Barvy jižní Indie

č. zájezdu: 482078/133
od66 800,-/osoba
Barvy jižní Indie - Poznávací zájezdy

Barvy jižní Indie

Země: Indie


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Leden, Únor

Délka pobytu: 17 až 22 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Popis

Slyšíte šum kokosových palem? Že ne? Tak zavřete oči a představte si šplouchání vln, teplý vlahý vánek, všudypřítomnou tropickou zeleň, omamnou vůni květů a vonných tyčinek. Takový je jih Indie. Tropický ráj a v něm obrovské tisícileté chrámy s temnými chodbami a chrámové věže, skryté pod stovkami sošek barvitého hinduistického panteonu.


Velikost skupiny:

6–16 účastníků


Poznámka:

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Program zájezdu

1.–2. den

Praha – Madrás – MahábalípuramUnesco: přílet a přesun do Mahábalípuramu – unikátní kamenné vozy a skalní reliéfy, Pobřežní chrám i Tygří jeskyně, cestou chovná stanice krokodýlů.

3. den

Džindží – Tiruvannámalai – Triči: přes největší jihoindickou pevnost Džindží do Tiruvannámalai pod posvátnou horu Arunáčalu, ášram hinduistického světce Ramany Maharšiho a dále do Triči.

4. den

Triči – Taňdžávur – Maduraj: Triči – skalní chrám; Taňdžávur – Brhadíšvarův chrám Unesco; Maduraj – rušné kulturní centrum státu Tamilnádu.

5. den

Maduraj – Kumily: chrám bohyně Mínákší s věžemi ztracenými pod bohatou a pestrou sochařskou výzdobou; muzeum Mahátmy Gándhího; odpoledne přejezd do Kumily v pohoří Západní Ghát; večer kalaripajattu – představení starověkého jihoindického bojového umění.

6. den

Kumily – Marárikulam:náv­štěva chovné stanice slonů; zahrada s kořením všeho druhu; sjezd ze Západního Ghátu do tropické nížiny, nocleh v plážovém rezortu na břehu Indického oceánu.

7. den

Kérala – „ráj kokosových palem“: dopoledne relaxace na pláži – možnost koupání; v poledne krátký přejezd do Aléppi, „Benátek jihu“, a projížďka tradičním hausbótem kettuvallam fantastickou spletí klikatících se kanálů i po jezerech – úchvatná tropická krajina, nekonečné palmové háje, romantické vesničky s pestrobarevnými kostelíky, bohatý oběd na lodi; večer přejezd do Kóčinu.

8. den

Kóčin – staré přístavní město: portugalský kostel s bývalým hrobem Vasca de Gamy, čínské rybářské sítě, výstavní koloniální paláce či půvabná židovská synagoga; večer představení klasického kéralského tance kathakalí.

9. den

Kóčin – Triššúr: dopoledne přesun do hl. města kéralské kultury; odpoledne sloní festival v některé z okolních vesnic – desítky skvostně vyšňořených slonů, jejichž přehlídku doprovází tradiční hudba i tanec, pastva pro oči a uši, splněný sen vášnivých fotografů.

10. den

Triššúr – Kannúr: celodenní přejezd do severní části Kéraly; festival Theyyam před vesnickým chrámem neboli divadlo pod širým nebem – posvátný rituál a tradiční tanec v jednom, oslava mytického hrdiny, který v barevné masce a za zvuku bubnů protančí celou noc.

11. den

Kannúr – Majsúr: celodenní přesun do Karnátaky a jeho kulturního srdce – příjemného města Majsúr; podvečerní procházka tržištěm starého města.

12. den

Majsúr – město „vonných tyčinek“: pohádkový mahárádžův palác, chrám bohyně Čámundy, obrovská socha býka Nandina, návštěva jedinečného Sómnáthpuru Unesco– skvost z rukou indických mistrů kameníků.  

13. den

Šrírangapatnam – Šravanabelagola – Bengalúru: přes ruiny sídelního města sultána Típúa a posvátné místo džinistické sekty digambarů („odění vzduchem“) do Bengalúru; noční vlak do Hospetu.

14. den

Hampí Unesco – jedno z nejúchvatnějších míst indického jihu: ruiny hlavního města největší středověké hinduistické říše Vidžajanagar – chrám Virupakša s 52 m vysokou gópurou („chrá­movou věží“), chrám Vittala – vrcholný skvost hinduistické architektury, chrámový vůz – „krajka, jež zkameněla“; toulky malebným údolím řeky Tungabhadra s pozůstatky chrámů.

15. den

Hampí: chrám opičího boha Hanumána s nádhernou vyhlídkou do širokého okolí; rozloučení s poklidnou atmosférou a noční lehátkový vlak.

16.–17. den

Haidarábád – Praha: ráno příjezd do starobylého sídelního města muslimských dynastií i moderního centra vypočetních technologií v jednom; mohutná pevnost Gólkonda – bývalé sídlo panovníků čnící 120 m nad okolním terénem, historické centrum – zdobný Čármínár (symbol města), bludiště úzkých uliček, obchody s perlami na Lád bazáru; noční odlet do Prahy, přílet do ČR 17. den.

Prodloužení

ADŽANTA A ELLÓRA

17. den

Haidarábád – Aurangábád: bývalý palác nizámů – místních muslimských panovníků; dlouhý odpolední přejezd vlakem do Aurangábádu.

18. den

Ellóra Unesco: světoznámé buddhistické, hinduistické a džinistické jeskyně s podmanivou sochařskou výzdobou, Kailásanáthův chrám vytesaný do skály – neskutečný klenot starověké Indie.

19. den

Adžanta Unesco: jedinečné jeskyně s nádhernými barevnými freskami a sochami, toulky městem hrdinného Šivádžího.

20. den

Aurangábád – Bombaj: dopolední vlak do největšího, kosmopolitního indického města – odpoledne individuální volno nebo procházka rušným centrem; večerní atmosféra promenády Marine Drive na břehu Indického oceánu.

21.–22. den

Bombaj – Praha: výlet lodí na „sloní“ ostrov Elefanta Unesco – hinduistické jeskyně s proslavenou sochou Šivy; symbolický vstup do Indie – tzv. „Indická brána“; Malabára Hills – prestižní adresa bombajské smetánky; pestrobarevné pradlácké gháty; noční odlet do Prahy, přílet do ČR 22. den.

Barvy jižní Indie - Poznávací zájezdyBarvy jižní Indie - Poznávací zájezdyBarvy jižní Indie - Poznávací zájezdyBarvy jižní Indie - Poznávací zájezdyBarvy jižní Indie - Poznávací zájezdyBarvy jižní Indie - Poznávací zájezdyBarvy jižní Indie - Poznávací zájezdyBarvy jižní Indie - Poznávací zájezdyBarvy jižní Indie - Poznávací zájezdyBarvy jižní Indie - Poznávací zájezdy

Podobné zájezdy

Srí Lanka, jižní Indie

Srí Lanka, jižní Indie

Země: Indie

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec - Duben

Délka pobytu: 16 dnů

č. zájezdu: 270108/72
snídaně
letecky
od83 930,-/osoba
  -30%sleva
  Perly jižní Indie

  Perly jižní Indie

  Země: Indie

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Prosinec - Březen

  Délka pobytu: 16 dnů

  č. zájezdu: 453739/134
  polopenze
  letecky
  od62 390,-/osoba
   Poznávací zájezd Indie, Nepál

   Poznávací zájezd Indie, Nepál

   Země: Indie

   Ubytování: hotel

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Červenec - Květen

   Délka pobytu: 16 dnů

   č. zájezdu: 270044/72
   snídaně
   letecky
   od66 465,-/osoba
    -37%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Poznávací zájezdy Last Minute 2023

    Poznávací zájezdy Last Minute - poznání za výhodné ceny!

    Poznávací zájezdy Last Minute umožňují každému, kdo rád a schutí objevuje nová místa, aby si na poslední chvíli vybral zajímavý zájezd, na zajímavá místa a za zajímavé peníze.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit