Poznávací zájezd Argentina, Brazílie

Dvanáctidenní zájezd Argentina a Brazílie

č. zájezdu: 270107/72
od64 935,-/osoba
-35%sleva
Poznávací zájezd Argentina, Brazílie na 12 dnů

Poznávací zájezd Argentina, Brazílie

Země: Argentina

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec - Duben

Délka pobytu: 12 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Ochutnejte s námi Argentinu a Brazílii. Skvělé gurmánské zážitky, jedinečné vzpomínky. Připravili jsme pro Vás bohatý rozmanitý program. Čeká na Vás krása největších vodopádů světa – Iguazu, temperament Ria de Janeira a hlavně zážitky na celý život.

Popis:

Nejznámější gurmánské zážitky v Argentině a Brazílii – lahodné červené víno a fantastické argentinské steaky. Krásné elegantní ženy, tango v kavárnách, proletářská čtvrť La Boca, obelisk na nejširší ulici na světě. Přes největší soustavu vodopádů na světě Iguazú k jednomu z nových sedmi divů světa. Rio de Janeiro si vás získá velkou dávkou temperamentu.

 • slavné pláže Ria – Copacabana i Ipanema
 • Cukrová homole, Ježíš, přelety a průvodce v ceně
 • steaky, červené víno a města, na která se nezapomíná
 • prohlídka největších vodopádů planety v ceně

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, vnitrostátní přelet v Brazílii, ubytování v 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích se snídaní (v Iguazú s bazénem), průvodce, letištní transfery, prohlídku Buenos Aires autobusem, půldenní výlet k deltě řeky Parana, celodenní výlet k vodopádům Iguazú z argentinské strany, prohlídku Rio de Janeiro autobusem, lanovku na Cukrovou homoli nad pláží Copacabana, vláček na Corcovado, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, fakultativní aktivity, fakultativní výlety, prohlídka brazilských vodopádů Iguazuodbavené zavazadlo na letu Foz Iguazu – Rio de Janeiro (20 – 50 EUR), která se platí na místě.  , PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Buenos Aires – Rochester Hotel Buenos Aires****, 2 noci

Program:

1. den: Odlet do Jižní Ameriky

BUENOS AIRES

Odlet z Evropy kvalitní ověřenou leteckou společností a přibližně 13 ti hodinový let přes 4 časová pásma přímo do srdce Argentiny. Co si tak i ze samotné cesty udělat zážitek, přijít odpočinutí a vyzkoušet Business class? Klienti, kteří to vyzkoušeli, už jinak ani cestovat nechtějí. Těšte se na město, kde na Vás bude dýchat atmosféra staré Evropy, elegantní Buenos Aires, ale i město bohů Rio de Janeiro. Do toho výborné hovězí, špičkové víno a Caipirinha. Když začít v Jižní Americe, ideálně začít právě zde.

2. den: Tango v kavárnách a šarm staré Evropy

BUENOS AIRES

Ocitneme se v hlavním městě Argentiny – v Buenos Aires, kde žije 3,5 milionu obyvatel (toto místo také platí za největší v zemi). Cestovatelům z celého světa nabídne nejen procházky širokými bulváry, ale i unikátní eleganci. To vše ale bude teprve před námi. Nejprve se totiž musíme přesunout soukromým transferem z mezinárodního letiště Ezeiza přímo do centra města, v němž máme zajištěné ubytování. Čeká na nás pohodlí moderního a komfortního hotelu, od kterého jsou důležité památky skutečně jen v pěší vzdálenosti. Za­jímavost: CK cestuje do Buenos Aires několikrát do roka, a proto získají turisté z dané destinace vždy jen aktuální informace. 

Jakmile se ubytujeme, zajdeme si ještě rozměnit peníze na místní měnu (argentinské pesos) a následně vyrazíme na krátkou prohlídku okolí. Prvně navštívíme nejširší ulici naší planety, která je známá jako Avenida 9 de Julio. Kdo stihne spočítat všechny silniční pruhy, přes které projdeme? Následně se ale vydáme k obelisku, jenž se stal symbolem města. Jeho předlohou byl (jen pro zajímavost) Washington Monument v hlavním městě Ameriky! Kdo si zde zhotoví fotografii na památku? Pokocháme se však i nedalekou operní scénou, která je v Jižní Americe zdaleka nejznámější. Zde vystupují největší světové operní hvězdy! National Geographic dokonce zařadil tuto budovu mezi TOP 10 nejlepších operních scén na světě. 

