Cesta kolem světa

Poznávací zájezd cesta kolem světa

č. zájezdu: 270135/72
od192 423,-/osoba
-23%sleva
Cesta kolem světa - poznávací zájezd

Cesta kolem světa

Země: Francie

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Říjen - Září

Délka pobytu: 24 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Jedinečný zájezd s odletem z Prahy na 26 dnů s třídenním relaxem na tropickém ostrově Moorea na Tahiti a dvoudenním relaxem na Maledivách.

Popis:

Naše cesta kolem světa má několik nej. Jsou jimi nejvýhodnější cena, romantické destinace jako Paříž, Maledivy, Francouzská Polynésie, ale i Nový Zéland, Kalifornie, Dubaj či Srí Lanka. Partnerstvím se špičkovou leteckou společností se nám podařilo vytvořit prvotřídní cestu kolem světa. Výborné restaurace, soukromý průvodce a desítky let zkušeností CK SEN. Zažijte krásnou dovolenou na této cestě kolem světa.

 • zájezd s nejlepší leteckou společností na světě a jejími partnery
 • výběr kategorie hotelů
 • vynikající restaurace a průvodce
 • výhodná cena a mnoho intenzivních zážitků

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenky, všechny přelety, letištní poplatky, 17 x ubytování v 3/5 hotelech (dle výběru) ve dvoulůžkových pokojích se snídaní, 17 x místní aperitiv, vstupné do památek podle programu, privátní dopravu, průvodce, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, víza, fakultativní výlety, PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Paříž – Normandy****, 1 noc

Program:

1. den: Odlet do města zamilovaných

Přílet do města zamilovaných, makrónky a nasvícená Eiffelovka. Prohlédnete si na úvod vaší cesty nejznámější kabaret světa Moulin Rouge? Nejkrásnější dominanty Paříže jako Eiffelova věž, Vítězný oblouk, Notre Dame či St. Chapelle, ale i toulky po stopách Amélie z Montmartru na Pigalle, Rue Lepic a pod Sacre Coeur, příběhy Francouzské revoluce v Toulerijských zahradách, Pařížské komíny pod neorenesanční pařížskou radnicí a Napoleonových dob v samotném břiše Paříže. Večeře v kvalitní restauraci s typickou francouzskou kuchyní.

2. den: From Paris with love

Tradiční francouzská snídaně a procházka po Champs Elysees, transfer na letiště a odlet do Dubaje.

3. den: Město s vizí

Celodenní společná prohlídka města DUBAJ, která se stává žijící legendou. Ropné bohatství se snaží přetavit do turistického ruchu a daří se mu to. Začneme ulicí Sheikh Zayeed Rd, která je symbolem města a jeho prosperity, palác vládce Dubaje Muhammada al Maktooma, člověka s vizí, která zdaleka překračuje současnou dobu. Víte, co se stane, když mu přejedeme páva? Starý Dubaj, plavba přes Dubai Creek, zlatý bazar, luxusní čtvrť Jumeirah a symbol Dubaje 5* hotel Burj Al Arab, tyrkysová pláž, silueta nejvyšší budovy světa Burj Khalifa a 59-sekundová jízda výtahem na nejvyšší vyhlídkovou plošinu na světě, majestátní hotel Atlantis a další desítky zajímavostí.

4. den: Pastva pro oči

Přeskočíme Indický oceán a přistaneme na maličkých ostrovech, jejichž synonymem je slovo ráj. Malé korálové ostrovy ztracené v Indickém oceánu jsou pastvou pro oči a rozkoší pro smysly. Tyrkysová voda, bílé pláže, klid a bezpečnost z nich udělali jednu z nejvyhledáva­nějších luxusních lokalit na světě. Prohlídka hlavního města a podmořského světa se šnorchlem a ploutvemi.

5. den: Rozkoš pro smysly

Relax na Maledivách.

6. den: Rozkoš pro smysly

Relax na Maledivách.

