Cesta kolem světa napříč Pacifikem

č. zájezdu: 270110/72
od288 915,-/osoba
-15%sleva

Cesta kolem světa napříč Pacifikem

Země: Čína


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Říjen - Září

Délka pobytu: 23 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Popis:

Říká se, že jednou za život je třeba zažít cestu kolem světa. Zažijte dokonalý mix kultur celého světa v rámci jedné exotické dovolené. Zavedeme vás na netradiční místa. Jedinečné ostrovy Bora Bora, tajuplný Velikonoční ostrov, dvě nejlidnatější země světa – Čína a Indie. Ostrovy v Tichém oceánu, jihoamerické Chile, nejlepší země na život Nový Zéland a ultramoderní Japonsko. 

 • Indie, Čína, Japonsko, Nový Zéland, Polynésie a Chile
 • ostrovy Bora Bora a Velikonoční ostrov
 • dokonalý mix kultur celého světa
 • kvalitní hotely, atraktivní program a průvodce

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenky, letištní poplatky, všechny přelety, letištní transfery, noclehy v 4* a 5 x v 5* hotelech s polopenzí, všechny transfery VIP pronajatými mikrobusy, auty, autobusy, služby průvodce, služby místních průvodců podle potřeby, vstupy dle programu, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, víza, fakultativní aktivity mimo program, PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Dillí – The Lalit New Delhi*****, 2 noci

Program:

1. den: Dobrodružství začíná

Odlet do Indie.

2. den: Neskutečná Indie

DILLÍ – přílet do hlavního města země. Kvalitní prohlídka starého Dillí – brána Ajmeri, první doteky s hinduismem. V sikhském chrámu vám povíme o historii tohoto náboženství, které mnozí pokládají za agresivní, ale dnes z jeho řad pochází i indický premiér. Uvidíme i největší a nejkrásnější mešitu miliardové Indie Jama Masjid ze 17. století. Nákupy na Chandni Chowk jako z orientálních pohádek. Koření od vzniku světa, pestrobarevné šátky a neskutečná tlačenice. India Gate – symbol nového Dillí. Qutab Minar ( UNESCO ) – nejstarší muslimská památka Dillí se železným sloupem, který proslavil Däniken. Nejvyšší cihlový minaret na světě a první vrchol naší cesty.

3. den: Nejkrásnější stavba planety postavená z lásky

AGRA: bývalé hlavní město říše. Podrobná prohlídka Taj Mahalu (UNESCO), prý nejkrásnější stavba světa. Nádherný z kilometru i z 5 cm (polodrahokamy vsazované do mramoru). Červená pevnost mughalských panovníků (UNESCO) a legenda o Shah Jahanovi.

4. den: Stará část Dillí, kde se zastavil čas

Odlet a přílet do Číny. PEKING – hlavní město, které musíte vidět. Návštěva chrámu Nebes, místa, kde se panovník modlil za dobrou úrodu. Budova celá ze dřeva, se stala symbolem celého města (UNESCO). Večer ochutnáme pekingskou kachnu. Kdo bude mít chuť, může tak učinit v nejlepší restauraci ve městě, kde tuto specialitu ochutnal i Fidel, Arafat, Bush a Pelé.

5. den: Chrám nebes a pekingská kachna

Směřujeme na sever k VELKÉ ČÍNSKÉ ZDI, která je, jak rádi tvrdí Číňané jedinou stavbou viditelnou z Měsíce. Vysvětlíme si. I Zeď je, samozřejmě, pod ochranou UNESCO. Procházka po Zdi. LETNÍ PALÁC bude ukázkou nádherné čínské zahradní architektury a Mramorová loď císařovny Cixi vás určitě zaujme (UNESCO). Převezeme se lodí po jezeře Kunming. Návrat do hotelu. Kdo bude mít chuť, projde se s průvodcem večerním, krásně osvětleným centrem Pekingu.

6. den: Výstup na Velkou čínskou zeď

ZAKÁZANÉ MĚSTO bude bonbónkem na závěr. Toto sídlo dynastií Ming a Čching má 9999 místností a je nejrozsáhlejším palácovým komplexem na světě. Nejkrásnější ukázka čínské architektury, inspirovaná taoistickým a opět moderním Feng Šuej pod ochranou UNESCO. Procházka po největším náměstí světa, kde je zakázáno jezdit na kole (tanky sem však mohou). Moderní budova Opery vám vyrazí dech. Je nejkrásnější moderní stavbou planety? Kde je vchod? Je krásnější přes den či v noci? Odpoledne volno na nákupy buď na stylové uličce Liu Li Čang nebo v nových obchodních domech na pěší zóně Wangfujing.

7. den:

Odlet a přílet do TOKIA. První procházka největším městem na světě – i s předměstími zde žije 33 milionů obyvatel. První sushi. Ubytování v kvalitním hotelu. Nezapomenutelný výhled na město (pokud budeme mít štěstí, poprvé uvidíme bájnou Fudži). Takto jste si představovali Japonsko?

8. den:

Snídaně. Pronajatým klimatizovaným autobusem s místním vysoce kvalifikovaným průvodcem do KAMAKURY, bývalého hlavního města Japonska, kde se začala psát historie šógunů a bojovných samurajů. Hačimangú, naše první šintoistická svatyně, se vším, co k ní patří. Věštění budoucnosti tak, jak to dělají Japonci až dosud. Národní park HAKONE s jeho překrásnou přírodní scenerií. Uvidíme ještě jednou Fudži? Návštěva vulkanického údolí ÓWAKU DANI, známého svými horkými prameny. Dáte si vajíčko uvařené v sopečné vodě? Podle legendy vám každé takové vajíčko prodlouží život o 7 let. Přechod přes Kawasaki a Jokohamu, první dotyk se širým oceánem a pozorování šantiackých surfařů.

9. den:

Snídaně, prohlídka Tokia, zahrady Císařského paláce. Ginza, nazývaná také jako Champs – Elysees Tokia. Zde jezdila první japonská auta, tady se poprvé tancoval tehdy moderní charleston, sem se chodila promenádovat japonská fašistická mládež. Přechod přes Duhový most, Ódaiba – kdysi součást obranného opevnění Tokia, dnes oddechové místo obyvatel města a IT centrum celé země. Individuální nákupy v elektrickém městě Akihabara, kde najdete elektroniku, o níž jste ani netušili, že se dá vymyslet. A večer do čtvrtě plné barů a restaurací – na chvíli se budeme bavit tak, jak to dělají Japonci. Odlet na Nový Zéland.

10. den:

NOVÝ ZÉLAND, Středozem, země Pána prstenů. Nejkrásnější příroda na světě. WELLINGTON: nádherně situované hlavní město země. Muzeum Te Papa je pýchou země. Pták Moa, smlouva z Waitangi.

11. den:

Dopoledne absolvujeme pěší prohlídku města, navštívíme botanickou zahradu, prohlédneme si budovu parlamentu a vysvětlíme si politický systém. Proč je vlastně Wellington hlavním městem? Odpoledne vyrazíme do národního parku TONGARIRO, kde nás upoutá pohled na nejvyšší vrchol Severního ostrova Ruapehu a také silueta známé Hory osudu z příběhů Pána prstenů. Ruapehu je stále aktivní sopkou a v případě dobrého počasí se lanovkou vyjedeme téměř na vrchol.

12. den:

Dnes pokračujeme k dalšímu „nej“ a tím je největší jezero Nového Zélandu, jezero TAUPO, které vzniklo sopečnou explozí, jejíž následky sledovali v antickém světě. Jen nevěděli, kde to bouchlo. Zájemci si fakultativně mohou vyzkoušet jet boating, při kterém se člun řítí rychlostí 90 km/h a stačí mu k tomu 10 cm vody. Vodopád HUKA FALLS s nádherně modrou vodou.

13. den:

ROTORUA: oblast známá výskytem termálních pramenů, gejzírů a bublajícího sírového bahna. V tomto regionu také žije největší komunita Maorů na Zélandu. Navštívíme jedno z historických zařízení ve vesničce TE Puia, kde si prohlédneme jejich řezbářské umění, zažijeme známý tanec haka a najdeme zde i symbol Nového Zélandu, kterým je pták kiwi. Odpoledne se přesuneme do největší metropole země. V bývalém hlavním městě AUCKLAND nás přivítá nejvyšší stavba na jižní polokouli Sky Tower, vysoká 328 metrů. Večerní individuální procházka přístavem a centrem Aucklandu.

14. den:

Odlétáme, směrem FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE: přistáváme na TAHITI a čeká nás relax uprostřed Tichého oceánu.

15. – 18. den:

Přelétáme na jeden z nejkrásnějších ostrovů na světě, legendární BORA BORA. Opět dokonale poznáme ostrov, ověříme, zda je písek bělejší než jinde a užijeme si relax pod tropickým sluncem. Dny odpočinku na možná nejromantičtějším místě naší planety. Přelet na Velikonoční ostrov.

19. den:

VELIKONOČNÍ OSTROV, nejvzdálenější kout světa uprostřed Tichého oceánu, proslulý unikátními sochami s pocitem samoty. Půldenní výlet ke kráteru Orongo. Večerní Hangaroo.

20. den:

Celodenní výlet kolem ostrova po nejznámějších archeologických místech, stejně tak nádherná pláž Anakena.

21. den:

Odlet do Santiaga.

22. den:

SANTIAGO DE CHILE, prohlídka hlavního města Chile – nejmodernější metropole Jižní Ameriky, vyhlídka na město z Cerro San Cristóbal, široké bulváry, vzpomínky na Pinocheta. Ochutnáme chilské víno a naše cesta se chýlí ke konci.

23. den:

Odlet.

24. den:

Přílet domů.
Podobné zájezdy

Poznávací zájezd Čína, Tibet, Nepál, Indie

Poznávací zájezd Čína, Tibet, Nepál, Indie

Země: Čína

Ubytování: hotel

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Březen - Listopad

Délka pobytu: 26 dnů

č. zájezdu: 174785/72
snídaně
letecky
od104 855,-/osoba
  -33%sleva
  Malý okruh Čínou

  Malý okruh Čínou

  Země: Čína

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Duben - Srpen

  Délka pobytu: 9 dnů

  č. zájezdu: 468554/36
  polopenze
  letecky
  od41 841,-/osoba
   First minute
   -7%sleva
   Velký okruh Čínou

   Velký okruh Čínou

   Země: Čína

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Duben - Srpen

   Délka pobytu: 15 dnů

   č. zájezdu: 468556/36
   snídaně
   letecky
   od83 691,-/osoba
    First minute
    -7%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Zájezdy s názvem Cesta kolem světa

    Přehled zájezdů, které se zaměřují na cestování kolem světa.

    Poznávací zájezdy

    Poznávací zájezdy letecky i autobusem z Brna, Prahy a Ostravy a dalších měst.

    Poradíme při výběru správného poznávacího zájezdu, aby jste se nehonili a užili si zážitky plnými doušky.

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Aktuálně

    21.7.2023

    Velký okruh Slovinskem

    Poslední volná místa na autobusový zájezd po krásách Slovinska od 22.8. do 27.8.2023

    20.7.2023

    Poslední volná místa do Londýna!

    Poslední volná místa na jedinečný letecký poznávací zájezd z Londýna do srdce Anglie.

    20.7.2023

    Last Minute Kalábrie

    doprodej leteckých zájezdů do 4* rezortu Villaggio Borgo degli Ulivi v Kalábrii, letecky z Prahy, v termínu 24.7.-31.7.2023.

    RSS, více aktualit