Cesta kolem světa napříč Pacifikem

č. zájezdu: 270110/72
od251 991,-/osoba
-10%sleva
Cesta kolem světa napříč Pacifikem - Poznávací zájezdy

Cesta kolem světa napříč Pacifikem

Země: Čína


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Květen - Listopad

Délka pobytu: 23 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Slevy

Program

1. den: Odlet do Indie.

2. den: DILLÍ – přílet do hlavního města země. Kvalitní prohlídka starého Dillí – brána Ajmeri, první doteky s hinduismem. V sikhském chrámu vám povíme o historii tohoto náboženství, které mnozí pokládají za agresivní, ale dnes z jeho řad pochází i indický premiér. Uvidíme i největší a nejkrásnější mešitu miliardové Indie Jama Masjid ze 17. století. Nákupy na Chandni Chowk jako z orientálních pohádek. Koření od vzniku světa, pestrobarevné šátky a neskutečná tlačenice. India Gate – symbol nového Dillí. Qutab Minar ( UNESCO ) – nejstarší muslimská památka Dillí se železným sloupem, který proslavil Däniken. Nejvyšší cihlový minaret na světě a první vrchol naší cesty.

3. den: AGRA: bývalé hlavní město říše. Podrobná prohlídka Taj Mahalu (UNESCO), prý nejkrásnější stavba světa. Nádherný z kilometru i z 5 cm (polodrahokamy vsazované do mramoru). Červená pevnost mughalských panovníků (UNESCO) a legenda o Shah Jahanovi.

4. den: Odlet a přílet do Číny. PEKING – hlavní město, které musíte vidět. Ubytování v 5 hotelu již v základní ceně. Návštěva chrámu Nebes, místa, kde se panovník modlil za dobrou úrodu. Budova celá ze dřeva, se stala symbolem celého města (UNESCO). Večer ochutnáme pekingskou kachnu. Kdo bude mít chuť, může tak učinit v nejlepší restauraci ve městě, kde tuto specialitu ochutnal i Fidel, Arafat, Bush a Pelé.

5. den: Směřujeme na sever k VELKÉ ČÍNSKÉ ZDI, která je, jak rádi tvrdí Číňané jedinou stavbou viditelnou z Měsíce. Vysvětlíme si. I Zeď je, samozřejmě, pod ochranou UNESCO. Procházka po Zdi. LETNÍ PALÁC bude ukázkou nádherné čínské zahradní architektury a Mramorová loď císařovny Cixi vás určitě zaujme (UNESCO). Převezeme se lodí po jezeře Kunming. Návrat do hotelu. Kdo bude mít chuť, projde se s průvodcem večerním, krásně osvětleným centrem Pekingu.

6. den: ZAKÁZANÉ MĚSTO bude bonbónkem na závěr. Toto sídlo dynastií Ming a Čching má 9999 místností a je nejrozsáhlejším palácovým komplexem na světě. Nejkrásnější ukázka čínské architektury, inspirovaná taoistickým a opět moderním Feng Šuej pod ochranou UNESCO. Procházka po největším náměstí světa, kde je zakázáno jezdit na kole (tanky sem však mohou). Moderní budova Opery vám vyrazí dech. Je nejkrásnější moderní stavbou planety? Kde je vchod? Je krásnější přes den či v noci? Odpoledne volno na nákupy buď na stylové uličce Liu Li Čang nebo v nových obchodních domech na pěší zóně Wangfujing.

7. den: Odlet a přílet do TOKIA. První procházka největším městem na světě – i s předměstími zde žije 33 milionů obyvatel. První sushi. Ubytování v kvalitním hotelu. Nezapomenutelný výhled na město (pokud budeme mít štěstí, poprvé uvidíme bájnou Fudži). Takto jste si představovali Japonsko?

8. den: Snídaně. Pronajatým klimatizovaným autobusem s místním vysoce kvalifikovaným průvodcem do KAMAKURY, bývalého hlavního města Japonska, kde se začala psát historie šógunů a bojovných samurajů. Hačimangú, naše první šintoistická svatyně, se vším, co k ní patří. Věštění budoucnosti tak, jak to dělají Japonci až dosud. Národní park HAKONE s jeho překrásnou přírodní scenerií. Uvidíme ještě jednou Fudži? Návštěva vulkanického údolí ÓWAKU DANI, známého svými horkými prameny. Dáte si vajíčko uvařené v sopečné vodě? Podle legendy vám každé takové vajíčko prodlouží život o 7 let. Přechod přes Kawasaki a Jokohamu, první dotyk se širým oceánem a pozorování šantiackých surfařů.

9. den: Snídaně, prohlídka Tokia, zahrady Císařského paláce. Ginza, nazývaná také jako Champs – Elysees Tokia. Zde jezdila první japonská auta, tady se poprvé tancoval tehdy moderní charleston, sem se chodila promenádovat japonská fašistická mládež. Přechod přes Duhový most, Ódaiba – kdysi součást obranného opevnění Tokia, dnes oddechové místo obyvatel města a IT centrum celé země. Individuální nákupy v elektrickém městě Akihabara, kde najdete elektroniku, o níž jste ani netušili, že se dá vymyslet. A večer do čtvrtě plné barů a restaurací – na chvíli se budeme bavit tak, jak to dělají Japonci. Odlet na Nový Zéland.

10. den: NOVÝ ZÉLAND, Středozem, země Pána prstenů. Nejkrásnější příroda na světě. WELLINGTON: nádherně situované hlavní město země. Muzeum Te Papa je pýchou země. Pták Moa, smlouva z Waitangi.

11. den: Dopoledne absolvujeme pěší prohlídku města, navštívíme botanickou zahradu, prohlédneme si budovu parlamentu a vysvětlíme si politický systém. Proč je vlastně Wellington hlavním městem? Odpoledne vyrazíme do národního parku TONGARIRO, kde nás upoutá pohled na nejvyšší vrchol Severního ostrova Ruapehu a také silueta známé Hory osudu z příběhů Pána prstenů. Ruapehu je stále aktivní sopkou a v případě dobrého počasí se lanovkou vyjedeme téměř na vrchol.

12. den: Dnes pokračujeme k dalšímu „nej“ a tím je největší jezero Nového Zélandu, jezero TAUPO, které vzniklo sopečnou explozí, jejíž následky sledovali v antickém světě. Jen nevěděli, kde to bouchlo. Zájemci si fakultativně mohou vyzkoušet jet boating, při kterém se člun řítí rychlostí 90 km/h a stačí mu k tomu 10 cm vody. Vodopád HUKA FALLS s nádherně modrou vodou.

13. den: ROTORUA: oblast známá výskytem termálních pramenů, gejzírů a bublajícího sírového bahna. V tomto regionu také žije největší komunita Maorů na Zélandu. Navštívíme jedno z historických zařízení ve vesničce TE Puia, kde si prohlédneme jejich řezbářské umění, zažijeme známý tanec haka a najdeme zde i symbol Nového Zélandu, kterým je pták kiwi. Odpoledne se přesuneme do největší metropole země. V bývalém hlavním městě AUCKLAND nás přivítá nejvyšší stavba na jižní polokouli Sky Tower, vysoká 328 metrů. Večerní individuální procházka přístavem a centrem Aucklandu.

14. den: Odlétáme, směrem FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE: přistáváme na TAHITI a čeká nás relax uprostřed Tichého oceánu.

15. – 18. den: Přelétáme na jeden z nejkrásnějších ostrovů na světě, legendární BORA BORA. Opět dokonale poznáme ostrov, ověříme, zda je písek bělejší než jinde a užijeme si relax pod tropickým sluncem. Dny odpočinku na možná nejromantičtějším místě naší planety. Přelet na Velikonoční ostrov.

19. den: VELIKONOČNÍ OSTROV, nejvzdálenější kout světa uprostřed Tichého oceánu, proslulý unikátními sochami s pocitem samoty. Půldenní výlet ke kráteru Orongo. Večerní Hangaroo.

20. den: Celodenní výlet kolem ostrova po nejznámějších archeologických místech, stejně tak nádherná pláž Anakena.

21. den: Odlet do Santiaga.

22. den: SANTIAGO DE CHILE, prohlídka hlavního města Chile – nejmodernější metropole Jižní Ameriky, vyhlídka na město z Cerro San Cristóbal, široké bulváry, vzpomínky na Pinocheta. Ochutnáme chilské víno a naše cesta se chýlí ke konci.

23. den: Odlet.

24. den: Přílet domů.

Říká se, že jednou za život je třeba zažít cestu kolem světa. Zažijte dokonalý mix kultur celého světa v rámci jedné exotické dovolené. Zavedeme vás na netradiční místa. Jedinečné ostrovy Bora Bora, tajuplný Velikonoční ostrov, dvě nejlidnatější země světa – Čína a Indie. Ostrovy v Tichém oceánu, jihoamerické Chile, nejlepší země na život Nový Zéland a ultramoderní Japonsko. 

Cena zahrnuje:

  • mezinárodní letenky, letištní poplatky, všechny přelety, letištní transfery, noclehy v 4 a 5 x v 5 hotelech s polopenzí, všechny transfery VIP pronajatými mikrobusy, auty, autobusy, služby průvodce, služby místních průvodců podle potřeby, vstupy dle programu, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

  • stravu kromě uvedené, víza, fakultativní aktivity mimo program
Cesta kolem světa napříč Pacifikem - Poznávací zájezdyCesta kolem světa napříč Pacifikem - Poznávací zájezdyCesta kolem světa napříč Pacifikem - Poznávací zájezdy

Slevy

Za brzké přihlášení

cena zájezdu od do sleva
do 55 775 Kč 1 000 Kč
od 55 800 Kč do 73 375 Kč 1 500 Kč
od 73 376 Kč do 92 950 Kč 2 500 Kč
nad 92 965 Kč 2 900 Kč

Podmínky udělení slevy: Platí pro každého klienta, který se přihlásí a zaplatí zálohu 50% z ceny zájezdu do 5 měsíců před jeho odjezdem. Tuto slevu je možné spojit s klubovou slevou.

Studentská / Učitelská / Lékařská

1 000 Kč na všechny letecké zájezdy

Podmínky udělení slevy: Na slevu má nárok klient, který je student, učitel nebo lékař. Studentská sleva platí pro studenty / učitele základních, středních a vysokých škol a prokazuje se kopií průkazu ISIC / ITIC. Lékařská sleva platí pro prvního přihlášeného lékaře na daný zájezd, který se zaváže vzít s sebou lékárničku a převezme funkci zdravotníka na zájezdu. Tuto slevu je možné spojit se slevou za brzké přihlášení, slevou klubovou a slevou uvítací.

Sleva množstevní / dovolená na míru

Větší skupině najednou (již od 6 klientů) přihlášené na 1 katalogový zájezd můžeme udělit speciální slevu, která bude záviset na velikosti skupiny a termínu. Informujte se, prosím, v kanceláři CK
Pro firmy a ucelené kolektivy organizujeme zájezdy na klíč za speciální ceny.

Služba doubytování

Služba pro vás všechny, kteří cestujete s CK sami a nechcete si připlácet za jednolůžkový pokoj. Najdeme vám spolucestujícího, ušetřené peníze si na vaší dovolené jistě užijete.


Pojištění

Při objednání zájezdu do 15.6.2019 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 10 mil. Kč. Zahrnuje i právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

Aktuálně

4.11.2019

Adventní zájezdy 2019

Doporučíme kam vyrazit nasát Vánoční atmosféru. Nabízíme Rakousko, Německo, Polsko, Slovensko, Maďarsko a další země.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů