Poznávací zájezd 3 x nej Afriky s komfortním ubytováním

Velice oblíbený zájezd do Afriky na 9 dní se snídaní

č. zájezdu: 270103/72
od54 925,-/osoba
-35%sleva
Poznávací zájezd 3 x nej Afriky

Poznávací zájezd 3 x nej Afriky s komfortním ubytováním

Země: Botswana

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Duben - Březen

Délka pobytu: 9 dnů


Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Expresní zájezd po nejlepších místech Afriky. Úchvatné Kapské město, nejmohutnější vodopády Afriky a nejlepší safari. Odběhněte si na chvíli z práce oddychněte si v exotické Africe. Svezete se lanovkou na Stolovou horu, ochutnáte nejlepší vína v Groot Constancia. Vyhutnáte si divoké scenérie na Mysu dobré naděje, budete se potápět s bílým žralokem, projedete safari mezi slony v terénních autech. Můžete si vyzkoušet bungee jumping z vodopádu nebo vyzkoušet rafting. Na tuto intenzívní cestu budete dlouho vzpomínat.

Zájezd máme i v prodloužené kombinaci a relaxem

3 x nej Afriky a relax na Mauriciu
3 x nej Afriky a relax na Zanzibaru
3 x nej Afriky a all inclusive relax v Mosambiku

Popis:

Absolvujte nezapomenutelný poznávací zájezd, díky němuž poznáte tři nejkrásnější místa na jihu Afriky! Nechte se oslnit nejmohutnější africkými vodopády Victoria Falls, kosmopolitním Kapským Městem, nejlepším safari v Africe na břehu řeky Chobe, slavným Mysem Dobré naděje, kolonií tučňáků v Simon´s Town či výstupem na Stolovou horu. Tato aktivní dovolená na exotickém jihu Afriky se vám dozajista vryje do paměti i srdce!

  • 3 nejkrásnější místa jihu Afriky
  • kosmopolitní Kapské město, slavný mys Dobré naděje a Stolová hora
  • Vic Falls, 111 metrů vysoké vodopády na řece Zambezi
  • nejlepší safari v Africe – Chobe Waterfront a Botswana – země slonů

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku do Kapského Města a zpět z Johannesburgu, přelet Kapské Město – Johannesburg – Victoria Falls, letištní poplatky, 6× ubytování v 3* a 4* hotelech ve dvoulůžkových pokojích, 6× snídaně, letištní transfery v Africe, prohlídky dle programu, privátní dopravu během prohlídek a safari, safari v Chobe s obědem, vstupné do národního parku Chobe, vstupné do památek a atrakcí, průvodce, pojištění proti insolventnosti.

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, víza do Zimbabwe, fakultativní výlety, PCR testy a antigenní testy, PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Kapské město – Park Inn by Radisson Foreshore****, 3 noci

Program:

1. den: Přelet přes rovník

KAPSKÉ MĚSTO

Čeká nás odlet z Evropy a následný přelet přes celou Afriku až na její konec. Zde si užijeme to největší exotické dobrodružství!

2. den: Jižní kříž nad Stolovou horou

KAPSKÉ MĚSTO

Po dlouhém letu konečně přistaneme v Kapském Městě, které mnozí cestovatelé označují za nejkrásnější město světa. A mají pravdu. Ráj na zemi evokuje nejen úžasná poloha mezi modrým oceánem a obrovskou Stolovou horou, ale i svahy porostlé vinnou révou. I proto naše první kroky povedou na úpatí Stolové hory. Našimi auty vyjedeme ke stanici lanovky. Ti, kteří budou chtít „ulovit“ větší zážitky, mohou na její vrchol vystoupat pěšky. CK zná nejlepší turistický chodník, a tak se nadšení pěší turisté dostanou do srdce dechberoucí přírody ve středu třímiliónového města daleko snadněji. Na výstup budou vyčleněny zhruba dvě hodiny. Zajíma­vost: CK však zaznamenala i výstup v rekordním čase 52 minut! 

Ti, co dají přednost jízdě lanovkou, si pak vrchol Stolové hory v klidu projdou během jedné hodiny. Mezitím se mohou občerstvit i výbornou kávou a věnovat se ku příkladu fotografování damanů skalních, kteří leckomu připomenou tak trochu přerostlá morčata. Dopo­ručení: Pokud si chcete užít procházku na vrcholu hory skutečně plnohodnotně, směřujte ji k oblasti Maclears Beacon, kde si vychutnáte ty nejkrásnější výhledy třeba na Robben Island, kde byl 18 let vězněn Nelson Mandela. Zdálky ovšem spatříte i skvostné skalní útvary nazývané Lví hlava, Ďáblův vrchol a 12 apoštolů na jihu. Zde všichni pochopíme, proč je Kapské Město tolik oceňované.

