Bernina Express a Svatý Mořic

č. zájezdu: 473579/5
od12 141,-/osoba
-10%sleva
First minute
Bernina Express a Svatý Mořic - Pobytové zájezdy

Bernina Express a Svatý Mořic

Země: Švýcarsko


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen

Délka pobytu: 4 dny


Výhody:

 • Poznávací - Časová sleva 10 %

Možnosti dopravy

 • autobusem

Možnosti stravování

 • polopenze

Slevy

 • Poznávací – Časová sleva 10 %

1. den

Odjezd ráno. Průjezd Německem a Rakouskem kolem Bodamského jezera do Švýcarska. Od Bodamského jezera proti toku Rýna až do Landquartu. Údolím Prättigau přes Klosters až do Davosu (1560 m n.m.) – nejvýše položeného švýcarského města uprostřed horských velikánů, ubytování v Club Hotel Davos*** (v hotelu je k dispozici bazén, za příplatek pak i sauna). Procházka Davosem k údolní stanici lanovky na Schatzalp. Výjezd lanovkou na Schatzalp (1861 m n.m.) s nádherným rozhledem na Davos, jezero a okolní hory. Možnost navštívit alpskou zahrádku s množstvím alpinek. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

2. den

Snídaně. Výjezd do průsmyku Julier (2284 m n.m.), tento průsmyk využívali již Římané. Po zastávce sjezd do údolí Engadin, kde leží světoznámé klimatické lázně Svatý Mořic. Prohlídka města s mondénními hotely a nádhernou promenádou podél jezera lemovaného horami s bílými ledovci. Výjezd pozemní lanovkou na Muottas Muragl (2453 m n.m.), z vrcholu nejkrásnější pohled na celé údolí Horního Engadinu s jezery, masiv Bernina s ledovci a samozřejmě celý Svatý Mořic. Občerstvení je možné na vyhlídkové terase horské restaurace. Po sjezdu lanovkou průjezd celým údolím Horního Engadinu po proudu Innu až do Guardy. Procházka snad nejtypičtější ještě rétorománsky hovořící obcí je jedinečným zážitkem. Staré měšťanské domy s úzkými uličkami leží na slunné terase nad údolím Innu. Po procházce výjezd do průsmyku Flüela (2383 m n.m.), kde bude opět krátká zastávka na obdivování okolních divokých hor. Z průsmyku sjezd do Davosu. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd vlakem k viaduktu Wiesen. Z nádraží Wiesen se jde po souběžném chodníku přímo po viaduktu, pod sebou vidíte v hloubce potok Landwasser a nad ním mohutné skály. Po překonání viaduktu je to již jen kousek na vyhlídku. Z vyhlídky je nádherný výhled na tento nejvyšší viadukt Rhétské dráhy. Návrat zpět po viaduktu a odjezd vlakem dále do Filisuru. Již z nádraží je překrásný výhled na údolí obklopené horami. Pohodlná vycházka lesem (cca 20 minut) na panoramatickou vyhlídku na viadukt Landwasser, nejznámější švýcarský viadukt, který ústí přímo do skalního tunelu. Z vyhlídky budete mít viadukt jako na dlani i s projíždějícími vlaky. Návrat na nádraží do Filisuru a autobusem do Tiefencastelu. V Tiefencastelu nástup do známého Bernina Expressu – vlaku, který přes svět horských ledovců přejede do palmového ráje v Itálii. Nejvýše položenou železnici Rhétské dráhy křižující Alpy ze severu na jih je možno si plně vychutnat z klimatizovaných panoramatických vagonů s částečně prosklenou střechou. Trať přes průsmyky Albula a Bernina je mistrovským dílem stavitelského umění, na 122 kilometrech je 55 tunelů a 196 mostů. Proto se i díky propojení s okolní jedinečnou krajinou zapsala do světového dědictví UNESCO. Po odjezdu z Tiefencastelu se blíží přejezd světoznámého viaduktu Landwasser, 136 metrů dlouhý s poloměrem zatáčky 100 metrů. Přímo z viaduktu se vlak ponoří do skalního tunelu. Za Filisurem začíná známá trať přes průsmyk Albula. Vlak stoupá z Bergünu do Predy – na 12,6 km překonává výšku 416 metrů díky 5 kruhovým tunelům, 2 normálním tunelům, 9 viaduktům a 2 galeriím. Za Predou začíná tunel Albula (1789 m n.m.) dlouhý skoro 6 km. Za tunelem (1815 m n.m.) se otevře pohled do údolí Engadin a vlak klesá do mondénního Svatého Mořice. Za Svatým Mořicem (1775 m n.m.) začne vlak opět stoupat, za okny je vidět mohutný sněhobílý masiv Berniny a na dosah ruky se plazící ledovec Morteratsch. Poté se míjí údolní stanice gondolové lanovky na Diavolezzu a přijede se do zastávky Ospizio Bernina. Pohled na vysokohorské jezero Lago Bianco pod plazícími se ledovci je nezapomenutelný zážitek. A to již vlak překoná nejvyšší bod celé cesty – průsmyk Bernina (2253 m n.m.) a začíná sjíždět serpentinami do údolí Poschiavo. Po zastávce ve stejnojmenném městečku jede vlak po břehu horské přehrady a blíží se k dalšímu vrcholu cesty, a to ke světoznámému kruhovému viaduktu u Brusia, na kterém se otočí o 360 stupňů. Závěrečný díl sjezdu do Tirana (429 m n.m.) dokoná zázrak přeměny přírody, namísto ledovců se za okny po sjezdu téměř dvou tisíc výškových metrů objeví palmy v italském Tiranu. V Tiranu už bude čekat náš autobus. Autobusem přejedete zpět přes celý průsmyk Bernina, trať a po ní jedoucí vlaky uvidíte tentokrát zvenčí. Bude čas na fotografické zastávky u kruhového viaduktu Brusio, u vysokohorského jezera Lago Bianco v průsmyku Bernina a u ledovce Morteratsch. Údolím Engadinu podél toku Innu odjezd do ČR.