Pak ale nastane čas k návratu do hotelu, kde v klidu poobědváme a s odpoledními hodinami nasedneme na klimatizovaný soukromý autobus. Před námi bude důkladnější prohlídka rozlehlého města. Fotoaparáty do pozoru! Uvidíme totiž všechny skvosty Buenos Aires, které někdejší námořníci pojmenovali také jako „Město příznivých větrů“. Naše cesta započne podél barevné proletářské čtvrti La Boca se známým stadionem Bombonera – ve kterém kdysi hrával i slavný Diego Maradona. Poté také projedeme čtvrtí, kde vzniklo argentinské tango. Zde spatříme opět muže v dokonalých oblecích, ale i krásné a elegantní dámy. Jako občerstvení si pak dáme Empanadas, což je nejznámější rychlý pokrm Jižní Ameriky (kapsy plněné masem, šunkou, sýrem či jinými dobrotami). K tomu mnozí z nás zvolí šálek kávy nebo sklenku vína. 

Zájemci budou mít možnost navštívit zdaleka nejznámější hřbitov v Buenos Aires, kterým je Recoleta (fakultativně, vstupné na místě = 10 EUR/osoba). Zde jsou například uloženy ostatky slavné argentinské političky a spisovatelky Evity Perón. Tento hřbitov je rozhodně ojedinělý svým vzhledem, něco podobného uvidí mnozí z nás poprvé. Místo s klikatými uličkami připomínajícími labyrint, je jakýmsi městem ve městě. Pak se ale přesuneme až na náměstí Plaza de Mayo, kde budeme obdivovat zejména světoznámý prezidentský palác s příznačným názvem Casa Rosada (v překladu Růžový dům). Ukážeme si tu ku příkladu balkon, ze kterého mávala Evita. Zastavíme se ale i v metropolitní katedrále, ve které ještě do roku 2013 celebroval mše tehdejší kardinál Bergoglio – dnes známý jako papež František. A až se setmí, přijde čas návratu do hotelu a večeře. Kdo si dá svůj první argentinský steak? CK doporučí každému lety osvědčenou TOP restauraci, jež navštěvují i známí politici a sportovci! Závěrem pak nemůže chybět v argentinské metropoli ani špičkové červené víno. Před námi bude příjemně strávený konec dne.

3. den: Buenos Aires

BUENOS AIRES

V Buenos Aires strávíme další intenzivní den. Sportovně založení lidé si mohou v ranních hodinách zaběhat v zelenajících se ulicích města. Parků je ostatně v argentinské metropoli více než 250! Po snídani se ale všichni vydáme za dalším poznáváním místních zákoutí. Při přesunu dokonce vyzkoušíme jízdu nejstarším metrem na jižní polokouli, a to i ve španělsky mluvícím světě! Madrid v tomto ohledu zaostal o šest let, což je další důkaz toho, jak bývala Argentina kdysi bohatá. Metrem se tedy přepravíme až do rezidenční čtvrti Palermo, kterou si postavili v 19. století italští přistěhovalci. Tato čtvrť nás určitě překvapí svou honosností – každý dům má totiž svého vlastního vrátného. A pokud místní „boháči“ potřebují vyvenčit domácí mazlíčky, najímají si na to chudší spoluobčany. Je to zkrátka jiný svět. Kolem okolo budeme vnímat velmi intenzivně italskou atmosféru – umocní to četné zmrzlinárny, pizzerie či kavárny.

Po návštěvě „čtvrti bohatých“ se ovšem propleteme dalšími parky, až se dostaneme k rybníku v parku posetém růžemi. Nádhera! Zájemci však mohou navštívit i Japonskou zahradu, jež je tou největší na světě mimo území Japonska! Pak už nás ale čeká návrat do centra, kde je také co objevovat. Projdeme tedy přes široké bulváry, kochat se budeme okouzlujícími stavbami, a na chvíli pocítíme dotek Evropy. Nákupů chtiví cestovatelé si ale také přijdou na své. Pěší nákupní zóna Calle Florida nacházející se jen pár metrů od hotelu, nabídne produkty světoznámých značek. Za návštěvu ovšem stojí krom jiného i nejznámější (a nejluxusnější) obchodní dům Galerie Pacific umístěný v nádherné budově stylu Beaux Art. Tuto stavbu navrhli architekti Emilio Agrelo a Roland Le Vacherie podle vzoru pařížského obchodního domu Le bon Marché. Ne nadarmo se městu říká „Paříž Jižní Ameriky“. 

S večerem si pak užijeme zasloužený relax, třeba na věhlasné Tango show. Ta nabídne skutečné emoce profesionálních tanečníků i živou hudbu. Strhující pohyby a vášeň nám nedovolí odtrhnout se od tohoto představení a nebudeme vědět, co fotit dříve. K tomu si ovšem dopřejeme také výborný steak k večeři (možnost výběru i jiného jídla) a zapijeme jej třeba sklenkou lahodného místního vína. Za námi je další z řady okouzlujících dní. 

4. den: Delta řeky Paraná a odjezd na sever

BUENOS AIRES – TIGRE – IGUAZÚ

Po ranním probuzení se můžeme těšit na další zajímavý výlet, tentokrát směrem k „snobským“ čtvrtím Buenos Aires a do delty obrovské řeky Paraná. Zajíma­vost: První usedlíci, kterými byli přistěhovalci z Itálie a Španělska, si v okolí delty řeky vytvořili svá obydlí. Avšak později tuto lokalitu objevili majetní Portenos (tak se říká obyvatelům Buenos Aires dodnes) a postavili v ní stovky domů – některé z nich stály na dřevěných kůlech a byly ukryté v lužních lesích delty. Jejich účelem bylo zajištění soukromí pro oddych, daleko od luxusních večírků a reflektorů bohémského Buenos Aires. 

Naším dalším cílem tedy bude městečko Tigre. Během cesty (kolem dálnice) však uvidíme i odvrácenou tvář města, tj. chudé čtvrti. Míjet ovšem budeme i stadion klubu River Plate, který je věčným rivalem Boca Juniors (klub z La Boca). A nakonec konečně dojedeme do přístavu, kde už na nás bude čekat loď. Plavba do delty řeky Paraná může začít! Hodit se budou opět promazané fotoaparáty, neboť se dostaneme do výjimečně fotogenických oblastí. Také si ale nezapomeneme říct pár informací k dané lokalitě, tj. jak lidé v deltě žijí a co vše mají k dispozici nebo to, že v první kasino v Argentině bylo otevřeno právě v těchto místech. Jen pro zajímavost: škola či kaple zde není vůbec žádnou výjimkou. Potraviny si pak místní chodí nakupovat buď do přístavu, nebo je pořizují z obchodní lodi. 

Ohromující plavbu následně zakončíme třeba šálkem lahodné kávy nebo dobře vychlazeným pivem a zanedlouho se opět ocitneme u autobusu. Zde si ještě vysvětlíme, kdo to byl Domingo Faustino Sarmiento, a plni zážitků se vydáme na zpáteční cestu. Nemůžeme ovšem vynechat jednu zastávku, kterou bude ovocnářský trh Puerto de Frutos – na tomto místě se kdysi hojně prodávalo ovoce a různé jiné plody. Dnes je tu k dostání poněkud odlišné zboží v podobě módních doplňků, nábytku, ale i výborných ovocných šťáv připravených z čerstvého ovoce – stojí za ochutnání! Při usrkávání osvěžujícího nápoje nás také nejspíš napadne, co vlastně Argentinci celý den popíjejí. Oblíbené je v lokalitě zejména maté. K tomuto argentinskému drinku si rovněž povíme pár doplňujících informací – například i to, které je nejvhodnější jako dárek pro známé. 

Po zajímavé procházce trhem však nastoupíme do autobusu a vrátíme se do města. Na hotelu pak zabalíme zavazadla a přesuneme se na nedalekou autobusovou stanici. Odtud zahájíme noční přesun na severovýchod Argentiny k vodopádům Iguazú, který potrvá zhruba 18 hodin. Vycestujeme ale kvalitním a pohodlným linkovým autobusem, takže o náš komfort bude postaráno. Během cesty se někteří pokochají argentinským venkovem, stovkami krav a při troše štěstí i pravými argentinskými kovboji. TIP: Co tak zakončit dnešní den s argentinským steakem s výborným červeným vínem? Doporučíme kvalitní restauraci.

Doporučení: Pokud jste náročnější cestovatelé, doporučujeme přelet touto lokalitou. Získáte tak navíc jednu noc v Buenos Aires. Váš večer můžete využít k příjemné procházce, abyste si co nejvíce užili atmosféru tohoto města. 

5. den: Brazilské vodopády nabízejí celkový pohled. Zkusíte i vrtulník?