Nakonec se plni prvních zážitků svezeme panoramatickou a otočnou lanovkou dolů do města, kde už na nás bude čekat ubytování v samotném centru. Tím však den neskončí. Ještě si totiž užijeme večerní procházku s průvodcem – konkrétně se vydáme nejdelší městskou ulicí, ve které se nachází nespočet historických viktoriánských domů. A pak přijde čas večeře. Kdo ochutná ražniči z pštrosa, krokodýla nebo antilopy kudu? Na výběr však budou i klasické steaky, které mohou svou lahodností konkurovat klidně i těm argentinským! K dobrému jídlu nám také zahraje energická africká hudba – některé z nás dokonce rozpohybuje! Zažijeme svou první noc na africkém kontinentu, odkud lidé údajně pochází. A s CK se zde budeme cítit skutečně jako doma! 

3. den: Hledáme Bludného Holanďana na Mysu dobré naděje

KAPSKÉ MĚSTO

Jakmile se rozední, vydáme se poznávat další úchvatná africká zákoutí. Za ranního světla budou doslova bezkonkurenční! Naše kroky nasměrujeme konkrétně do okolí Kapského Města (pojedeme asi 50 km jižně od města), které nabídne dokonalou krajinu v podobě horských masivů i bouřlivého moře. Všude kolem uvidíme lachtany či tučňáky, ale také hrozny plné cukru, z nichž se vyrábí místní skvostná vína. Vnímat budete též příjemné a osvěžující mikroklima. A pak se pokocháme i zátokou Hout Bay, která dříve bývala překladištěm dřeva. Spatřit zde budeme moct při troše štěstí i velryby! Poté však zamíříme do Národního parku Table Mountain (UNESCO), na absolutní jih kontinentu. 

V hlavě se nám během výletu budou honit různé otázky, jako například, zda již v tento den konečně uvidíme pštrosy, antilopy či opice. Následně se ale vydáme na patnáctiminutovou procházku k majáku na Mysu Dobré naděje, a pokračovat budeme plynule hodinovou túrou do nádherné přírody kolem Diasovy pláže. Zde si užijeme fascinující výhledy a dopřejeme si i foto pauzu, abychom mohli zvěčnit Mys Dobré naděje na bezkonkurenčních fotografiích. Za­jímavost: Prá­vě na Mysu Dobré naděje zakotvil v roce 1488 Portugalec Bartolomeu Dias (známý mořeplavec) a v roce 1895 ho obeplul i pradědeček ředitele CK SEN. 

Na Mysu Dobré Naděje se ještě chvíli zdržíme a prozkoumáme třeba kilometrovníky, díky kterým se dozvíme také vzdálenost mezi Českem a Afrikou. Neopomeneme si říct i několik zajímavostí o Mysu – jako například, že se ho námořníci obávali. Když ho však obepluli, získali velkou šanci na zbohatnutí. Po obeplutí Mysu totiž nemířili na jih (kde už je jen nehostinná Antarktida), ale plavili se dál na východ do klidnějších vod. Obohaceni novými poznatky se ovšem vydáme dál. Pokocháme se nádhernými plážemi, tyrkysovým ledovým oceánem, ptačím rájem či divokou přírodou – tyto pohledy budou nezapomenutel­né! Zajímavos­t: Věděli jste, že místní vody prý křižuje „loď duchů“, která je známá pod názvem Bludný Holanďan?

Pak se ale přesuneme k rozlehlé zátoce False Bay, kde se budou moct zájemci vykoupat či si aspoň smočit nohy. Ostatní se však mohou kochat obratnými surfaři (údajně zde surfovala i Agatha Christie) a naslouchat dalším zajímavým faktům o třetím nejstarším městě země a o původu tamějšího domorodého kmene, který si říká Hotentoti. Od června do listopadu je zde také šance vidět velryby! Ovšem, jakmile načerpáme potřebnou energii, čeká nás další přesun. Odbočíme tedy zpět ke Stolové hoře a zamíříme do nádherných a naprosto výjimečných vinic. Jsou totiž považovány za nejstarší v subsaharské Africe s více než 330letou kontinuální historií. Absolvujeme procházku po vinicích a pokocháme se okolními sceneriemi. 

