Cesta kolem světa napříč Pacifikem

č. zájezdu: 270110/72
od288 915,-/osoba
-15%sleva
Cesta kolem světa napříč Pacifikem - Poznávací zájezdy

Cesta kolem světa napříč Pacifikem

Země: Čína


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Květen - Listopad

Délka pobytu: 23 dnů


Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Popis:

Říká se, že jednou za život je třeba zažít cestu kolem světa. Zažijte dokonalý mix kultur celého světa v rámci jedné exotické dovolené. Zavedeme vás na netradiční místa. Jedinečné ostrovy Bora Bora, tajuplný Velikonoční ostrov, dvě nejlidnatější země světa – Čína a Indie. Ostrovy v Tichém oceánu, jihoamerické Chile, nejlepší země na život Nový Zéland a ultramoderní Japonsko. 

  • Indie, Čína, Japonsko, Nový Zéland, Polynésie a Chile
  • ostrovy Bora Bora a Velikonoční ostrov
  • dokonalý mix kultur celého světa
  • kvalitní hotely, atraktivní program a průvodce

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenky, letištní poplatky, všechny přelety, letištní transfery, noclehy v 4* a 5 x v 5* hotelech s polopenzí, všechny transfery VIP pronajatými mikrobusy, auty, autobusy, služby průvodce, služby místních průvodců podle potřeby, vstupy dle programu, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, víza, fakultativní aktivity mimo program, PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Dillí – The Lalit New Delhi*****, 2 noci

Program:

1. den:

Odlet do Indie.

2. den:

DILLÍ – přílet do hlavního města země. Kvalitní prohlídka starého Dillí – brána Ajmeri, první doteky s hinduismem. V sikhském chrámu vám povíme o historii tohoto náboženství, které mnozí pokládají za agresivní, ale dnes z jeho řad pochází i indický premiér. Uvidíme i největší a nejkrásnější mešitu miliardové Indie Jama Masjid ze 17. století. Nákupy na Chandni Chowk jako z orientálních pohádek. Koření od vzniku světa, pestrobarevné šátky a neskutečná tlačenice. India Gate – symbol nového Dillí. Qutab Minar ( UNESCO ) – nejstarší muslimská památka Dillí se železným sloupem, který proslavil Däniken. Nejvyšší cihlový minaret na světě a první vrchol naší cesty.

3. den:

AGRA: bývalé hlavní město říše. Podrobná prohlídka Taj Mahalu (UNESCO), prý nejkrásnější stavba světa. Nádherný z kilometru i z 5 cm (polodrahokamy vsazované do mramoru). Červená pevnost mughalských panovníků (UNESCO) a legenda o Shah Jahanovi.

4. den:

Odlet a přílet do Číny. PEKING – hlavní město, které musíte vidět. Návštěva chrámu Nebes, místa, kde se panovník modlil za dobrou úrodu. Budova celá ze dřeva, se stala symbolem celého města (UNESCO). Večer ochutnáme pekingskou kachnu. Kdo bude mít chuť, může tak učinit v nejlepší restauraci ve městě, kde tuto specialitu ochutnal i Fidel, Arafat, Bush a Pelé.

5. den:

Směřujeme na sever k VELKÉ ČÍNSKÉ ZDI, která je, jak rádi tvrdí Číňané jedinou stavbou viditelnou z Měsíce. Vysvětlíme si. I Zeď je, samozřejmě, pod ochranou UNESCO. Procházka po Zdi. LETNÍ PALÁC bude ukázkou nádherné čínské zahradní architektury a Mramorová loď císařovny Cixi vás určitě zaujme (UNESCO). Převezeme se lodí po jezeře Kunming. Návrat do hotelu. Kdo bude mít chuť, projde se s průvodcem večerním, krásně osvětleným centrem Pekingu.

6. den:

ZAKÁZANÉ MĚSTO bude bonbónkem na závěr. Toto sídlo dynastií Ming a Čching má 9999 místností a je nejrozsáhlejším palácovým komplexem na světě. Nejkrásnější ukázka čínské architektury, inspirovaná taoistickým a opět moderním Feng Šuej pod ochranou UNESCO. Procházka po největším náměstí světa, kde je zakázáno jezdit na kole (tanky sem však mohou). Moderní budova Opery vám vyrazí dech. Je nejkrásnější moderní stavbou planety? Kde je vchod? Je krásnější přes den či v noci? Odpoledne volno na nákupy buď na stylové uličce Liu Li Čang nebo v nových obchodních domech na pěší zóně Wangfujing.

7. den:

Odlet a přílet do TOKIA. První procházka největším městem na světě – i s předměstími zde žije 33 milionů obyvatel. První sushi. Ubytování v kvalitním hotelu. Nezapomenutelný výhled na město (pokud budeme mít štěstí, poprvé uvidíme bájnou Fudži). Takto jste si představovali Japonsko?

8. den:

Snídaně. Pronajatým klimatizovaným autobusem s místním vysoce kvalifikovaným průvodcem do KAMAKURY, bývalého hlavního města Japonska, kde se začala psát historie šógunů a bojovných samurajů. Hačimangú, naše první šintoistická svatyně, se vším, co k ní patří. Věštění budoucnosti tak, jak to dělají Japonci až dosud. Národní park HAKONE s jeho překrásnou přírodní scenerií. Uvidíme ještě jednou Fudži? Návštěva vulkanického údolí ÓWAKU DANI, známého svými horkými prameny. Dáte si vajíčko uvařené v sopečné vodě? Podle legendy vám každé takové vajíčko prodlouží život o 7 let. Přechod přes Kawasaki a Jokohamu, první dotyk se širým oceánem a pozorování šantiackých surfařů.

