Ázerbájdžán, Gruzie, Arménie

č. zájezdu: 270104/72
od79 570,-/osoba
-27%sleva
Ázerbájdžán, Gruzie, Arménie - Poznávací zájezdy

Ázerbájdžán, Gruzie, Arménie

Země: Arménie


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Září, Říjen

Délka pobytu: 13 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Při objednání zájezdu do 31.8.2018 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 6 mil. Kč. Zahrnuje i asistenční služby, právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

Popis:

Jižní Kavkaz. Blízká, a přitom tak vzdálená exotika. Tři unikátní země sahající od Kaspického moře přes Kavkaz až po bájný Ararat. Orientální Ázerbájdžán, Gruzie známá svými kulinářskými specialitami a horami, Arménie s nezapomenutelnými kláštery i koňakem.

 • propracovaná cesta nejkrásnější částí býválého SSSR
 • pronajatá doprava, nadupaný program, gurmánské hody
 • arménské kláštery, gruzínský karavansaraj, množství památek UNESCO

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, pronajatou dopravu klimatizovaným minibusem, průvodce, místní průvodce, vstupné, ubytování v 3* hotelech střední třídy v pokojích pro dvě osoby, snídaně, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, víza (1222,– Kč), fakultativní výlety

Ubytování:

Baku – Hotel Azcot****, 2 noci

Program:

1. den: Přílet do BakuPRAHA/VÍDEŇ – BAKU

Odlet a přílet do blízké exotiky Ázerbájdžánu. Večerní přílet do kavkazské krásky s evropským šmrncem.

2. den: Hledání starých petroglyfů BAKU

Den nabitý ázerbájdžánskými zážitky. Hned ráno se vydáme jižně od Baku, abychom odkryli svět tajemných petroglyfů v Qobustane, které zde do skal ukryli ještě lovci z doby kamenné. Známý dobrodruh Thor Heyerdhal přišel při pohledu na ně s teorií, že právě odsud pocházejí Vikingové! Jaká teorie napadne vás? Náš průvodce vám podtrhne unikátnost tohoto místa. Za zážitky jdeme na doraz a zkusíme najít fantastické bahenní sopky. Toto jste ještě neviděli. Sopky a jejich bublání přímo před našima očima. Ponoříte do nich ruku? Na toto nezapomenete. Vychutnáme si oběd, ochutnáme první šašlik a odvážlivci si mohou vyzkoušet jaké je to ponořit se do Kaspického moře. Koupali jste se už s výhledem na ropné věže? Podrobná prohlídka BAKU. Místa, kde zbohatl Alfred Nobel, kde se prolíná Orient s 21.století a kde dávno před islámem hořely ohně zoroastriánského náboženství a uctíval se zde Ahura Mazda. Vychutnáme si panorama města, nad kterým napočítáme každým rokem více výškových budov, a nakonec se ztratíme v uličkách starého města Ičeri Šeher, kde stojí Palác Širvanšáhů z 15.století i Panenská věž s příběhem. Ukážeme si kudy vede městský okruh F1 a v moderním Baku se širokými bulváry objevíme luxusní obchody, restaurace a pařížskou noblesu. Den ještě nekončí a na večeři ochutnáte fantastický kaviár z belugy a sladký ázerbájdžánský ko­ňak.

3. den: Pod kavkazskými kopci u jedinečné památky UNESCOŠAMACHI – ŠEKI 

Abšeronský poloostrov plný zemního plynu a ropy necháme za námi a vydáme se po stopách starobylé Hedvábné cesty, která kdysi křižovala i jižní Kavkaz. Vysvětlíme si souvislosti a jako poutníci na vlnách času směřujeme až do kavkazského městečka Šeki uloženého pod zelenými horami. Zastavíme se v ŠAMACHI při nejstarší mešitě Kavkazu a na kopci nad městem s krásným výhledem najdeme hrobku posledního panovníka. Toto místo turisté neznají a budeme zde sami. Právě zde budete cítit naše know how. Prohlídka Šeki a Chánův palác, kde se budeme cítit jako v Persii. Orientální pohádka, která se probojovala až na seznam UNESCO! I tato místa budou patřit jen a jen nám. Projdeme se městem, nahlédneme do slavného karavanseráju a ochutnáme nejlepší chalvu na Kavkaze. Okolo nás pulzuje venkovský klid. Cítíte ten obrovský rozdíl mezi Šeki a Baku? Kam se poděly všechny karavany? Večer si na hlavním náměstí v nejlepším podniku města vychutnáme dokonalé jehněčí, kebaby a zapijeme jejich černým čajem nebo lokálním vínem.