FOZ DO IGUACÚ

Jakmile budeme mít za sebou většinu naší cesty z Buenos Aires, ocitneme se v oblasti vodopádů Iguazú, odkud je to už jen coby kamenem dohodil do našeho dalšího cíle – brazilského města Foz do Iguaçu, kde si užijeme teplé počasí ale i vyšší vlhkost vzduchu. Místo totiž leží v pralesní oblasti. Následně si nezapomeneme vyměnit peníze na brazilské reais (místní měna) a zamíříme do hotelu s bazénem. Od obsluhy pak dostaneme na uvítanou malou, silnou a velmi sladkou kávu. Bem Vindos ao Brasil! Brazílie nás uvítá s otevřenou náručí – všude kolem příjemné teplo, vysmátí lidé a výborné jídlo. Již od prvopočátku budeme vědět, že si tohle místo zamilujeme! 

Po zabydlení v hotelu nás čeká chutný oběd, který nám dodá tolik potřebnou energii na další putování. Před námi totiž bude návštěva brazilské strany vodopádů Iguazú – pro zájemce. Přepravíme se tedy do Národního parku Iguaçu, jenž se nachází necelou půl hodinu od našeho ubytování. Právě zde se nám nabídne komplexní pohled na největší vodopády na světě. Zájemci si také mohou rezervovat let helikoptérou nad touto oblastí – více informací u průvodce(ob­jednává se na místě, záleží na aktuálním počasí a podobně). Ti, kteří skutečně vzlétnout do oblak, se dočkají náramného výhledu a získají bezkonkurenčně nejlepší fotografie či videa. V národním parku nás však čeká další dobrodružství. Projdeme se totiž nad řekou Iguazú, odkud získáme také jeden z nejlepších výhledů na fascinující přírodní scenérie. Z tohoto místa odejdeme naprosto okouzleni a zásobeni velkým množstvím fotografií!

Naše putování národním parkem nám ovšem protnou i brazilští nosálové (quati), kteří jsou zde na lidskou přítomnost zvyklí, a dokonce mají tu odvahu, zajít si do jejich blízkosti pro jídlo. Tato zvířata totiž vědí, že turisté u sebe mají vždy něco dobrého – ačkoliv ne primárně pro ně. Při troše štěstí ovšem natrefíme také na vzácné tukany! A pak se pomalu a jistě přiblížíme přímo k ohromující vodní mase. Člověk si v tomto místě náhle připadne takový maličký. Následně přejdeme chodníček a dostaneme se téměř pod samotný vodopád. Právě tady ale musí většina z nás počítat s velmi zodpovědnou „sprškou“. Do­poručení: Vel­ký pozor dávejte na své mobily – hodit se bude kvalitní vodotěsné pouzdro. 

Doplňující informace: Proh­lídka brazilské strany vodopádů je v ceně fakultativního výletu, a to včetně transferu, dopravy po areálu národního parku a vstupu do něj – určitě tento zážitek doporučujeme! Avšak ti, co na výlet nevyrazí, mohou samozřejmě využít čas k opalování a regeneraci u hotelového bazénu s drinkem v ruce!

6. den: Argentinské vodopády vám umožní pocítit jejich sílu

PUERTO IGUAZÚ

Další překrásné ráno v okouzlujícím prostředí tropického pralesa, které zahájíme opět prohlídkou vodopádů – tentokrát ale z argentinské strany (již v ceně zájezdu). Vyrazíme tedy časně z hotelu na cestu, přičemž nejprve přejdeme již známou hranici a změníme čas na hodinkách. Tak jako Brazílie, i Argentina má kolem vodopádů národní park. Tento rozsáhlý areál však nabídne více možností, jak strávit čas. Argentině patří větší část vodopádů, a proto mezi nimi vybudovala chodníčky pro jejich pozorování z různých úhlů. 

Před námi je den v Argentině. Znovu tedy kolem sebe uslyšíme španělštinu (ačkoliv takovou tu specifickou argentinskou) a utratíme své poslední argentinské pesos (co nám zůstane, vyměníme později na brazilské reais). Doporu­čení: Pokud si chcete „ulovit“ skutečně TOP zážitek, absolvujte výlet lodí, kterou doplujete přímo pod vodopád (potvrzení účasti a zaplacení je vždy až na místě, po zjištění volných kapacit, času a podobně). Většina z nás se ale vydá na dva hlavní treky, díky kterým uvidíme vodopády na argentinské straně opravdu důkladně. Po cestě pak možná potkáme i roztomilé opičky Mono Capuccino (malpa kapucínská), které nám jistě s radostí zapózují. Doplňu­jící informace: V ceně ovšem budeme mít i výlet úzkokolejným vláčkem přímo k nejvyššímu z vodopádů, jenž se nazývá Ďáblův hrtan. 

Zhruba po čtvrthodinovém výšlapu po chodníčku nad vodou ale dojdeme k samotnému vodopádu – ten pocit, který zde zažijeme, bude k nezaplacení! Ocitneme se totiž nad nejvyšším vodopádem – jeho délka je až 80 metrů. Suší odsud zřejmě neodejdeme, zejména za větrného počasí – pojmeme to ale jako příjemné osvěžení. Pod sebou ve vodě pak, při troše štěstí, spatříme také zlověstně vyhlížející kajmany! Dechberoucí ovšem budou i desítky barevných motýlů – někteří nám sednou na ruku či batoh a poputují kousek s námi. Po důkladné prohlídce se ale nakonec vrátíme k vláčku do centrální části areálu a odjedeme zpět do hotelu. S Argentinou se tedy pomalu rozloučíme a odneseme si z ní ty nejkouzelnější zážitky. TIP: Pokud budete mít ve večerních hodinách chuť na opravdu dobré hovězí, určitě si jej dopřejete! V Brazílii totiž vyzkoušíme také známé Churrasco – různé druhy hovězího masa, které se peče na úzkých a dlouhých nožích. Garantujeme gurmánský zážitek!

7. den: Nahlédnutí do Paraguaye a odlet do Ria

CIUDAD DEL ESTE – RIO DE JANEIRO

S ranním probuzením si budeme opět přemítat vzpomínky na překrásné vodopády Iguazú, už večer si však užijeme proslulé Rio de Janeiro! Jakmile se tedy nasnídáme, odjedeme nejprve do jedné z těch málo známých zemí – do Paraguaye. Za nějaký čas se ocitneme na místě tří států (tzv. Triple Frontera), které zahrnuje argentinský stát Misiones, brazilskou řeku Paraná a Paraguay – ten mimochodem nemá přímý přístup k moři. Naším konkrétním cílem ovšem bude druhé největší město Paraguaye s názvem Ciudad de Este (tento výlet máte v ceně zájezdu). Zde si užijeme opravdu nezapomenutelné okamžiky – CK garantuje TOP zážitky! 

Dále tedy přejdeme hranici, kterou tvoří druhá největší řeka kontinentu Paraná (hned po Amazonii), pak vyrazíme přes Most přátelství a konečně se ocitneme ve městě, které bylo dlouho pojmenované po bývalém paraguayském prezidentovi Stroessnerovi. Jako první nás v nedávno vybudovaném městě uvítají obchodní domy s poměrně kýčovitými fasádami. Milovníci nakupování tu ostatně budou v sedmém nebi. Ti, kteří dají přednost poznávání okolí, se ale projdou po jedné z hlavních ulic a pokochají se výrobou místního typického nápoje terere. Ten se pro změnu (oproti argentinskému maté) pije na studeno. Mnozí z nás budou všude kolem vnímat i velké množství lidí – Ciudad de Este je doslova lidské mraveniště (a není divu, neboť je také rušným městem obchodu na hlavním tahu mezi Peru, Bolívií a Brazílií/pobřežím Atlantiku)! Dle všeho zde budeme mezi Paraguayci a Brazilci jedinými turisty. 

Až nás město Ciudad de Este naprosto okouzlí, nastane čas jej opustit. Budeme totiž muset stihnout let do Ria de Janeira. Zamíříme na malé letiště u města Foz do Iguacu a rozloučíme se s vodopády. A pak už jen poletíme do „Města bohů“. Rio ostatně dostane do kolen mnohé z nás už při pohledu z letadla. Jakmile přistaneme v cíli, přesuneme se následně z letiště zabezpečeným soukromým transferem přímo do hotelu v centru. Dopo­ručení:Nabízí­me možnost zvýšit si hotelový standard a vybrat si z našich premium hotelů. Měli byste zájem o ubytování na nejznámější pláži světa, Copacabaně? Probudit se v hotelu JW Marriott Copacabana a za pár vteřin být přímo na pláži? Určitě do toho jděte! Stojí to za to.

8. den: Corcovado a Cukrová homole v ceně prohlídky města

COPACABANA – CUKROVÁ HOMOLE – CORCOVADO – MARACANA

První noc v Riu je za námi, před sebou však máme další kouzelné zážitky! Uvidíme ta nejznámější místa. Tohle město nabídne například nespočet fascinujících výhledů, ze kterých si nebudeme umět vybrat ten nejoblíbenější. A výborná poloha u břehu Atlantiku v zátoce Guadabara pak zaručí, že se zde budeme cítit velmi příjemně. Vyrazíme tedy za poznáváním. Na programu bude prohlídka města pronajatým autobusem se průvodcem (celá prohlídka v ceně zájezdu). A aby toho nebylo málo, necháme se také odvézt vláčkem až na Corcovadu k jednomu z novodobých divů světa – monumentální soše Krista. 

Tím ale naše dobrodružné okamžiky neskončí. Uvidíme totiž i všechny nejznámější pláže města, jako je například Copacabana a Ipanema. Na památku si též zakoupíme v místě naše první suvenýry a vydáme se dál, až k magické skále známé jako Cukrová homole či Homole cukru. Právě zde někdo kdysi napsal: „Přišel jsem do Ria zemřít. Když jsem uviděl toto, rozhodl jsem se žít.“ A my při pohledu na skálu pochopíme, proč se tak jakýsi neznámý rozhodl. Lanovkami se dostaneme až na vrchol tohoto monumentu a budeme zapáleně fotografovat. Do­poručení: Pokud byste měli zájem o let helikoptérou nad Riem, můžete si jej s klidem dopřát. Právě z Cukrové homole se vzlétá. Na výběr máte několik okruhů – můžete si tak vybrat, zda chcete vidět pouze pláže, nebo si zaletíte až k soše Krista. Ti, kteří pak zůstanou na zemi a dají vale létání nad městem, si dopřejí na Cukrové homoli kávu či drink a odejdou se kochat doslova magickým výhledem do okolí. Při troše štěstí budou moct někteří spatřit dokonce i opičky Mono Capuccino! 

Po důkladném výletování nám však s jistotou vyhládne, proto se následně vydáme na výborný oběd do ověřené restaurace. Jakmile uplyne potřebná siesta na regeneraci, vydáme se dál. Čeká nás totiž prohlídka známého stadionu Maracana. Ten býval dějištěm mistrovství světa ve fotbale v letech 1950 a 2014 (zahrál si zde několikrát i samotný Pelé). Co je však Riu ohromně vlastní? Přeci karneval! Bez toho by snad město nebylo úplné. Zastavíme se tak na místě, kde tato mohutná akce vrcholí – na známém Sambodromu. Toto dílo je počinem fenomenálního brazilského architekta Oscara Niemeyera, o němž se říká, že vytvářel poezii z betonu. Kdo si v tomto místě vyzkouší originální kostým na sambu? A pak bude naše prohlídka u konce. Vyrazíme proto na hotel, kde zájemci ochutnají třeba svou první caipirinhu. Tento alkoholický koktejl si kdekdo oblíbí! Skládá se z brazilského destilátu cachaça, ledu a limetky. Zkrátka je to výborný a osvěžující nápoj! I díky němu pak pochopíme, proč si ostatní lidé toto město zamilovali.

9. den: Město bohů a odpočinek na Copacabaně

COPACABANA, RIO DE JANEIRO

Další den budeme pokračovat v pěší prohlídce Ria. Nejprve popojdeme jen kousek od našeho hotelu a prozkoumáme čtvrť Lapa, ve které se nachází barevná Escadaria Selarón (v překladu Selarónové schody). Místo je poseto kachličkami snad z každého koutu naší planety! Odvážní si pak mohou během dopoledních hodin dopřát přísun čerstvé limetky v podobě caipirinhy. Na cestě nás ovšem čeká daleko více zážitků. Zájemci se budou moct například vyfotit s brazilskou vlajkou! 

Městské putování však není u konce, proto si to dále zamíříme rovnou k hlavní katedrále, která je naprosto výjimečná svým vzhledem. Někteří z nás se možná budou sami sebe ptát, kde má vlastně kříž? Poté popojdeme do centra, kde navštívíme zdaleka nejstarší kavárnu v Riu a dopřejeme si za odměnu kávu a dezert. U mlsání budeme krom jiného vnímat četné množství okolních obchůdků, na které samozřejmě také zbude čas. Zdárně občerstveni ale pokročíme po hlavní ulici a náhle se ocitneme v nové zóně přístavu, kde nás už z dálky upoutá jedna stavba – tedy Muzeum Zítřka. Jedná se o velmi zajímavou bílou budovu, která kdekomu připomene obrovskou turbínu. Kdo uhádne jméno jejího architekta? 

Pak se ale přesuneme do části starých přístavních doků, které dnes nabídnou moderní i příjemnou zónu s různými trendy gastro bistry. I toto je Rio de Janeiro. Zají­mavost: V roce 2016 se v Riu konala olympiáda, kvůli níž byly některé části města nedostupné. V současnosti ale slouží všem Cariocas (jak se nazývají obyvatelé města), jakož i turistům a ostatním návštěvníkům. Náš poznávací den ale zdaleka neskončí! Jen pár minut od gastro zóny se totiž nachází jedna z největších street artových maleb na světě, jejíž autorem je brazilský umělec Eduardo Kobra. Jen pro zajímavost – vznikla u příležitosti olympijských her, a dokonce si vysloužila zápis v Guinnessově knize rekordů! A nakonec, zcela uchváceni uměleckou tvorbou a poznatky o Riu, se vrátíme do hotelu. Odtud mohou se mohou zájemci ještě vydat (po malém oddechu) na nedalekou pláž Flamengo anebo se osvěžit další caipirinhou!

10. den: Caipirinha a samba, Flamengo a Ipanema

RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro je úchvatné město, které dokáže cestovatelům nabídnou plnou náruč zážitků, my však další den pojmeme odpočinkově. Za sebou totiž máme intenzivní poznávací dny a potřebujeme nabrat potřebnou energii. Ostatně, ocitnout se v Riu a nevyužít místní pláže na opalování, by byl doslova hřích! V nabídce ale budou pro zájemce i vodní aktivity, jako třeba surfování. Surfovat se dá i na Copacabaně i na Ipanemě, záleží pouze na zkušenostech. 

Většina z nás ale mile ráda využije prosté nicnedělání na pláži se skleničkou koktejlu v ruce – je libo další chutnou caipirinhu? Tělem nám projede neuvěřitelná energie, která je cítit skutečně na každém kroku a ve vzduchu se pak bude vznášet jakýsi zvláštní klid. Jak hlásal slogan na letišti v odletové hale, „Každý odchází trochu víc carioca“. A závěrem si mohou fandové fotbalu (při troše štěstí) užít i návštěvu fotbalového zápasu na slavné Maracaně! Takovou atmosféru lze zažít jedině na fotbalovém zápase v Brazílii (záleží na dostupnosti lístků, pro bližší informace se zeptejte vašeho průvodce).

11. den: Poslední drink a poslední koupání

RIO DE JANEIRO – EVROPA

Poslední hodiny v Riu budou před námi. Nasajeme tedy ještě naposled tu místní výjimečnou atmosféru a zbývající čas věnujeme třeba nákupu kvalitního brazilského rumu cachaça. A pokud si nebudeme vědět rady – průvodci nám jistě velmi rádi poradí, jakou lahev vybrat. S odpolednem už ale odjedeme soukromým transferem na mezinárodní letiště Rio de Janeiro-Galeão, odkud poletíme zpět do Evropy. Než se tak ale stane, budeme moct na letišti utratit své poslední brazilské reais. Když jsme do Ria přišli, Kristus na Corcovadu nás vítal s otevřenou náručí. Nyní nám přeje šťastný let. Pak už jen nastoupíme do letadla a přes Atlantik zamíříme domů.

12. den: Opět doma

EVROPA

Ani se nám nebude chtít věřit, že tato okouzlující dovolená skončila! Po příletu do Evropy tedy zamíříme do svých domovů a s rodinou a přáteli se s radostí podělíme o fascinující zážitky, které nám nikdy nikdo nevezme.   Poznávací zájezd Argentina, Brazílie na 12 dnůPoznávací zájezd Argentina, Brazílie na 12 dnůPoznávací zájezd Argentina, Brazílie na 12 dnůPoznávací zájezd Argentina, Brazílie na 12 dnůPoznávací zájezd Argentina, Brazílie na 12 dnů

Doprava

Během zájezdu nás čeká jeden dlouhý přesun z Buenos Aires do Iguazú. Tento přesun můžete za příplatek přeletět (v ceně příplatku jsou zahrnuté noci v Buenos Aires, snídaně a transfer). Přelet Iguazú – Rio de Janeiro máte už v základní ceně. Na kratší vzdálenosti a výlety se budeme přesouvat pronajatou dopravou – autobusy a mikrobusy.

Tuto destinaci lítáme exkluzivně s leteckou společností: KLM/AIRFRANCE/I­BERIA/LUFTHAN­SA/LATAM-GOL.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelech v průměru na úrovni 3*. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s TV a koupelnou. Nabízíme i možnost doubytování.

Typ hotelů používaných na zájezdu (změna vyhrazená): Buenos Aires – Rochester a podobný 2 noci, Foz de Iguazu – Foz Presidente a podobný 2 noci, Rio de Janeiro – Scorial/Ok a podobný 4 noci

Strava

V ceně jsou zahrnuté pouze snídaně. Stravovat se budete dle své chuti. Jihoamerická strava není příliš vzdálená evropské stravě, proto se nemusíte obávat, že byste se nenajedli.

Peníze

Množství závisí na Vaší osobní spotřebě. Doporučujeme minimální částku cca 550 € (2019). Můžete si vzít i kreditní karty VISA a Mastercard.

Fakultativní výlety

Tango večer v Buenos Aires (2 080 Kč) Prohlídka brazilských vodopádů Iguazu (1 040 Kč) Vstupné na Sambodróm během Karnevalu v Rio de Janeiro (1 820 Kč)

Ceny se vztahují k roku 2019.

Top místa na zájezdu

BUENOS AIRES Hlavní město Argentiny. Monumentální paláce, kavárny, obchodní domy, jihoamerická káva, argentinské víno, tango, přátelští lidé. To a mnohem více je Buenos Aires.

FOZ DO IGUACU Brazilské město, které leží na střetu hranic tří jihoamerických států Argentiny, Brazílie a Paraguaye. Nachází se jen kousek od vodopádů Iguazú.

VODOPÁDY IGUAZÚ Největší soustava vodopádů na světě. Jsou dvakrát delší a větší než slavnější Niagara. Rozléhají se na hranici mezi Bolívií a Argentinou. Většina vodopádů leží na argentinské straně, brazilská strana má lepší panoramatický výhled. Nejvyšší a nejkrásnější z vodopádů se nazývá Garganta del Diablo (Ďáblův hrtan) a je asi 70 metrů vysoký.

RIO DE JANEIRO Město Bohů. Ohromí Vás svou jedinečnou atmosférou a kontrastem nádherné přírody a pláží s moderním pulzujícím městem. Sugar Loaf Hill a socha Ježíše na Corcovadu jsou bezpochyby největším lákadlem Ria. Budete moci ochutnat typický brazilský míchaný nápoj a to na jedné z nejznámějších pláží světa – Copacabana. Část Ria byla v roce 2012 zapsána jako Kulturní krajina na Seznam světového dědictví UNESCO.

SUGAR LOAF HILL Cukrová homole, jeden z nejslavnějších symbolů Ria. Na vrchol, který má 396 metrů Vás vyveze sedačková průhledná lanovka. Budete se kochat dechberoucím výhledem na město a na záliv Guanabara.

CORCOVADO Na samotném vrcholu tohoto kopce, ve výšce 709 metrů, se tyčí socha Ježíše, která žehná Riu od roku 1931. Měří 30 metrů a váží 1000 tun. Název Corcovado pochází z indického jazyka a znamená Hrbáč.

Brazílie a Argentina

Brazílie a Argentina

Země: Brazílie

Ubytování: Brazílie a Argentina

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Září

Délka pobytu: 12 dnů

č. zájezdu: 448062/105
snídaně
letecky
od96 990,-/osoba
  Argentina, Uruguay, Paraguay, Brazílie - Barevné rytmy

  Argentina, Uruguay, Paraguay, Brazílie - Barevné rytmy

  Země: Argentina, Brazílie,…

  Středisko: Rio de Janeiro, Buenos Aires,…

  Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

  Termíny: Říjen - Květen

  Délka pobytu: 15 dnů

  Osob: 1-2, 1 osoba

  č. zájezdu: 410912/1
  snídaně
  letecky
  od89 990,-/osoba
   Argentina, Uruguay, Brazílie

   Argentina, Uruguay, Brazílie

   Země: Argentina

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Srpen - Prosinec

   Délka pobytu: 12 dnů

   č. zájezdu: 461056/33
   snídaně
   letecky
   od72 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy

    Poznávací zájezdy letecky i autobusem z Brna, Prahy a Ostravy a dalších měst.

    Poradíme při výběru správného poznávacího zájezdu, aby jste se nehonili a užili si zážitky plnými doušky.

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Poznávací zájezdy Londýn 2023

    Poznávací zájezdy a eurovíkendy do Londýna se Summit Tour

    Pojeďte s námi poznávat a obdivovat hlavní město nejstaršího evropského demokratického zřízení, které má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Ponoříme se jak do keltské historie a nespočtu historických památek, tak do živé současnoti.

    Aktuálně

    1.6.2023

    Tipy na zajímavý zájezd každý týden

    První červnový týden přinášíme tip na úchvatný zájezd Křížem krážem USA.

    27.3.2023

    Sleva na poznávací zájezdy až 33%

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    13.3.2023

    Kam vyrazit na Velikonoce?

    Neseďte na Velikonoce doma a podívejte se do světa! Každý týden přinesem nový tip na zajímavý zájezd.

    RSS, více aktualit