4. den

Návrat ráno.

Nutná hotovost s sebou

Panoramatický vlak Bernina Express Vás přes průsmyky Albula a Bernina (železniční trať je zde pod ochranou UNESCO) dopraví z Filisuru až do italského Tirana a jízda v tomto legendárním expresu se tak stane zlatým hřebem celého zájezdu. Kromě toho si v předchozích dnech vychutnáte atmosféru renomovaného horského střediska Davos i luxusních lázní Svatý Mořic v údolí Engadin. Poznejte s námi tyto klenoty Švýcarska…

rychly_prehled

4denní poznávací zájezd s denním přejezdem na cestě tamjízda v Bernina Expressu v ceně zájezdu2 noci s polopenzí v hotelu v renomovaném Da­vosu

Počet dní

4denní zájezd s denním přejezdem

strucna_trasa

Davos;46.803379, 9.832238Schat­zalp;46.801183, 9.815121Svatý Mořic;46.491064, 9.835102Muottas Muragl;46.521880, 9.901891Guarda;46­.776777, 10.153194Preda a tunel Albula;46.588263, 9.777663průsmyk Bernina;46.588263, 9.777663kruhový viadukt Brusio;46.254175, 10.128480Tira­no;46.215755, 10.167349

Poznámka

NÁŠ TIP PRO RODINNOU DOVOLENOU: Využijte slevu 500,–Kč/os. u dětí/dospělých do 25 let, která lze navíc kombinovat se slevou pro 3. osobu na pokoji ve výši 500,–Kč/os.

pojmenovani_za­rizeni5

Pokoj pro 2 osoby

Cena zahrnuje

 • 2 noci s polopenzí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím a TV)
 • dopravu autobusem
 • cestu originál Bernina Expressem na trase Davos-Tirano
 • průvodce
 • mapu Švýcarska s informacemi.

Cena nezahrnuje

 • pobytovou taxu 4 CHF/osoba/noc
 • která se platí na místě v hotelu. Po zaplacení dostanete Davos Premium Card
 • která umožní jízdu vlakem na trase Filisur – Davos zdarma a slevu na lanovku na Schatzalp.

Nutná hotovost s sebou

lanovka Muottas Muragl 37 CHF.