4. den: Gruzínské ToskánskoKACHETI

Dnes překročíme ázerbájdžánsko-gruzínské hranice, ale ještě před tím si vychutnáme v Šeki cestovatelský bonbónek v podání místního bazaru. Nikde žádní turisté pouze nefalšovaný chaos. Chalva, hrozny, oříšky, sušené ovoce, zelenina, ovoce a pastva pro oči. Jsme v Gruzii! Země tvrdých, ale mimořádně pohostinných lidí, skvělého jídla, výborného vína, země legend, příběhů, krásných hor a zážitků. Příjezd do městečka SIGNAGI v srdci vinařského regionu Kacheti. Nemáte pocit, že jste v Toskánsku? Kolem pahorky poseté sněhem, hluboké, úrodné údolí Alazani máme pod nohama a opájíme se prvními doušky gruzínského vína. Gaumardžos, tedy „Na zdraví“ bude jedno z prvních gruzínských slovíček. Večeře v tradiční restauraci s místními specialitami.

5. den: Ochutnávka vína tam kde vznikloKACHETI

Dnešní den budeme hledat zážitky ve vinařském regionu Kacheti, který jsme začali objevovat mezi prvními. Kraj posetý kláštery, ruinami a nejlepšími vinicemi Gruzie si zamilujete nejen během prohlídky, ale i během momentů s gruzínským vínkem v ruce. Nikam nespěcháme a necháme čas běžet kolem nás. Navštívíme klášter GREMI ze 17.století, který sloužil jako svatostánek posetý freskami, ale i jako sídlo králů z Kacheti. Vinice CHAREBA je unikátní, protože se skrývá v jeskyních, kde ochutnáme nejlepší lokální vína. Klášter Alaverdi mezi vinicemi zaujme svou obrovitánskou zvonicí a dodnes v něm žijí mniši. Jaká by to byla návštěva Kacheti, pokud byste stáli jen v jedné vinici? Zastavíme se na příjemném místě, kde je víno láskou a kde si o něm řekneme více. Věděli jste, že možná pochází víno přímo odsud? Ochutnali jste již čaču? Pokud ne, napravíme to! Návrat do Signagi, kde strávíme naši druhou noc.

6. den: Treking ke starobylému klášteruDAVID GAREDŽA – TBILISI 

Opustíme Kacheti a vydáme se na jih Gruzie až na hranici s Ázerbájdžánem, kde leží unikátní mnišský komplex DAVID GAREDŽA ze 6.století. Cestou si u domácích nakoupíme sýry, zeleninu a čerstvý chléb a na oběd si uděláme gruzínský piknik! Kopcovité Kacheti se změní na vyprahlou polopoušť bez civilizace a pokud budeme mít štěstí, možná potkáme nomády se svými stády. Se zkušeným průvodcem zrealizujeme krátkou túru po jeskyních a klášterech Lavra a Udabno. Opuštěnost tohoto místa nás dostane. Hezčí fresky a nástěnné malby jste ještě na Kavkaze neviděli. Po obědě pokračujeme do TBILISI. Město založené ve 4.století, leželo vždy na hranicích mezi Evropou a Asií, západem a východem. Mešita, synagoga, arménský a římskokatolický kostel a samozřejmě gruzínská architektura. Lanovkou se odvezeme přes řeku Mtkvari až k pevnosti Narikala, kde si ukážeme bod, odkud máte nejkrásnější výhled na celé město. Tbilisi je unikátní mix kultur, architektur a díky atmosféře se o něm hovoří jako o nejkrásnějším městě celého Kavkazu. Řekneme si místní legendy na místě, kde bylo město založeno. Budeme se toulat starými uličkami ve městě a možná nás opět zláká lokální vinárna či tradiční podnik s fantastickými chačapuri nebo lobiem. Večer se vyberete do Sky Baru za drinkem a výhledem nebo si objednáme privátní lázně na slavném místě, kde se před námi koupal Dumas či Puškin?

