Čína o 4 dějstvích - to nej z říše středu

Kombinace památek, přírody, venkova i velkoměst

č. zájezdu: 325270/26
vyprodáno
Poznávací zájezd Čína o 4 dějstvích - to nej z říše středu,

Čína o 4 dějstvích - to nej z říše středu

Země: Čína

Ubytování: hotel


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: žádný termín

Délka pobytu: volitelná


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • polopenze

Anotace

Vydejte se s námi do daleké a exotické Číny, jedné z nejrozmanitějších a nejosobitějších destinací světa. Poznejte její neopakovatelný půvab v doprovodu průvodce, který nás seznámí se světově proslulými čínskými památkami a velkoměsty stejně tak, jako s neodhalenými krásami skrytého venkova, tichými zahradami a vesničkami. Poznáme Čínu v unikátním programu, který na českém trhu nenajdete a který dokonale vyjadřuje všechny její krásy – majestátní hory, císařské paláce a chrámy, klasické čínské zahrady, hypermoderní mrakodrapy nebo medvídka pandu. Na své si přijdou milovníci umění a historie, stejně tak jako milovníci nákupů a skvělé gastronomie.

Zájezd provází Petr Horák

Peking – Velká čínská zeď – oblast Žluté hory – Su-čou – Šanghaj

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odlet odpoledne z Vídně (termín 6.4.), z Prahy (termín 19.10.) s průvodcem do Pekingu.

2. den zájezdu
Odpoledne přílet do PEKINGU na terminál 3 Pekingského letiště, navržený architektem N. Fosterem k příležitosti konání LOH v r. 2008, transfer do centra města na ubytování, večeře na uvítanou – slavná PEKINGSKÁ KACHNA. Nocleh v Pekingu.

3. den zájezdu
Vydáme se poznávat hlavní město Číny. Jako první nás čeká roztomilý symbol země – medvídci panda v pekingské ZOO, následně se vydáme do největšího tibetského chrámu v Pekingu – LAMAISTICKÉHO CHRÁMU, který nás uchvátí svojí atmosférou, modlitbami mnichů a největší dřevěnou sochou Buddhy na světě. Nevynecháme ani císařskou KONFUCIÁNSKOU AKADEMII, kde se vzdělávaly generace císařských úředníků a nakonec se projdeme ve staré romantické zástavbě tzv. HUTONGŮ – světa, kde se vše odehrává na ulici a který se v moderní Číně stává pomalu vzácností. Uvidíme i starou BUBNOVOU A ZVONOVOU VĚŽ, projedeme se na cyklorikšách a navštívíme OLYMPIJSKÝ AREÁL s neobvyklými příklady moderní architektury – stadiony Ptačím hnízdem a Vodní kostkou. Nocleh v Pekingu.

4. den zájezdu
Dnes nás čeká jeden z divů světa – VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ, navštívíme méně známý úsek, abychom si dokonale užili atmosféru kamenného hada, který se valí po vysokých hřbetech hor jako memento nadřazenosti a moci čínské civilizace vůči nomádským kmenům. Zelené stráně a nekončící val se stovkami věží – to je pravá Čína. Odpoledne se přesuneme do oblasti Tygřích hor a 13 HROBEK CÍSAŘŮ DYNASTIE MING – pohádková krajina „zmačkaného sametu“, kterou osobně vybral císař, je místem, kde odpočívají císařové nejvýznamnější čínské dynastie. Navštívíme PODZEMNÍ PALÁC a POKLADNICI jediné otevřené hrobky a projdeme se po CESTĚ DUCHŮ s kolosálními sochami lidí a zvířat. Na závěr dne tradiční ČÍNSKÝ ČAJOVÝ OBŘAD. Nocleh v Pekingu

