Aloha Havaj!

č. zájezdu: 270140/72
od115 479,-/osoba
-9%sleva
Aloha Havaj! - Poznávací zájezdy

Aloha Havaj!

Země: USA


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Listopad

Délka pobytu: 11 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Slevy

Popis:

Zelená džungle, 4000 m vysoké sopky, pláže snů a surfaři. Zavedeme vás do nejkrásnější přírody, na nejkrásnější pláže ale i do TOP restaurací a doporučíme nejlepší shopping – to je Havaj. Káva z Kona, želvy, kulisy Ko’olau. Užijte si Havaj v malé skupince. Aloha! Zájezd pro ty, kteří chtějí aktivně poznat této nádherné ostrovy uprostřed Tichého oceánu. 

  • 3 největší a nejkrásnější ostrovy Havaje
  • známe tu každý sopečný kámen
  • každý ostrov je jiný, příroda, pláže, nákupy
  • vysoká kvalita služeb, bezpečnost

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, přelety Oahu-Maui-Big Island-Oahu, 8 x ubytování v 3* a 4* hotelech v pokojích pro dvě osoby, letištní transfery na Havaji, všechny transfery privátní dopravy, vstupné do národních parků, průvodce během poznávací části, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu, osobní výdaje, ESTU do USA, poplatky za zavazadla na letech v rámci USA, PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Oahu – Aqua Aloha Surf Waikiki***, 2 noci

Program:

1. den: Odlet na druhý konec zeměkoule

LETADLO – HONOLULU

Přelet okolo zeměkoule přesně na opačnou stranu až na ostrovy uprostřed Tichého oceánu. Přivítá nás příjemné letní počasí. Aloha, vítejte! Přilétáme ve večerních hodinách, transfer na známou pláž Waikiki a ubytování se na hotelu. Oddych/adaptace na změnu časového pásma.

2. den: Kráter Diamond Head, plantáž Dole a vyhlídka na celé město Honolulu

HONOLULU – OAHU

Kromě krásných azurových pláží, vás Havaj okouzlí tropickou přírodou a lávovým původem. Ráno začneme prohlídku celého ostrova Oahu výhledem na celé město Honolulu. Pokračujeme kolem Diamond Head okružní jízdou na nejjižnější bod ostrova a cestou zastavujeme na těch nejkrásnějších místech, kterými projíždíme. Nevíte, která lokální restaurace Vám uvaří nejlepší oběd? Inspirujeme se místními. Havajská pohoda je cítit na každém kroku. Po obědě nás čeká návštěva chrámu Byodo-in Temple spjatého s japonskou migrací na havajské ostrovy.

Neodmyslitelnou součástí je světové ananasové království, plantáž Dole, do kterého dorazíme za necelou hodinu. Celosvětová firma začínala právě zde a kdysi pokrývala většinu ananasové produkce ve světě. Můžete se těšit na nádherné čerstvé ananasy a bude i čas na cestu vláčkem Pineapple Express po plantážích nebo na procházku botanickou zahradou.

Individuální večerní program v srdci Waikiki. Vyzkoušíte noční koupání, zajdete na příjemnou večeři nebo se raději projdete rušným bulvárem a dáte si havajskou zmrzlinu Shaved Ice?

3. den: Havajské poke, nejstarší kávová plantáž a nejvyšší hora naší Země na Big Islandu

Oahu – Big Island

Ranní odlet na největší a nejjižnější ostrov havajského souostroví. Na stále geotermálně aktivním ostrově se ocitneme uprostřed skutečné Havaje. Jedna z nejlepších a nejexkluzivnějších káv na světě se pěstuje právě na vulkanické půdě tohoto ostrova. Projedeme se mezi avokádovými stromy, prohlédneme si nejstarší fungující kávovou plantáž oblasti a zjistíme, jak probíhá celý proces zpracování kávových bobů. Završíme to samozřejmě ochutnávkou místní kávy. 100% Kona káva je také výborný dárek pro známé a rodinu.

K obědu můžete v lokální restauraci ochutnat tradiční havajské POKE nebo si dát čerstvý úlovek dne. Po obědě zavítáme na jedno z nejposvátnějších a zároveň i nejkrásnějších míst na ostrově – Pu'uhonua o honaunau. Přiblížíme si historii Havaje na místě, kde byli pochováváni náčelníci a vysvětlíme si zákon Kapu.

Pronajatými auty se zkusíme dostat do návštěvnického centra nejvyšší hory naší Země. Od úpatí, které je 5 km pod mořskou hladinou, až po vrchol je Mauna Kea (4205m) vyšší než Mt. Everest. Příroda se mění a zeleně ubývá, zatímco my se z úrovně moře pokoušíme dostat až do výšky 3000 metrů. Zde uvidíte jeden z nejkrásnějších západů slunce ve svém životě. Úbočí hory poskytuje ideální podmínky také pro pozorování noční oblohy, i z toho důvodu se zde nachází několik světových observatoří. Na samotný vrch Mauna Kea se můžete nechat od návštěvnického centra dovézt jeepy s pohonem na všechna čtyři kola (fakultativně). Pokud plánujete pokračovat na absolutní vrchol, přibalte si zimní čepici a rukavice, je velká šance, že se budete moci i koulovat.

Rádi byste se proletěli vrtulníkem nad krátery všech pěti sopek? Nebo si chcete vyzkoušet plavání s delfíny v oceánu? Váš průvodce vše zařídí.

4. den: Nejkrásnější scenérie Havajských ostrovů

BIG ISLAND

Vyrážíme za poznáním. Zastavíme se v obchodě, koupíme si oběd na cestu a směřujeme na jih ostrova. Začínají se objevovat lávová pole a krajina se mění. Obydlí ubývá a my zastavujeme na pláži s černým pískem, kde se u piknikových stolů naobědváme. Zároveň se jedná o místo, kde můžeme velmi často pozorovat ohrožené karety obrovské, a to jak ve vodě, tak i na břehu.

Po příjemném obědě v přírodě pokračujeme do vulkanického národního parku. Volcano National Park je jediné místo, které je na Havaji pod patronátem UNESCO. Během krátké procházky sulfurovými poli s každým krokem ucítíme přítomnost aktivní sopky pod námi. Procházíme krajinou plnou orchidejí po cestě, která nás dovede až k výhledu na kráter sopky. Sopka Kilauea je nepřetržitě aktivní už od roku 1983 a v roce 2018 vystrašila celý svět.

5. den: Luxusní ostrov Maui s nejkrásnějšími plážemi

BIG ISLAND – MAUI

Odlétáme na ostrov MAUI, pokládaný za luxusní ostrov s nejdostupnějšími a nejkrásnějšími plážemi. Transfer napříč ostrovem do kdysi  hlavního města Havajského království – Lahaina. Kromě zachovaných historických budov a kdysi významného přístavu se půjdeme podívat i na symbol města – strom banyan.

Nad celým ostrovem se tyčí zelená sopka Haleakala, která je největší spící sopkou světa. Přímo z hotelu máme přístup na písečnou pláž v nedalekém letovisku Kaanapali, kde je západ slunce jedinečným a neopakovatelným romantickým zážitkem.Dáte si k večeři jeden z nejlepších steaků v USA?

6. den: Road to Hana – Cesta deštným pralesem s více než 600 zatáčkami a 42 mosty

MAUI

Pokud vás láká objevování dalších dobrodružství, brzy ráno vyrážíme na cestu zvanou Road to Hana. Cesta deštným pralesem vedoucí přes více než 600 zatáček a 42 mostů je celodenní dobrodružství, při kterém platí, že cesta je cíl. Z jedné strany prales, z druhé oceán. Zastavujeme na těch nejkrásnějších místech, které cestou potkáme. Nezapomeňte si přibalit plavky, ať se můžete vykoupat v jezírkách pod vodopády nebo na černé lávové pláži. Cestou si pochutnáte na čerstvé kokosové vodě nebo na právě dopečeném havajském banánovém chlebíku.

Duhové eukalypty lemující cestu a procházku lávovým tunelem zažijete jen na málo místech. Cestu zakončíme procházkou k Seven sacred pools, kde ucítíte sílu havajské přírody. Čeká nás cesta zpět na hotel. Prošli jsme spolu téměř celý ostrov.

Chcete dnes místo výletování radši jen oddychovat na pláži s koktejlem v ruce a kvítkem za uchem? Hotelový komplex se postará o havajskou pohodu. Nebo dáte přednost šnorchlování u podkovovitého ostrůvku Molokini? Orga­nizované výlety se pořádají každý den a na výběr máte v několika typů. Kráter Molokini patří k nejlepším šnorchlovacím a potápěčským místům světa s viditelností až 30m a to po většinu dní v roce.

7. den: Pearl Harbour a japonské torpédo pilotované sebevražedným kamikadze

MAUI-HONOLULU

Ranní pohoda na hotelu. Kolem poledne odlétáme zpět na OAHU, kde nás čeká prohlídka Pearl Harbouru. Uvidíme ponorku, areál, ve kterém se to všechno v roce 1941 stalo, i Battleship Missouri, na které byl podepsaný konec druhé světové války.Přesouváme se do nových hotelů na poslední 3 noci. Havajský západ slunce si můžete užít z hotelového baru nebo laguny. Chcete ještě dokoupit havajské suvenýry na luxusní obchodní ulici Kalakaua avenue vedoucí přes celé Waikiki nebo se objednat na lávovou masáž? Nyní je k tomu vhodný čas.

8. den: Vyzkoušíte si kurz surfování?

HONOLULU, WAIKIKI

Oddych na Waikiki. Kde jinde vyzkoušet kurz surfování než v jeho rodišti? Zařídíme Vám instruktora i zapůjčení surfu. Na skok navštívíme největší open-air nákupní centrum. Jistě Vás potěší, že jedna z nejnižších spotřebních daní v USA je právě na Havaji.Krevety a čepované pivo si dáme v restauraci Foresta Gumpa, BUBBA Gump. Ale i milovníci sushi nebo udon nudlí si zde přijdou na své.

9. den: Návštěva Polynéského kulturního centra

HONOLULU

Možnost celodenní fakultativní návštěvy Polynéského kulturního centra. Zde se na jednom místě seznámíme s kulturou, tanci, řemesly i pokrmy nejen Havajských kmenů, ale i kmenů Tahiti, Tonga, Fiji, Samoy a spoustou dalších.

Oddych po všech zážitcích si dopřáváme na bílých plážích v úžasné zátoce. Ty nejlepší už máme vytipované.

10. den: Rozloučení s Havají

LETADLO – DOMOV

Odlet domů.Nebo individuální prodloužení v hotelu na Waikiki. S mnohými máme osobní zkušenost a rádi poradíme.

11. den: Vítejte doma!

DOMOV

Přílet domů a sdílení zážitků s rodinou a přáteli.

 Aloha Havaj! - Poznávací zájezdyAloha Havaj! - Poznávací zájezdyAloha Havaj! - Poznávací zájezdyAloha Havaj! - Poznávací zájezdy

Slevy

Chytrá záloha

Využijte nabídku CHYTRÉ ZÁLOHY 10 000 Kč na zájezdy od 1.9.2020.

Při nákupu zájezdu s odletem po 1.9.2020 můžete uhradit zálohu na 1 osobu pouze ve výši 10 000 Kč, nemusíte tak hradit 50 % zálohu.

U ostatních zájezdů se platí úhrada zálohy 50% z původní katalogové ceny.

Aktuálně

12.8.2022

Zájezdy do exotiky se slevou nyní až 25%

Slevy na poznávací zájezdy first minute až 25%

12.8.2022

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

27.4.2022

Změna vstupních podmínek na Kubu

S účinností od 6. dubna 2022 Kuba ruší povinnost předložení očkovacího certifikátu i negativního PCR testu.

RSS, více aktualit