Barma - země zlata a buddhismu

č. zájezdu: 270093/72
od84 720,-/osoba
-20%sleva

Barma - země zlata a buddhismu

Země: Barma


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Listopad, Prosinec

Délka pobytu: 14 dnů


Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Při objednání zájezdu do 31.8.2018 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 6 mil. Kč. Zahrnuje i asistenční služby, právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

Popis:

Zažijte exotickou dovolenou v úžasné a tajuplné zemi plné zlatých pagod a kontrastů.  Barma je jiná, než vše, co jste dosud viděli. Muži zde nosí sukně, pádlují nohama a ženy kouří tlusté doutníky. V srdci Barmy se nachází jedna z nejkrásnějších památek naší planety – Bagan. Barma, neboli Myanmar se rychle mění. Nenechte si ujít tuto kouzelnou zemi, čeká vás pravá exotika. 

  • jezdíme sem od roku 1997, s námi uvidíte i nedotknutelný barmský venkov
  • muži nosí sukně, veslují nohama a ženy kouří  tlusté doutníky
  • neobjevená země, která je jiná než všechno, co jste dosud viděli
  • božský Bagan, historický Mandalay, magický Zlatý balvan

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, 2 místní přelety, ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelech střední třídy, snídaně, přepravu pronajatým autobusem, průvodce a místní průvodce podle potřeby, množství prohlídek a výletů, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedné, víza, vstupné do památek, fakultativní výlety, PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Rangún – Jasmine Palace Hotel****, 2 noci

Program:

1. den: Odlet do exotického světa Barmy. Jiné než cokoliv, co jste viděli dosudEVROPA – RANGÚN

Odlet a dlouhý let do Asie.

2. den: Oblečeme si londži, ochutnáme první barmské dobroty, jsme v docela jiném světěRANGÚN

Přistáváme v Barmě, v zemi, kam jsme začali jezdit jako jedni z prvních. RANGÚN: ubytování ve velmi kvalitním hotelu v centru města, uvítací večírek a první barmské chutě a vůně. Jsme ve zcela jiném světě.

3. den: Pronajatým autobusem, terénním vozem a pěšky nebo na nosítkách k Zlatému balvanuRANGÚN – KYAIKHTIYO

Navazujeme na naší historii v Barmě. Opět do programu zařazujeme magický Zlatý balvan. V chrámu Shwenyaungpin se pomodlíme za dobrou cestu a jdeme na to. Nejprve naším pronajatým autobusem, pak 40 minut terénním vozidlem a na závěr 4 kilometry pěšky (můžete se nechat vynést) k slavné pagodě KYAIKHTIYO (1180 m.n.m.). Balvan je celý pokryt zlatými plíšky a balancuje na hraně brala. Jeden z nejmystičtějších zážitků naší cesty.

4. den: Království zlata ve Švedagonské pagodě a největší BuddhaKYAIKHTIYO – RANGÚN

Východ slunce u Zlatého balvanu si odnesete v srdci. Návrat do Rangúnu. Prohlídka někdejšího hlavního města Barmy. Koloniální svět, pagoda Sule v centru města, přístav Botataung, obrovský ležící Buddha (o 9 metrů delší než ten v Bangkoku). Nádherná Švedagonská pagoda má prý na sobě více zlata, než je ve všech britských bankách a toto tvrdí samotní Britové. Večer v Rangúnu.

5. den: Odlet na sever k jeskyni s tisíci soch Buddhů v srdci Šánského státuRANGÚN – PINDAYA – KALAW

Šetříme čas Vaší dovolené a odlétáme na sever za dalším dobrodružstvím. Hodinový přelet a jsme v horách. Návštěva jeskyně PINDAYA s tisíci soch Buddhů. Budeme obdivovat tradici výroby tradičního papíru a deštníků. Příjezd přes plantáže exotických plodin do někdejší britské horské stanice v KALAW. Jsme v srdci Šánského státu. Zde se konají nejbarevnější trhy v Barmě.

6. den: Na jezeře se vesluje nohama, kočky skáčou v klášteře a žijí zde dlouhokrké ženyJAZERO INLE

JEZERO INLE: přírodní skvost a neuvěřitelná exotika. Jezero, kde se vesluje nohama. Jeden z vrcholů naší cesty. V klášteře skákající kočky si popovídáme o kouzlu barmského buddhismu, zastavíme se ve fabrice na barmské doutníky, látky a ostré nože přímo na vodě. Na motorových člunech zbrázdíme jezero vysoko v horách. Možná vám připomene Titicaca, ale v Bolívii nežijí dlouhokrké ženy.

7. den: Klášter na kuří nožce a přes barmský venkov k top památce planetyINLE – MOUNT POPA – BAGAN

Pokračujeme dál. Směřujeme do Baganu. Zastavíme se u nádherné skály Mount Popa s chrámem, který jakoby ani nebyl z této planety. Vyšlapeme si až na její vrchol. Velký zážitek, který nám umožní jen naše pronajatá doprava. Příjezd do Baganu.

8. den: Bagan – 2200 chrámů velkých jako Notre DameBAGAN

BAGAN – zasloužili jsme si ho – patří k tomu nejlepšímu, co se dá na naší planetě vidět. 2200 chrámů, velkých jako pařížský Notre Dame, roztroušených na ploše přes 100 km2. Uvidíme ty nejkrásnější zrekonstruované, ale i ty, z nichž ještě dýchá neodhalené tajemství. Díky pronajatému mikrobusu uvidíme více!

9. den: Na koňských drožkách v atmosféře, která není z tohoto světaBAGAN

Mnoho lidí si myslí, že právě Bagan je nejvýznamnější památkou světa. A mají pravdu. Bagan je ohromující. Při západu slunce si budeme číst barmské pohádky a povídat si o tom, proč je tato země taková úžasná. Bagan si dnes prohlédneme z koňských drožek. Není co dodat. Skutečný vrchol každé cesty do Asie.

10. den: Legendární Road to Mandalay. Kdo jsou vousatí bratři?BAGAN – MANDALAY

Cesta do MANDALAY: kulturního střediska Barmy a někdejšího centra barmské opozice. Jak to tu vypadalo před 15 lety? My vám vysvětlíme souvislosti, které vám o této krásné zemi řeknou víc. A kdo jsou vousatí bratři?

11. den: Pohádka na teakovému mostě, oběd v klášteře a na lodi k šikmé věžiMANDALAY – AMARAPURA – INWA

Naše cesta vrcholí. Okruh po historických hlavních městech Barmy: AMARAPURA. Nejdelší teakový most světa, návštěva největšího buddhistického kláštera, kde žije a studuje více než tisíc mnichů. Výlet lodí i do dalšího bývalého hlavního města INWA. Na koňských rikšách k šikmé věži Asie, k cihlovému klášteru Maha Aungmye Bonzan a klášteru Bargayar. Západ slunce v horách Sagaing, kam chodí meditovat věřící.

12. den: Největší zvon světa, největší kniha světa a plavba po mohutné IravadyMANDALAY – MINGUN – MANDALAY

Pronajatou lodí křížem přes mohutnou řeku Iravady do MINGUNU, ke stavbě, která měla být největší na světě. Troufnete si vlézt pod největší zvon světa? Největší kniha na světě v pagodě Kuthodaw na 729 kamenných deskách. Z Mandalayského kopce budeme pozorovat západ slunce a golfová hřiště ve městě a povídat si o tom, co se v Barmě za poslední léta změnilo.

13. den: Odlet z Barmy domůMANDALAY – BANGKOK – EVROPA

Odlet domů ze země, která je nadále zcela jiná. Vy jste to ještě stihli.

14. den: Přílet do EvropyEVROPA

Přílet domů.
Podobné zájezdy

Mohlo by vás zajímat:

Poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy letecky i autobusem z Brna, Prahy a Ostravy a dalších měst.

Poradíme při výběru správného poznávacího zájezdu, aby jste se nehonili a užili si zážitky plnými doušky.

Pobytově poznávací zájezdy

Pobyty s výlety

Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

Poznávací zájezdy Londýn 2023

Poznávací zájezdy a eurovíkendy do Londýna se Summit Tour

Pojeďte s námi poznávat a obdivovat hlavní město nejstaršího evropského demokratického zřízení, které má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Ponoříme se jak do keltské historie a nespočtu historických památek, tak do živé současnoti.

Aktuálně

21.7.2023

Velký okruh Slovinskem

Poslední volná místa na autobusový zájezd po krásách Slovinska od 22.8. do 27.8.2023

20.7.2023

Poslední volná místa do Londýna!

Poslední volná místa na jedinečný letecký poznávací zájezd z Londýna do srdce Anglie.

20.7.2023

Last Minute Kalábrie

doprodej leteckých zájezdů do 4* rezortu Villaggio Borgo degli Ulivi v Kalábrii, letecky z Prahy, v termínu 24.7.-31.7.2023.

RSS, více aktualit