5. den zájezdu
Vydáme se na největší náměstí světa – NÁMĚSTÍ NEBESKÉHO KLIDU, odkud se přesuneme do legendárního ZAKÁZANÉHO MĚSTA a necháme se pohltit komplexem 9 999 budov, kde sídlili Synové nebes od poč. 15. stol. až do r. 1912. Uvidíme i slavný DRAČÍ TRŮN v Síni nebeské harmonie, císařské zahrady a umělecké sbírky. Vystoupáme na UHELNÝ PAHOREK, odkud se nám naskytne neopakovatelný pohled na celý Peking a Zakázané město. Dále nás čeká CHRÁM NEBES, kde se čínský císař modlil za dobrou úrodu a proslulý PERLOVÝ TRH s množstvím šperků, oblečení, doplňků atp. Na závěr dne navštívíme LETNÍ CÍSAŘSKÝ PALÁC, který tvoří více jak 3000 staveb na břehu jezera Kchun-ming, možnost projížďky dračí lodí a zhlédneme ohromující pagodu Libovonného Buddhy, řadu mostů, pavilonů a dalších palácových budov. Večer možnost návštěvy představení PEKINGSKÉ OPERY nebo Kung-fu show. Nocleh v Pekingu.

6. den zájezdu
Hypermoderní rychlovlaky – to je také současná Čína, rychlostí přes 300 km/h se ráno vydáme do srdce Číny do oblasti slavných a mýtických ŽLUTÝCH HOR, odpoledne navštívíme okolní vesnice a starobylá městečka, kde obyvatelé žijí jako před staletími, uvidíme čajové plantáže, rýžová políčka s vodními buvoly, bambusové lesy a necháme se okouzlit starobylou architekturou vesniček XIDI a HONGCUN, které jsou jako ze staré čínské pohádky – kanály, jezera, kamenné uličky s lampiony, chrámy a obchůdky. Večer procházka po starém městečku TUNXI a navštívíme některou ze stylových horských čajoven nebo kaligrafické dílny. Nocleh v Huangshan,

7. den zájezdu
Celý den budeme věnovat ŽLUTÝM HORÁM – jednomu z největších přírodních divů Číny a světa. Projedeme okolo několika vodopádů, vyjedeme lanovkou na jejich vrchol, odkud se nám naskytne fantastický pohled na okolní vrcholky a na Západní a Východní moře mraků. Žluté hory nejsou jen strmé žulové stěny, ale také starobylé borovice, jež utvářely čínské představy o estetice. Na cestě nás doprovodí tisíce kvetoucích rododendronů. Po návratu z vrcholů hor nasedneme na noční lůžkový vlak do Su-čou.

8. den zájezdu
Ráno příjezd do SU-ČOU – čínských Benátek, půvabného a bohatého města na řece Jang c´tiang, které zmiňuje už Marco Polo a které je světově proslulé svojí ohromnou kolekcí starobylých klasických čínských zahrad (tzv. literátské zahrady). Navštívíme nejkrásnější z nich – ZAHRADU MISTRA RYBÁŘSKÝCH SÍTÍ a ZAHRADU PONÍŽENÉHO ÚŘEDNÍKA, jež jsou mistrovskou ukázkou zahradní architektury a okouzlují rozmanitostí svých staveb, rafinovaností úpravy rostlin a stromů, bohatostí bonsají a jezírek atp. Navštívíme i NEJSTARŠÍ ČÍNSKOU MANUFAKTURU NA VÝROBU HEDVÁBÍ, které Su-čou celosvětově proslavilo. Na závěr se vydáme na romantickou plavbu po kanálech a budeme se nechat unášet atmosférou starého města. Nocleh v Su-čou.

9. den zájezdu

Ráno se přesuneme dopravou (vlakem nebo autobusem) do ŠANGHAJE – jedné z největších světových megapolí, abychom okusili rytmus koloniálního nábřeží BUND s budovami bank a ambasád, okouzlujícího komplexu zahrad YU YUAN, navštívíme i STARÉ ČTVRTĚ ZAHRANIČNÍCH KONCESÍ, jež bývaly pověstným šanghajským doupětem neřesti, uvidíme starý šanghajský trh, mnohé chrámy a nakonec se přepravíme na druhou stranu města do hypermoderní čtvrti PUDONG s mrakodrapy jako Perla Orientu nebo Shanghai Tower. Večer fakult. vyhlídková plavba centrem Šanghaje s nádhernými pohledy na moderní čtvrti i starou zástavbu. Pozdě večer se přesuneme na letiště a okolo půlnoci odlet do ČR.

