Cheetah safari

č. zájezdu: 486960/137
od88 690,-/osoba
Cheetah safari - Poznávací zájezdy

Cheetah safari

Země: Keňa


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec - Říjen

Délka pobytu: 10 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • polopenze

Program zájezdu

2. den NAIROBI – ABERDARESPřílet do Nairobi a transfer do hotelu Eka hotel. Poté cca 3 hodiny jízda do Ark lodge. Zbytek odpoledne volno, pozorování zvířát u zdroje vody z vyhlídky. Noc v Ark Lodge nebo podobném. Stravování: oběd a večeře.

3. den ABERDARE – SAMBURUPo snídani vyjedete, přes rovník do rezervace Samburu (cca 4 hodiny jízdy). Po obědě odpolední safari. Hotel: Ashnil Samburu Camp nebo podobnýStravování: Plná penze Rezervace SamburuNárodní rezervace Samburu je jedno z méně známých a neobvyklých míst a patří mezi nejmenší parky ve východní Africe. Jeho návštěvu by vám ale doporučil každý zkušenější safari cestovatel. Tato národní rezervace se rozprostírá kolem řeky Ewaso Ng‘iro s bujnou vegetací, a láká tak spoustu zvěře. Můžete tu vidět tzv. samburskou velkou pětku (zebru Grévyho, somálského pštrosa, žirafu síťovanou, oryxe a vzácného gerenuka, neboli antilopu žirafí) i unikátní kmen Samburů, který vám dovolí nahlédnout do svého jedinečného stylu života. Národní rezervace Samburu byla také jednou ze dvou oblastí, ve které ochránci přírody George a Joy Adamson, rodačka z Opavy, vychovali lvici Elsu, jejíž příběh byl proslaven v knize a v oceňovaném filmu Volání divočiny.

4. den SAMBURURanní a odpolední safari. Hotel: Ashnil Samburu Camp nebo podobnýStravování: Plná penze

5. den SAMBURU – ABERDARE COUNTRY CLUBPřejezd do Aberdare Country Club. Po obědě odpolední safari v Solio ranči, soukromé rezervace znamé chovem nosorožců.Hotel: Aberdare Country Club nebo podobný.Stravování: Plná penze

6. den ABERDARE COUNTRY CLUB – JEZERO NAIVASHAPo snídani odjezd směrem k velké příkopové propadlině až k jezeru Naivasha. Zbytek odpoledne volno. Možnost výletů za příplatek. Platba na místě.Hotel: Lake Naivasha Sopa Lodge nebo podobný.Stravování: Plná penze Jezero NaivashaNaivasha je sladkovodní jezer, které se nachází na dně Velké příkopové propadliny. Jezero mění svoji velikost a bývávaly doby, kdy mělo i 1,000 km2. V současnosti je však jeho rozloha pouhých 170 km2. Břehy jezera jsou porostlé papyrovými houštinami, v kterých se skrývají hroši a mnoho druhů vodního ptactva. V okolí jezera je mnoho přírodních zajímavostí a chráněných území. V letech 1967 – 1980 žila na březích jezera ochránkyně přírody a spisovatelka Joy Adamsonová.

7. den NAIVASHA – MASSAI MARAPo snídani možnost fakultativního lodního výletu po jezeře Naivasha (extra), poté přejezd do národní rezervace Maasai Mara. Oběd a odpolední safari. Hotel: Ashnil Mara Camp nebo podobný.Stravování: Plná penzeMaasai MaraRezervace Maasai Mara, jejíž jméno odkazuje ke zdejším původním obyvatelům, Masajům, leží na jihozápadě Keni. Celá oblast navazuje na tanzanský národní park Serengeti, odkud sem každoročně proudí obrovská stáda zvířat. Na asi 1510 km² rozsáhlých zelených plání, které se na západě lámou ve Velké příkopové propadlině, žijí miliony divokých afrických zvířat. Kouzlo Maasai Mary netvoří jen migrující zvěř. Na území rezervace bydlí také rozsáhlá populace Masajů, kteří stále vyznávají tradiční způsob života. V rezervaci Maasai Mara můžete v jeden den sledovat celou Velkou pětku (lva, leoparda, slona, buvola a nosorožce), to ale není její největší specialitou. Ten nejexotičtější zážitek vás česká při tzv. Velké migraci, která se tu každoročně opakuje od července do října. Tou dobou totiž z přilehlého parku Serengeti migrují statisícová stáda divokých zvířat za čerstvou pastvou. Krajinou se tak sune i 200 000 zeber, 1 300 000 pakoňů, 500 000 gazel a 100 000 antilop. Tahle obrovská stáda, která lze pozorovat z letadla nebo balónu, pak pronásledují hladoví predátoři jako lvi a hyeny. V rezervaci Maasai Mara žije také velká populace kočkovitých šelem a vzácní černí nosorožci, ve zdejších řekách se setkáte i s krokodýly a hrochy.

8. den MASSAI MARARanní a odpolední safari nebo možnost absolvovat fakultativně let balónem nad rezervací se snídaní v buši (extra).Hotel: Ashnil Mara Camp nebo podobný.Stravování: Plná penze

Cheetah safari - Poznávací zájezdyCheetah safari - Poznávací zájezdyCheetah safari - Poznávací zájezdyCheetah safari - Poznávací zájezdyCheetah safari - Poznávací zájezdyCheetah safari - Poznávací zájezdyCheetah safari - Poznávací zájezdyCheetah safari - Poznávací zájezdyCheetah safari - Poznávací zájezdyCheetah safari - Poznávací zájezdy

Podobné zájezdy

Safari v rezervaci Masai Mara

Safari v rezervaci Masai Mara

Země: Keňa

Typ: Pobytové zájezdy

Termíny: Červenec - Říjen

Délka pobytu: 6 dnů

č. zájezdu: 485219/137
polopenze
letecky
od52 790,-/osoba
  Safari v Keni

  Safari v Keni

  Země: Keňa

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Červen - Květen

  Délka pobytu: 8 dnů

  č. zájezdu: 465937/72
  snídaně
  letecky
  od85 410,-/osoba
   -10%sleva
   Safari ve stínu Kilimandžára

   Safari ve stínu Kilimandžára

   Země: Keňa

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Říjen - Duben

   Délka pobytu: 8 až 15 dnů

   č. zájezdu: 485577/89
   polopenze
   letecky
   od46 359,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Čína 2023

    Poznávací zájezdy do Číny, s českým průvodcem. Uvidíte to nejlepší z Číny, poznáte tu pravou čínskou kuchyni a budete ohromeni velikostí nejen Velké čínské zdi.

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    9.2.2024

    Aktuální stav provozu alpských lyžařských středisek

    Aktuální informace o stavu provozu lyžařských středisek nejen ve Francii, Itálii a Rakousku, ale také v Česku, Bulharsku, Německu, Polsku, Slovinsku a Švýcarsku. Kolik % je aktuálně v provozu, zda se zasněžuje apod. vše v přehledné tabulce.

    RSS, více aktualit