Bhútán, Sikkim, Dardžiling, Nepál

č. zájezdu: 273836/72
od151 710,-/osoba
-22%sleva
Bhútán, Sikkim, Dardžiling, Nepál - Poznávací zájezdy

Bhútán, Sikkim, Dardžiling, Nepál

Země: Indie


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Říjen, Listopad

Délka pobytu: 17 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Popis:

Pojeďte s námi objevovat bájnou Šangri-La. Poznávací zájezd do izolovaného království ve stínu Himálaje. Bhútán se po staletí nacházel v naprosté izolaci od okolního světa a uchoval si tak jedinečnou kulturu a tradice. Hrubý domácí produkt versus hrubé domácí štěstí. Dřevěnné chrámy v Nepálu i čajové plantáže Dardžilingu vám zajistí exotickou dovolenou plnou intenzivních zážitků.

 • putujeme za bájnou Šangri-La
 • izolované království v Himálajích a svět, který už jinde neexistuje
 • hrubý domácí produkt versus hrubé domácí štěstí
 • kvalitní servis a okolo nás středověk

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenky, letištní poplatky, místní lety, dopravu dle programu pronajatými dopravními prostředky, ubytování ve 3 * hotelech v pokojích pro dvě osoby, v Bhútánu plnou penzí (vždy švédské stoly), snídaně v Indii a Nepálu, drahý poplatek králi za každý den našeho pobytu, průvodce a na celý pobyt i místní průvodce – specialisty, všechny vstupy do památek, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

Stravu kromě uvedené, víza (4400 Kč), bakšišné, fakultativní výlety

Ubytování:

Dardželing – Hotel Dekeling***, 2 noci

Program:

1. den: Odlet za hledáním Šangri – LaPRAHA/VÍDEŇ – DILLÍ

Odlet do Indie.

2. den: Nejlepší čaj na světě a himalájská železnice (UNESCO)DILLÍ – BAGDOGRA – DARDŽELING 

Let do východní Indie, tak rozdílné od turisty navštěvovaných oblastí. Bezprostředně po přistání začínáme našim pronajatým autobusem stoupat do himálajských kopců. Teprve v roce 1841 zde začali Britové pěstovat čaj, dnes se čaj Dardžilingu řadí mezi nejvyhledávanější druhy na světě. Kolem nás čajové plantáže a fantastické přírodní scenerie. Není divu, že DARDŽILING již v 19. století sloužil jako sanatorium bílých dobyvatelů Indie. Kolem nejvyšší železniční stanice Indie (podaří se nám i letos získat lístky na slavnou Himálajskou železnici (UNESCO)? Vcházíme do města vysoko v horách. Ubytování. Večeře v kvalitní restauraci, jakou byste zde nečekali. Vychutnávání večerního města, které má podobné fluidum jako Káthmándú.

3. den: Východ slunce a čtyři z pěti nejvyšších štítů jako na dlaniDARDŽELING – TIGŘÍ VRCH 

První z velkých vrcholů naší cesty. Ještě za tmy vyjíždíme v pronajatých džípech na Tygří vrch. Pokud nám bude Buddha nakloněný, zažijeme zde cosi, co nám zůstane v paměti na celý život. Je toto nejkrásnější východ slunce, jaký se dá na naší planetě zažít? Čtyři z pěti nejvyšších vrcholů naší planety jako na dlani včetně tibetsko-nepálského Mt. Everestu a sikkimské Kančenčongy. Zpět do DARDŽILINGU: čajové plantáže, ochutnávka čaje a nákupy toho nejlepšího, co se urodilo. Organický, ortodoxní čaj, první jarní sběr a rozdíl mezi jednotlivými zahradami. V himálajském institutu si popovídáme o Himálajích od Kašmíru až po Arunačal Pradéš a Barmu a navštívíme ZOO s Červenou pandou, sněžnými tygry a leopardy.

4. den: Přes řeku Teesta do Sikkimu – jsme v nejmladším státě IndieDARDŽELING – GANGTOK 

Přes řeku Teesta se přehoupneme na další hřeben, kde nás již čeká GANGTOK, hlavní město Sikkimu, státu, který byl ještě v roce 1975 nezávislým královstvím. Ještě i dnes sem cizinci potřebují speciální povolení. Klášter Enchey řádu Nyingma je jedním z nejdůležitějších v celém Sikkimu. Sedící Buddha a sochy učenců kolem. Věčné kolo bytí, dordže – symbol moci, svastiky a další náboženské výjevy a nástroje nás fascinují na každém kroku. Večer se projdeme po pěší zóně Ghandi marg, tak netypické pro Indii. Pohledy na Kančenčongu z východní strany.

5. den: Nejlevnější alkohol a komu patří klášterní miliony? GANGTOK

Klášter RUMTEK je snem cestovatelů. Patří budhistickému řádu Kagyupa. Když Číňané okupovali Tibet, jeho svatost Gyalwa Karmapa, 16. reinkarnace Karmapy (obdoba dalajlámy z řádu Gelukpa) utekl právě sem. Rozdíly v jednotlivých řádech. Komu patří klášterní miliony? Jakou roli hraje Šarmapa? Lanovkou zpět do města. Další překvapení. Pro zájemce návštěva pořádného bollywoodského trháku.

6. den: Raftujeme jako Richard Gere a Ježíš s čepicí DalajlamyGANGTOK – KALIMPONG 

Scházíme z hor podél posvátné řeky Sikkimu Teesta, na které si můžete zaraftovat (cca 70 USD). Na této řece raftoval i Richard Gere. Levý břeh patří Západnímu Bengálsku, pravý jižnímu Sikkimu. Garantujeme velké zážitky. Dotkněte se himálajské přírody z jiné perspektivy. Přijiždíme do města KALIMPONG. Předtím patřilo Bhútánu, později maharadžovi z Cooch Beharu, pak bohatým Britům a nyní Západnímu Bengálsku. Nepálští bojovní Gurkové by ho však rádi viděli ve svých rukou. Místní trh, Krišnův chrám a neobvyklý křesťanský kostel s podobiznami Ježíška ve žluté čepici Dalajlámy.

7. den: Ječí sýr a vepřové s ředkvičkami v horském království osvíceného vládceKALIMPONG – PHUENTSHOLING 

Máte pocit, že jste už viděli dost? Omyl! Začíná druhá kapitola naší cesty. Překračujeme hranici a vše kolem nás se mění. Jsme v horském království BHÚTÁN, v říši draka s vysokým analfabetismem, nedávno zrušeným otroctvím a s prastarou kulturou s množstvím rituálů, kterými je propleten každodenní život. Transfer pronajatým minibusem do tradičního first class hotelu. Pohoštění: kewa datse jsou brambory s roztaveným jačím sýrem, phak ša laphu zase vepřové s obrovskými ředkvičkami, kvalitní čaj a silné pivo Druk. Každé jídlo během celého pobytu v Bhútánu se při tomto zájezdu bude podávat formou švédských stolů a vždy se bude klást velký důraz na vaši absolutní spokojenost. Jsme v péči samotného krále. Jak bude fungovat demokracie, kterou chtějí implementovat právě v těchto letech?

8. den: Tam, kam se dokutálí kámen z Himálají … PHUENTSHOLING – THIMPU 

O Bhútánu se říká, že končí tam, kam se dokoulí kámen z Himálají. Proč? Vysvětlíme si. Opouštíme indickou planinu a pokračujeme do bhútánských hor přes překrásné údolí. Kolem vodních elektráren, které v Bhútánu staví Indové (i o tom si povíme více) stoupáme do druhého města Bhútánu. Příchod do THIMPU, které je jediným hlavním městem na světě bez světelné signalizace.

9. den: Los poštípaný včelami, střelba z luku a zázračná Bhútánská medicínaTHIMPU

CORTEN věnovaný třetímu králi Bhútánu. Jeho Excelence Jigme Dordži Wangčuk a zástupy lidí, kteří kolem něj krouží v modlitbách. Takin, jehož chtěl král pustit na svobodu, ale vždy se mu vrátil. Navštívíme školu 13 tradičních řemesel a podíváme se na největší knihu na světě, která je ukryta v národní knihovně. Právě zde si můžete nechat zhotovit bhútánskou poštovní známku s vaší fotkou. Odpoledne volný program a prostor na nákupy, na shlédnutí bhútánského národního sportu – střelby z luku či na návštěvu tradiční nemocnice, kde se můžete nechat zdarma vyšetřit a dostanete léky z horských bylin, kterými je Bhútán tak pověstný.

10. den: Nejvyšší nedobytná hora planety a hrobka sjednotitele BhútánuPARO – DRUGYEL DZONG – DOČU LA – PUNAKHA 

Krátká cesta na sever k hranicím s Tibetem a DRUGYEL DZONG. Místo, kde Bhútánci několikrát porazili dobyvačnou armádu z Tibetu. Uvidíme DŽOMOLHARI (7 329 m), posvátnou bílou horu, která se stydí a často je v oblacích? Cesta do sedla DOČU LA, kde si při dobré kávě vychutnáme výhledy na východní Himálaje a přehoupneme se do úrodného údolí k původnímu hlavnímu městu. Návštěva kláštera Božského blázna, který se v 15. století snažil přiblížit buddhismus lidu přes alkohol a sex a dosud je jedním z nejpopulárnějších světců. Požehná nám mnich velkým penisem ze slonovinové kosti? Další mystické místo na naší cestě. PUNAKHA. Její starý dzong je dosud zimním sídlem Ďže Khenpa. Sjednotitel Bhútánu je pohřben právě zde. Velkolepá stavba, nádherně zrekonstruovaná, strmé schody do Utse, impresivní malby, všudypřítomní mniši, obrovská socha Buddhy Šakjamúniho.

11. den: Prastarý Dzong a národní muzeum v Paro PUNAKHA – PARO 

Cesta zpět kolem sedla DOČU LA a naše druhá šance. Uvidíme nejvyšší nepokořený vrchol na světě? Čeká nás PARO s prastarým dřevěným mostem a prvním dzongem – pevností. Předtím navštívíme národní muzeum, které v sobě skrývá působivou sbírku tradičních bhútánských masek. Doplníme si důležité informace z historie a zodpovíme nezodpovězené otázky. Odpoledne náš čeká návštěva tradiční farmy. Muži si obléknou Gho, dámy tradiční oděv Kira, ve kterých si zasoutěžíme v lukostřelbě a v tradičních bhútánských šipkách.

12. den: Tygří hnízdo – magický symbol bhútánské Šangri La PARO – TIGŘÍ HNÍZDO – PARO

Další vrchol naší cesty. Treking (polovina cesty se dá přejít na malém koníku) k pohádkovému TYGŘÍMU HNÍZDU, buddhistickému chrámu nalepenému vysoko na skále, kde meditoval samotný Padmasambava = Guru Rinpoče. Volno ve městě, kde stačí jen vnímat. Výjimečný zážitek.

13. den: Odlet do Nepálu k paláci živé bohyněPARO – KATHMANDÚ 

Přelet do nepálského Káthmándú. Pokud nám počasí bude přát, uvidíme v těsné blízkosti 8 osmitisícovek. Durbar Square s typickou dřevěnou architekturou a palácem Žijící bohyně.

14. den: Svatí muži na posvátném pohřebišti a paláce nepálských králůKATHMANDU – PAŠUPATINATH – BODNATH 

Celodenní prohlídka káthmándského údolí. Buddhistický Bodnath se vševědoucíma Buddhovýma očima. Hinduistický Pašupatinah se svatými muži, kteří předvedou neuvěřitelné jogínské kousky. Buddhu vystřídá Šiva a hinduistické spalování mrtvých.

15. den: Poslední masáž v Thameli, poslední pašmínová šálaKATHMANDÚ

Čas na poslední suvenýry, rozloučení se s partou a s neuvěřitelnou cestou. Káthmándú je na to ideální místo.

16. den: Plní zážitkůKATHMANDÚ – EVROPA

Poznali jsme celou tajůplnou oblast východní Indie, Bhútánu a historické části Nepálu a plní zážitků odlétáme.

17. den: Vítejte doma!EVROPA

Přílet domů.Bhútán, Sikkim, Dardžiling, Nepál - Poznávací zájezdyBhútán, Sikkim, Dardžiling, Nepál - Poznávací zájezdyBhútán, Sikkim, Dardžiling, Nepál - Poznávací zájezdyBhútán, Sikkim, Dardžiling, Nepál - Poznávací zájezdy

Podobné zájezdy

Mystická Indie - posvátná cesta z Jaipuru do Váránásí + prodloužení o Nepál

Mystická Indie - posvátná cesta z Jaipuru do Váránásí +…

Země: Indie, Nepál

Středisko: Dillí, Káthmándú, Nové Dillí,…

Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

Termíny: Říjen - Září

Délka pobytu: 16 dnů

Osob: 1, 1-2, 1-3 osoba

č. zájezdu: 301968/1
polopenze
letecky
od72 400,-/osoba
  Bhútán s turistikou v zeleném Himálaji

  Bhútán s turistikou v zeleném Himálaji

  Země: Indie

  Typ: Aktivní dovolená

  Termíny: Říjen - Duben

  Délka pobytu: 17 dnů

  č. zájezdu: 453350/133
  plná penze
  letecky
  od155 000,-/osoba
   Indie a Nepál

   Indie a Nepál

   Země: Indie

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Říjen

   Délka pobytu: 17 dnů

   č. zájezdu: 453386/133
   snídaně
   letecky
   od74 800,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Čína 2023

    Poznávací zájezdy do Číny, s českým průvodcem. Uvidíte to nejlepší z Číny, poznáte tu pravou čínskou kuchyni a budete ohromeni velikostí nejen Velké čínské zdi.

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    9.2.2024

    Aktuální stav provozu alpských lyžařských středisek

    Aktuální informace o stavu provozu lyžařských středisek nejen ve Francii, Itálii a Rakousku, ale také v Česku, Bulharsku, Německu, Polsku, Slovinsku a Švýcarsku. Kolik % je aktuálně v provozu, zda se zasněžuje apod. vše v přehledné tabulce.

    RSS, více aktualit