10. den zájezdu
V ranních hodinách přílet do Vídně/Prahy.

Cena zahrnuje

 • Leteckou přepravu Vídeň/Praha – Peking, Šanghaj – Vídeň/Praha transfer z/na letiště rychlo­vlak Peking
 • Žluté hory lůžkový noční vlak Žluté hory – Su-čouvlak/bus Su-čou – Šanghaj 6× ubytování v hotelu
 • 4× hotel 3* v Pekingu, 1× hotel 4* ve Žlutých horách, 1× hotel 4* v Su-čou)
 • 6× snídani 6× oběd nebo večeři s Pekingskou kachnou na uvítanou
 • dopravu autobusem v průběhu programu
 • transfery z/na nádraží
 • služby českého odborného průvodce a místního technického průvodce 

Cena nezahrnuje

Vstupné cca 230 $fakultativní výlety a vyhlídkové plavby spropitné pro místní řidiče a průvodce cca 30 $a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

Komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 900 Kč1lůžk.pokoj 6900 Kč (povinné při nedoobsazení)vízum do Číny 1990 Kč (o potřebných formalitách nutných k vyřízení víza budete včas informováni)

Nástupní místa

06.04. – 15.04. odjezd L2, L3 Odlet z Vídně
19.10. – 28.10. odjezd L2, L3 Odlet z Prahy

L2 Brno (+700), Svitavy (+600), Pardubice (+ 400), Hradec Králové (+400), Poděbrady – ÖMV dálnice (+300), Praha

L3 Opava (+800), Havířov (+800), Ostrava (+800), Frýdek Místek (+800), Nový Jičín (+600), Hranice (+600), Přerov (+600), Olomouc (+500), Praha

Poznávací zájezd Čína o 4 dějstvích - to nej z říše středu,Poznávací zájezd Čína o 4 dějstvích - to nej z říše středu,Poznávací zájezd Čína o 4 dějstvích - to nej z říše středu,Poznávací zájezd Čína o 4 dějstvích - to nej z říše středu,Poznávací zájezd Čína o 4 dějstvích - to nej z říše středu,Poznávací zájezd Čína o 4 dějstvích - to nej z říše středu,

Orientační ceny vstupného

250 USD/účastník zájezdu, vybere český průvodce při odletu z Prahy nebo po příletu do Pegingu a veškeré vstupné bude dále zajišťovat. Vstupné zahrnuté v částce 250 USD k zájezdu „Čína o 4 dějstvích“. CK si vyhrazuje právo změnit vstupy dle časových možností či zájmů většiny klientů.

 1. Zoo Peking
 2. pavilon pandy velké v zoo Peking (platí se zvlášť) celkem Zoo 25Y cca 5USD
 3. areál olympijského parku z exteriéru 0USD
 4. Lamaistický chrám 25Y cca 5USD
 5. Konfuciánský chrám
 6. Konfuciánská akademie s expozicí kamenných stél celkem 30Y cca 6USD
 7. Velká zeď sekce 50Y cca 10USD
 8. zpáteční jízdné lanovkou na Velkou zeď + shuttle bus 140Y cca 28USD
 9. Hrobky Mingů – areál
 10. Hrobka Dingling s podzemním palácem celkem za hrobky 60Y cca 12USD
 11. Cesta duchů u hrobek Mingů 30Y cca 6USD
 12. Zakázané město 60Y cca 12USD
 13. park a pahorek Jinshan dle sezóny 2–5Y cca 1USD
 14. areál Chrámu Nebes a síň za dobrou úrodu 35Y cca 7USD
 15. Letní palác císaře 60Y cca 12USD
 16. historické vesnice Xidi a Hongcun 104Y cca 21USD
 17. chráněná oblast Žluté hory 230Y cca 46USD
 18. Žluté hory Shuttle bus a lanovka celkem s lanovkou
 19. Zahrada mistra rybářských sítí 40Y cca 8USD
 20. Zahrada pokorného úředníka 90Y cca 18USD
 21. Zahrada Lví háj 40Y cca 8USD
 22. plavba po kanálech v Suzhou 45Y cca 9USD
 23. vyhlídková plošina mrakodrapu World Financial centre 180Y cca 36USD
 • spropitné pro místní průvodce a řidiče cca 30 USD/os, také vybere průvodce 1.den zájezdu.

4 DĚJSTVÍ ČÍNY

První dějství: Peking – velkolepost císařství a střed světa, symbol moci císařské Číny a největší stavební projekty lidských dějin. Poznáme tajemství Zakázaného města, císařských hrobek s podzemním palácem nebo Velké čínské zdi? Oddáme se rozjímání v tibetských chrámech, Konfuciánské akademii nebo v půvabném Letním paláci čínských císařů? Odmítnete císařský pokrm – pekingskou kachnu a odoláte nákupní horečce na Perlovém nebo Hedvábném trhu? To vše v opojné vůni skvělého čaje a lesku císařského porcelánu. Vítejte v Číně!

Druhé dějství: Žluté hory a krása venkova – Číňané říkají, že pokud navštívíte Žluté hory, tak poté ztrácíte ochotu cestovat, protože na světě už není místo, které by se jim v kráse vyrovnalo. Žluté hory to je Čína, její umění a estetika. Jejich motiv se odráží v každém obraze, v každém klasickém krajinářském motivu. Objevte mýtický svět tajuplného Žlutého císaře – zakladatele čínské historie, svět klasických čínských básní. Žluté hory jsou kamennou perlou, která vyrůstá z oblaků, jsou světem bambusových lesů a starobylých borovic, které by mohly vyprávět. Nechte se okouzlit životem starobylých vesniček v jejich podhůří, kde život celá staletí plyne stejným tempem a které vás okouzlí svými romantickými uličkami, chrámy a koloritem.

Třetí dějství: Su-čou – zahrady a hedvábí – „Na nebesích je Ráj a na zemi je Su-čou“, Benátky východu a Ráj na zemi je nazýváno jedno z nejpůvabnějších měst v celé Číně. Starobylé Su-čou, rozložené na kanálech je rodištěm dvou čínských zázraků – hedvábí a klasických zahrad. Nejkrásnější z nich jako „Horská vila v objetí krásy“ nebo „Zahradu poníženého úředníka“ budeme obdivovat i my, stejně tak jako staleté umění tkalců hedvábí v dosud fungující císařské textilce. Starobylé uličky, červené lampiony a 1200 let historie na řece Jang c´tiang nás zcela pohltí.

Čtvrté dějství: Šanghaj – Čína budoucnosti – Paříž východu nebo Manhattan Asie budeme poznávat na závěr. Šanghaj to jsou slavné koloniální budovy na nábřeží Bund, historická zástavba proslavených koncesí, neony a mrakodrapy hypermoderního Pudongu a především lesk a bohatství moderní Číny. Nakoukneme do budoucnosti a pak už nás čeká komfortní let domů!


Doprava

Svozová a nástupní místa u autokarových zájezdů

Trasa A Praha, Poděbrady (ÖMV dálnice), Hradec Králové, Pardubice, Holice, (Chrudim), V. Mýto, Litomyšl, Svitavy, Brno, Olomouc (+250) – základní trasa CK nebo v obráceném pořadí dle výjezdu z republiky. Trasa bude plánována efektivně tak, aby vaše cestování po republice bylo co nejkratší.

Trasa B Karviná (+450), Ostrava (+450), Nový Jičín (+450), Hranice (+350), Olomouc (+250)

Trasa C Brno, Velké Meziříčí, Jihlava – Pávov, Humpolec, Praha (dle výjezdu z ČR i v obráceném pořadí)

Trasa D Praha, Poděbrady (ÖMV dálnice), Hradec Králové, Pardubice, Holice, (Chrudim), Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, M. Třebová, Olomouc, Brno (+200)

Trasa E Praha, Poděbrady (ÖMV dálnice), Hradec Králové, Pardubice, Holice, (Chrudim), Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, M. Třebová, Olomouc, Hranice, Nový Jičín, Příbor, Frýdek Místek, Český Těšín, Brno (+150)

Trasa F Plzeň (-200)

Trasa G Trutnov (+300), Dvůr Králové n. Labem (+300), Náchod (+200), Jaroměř (+100)

Trasa H Brno (+400), Olomouc (+300), Svitavy (+200), Litomyšl (+200), Vysoké Mýto (+200), Pardubice, H. Králové, Poděbrady (ÖMV dálnice), Praha

Trasa I Chrudim (+330), Pardubice (+330), Hradec Králové (+330), Svitavy (+430), Praha

Trasa J Brno (+400), Pardubice, H. Králové, Poděbrady (ÖMV dálnice), Praha

Trasa K Brno (+330), Velké Meziříčí (+330), Jihlava – Pávov (+330), Humpolec (+330), Praha

Trasa L Lanškroun (+150), Ústí nad Orlicí (+200), Česká Třebová (+100)

Trasa M Pardubice (+300), Hradec Králové (+300), Vysoké Mýto (+250), Litomyšl (+250), Svitavy (+200), Letovice (+200), Brno

Trasa N Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha

Nástup České Budějovice – trasa u zájezdů směřujících do Rakouska a Itálie, vede téměř vždy přes České Budějovice, u těchto zájezdů je zde možný nástup. Ostatní zájezdy – svozy za příplatek a nástupní místa na vyžádání v CK.


Podobné zájezdy

Poznávací zájezd Čína, Tibet, Nepál, Indie

Poznávací zájezd Čína, Tibet, Nepál, Indie

Země: Čína

Ubytování: hotel

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Březen - Listopad

Délka pobytu: 26 dnů

č. zájezdu: 174785/72
snídaně
letecky
od104 855,-/osoba
  -33%sleva
  Čína jako nikdy předtím

  Čína jako nikdy předtím

  Země: Čína

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Březen - Září

  Délka pobytu: 10 dnů

  č. zájezdu: 463091/89
  polopenze
  letecky
  od54 599,-/osoba
   Čína, Tibet, Nepál

   Čína, Tibet, Nepál

   Země: Čína

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Březen - Říjen

   Délka pobytu: 18 dnů

   č. zájezdu: 465856/72
   snídaně
   letecky
   od101 430,-/osoba
    -30%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Čína 2023

    Poznávací zájezdy do Číny, s českým průvodcem. Uvidíte to nejlepší z Číny, poznáte tu pravou čínskou kuchyni a budete ohromeni velikostí nejen Velké čínské zdi.

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Poznávací zájezdy

    Poznávací zájezdy letecky i autobusem z Brna, Prahy a Ostravy a dalších měst.

    Poradíme při výběru správného poznávacího zájezdu, aby jste se nehonili a užili si zážitky plnými doušky.

    Aktuálně

    21.7.2023

    Velký okruh Slovinskem

    Poslední volná místa na autobusový zájezd po krásách Slovinska od 22.8. do 27.8.2023

    20.7.2023

    Poslední volná místa do Londýna!

    Poslední volná místa na jedinečný letecký poznávací zájezd z Londýna do srdce Anglie.

    20.7.2023

    Last Minute Kalábrie

    doprodej leteckých zájezdů do 4* rezortu Villaggio Borgo degli Ulivi v Kalábrii, letecky z Prahy, v termínu 24.7.-31.7.2023.

    RSS, více aktualit