Bernina Express a Svatý Mořic - Pobytové zájezdyBernina Express a Svatý Mořic - Pobytové zájezdyBernina Express a Svatý Mořic - Pobytové zájezdyBernina Express a Svatý Mořic - Pobytové zájezdyBernina Express a Svatý Mořic - Pobytové zájezdyBernina Express a Svatý Mořic - Pobytové zájezdyBernina Express a Svatý Mořic - Pobytové zájezdyBernina Express a Svatý Mořic - Pobytové zájezdyBernina Express a Svatý Mořic - Pobytové zájezdyBernina Express a Svatý Mořic - Pobytové zájezdy

Doprava

 • N1 – Praha, Beroun, Žebrák, Rokycany, Plzeň (garantovaná odjezdová místa – platí u všech zájezdů a termínů) – bez příplatku!
 • N2 – Ústí n. L., Teplice, Bílina, Most, Louny, Slaný, Kladno, Chomutov, Ostrov n. O., K. Vary – příplatek 400 Kč
 • N3 – Hradec Králové, Pardubice, Chrudim, Poděbrady, Kolín – příplatek 400 Kč
 • N4 – České Budějovice, Vodňany, Písek, Tábor – příplatek 400 Kč
 • N5 – Liberec, Jablonec, Turnov,Mladá Boleslav – příplatek 400 Kč
 • N6 – Cheb, Sokolov, Mariánské Lázně – příplatek 400 Kč
 • N7 – Klatovy, Domažlice – příplatek 400 Kč
 • N8 – Brno, Jihlava – příplatek 400 Kč

  Důležitá poznámka:

  Svozy N2 – N8 jsou garantovány při minimálním počtu 4 osob a více než 31 dní před odjezdem!

Svoz u autobusových zájezdů

N1 a nebo na trase zájezdu je bez příplatku.
N2–9 je za příplatek 400 Kč není-li u dané destinace uvedeno jinak.

Svoz u leteckých zájezdů

N2–9 za příplatek 500 Kč na osobu, není-li u dané destinace v ceníku uvedeno jinak.


Podobné zájezdy

Nejkrásnější motivy Alp Arlberskou drahou a trasou Bernina a Glacier Expressu

Nejkrásnější motivy Alp Arlberskou drahou a trasou Bernina a…

Země: Švýcarsko

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Červen - Říjen

Délka pobytu: 6 dnů

č. zájezdu: 472494/89
polopenze
vlakem
od27 999,-/osoba
  Interlaken Express a Jungraujoch Top of Europe

  Interlaken Express a Jungraujoch Top of Europe

  Země: Švýcarsko

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Září

  Délka pobytu: 5 dnů

  Osob: 2, 1-2, 1 osoba

  č. zájezdu: 473252/5
  polopenze
  autobusem
  od12 051,-/osoba
  First minute
  -10%sleva
  švýcarsko a Glacier Express

  švýcarsko a Glacier Express

  Země: Švýcarsko

  Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

  Termíny: Červenec, Srpen

  Délka pobytu: 6 dnů

  Osob: 1-2, 1-3, 1 osoba

  č. zájezdu: 469156/26
  snídaně
  autobusem
  od11 859,-/osoba
   First minute
   -8%sleva

   Mohlo by vás zajímat:

   Pobytově poznávací zájezdy

   Pobyty s výlety

   Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

   Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

   Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

   Pobytové zájezdy pro seniory

   Pobytové zájezdy k moři pro seniory 55+ se slevou. Výhoda komfortního ubytování, delegát s individuálním přístupem. Zájezdy do Španělska, Řecka, Albánie, Portugalska, Itálie, Maďarska, Chorvatska.

   Aktuálně

   21.7.2023

   Velký okruh Slovinskem

   Poslední volná místa na autobusový zájezd po krásách Slovinska od 22.8. do 27.8.2023

   20.7.2023

   Poslední volná místa do Londýna!

   Poslední volná místa na jedinečný letecký poznávací zájezd z Londýna do srdce Anglie.

   20.7.2023

   Last Minute Kalábrie

   doprodej leteckých zájezdů do 4* rezortu Villaggio Borgo degli Ulivi v Kalábrii, letecky z Prahy, v termínu 24.7.-31.7.2023.

   RSS, více aktualit