7. den: Cejlon

Rozloučení s Maledivama a směřujeme do země cejlonského racka, malých slůňat, UNESCO památek, na Srí Lanku. Rušné hlavní město Colombo a jeho zákoutí vám ukáží jednu z mnoha tváří ostrova.

8. den: Sloní sirotčinec

Transfer do oblasti Kandy. Cestou se zastavíme v Pinnawala, sloním sirotčinci, kde budeme mít možnost přímého kontaktu s malými slůňaty. Státní sirotčinec – ale pro slony. Založený na ochranu opuštěných, osiřelých nebo zraněných divokých slonů, kterých je zde plus-minus kolem 60. Zážitek, který vás nenechá chladnými. Každodenním bodem programu je koupání v řece, vždyť sloní kůže je citlivá a potřebuje pravidelnou hydrataci. Ale malému slonovi, se podobně jako malým dětem, do koupání ne vždy chce. Zaručeně nebudete chtít odejít.

9. den: Budhův zub

KANDY: bezstarostné město na Vysočině, centrální části Srí Lanky. Poslední hlavní město sinhálského království, odolávající až do roku 1815 Britům. Portugalci, ani Holanďané, kteří 300 let kontrolovali obchod na ostrově, si nikdy Kandy nepodrobili. V Kandy je uschována nejposvátnější buddhistická relikvie Srí Lanky – Buddhův zub. Chrám zubu je centrem nejdůležitějšího celonárodního procesí „Esala perahera“, při níž zářivě ozdobený Maligawský slon přenáší pod baldachýnem zub. Kandy je rušné centrum obchodu, především s drahokamy a textilem. A opět – památka UNESCO.

10. den: Šálek čaje

Dnešní den bude věnován čaji. Nádherná jízda vysočinou, tematické zastávky a na závěr čajová plantáž a noc přímo v srdci „cejlonského čaje“. Přestože se čaj dostal na Srí Lanku jako náhrada za kávu, dnes tvoří jednu z nejvýznamnějších vývozních komodit. Vysočina je poseta čajovými plantážemi, kde se celé dny „motají“ tamilské sběračky čaje, který se zde zpracovává ve staromódních továrnách. Zde na Vysočině, jakoby se zastavil čas a po lekci ze zpracování, si vychutnáme šálek silného cejlonského čaje.

11. den: Připoutejte se prosím

Hlavní město Srí Lanky, COLOMBO a pak opět další skok na naší cestě, tentokrát do Singapuru.

12. den: Nejbohatší město Asie

SINGAPUR: kvalitní celodenní prohlídka města s proslulou ulicí Orchard Road a uměle vybudovaný ostrov Sentoza. Futuristické divadlo Esplanaden, jízda na největším ruském kole na světě s krásným výhledem najednou z nejbohatších měst Asie. Koloniální čtvrť, místo, kde přistál Sir Raffles. Socha lva Merlion a krásné fotografie. Nejčistší indická čtvrt na světě, čínské uličky a mluvení o filozofii, která bohatství Singapuru vytvořila.

13. den: Čekají nás All Blacks

Opouštíme Asií a směřujeme na hluboký jih.

14. den: Skycity Auckland

Nový Zéland. Největší novozélandská metropole. Panorama města s nejvyšší věží jižní polokoule si vyfotíme z toho nejlepšího místa. Víte, proč Auckland nazývají městem jachet? Přístav, nejvyšší televizní věž na jižní polokouli, ze které můžete i skočit. Vyhlídka na město ze sopečného kopce Eden Hill.

15. den: Haka naživo

Celodenní výlet do města ROTORUA, které je známé množstvím geotermálních pramenů a leží přímo na ohnivém prstenci. Bublající bahno, gejzíry a vůně síry. Rotorua je zároveň městem s největší koncentrací původních obyvatel Nového Zélandu Maorů. Maorská vesnice Te Puia a ukázka bojového tance haka.

16. den: Pohoda v přístavu

Volný program v Aucklandu, který si můžete zpestřit třeba výletem a plavbou po zátoce hojnosti a pozorovat delfíny případně velryby. Nebo jen relaxujte u voňavé kávy v aucklandském přístavu a sledujte rugby.

17. den: Získáme den života

Dnes odletíme z Nového Zélandu do Polynésie. Získáme den života k dobru a 16-tý den naší cesty zažijeme 2×. Nocleh v hlavním městě Papeete.

18. den: O den mladší na Mooreu

O den mladší, plní elánu přeletíme na ostrov MOOREA. Krátký 7 minutový let nás přivede na ostrov, kde natáčeli film Vzpoura na lodi Bounty. Tropický zelený ostrov s nádherným modrým oceánem všude kolem. Vyhlídka z Belvederu, ze které se nám otevře pohled na Cookovu zátoku a zátoku Opunohu. Podél ananasových plantáží a bujné vegetace dojedeme do našeho hotelu.

19. den: Tropický ostrov

Tři dny relaxu na tropickém ostrově Moorea.

20. den: Tropický ostrov

Tři dny relaxu na tropickém ostrově Moorea.

21. den: Jeden z nejkratších letů světa

Opět náš osvědčený 7minutový let a jsme v Papeete. Prohlídka hlavního města a ostrova Tahiti. Odlétáme večer, světla Tahiti mizí z dohledu a my letíme nad Tichým oceánem do Los Angles v Kalifornii.

22. den: Chodník slávy v Los Angeles

Přílet do LA. Celodenní prohlídka LOS ANGELES a jeho nejzajímavějších částí. Hollywood a Stezka slávy, Čínské divadlo, kde se uděluje Oscar, Beverly Hills s domy slavných herců a zpěváků, obchody na Rodeo Drive, které patří do první pětky nejdražších na světě a kde o celebrity není nouze. LA budete mít v malíčku. Následně zajdeme na pláž SANTA MONICA, dějiště slavného Baywatch, kde na vlastní oči poznáme plážovou kulturu, zkontrolujeme surfaře a pobavíme se na molu.

23. den: Přelet přes velkou louži

Naše cesta se pomalu chýlí ke konci. Z Los Angeles přes severní ledový oceán přeletíme na opačnou stranu zeměkoule.

24. den: Vítejte doma!

Přílet domů.
Podobné zájezdy

Advent v Paříži

Advent v Paříži

Země: Francie

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Prosinec

Délka pobytu: 5 dnů

č. zájezdu: 461114/89
snídaně
autobusem
od7 890,-/osoba
  Paříž a Disneyland

  Paříž a Disneyland

  Země: Francie

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Duben - Říjen

  Délka pobytu: 4 dny

  č. zájezdu: 442709/89
  snídaně
  autobusem
  od6 639,-/osoba
   Nenáročný víkend v Paříži

   Nenáročný víkend v Paříži

   Země: Francie

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Duben - Říjen

   Délka pobytu: 4 dny

   č. zájezdu: 442557/89
   snídaně
   autobusem
   od6 639,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Zájezdy s názvem Cesta kolem světa

    Přehled zájezdů, které se zaměřují na cestování kolem světa.

    Poznávací zájezdy

    Poznávací zájezdy letecky i autobusem z Brna, Prahy a Ostravy a dalších měst.

    Poradíme při výběru správného poznávacího zájezdu, aby jste se nehonili a užili si zážitky plnými doušky.

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Aktuálně

    21.7.2023

    Velký okruh Slovinskem

    Poslední volná místa na autobusový zájezd po krásách Slovinska od 22.8. do 27.8.2023

    20.7.2023

    Poslední volná místa do Londýna!

    Poslední volná místa na jedinečný letecký poznávací zájezd z Londýna do srdce Anglie.

    20.7.2023

    Last Minute Kalábrie

    doprodej leteckých zájezdů do 4* rezortu Villaggio Borgo degli Ulivi v Kalábrii, letecky z Prahy, v termínu 24.7.-31.7.2023.

    RSS, více aktualit