Poznávací zájezd 3 x nej Afriky s komfortním ubytováním

Velice oblíbený zájezd do Afriky na 9 dní se snídaní

č. zájezdu: 270103/72
od63 545,-/osoba
-29%sleva
Poznávací zájezd 3 x nej Afriky

Poznávací zájezd 3 x nej Afriky s komfortním ubytováním

Země: Botswana

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen - Květen

Délka pobytu: 9 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Expresní zájezd po nejlepších místech Afriky. Úchvatné Kapské město, nejmohutnější vodopády Afriky a nejlepší safari. Odběhněte si na chvíli z práce oddychněte si v exotické Africe. Svezete se lanovkou na Stolovou horu, ochutnáte nejlepší vína v Groot Constancia. Vyhutnáte si divoké scenérie na Mysu dobré naděje, budete se potápět s bílým žralokem, projedete safari mezi slony v terénních autech. Můžete si vyzkoušet bungee jumping z vodopádu nebo vyzkoušet rafting. Na tuto intenzívní cestu budete dlouho vzpomínat.

Zájezd máme i v prodloužené kombinaci a relaxem

3 x nej Afriky a relax na Mauriciu
3 x nej Afriky a relax na Zanzibaru
3 x nej Afriky a all inclusive relax v Mosambiku

Popis zájezdu

Absolvujte nezapomenutelný poznávací zájezd, díky němuž poznáte tři nejkrásnější místa na jihu Afriky! Nechte se oslnit nejmohutnější africkými vodopády Victoria Falls, kosmopolitním Kapským Městem, nejlepším safari v Africe na břehu řeky Chobe, slavným Mysem Dobré naděje, kolonií tučňáků v Simon´s Town či výstupem na Stolovou horu. Tato aktivní dovolená na exotickém jihu Afriky se vám dozajista vryje do paměti i srdce!

 • 3 nejkrásnější místa jihu Afriky
 • kosmopolitní Kapské město, slavný mys Dobré naděje a Stolová hora
 • Vic Falls, 111 metrů vysoké vodopády na řece Zambezi
 • Chobe Waterfront v Botswaně – země safari a slonů
 • slevy na zájezdy 3 x nej Afriky jsou dynamické a průběžně se snižují

Program zájezdu

1. den: Přelet přes rovník

KAPSKÉ MĚSTO

Odlet z Evropy, přelet přes celou Afriku až na její konec.

2. den: Jižní kříž nad Stolovou horou

KAPSKÉ MĚSTO

Přílet do města, které mnozí označují za nejkrásnější město světa. A mají pravdu. Úžasná poloha mezi modrým oceánem a obrovskou Stolovou horou, svahy porostlé vinnou révou evokují ráj na zemi. I proto naše první kroky povedou na úpatí Stolové hory. Našimi auty vyjedeme ke stanici lanovky. Ti, kteří chtějí ulovit větší zážitky, budou mít možnost na „Stolovku“ vystoupat pěšky. zná nejlepší turistický chodník a vy se dotknete úžasné přírody ve středu 3miliónového města. Na výstup máte 2 hodinky. rekord je 52 minut. Lanovkáři se na vrcholu hodinku projdou, dají si výbornou kávičku a vyfotí si damany skalní. Procházka směřuje k Maclears Beacon a každý si vychutná výhledy na Robben island, kde byl 18 let vězněn Nelson Mandela, ale i výhledy na Lví hlavu, Ďáblův vrchol a 12 apoštolů na jihu. Už všichni chápeme, proč je Cape Town tak oceňován. Společně se svezeme panoramatickou, otočnou lanovkou dolů. Ubytování v absolutním centru města. Večer procházka s průvodcem nejdelší ulicí města plnou historických viktoriánských domů. Ochutnáte na večeři talíř s ražniči z pštrosa, krokodýla, kudu? Nebo vyzkoušíte steaky, které mohou klidně konkurovat těm argentinským? Africká hudba nás dostane do varu. Jsme v Africe, na kontinentu, odkud pocházíme a jaksi to cítíme. Se SNEM jsme tu jako doma! 

3. den: Hledáme Bludného Holanďana na Mysu dobré naděje

KAPSKÉ MĚSTO

Za nejkrásnějšího světla vyrážíme na den, který bude pro vás jedním z nejlepších ve vašem životě. Hory a bouřlivé moře 50 km jižně z Kapského města. Lachtani, tučňáci a hrozny plné cukru, které tvoří úžasná vína. Kapské Město a jeho okolí má úžasné mikroklima. Zátoky, kde bylo překladiště dřeva (Hout Bay), zátoky známé sebevraždou desítek velryb, míříme do národního parku Table Mountain (UNESCO), na absolutní jih kontinentu. Uvidíme už dnes pštrosy, antilopy a opice? 15minutová procházka k majáku na Mysu a pak úžasný hodinový trekking (přímá vzdálenost mezi body je 2,3 km) nádhernou přírodou kolem Diasovy pláže s úžasnými výhledy a foto pauzy k Mysu Dobré naděje. Zde v roce 1488 přistál Portugalec Bartolomeu Dias a v roce 1895 ho obeplul i pradědeček našeho ředitele Luboše Fellnera.

Víte, jak daleko je odsud k vám domů? Kilometrovníky vám to řeknou. Místo bouří, jehož se námořníci obávali, ale když ho porazili, tak byla velká šance zbohatnutí. Dále na jih je už jen Antarktida. Po obeplutí mysu již námořníci nemířili na jih, ale na východ do klidnějších vod. Nádherné pláže, tyrkysový ledový oceán, ráj pro ptáky, divoká příroda, jakou naleznete pouze zde. Bludný Holanďan, vrchy hottentotů a obrovská zátoka False Bay. Třetí nejstarší město země, stovky tučňáků. Vykoupete se nebo alespoň svlažíte nohy? Pláže jsou plné surfařů a žraloků bílých. Od června do listopadu je šance vidět velryby. U pláže, kde surfovala Agatha Christie, odbočíme opět ke Stolové hoře a zamíříme do nádherných vinic. Ne ledajakých, ale těch nejstarších v subsaharské Africe s více než 330letou kontinuální historií. Projdeme se vinicemi, scenerie jsou nádherné. Hlavní dům je skvělou ukázkou první holandské architektury z dob prvního guvernéra Simona van der Stela (17. století). Ochutnáme 5 sort od Sauvignon Blanc přes barikové Chardonnay až po speciální sorty červeného. Pinotage je sorta, kterou si určitě zamilujete. Za posledních 10 let vína z této unikátní vinice dostaly 66 zlatých medailí. Specialitou je, že vína z těchto vinic si vychutnával Napoleón Bonaparte, pruzští a francouzští králové, ve svých dílech ho vzpomíná Charles Dickens či Charles Baudelaire ho, v Květy zla, přirovnává ke rtům milované.

Luxus, kvalita a historie v jednom by mohly být závěrem nádherného dne. Ještě ná čeká skvělá večeře. Dáte dnes prioritu mořským potvorám? Studený oceán produkuje ty nejlepší na světě. Krevety, ústřice, úžasné mušle či ryba, kterou najdete pouze zde v okolí města. V doporučujeme restauraci Den Anker (Kotva) umístěnou ve starém hangáru, ale dnes jde o jednu z nejluxusnějších restaurací města na březích přístavu. Mnoho druhů piva z rodinných pivovarů a vinná karta oceněna jako „Platinium“ podle Dinners club. Ideální čas na rozhovory s novými kamarády z vaší skupinky. Takový den plný zážitků dokážeme zorganizovat po 25 letech zkušeností a kontaktů! Jsme tu pro Vás.

4. den: Diamanty, fotbal a rugby

KAPSKÉ MĚSTO

Se zkušeným průvodcem se bezpečně projedeme absolutním centrem města. V části, kterou místní nazývají Citybowl, se nachází řada výškových budov v těsném sousedství historické části. Právě zde se nachází Hrad dobré naděje se svými hradbami a pěti baštami. Jeho výstavba započala již v roce 1666 a dodnes je v provozu armády Jihoafrické republiky a sídlí zde velitelství regimentu Západního Kapska. Přejdeme okrajem District Six, abychom se o pár kroků dále dostali před budovu jménem Tuynhuyse. Co nebo kdo v ní sídlí? Tato a sousední budova Parlamentu jsou důvodem, proč je Kapské město jedním ze tří hlavních měst země. Projdeme se botanickou zahradou, kde se nachází i hruška, která pravděpodobně pochází z dob založení města v roce 1652. Na pěší zóně St Georges Mall se podíváme na kus, který připomíná i slovenskou a českou moderní historii. Na náměstí Greenmarket navštívíme trhy s výrobky a suvenýry z celé Afriky. Úžasným zážitkem nejen pro fotografy bude pestrobarevná čtvrť Bo-Kaap. Domečky červené, zelené, žluté barvy, hnědé, černé, tyrkysové. Muslimská čtvrť, indo-malajská komunita a koření od výmyslu světa. Muzeum diamantů na místě, kde se těží a obchoduje se s nimi nejvíc. Vysvětlíme si těžbu, ale také zpracování a uvidíme kopie těch nejznámějších a nejdražších diamantů světa. Vkusné výrobky za nejlepší ceny. Fotbalový stadion je architektonickým skvostem, stejně jako nejnavštěvovanější atrakce celého kontinentu – nově postavený Waterfront. Množství restaurací, obchodů, místo procházek, kde se vždy něco děje. Dokonalé rozloučení s Kapským městem. 

5. den: Mosi Oa Tunya – Kouř, který hřmí a krása Viktoriiných vodopádů

KAPSKÉ MĚSTO – VICTORIA FALLS

Dnes letíme na sever a čeká nás Zimbabwe, Victoria Falls. Časný ranní přesun na letiště a přelet s krátkým přestupem v Johannesburgu. Kolem oběda přistáváme na Vic Falls. Z letiště pojedeme do naší lodge – Pamusha – což v jazyce Shona znamená „domov“. Složíme si věci na pokoje a připraveni se odvezeme před bránu parku. Vstoupíme na místo, kde Doktor Livingstone objevil nádherné monumentální vodopády, které domácí volají Mosi Oa Tunya – Kouř, který hřmí. Přesvědčíte se o tom, že je to pravda. Budeme mít dostatek času na to, abychom si tento přírodní div užili. V roce 2008 byl zvolen mezi 7 přírodních divů světa. Pokud jste byli na vodopádech Iguazú nebo Niagara, zde si budete připadat jako objevitel. Minimum návštěvníků ve Vás vyvolá tento pocit. Buďte opatrní, na většině úseku není vybudováno zábradlí. Dokonalá divočina. Prohlídka města a okolí, kde není ničím neobvyklým, když tu běhají sloni, antilopy, na křižovatce se pasou prasata savanová a před supermarketem se krmí paviáni. Zimbabwe se postupně dostaneme pod kůži. Jaký je rozdíl mezi Matabele a Shona? Odkud pochází a kdo je Bobby?

6. den: V zemi slonů

KASANE-CHOBE NATIONAL PARK

Safari. Celodenní safari v Botswaně na břehu řeky Chobe. Sedneme do stylových safari aut a vydáme se pozorovat hrochy, krokodýly, lvy, impaly a hlavně slony. Kombinované safari na souši a na vodě. Chobe patří mezi deset nejlepších parků světa a je jednoduše úžasné. A co se týče slonů jde o nejlepší národní park světa. Botswana má rostoucí populaci díky dodržování zákazu lovu slonů. „Utíkají“ sem sloni i z okolních zemí a hledají zde bezpečí. A slon je úžasné zvíře – dokáže se přizpůsobit extrémně suché zemi, jako je namibská poušť, nebo zelené krajině, jakou je například Zimbabwe. Stádo vede alfa samice, která si vychovává svou nástupkyni. Tu většinou najdete na konci skupiny. Celý den strávíme v africké divočině. BOTSWANA je africkou zemí, která předběhla i většinu evropských zemí. Nejstarší africká demokracie, stabilní politika a trvale udržitelný cestovní ruch. Chobe je příkladem toho, jak Afrika umí využít své přírodní bohatství.

7. den: Rafting na Zambezi? Bungee? Setkání se lvy? To vše se zde dá!

VICTORIA FALLS

Volný den na vodopádech, během kterého můžete absolvovat různé fakultativní aktivity.

Pokud jste aktivní a nemáte rádi odpočinek, zvolte si 3v1. Absolvujete vyhlídkový let vrtulníkem nad vodopády, setkání se lvy v soukromé rezervaci a budete se při západu slunce plavit po řece Zambezi v národním parku na klidné řece nad vodopády. Zde máte šance spatřit slony, žirafy, antilopy, hrochy a krokodýly na břehu či ve vodě.

Let vrtulníkem nezabere mnoho času. Viktoriiny vodopády byly v roce 2008 zapsány na seznam 7 přírodních divů. Proleťte se nad tímto zázrakem a užijte si pohled na „Kouř, který hřmí“ z výšky 600 metrů. Za 12 minut uděláte nad vodopády dvě „osmičky“ a každý tak má šanci se spravedlivě pokochat. Celá aktivita trvá přibližně 1,5 hodinu, odlety jsou každých 30 minut. Poletíte nad horním tokem řeky před vodopády a přes samotné vodopády k místu, kde začíná úžasný kaňonový systém řeky Zambezi. Vstupné do národního parku ve výši 15 USD se hradí přímo na místě.

Ochrana přírody je stále aktuálnějším tématem, proto se i my v CK snažíme podporovat smysluplné projekty. Jedním z nich je projekt na záchranu afrických lvů. Záchranná stanice ve Victoria Falls ve spolupráci s organizací ALERT odchovávají a připravují lví skupiny k vypuštění do volné přírody v Zimbabwe ale i jinde v Africe. Podívejte se podrobně na cíl projektu, podpořte tuto unikátní aktivitu a zažijte setkání se lvy tváří v tvář. Nejprve se do těsné blízkosti lvů dostanete při jízdě chráněným autem a následně ve speciálně upravené pozorovatelně, kde budete moci pořídit ty nejúžasnější fotky lvů při krmení. Pozorovatelna je pod úrovní terénu, takže vaše fotografie získají unikátní úhel, kterého byste ve volné přírodě neměli šanci dosáhnout. Při tom všem od vás tito majestátní páni savany budou vzdáleni jen pár metrů. Dokonalý zážitek.

Sjíždění řeky Zambezi je považováno za nejdivočejší komerční rafting na světě. To znamená, že je určen téměř všem. Množství peřejí a kilometrů ujetých za jeden den určuje hladina řeky. Zážitek je však garantován, ať projedete peřejí 14 nebo 17. Tato půldenní aktivita bývá nejsilnějším zážitkem na zájezdu vůbec. Běžně zdatný člověk bez strachu z vody ho zvládne. Zažijte pocit splavu teplé ale dravé vody, a udělejte takto Vaši dovolenou více adrenalinovou. Cena zahrnuje: dopravu, rafting, výstroj. Poplatek za vstup do národního parku ve výši 10 USD / 1 osoba platí každý osobně přímo na místě. V měsících duben a květen bývá nejvyšší hladina řeky a z bezpečnostních důvodů se rafting často neprovozuje. Pokud je toto důvod Vaší cesty do Afriky, vyberte si jiný termín. V případě, že máte aktivitu objednanou a nebude se z těchto důvodů organizovat, částku vám v plné výši vrátíme.

Pokud chcete zažít další zemi, vydejte se na půldenní výlet do Zambie. Navštívíte městečko Livingstone a stejnojmenné muzeum, které se věnuje přírodě a historii této oblasti. Nedaleko se nachází ukázková tradiční vesnice, kde živě uvidíte, jak kdysi žili lidé u Victoria Falls. Cestou se můžete podívat i na vodopády ze Zambijské strany. Z které jsou hezčí? Na to asi odpověď neexistuje, z každé jsou jiné, ani lepší, ani horší.

Stále nemáte dost a máte rádi hodně adrenalinu? Skočte si bungee do 111metrové rokle, kde se téměř dotknete vody v Zambezi. A pokud chcete adrenalinu ještě více, na zipline překonejte kaňon Zambezi, a navíc se zhoupněte na houpačce z mostu. Udělejte krok do neznáma a pohoupejte se na laně kousek nad hladinou vody.

Jezdili jste v Thajsku, Indii nebo na Srí Lance na indických slonech? Vyzkoušejte afrického. Není to tak běžné, jelikož afričtí sloni nebyli využíváni pro práci a chybí zde tato historie. O to je tento zážitek unikátnější.

Potápěli jste se se žraloky? Co takhle krokodýl? V malém nákupním centru Elephant walk toto můžete zažít. Ponořte se do bazénu s obrovskými krokodýly nilskými.

Máte rádi nákupy? Na místním trhu nebo v krámcích na hlavní ulici si užijete. Zde dokoupíte to, co Vám ještě chybí. Hledejte a smlouvejte. Koneckonců, Victoria Falls je nejlepší místo v Africe na tyto aktivity. Vyberte si.

8. den: Out of Africa

VICTORIA FALLS – JOHANNESBURG – EVROPA

Náš pobyt v Zimbabwe končí. Dnes do odjezdu na letiště ještě stihnete to, co se Vám nevešlo do plného programu předešlých dní. Let vrtulníkem nebo setkání se lvy jsou aktivity, které máte možnost stihnout. Nebo budete mít klidné ráno s omamnou vůní červené africké země, nakoupíte poslední suvenýry a připravíte se na odjezd na letiště uprostřed divočiny? V odpoledních hodinách odlet a pokračování v cestě domů. 

9. den: Přílet domů z jižní polokoule

EVROPA

Přílet do Evropy.

 Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku do Kapského Města a zpět z Johannesburgu, přelet Kapské Město – Johannesburg – Victoria Falls, letištní poplatky, 6× ubytování v 3* a 4* hotelech ve dvoulůžkových pokojích, 6× snídaně, letištní transfery v Africe, prohlídky dle programu, privátní dopravu během prohlídek a safari, safari v Chobe s obědem, vstupné do národního parku Chobe, vstupné do památek a atrakcí, průvodce, pojištění proti insolventnosti.

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, víza do Zimbabwe, fakultativní výlety, kapesné na zájezd (cca 400 EUR + 200 USD)

Ubytování:

Kapské město – Protea Fire&Ice! Cape Town****, 3 noci
 
Victoria Falls – Pamusha lodge****, 3 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.
 

Poznámka:

U některých termínů mohou být rozdílné ceny odletů z Prahy o 2000 Kč z důvodu vyšších nákladů za letenky.

Odlety z Vídně jsou bez příplatku, v ceně publikované na webu.Doporučené očkování: žloutenka typu A i B, platné očkování proti tetanuNa zájezd létáme vybranými leteckými společnostmi E­MIRATES/ETHIO­PIAN/QATAR AIRWAYS/LUFTHAN­SA/BRITISH AIRWAYS/TURKISH AIRLINES. Přesné a finální údaje o vašem letu vám zašleme nejpozději 21 dnů před odletem na zájezd.

Poznávací zájezd 3 x nej AfrikyPoznávací zájezd 3 x nej AfrikyPoznávací zájezd 3 x nej AfrikyPoznávací zájezd 3 x nej Afriky

Ubytování

Kapské město: Park Inn by Radisson Foreshore / Holiday Inn Express / Fountains a podobný 3 noci *
Victoria Falls: Pamusha lodge a podobnýToto jsou naše preferované hotely.
Johannesburg: Holiday Inn / Southern Sun a podobný
Hotely na konkrétních termínech jsou někdy i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.

Doprava

Budeme se přesouvat mikrobusy, které budou pouze pro nás. Nečekají nás žádné 400 km přesuny, pouze lokální transfery. Největší vzdálenosti přeletíme (čekají nás 3 přelety). Bližší informace najdete v itineráři zájezdu.

Strava

Vezměte si jen vysloveně sladkosti, bez kterých si neumíte představit pobyt. Do země je povoleno dovézt jeden litr tvrdého alkoholu. Z nápojů zde koupíte vše od Coca Coly přes pivo, cider až po prvotřídní whisky. Angličané pijí whisky, Búrové brandy, černoši chibuku a my? Doporučujeme ochutnat „Rock Shandy“, Savannu a Amarulu – ta chutná hlavně dámám. Dá se koupit i voda v 1,5 l lahvích. Jídlo se velmi neliší od našeho a výběr je velmi široký. Ochutnáme skvělé čerstvé ryby, božské steaky, pštrosa, krokodýla… a pokud chcete, tak i červíky mopane.

V ceně zájezdu jsou snídaně. Ostatní stravu si budeme kupovat přímo na místě. Je chutná, cenově přístupná. Hlavními jídly budou snídaně a večeře. Ceny v restauracích se pohybují okolo 10– 25 eur podle jídla. Říká se, že láska k zemi prochází žaludkem. Rádi Vám zprostředkujeme ty nejlepší restaurace a bary. Ptejte se vašeho průvodce.

Peníze

Afrika není levný světadíl, spíše naopak. Jihoafrickou měnu můžete používat i v Zimbabwe. V Zimbabwe se kromě toho všude platí eury nebo americkými dolary. Jako kapesné doporučujeme částku cca 300 – 400 eur + 100 USD v hotovosti, která pokryje náklady na stravu, menší vstupné, suvenýry apod. USD (americké dolary) použijete hlavně na víza Zimbabwe + vstupné na Victoria Falls. Vezměte si USD nebo EURA, a to raději v menších bankovkách. Bude se Vám hodit i kreditní karta. V Zimbabwe, kvůli obrovskému kurzu amerického a zimbabwského dolaru, platbu kartou ani výběr z bankomatu vůbec nedoporučujeme, je to extrémně nevýhodné. Kreditku používejte POUZE v Jihoafrické republice.

VSTUPNÉ DO památek, národních parků atd. si hradí každý sám PŘÍMO na místě. Předpokládaná výška základních nákladů na vstupy je cca 50 EUR.

Cena vstupů

 • Simons Town 55 ZAR
 • Stolová hora 265 ZAR
 • Viktoriiny vodopády 30 USD – ideální platit přímo v USD

Podobné zájezdy

3x nej Afriky + Střelkový mys a velryby

3x nej Afriky + Střelkový mys a velryby

Země: Botswana

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec - Únor

Délka pobytu: 13 dnů

č. zájezdu: 466062/72
snídaně
letecky
od95 965,-/osoba
  -15%sleva
  3x nej Afriky a relax na Seychelských ostrovech

  3x nej Afriky a relax na Seychelských ostrovech

  Země: Botswana

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Srpen - Květen

  Délka pobytu: 14 dnů

  č. zájezdu: 434112/72
  snídaně
  letecky
  od99 750,-/osoba
   -30%sleva
   3x nej Afriky a ostrov Svatá Helena

   3x nej Afriky a ostrov Svatá Helena

   Země: Botswana

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Listopad - Únor

   Délka pobytu: 14 dnů

   č. zájezdu: 457613/72
   snídaně
   letecky
   od120 405,-/osoba
    -31%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Poznávací zájezdy Řecko

    Pestrá nabídka poznávacích zájezdů do Řecka

    Řecko patří mezi státy pohostinné a zvyklé na množství cizinců, kteří přijíždějí za poznáním či rekreací. Turisté zde nepodstupují větší žádná bezpečnostní rizika, ale přesto je nutné uvést některá specifika – především v oblasti dopravy.

    Aktuálně

    16.7.2024

    First minute poznávací zájezdy

    Nabízíme mimořádné slevy na oblíbené poznávací zájezdy do všech bezpečných zemí na sezónu 2024-2025

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    RSS, více aktualit