Obdivovat budeme na vinicích především hlavní dům, který je zářnou ukázkou první holandské architektury z dob prvního guvernéra Simona van der Stela (17. století). Dále se samozřejmě neobejdeme ani bez vinné ochutnávky! Na výběr bude nejen místní Sauvignon Blanc, ale třeba i barikové Chardonnay a speciální červené víno – ostatně, odrůdu Pinotage si zde zamiluje každý! Zajíma­vosti: Za posledních deset let získala vína z této unikátní vinice až 66 zlatých medailí! Místní ojedinělá vína bývala ostatně oblíbená i mezi významnými osobnostmi – vychutnával si je dokonce i Napoleon Bonaparte, pruští a francouzští králové, Charles Dickens či Charles Baudelaire, který tento vinný mok přirovnává ve své publikaci Květy zla ke rtům milované.

Za sebou budeme mít skvostné okamžiky s puncem luxusu, kvality i historie. Náš den tím ale zdaleka neskončí! Ještě si totiž užijeme skvělou večeři. Za ochutnání zde rozhodně stojí mořské plody. Studený oceán ostatně produkuje ty nejlepší na světě. Na výběr budou krevety, ústřice, úžasné mušle či ryby, které najdeme pouze v okolí Kapského Města. CK doporučuje restauraci Den Anker (Kotva), která sídlí ve starém hangáru. Dnes jde o jednu z nejluxusnějších restaurací města na březích přístavu. V podniku nabízí krom jiného i rozmanité druhy piva z rodinných pivovarů a mají též vinnou kartu oceněnou jako „Platinium“ podle Dinners Club. Při lahodném jídle a pití pak zhodnotíme uplynulý den s ostatními cestovateli a řekneme si, co se nám líbilo nejvíce. S CK uvidíme zkrátka nemožné! Bude to den jako z pohádky.

4. den: Diamanty, fotbal a rugby

KAPSKÉ MĚSTO

Další den budeme věnovat ryze centru Kapského Města. Se zkušeným průvodcem se tedy bezpečně projdeme tamějšími uličkami a navštívíme i trhy s výrobky a suvenýry z celé Afriky. Naprosto dokonalým zážitkem (nejen pro fotografy) pak bude pestrobarevná čtvrť Bo-Kaap. Zde uvidíme domečky zbarvené do odstínů červené, zelené, žluté, hnědé, černé či tyrkysové. Jedná se o muslimskou čtvrť, kde žije především indicko-malajská komunita. Následně se přesuneme do Muzea diamantů. Tady se totiž nejen těží, ale také se s nimi ve velkém obchoduje. Nezapomene si samozřejmě vysvětlit těžbu samotnou i jejich zpracování. Na vlastní oči též spatříme kopie těch nejznámějších a nejdražších diamantů světa. Zájemci si budou moct koupit i vkusné výrobky za ty nejlepší ceny. 

Okouzleni diamantovým třpytem se však posuneme dál. Obdivovat totiž půjdeme fotbalový stadion, který je naprostým architektonickým skvostem nebo nejnavštěvovanější atrakci celého kontinentu – zábavní centrum Waterfront. Tady najdeme velké množství restaurací, obchodů i krásných míst k procházkám. Naše loučení se s Kapským Městem bude mít zkrátka punc dokonalosti! Do­poručení: A ti, kteří zatouží po adrenalinovém zážitku, si mohou dopřát ku příkladu potápění s bílým žralokem! CK tento zážitek fakultativně zajistí – je ale třeba jej objednat předem. Právě v okolí Kapského Města jsou totiž ty nejlepší podmínky pro pozorování žraloka bílého, neboť v oblasti žije jeho oblíbená pochoutka – lachtan. 

5. den: Mosi Oa Tunya – Kouř, který hřmí a krása Viktoriiných vodopádů

KAPSKÉ MĚSTO – VICTORIA FALLS

Před námi je přelet na sever do Zimbabwe (s krátkým mezipřistáním v Johannesburgu). V časných ranních hodinách tedy opustíme Kapské Město a zamíříme na letiště. Kolem oběda konečně přistaneme na Letišti Victoria Falls. Vstoupíme na místě, kde Dr. David Livingstone objevil nádherné a monumentální vodopády. Místní obyvatelé je nazývají Mosi Oa Tunya – v překladu „Kouř, který hřmí“. Sami se přesvědčíme o tom, jak je tento název příznačný. Budeme mít totiž dostatek času na to, abychom si tento přírodní div užili. Zajíma­vost: V roce 2008 byly vodopády Victoria Falls zařazeny mezi sedm přírodních divů světa. A pokud jste již spatřili na vlastní oči vodopády Iguazú nebo Niagara, zde si budete připadat jako objevitelé.

U vodopádů nás pak potěší minimum návštěvníků, budeme je tak mít téměř jen pro sebe. Zvýšená opatrnost se tu ale vyplácí – ve většině úseků totiž není vybudované zábradlí. Pocítíme tak dokonalou divočinu. Jakmile se však pokocháme vodní masou, čeká nás prohlídka stejnojmenného města Victoria Falls a jeho okolí. Právě zde uvidíme volně pobíhající slony, antilopy či pasoucí se prasata savanová. Lidé jsou zde na přítomnost divokých zvířat zvyklí, a tak dokonce před supermarketem krmí paviány. Na africkém kontinentu nic neobvyklého – pro nás pohled jako ze snu. Afrika se nám začne postupně dostávat pod kůži. Na závěr dne si také řekneme pár zajímavostí, jako například – jaký je rozdíl mezi Matabele a Shona nebo odkud je Bobby.

6. den: V zemi slonů

KASANE-CHOBE NATIONAL PARK

Další den nás čeká celodenní safari v Botswaně na břehu řeky Chobe. Nasedneme tedy do stylových safari aut a vydáme se pozorovat hrochy, krokodýly, lvy, impaly a hlavně slony. Užijeme si kombinované safari na souši a na vodě. Zajímavos­ti: Národní park Chobe patří mezi deset nejlepších parků světa a je jednoduše úžasný. A co se týká slonů, jde o nejlepší národní park světa. Zdejší rostoucí populace slonů je zajištěná hlavně díky tomu, že se v Botswaně musí dodržovat zákaz jejich lovu. Do Národního parku tak „utíkají“ dokonce i sloni z okolních zemí a hledají zde bezpečí. 

Na tomto místě si ostatně slony zamilujeme a pochopíme, jak jsou to úžasná zvířata. Dokážou se totiž přizpůsobit extrémně suché zemi, jako je například Namibská poušť anebo i zelené krajině, jakou nabízí Zimbabwe. Čeká nás dokonalý den v africké divočině, který se nám vryje hluboko do paměti. Zajíma­vosti: Místní sloní stádo vede alfa samice, která si vychovává svou nástupkyni. Tu většinou najdete na konci skupiny. Jinak co se týká Botswany samotné, představuje africkou zemi, která v podstatě předběhla i většinu evropských zemí. Je to místo s nejstarší africkou demokracií, stabilní politikou a trvale udržitelným cestovní ruchem. Národní park Chobe je pak příkladem toho, jak Afrika umí využít své přírodní bohatství.

7. den: Rafting na Zambezi? Bungee? Procházka s lvy? To vše se zde dá!

VICTORIA FALLS

Následující den budeme zpracovávat úchvatné zážitky z Národního parku Chobe. Napomůže nám k tomu i volný den (nejen) u vodopádů. Aktivní zájemci však mohou absolvovat i různé fakultativní aktivity. Dopo­ručení: Pakli­že patříte mezi ty akčnější, zvolte si kombinaci zážitků 3 v 1. Své dobrodružství zahajte například vyhlídkovým letem nad vodopády, pak absolvujte setkání se lvy v soukromé rezervaci, a nakonec se plavte při západu slunce po řece Zambezi (v národním parku na klidné řece nad vodopády). Zde se vám naskytne skvělá šance spatřit slony, žirafy, antilopy, hrochy a krokodýly na břehu či ve vodě. 

Doplňující informace – přelet nad vodopády: Let vrtulníkem nezabere mnoho času. Konkrétně se létá nad horním tokem řeky před vodopády a také přes samotné vodopády až k místu, kde začíná úžasný kaňonový systém řeky Zambezi. Za 12 minut uděláte nad vodopády dvě „osmičky“, tudíž nepropásnete ani okamžik při kochání se tímto přírodním skvostem. Jen pro zajímavost – Victoria Falls neboli Viktoriiny vodopády byly v roce 2008 zapsány na seznam sedmi přírodních divů, během letu je tak spatříte až z výšky 600 metrů! Odlety vrtulníku jsou realizovány každých 30 minut. Celá aktivita pak trvá přibližně 90 minut. Vstupné do národního parku ve výši 15 USD se hradí přímo na místě.

Doplňující informace – setkání se lvy: Ochrana přírody je stále aktuálnějším tématem, proto se i CK snaží podporovat smysluplné projekty. Jedním z nich je projekt na záchranu afrických lvů. Záchranná stanice ve Victoria Falls ve spolupráci s organizací ALERT odchovává a připravuje lví skupiny k vypuštění do volné přírody v Zimbabwe ale i jinde v Africe. Při fakultativním výletu se tak podrobně seznámíte s projektem, podpoříte tuto unikátní aktivitu a zažijete setkání se lvy tváří v tvář. Nejprve se do těsné blízkosti lvů dostanete při jízdě chráněným autem a následně ve speciálně upravené pozorovatelně, odkud budete moci pořídit ty nejúžasnější fotografie lvů při krmení. Pozorovatelna je pod úrovní terénu, takže vaše fotografie získají unikátní úhel, kterého byste ve volné přírodě neměli šanci dosáhnout. Při tom všem od vás budou tito majestátní „pánové savany“ vzdáleni jen pár metrů. Jedná se o dokonalý zážitek, který si milovníci lvů nesmí nechat ujít.

Doplňující informace – plavba po řece Zambezi: Sjíždění řeky Zambezi je považováno za nejdivočejší komerční rafting na světě. To znamená, že je určeno téměř všem. Množství peřejí a kilometrů absolvovaných za jeden den určuje hladina řeky. Zážitek je však garantován, ať už proplujete čtrnácti nebo sedmnácti peřejemi. Tato půldenní aktivita bývá vůbec nejsilnějším zážitkem během zájezdu. Zvládne ji ostatně běžně zdatný člověk bez strachu z vody. Zažijte tedy dravost řeky na vlastní kůži, a doplňte svou dovolenou o adrenalin! Cena zahrnuje dopravu, rafting, výstroj. Poplatek za vstup do národního parku ve výši 10 USD/1 osoba platí každý osobně přímo na místě.

Na své si ovšem přijdou o tomto volném dnu i milovníci poněkud klidnější turistiky. Zájemci se totiž mohou vydat také na půldenní výlet do Zambie. Městečko Livingstone a stejnojmenné muzeum věnující se přírodě a historii oblasti rozhodně stojí za vidění! Nedaleko se pak nachází i ukázková tradiční vesnice, kde je možné na vlastní oči vidět, jak kdysi lidé u Victoria Falls žili. Cesta ale nabídne i úchvatné pohledy na vodopády ze zambijské strany. Doporu­čení:Milovníci adrenalinových sportů si mohou skočit v lokalitě i bungee jumping do 111metrové rokle! Díky seskoku se dostanete téměř do místa, kde se dá dotknout vody v řece Zambezi. A pokud nebudete mít adrenalinu stále dost, můžete vyzkoušet i zipline a překonat jím kaňon Zambezi či se zhoupnout na houpačce z mostu. Udělejte krok do neznáma a pohoupejte se na laně kousek nad hladinou vody!

Jak je vidno, možnosti aktivit jsou na tomto místě téměř nevyčerpatelné! Dalším unikátním zážitkem je také jízda na afrických slonech. V této lokalitě to není tak běžné, jelikož afričtí sloni nebyli využíváni pro práci (tak jako například v Indii nebo na Srí Lance). O to více je ale tento zážitek unikátnější. A aby toho nebylo málo, zájemci o vodní radovánky se zde mohou též potápět se žraloky anebo dokonce s krokodýly! TIP: V m­além nákupním centru Elephants Walk toto můžete zažít. Ponořte se do bazénu s obrovskými krokodýly nilskými!

A nakonec nepřijdou zkrátka ani nadšenci do nakupování! Na místním trhu nebo v krámcích na hlavní ulici je možné si užít „shopping“ do sytosti a nakoupit třeba i nějaké ty suvenýry na památku. Vyplácí se tu však důkladně hledat a také smlouvat o ceně! Koneckonců, Victoria Falls je nejlepší místo v Africe (nejen) pro tuto aktivitu.

8. den: Out of Africa

VICTORIA FALLS – JOHANNESBURG – EVROPA

Náš pobyt v Zimbabwe se bude pomalu a jistě blížit svému zakončení. Než však odjedeme na letiště, naskytne se ještě příležitost absolvovat opomenuté aktivity! Kdo vyzkouší na poslední chvíli let vrtulníkem či procházku se lvy? A ti, kteří si budou chtít užít naprostý klid a odpočinek, mohou samozřejmě zůstat u hotelu a nasávat poslední zbytky naprosto úchvatné africké atmosféry. Jakmile se ale čas překlene do odpoledne, přemístíme se všichni na letiště a odletíme naprosto omámeni Afrikou do svých domovů. 

9. den: Přílet domů z jižní polokoule

EVROPA

Po absolvování dlouhého letu přiletíme z Afriky zpět do Evropy. Budeme však jiní – africký kontinent nás změní a zanechá v nás hlubokou stopu i nespočet okouzlujících vzpomínek. Nejeden cestovatel pak také zatouží po návratu do této rozmanité země!Poznávací zájezd 3 x nej AfrikyPoznávací zájezd 3 x nej AfrikyPoznávací zájezd 3 x nej AfrikyPoznávací zájezd 3 x nej Afriky

Ubytování

Kapské město: Park Inn by Radisson Foreshore / Holiday Inn Express / Fountains a podobný 3 noci *
Victoria Falls: Pamusha lodge a podobnýToto jsou naše preferované hotely.
Johannesburg: Holiday Inn / Southern Sun a podobný
Hotely na konkrétních termínech jsou někdy i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.

Doprava

Budeme se přesouvat mikrobusy, které budou pouze pro nás. Nečekají nás žádné 400 km přesuny, pouze lokální transfery. Největší vzdálenosti přeletíme (čekají nás 3 přelety). Bližší informace najdete v itineráři zájezdu.

Strava

Vezměte si jen vysloveně sladkosti, bez kterých si neumíte představit pobyt. Do země je povoleno dovézt jeden litr tvrdého alkoholu. Z nápojů zde koupíte vše od Coca Coly přes pivo, cider až po prvotřídní whisky. Angličané pijí whisky, Búrové brandy, černoši chibuku a my? Doporučujeme ochutnat „Rock Shandy“, Savannu a Amarulu – ta chutná hlavně dámám. Dá se koupit i voda v 1,5 l lahvích. Jídlo se velmi neliší od našeho a výběr je velmi široký. Ochutnáme skvělé čerstvé ryby, božské steaky, pštrosa, krokodýla… a pokud chcete, tak i červíky mopane.

V ceně zájezdu jsou snídaně. Ostatní stravu si budeme kupovat přímo na místě. Je chutná, cenově přístupná. Hlavními jídly budou snídaně a večeře. Ceny v restauracích se pohybují okolo 10– 25 eur podle jídla. Říká se, že láska k zemi prochází žaludkem. Rádi Vám zprostředkujeme ty nejlepší restaurace a bary. Ptejte se vašeho průvodce.

Peníze

Afrika není levný světadíl, spíše naopak. Jihoafrickou měnu můžete používat i v Zimbabwe. V Zimbabwe se kromě toho všude platí eury nebo americkými dolary. Jako kapesné doporučujeme částku cca 300 – 400 eur + 100 USD v hotovosti, která pokryje náklady na stravu, menší vstupné, suvenýry apod. USD (americké dolary) použijete hlavně na víza Zimbabwe + vstupné na Victoria Falls. Vezměte si USD nebo EURA, a to raději v menších bankovkách. Bude se Vám hodit i kreditní karta. V Zimbabwe, kvůli obrovskému kurzu amerického a zimbabwského dolaru, platbu kartou ani výběr z bankomatu vůbec nedoporučujeme, je to extrémně nevýhodné. Kreditku používejte POUZE v Jihoafrické republice.

VSTUPNÉ DO památek, národních parků atd. si hradí každý sám PŘÍMO na místě. Předpokládaná výška základních nákladů na vstupy je cca 50 EUR.

Cena vstupů

  • Simons Town 55 ZAR
  • Stolová hora 265 ZAR
  • Viktoriiny vodopády 30 USD – ideální platit přímo v USD

Aktuálně

27.3.2023

Sleva na poznávací zájezdy až 33%

Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

13.3.2023

Kam vyrazit na Velikonoce?

Neseďte na Velikonoce doma a podívejte se do světa! Každý týden přinesem nový tip na zajímavý zájezd.

9.3.2023

Nový let Praha - Burgas na 7 dnů

rádi bychom Vás informovali, že vzhledem k velkému zájmu o zájezdy do BULHARSKA, přidáváme jeden zkrácený pobyt na 7 DNÍ s odletem z Prahy do Burgasu, a to ve velice žádaném a atraktivním termínu 28.06. - 04.07.2023!!

RSS, více aktualit