9. den:

Snídaně, prohlídka Tokia, zahrady Císařského paláce. Ginza, nazývaná také jako Champs – Elysees Tokia. Zde jezdila první japonská auta, tady se poprvé tancoval tehdy moderní charleston, sem se chodila promenádovat japonská fašistická mládež. Přechod přes Duhový most, Ódaiba – kdysi součást obranného opevnění Tokia, dnes oddechové místo obyvatel města a IT centrum celé země. Individuální nákupy v elektrickém městě Akihabara, kde najdete elektroniku, o níž jste ani netušili, že se dá vymyslet. A večer do čtvrtě plné barů a restaurací – na chvíli se budeme bavit tak, jak to dělají Japonci. Odlet na Nový Zéland.

10. den:

NOVÝ ZÉLAND, Středozem, země Pána prstenů. Nejkrásnější příroda na světě. WELLINGTON: nádherně situované hlavní město země. Muzeum Te Papa je pýchou země. Pták Moa, smlouva z Waitangi.

11. den:

Dopoledne absolvujeme pěší prohlídku města, navštívíme botanickou zahradu, prohlédneme si budovu parlamentu a vysvětlíme si politický systém. Proč je vlastně Wellington hlavním městem? Odpoledne vyrazíme do národního parku TONGARIRO, kde nás upoutá pohled na nejvyšší vrchol Severního ostrova Ruapehu a také silueta známé Hory osudu z příběhů Pána prstenů. Ruapehu je stále aktivní sopkou a v případě dobrého počasí se lanovkou vyjedeme téměř na vrchol.

12. den:

Dnes pokračujeme k dalšímu „nej“ a tím je největší jezero Nového Zélandu, jezero TAUPO, které vzniklo sopečnou explozí, jejíž následky sledovali v antickém světě. Jen nevěděli, kde to bouchlo. Zájemci si fakultativně mohou vyzkoušet jet boating, při kterém se člun řítí rychlostí 90 km/h a stačí mu k tomu 10 cm vody. Vodopád HUKA FALLS s nádherně modrou vodou.

13. den:

ROTORUA: oblast známá výskytem termálních pramenů, gejzírů a bublajícího sírového bahna. V tomto regionu také žije největší komunita Maorů na Zélandu. Navštívíme jedno z historických zařízení ve vesničce TE Puia, kde si prohlédneme jejich řezbářské umění, zažijeme známý tanec haka a najdeme zde i symbol Nového Zélandu, kterým je pták kiwi. Odpoledne se přesuneme do největší metropole země. V bývalém hlavním městě AUCKLAND nás přivítá nejvyšší stavba na jižní polokouli Sky Tower, vysoká 328 metrů. Večerní individuální procházka přístavem a centrem Aucklandu.

14. den:

Odlétáme, směrem FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE: přistáváme na TAHITI a čeká nás relax uprostřed Tichého oceánu.

15. – 18. den:

Přelétáme na jeden z nejkrásnějších ostrovů na světě, legendární BORA BORA. Opět dokonale poznáme ostrov, ověříme, zda je písek bělejší než jinde a užijeme si relax pod tropickým sluncem. Dny odpočinku na možná nejromantičtějším místě naší planety. Přelet na Velikonoční ostrov.

19. den:

VELIKONOČNÍ OSTROV, nejvzdálenější kout světa uprostřed Tichého oceánu, proslulý unikátními sochami s pocitem samoty. Půldenní výlet ke kráteru Orongo. Večerní Hangaroo.

20. den:

Celodenní výlet kolem ostrova po nejznámějších archeologických místech, stejně tak nádherná pláž Anakena.

21. den:

Odlet do Santiaga.

22. den:

SANTIAGO DE CHILE, prohlídka hlavního města Chile – nejmodernější metropole Jižní Ameriky, vyhlídka na město z Cerro San Cristóbal, široké bulváry, vzpomínky na Pinocheta. Ochutnáme chilské víno a naše cesta se chýlí ke konci.

23. den:

Odlet.

24. den:

Přílet domů.Cesta kolem světa napříč Pacifikem - Poznávací zájezdyCesta kolem světa napříč Pacifikem - Poznávací zájezdyCesta kolem světa napříč Pacifikem - Poznávací zájezdyCesta kolem světa napříč Pacifikem - Poznávací zájezdy

Aktuálně

27.3.2023

Sleva na poznávací zájezdy až 33%

Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

13.3.2023

Kam vyrazit na Velikonoce?

Neseďte na Velikonoce doma a podívejte se do světa! Každý týden přinesem nový tip na zajímavý zájezd.

9.3.2023

Nový let Praha - Burgas na 7 dnů

rádi bychom Vás informovali, že vzhledem k velkému zájmu o zájezdy do BULHARSKA, přidáváme jeden zkrácený pobyt na 7 DNÍ s odletem z Prahy do Burgasu, a to ve velice žádaném a atraktivním termínu 28.06. - 04.07.2023!!

RSS, více aktualit