7. den: Zasněžený Kazbeg s klášteremMCCHE­TA – KAZBEGI 

Zláká nás volání kavkazských štítů, a tak vyrazíme Vojenskou cestou na sever až do hor. Postavili ji Rusové, aby dobývali kavkazské země a vzpomenul ji i Lermontov ve svém Hrdinovi všech dob. Kam se pohneme, tam jsme součástí příběhů. Posvátná Mccheta na soutoku řek. Staré hlavní město země z 2.tisíciletí př.Kr. pod patronátem UNESCO. Nádherně situovaný klášter Džvari na kopci s fantastickým výhledem. Přesně zde přijali Gruzínci ve 4.století křesťanství. Legenda o svaté Nino a silná atmosféra. Koupíte si tu svůj kříž? Katedrála Svetitschovali s relikvií Kristova roucha. Noříme se hlouběji do hor a na břehu jezera Ananuri si prohlédneme ikonický klášter, odkud si odvezete ty nejkrásnější fotografie. Kavkazské štíty a údolí. První vesnice, městečka, panoramata a najednou stojíme pod zasněženým Kazbegi (5047 mnm). Přesedneme do džípů a odvezeme se rozbitou cestou až ke klášteru Tsminda Sameba. Hezčí vyhlídku zde v Kazbegi už nezažijete a toto bude nejsilnější zážitek dnešního dne.

8. den: Rodný dům StalinaTBILISI – GORI 

Návrat do TBILISI si opepříme zastávkou na místě, kde se narodil nejslavnější Gruzínec. Říká vám něco jméno Josif Džugašvili? Svět ho zná jako Stalina a my se projdeme nejen jeho ulicí, ale navštívíme i jeho monumentální muzeum, rodný dům a jeho pancéřový vlak. GORI je Stalinovo město a jeho duch je zde dodnes silný. Jaký mají Gruzínci názor na ocelového muže, který krutou rukou tvořil dějiny Sovětského svazu? Vysvětlíme si souvislosti. Podvečerní příjezd do Tbilisi, které již známe. Projdete se k obrovské katedrále, která tvoří panorama města nebo si sednete na okázalou ulici Sharden na drink či kávu a budete pozorovat tep města? Poslední gruzínská večeře, poslední doušky gruzínského koňaku a ráno nás čeká Arménie.

9. den: Koupání v Sevanském jezeřeSEVAN

Dnes se nám otevře magický a lákavý svět historické země jménem ARMÉNIE. První křesťanská země světa (přijali křesťanství již v roce 301) je zemí, která předčí mnohé svojí hrdostí. Arméni jsou moudří, cílevědomí a jsou roztroušeni téměř po celém světě. Víte že William Saroyan, André Agassi, Charles Aznavour, Cher i miliardář Kirk Kerkorian mají arménský původ? Jsme tu proto, abychom se do této země ponořili a zamilovali si ji. Sever země proslavilo několik klášterů a my si vybereme nejkrásnějších z nich. Klášter Haghpat zapsaný v UNESCO bude naší vstupní branou do Arménie. Už vidíte ten rozdíl mezi gruzínskými a arménskými kláštery? První arménský šašlik, tenoučký lavaš, doušek koňaku a pokračujeme k slavnému jezeru SEVAN. Vychutnáme si jeho panorama z nadhledu a pochopíte, proč ho Arméni tak milují. Vykoupete se na místní pláži tak jako kdysi výletníci ze všech koutů Sovětského svazu? Jsme v nadmořské výšce 1900 m.n.m., ale přes léto i zde panuje vedro. Odpočinek na březích Sevanu.

10. den: Arménská riviéraSEVAN

Po zážitkových dnech dnes trochu zvolníme tempo, abychom si odpočinuli a načerpali síly na břehu Sevanského jezera. Jsme na arménské riviéře a dokonale toho využijeme. Prohlédneme si unikátní místo Noratus, které turisté ještě neobjevili. Výhledů na jezero se nepřejíme. Arménská riviéra to je skvělý koňak, sladká arménská vína a na večeři ochutnáme výborného pstruha přímo z jezera za kterým sem někteří cestují i několik hodin. Užijeme si to.

11. den: Nejkrásnější klášter pod AraratemARENI – KHOR VIRAP 

Po cestě ze Sevanu do Jerevanu využijeme náš pronajatý mikrobus, abychom ulovili několik zážitků. Pokud byste jeli lokální dopravou, minete je a cesta je chudší. Klášter Noravank nás překvapí svou dokonalou polohou pod vysokými skalami na konci přírodního kaňonu. Na jeho fasádě najdeme portrét samotného Boha. Vynikající šašlik na dřevěném uhlí a saláty ze zeleniny, jejíž chuť jsme u nás už zapomněli. Pili jste už arménské víno? Zastavíme se v ARENI, které je hlavním vinařským centrem země. S gruzínským se nedá ani srovnat, ale určitě vás zaujme. Klášter KHOR VIRAP se stal legendou. Jeho poloha před majestátním Ararat bude patřit k nejkrásnějším pohledům naší kavkazské cesty. Ararat leží v Turecku, ale dodnes sem Arméni s nostalgií přicházejí hledět na posvátnou horu, která je jejich symbolem. Právě zde na místě, kde dnes stojí klášter přijali Arméni v roce 301 křesťanství jako první země na světě. Proč sem poutníci nosí kohouty? Jak daleko jsme od turecké hranice? Příchod do podvečerního Jerevanu.

12. den: Jerevan s arménským koňakem AraratJEREVAN

V okolí Jerevanu na nás čeká dvojice historických míst. EČMIADZIN považují místní za arménský Vatikán a jeho obyvatelé věří, že jeho místo určil samotný Ježíš Kristus. Proč je tak významná? Ruina katedrály ZVARTNOTS se dostala na seznam UNESCO a pokud budeme mít štěstí, přímo za ní vyroste i zasněžený Ararat. Prohlídka legendárního Jerevanu. Je nějaké místo na Kavkaze známější jako arménská metropole? Získá si nás hned od začátku! Podíváme se na to, jak vzniká nejslavnější koňak Arménie s příznačným názvem Ararat a bez ochutnávky neodejdeme. Koupíte si tu domů svůj luxusní suvenýr? Naše zavazadla jsou před koncem cesty hned o pár kilogramů těžší. Snili jste někdy o tom, že budete popíjet koňak přímo v Jerevanu? Další splněný sen a zážitek. Jerevan má evropskou atmosféru, nostalgii sovětských zemí a všude jsou kavárničky, restaurace, ale nechybí ani diskotéky či kasina. Jsou Arménky nejkrásnější ženy Kavkazu? Prohlédneme si město z vyhlídky nad kaskádou. Budova divadla, široké bulváry plné obchůdků či kaváren a prostorné Náměstí republiky s hodinovou věží, fontánami či muzeem. Chutný boršč, poslední nákupy a užívání si atmosféry. Rozloučíme se s Jerevanem v luxusní restauraci v centru města? Z Kavkazu odcházíme nadšení.

13. den: Odlet domů a kufr plný zážitkůJEREVAN – PRAHA/VÍDEŇ

Odlet z Jerevanu s kufrem plným zážitků domů.

 

 Ázerbájdžán, Gruzie, Arménie - Poznávací zájezdyÁzerbájdžán, Gruzie, Arménie - Poznávací zájezdyÁzerbájdžán, Gruzie, Arménie - Poznávací zájezdyÁzerbájdžán, Gruzie, Arménie - Poznávací zájezdy

Podobné zájezdy

Gruzie a Arménie

Gruzie a Arménie

Země: Arménie

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen

Délka pobytu: 12 až 16 dnů

č. zájezdu: 472269/133
polopenze
letecky
od44 800,-/osoba
  Arménie - Gruzie

  Arménie - Gruzie

  Země: Arménie

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Červenec - Duben

  Délka pobytu: 10 dnů

  č. zájezdu: 487875/89
  polopenze
  letecky
  od33 290,-/osoba
   Arménie – kláštery a turistika pod Araratem

   Arménie – kláštery a turistika pod Araratem

   Země: Arménie

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Říjen

   Délka pobytu: 11 dnů

   č. zájezdu: 453355/133
   polopenze
   letecky
   od42 800,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Poznávací zájezdy Last Minute 2023

    Poznávací zájezdy Last Minute - poznání za výhodné ceny!

    Poznávací zájezdy Last Minute umožňují každému, kdo rád a schutí objevuje nová místa, aby si na poslední chvíli vybral zajímavý zájezd, na zajímavá místa a za zajímavé peníze.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit