Cesta kolem světa napříč Pacifikem

č. zájezdu: 270110/72
od339 900,-/osoba
Cesta kolem světa napříč Pacifikem - Poznávací zájezdy

Cesta kolem světa napříč Pacifikem

Země: Čína


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Říjen, Listopad

Délka pobytu: 23 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Popis:

Říká se, že jednou za život je třeba zažít cestu kolem světa. Zažijte dokonalý mix kultur celého světa v rámci jedné exotické dovolené. Zavedeme vás na netradiční místa. Jedinečné ostrovy Bora Bora, tajuplný Velikonoční ostrov, dvě nejlidnatější země světa – Čína a Indie. Ostrovy v Tichém oceánu, jihoamerické Chile, nejlepší země na život Nový Zéland a ultramoderní Japonsko. 

 • Indie, Čína, Japonsko, Nový Zéland, Polynésie a Chile
 • ostrovy Bora Bora a Velikonoční ostrov
 • dokonalý mix kultur celého světa
 • kvalitní hotely, atraktivní program a průvodce

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenky, letištní poplatky, všechny přelety, letištní transfery, noclehy v 4* a 5 x v 5* hotelech s polopenzí, všechny transfery VIP pronajatými mikrobusy, auty, autobusy, služby průvodce, služby místních průvodců podle potřeby, vstupy dle programu, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, víza (6 870,– Kč), fakultativní aktivity mimo program

Ubytování:

Dillí – The Lalit New Delhi*****, 2 noci

Program:

1. den: Dobrodružství začíná

LET DO DILÍ

Odlet do Indie.

2. den: Neskutečná Indie

DILLÍ

Přílet do hlavního města země. Kvalitní prohlídka starého Dillí – brána Ajmeri, první doteky s hinduismem. V sikhském chrámu vám povíme o historii tohoto náboženství, které mnozí pokládají za agresivní, ale dnes z jeho řad pochází i indický premiér. Uvidíme i největší a nejkrásnější mešitu miliardové Indie Jama Masjid ze 17. století. Nákupy na Chandni Chowk jako z orientálních pohádek. Koření od vzniku světa, pestrobarevné šátky a neskutečná tlačenice. India Gate – symbol nového Dillí. Qutab Minar ( UNESCO ) – nejstarší muslimská památka Dillí se železným sloupem, který proslavil Däniken. Nejvyšší cihlový minaret na světě a první vrchol naší cesty.

3. den: Nejkrásnější stavba planety postavená z lásky

DILLÍ – AGRA– DILLÍ

Agra, bývalé hlavní město říše. Podrobná prohlídka Taj Mahalu (UNESCO), prý nejkrásnější stavba světa. Nádherný z kilometru i z 5 cm (polodrahokamy vsazované do mramoru). Červená pevnost mughalských panovníků (UNESCO) a legenda o Shah Jahanovi.

4. den: Stará část Dillí, kde se zastavil čas

DILLÍ – PEKING

Odlet a přílet do Číny. PEKING – hlavní město, které musíte vidět. Návštěva chrámu Nebes, místa, kde se panovník modlil za dobrou úrodu. Budova celá ze dřeva, se stala symbolem celého města (UNESCO). Večer ochutnáme pekingskou kachnu. Kdo bude mít chuť, může tak učinit v nejlepší restauraci ve městě, kde tuto specialitu ochutnal i Fidel, Arafat, Bush a Pelé.

5. den: Chrám nebes a pekingská kachna

PEKING

Směřujeme na sever k VELKÉ ČÍNSKÉ ZDI, která je, jak rádi tvrdí Číňané jedinou stavbou viditelnou z Měsíce. Vysvětlíme si. I Zeď je, samozřejmě, pod ochranou UNESCO. Procházka po Zdi. LETNÍ PALÁC bude ukázkou nádherné čínské zahradní architektury a Mramorová loď císařovny Cixi vás určitě zaujme (UNESCO). Převezeme se lodí po jezeře Kunming. Návrat do hotelu. Kdo bude mít chuť, projde se s průvodcem večerním, krásně osvětleným centrem Pekingu.

6. den: Výstup na Velkou čínskou zeď

PEKING – VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ – PEKING

Na tento den se těší většina cestovatelů do Číny. V časných ranních hodinách vyrážíme kvalitním klimatizovaným autobusem na sever – k Velké čínské zdi. Největší čínské atrakci, která je jedinou památkou viditelnou z Měsíce. Tato stavba, dnes stále ještě více než 6 000 km dlouhá, je pod ochranou UNESCO. Navštívíme místo, které bylo pro Peking strategicky důležité k obraně, proto je zeď v této části dvakrát opevněná. Odměnou za fyzickou námahu nám bude úžasný výhled na okolní Západní hory. Letní palác je pekingskou výkladní skříní velkolepé čínské zahradní architektury. Letní sídlo poslední císařské dynastie pocházející z mrazivého Mandžuska má vše, co dynastie potřebovala – jezero, chrám, úřední i obytné prostory. Dokonce i slavnou a finančně i fyzicky náročnou na stavbu mramorovou loď císařovy vdovy Cixi, která vás jistě ohromí (UNESCO). Peking byl v roce 2022 místem konání letních olympijských her. Symbolem olympijského komplexu je slavné Ptačí hnízdo s kapacitou 91 000 diváků. Toto místo se jmény vítězů dokumentuje největší letní olympijské hry v historii a při návštěvě Pekingu ho rozhodně nesmíte vynechat. Návrat do hotelu. Pokud budete mít chuť, vydejte se na večerní procházku krásně osvětleným centrem Pekingu – Wangfujing. Jedná se o pěší zónu lemovanou drahými butiky a obrovskými nákupními centry. Téměř na konci této malé nákupní zóny se nachází rušný trh s potravinami, který potěší ty z vás, kteří rádi zkoušejí a experimentují. Ochutnáte škorpióna na špejli přímo v centru hlavního města Číny?

7. den: Obrovský obraz Mao Tse Tunga na největším náměstí světa, zakázané město s 9999 místnostmi

PEKING

Poslední den věnujeme nejslavnější památce bohaté císařské historie Číny. Zakázané město bude bonbónkem na závěr. Před prohlídkou sídla velkých dynastií Ming a Čching se projdeme po největším náměstí na světě. Na náměstí Nebeského klidu nenajdeme lavičky a nesmíme tam jezdit na kolech (tanky tam ale vjet mohou). Je to místo, kde se ráno před východem slunce za zvuků čínské hymny vztyčuje čínská vlajka a kde mladí pionýři střeží pomník věnovaný obětem občanské války. Procházíme kolem moderního Národního divadla, jehož opera patří k nejkrásnějším stavbám na světě. Zakázané město mělo podle legendy 9999 místností. Dodnes je to největší palácový komplex na světě. Většina budov je ze dřeva a mramoru. Nejkrásnější příklad čínské císařské architektury inspirované moderním feng-šuej je chráněn organizací UNESCO.

8. den: Říše samurajských legend

PEKING – TOKIO

Přelet do země samurajů. Přilétáme do 37milionové aglomerace Velkého Tokia. Podaří se nám z letadla spatřit nejvyšší horu Japonska, bájnou horu Fudži (3776 m)? Japonsko je země, která si mimořádně potrpí na čistotu a pravidla se zde dodržují na 100 %, takže první seznámení s největším městem světa může být pro někoho šokem. Z letiště se soukromým minibusem vydáme na uměle vytvořený ostrov Odaiba. Odtud se budeme kochat výhledem na krásné tokijské panorama a hledat Sochu svobody. Ginza, nazývaná také tokijská Champs-Élysées, je nejdražší a nejluxusnější ulicí v Japonsku. Říká se, že kdo nebyl v Ginze, nebyl v Tokiu. V elegantní budově uprostřed Ginzy ochutnáme japonské selfieccino – čokoládu s vaší fotografií.

9. den: Město šógunů, věštění a černé vejce ve vulkanickém údolí

TOKIO – KAMAKURA – HAKONE – TOKIO

Snídaně, prohlídka Tokia, zahrady Císařského paláce. Ginza, nazývaná také jako Champs – Elysees Tokia. Zde jezdila první japonská auta, tady se poprvé tancoval tehdy moderní charleston, sem se chodila promenádovat japonská fašistická mládež. Přechod přes Duhový most, Ódaiba – kdysi součást obranného opevnění Tokia, dnes oddechové místo obyvatel města a IT centrum celé země. Individuální nákupy v elektrickém městě Akihabara, kde najdete elektroniku, o níž jste ani netušili, že se dá vymyslet. A večer do čtvrtě plné barů a restaurací – na chvíli se budeme bavit tak, jak to dělají Japonci. Odlet na Nový Zéland.

10. den: Císařská zahrada a nejstarší budhistický chrám v Tokiu

TOKIO – AUCKLAND

Procházka tradiční japonskou zahradou v areálu, kde dodnes žije císařská rodina. V městské části Asakusa navštívíme nejstarší buddhistický chrám Sensō-ji, v jehož blízkosti na břehu řeky Sumida stojí nejvyšší budova Tokia, Strom nebes (634 m). Tokio bude na našem zájezdu především moderní vložkou, ale procházky budeme prokládat i návštěvou historických zákoutí.

Odlet na Nový Zéland.

11. den: Domovina All Blacks

AUCKLAND

V bývalém hlavním městě nás přivítá nejvyšší stavba na jižní polokouli, televizní věž Sky Tower, vysoká 328 metrů. Panorama města si prohlédneme z toho nejlepšího místa – ze sopečného kopce Eden Hill. Víte, proč se Aucklandu říká město jachet?

12. den: Pohoda v Aucklandu

AUCKLAND

Volný program v Aucklandu, který si můžete zpestřit výletem a plavbou kolem zálivu Bay of Plenty a pozorováním delfínů nebo velryb. Nebo si jen odpočinout u šálku lahodné kávy v přístavu Auckland Harbour a sledovat ragby.

13. den: Tanec Haka v přímém přenosu

AUCKLAND – ROTORUA – AUCKLAND

Celodenní výlet do města Rotorua, které je proslulé množstvím geotermálních pramenů a leží přímo na Ohnivém kruhu. Bublající bahno, gejzíry a vůně síry. Rotorua je také městem s největší koncentrací původních obyvatel Nového Zélandu Maorů. Maorská vesnice Te Puia a ukázka bojového tance haka.

14. den: Let do ráje

AUCKLAND – PAPEETE

Plavba lodí na poloostrov Devonport, kde si užijeme výhled na Auckland z vrcholu Mount Victoria. Večerní individuální pěší prohlídka přístavu a centra Aucklandu. Odpoledne odlet do Francouzské Polynésie.

15. – 17. den:

PAPEETE – BORA BORA

Přistaneme na Tahiti, odkud přeletíme na jeden z nejkrásnějších atolů na světě, legendární Bora Bora. Opět dokonale poznáme ostrov, ověříme si, zda je písek bělejší než jinde, a užijeme si odpočinek pod tropickým sluncem. Relaxujte na snad nejromantičtějším místě planety.

Čeká nás relaxace uprostřed Tichého oceánu.

18. den: Návrat na Tahiti

BORA BORA – TAHITI – VELIKONOČNÍ OSTROV

Odlet zpět na Tahiti, které si prohlédneme soukromým minibusem. Ubytování v jednoduchém hotelu přímo na letišti. Počkáme na náš let nad otevřeným Pacifikem na malý mystický ostrov.

19. den: Nejizolovanější místo na Zemi

VELIKONOČNÍ OSTROV

Ráno přistaneme na Velikonočním ostrově, nejodlehlejším koutě světa uprostřed Tichého oceánu, který je proslulý svými jedinečnými sochami a také neodbytným pocitem samoty. Začneme návštěvou kráteru sopky Rano Kau ve vesnici Orongo, která je centrem kultu Ptáčníka. Domky z měkkého kamene byly citlivě zrestaurovány, útesy se stovkami petroglyfů zůstaly nedotčeny. Nezapomenutelné výhledy si náležitě vychutnáte.

20. den: Rapa Nui

HANGA ROA – RANO RARAKU – ANAKENA

Celodenní výlet po ostrově k nejznámějším archeologickým nalezištím. Z Hanga Roa se vydáme na východní pobřeží, které důkladně prozkoumáme. Chrámy Akahanga a Tongariki – největší plošina ostrova s patnácti sochami. Po zemětřesení v roce 1960 ji zničila přílivová vlna, ale v roce 1992 byla kompletně zrekonstruována. Výlet pokračuje podél jihovýchodního pobřeží ostrova se zastávkou u sopky Rano Raraku, kde se nachází 394 moai v různém stupni dokončení. Pokračujeme na sever kolem zátoky La Perousse k Ahu Te Pito Kura, největší moai vztyčené na ostrově. Je vysoká 9,8 metru a váží přibližně 82 tun. Další zastávkou je pláž Anakena, kde podle legendy přistála první moai na ostrově Hotu Matua. Piknikový oběd. Místní Ahu Nau Nau byla v roce 1978 částečně zrekonstruována. Nachází se zde také Ahu Ature Huki, první moai znovu vztyčená na ostrově. Postarali se o ni místní obyvatelé ve spolupráci s norskou expedicí Thora Heyerdahla v roce 1956.

21. den: Čeká nás Santiago, město výborného vína a historických pokladů

VELIKONOČNÍ OSTROV – SANTIAGO

Z letiště Mataveri přeletíme do Santiago de Chile.

22. den: Nejmo­dernější metropole Jižní Ameriky

SANTIAGO DE CHILE

Probouzíme se v hlavním městě. Santiago je páté největší město Jižní Ameriky, ve kterém uvidíme mrakodrapy, moderní auta a řadu obchodů západních značek. Dnes nás čeká poslední prohlídka města. Moderní „evropské“ město, které vám bude připomínat Madrid nebo Barcelonu. Zároveň je živou vzpomínkou na kulturní, politické a společenské změny, které v zemi proběhly. Začneme u prezidentského paláce, který je známý jako La Moneda. Právě zde se odehrál vojenský převrat vedený generálem Augustem Pinochetem. Poté dojdeme na hlavní náměstí Plaza de Armas. Velmi pěkné náměstí se vzácnými chilskými palmami. Metropolitní katedrála, historická budova pošty, také jezdecká socha zakladatele Pedra de Valdivia. Nedaleko odtud je Mercado Central, trh, kam se každý den dovážejí čerstvé ryby. Tichý oceán je od Santiaga vzdálen pouhých 80 km a ryby připravované v místních restauracích jsou opravdu vynikající. Ochutnáme chilské víno a naše cesta se pomalu chýlí ke konci.

23. den: Dorazili jsme na konec naší nezapomenutel­né cesty

SANTIAGO DE CHILE – DOMOV

Plni nádherných zážitků z různých koutů světa opouštíme Santiago a vydáváme se na cestu domů.Cesta kolem světa napříč Pacifikem - Poznávací zájezdyCesta kolem světa napříč Pacifikem - Poznávací zájezdyCesta kolem světa napříč Pacifikem - Poznávací zájezdyCesta kolem světa napříč Pacifikem - Poznávací zájezdy

Podobné zájezdy

Krásy jižní Číny

Krásy jižní Číny

Země: Čína

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec

Délka pobytu: 14 dnů

č. zájezdu: 468555/36
polopenze
letecky
od99 990,-/osoba
  Malý okruh Čínou

  Malý okruh Čínou

  Země: Čína

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Srpen, Září, Říjen

  Délka pobytu: 9 dnů

  č. zájezdu: 468554/36
  polopenze
  letecky
  od36 990,-/osoba
   Last minute
   -8%sleva
   Velký okruh Čínou

   Velký okruh Čínou

   Země: Čína

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Srpen

   Délka pobytu: 15 dnů

   č. zájezdu: 468556/36
   plná penze
   letecky
   od79 990,-/osoba
    Last minute
    -11%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Zájezdy s názvem Cesta kolem světa

    Přehled zájezdů, které se zaměřují na cestování kolem světa.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit