hory, tak poté ztrácíte ochotu cestovat, protože na světě už není místo, které by se jim v kráse vyrovnalo. Žluté hory to je Čína, její umění a estetika. Jejich motiv se odráží v každém obraze, v každém klasickém krajinářském motivu. Objevte mýtický svět tajuplného Žlutého císaře – zakladatele čínské historie, svět klasických čínských básní. Žluté hory jsou kamennou perlou, která vyrůstá z oblaků, jsou světem bambusových lesů a starobylých borovic, které by mohly vyprávět. Nechte se okouzlit životem starobylých vesniček v jejich podhůří, kde život celá staletí plyne stejným tempem a které vás okouzlí svými romantickými uličkami, chrámy a koloritem.

Třetí dějství: Su-čou – zahrady a hedvábí – „Na nebesích je Ráj a na zemi je Su-čou“, Benátky východu a Ráj na zemi je nazýváno jedno z nejpůvabnějších měst v celé Číně. Starobylé Su-čou, rozložené na kanálech je rodištěm dvou čínských zázraků – hedvábí a klasických zahrad. Nejkrásnější z nich jako „Horská vila v objetí krásy“ nebo „Zahradu poníženého úředníka“ budeme obdivovat i my, stejně tak jako staleté umění tkalců hedvábí v dosud fungující císařské textilce. Starobylé uličky, červené lampiony a 1200 let historie na řece Jang c´tiang nás zcela pohltí.

Čtvrté dějství: Šanghaj – Čína budoucnosti – Paříž východu nebo Manhattan Asie budeme poznávat na závěr. Šanghaj to jsou slavné koloniální budovy na nábřeží Bund, historická zástavba proslavených koncesí, neony a mrakodrapy hypermoderního Pudongu a především lesk a bohatství moderní Číny. Nakoukneme do budoucnosti a pak už nás čeká komfortní let domů!


Doprava

Svozová a nástupní místa u autokarových zájezdů

Trasa A Praha, Poděbrady (ÖMV dálnice), Hradec Králové, Pardubice, Holice, (Chrudim), V. Mýto, Litomyšl, Svitavy, Brno, Olomouc (+250) – základní trasa CK nebo v obráceném pořadí dle výjezdu z republiky. Trasa bude plánována efektivně tak, aby vaše cestování po republice bylo co nejkratší.

Trasa B Karviná (+450), Ostrava (+450), Nový Jičín (+450), Hranice (+350), Olomouc (+250)

Trasa C Brno, Velké Meziříčí, Jihlava – Pávov, Humpolec, Praha (dle výjezdu z ČR i v obráceném pořadí)

Trasa D Praha, Poděbrady (ÖMV dálnice), Hradec Králové, Pardubice, Holice, (Chrudim), Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, M. Třebová, Olomouc, Brno (+200)

Trasa E Praha, Poděbrady (ÖMV dálnice), Hradec Králové, Pardubice, Holice, (Chrudim), Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, M. Třebová, Olomouc, Hranice, Nový Jičín, Příbor, Frýdek Místek, Český Těšín, Brno (+150)

Trasa F Plzeň (-200)

Trasa G Trutnov (+300), Dvůr Králové n. Labem (+300), Náchod (+200), Jaroměř (+100)

Trasa H Brno (+400), Olomouc (+300), Svitavy (+200), Litomyšl (+200), Vysoké Mýto (+200), Pardubice, H. Králové, Poděbrady (ÖMV dálnice), Praha

Trasa I Chrudim (+330), Pardubice (+330), Hradec Králové (+330), Svitavy (+430), Praha

Trasa J Brno (+400), Pardubice, H. Králové, Poděbrady (ÖMV dálnice), Praha

Trasa K Brno (+330), Velké Meziříčí (+330), Jihlava – Pávov (+330), Humpolec (+330), Praha

Trasa L Lanškroun (+150), Ústí nad Orlicí (+200), Česká Třebová (+100)

Trasa M Pardubice (+300), Hradec Králové (+300), Vysoké Mýto (+250), Litomyšl (+250), Svitavy (+200), Letovice (+200), Brno

Trasa N Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha

Nástup České Budějovice – trasa u zájezdů směřujících do Rakouska a Itálie, vede téměř vždy přes České Budějovice, u těchto zájezdů je zde možný nástup. Ostatní zájezdy – svozy za příplatek a nástupní místa na vyžádání v CK.


Podobné zájezdy

Poznávací zájezd Čína, Tibet, Nepál, Indie

Poznávací zájezd Čína, Tibet, Nepál, Indie

Země: Čína

Ubytování: hotel

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec - Listopad

Délka pobytu: 26 dnů

č. zájezdu: 174785/72
snídaně
letecky
od115 267,-/osoba
  -27%sleva
  Čína, Tibet, Nepál

  Čína, Tibet, Nepál

  Země: Čína

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Červenec - Duben

  Délka pobytu: 18 dnů

  č. zájezdu: 465856/72
  snídaně
  letecky
  od105 777,-/osoba
   -28%sleva
   Čína pro znalce

   Čína pro znalce

   Země: Čína

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Červen - Březen

   Délka pobytu: 14 dnů

   č. zájezdu: 483032/72
   snídaně
   letecky
   od104 925,-/osoba
    -25%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Čína 2024

    Poznávací zájezdy do Číny, s českým průvodcem. Uvidíte to nejlepší z Číny, poznáte tu pravou čínskou kuchyni a budete ohromeni velikostí nejen Velké čínské zdi.

    Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

    Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit