BÁJNÁ GRUZIE - TBILISI, KAVKAZ, BATUMI

č. zájezdu: 501130/127
od46 948,-/osoba
First minute
BÁJNÁ GRUZIE - TBILISI, KAVKAZ, BATUMI

BÁJNÁ GRUZIE - TBILISI, KAVKAZ, BATUMI

Země: Gruzie

Ubytování: BÁJNÁ GRUZIE - TBILISI, KAVKAZ, BATUMI


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Září

Délka pobytu: 8 dnů


Výhody:

  • Cestovní pojištění včetně storna v ceně

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • polopenze

Slevy

  • Cestovní pojištění včetně storna v ceně

Popis

DO ZAKAVKAZSKA RÁDI JEZDÍME JIŽ MNOHO LET

Prodloužený zájezd za poznáním nejzajímavějších míst Gruzie. Seznámíte se s krásnou přírodou, památkami a s bohatou a zajímavou historií této zakavkazské země. Společně se vydáme do oblasti Velkého Kavkazu až k bájné hoře Kazbek, navštívíme několik památek zapsa­ných v UNESCO, hlavní náboženské centrum Mtskheta, jeskynní město Uplistshike i charismatické hlavní město Tbilisi. V přímořském letovisku Batumi se můžete procházet po příjemných promenádách a také se vykoupat v Černém moři. Zájezd uzavírá návštěva provoněné botanické zahrady na mysu Green Cape.

Samostatnou kapitolou a zážitkem je vynikající autentická zakavkazská kuchyně a výborná místní vína. V ceně zájezdu jsou zahrnuty opravdu bohaté večeře buď přímo na ubytování, nebo v restauracích.

Ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových pokojích kvalitních hotelů.

 

 

 

Program



1. den:  Ráno odlet z Prahy do Kutaisi (přímý let). Z letiště se přesuneme do centra Kutaisi a prohlédneme si klášter Bagrati. Ubytování v Kutaisi. Večeře.



2. den:  Dnes se vydáme do oblasti Velkého Kavkazu. Cestou se zastavíme v hlavním duchovním centru Gruzie, ve městě Mtskheta (U­NESCO). Prohlédneme si katedrálu Svetitskhoveli. U Žinvalské přehrady navštívíme pevnost Ananuri. Ubytujeme se ve středisku zimních sportů Gudauri, večeře v hotelu.



3. den:  Dopoledne navštívíme městečko Stepancminda a vyjedeme vozy 4×4 ke kostelu sv. Trojice (Gerge­ti), za příznivého počasí s úchvatnými výhledy na masiv Kazbeku (5 047 m n. m.). Potom se budeme vracet malebnými údolími Kavkazu a zastavíme se u kláštera Jvari, který stojí již po staletí na magickém místě nad soutokem dvou největších gruzínských řek. Ubytování v Tbilisi (2 noci). Po krátkém odpočinku se vydáme na večeři s ukázkami gruzínských tanců.



4. den:  Celý den strávíme v hlavním městě Gruzie. Navštívíme pravoslavnou katedrálu Sameba, lanovkou se vyvezeme na pevnost Narikala, projdeme se starým městem se slavnými sirnými lázněmi. Zbytek dne budete mít čas, abyste si mohli vychutnat atmosféru Tbilisi ve vlastním tempu. Můžete se například vydat pozemní lanovou dráhou na kopec Mtatsminda, odkud jsou krásné výhledy na celé město. V centru města je dostatek restaurací a tak můžete ochutnat z široké nabídky dle svého výběru.



5. den:  Opustíme Tbilisi a zastavíme se ve vyhlášeném vi­nařství Guramishvili, kde ochutnáme místní vína. Poté navštívíme archeologické naleziště Uplis­tshike s ruina­mi města vytesaného do skály. Na ubytování se přesuneme do Kutaisi. Večeře.  



6. den:  Po snídani se vydáme na cestu k pobřeží Černého moře do oblasti Adjara do města Vani, kde je možné navštívit archeologické muzeum Vani a zříceninu královského paláce Geguti. Poté se přesuneme do města Batumi le­žícího na pobřeží Černého moře, které si společně prohlédneme. Můžete se jít vykoupat na pláž, procházet se po batumské promenádě Old Boulevard, která po setmění hraje všemi barvami. Příjemnou atmosféru si budeme moci užít mimo jiné u některé z mnoha zpívajících fontán.



7. den: Dopoledne budete mít volno, které můžete využít na koupání na pláži a odpočinek. Poté vyrazíme na prohlídku půvabné Batumské botanické zahrady poblíž Chakvi na svahu mysu Green Cape. Zahrada je obklopena kolchidskými lesy a stále zeleným podrostem a nabízí sbírky citrusů, růží a kamélií, které rámují nádherné výhledy na moře. Přejezd do Kutaisi, večeře.



8. den:  Ráno transfer na letiště v Kutaisi a odlet do Prahy. 

DO ZAKAVKAZSKA RÁDI JEZDÍME JIŽ MNOHO LET

Prodloužený zájezd za poznáním nejzajímavějších míst Gruzie. Seznámíte se s krásnou přírodou, památkami a s bohatou a zajímavou historií této zakavkazské země. Společně se vydáme do oblasti Velkého Kavkazu až k bájné hoře Kazbek, navštívíme několik památek zapsa­ných v UNESCO, hlavní náboženské centrum Mtskheta, jeskynní město Uplistshike i charismatické hlavní město Tbilisi. V přímořském letovisku Batumi se můžete procházet po příjemných promenádách a také se vykoupat v Černém moři. Zájezd uzavírá návštěva provoněné botanické zahrady na mysu Green Cape.

Samostatnou kapitolou a zážitkem je vynikající autentická zakavkazská kuchyně a výborná místní vína. V ceně zájezdu jsou zahrnuty opravdu bohaté večeře buď přímo na ubytování, nebo v restauracích.

Ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových pokojích kvalitních hotelů.

 

 

 

Minimální počet účastníků


10

Cena zahrnuje:

  • letenky Praha – Kutaisi a zpět vč. let. tax (přímé lety)
  • dopravu autobusem nebo mikrobusem na místě podle velikosti skupiny
  • 7× ubytování v hotelech (2lůžk. pokoje s přísl.)
  • 7× snídaně, 5× večeře
  • vstupné dle programu a návštěva vinařství
  • cestu vozem 4×4 na Gergeti
  • průvodce
  • cestovní pojištění UNIQA K15S (mj. na léčebné výlohy a storno zájezdu)

Cena nezahrnuje:

  • spropitné cca 10 EUR/os. místnímu průvodci a řidiči
  • další výše neuvedené služby

Slevy:

  • 1210 CZK – věková sleva pro děti a mládež do 25 let a osoby starší 65 let; lze sčítat pouze s věrnostní slevou
BÁJNÁ GRUZIE - TBILISI, KAVKAZ, BATUMIBÁJNÁ GRUZIE - TBILISI, KAVKAZ, BATUMIBÁJNÁ GRUZIE - TBILISI, KAVKAZ, BATUMIBÁJNÁ GRUZIE - TBILISI, KAVKAZ, BATUMIBÁJNÁ GRUZIE - TBILISI, KAVKAZ, BATUMIBÁJNÁ GRUZIE - TBILISI, KAVKAZ, BATUMIBÁJNÁ GRUZIE - TBILISI, KAVKAZ, BATUMIBÁJNÁ GRUZIE - TBILISI, KAVKAZ, BATUMI

Podobné zájezdy

To nejlepší z Gruzie

To nejlepší z Gruzie

Země: Gruzie

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec

Délka pobytu: 11 dnů

Osob: 1-3 osoba

č. zájezdu: 498524/24
polopenze
letecky
od41 770,-/osoba
    Gruzie - Dobrodružství pod Kavkazem

    Gruzie - Dobrodružství pod Kavkazem

    Země: Gruzie

    Ubytování: Gruzie

    Typ: Poznávací zájezdy

    Termíny: Červen

    Délka pobytu: 15 dnů

    č. zájezdu: 494959/105
    snídaně
    letecky
    od42 990,-/osoba
      Gruzie - kolébka vína, zájezd se sommeliérem

      Gruzie - kolébka vína, zájezd se sommeliérem

      Země: Gruzie

      Typ: Poznávací zájezdy

      Termíny: Září

      Délka pobytu: 8 dnů

      Osob: 2, 1 osoba

      č. zájezdu: 504311/5
      snídaně
      letecky
      od48 890,-/osoba

        Mohlo by vás zajímat:

        Poznávací zájezdy Itálie

        Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

        Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

        Poznávací zájezdy Turecko

        Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

        Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

        Poznávací zájezdy Řecko

        Pestrá nabídka poznávacích zájezdů do Řecka

        Řecko patří mezi státy pohostinné a zvyklé na množství cizinců, kteří přijíždějí za poznáním či rekreací. Turisté zde nepodstupují větší žádná bezpečnostní rizika, ale přesto je nutné uvést některá specifika – především v oblasti dopravy.

        Aktuálně

        2.4.2025

        Kam na Velikonoce?

        Zažijte nezapomenutelné Velikonoce! Vydejte se na poznávací nebo pobytový zájezd s CK a objevte krásy světa během svátečních dnů. Tento rok vám nabízíme speciální nabídky na zájezdy, které vás nadchnou.

        1.4.2025

        Nové termíny na oblíbený zájezd do Thajska

        Přidány nové termíny na nejoblíbenější zájezd do Thajska, ze kterého jsme se vrátili v lednu.

        24.3.2025

        Island 55+ s polární září nad hlavou – poznávací zájezd nejen pro seniory

        Zažijte Island jako nikdy předtím! V tomto období je velká šance spatření uchvatného fenoménu severských oblastí – polární záře!

        RSS, více aktualit